www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 6:22 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 31, 2006 7:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
no tak... admin miał wyciąć hubertoka a on uparcie powraca, twardziel z niego :wink:

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 31, 2006 10:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
hubertok napisał(a):
nie o to chodzi przyjacielu - ja się po prostu dziwię, że cudem nazywa się to co jest zwykłym przypadkiem...

zdróweczko


A co to jest zwykly przypadek, ...jesli jest zwykly przypadek, czy istnieja niezwykle przypadki,

podobno ty Hubercie nie zaprzeczasz istnieniu Boga,
dlaczego w takim razie kategoryczanie zaprzeczasz w jego dzialanie posrod ludzi.

Pozatym CUD, dla jednych to powstanie z martwych dla innych unikniecie wypadku (Anioly),
Przedstaw swoja definicje cudu, i jesli chcesz z kims rozmawiac w ramach twojej definicji, musimy ja znac.

np w wikipedi znalazlem:
Cud - w religiach określenie niecodziennego zjawiska lub zdarzenia, które będąc niezgodnym z powszechnie obowiązującymi prawami natury, uważane są za wyraz ingerencji Boga lub sił nadprzyrodzonych.

Niecodziennym moze byc ze masz silne odczucie, takie wewn przekonanie, bardzo silne, pojsc gdzies czy zrobic cos, chociaz nie wiesz w jakim celu, ale poniewaz jestes wierzacy , modlisz sie itp, wierzysz ze to moze byc Bog, jesli idziesz za tym odczuciem/glosem okazuje sie ze....cos sie wydarzylo lub niewydarzylo.

Jezus powiedzial ze ,,moje owca glos moj znaja ....''
Nowy Testament mowi takze o duchu swietym, o chodzeniu w duchu...itd
Dla ateistow i agnostykow itp, to glupoty, ale my chrzescijanie, nazywamy sie tak poniewaz w to wierzymy.
Ty nie jestes wstanie udowodnic inaczej, i vice versa, ja ciebie nie umiem przekonac.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 01, 2006 4:40 pm 
Cud nie był nigdy pokazówką.Był aktem Bożej pomocy człowiekowi a przy tym objawienia się Bożej mocy i miłości.Mało może potrzebujemy tej pomocy,mimo zapewnień że jesteśmy zależni całym swoim jestestwem od Pana?
Nie przeminęło Słowo tak i cuda przeminąć nie mogły i nie przeminęły, ale nie będą pojawić się tylko dlatego że dostrzegamy ich brak.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 02, 2006 10:43 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Agnostyku,łatwo ci tak pisać,bo poprostu nigdy nie doświadczyłeś dotknięcia Bożego.Gdybyś to przeżył choć raz nigdy byś tak lekko nie odrzucał tego typu świadectw.Nawet,gdyby tylko raz Bóg dotknął cię swoją obecnością zapamietał byś to do końca życia jako coś bardziej pewnego od tego,że kiedyś dostałeś piątkę z biologii.
Bożego dotknięcia nie da się pomylić z subiektywnym odczuciem.Jakkolwiek subiektywne odczucie można nazwać Bożym dotknieciem.Ale tak czynią ci,co nigdy Boga nie doświadczyli naprawdę.
Wiem,że wiele z przeżyć tego typu to rzeczywiście bardzo subiektywne odczucia,ustawione w ludziach przez odpowiednie nauczanie nie mające nic wspólnego z Bogiem.
Przeżyłem trochę takich sytuacji i umię odróżnić to,co moje,od tego,co Boże.
Skoro ja mogłem doświadczyć Bożego dotknięcia,to inni również.
Bo w czym jestem lepszy od innych?

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 03, 2006 7:47 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Adam napisał(a):
.Jakkolwiek subiektywne odczucie można nazwać Bożym dotknieciem.Ale tak czynią ci,co nigdy Boga nie doświadczyli naprawdę.
Wiem,że wiele z przeżyć tego typu to rzeczywiście bardzo subiektywne odczucia,ustawione w ludziach przez odpowiednie nauczanie nie mające nic wspólnego z Bogiem.
Przeżyłem trochę takich sytuacji i umię odróżnić to,co moje,od tego,co Boże.


wybacz ale to subiektywne stwierdzenie... możesz to jakoś udowodnić?

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 03, 2006 9:11 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
liafail napisał(a):
Niecodziennym moze byc ze masz silne odczucie, takie wewn przekonanie, bardzo silne, pojsc gdzies czy zrobic cos, chociaz nie wiesz w jakim celu, ale poniewaz jestes wierzacy , modlisz sie itp, wierzysz ze to moze byc Bog, jesli idziesz za tym odczuciem/glosem okazuje sie ze....cos sie wydarzylo lub niewydarzylo.


Niecodzienność to nie jest cudowność. Nicodziennie zdajemy maturę a jednak nie ma w tym nic z cudowności. Tak samo jak wygranie w totka. To nie cud a minimalne prawdopodobieństwo...ale wciąż prawdopodobne.

Chodzenie gdzieś czy bardzo silne przekonanie to nie cuda...

Cuda mamy w NT i w ST - a to ręka odrosła, a to ktoś zmartwychwstał, a to ucho przykleił a to wzrok przywrócił...

I to są chyba powszechnie akceptowane przykłady cudów a nie jakieś "wewnetrzne przekonania czy przymuszenia"

Zdróweczko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 04, 2006 9:04 am 
Offline

Dołączył(a): So mar 04, 2006 8:13 pm
Posty: 2
Lokalizacja: kraków
Interesowałam sie wieloma religiami i poznałam historie wielu cudów, Bóg ma je nie tylko dla wierzących chrześcijan, reszta ludzkości też jest w ręce Pana.
Sama osobiście doznałam wiele lat temu cudu, a było to tak. Mieszkałam sama z roczną córką na osiedlu w budowie.W całej okolicy w promieniu kilku km był tylko jeden telefon dostępny od 8.00 do 14.00, póżniej cieć zamykał biuro budowy i szedł do domu. Sąsiadów jeszcze nie znałam, akurat ten jeden, który miał samochód wyjechał. Córeczka kaszlała, a w miarę zapadania nocy oraz bardziej, koło drugiej w nocy już dusiła się, znikąd pomocy (23 lata temu komórek nie było, zaznaczam to, bo wielu wydaje się to nieprawdopodobne), zrozpaczona usiadłam koło niej, położyłąm ręce na jej główce i trzy razy powiedziałam "Marysia nie kaszle". Po trzecim "nie kaszle" dziecko natychmiast się uspokiło i już ani razu nie zakaszlało ani tej nocy ani póżniej.A ja się strasznie przestraszyłam.Byłam tylko zrozpaczoną matką, nie miałam czasu, ochoty i umiejętności prowadzić egzegezy tekstów biblijnych. I Bóg mnie wysłuchał, o przypadku nie ma tu mowy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 04, 2006 2:34 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Cytuj:
wybacz ale to subiektywne stwierdzenie... możesz to jakoś udowodnić?

...A pewnie,że subiektywne,bo moje ,i nie mam zamiaru ci tego udowadniać. :) :) :)
Czy komuś udowodnię,czy nie,i tak WIEM,że Pan mnie dotknął.

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 04, 2006 2:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Witaj Rose, widzę że Ty również z Podwawelskiego Grodu... Tym bardziej witaj :D

Apostoł Paweł mówił do Ateńczyków, że Bóg stworzył wszystkie narody po to, żeby Go szukały, czy Go może nie wyczują i nie znajdą, bo przecież nie jest On daleko od każdego z nas [Dz. Ap. 17:26-28]. Cuda dzielą się na prawdziwe i rzekome [II Tes. 2:9]. Za pomocą tych prawdziwych Bóg pociąga człowieka ku sobie, aby człowiek Go szukał. Ciekaw jestem, czy po tym cudzie zaczęłaś tak naprawdę szukać Boga?

Są ludzie, którzy w taki sposób jak Ty odkrywają rzeczy, które prowadzą w zupełnie inną stronę - np. okultyzm lub biała magia. O tym Bóg powidział w V Mojż. 13. A ponieważ pewne rzeczy się dzieją, wydaje im się że wszystko, co zadziałało, zawsze musi byc od Boga. Nie musi. Stąd moje pytanie: W jakim miejscu jesteś teraz przed Bogiem?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 04, 2006 4:24 pm 
Adam napisał(a):
...A pewnie,że subiektywne,bo moje ,i nie mam zamiaru ci tego udowadniać. :) :) :)
Czy komuś udowodnię,czy nie,i tak WIEM,że Pan mnie dotknął.


SPoko ale rozmawiamy o CUDACH. Cuda z istoty swojej mają właśnie swój wymiar OBIEKTYWNY. Świetnie jakby Jazus chodził i wbudzał w ślepych PRZEKONANIE o widzeniu podczas gdy dalej byliby slepi ale oni byliby PRZEKONANI o widzeniu :]

Nie chodzi mi o Twoje WIEM bo ja nic do tego nie mam - chodzi mi o to, ze jak mówimy o cudach to wychodzimy z kręgu subiektywności, bo subiektywność własnie wyłącza określanie danego zjawiska/wydarzenia/przeczucia - mianem CUDU

Zdróweczko


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 04, 2006 11:41 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
To,co napisałem odnosiło się nie tyle do cudów,ile do doświadczania Bożego dotkniecia.A to już jest trudne a może i nie możliwe do udowodnienia komuś,kto czegoś podobnego nie doświadczył.
Kiedy Ojciec przemówił z nieba do swego Syna,niektórzy twierdzili,że Bóg przemówił,a inni,że zagrzmiało.
Tak,w uproszczeniu oczywiście,przebiega linia podziału na tych,co Boga szukają i na tych co woleli by go nie znaleźć.
.....no bo opowiedzieć by się trzeba jakoś....

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 05, 2006 12:29 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Gdy tak patrzę noca na gwiazdy, a w dzień na wszystko to co mnie otacza i gdy wciągam powietrze albo jem lub pije, i gdy słyszę szum drzew albo głos innego człowieka przepełnia mnie radość cudu stworzenia.

Hej :)

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 06, 2006 10:15 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
rose napisał(a):
Po trzecim "nie kaszle" dziecko natychmiast się uspokiło i już ani razu nie zakaszlało ani tej nocy ani póżniej.A ja się strasznie przestraszyłam.Byłam tylko zrozpaczoną matką, nie miałam czasu, ochoty i umiejętności prowadzić egzegezy tekstów biblijnych. I Bóg mnie wysłuchał, o przypadku nie ma tu mowy.


Własnie to jest idealnie diagnostyczny przypadek subiektywnosci.
SPrawdzałaś potem co to była za choroba? czy to była choroba wogóle?
Dlaczego to nie miałby niby być przypadek, prawdopodobieństwo lub być może nawet najzwyklejsza reakcja organizmu?

Aby mówic o CUDZIE medycznym trzeba przeprowadzić diagnostykę PRZED W TRAKCIE i PO.

Moim zdaniem subiektywistycznym protestantom dlaeko jeszcze do badania cudów przez KK. W swoim poszukiwaniu cudowności niedługo chyba wszystko bedziecie okrzykiwali cudami...

Zdróweczko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 06, 2006 5:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Agnostyk napisał(a):
Dlaczego to nie miałby niby być przypadek, prawdopodobieństwo lub być może nawet najzwyklejsza reakcja organizmu?

Aby mówic o CUDZIE medycznym trzeba przeprowadzić diagnostykę PRZED W TRAKCIE i PO.

Moim zdaniem subiektywistycznym protestantom dlaeko jeszcze do badania cudów przez KK. W swoim poszukiwaniu cudowności niedługo chyba wszystko bedziecie okrzykiwali cudami...

Zdróweczko


A dlaczego Agnostyku wierzącym trzeba dowodzić naukowo?
W ewangelii Jezus opowiedział pewną historię o bogaczu i Łazarzu, i gdy bogacz prosił Boga aby przysłać kogos na ziemię aby jego rodzina nawróciła się i nie zyła tak jak ten bogacz, Bóg powiedział że nawet jakby Mojzesz zmartwychwstał to i tak nie uwierzą.
Tak sobie mysle: że cud bez wiary jest tylko splotem nieznanych człowiekowi mozliwości.

Hej

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 06, 2006 11:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
:D DIAGNOSTYKA CUDÓW!!!!!Rety!!!!!!! :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL