www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 4:35 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 29, 2005 12:06 am 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Hm...Może i przesadziłem.Wiem tylko,że ci,którzy wiarę mieli,a których zdarzyło mi się poznać jakoś nie bardzo chcieli o tym dyskutować.Jednym z nich jest prosty chłopek roztropek,który nie wstydził się w szpitalu głośno modlić się o swoje dziecko.Pan wysłuchał natychmiast i on Go uwielbił.
Ten brat nic by z tej dyskusji nie zrozumiał.
A ja chętnie oddał bym całą swoją wiedzę na ten temat w zamian za 10% jego wiary.
To,co napisałem poprzednio,nie znaczy,że nie powinno się o wierze dyskutować.
Napisałem to,bo odniosłem wrażenie,że nic z tej dyskusji nie wynika,poza wzajemnym popisywaniem się wiedzą i lotnością umysłu dyskutujących. :wink:
Chciałbym zobaczyć choć 5% tej wiary,o której tak wiele kościół dyskutuje w działaniu. :?

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 29, 2005 10:02 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Bóg nie ma w zwyczaju ciągle czynić cuda. Przez tyciące lat tylko przez 3 lata służby Jezusa to czynił aby uwiarygodnić dzieło zbawienia.
Jako zielonoświątkowcy, zakładaliśmy błędnie że Bóg chce ciągle prowadzić nas do cudów, uzdrowień i innych wielkich rzeczy. Jeśli nie ma tego w naszym życiu to potępiamy się mówiąc że mamy słabą wiarę. To czy Bóg będzie chciał nas prowadzić do rzeczy ponadnaturalnych, jest wyłącznie Jego wolą , planem i wyborem a nie naszym. Gdy będzie chciał przez nas coś uczynić to da nam do tego wiarę (dar wiary). Jeżeli nie będzie nas chciał prowadzić do cudów to i tak daje nam wiarę ze swojego Słowa i społeczności z Nim tak że spolegamy na Nim w tym jak nas prowadzi, ufamy mu, przyjmujemy przez wiarę oczyszczenie z grzechów i mamy przeświadczenie od Niego że Biblia mówi prawdę. To jest dzieło Boże wierzyć w Jezusa. Tak mówi ewangelia. Nie musimy się czuć gorsi od "chłopka roztropka" . Za dużo w nas jeszce katolickiego spojrzenia, że ten co czyni cuda to dopiero ma wiarę i jest święty. :)

Potrzebujemy czasem powiedzieć Bogu jak Dawid:

Ps 131:1-20 Bw „Pieśń pielgrzymek. Dawidowa.
Panie, nie wywyższa się serce moje I nie wynoszą się oczy moje; Ani nie chodzi mi o rzeczy zbyt wielkie I zbyt cudowne dla mnie.(2) Zaiste, uciszyłem i uspokoiłem mą duszę; Jak dziecię odstawione od piersi u swej matki, Tak we mnie spokojna jest dusza moja.(3) Izraelu! Oczekuj Pana Teraz i na wieki!”


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL