www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 12:44 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 13, 2006 8:47 pm 
Jam nie polityk drogi Lisie a Biblia dla mnie nie jest narzędziem ku prowadzeniu sporu.Kto zrozumiał co chciałem powiedzieć zrozumiał.Kto nie zrozumiał nie zrozumie a walka na cytaty(którą tak lubicie)nie jest niczym dobrym,by nie powiedzieć że czasem wręcz bluźnierstwem.Nie zależy mi naprawdę na przekonywaniu kogokolwiek a że napisałem ten temat...no cóż, nie jest to grzechem chyba.
Jeśli Ci na tym zależy możesz wyraźnie napisać że się wygłupiłem,czy co Ci tam pasuje, bo raczej nie wygląda mi jakby Ci zależało na zrozumieniu, bo przeciez nie pisałem szyfrem..Miłego wieczoru.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 13, 2006 8:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
walka na cytaty(którą tak lubicie)nie jest niczym dobrym,by nie powiedzieć że czasem wręcz bluźnierstwem.


Wow, konkrety proszę.

Cytuj:
Jeśli Ci na tym zależy możesz wyraźnie napisać że się wygłupiłem,czy co Ci tam pasuje, bo raczej nie wygląda mi jakby Ci zależało na zrozumieniu, bo przeciez nie pisałem szyfrem


Wygłupiasz się, gdy innym bluźnierstwa zarzucasz, bez uzasadnienia - a wypadałoby jakieś konkrety podać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 13, 2006 9:00 pm 
Umiesz darować i wybaczać?Proszę, daruj mi moją głupotę.O to samo proszę też Smoka i za wszystko PRZEPRASZAM!!!!!!!!!!!!!!!!!


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lis 14, 2006 9:53 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
nowy napisał(a):
Należy w tym miejscu zapytać:
-Czy Pan chce tej walki?
-Czy przestał panować nad sytuacją,został zaskoczony i przegrał bitwę z szatanem skoro herezje tak się szerzą,ludzie są zwodzeni i panuje stan swoistej wyniszczającej wojny między nimi?
-Czy możliwe jest całkowite,raz na zawsze,zwalczenie herezji w Kościele i niedopuszczenie do pojawiania się nowych?
-Czemu Bóg nie zdołał zapobiec tym,rzekomo wyniszczającym wypadkom?



-Na swiat tez został zrzucony Ogień i poróznienie dla Imienia Bozego
-Bóg juz wygrał Bitwę i zamknął dzieło stworzenia w śmierci Jezusa, gdyż wraz z Nim wszystko umarło
-nie, swiadczą o tym listy do zborów w objawieniu
-fakt, rzekomo (nawet na forum ;) mozna to przeżyć)

Hej )))

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 14, 2006 2:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Nowy, rzeczywiście, masz rację- ja ciebie nie rozumiem. Ale mam wrażenie, że jakoś...mętnie piszesz...Mógłbyś jakoś jaśniej..? Konkretniej?
No i - jakoś ...bo ja wiem, spokojniej...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 14, 2006 6:53 pm 
Nie mógłbym,daruj.Już i tak żałuję swego pisania.Pozdrawiam.

Jeśli trzeba to i Ciebie przeproszę a admin może mnie wykasować..Forum to jednak nie dla mnie zabawa.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 14, 2006 7:41 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Nowy- nie byŁam złośliwa. I nie przepraszaj, bo właściwie ...za co?
Jak nie czujesz, że zrobiŁeś naprawdę coś nie tak, to nie przepraszaj. Bo czuję się trochę tak, jakbym( wybacz) rozmawiała z obrażonym dzieckiem... :roll:

Po prostu nie wiem, jaki był cel twoich postów, co tak napreawdę chciałeś uzyskać. Tylko tyle... :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 14, 2006 10:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
;(

a specjalnie dla ciebie Nowy napisałem:

-fakt, rzekomo (nawet na forum ;) mozna to przeżyć)

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 15, 2006 6:02 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Cytuj:
chciałem powiedzieć ze walcząc zapamiętale z herezjami,mając niezwykle wyczulony nos na wszelkiego rodzaju przejawy fałszu możemy przez pomyłkę wygarnąć ostro niewinnemu o małym poznaniu.Co nie znaczy że to to samo .Czasem zbytnio przesuwa się granice herezji i nie wiem kto potrafi wyraźnie odznaczyć czy w danym człowieku dominuje już tylko herezja czy tli się jeszcze szczere pragnienie Pan i jak traktować jednych a jak drugich.

Nowy,w tym problem,że tutaj nikt z herezjami zapamiętale nie walczy,nikt nie ma niezwykle wyczulonego nosa na herezje, i nikt zbytnio nie przesuwa granic herezji.
Nie mam pojęcia skąd u ciebie takie wnioski :shock:
Czy bedąc w kwiaciarni dziwisz się,że najchętniej gadają tam o kwiatach?Nie zauważyłeś,że na każdymforum jedni gadają bzdury,a drudzy się temu sprzeciwiają?Tak jest wszędzie.
Czy możesz mieć do nas pretensje,że sprzeciwiamy się herezjom,skoro się pojawiają? :shock:

Wobec tego mam do ciebie pytanie:
Co wg. ciebie powinien robić kościół (lub niektórzy ludzie w kościele) z fałszywymi naukami?
Jeśli jest na tym forum coś nie tak,to pokaż to nam a nie tylko wytykaj,a potem hodu :wink:
Pytasz:
-czy powinniśmy...?
-czy jest właściwe...?
-czy nie za mocno...?
-czy nie za pewnie...?
-itp...
No więc skoro nasze odpowiedzi na te pytania nie pasują ci,to napisz nam,jak ty to widzisz. :)
Naprawdę chętnie poczytamy.

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 15, 2006 11:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
nowy napisał(a):
Smoczku drogi.Zdaje się,nie zrozumieliśmy się do końca i coś chyba bardzo Cię dotyka w moich tekstach,tak bardzo że gubisz ich sens.Nie będziemy się wplątywać w te słowne rozgrywki......
Serdecznie pozdrawiam wszystkich, zalecam by czynili wole Ojca jak ją rozumieją nie przejmując się nadto takimi jak mój tekstami


Z życzeniami, aby wszyscy czynili wolę Ojca, tak jak ją rozumieją zapraszam na najbliższy zlot ekumeniczny do Asyżu. Tam właśnie taki pogląd propagował JPII. Wraz z szamanami, czarownikami i buddystami.
Nie wiem czy B16 zorganizuje kolejne edycje..

Pozdrawiam wszystkich i zalecam by czynili wolę Ojca tak jak objawił ją w swoim Słowie!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 20, 2006 11:30 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
W Biblii Robsonie, nie jest napisane aby byc wstanie wojny z niewierzącymi w Pana, ale aby zyć "jesli to mozliwe w zgodzie". Sama tego typu nauka jest dobra, lecz współne modlitwy w różnych wyznaniach, to owszem, takze uważam że coś nie tak.

Tym ekumenizmem KK pokazuje że potrafi walczyć o swoje w świecie i daje swiadectwo czegos równie powszechnego jak świeckość pod której rządami maja byc wyznania i religie traktowane na równo. I to tez uwazam że jest dobre, jak też w Świata wydaniu także i cwane, bowiem jak nie możesz kogoś pokonać stań sie jego przyjacielem.

Przyglądając się podobieństwom, to tak jak w Ciele Chrystusa wszyscy sa na równi mając rózne posługi, to tak samo świat buduje, także w oparciu o rózne religie, gdzie wszystkie maja słuzyć dobru wyższemu: wspólnemu dorobkowi ludzi i dla ludzi, oraz jednemu bogu o róznych imionach. Ta nauka (idea) choć jest kopią nauki Chrystusa, bo są osoby powołujące się nawet na to że przecież i Jezus tak nauczał, jest nauką odstepczą i bałwochwalczą, a jednak wiele osób idzie w utęskinieniu i zauroczeniu za takim "bałwanem".

Dla mnie osobiście ta "Świeckość" jest bestią z ziemi podobną do Syna człowieczego, której Smok przekazał władzę. Oczywiście, patrząc na to jedynie, co w duchu przychodzi na świat i przygotowuje ludzkie umysły do tego co w ciele bedzie nastepować.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL