www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 12:55 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ewangelizacja
PostNapisane: Cz sie 24, 2006 10:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 7:55 pm
Posty: 77
Lokalizacja: Starachowice
Tak sobie myśle, że to co nas wszyskich łączy, to zdobywanie dusz dla Jezusa.
Czy możecie mi powiedzieć, jak wygląda ewangelizacja u Was w zborach? Nie chodzi i o jedną ewangelizację, jako akcja, ale ogólnie, co robicie, jak wychodzicie do ludzi. Chcę poznać różnorodność. Bedę miał więcej czasu to też chętnie podzielę się własnym doświadczeniem

_________________
Oto miłujesz prawdę chowaną na dnie duszy I objawiasz mi mądrość ukrytą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 24, 2006 10:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Choc nie uważam że działanie nas łaczy (niekoniecznie piszę o tobie i o mnie) tak samo jak nie łaczy rozumienie, to z pewnościa łączy nas wiara w Chrystusa. Gdy mimo tych róznic jestesmy wstanie odrzucic wszystko, to z pewnoscia będziemy Jego: razem i w Jednym Duchu mimo róznorodności działań. Smutne jest to, że zamykamy sie wyłącznie na swoje, a ja bym chciał, na nasze w Nim. Co prawda to moje chcenie zostało już postanowione i to grubo zanim się urodziłem i mur nieprzyjazni został zniszczony, to takze ma byc i tak, że mają byc rozdziały i zwodziciele.

Głoszenie, a następnie wytrwanie i nie w samotnosci własnej, ale w Nim. Dla mnie Ewangelia choc jest jednym słowem jest jak drzewo, która kruszy mur nieprzyjazni i rozrasta się mimo suszy. Jest w niej moc do odnajdywania wierzących którzy dopiero co uwierzą, jak też do umacniania wierzacych którzy uwierzyli i do pobudzania ich we wzroście.

a konkretnie czasem zaczynam tak:
Czy ktos ci powiedział że jesteś zbawiony, święty i warty aby za ciebie nawet oddac zycie gdyby było trzeba?

Hej )))

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 25, 2006 6:24 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Jarek napisał(a):
a konkretnie czasem zaczynam tak:
Czy ktos ci powiedział że jesteś zbawiony, święty i warty aby za ciebie nawet oddac zycie gdyby było trzeba?

Hej )))


Dobry tekst na podrywanie dziewczyn :lol: Nie biorą Cię ludzie od razu za ŚJ?
Ja tam jestem zdania, że zaczepianie przechodniów na ulicy tymi i podobnymi tekstami przynosi skutek wręcz odwrotny i sprowadza ewangelizatorów na poziom cyganek zaczepiających na ulicy słowami "może powróżę panu, jaki pan mądry" :lol: lub hary krisznowców wręczających książki i kadzidełka :lol:

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 25, 2006 7:33 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
I znów jesteś niewolnikiem swiadomosci i rozumienia Hubercie. Z resztą tak jak i ja, bo mnie sie wszystko kojarzy z 3 w jednym.

Hmm... czemu nas zaczepiasz z własna ewangelią?

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 25, 2006 7:56 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Jarek napisał(a):
Hmm... czemu nas zaczepiasz z własna ewangelią?


Jarku czy ja Ci głoszę jakąś ewangelię? Nie sądzę i nie mam zamiaru... A forum chyba nie jest wyłącznie ekskluzywne i dla chrzescijan?

Zdrówko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 25, 2006 7:57 am 
Sławik, moim zdaniem całkiem niezły :) sposób na ewangelizację to chodzenie w świętości i świadczenie (świecenie) własnym życiem o tym, że jesteśmy z Panem i chcemy być Mu posłusznymi...
Kto wie, czy ten "sposób" nie jest większym wyzwaniem niż wychodzenie z ulotkami lub transparentami na ulicę, po czym wszyscy rozchodzą sie do domów, niekoniecznie kontynuując to, o czym chwilę wcześniej krzyczeli na ulicach...

PS. Hubertok, powiedz mi kolego co Ty możesz wiedzieć o ewangelizacji? Tak daleko zagalopowujesz się chwilami w swoim zacietrzewieniu i słowotoku, że nie zauważasz, że się ciut ośmieszasz... :?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 25, 2006 7:59 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 8:43 am
Posty: 255
Lokalizacja: Podlasie
Co do świadczenia na ulicach trochę zgadzam się z Agnostykiem. Nie mam nic przeciwko, jeśli ktoś jest konkretnie powołany przez Pana do takiej służby - niech robi to w miłości i wytrwałości :) Ale wśród wielu wierzących jest przekonanie że TRZEBA iść i głosić. Co głosić i czemu i po co? Nie wiadomo :P trzeba bo tak mówią, bo wypada coś w zborze robić. Bóg każdego powołał do jakiejś służby, zanim w nią wejdziemy, mamy okres przygotowywania się (praktyki), napełniania Słowem i Duchem Świętym. Kiedy jesteśmy wierni w małym, Pan daje więcej. Mój sposób na ewangelizowanie najlepiej streszcza się w słowach, które kiedyś powiedział starszy naszego zboru: "Trzeba głosić wszystkim, a jeśli to konieczne to i słowem". :) Prawda jest taka że w dzisiejszych czasach każdy kościół i każda denominacja coś głoszą, mało jest jednak tych którzy żyją tym co mówi Biblia.

_________________
Mat 6;33


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 25, 2006 8:02 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Marcin napisał(a):
PS. Hubertok, powiedz mi kolego co Ty możesz wiedzieć o ewangelizacji? Tak daleko zagalopowujesz się chwilami w swoim zacietrzewieniu i słowotoku, że nie zauważasz, że się ciut ośmieszasz... :?


Odpowiadam:
1/Brałem udział w ewangelizacji 2000 w tym modlitwy o wylanie ducha św u siebie w mieście
2/Brałem udział w ewangelizacji "Franciszku odbuduj mój kościół"
3/Brałem udział w kilku projektach ewangelizacyjnych Wieczernika
.... i jeszcze paru innych ewangelizacyjnych przedsięwzięciach.

Tyle więc odpowiadam Ci kolego w temacie... co nie znaczy, że wiem cokolwiek o ewangelizacji niemniej poznałem już "metody" tejże...

Jesli chodzi o ośmieszanie - Często jest własnie tak "Z kogo się śmiejecie? Z siebie się śmiejecie!". Poza tym Stańczyk jest według mnie jedną z najjaśniejszych gwiazd naszej najjaśniejszej Rzeczpospolitej...

ZDrówko kolego

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 25, 2006 8:06 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Lechu napisał(a):
Co do świadczenia na ulicach trochę zgadzam się z Agnostykiem.

A ja zgadzam się z tym co Ty napisałeś (nie tylko w rewanżu 8) :wink: ) - dużo gadania a mało zycia tym co sie głosi...Kiedyś w harcerstwie nauczyłem się bardzo madrej piosenki i brzmiała mniej więcej tak "Bo nie ważne co się myśli ani mówi ale to co się robi"

Zdrówko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 25, 2006 8:11 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Tak Hubercie, głosisz ewangelię, i to inną niz głosił Paweł, gdyz ewangelia to nie tylko głoszenie że Jezus jest Panem ale także i wszystko dalej.

To tak jak z literą i prawem, jak ktoś zrobi cos nawet małego niezgodnego z prawem staje się przestępca całego prawa, bo to prawo stanowi czy robi się słusznie czy nie.

A co do forum, czy internetu to uwazam że jest jak rynek w miescie i że kazdy ma prawo do własnego straganu. Natomiast żeby ekskluzywnie sobie pogadać to od tego jest inny nastrój, np: stół, świece, troche chleba i wina.

Hej)))

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 25, 2006 8:18 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Jarek napisał(a):
Tak Hubercie, głosisz ewangelię, i to inną niz głosił Paweł, gdyz ewangelia to nie tylko głoszenie że Jezus jest Panem ale także i wszystko dalej.


No cóż, niech i tak będzie skoro tak być musi...

Jarek napisał(a):
To tak jak z literą i prawem, jak ktoś zrobi cos nawet małego niezgodnego z prawem staje się przestępca całego prawa, bo to prawo stanowi czy robi się słusznie czy nie.


Czyli jestem jak rozumiem przestepcą...No cóż, niech i tak będzie skoro tak być musi...

Jarek napisał(a):
A co do forum, czy internetu to uwazam że jest jak rynek w miescie i że kazdy ma prawo do własnego straganu. Natomiast żeby ekskluzywnie sobie pogadać to od tego jest inny nastrój, np: stół, świece, troche chleba i wina.
Hej)))


No własnie nie robie nic innego jak tylko domagam się poszanowania mojego prawa do posiadania straganu. Na kolację do nikogo się nie wpraszam :wink:

ZDrówko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 25, 2006 8:47 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
To czemu negujesz ŚJ, no a w sumie zaczepianie przechodniów, wszak skoro to rynek?

I wcale tak byc nie musi, i wcale nie uwazam że jesteś przestępcą, bo jak tak to i ja, ale to juz sam porozsądzaj i poprzerzucaj rzeczy w skrzyni.

Zdrówko.

ps: Nie trzeba się wpraszać jeślisz zaproszony :)

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 25, 2006 8:57 am 
Napisałeś:

Agnostyk napisał(a):
Ja tam jestem zdania, że zaczepianie przechodniów na ulicy tymi i podobnymi tekstami przynosi skutek wręcz odwrotny i sprowadza ewangelizatorów na poziom cyganek zaczepiających na ulicy słowami "może powróżę panu, jaki pan mądry" lub hary krisznowców wręczających książki i kadzidełka...


a także:

Agnostyk napisał(a):
Odpowiadam:
1/Brałem udział w ewangelizacji 2000 w tym modlitwy o wylanie ducha św u siebie w mieście
2/Brałem udział w ewangelizacji "Franciszku odbuduj mój kościół"
3/Brałem udział w kilku projektach ewangelizacyjnych Wieczernika
.... i jeszcze paru innych ewangelizacyjnych przedsięwzięciach.


Więc pierwsze + drugie zmusza mnie do zadania Ci jeszcze jednego pytania: jakimi "tekstami" i "sposobami" posługiwałeś się przy "ewangelizowaniu" (wiesz dlaczego cudzysłów, prawda? ...nie będziemy się teraz spierać o ewangelizowanie w innym duchu niż Chrystusowy, zresztą znamy już Twoją argumentację... :))?

Podziel się doświadczeniami, czynami, opowiedz o swoim zaangażowaniu, bez pustosłowia...

M.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 25, 2006 9:10 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Marcin napisał(a):
Podziel się doświadczeniami, czynami, opowiedz o swoim zaangażowaniu, bez pustosłowia...

M.


Dlatego te moje udziały w "budowaniu królestwa" nie były zaczepianiem przechodniów na ulicy... 8) a arczej rozmawialiśmy z ludźmi którzy sami podchodzili (to raz) i nie waliłem go od razu "pięścią" mówiąc "Czy wiesz, że jesteś zbawiony?" (to dwa)

Te ewangelizacje to najczęsciej jakieś duże modlitwy o uzdrowienie, koncerty... i to dla ludzi którzy podjedą, zatrzymają się, posłuchają.

Moim zdaniem nagabywanie przechodniów jest zarówno bezskuteczne jak i jakieś takie "network-marketingowe" i nie uchodzi...

ZDrówko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 25, 2006 9:14 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Jarek napisał(a):
To czemu negujesz ŚJ


Ich neguję za bezsensowne odmawianie leczenia motywowane sekciarskim rozumieniem religii

Dodatkowo uwazam ich "domokrążenie" za obmierzłe narzucanie się ludziom i sposób który sprawia, ze jak jakiś tam powiedzmy sensowniejszy ewangelizator zagadnie człowieka to owy człek od raz myśli "Boże Jehowita"...

Czyny mają konsekwencje

ZDrówko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL