www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 9:43 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 04, 2007 12:53 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 10, 2006 1:49 pm
Posty: 196
Alleluja!

1Kor 3:11 Bw "Albowiem fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus."

Ef 2:20 Bw "zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus,"

Pierwsze słowo odnoszę do siebie i każdego z nas indywidualnie.
Mamy na Nim wznosić budowlę naszego życia.
Nie na naszych koncepcjach ,marzeniach ,planach ,tylko na Nim.

Drugie słowo dotyczy Kościoła jako wspólnoty wierzących ,dla niego fundamentem jest nauczanie wybranych pańskich(dla których fundamentem był Chrystus).Kościół dzisiejszy winien maksymalnie nawiązywać ,we wszystkich aspektach życia ,do tamtego Kościoła- wybranych świętych.

Cóż to znaczy?
Winniśmy żyć wśród braci ,dla których Jezus jest fundamentem ich osobistego życia ,którzy dla Niego chcą poświęcić wszystko ,z swoim życiem włącznie.
Winniśmy nauczać i być nauczani ,tak aby nasza społeczność/wspólnota powoli odrzucała elementy światowe ,które do niej wnosimy ,aby nie dbała o podobieństwo do innych społeczności/wspólnot ,ale o podobieństwo do Kościola biblijnego.

To jest zarys drogi ,należy nią iść i pozwolić Duchowi Świętemu na swobodne ,acz twarde prowadzenie.

Wszytko po to ,aby wyrywać ,tych co są na zewnatrz ,spod władzy śmierci wiecznej ,wszystko po to ,aby ,gdy Pan da im łaskę poznania ,mogli oni utrzymać w sobie i pomnożyć "depozyt wiary".

Gdy nas atakują bracia -jak Saul Dawida-nie odpowiadajmy atakiem ,ale uchylajmy się przed włóczniami.
Gdy kogoś miłujemy i jest nam drogi ,a widzimy ,że jest zagrożony walczmy o niego w poście ,modlitwie ,w bezsennych nocach ,a na końcu ,przez nachodzenie ,w radach ,do czasu ,,aż Duch Święty nas powstrzyma ,lub ten(ta) którego(którą) miłujemy zrozumie.

Ciągle szukajmy woli Pana ,a On sprawi ,że żyć będziemy pełnią Życia wiecznego ,a nasza miłość powoli będzie przemieniała świat umarłych i ratowała tych ,którzy już kiedyś ożyli ,a teraz giną.

Amen


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 04, 2007 5:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
miki napisał(a):
Marck5 napisał(a):
... Ci zoombi zazwyczaj nie zauważają tego problemu, że większość wyznań i chrześcijan wychodząc np: z katolicyzmu dalej działa i myśli po katolicku często do końca życia. Protestanci z Lutrem na czele nie wyszli z mentalnie z katolicyzmu, postrzegając Boga i wiele nauk dalej po katolicku. Dlatego powstawały coraz to nowe wyznania. Nawet na tym forum poruszono wiele tematów w których obnażało się myślenie po katolicku a najbardziej nie lubią tego zoombi :D

Marck,
Podaj proszę przykłady tych co wyszli z katolicyzmu i myślą nie-katolicko = prawidłowo (jak mniemam). Podaj proszę tytuły dzieł Lutra jakie czytałeś skoro formułujesz takie wnioski.
pozdrawiam

A Ty znasz takie błyskotliwe przykłady? Ja właśnie twierdzę, że takich nie ma. Każdy, kto wychodzi z katolicyzmu dalej mniema, że katolicyzm ma tego samego Ojca, Syna i Ducha a różnice tkwią tylko w wielu ważnych doktrynach. Wielu z tych ludzi uważa że można się ekumenicznie dogadać mniemając że ma do czynienia z kościołem i to takim do którego przyznaje się Bóg. Mało kto widzi że jest to organizacja fałszywa i przestępcza o charakterze mafijnym i sekciarskim, która powinna być zdelegalizowana w każdym normalnym państwie. Fałszywa nauka i pseudopobożność tej organizacji tak wpłynęła na nasze postrzeganie Boga, Jego Słowa i relacji z Nim, zachowanie w kościele, pojęcie kościoła, itd...., że odwyk trwa do końca życia. Temu procesowi sprzeciwiają się zoombi, którzy mają chyba już dość zmian a pewne praktyki katolicyzmu nawet polubili i mają do nich sentyment. Tymczasem inni zauważają że nie ma w KRK nauki, która nie byłaby skażona fałszem tak jakby jakiś duch stał za tym i do tego dążył aby choć troszeczkę nawet nieistotnego fałszu wcisnąć a w ciągu wieków i tak się rozrośnie.
Powstaje wiele nowych wyznań, które odkryły nowe prawdy. Wyszły dalej z ciemnoty katolicyzmu nie zatrzymując się tam gdzie protestantyzm Lutra ale często dalej nieświadomie budują po katolicku, grzęznąc w końcu we własnej często zwiedzionej tradycji. Dalej np: budują duchowieństwo niewiele różniące się w końcu od duchowieństwa czasów NT,(faryzeuszy, saduceuszy....) z laikatem powielając błedy nikolaitów....itd. Ach trudno tu teraz wszystko wymieniać. Zresztą nie ten wątek. Lutrowi chwali się to, że zmieniał myślenie, reformował do końca ale protestanci zamiast iść dalej, to jego osiągnięcia zamrozili robiąc z tego religię. (Postylia Domowa Lutra została przetłumaczona tak archaicznym językiem tak że lepiej chyba czyta się Biblię Gdańską :) ale nie oto chodzi). Chodzi o ciągłą zmianę: myślenia, budowania, życia, odrzucając sentymenty fałszywej tradycji. Będąc otwarty na prawdę, której przecież nie poznaliśmy do końca tak aby spoczywać na laurach i myśleć że mój kościół jest na szczytach poznania i prawdy, którą praktykuje,(a praktykuje niekiedy głębokie pogaństwo). :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 04, 2007 10:22 pm 
Marck5 napisał(a):
.... Mało kto widzi że jest to organizacja fałszywa i przestępcza o charakterze mafijnym i sekciarskim, która powinna być zdelegalizowana w każdym normalnym państwie....


Przy takiej dozie nienawiści dyskusja z Tobą w tym wątku jest bezprzedmiotowa. To jest właśnie zombizm w najczystszej postaci. Mam nadzieję, że Bóg w swojej dobroci da Ci kiedyś łaskę upamiętania.
[/img]


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 04, 2007 10:38 pm 
fundamentalista napisał(a):
.....Kościół dzisiejszy winien maksymalnie nawiązywać ,we wszystkich aspektach życia ,do tamtego Kościoła- wybranych świętych.

Cóż to znaczy?
Winniśmy żyć wśród braci ,dla których Jezus jest fundamentem ich osobistego życia ,którzy dla Niego chcą poświęcić wszystko ,z swoim życiem włącznie.
Winniśmy nauczać i być nauczani ,tak aby nasza społeczność/wspólnota powoli odrzucała elementy światowe ,które do niej wnosimy ,aby nie dbała o podobieństwo do innych społeczności/wspólnot ,ale o podobieństwo do Kościola biblijnego.

To jest zarys drogi ,należy nią iść i pozwolić Duchowi Świętemu na swobodne ,acz twarde prowadzenie.

......
Gdy nas atakują bracia -jak Saul Dawida-nie odpowiadajmy atakiem ,ale uchylajmy się przed włóczniami.
Gdy kogoś miłujemy i jest nam drogi ,a widzimy ,że jest zagrożony walczmy o niego w poście ,modlitwie ,w bezsennych nocach ,a na końcu ,przez nachodzenie ,w radach ,do czasu ,,aż Duch Święty nas powstrzyma ,lub ten(ta) którego(którą) miłujemy zrozumie.

Ciągle szukajmy woli Pana ,a On sprawi ,że żyć będziemy pełnią Życia wiecznego ,a nasza miłość powoli będzie przemieniała świat umarłych i ratowała tych ,którzy już kiedyś ożyli ,a teraz giną.
Amen


Fundamentalisto fajnie brzmi, super stwierdzenia. Problem polega na tym, że różni ludzie tym fragmentom nadadzą różne rozumienie i róznie go zastosują. (wytłuściłem Ci klika wątków).
Np. Co to znaczy nie być światowy? Dla jednych to izolacja od ludzi (fundamentalistyczny separacjonizm), dla innych życie blisko ludzi (niewierzących) i praktyczne wnoszenie ewangelicznych wartości, dla jeszcze innych to naśladowanie form (ubrania, liturgia, nieużywanie radia, TV itp), dla jeszcze innych to robienie wszystkiego na odwrót co oglądają wokół siebie (np. antykatolicyzm, kontrkulturowość). Podabnie jest z innymi prawdziwymi i pięknymi wypisanymi przez Ciebie ideami. Problem jest z ich interpretacją i zastosowaniem.
Zachęcam wszystkich do przeczytania poniższego artykułu.
http://dlajezusa.org.pl/dj/content/view/234/99/


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 04, 2007 10:47 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Ciekawe :roll: Ja tej nienawiści w wypowiedzi marcka nie znajduję.Może jedynie nieco emocjonalne reagowanie na pewne,oczywiste fakty.
Zgadzam się z jego widzeniem katolicyzmu,choć może tak ostro bym się nie wypowiadał.
Wg.mnie o wiele więcej złego wnosi postawa biernej akceptacji,niż stanowcze stanowisko.Choć może się mylę.Bo przecież ludzie są różni.Jednemu potrzeba ciosać kołki na głowie,by coś pojął,a innego trzeba głaskać,by go zachęcić.
Bracia,czy nie za daleko jednak zapędzamy się w dzieleniu się na takich czy innych zombie?Proszę,przecież jesteśmy dziećmi tego samego Pana Jezusa,a skaczemy sobie coraz bardziej do gardeł jak wrogowie.
Cały ten temat zapoczątkowany został w goryczy i sprzeciwie.Czy ma się rozkręcać w tym stylu coraz bardziej? :cry:

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 05, 2007 1:41 am 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
miki napisał(a):
Marck5 napisał(a):
.... Mało kto widzi że jest to organizacja fałszywa i przestępcza o charakterze mafijnym i sekciarskim, która powinna być zdelegalizowana w każdym normalnym państwie....


Przy takiej dozie nienawiści dyskusja z Tobą w tym wątku jest bezprzedmiotowa. To jest właśnie zombizm w najczystszej postaci. Mam nadzieję, że Bóg w swojej dobroci da Ci kiedyś łaskę upamiętania.
[/img]


Rzeczywiscie, z cytatu ktory podales nie wynika zadna nienawisc, (moze gdzie indziej)
Jakkolwiek :)

Polecam film na dvd ,,o charakterze mafijnym i sekciarskim,'' :) :
SIOSTRY MAGDALENKI
mozna tanio kupic na allegro.

Pozdrawiam Serdecznie

PS
a ten link, ktory zostal podany (wiadomosci w stanach), to rzeczywiscie przyklad chorej gorliwosci, ktora przynosi smierc


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 05, 2007 9:41 am 
Adam napisał(a):
.... Bracia,czy nie za daleko jednak zapędzamy się w dzieleniu się na takich czy innych zombie?Proszę,przecież jesteśmy dziećmi tego samego Pana Jezusa,a skaczemy sobie coraz bardziej do gardeł jak wrogowie.
Cały ten temat zapoczątkowany został w goryczy i sprzeciwie.Czy ma się rozkręcać w tym stylu coraz bardziej? :cry:


Ja nikomu do gardła nie skaczę (choć jak widać powyżej są tacy, co by skoczyli do gardła jeśli nie jednostkom, to instytucji :) ). Wskazuję raczej na problem, który trawi ewangelikalne wspólnoty, a tym problemem jest fundamentalizm (który ja nazwałem zombizmem, aby lepiej uświadomić problem). Nie mam 15 lat, od kilkudziesięciu lat jestem zaangażowany w życie kościoła, znam, odwiedziłęm, głosiłem w b. wielu kościołach, rozmawiałem z dzisiątkami pastorów i setkami ludzi). To jest moja diagnoza dotycząca mentalności (wrogiej) wielu, acz nie wszystkich ludzi i wspólnot naszej prowieniencji. Serce mam po stronie ewangelikalnej :) i jestem znacznie bardziej krytyczny wobec katolicyzmu niż ewangelikalizmu, co nie znaczy że mam być ślepy na błedy swojego środowiska. Ponadto mam dość kazań, wykładów i dyskusji o tym jacy inni są źli, bo to jest robienie sobie największej krzywdy. To powoduje, że już sam nic nie muszę robić ze swoim zyciem, wbijam się w pychę i poczucie wyższości, lepszości. Smutne są rozmowy z ludźmi, którzy tylko z faktu, tego, że nie są katolikami czerpią przekonaie, że pójdą do nieba (w niebie nie będzie kościelnych sektorów, co niektóych może zmartwić).

I w końcu, jeśli ktoś nie widzi w słowach Marcka nienawiści to gratuluję. Mam w rodzinie kogoś, kto często wyraża takie opinie i aż dyszy nienawiścią do KRK. Proszę wstawić sobie w miejsce KRK swój kościół i jak to wtedy zabrzmi. Niestety punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia.
pozdrawiam uprzejmie :)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 05, 2007 2:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
No własnie ,co rozumiecie.JAK ROZUMIECIE praktycznie,bez patosu to,ze mamy być w nieprzyjażni ze światem.
Mamy nie kochac tego co świat kocha i oferuje.
Tak na codzień.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 05, 2007 2:10 pm 
kristina napisał(a):
No własnie ,co rozumiecie.JAK ROZUMIECIE praktycznie,bez patosu to,ze mamy być w nieprzyjażni ze światem.
Mamy nie kochac tego co świat kocha i oferuje.
Tak na codzień.


Najpierw należałoby odpowiedzieć na pytanie co to jest świat? W Biblii ma on kilka znaczeń.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 05, 2007 4:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
:lol: No właśnie.
I którego mamy nie kochać.I jak to robicie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 05, 2007 5:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
miki napisał(a):
Marck5 napisał(a):
.... Mało kto widzi że jest to organizacja fałszywa i przestępcza o charakterze mafijnym i sekciarskim, która powinna być zdelegalizowana w każdym normalnym państwie....


Przy takiej dozie nienawiści dyskusja z Tobą w tym wątku jest bezprzedmiotowa. To jest właśnie zombizm w najczystszej postaci. Mam nadzieję, że Bóg w swojej dobroci da Ci kiedyś łaskę upamiętania.
[/img]

Gdybyś mi to powiedział 20 lat temu to może byś nie spudłował. Wtedy rzeczywiście byłem wkurzony na tą organizację, bo tyle lat mnie oszukiwała i trzymała w ciemnocie oraz innych ludzi. Teraz jednak istnienie ~~Matki wszetecznic i obrzydliwości ziemi~~ jest dla mnie taką samą wolą Bożą jak istnienie diabła. Nie walczę z jej istnieniem. Słowo Boże musi się wypełnić. Nie karmię się nienawiścią do niej.
Cytuj:
Mam w rodzinie kogoś, kto często wyraża takie opinie i aż dyszy nienawiścią do KRK.

Jest chyba jeszcze taka gazeta jak ~~ Fakty i mity~~ Może on ją czyta. Ja jej nie czytam.
Tam wywlekają jej obrzydliwości i karmią siebie i ludzi nienawiścią do tej organizacji, bo mają co wywlekać. Ja karmię swoją duszę Słowem Bożym i dlatego nazywam rzeczy po imieniu bo miłuję prawdę. Ty masz z tym jak widzę straszne problemy bo może uczestniczysz poniekąd we wszeteczeństwie i obrzydliwości tej organizacji, obchodząc chociażby jej święta. Obawiam się że tak na prawdę nie lubisz jak nazywa się po imieniu rzeczy, które cię obciążają i zwyczajnie obrażasz się albo nie masz argumentów. Rzeczywiście więc jak powiadasz, punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia. Nawet świat jak widzisz znajduje argumenty przeciw tej matce obrzydliwości.
Cytuj:
Proszę wstawić sobie w miejsce KRK swój kościół i jak to wtedy zabrzmi.

Nie wiem co robi dany kościół ale nie ważne jak to zabrzmi. Jeśli dany kościół robi takie rzeczy, że w to miejsce pasuje to chociaż zabrzmi to wręcz przygnębiająco, lecz można jeszcze wyjść z Babilonu bałwochwalstwa, uratować swoją duszę a także innych oraz wypełnic wolę Bożą. Zależy co bardziej miłujemy. Prawdę czy brzmienie? Miłą nie zakłucaną prawdą, atmosferę czy może rzeczywistość prawdy, która uwalnia ? Nie wiem czego bronisz Miki ale życzę ci wszystkiego najlepszego bez nienawiści. Mam prawo do wyrażania własnych przekonań, których Ty może nie cierpisz ale rozmawiajmy jeśli możesz to znieść. A jeśli nie to nie. Pozdrówka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 05, 2007 6:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Świat w sensie Biblijnym to wszystko co ma natchnienie, inspiracje oraz akceptacje ducha tego świata. Pożądliwość ciała, oczu, pycha życia nie jest z Ojca. A więc to co nie jest z Ojca - jak pisze Jan. Wszystko co przeciwne Bogu, Jego Słowu i woli. To wszystko może przejawiać się w trendach, nauce, powszechnym uznaniu, mediach, kulturze, sztuce, dążeniach ludzi, w religiach (okultyzm, naturalizm, -izm...), muzyce,.......


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 05, 2007 6:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Si...no i jak żyć aby nie żyć jak swiat żyje?
W pracy w domu na wakacjach.
Z czego korzystać a z czego nie?
Banki,ubezpieczalnie itp..karty kredytowe,płatnicze.
Full tego.
Jak sobie radzicie w zyciu codziennym.Tak po prostu?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 05, 2007 6:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Kristina, a Ty do nas juz z tej "Hamieryki" pisujesz? :wink:
Mysle, ze ladnie, zgrabie i teologicznie Marck zapodal definicje swiata, ale teoria to teoria, a praktyka... W dodatku pewno dla kazdego z nas gdzie indziej sie ten "swiat" zaczyna i konczy. Dla jednego swiatowe bedzie juz pojscie do kina na swiecki film, dla innego zjedzenie oplatka wigilijnego, a jeszcze dla innego zupelnie co innego...
A w ogole temat rzeka...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 05, 2007 7:16 pm 
Kristina słowo świat wsytępuje w Biblii bardzo wiele razy i ma kilka znaczeń:
- świat w sensie całego stworzenia
- miejsce stworzone przez Boga
- kula ziemska
- ludzie
- porządek
- system będący pod panowaniem diabła, albo wyrażający wartości przeciwne Bogu
Problem polega na tym, ze ludzie wszystkie te znaczenia mieszają. I jedni bojąc się splamienia światem nie lubią ludzi, inni katolików :wink: , inni sztuki, jeszcze inni boją się prowadzić działalności gospod lub społecznej, jeszcze inni idą tak daleko, że odcinają się od wszystkiego co na zewnątrz (np. amisze, mennonici).
W moim przekonaniu (i nie tylko) aby zrozumieć znaczenie słowa świat w sensie przeciwnego Bogu, kluczowe są dwa teksty biblijne: Rzym. 12;2. Tekst ten pokzuje na czym polega nie upodabnianie się, mianowicie na przemianie umysłu (sposobu myslenia), co skutkuje przemienionym sposobem zycia.
Drugi tekst 1Jana 2;15-16. Nie miłujcie świata i dalej opisane są przejawy świata (pożądliwość ciała, oczu, pycha życia). A więc taki wniosek (smutny dla niektórych), iż można siedzieć na nabożeństwie i świat może mieć się b. dobrze we mnie (poprzez sowje wartości) a nie za murami kościoła.
Tak więc nie dajmy się zwariować. Świat to nie banki, szpitale, szkoły, rowery wodne, ośrdoki wczasowe, plaże ani ludzie z innych kościołów ale porządek rzeczy i system wartości którego patronem jest diabeł. Fakt, że wielu ludzi przynalezy do tego porządku (ale podział nie przebiega konfesyjnie).[/url]


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL