www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 8:26 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 11, 2006 7:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
No cóż, tyle wiesz i nic. To powiem: idź do Boga, otwórz swoje serce i niech wleje Ducha Swego. Popros o to wszystkich których tylko możesz. Może wtedy przestaniesz zachowywac się pogardliwie, złosliwie, cynicznie i bezrozumnie. Nie piszę tego po to abyś myslała że jestem lepszy od ciebie, ale może wtedy inaczej będziemy mogli rozmawiać. No i przestaniesz z mietłą za mna ganiać. "No i radość będzie większa i miłośc wzajemna"
A tak ty po ludzku tylko mówisz. Konkrety!!! To co mam powiedzeć jak to:
Przepraszam bardzo ale schabowe u mnie wyszły psze Pani.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 11, 2006 7:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Ja dzis jadlam rosol psze pana :lol:
Co, znow sie obrazasz?
Gdzie byles w Lodzi? w jakich kosciolach, zborach, spolecznosciach? konkrety prosze... :wink: Jak dlugo jestes poza spolecznoscia? powtorze sie: nie ma samotnych owcy, chyba ze sie zgubily. Albo jestes zagubiona owca, albo... wilk.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 11, 2006 7:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
ocenę nastroju pozostawiam innym, jak maja u siebie tak widzą i czytają.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 11, 2006 7:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Paulos

Grazyna




Cytuj:
Pawel "narodzony z wyższa" już nie grzeszył? I "nie miał świadomości grzechu"?
Jak na kogoś, kto owej świadomości nie mial, sporo wiedzial o istocie grzechu.
Gdyby nowonarodzeni z Ducha nie grzeszyli, po cóż by nam były te wszystkie upomnienia...? Po co mielibyśmy uczyć wybaczać się sobie nawzajem...?
Mamy Duchem umartwiać sprawy ciała...bo "ciało" dąży przeciw Duchowi". Możemy jednak dzięki łasce Bożej nie grzeszyć, uwolnieni spod Zakonu...

>>>>>

Nie ,nie miał Paweł Poznał tą tajemnice i na wszelki mozliwy sposób usiłował to przekazać słuchaczom ,ale ich cielesność była tak wielka ,że Bóg był zamały
by ich uczynić Wolnymi.
Po conapomnienia .No właśnie po to by zrozumieli i przyj,eli ten dar Mocy
.
>>>>>>>>>>

Paulos

Cytat:
Paweł był mężem doskonałym , nie miał swiadomości grzechu.
Cytuj:
Jan taki stan inaczej nazywał:

Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy,
sami siebie zwodzimy,
i prawdy w nas nie ma.
( 1 Jan. 1

>>>>>
Jan tak powiedział ,ale ty tego nie pojałeś .Jan mówi jeszcze coś
Kto grzeszy z DIABŁA jest!
>>>>>>>>>
Cytuj:
A co do świadomości grzechu Pawła, to czyż nie on napisał:
Rzym. 7:21-23
Znajduję tedy w sobie zakon, że gdy chcę czynić dobrze, trzyma się mnie złe;
Bo według człowieka wewnętrznego mam upodobanie w zakonie Bożym.
A w członkach swoich dostrzegam inny zakon, który walczy przeciwko zakonowi, uznanemu przez mój rozum i bierze mnie w niewolę zakonu grzechu, który jest w członkach moich.
>>>>>>>

Paweł tak powiedział ,ale ty nie poznałeś na jaki to CZAS.
>>>>>>>


Cytuj:
Paweł znalazł pomoc w Chrystusie i zwyciężał w walce z grzechem, dzięki łasce Bożej, ale do końca życia nie opuszczała go świadomość, że:

Mamy zaś ten skarb w naczyniach glinianych,
aby się okazało, że moc, która wszystko przewyższa,
jest z Boga, a nie z nas.
(2 Kor. 4:7)

>>>>>>>

Paweł tak powiedział ,ale ty nie wiesz co jest TYM SKARBEM.
MOC ,która wszystko przewyzsza jest z BOGA a nie z nas
O Hallelujah ,
Macie pozór poboznosci ale zaparliście sie MOCY Bozej.
Paweł to Poznał i o tym mówi ,mówi i mówi.
>>>>>>>>

Cytuj:
Chrześcijanin powinien zerwać po nawróceniu natychmiast z grzechami,
które oddzielają ludzi od Boga (pijaństwo, bałwochwalstwo, cudzołóstwo, itd.),
ale pełnej doskonałości nie osiągnie się tu na ziemi, póki żyjemy w śmiertelnym, skażonym ciele.
Brak świadomość własnej słabości i grzeszności nie jest dowodem "zwycięstwa", ani wyjątkowej duchowości,
ale raczej wynikiem samookłamywania się
.>>>>>
>>>>>>>>>

CHA ,zerwać z grzechami ? to są coprawda uczynki ciała ,ale problem tkwi we wnetrzu człowieka jest tym KIM jest w sobie a nie wtym co robi
Przecież wilk moze byc w owczej skórze?
Człowieka oddziela od Boga nie to co robi ale to KIM jest.

Samookłamywanie to stosowali słuchacze Apostoła dlatego mówił do nich - nie macie Ducha.



Paulos wziąłeś ze Słowa tylko literę ,

:( Duch JAHUSZUA nadal jest ci obcy.
niechaj namasci twoje Oczy duchowe abys mógł zobaczyć Jak nas Ubogacił W Sobie .
>>>>>>>
_________________

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 11, 2006 8:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Grazyna
Cytuj:
Dodam tylko fragment Pisma:
"Ale wszystko to, co mi było zyskiem, uznałem ze względu na Chrystusa za szkodę. Lecz więcej jeszcze, wszystko unałem za szkodę wobec doniosłości, jaką ma poznanie Jezusa Chrystusa, Pana mego, dla ktróego poniosłem wszelkie szkody, i wszystko uznaję za śmiecie, żeby zyskać Chrystusa
.

Własnie Grazyno Paweł uczył sie Tory on wiedział ,że musi składać ofiare za grzech i wiedział ,że znowu bedzie grzeszył .Ofiara która składał była tego dowodem miał swiadomość grzechu .Paweł nigdy by nie osiagnał wewnętrznej doskonałosci ,nawet gdyby przestał robic to i owo .

On Poznał ,że jego usiłowania sa daremne ,pozorne i tymczasowe , to wszystko co miało byc dla niego zyskiem -składanie ofiar ,okazało sie szkoda dla jego duszy.

Wszystko co dawała mu tora swoim przestrzeganiem Prawa ,a WOBEC
DONIOSŁOŚCI Poznania JAHUSZUA Mesjasza ,odrzucił moc ofiary za grzechy dokonywanej przez ręce kapłana
.

Wszystko to uznaje za śmiecie ,aby zyskac Mesjasza.
Dlaczego ? co dawał mu Mesjasz ,ano COŚ co cielesny umysł odrzuca jako niemozliwe.


Cytuj:
I znaleźć się w nim, nie mając własnej sprawiedliwości, lecz tę, któa się wywodzi z wiary w Chrystusa, sprawiedliwość z Boga, na podstawie wiary
.

Dlaczego to takie ważne znaleźć się W MESJASZU co zyskujemy?



Cytuj:
Żeby poznać i doznać mocy zmartwychwtsania jego, i uczestniczyć w cierpieniach jego, stając się podobnym do niego w jego śmierci.
Abym tym sposobem dostąpić zmartwychwstania.


Raz umarł dla grzechu aby Życ W śprawiedliwości.

Cytuj:
Nie jakobym już to osiągnął, albo już był doskonały, ale dąże do tego, aby pochwycić, ponieważ zostałem pochwycony przez Chrystusa Jezusa.
Bracia, ja sam o osbie nie myślę, że pochwyciłem, ale jedno czynię: zapominając o tym , co za mną, i zdążając do tego, co przede mną,
zmierzam do celu, do nagrody w górze, do której zostałem powołany w Chrystusie Jezusie.


Czego Paweł nie osiagnął - doskonałosci ? chyba nie o tym mówi bo...



Cytuj:
Ilu nas tedy jest doskonaych, wszyscy tak myślmy; a jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi.
Tylko trwajmy w tym, co już osiągnęliśmy" - Filpian 3.7-17


Ilu nas jest DOSKONAŁYCH wszyscy TAK myslimy. Jak???

A co osiagneli ???

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 11, 2006 8:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 16, 2005 9:30 am
Posty: 142
Lokalizacja: Wroclaw
[quote]="Smok Wawelski
Sprzedawali swoje majętności [Dz. Ap. 4:32-37], ale majętność nie jest podstawowym środkiem do życia.
[\quote]

To żonglerka słowami: mieli domy, czy je już posprzedawali? Bo mnie wydaje się, że bez zgody Pana lekkomyślnie sprzedawali nie tylko majętności, ale właśnie domy i wkrótce popadlki w wielką biedę, tak że inne zbory musiały dawać im jałmużnę, żeby przeżyli. To było głupie i niezgodne z wolą Bożą (bo gdzie o tym możemy przeczytać?)
No i czyż domy nie są głównym składnikiem majętności nawet w dzisiejszych czasach?

_________________
******************************
www.csg.com.pl
www.talent.org.pl
www.wizjadlaizraela.org
www.creationism.org.pl
******************************


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 11, 2006 9:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Oj...osiągnęli to , do czego w danym momencie doszli. Ale to nie jest koniec drogi...
Paweł tak powiedział ,ale ty nie poznałeś na jaki to CZAS.

O, a niby na jaki to czas...
a) Paweł to pisze jako człowiek odrodzony z Ducha( "bo wedlug wewnętrznego czlowieka mam upodobanie w zakonie Bożym...)
b) widzi w sobie sklonności do grzechu z powodu swojej cielesnej natury
( "w czlonkach dostrzegam inny zakon...")
Odnosi się to do wszystkich wierzących odrodzonych z Ducha.

Macie pozór poboznosci ale zaparliście sie MOCY Bozej.
Ty natomiast w tej mocy chodzisz?

Już królujesz , Oliwko? Już ubogacona jesteś? Napełniona wielką mocą?
Nie grzeszysz?

Wiesz- a mi się zdarza grzeszyć i upadać...i myślę , że do doskonałości wiele mi jeszcze brakuje...
Ale Duch Święty mieszka we mnie i wykonuje swoją pracę. I czytam Słowo nie tak, aby się przekonywać "kim jestem", bo to ja już wiem i nie muszę się tym poznaniem tak nadymać.

Paweł pisał, abyśmy nie mieli zbyt wysokiego mniemania o sobie...
Myślę, że powinniśmy zawsze pamiętać, jaką cenę zapłacił za nas Jezus i jakie jest nasze miejsce w tym wszystkim: ludzi wykupionych z łaski Bożej.

Wiesz, ja już nie mogę słuchać takich nauczań, które nadymają czyjeś "ja"...Owszem, Pan się może nami posłużyć wedle swej woli, ale czym tu się chwalić...ba...chełpić...

A to , o czym piszesz, to ja w traktatach newage'oskich czytałam...żeby "myśleć pozytywnie" , "dobrze o sobie mówić innym", "budować dobre poczucie wartości i dążyć do samorealizacji"...

Nawet jeśli chodzimy w mocy, to jest to moc nie nasza, a Boża i Pan ją daje tym, którym chce i kiedy chce. Nie nasza zasługa, ani też nie nasza własność, abyśmy sobie nią dysponowali wedŁug własnego widzimisię.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 11, 2006 9:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 21, 2005 6:51 pm
Posty: 273
Jarek:
Cytuj:
Napisałem że społecznośc znalazłem

Rozumiem,ze masz na mysli niewidzialna spolecznosc zbawionych?

Cytuj:
Powiedz mi czemu tak naciskasz abym koniecznie był w jakiejś konkretnej społecznosci

Raczej chce zrozumiec dlaczego nie jestes ?
Kosciol to nie tylko osobista relacja z Panem.Kosciol to JEGO CIALO ktore wzrasta WSPOLNIE.

Ef 2:20-22 Bw „zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus,(21) na którym cała budowa mocno spojona rośnie w przybytek święty w Panu,(22) na którym i wy się wespół budujecie na mieszkanie Boże w Duchu.”
Cytuj:
może bym usechł przyłaczając się za wcześnie do jakiej społeczności

I to ma byc argument!
A mozebys wzrosl ponad to co masz obecnie!?
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 11, 2006 10:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
PROTEKTOR napisał(a):
To żonglerka słowami: mieli domy, czy je już posprzedawali? Bo mnie wydaje się, że bez zgody Pana lekkomyślnie sprzedawali nie tylko majętności, ale właśnie domy i wkrótce popadlki w wielką biedę, tak że inne zbory musiały dawać im jałmużnę, żeby przeżyli. To było głupie i niezgodne z wolą Bożą (bo gdzie o tym możemy przeczytać?). No i czyż domy nie są głównym składnikiem majętności nawet w dzisiejszych czasach?

Jeśli masz majętność w postaci dwóch domów, to jeden możesz sprzedać, ale sam gdzieś musisz mieszkać. Możesz sprzedać pole, które Ci zbywa, ale z czegoś musisz mieć zbiory. Nigdzie nie jest napisane, że należy pozbawiać własną rodzinę własnego domu i nie sądzę, by apostołowie zgodzili się, by u ich stóp składano tak lekkomyślne dary. A przynajmniej nie jest napisane, że ktokolwiek zrobił w tej sprawie coś lekkomyślnego. Nie jest również napisane, że ubóstwo braci w Jerozolimie było spowodowane ich lekkomyślnym pozbyciem się własnych domów i pól, a nie tego, co im zbywało. Tutaj chyba nadinterpretujesz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 11, 2006 11:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Rozumiem,ze masz na mysli niewidzialna spolecznosc zbawionych?

Niewidzialną? A ty, albo inni to co duchy jedynie? W ciele Chrystusowym albo sie jest, albo nie. Jedynie Duch Świety, który spaja cała budowle jest niewidzialny i spaja tą budowlę bez ograniczeń czasu i przestrzeni, gdyz nalezymy wszyscy od czasu apostołów do jednego chleba i jednej ofiary. Przez wiele lat budowałem sie na ewangeliach i listach, wszystkie tam słowa umieszczone sa dla każdego. Paweł w ten sposób wciąż naucza, a inni głoszą? To Oni zaprosili mnie do wspólnoty i im uwierzyłem. To tez przekazuje innym że im mozna wierzyć. Nie to że mnie, ale im, a dzięki nim własnie Panu, którego oni są najlepszymi świadkami.


Raczej chce zrozumiec dlaczego nie jestes ?
Kosciol to nie tylko osobista relacja z Panem.Kosciol to JEGO CIALO ktore wzrasta WSPOLNIE.

Dopóty myslałem jak ty że nie jestem, łatwo mogł mnie złapać na haczyk ktos inny niz Pan. Na początku tego nie wiedziałem i chciałem iść tu czy tam jakby tu czy tam był Chrystus.
Jak np, widać sa rózne społeczności odzielone od siebie i często nawet niezabardzo uznające siebie nawzajem, a mimo to słowa które zacytowałeś są jak najbardziej prawdziwe że:
Ef 2:20-22 Bw „zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, którego kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus,(21) na którym cała budowa mocno spojona rośnie w przybytek święty w Panu,(22) na którym i wy się wespół budujecie na mieszkanie Boże w Duchu.”

I to ma byc argument!
A mozebys wzrosl ponad to co masz obecnie!?


nie to nie był argument, a wyznanie, które cię chyba nie zabardzo obchodzi. Pan tak nie czyni. A jesli mam wyrosnąć jak piszesz ponad to co mam obecnie to wyrosnę, a na razie trzymam sie tego co mam.

No cóż pewnie masz za daleko do mnie skoro nic nie wspominasz.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 11, 2006 11:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
O nieszczęsny Paulosie! Duch Jahszua jest Ci obcy, ze Słowa wziąłeś tylko literę, nie pojąłeś słów Jana, a poza tym masz pozór pobożności, ale zaparłeś się MOCY Bożej. Dlaczego? Bo prawidłowo zinterpretowałeś Pisma, ale na Twoje nieszczęście inaczej niż Oliwka. :D

Ponieważ coś drgnęło jeśli chodzi o odnoszenie się do Pism, to się wtrącę.

Oliwka napisał(a):
Paulos napisał(a):
Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy,
sami siebie zwodzimy,
i prawdy w nas nie ma.
( 1 Jan. 1:10 )

>>>>>
Jan tak powiedział ,ale ty tego nie pojałeś. Jan mówi jeszcze coś
Kto grzeszy z DIABŁA jest!>>>>>>>>>

Sorry, Oliwko, ale to Ty nie pojęłaś bardzo prostego tekstu. Jan pisze o trwaniu w grzechu (czas teraźniejszy ciągły). Natomiast o upadku (który zdarzył się nawet Piotrowi i Barnabie w Antiochii, za co obaj zostali publicznie napomniani przez Pawła - czyżby Piotr i Barnaba byli z DIABŁA?), Jan pisze:

"Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości. Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, kłamcę z niego robimy i nie ma w nas Słowa jego. Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy." [I Jana 1:9-2:2]

Mowa o zbawionych ludziach (z Janem włącznie), którzy upadają i wyznają swoje grzechy. Wtedy Bóg odpuszcza ich grzechy i oczyszcza od wszelkiej nieprawości.

Tzw. perfekcjonizm, czyli nauka o tym, że odrodzony człowiek nie popełnia już żadnych grzechów w sensie upadków, jest nauką fałszywą.

Oliwka napisał(a):
Paulos napisał(a):
Rzym. 7:21-23
Znajduję tedy w sobie zakon, że gdy chcę czynić dobrze, trzyma się mnie złe;
Bo według człowieka wewnętrznego mam upodobanie w zakonie Bożym.
A w członkach swoich dostrzegam inny zakon, który walczy przeciwko zakonowi, uznanemu przez mój rozum i bierze mnie w niewolę zakonu grzechu, który jest w członkach moich.

>>>>>>>
Paweł tak powiedział ,ale ty nie poznałeś na jaki to CZAS.

Czas teraźniejszy w momencie pisania Listu do Rzymian. Taki czas został użyty przez Pawła i nie ma w tym żadnej tajemnej informacji. Gdybyśmy zgrzeszyli jako odrodzeni ludzie, mamy wyznawać grzechy jedni drugim [Jak. 5:16]. W kontekście zboru czytamy również:

"A modlitwa płynąca z wiary uzdrowi chorego i Pan go podźwignie; jeżeli zaś dopuścił się grzechów, będą mu odpuszczone" [Jak 5:15]

"Bracia moi, jeśli kto spośród was zboczy od prawdy, a ktoś go nawróci, niech wie, że ten, kto nawróci grzesznika z błędnej drogi jego, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje mnóstwo grzechów" [Jak. 5:19-20]

"A jeśliby zgrzeszył brat twój, idź, upomnij go sam na sam; jeśliby cię usłuchał, pozyskałeś brata swego. Jeśliby zaś nie usłuchał, weź z sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby na oświadczeniu dwu lub trzech świadków była oparta każda sprawa. A jeśliby ich nie usłuchał, powiedz zborowi; a jeśliby zboru nie usłuchał, niech będzie dla ciebie jak poganin i celnik" [Mat. 18:15-17]

Jeśli brat grzeszy, mamy go upomnieć na osobności, potem we dwóch, a potem przed zborem [Mat. 18:15-18]. Jeśli odrodzeni nie grzeszą, to cała procedura jest niepotrzebna, a powyższe słowa Jezusa są bez sensu. Słowa Jakuba tym bardziej.

Napisałem dlatego, żeby słabsi w wierze nie ulegli przypadkiem kłamstwu i nie zaczęli myśleć, że skoro narodzili się na nowo, to już nie mogą w ogóle zgrzeszyć, a skoro zdarza im się zgrzeszyć, to są od DIABŁA.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 11, 2006 11:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Mieszasz Smoku na potęgę?
Gdzie jest napisane jak ktoś ma dwa domy, to ma sprzedac jeden?
Raczej jest napisane aby każdy dawał tyle na ile go stać według wiary i serca. I raczej jest całe mnóstwo porównań jak np, jakby ktoś chciał aby iść z nim milę idz dwie, a jakby chciał koszulę daj i płaszcz, albo o kobiecie która nie dawała z tego co zbywa dlatego te dwa grosze sa ważniejsze od jednego domu który ty proponujesz aby sprzedać bo zbywa. Dawaj tak dalej i ucz, słabsi się niezgorszą. Lecz jak wzrosną to też ci dadzą co im zbywa. Pan za to ganił Żydów że na ofiarę daja to co kulawe i chore.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 12, 2006 12:29 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jarek napisał(a):
Gdzie jest napisane jak ktoś ma dwa domy, to ma sprzedac jeden?

To jest wniosek z całości tekstów na ten temat, które przedstawiłem powyżej. Jeśli nowotestamentowe nauczanie mówi o dbałości o własny dom, wspomina o domach chrześcijan itd., to raczej wygląda na to, że nie sprzedawali własnych domów i nie szli spać pod mosty. :D

Cytuj:
Raczej jest napisane aby każdy dawał tyle na ile go stać według wiary i serca. I raczej jest całe mnóstwo porównań jak np, jakby ktoś chciał aby iść z nim milę idz dwie, a jakby chciał koszulę daj i płaszcz, albo o kobiecie która nie dawała z tego co zbywa dlatego te dwa grosze sa ważniejsze od jednego domu który ty proponujesz aby sprzedać bo zbywa. Dawaj tak dalej i ucz, słabsi się niezgorszą. Lecz jak wzrosną to też ci dadzą co im zbywa. Pan za to ganił Żydów że na ofiarę daja to co kulawe i chore.

Mieszasz Jarku na potęgę. Mylisz ofiary Starego Przymierza (to, co kulawe i chore) z ofiarnością Nowego Przymierza. W drugim zdaniu sam zaprzeczasz temu, co napisałeś w pierwszym. "Dwie mile" wynikają z przymuszenia, a oddanie szaty z roszczeń procesowych:

"A temu, kto chce się z tobą procesować i zabrać ci szatę, zostaw i płaszcz. A kto by cię przymuszał, żebyś szedł z nim jedną milę, idź z nim i dwie" [Mat. 5:40-41]

Jeśli chodzi o ofiarność i dawanie, to Paweł stawia sprawę jasno:

"A w tej sprawie daję wam taką radę: będzie to z korzyścią dla was, którzy nie tylko tę działalność rozpoczęliście, lecz i postanowienie to powzięliście jako pierwsi już ubiegłego roku, jeśli teraz dokończycie także tej działalności, aby, jak ochotne było postanowienie, tak i wykonanie nastąpiło w miarę środków, jakie posiadacie. Jeśli bowiem jest ochotna wola, zasługuje ona na uznanie według tego, co ma, a nie według tego, czego nie ma. Nie chodzi bowiem o to, by inni mieli ulgę, a wy obciążenie, lecz chodzi o równość; w obecnym czasie niech wasz nadmiar wyrówna ich niedostatek, by i ich nadmiar służył na pokrycie waszego niedostatku, ażeby była równość, jak napisano: Kto wiele zebrał, nie miał za wiele, a kto mało, nie miał za mało" [II Kor. 8:10-15]

Uboga wdowa jest wzorem zaufania do Boga, bo wrzuciła wszystko, co miała do skarbnicy stojącej przy świątyni:

"A usiadłszy naprzeciwko skarbnicy, przypatrywał się, jak lud wrzucał pieniądze do skarbnicy i jak wielu bogaczy dużo wrzucało. Przyszła też jedna uboga wdowa i wrzuciła dwie drobne monety, to jest tyle, co jeden grosz. I przywoławszy uczniów swoich, rzekł im: Zaprawdę powiadam wam, ta uboga wdowa wrzuciła więcej do skarbnicy niż wszyscy, którzy wrzucali. Bo wszyscy wrzucali z tego, co im zbywało, ale ta ze swego ubóstwa wrzuciła wszystko, co miała, całe swoje utrzymanie" [Mar. 12:40-44]

Nie ma to jednak nic wspólnego z jakąkolwiek komuną czy oddawaniem całego swojego utrzymania do skarbnicy lokalnej społeczności. Wszystkie nasze pieniądze należą do Boga (bo my do Niego należymy), ale mamy dbać o własnych domowników i nie odbierać im chleba, żeby go zanieść do komuny:

"A jeśli kto o swoich, zwłaszcza o domowników nie ma starania, ten zaparł się wiary i jest gorszy od niewierzącego" [I Tym. 5:8]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 12, 2006 1:01 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Pięknie Smoku dowodzisz.

Taki jest wniosek z całosci tekstów, a sam rozdzielasz całość na dwoje.
Tu dała według starego, a tu dajemy według nowego. Oni nie mogli dawać tego co zbywa, my zas możemy i Jezus nauczał w starym, że tak nie wolno a w nowym juz nie. (itur sie spodoba ta mowa, i oby pokrzyczała na doradzcę Smoka niejakiego mistrza patelni)

Zawsze mi sie wydawało że Apostołowie wzięli nauki od Jezusa i nowego uczyli zakonu. No cóz w ciemnocie byłem chowanym, to i wybacz ze nie wierzę ci nie za grosz ale za dom cały.


Hmm... wykazujesz że most jest czymś złym. Jak trzeba będzie pod mostem to co z tego, oj piszesz jak biedak i bez wiary, bo trzymasz się chałupy i miejsca do spania. Trzymaj sie jak tak uważasz ale tak nie nauczaj, bo piszesz nie tylko sprzecznie z całoscią ale z konkretnymi fragmentami gdzie wyraźnie jest napisane, że sprzedali wszystko, domy pola, a pieniądze tak uzyskane oddawali w całości kładąc do stóp Apostołów. Pan przecież nikomu nie karze aby sprzedał wszystko i za te pieniądze kupił pole, bo to tez jedynie przypowieść?

To cóz takiego sprzedałes Smoku, i czego tak naprawde sie wyparłeś? Nie o kase pytam, ani o dom, czy pole.
przepraszam też wszystkich za to że tak po ludzku napisałem.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 12, 2006 7:47 am 
Witajcie!

Czytam sobie ten wątek, czytam, sobie czytam i czytam... I zastanawiam się co wyjdzie z tego mielenia, bo chleb to chyba raczej nie. ;)

Jarku, pytanie (kilka właściwie), piszesz:

Jarek napisał(a):
Niewidzialną? A ty, albo inni to co duchy jedynie? W ciele Chrystusowym albo sie jest, albo nie.


W ciele się jest, i owszem, niejako "automatycznie" (jesli narodziłeś się z Ducha), ale EGZYSTOWAĆ już poza nim nie sposób. To znaczy sposób i może jest: mieć "społeczność" na forach internetowych z inymi chrześcijanami, samemu błądzić i odnajdywać drogę, aż w końcu powstają takie ciekawe przypadki (wybacz, że tak wprost) jak Ty.

Możesz powiedzieć mi co daje Ci "społeczność" z wierzącymi w Internecie? Czym dzięki temu jesteś ubłogosławiony? Z czym się musisz mierzyć, jak to poprawia Twoją relację z Panem (zakładając, że nie jesteś jeszcze na tyle skażony własną filozofią, że Duch wciąż może Cię bez przeszkód prowadzić)? Niejasne dla mnie jest dlaczego nie przyjmujesz wskazówek Pisma w tej sprawie - było już o tym wiele razy? Nie widzisz, że nie znajdujesz z nami wspólnego języka, pomimo, że my (także) Chrystusowi? Nie martwi Cię to? Nie zastanawia? Pewnie masz na ten temat swoje WŁASNE wytłumaczenie... :?

Jeszcze cytacik:

Jarek napisał(a):
Jak widzisz nie potrzebują mnie, chyba że do smichów chichów, to i nawet dlatego, i czemu nie.


A jednak chowasz jakieś urazy, co?

Oraz:

Jarek napisał(a):
A jesli mam wyrosnąć jak piszesz ponad to co mam obecnie to wyrosnę, a na razie trzymam sie tego co mam.


To chyba nie tak, że "jak mam wzrosnąć to wzrosnę", nie uważasz? Wzrost chrześcijanina jest zależny od wielu czynników:

Po pierwsze czy sam tego chce, po drugie czy właściwie szuka i jest w tym pokorny (jeśli kwestionujesz to co pisze Biblia w temacie ciała Chrystusowego i społeczności to prawdopodobnie brak Ci tej pokory), po trzecie.., po czwarte... Ludzie mówią do Ciebie, a Ty ich w ogóle nie słuchasz...

Życzę Ci wszystkiego najlepszego! :)

M.

PS. Sam jeszcze do niedawna miałem watpliwości (poparte nawet kilkoma solidnymi argumentami, albo wymówkami raczej), że nie potrzebuje społeczności i obojetne jest czy w niej uczestniczę, czy nie. No proszę: przydała się dyskusja na forum. Zmieniłem zdanie i moje wymówki nie przetrwały konfrontacji z Pismem. Czego i Tobie życzę.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL