www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 2:07 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt maja 16, 2006 11:20 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Panowie szlachta :wink:

Polecam ciekawą dyskusję na forum zydowskim odnośnie mesjasza:
Kiedyś jeden fragment zapodała Tunia ale to było na forum zydów polskich.
Jest jeszcze www.forum.jewish.org.pl

Ciekawa perspektywa oceny Jezusa z punktu widzenia żydów. Zawsze mnie zastanawiało dlaczego nie zunali Go za Mesjasza. Od jakiegoś czasu przygladam się tym rozważaniom blizej i to z perspektywy zydów a nie chrześcijan. Pomijając wszystko, ciekawe intelektualne ćwiczenie.

Pare wypowiedzi na temat Jezusa

Odnosnie wpełniania proroctw

"Zawsze mi sie wydawalo, ze Krolem Wszechswiata jest Bog...
Mesjasz bedzie krolem zydowskim, w Jerozolimie.
A co do tych biblijnych "sprawdzonych przepowiedni". Czy nigdy nie zastanawialo, ze sa one tak "dokladne"? Przeciez to zydzi pisali te historie o Jezusie! Dokladnie znali Tore, jak i midrasze, dokladnie wiedzieli co dopasowac... nawet dwadziescia srebrnikow, bo za tyle sprzedano Josefa – bo to ladnie wyglada, ze tez niby bracia brata... "

Odnosnie "testu mesjasza" na biblijne kryteria

"No i siegnieto juz dawno, rabini zapisali wieki temu – nie udalo sie odhaczyc nawet jednego punktu (no moze poza "bedzie to czlowiek"). Jesli ty uwazasz ze to mesjasz – git, zol zajn. Ale nie mieszaj nas do tego."


Cz Jezus przynosi chwałę Żydom

"ja mam gdzies najbardziej znanego zyda, jesli w imie milosci do niego wymordowano miliony wspolbraci... "

Możecie marudzić ale polecam zajrzeć na forum. Dyskutuje tam paru chrzescijan. Warto zobaczyć jak "broni się wasza nadzieja" :wink:

A jak nie chcecie to nie musicie. Zachęcam ale nie nalegam :wink:

ZDróweczko

ps. a jakby kogoś bezpośrednio intresował link to proszę

https://forum.jewish.org.pl/viewtopic.p ... c&start=30

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 16, 2006 2:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
jak chcesz polecic dyskusje na innym forum to daj to do dzialu ogloszen :lol:

pytanie: Hub, czy jestes zainteresowany znalezieniem odpowiedzi na swoje "nie wiem" ?

zdroweczko :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 16, 2006 3:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Oto wypowiedź uczestnika dyskusji z tamtego forum:

Cytuj:
tez kiedys (dawno) mialem Grecki Testament zzydzona wersje. (wyrazenie "brit chadasza" jest obrazliwe dla Zydow - sugeruje ono ze cos jest nie tak z pierwotnym przymierzem). Wiesz co zrobilem - wyrzucilem do smieci. O wiele lzej mi sie zyje od tego czasu

Teraz przeczytaj Jer. 31:31-34, potem Jer. i zobacz, jak dobrze znają własne Pisma ci, którzy z taką pogardą wyrażają się o Brit Chadasza.

Poczytałem i... stęskniłem się za atmosferą UP. Tutaj przynajmniej nie ma tzw. chamstwa, pogardy, wyzwisk i innych rzeczy, które jakoś nie przystoją tym, którzy uważają się za światłość dla pogan. Atmosferę tworzą ludzie, którzy stanowią na forum większość. Można różne rzeczy mówić, dowodzić, podważać, ale odrodzenia z Ducha nie da się podrobić. :)

To tyle ode mnie w tym temacie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 17, 2006 6:46 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smoku chodzi mi między innymi o to, że Żydzi nie uwazają, aby śmierć i ofiara Chrystusa była konieczna do odpuszczania grzechów przed Bogiem. Bóg nie pragnie ofiar z ludzi, ze swojego syna, z siebie? SAM SIEBIE PRZEBŁAGIWAŁ?

To rzeczywiście jest mocno niespójne w chrzescijaństwie. W ST JHWH tez pisze choćby grzechy wasze były jak szkarłat to wybieleją - i nie isze, ze do tego bedzie kiedyś potrzebna śmierć kogoś na krzyżu. Taki JHWH bardziej przypomina plemiennego Moloha. ZYdzi tak JHWH nie postrzegają.
DLATEGO PYTANIE PO CO ŚMIERĆ? Aby było ZMartwychwstanie? ZYdzi wierzą, że życie po smierci ISTNIEJE. DLaczego musi być w CIELE?

To dogmat podzielany raczej tylko przez chrzescijan i to nie wszystkich.
To CIAŁO też jest przedziwne - niby materialne (JADŁ) ale jednak niematerialne (przebóstwione). Taki inetelktualny unik.
Gdyby było MATERIALNE - na pewno byłoby WIDZIALNE TERAZ. Chyba, że Jezus ukrywa się przed nami jak obecnie UFO i kosmici.

Co zaś do mesjasza - będzie cierpiący ale będzie też zwycięzcą i zaprowadzi pokój i bedzie panował.


http://fzp.jewish.org.pl/rabbi2.html#mes

Jak zydzi wyobrazają sobie mesjasza:

"Mesjasz to osoba, którą ześle Bóg, aby przyniosła światu harmonię i pokój. Majmonides stwierdził, że nie będzie żadnej różnicy pomiędzy naszą teraźniejszością a czasem po przyjściu Mesjasza poza tym, że w czasach mesjańskich żaden naród nie będzie podporządkowywał sobie innego i wszyscy będą żyli w harmonii. To będzie czas wypełnienia się proroctwa Izajasza - wilk i owca będą leżeć obok siebie.

Nie wiemy, kiedy przyjdzie Mesjasz. W przeszłości niektórzy Żydzi usiłowali przewidzieć nadejście Mesjasza i zostali stanowczo potępieni przez rabinów. O tym, że Mesjasz jest wśród nas dowiemy się wtedy, gdy na świecie zapanuje pokój.

Nadejście Mesjasza nie ma nic wspólnego ze wspólnotowym bądź jednostkowym przebaczeniem czy pokutą za grzechy. Skrucha i pokuta to kwestie indywidualne - muszą być osiągnięte poprzez działania każdego z nas, nie za pośrednictwem Mesjasza czy kogokolwiek innego. "

Szczególnie ten fragment jest bardzo interesujący i jest pewnym kopernikańskim przewrotem w chrzescijańskiej teologii (lub mógłby być, gdyby poganie :wink: nie upierali się że znają Torę LEPIEJ od Żydów i że to oni ją poprawnie tłumaczą a nie przedstawiciele bądź co bądź narodu wybranego)

ZDrówko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 17, 2006 12:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Agnostyk napisał(a):
Smoku chodzi mi między innymi o to, że Żydzi nie uwazają, aby śmierć i ofiara Chrystusa była konieczna do odpuszczania grzechów przed Bogiem. Bóg nie pragnie ofiar z ludzi, ze swojego syna, z siebie? SAM SIEBIE PRZEBŁAGIWAŁ?

Bez wylania krwi nie ma odpuszczenia grzechów. Jeśli Baranek Boży miał być ofiarą za całą ludzkość i zgładzić grzech, nie mógł być człowiekiem. Natomiast Izajasz 53 mówi wyraźnie o Jego śmierci ofiarnej.

Cytuj:
To rzeczywiście jest mocno niespójne w chrzescijaństwie. W ST JHWH tez pisze choćby grzechy wasze były jak szkarłat to wybieleją - i nie isze, ze do tego bedzie kiedyś potrzebna śmierć kogoś na krzyżu. Taki JHWH bardziej przypomina plemiennego Moloha. ZYdzi tak JHWH nie postrzegają.

"Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust" [Iz. 53:5-7]

"Oto psy otoczyły mnie, Osaczyła mnie gromada złośników, Przebodli ręce i nogi moje. Mogę policzyć wszystkie kości moje... Oni przyglądają się, sycą się mym widokiem. Między siebie dzielą szaty moje I o suknię moją los rzucają. Ty zaś, Panie, nie oddalaj się! Mocy moja, pośpiesz mi z pomocą!" [Ps. 22:17-20]

Cytuj:
Co zaś do mesjasza - będzie cierpiący ale będzie też zwycięzcą i zaprowadzi pokój i bedzie panował.

No to w takim razie kiedy będzie cierpiał, skoro ma przyjść jako zwycięzca?

Cytuj:
Szczególnie ten fragment jest bardzo interesujący i jest pewnym kopernikańskim przewrotem w chrzescijańskiej teologii (lub mógłby być, gdyby poganie :wink: nie upierali się że znają Torę LEPIEJ od Żydów i że to oni ją poprawnie tłumaczą a nie przedstawiciele bądź co bądź narodu wybranego)

"Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania. Wtedy spojrzą na mnie, na tego, którego przebodli, i będą go opłakiwać, jak opłakuje się jedynaka, i będą gorzko biadać nad nim, jak gorzko biadają nad pierworodnym" [Zach. 12:10]

Wszyscy autorzy Pism Nowego Testamentu byli Żydami (przawdopodobnie z wyjątkiem Łukasza). Wszyscy znali Torę i, a ich umysły zostały otwarte na zrozumienie Pism [Łuk. 24:45]

Saul z Tarsu (zwany później Pawłem) znał doskonale Pisma jeszcze zanim się nawrócił. I pisze tak o swoich rodakach:

"Lecz umysły ich otępiały. Albowiem aż do dnia dzisiejszego przy czytaniu starego przymierza ta sama zasłona pozostaje nie odsłonięta, gdyż w Chrystusie zostaje ona usunięta. Tak jest aż po dzień dzisiejszy, ilekroć czyta się Mojżesza, zasłona leży na ich sercu; lecz gdy się do Pana nawrócą, zasłona zostaje zdjęta" [II Kor. 3:14-16]

Czytając wypowiedzi Żydów nieodrodzonych i porównując je z tym, co mówią Żydzi odrodzeni, można tylko przyznać rację temu Słowu.

Agnostyku, odnoszę wrażenie, że ostatnio poziom Twoich postów jakby się obniżał. Natomiast ich ilość rośnie. Co Ty właściwie chcesz osiągnąć? :roll: :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 18, 2006 7:00 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
Bez wylania krwi nie ma odpuszczenia grzechów. Jeśli Baranek Boży miał być ofiarą za całą ludzkość i zgładzić grzech, nie mógł być człowiekiem. Natomiast Izajasz 53 mówi wyraźnie o Jego śmierci ofiarnej.



Skad taki wniosek? Czyzby zydzi do chrystusa i Żydzi po chrystusie którzy nie uwierzyli w mesjasza nie mają odpuszczanych grzechów? Według mnie to wierutna bzdura. Jakoś w ST nie ma nieustannego poczucia o NIEPRZEBACZANIU JHWH. Raczej co chwile są słowa, że nie jest pamiętliwy jeśli się tylko do niego nawrócą.

W Iz 1, 15-18 jest wyraźnie napisane:
Choćby wasze grzechy były jak szkarłat,
jak śnieg wybieleją;
I nie ma mowy o jakimś ofiarniczym umieraniu kogokolwiek dla przebłagania...

Smok Wawelski napisał(a):
"Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust" [Iz. 53:5-7]

"Oto psy otoczyły mnie, Osaczyła mnie gromada złośników, Przebodli ręce i nogi moje. Mogę policzyć wszystkie kości moje... Oni przyglądają się, sycą się mym widokiem. Między siebie dzielą szaty moje I o suknię moją los rzucają. Ty zaś, Panie, nie oddalaj się! Mocy moja, pośpiesz mi z pomocą!" [Ps. 22:17-20]



Co do Izajasza - Mesjasz będzie cierpiący też...

Co do Psalmu Dwaidowego to ewidentność jego mesjańskości jest wysoce wątpliwa gdyż po uwaznym wczytaniu rzeczywiście raczej bym się przychylił do tezy że to Dawid pisze o sobie

"Ty jesteś moim Bogiem od łona mojej matki, " - 22,11

"Ocal od miecza moje życie, " - 22,20

Co zaś do dzielenia szat - to właśnie owe "dzielenie skóry na niedźwiedziu" przez przeciwników Dawida.

I jeszcze wiele innych fragmentów z tego psalmu, które przeczą "mesjańskości"



Smok Wawelski napisał(a):
No to w takim razie kiedy będzie cierpiał, skoro ma przyjść jako zwycięzca?


A czy ja mówię, że wogóle będzie jakiś mesjasz i czy Żydzi mają rację - szczerze wątpię wogólę w prawdziwość ich legend zawartych w Piśmie.

Smok Wawelski napisał(a):
"Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalemu wyleję ducha łaski i błagania. Wtedy spojrzą na mnie, na tego, którego przebodli, i będą go opłakiwać, jak opłakuje się jedynaka, i będą gorzko biadać nad nim, jak gorzko biadają nad pierworodnym" [Zach. 12:10]


No to weźmy Zachariasza na tapetę bo już mnie męczy jak chrześcijanie wyrywają własnie to zdanie z całego rozdziału. Jakby "przebodlenie' miało WSZYSTKO ROZSTRZYGNĄĆ. Swoją drogą ciekawy jestem jaki henrajski wyraz jest w Torze odnośnie tego przebodlenia i czy oznacza on TYLKO przebicie gwoździem.

ale do rzeczy

O tym przebodleniu jest mowa W OWYM DNIU co przebodlą ale są też inne wskazówki w tym rozdziale co się stanie W OWYM DNIU

W owym dniu uczynię Jeruzalem ciężkim głazem* dla wszystkich ludów. Każdy, kto go spróbuje podnieść, dotkliwie się pokaleczy. Wszystkie narody się zgromadzą przeciw niemu. zach 12,3

W owym dniu - wyrocznia Pana - porażę każdego konia trwogą, a jeźdźca obłędem*. Lecz na naród judzki spojrzę łaskawie, wszystkie zaś <konie> pogan porażę ślepotą zach 12, 4

W owym dniu sprawię, że wszystkie ludy, które targnęły się na Jeruzalem, będą zniszczone zach 12, 9

A dopiero potem jest w owym dniu wyleją ducha pobozności... i ten dalszy cytat apologetyki chrzescijańskiej

Jeśli JHWH mówi co zrobi W OWYM DNIU to znaczy ŻE WSZYSTKO zrobi w OWYM DNIU a nie TYLKO pozwoli zabić syna i pogardzić nim a reszte tekstów o swoim władztwie i pogrążeniu przeciwników Izraela odpuści sobie...
ALe przecież łatwiej jest zginąć niż zwyciężyć... czyż nie? :roll:

I dalej Zachariasz, już PO WYLANIU I PRZEBODZENIU:

"W owym dniu będzie wielki płacz w Jeruzalem, podobny do płaczu w Hadad-Rimmon na równinie Megiddo*.
12 I płakać będzie [cały] kraj, każda rodzina oddzielnie.
Rodziny z domu Dawida oddzielnie -
i ich niewiasty oddzielnie.
Rodziny z domu Natana* oddzielnie -
i ich niewiasty oddzielnie.
13 Rodziny z domu Lewiego oddzielnie -
i ich niewiasty oddzielnie.
Rodziny z domu Szimejego* oddzielnie -
i ich niewiasty oddzielnie.
14 I wszystkie pozostałe rodziny, każda rodzina oddzielnie -
i ich niewiasty oddzielnie. "

W OWYM DNIU NIC Z TYCH PŁACZÓW NIE BYŁO - pod krzyżem płakało pare osóg lub grupka wiernych wyznawców. Nawet Ewangeliści nie wspominają aby płacz byłpowszechny i Żydzi boleli nad tym co zrobili...
Nic z tych rzeczy...



Smok Wawelski napisał(a):
Agnostyku, odnoszę wrażenie, że ostatnio poziom Twoich postów jakby się obniżał. Natomiast ich ilość rośnie. Co Ty właściwie chcesz osiągnąć? :roll: :?


Kazdy ma prawo do swoich opinii. Szkoda tylko, że kierowanych pewnym nieobiektywnym spojrzeniem uprzedzonego chrzescijanina :P

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 18, 2006 8:57 am 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
Do chrzescijan na tym forum:


Czy my mamy naprawde az tak duzo czasu, aby poswiecac czas na jalowe dyskusje z tym, ktory wyzekl sie Pana i pelen jest cynizmu, oszczerstw itp.

Niech idzie swoja droga, juz wystarczajaca zabral czasu co niektorym.
Jak sie upamieta, to z radoscia to uslysze. Poki co, szkoda czasu na rozmowy z taka osobe, w gruncie rzeczy obludna, a nie szczera (jak sie niektorym wydawalo). Wierzacy-broniacy swojej wiary...nagle niewierzacy, atakujacy szyderczo ewangelie i Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Przeciez on robi z Jezusa klamce, a z ewangelii stek bzdur.
Chociaz niedawno....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 18, 2006 9:12 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Cięzkie zarzuty...
Pozwolę więc sobie na małą obronę...

liafail napisał(a):
Czy my mamy naprawde az tak duzo czasu, aby poswiecac czas na jalowe dyskusje z tym, ktory wyzekl sie Pana i pelen jest cynizmu, oszczerstw itp.
....


Jaka jest chrześcijańska definicja JAŁOWEJ dyskusji? Taka która nie potwierdza że Jezus jest Panem?
Jestem pełen cynizmu? Lubię cyników i Diogenesa ale jak rozumiem uzyłeś słowa cynik nie jako okreslenie stanowiska filozoficznego ale jako potoczne jego rozumienie czyli obelgę. Ja nie podwazam ŻADNYCH WARTOŚCI moralnych w chrześcijaństwie, co więcej twierdzę, że są one wspólne wszystkim ludziom (jak chocby 10 przykazań).
Oszczerstw? Raczej tez nie, raczej kwestionowanie pewnych przekonań.
Oszczerstwo to jest wtedy gdy ktoś kogoś oskarża o cynizm bez dowodów :P

liafail napisał(a):
Niech idzie swoja droga, juz wystarczajaca zabral czasu co niektorym.
Jak sie upamieta, to z radoscia to uslysze. Poki co, szkoda czasu na rozmowy z taka osobe, w gruncie rzeczy obludna, a nie szczera (jak sie niektorym wydawalo). ....


Kazdy idzie własną drogą... Zabrał czas? Czyli rozumiem niezabieranie czasu to tylko budujące rozmowy " w kółku apologetycznym"? :P A jak ktoś coś zakwestionuje to zabiera czas? Ciekawa definicja, szkoda tylko, ze dość fundamentalistyczna.

Obłudna? Raczej szczera... Obłudnik to ktoś kto mówi co innego niż myśli...
radziłbym raczej lepiej dobierać epitety... aby przynajmniej miały POZÓR prawdziwości

liafail napisał(a):
Wierzacy-broniacy swojej wiary...nagle niewierzacy, atakujacy szyderczo ewangelie i Pana naszego Jezusa Chrystusa.....


Jak byłem wierzacy - katolizujący to broniem SWOJEJ POSTAWY. Jak jestem agostykujacy-niekatolizujacy - to dalej bronię SWOJEJ postawy.
Nie wiem też czy atakuje szyderczo... być może niktórym może tak się wydawać, ja osobiście nie sądzę. To tak jak powiedzenie "Religia powstała z naturalnych skłonności ludzi do porzadku i strachu przed śmiercią" miałoby być szyderstwem.. To raczej stwierdzenie faktu lub postawienie tezy, którą wypowiadający uważa za prawdziwą... gdzie tu szyderstwo?

liafail napisał(a):
Przeciez on robi z Jezusa klamce, a z ewangelii stek bzdur.
Chociaz niedawno....


Z Jezusa kłamcy nie zrobiłem. STo razy już wyjaśniałem, chyba także i Tobie (CZYŻBY ZNOWU ŁOPATA :P :P :?: ) że jeśli był PZREKONANY ŻE JEST MESJASZEM TO NIE KŁAMAŁ.
Niektórzy (Żydzi i unitarianie) twioerdzą, że to inni chrześcijanie ZROBILI Z JEZUSA KŁAMCĘ wkładając w usta słowa, że uważał się lub jest jedną z osób JHWH... a bóg JEST JEDEN. Islam też był reakcją na "to kłamstwo" 8) Zamiast oskarżać mnie o kłamstwo spójrz na siebie :P :P :P Może to ty okłamujesz innych :P

Zdrówko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 18, 2006 9:32 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Hubercie, znow sie powtorze, bo znow Ci umknelo albo nie zauwazylam czy cos odpowiedziales na moja propozycje, bo nie pamietam, w ktorym watku to pisalam... Dam Ci namiary na chrzescijan w Kielcach. Czy jestes na tyle odwazny, zeby porozmawiac z kims twarza w twarz, czy jedyne co lubisz to popisywac sie w necie swoja "inteligencja" :?: Jesli szukasz odpowiedzi na "nie wiem" to bedziesz mial okazje podochodzic sie na slowka z ludzmi na zywo, a nie wirtualnie. Bedziesz mial spore pole do popisu, bo tutaj robisz sie juz troszenke nudny... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 18, 2006 9:43 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
itur napisał(a):
Hubercie, znow sie powtorze, bo znow Ci umknelo albo nie zauwazylam czy cos odpowiedziales na moja propozycje, bo nie pamietam, w ktorym watku to pisalam... Dam Ci namiary na chrzescijan w Kielcach. Czy jestes na tyle odwazny, zeby porozmawiac z kims twarza w twarz, czy jedyne co lubisz to popisywac sie w necie swoja "inteligencja" :?: Jesli szukasz odpowiedzi na "nie wiem" to bedziesz mial okazje podochodzic sie na slowka z ludzmi na zywo, a nie wirtualnie. Bedziesz mial spore pole do popisu, bo tutaj robisz sie juz troszenke nudny... :wink:


Droga zatroskana Itur, dawaj te namiary 8) WPrawdzie z chrześcijanami z KCHWE już rozmawiałem nie raz. U pastora byłem kiedyś nawet w domu bo znalazłem w internecie jego doskonałą polemikę i opis głupot jakie wyczynia wieczernik, więc zadzwoniłem do niego i porozmawiałem. Poczciwy i dobry człowiek, jak zresztą duża część chrześcijan. Ja się nie popisuję inteligencją (swoją drogą nie wiem co ma znaczyć cudzysłów - nie lepiej było napisać "obnosisz się ze swoją głupotą?" - no ale tak nie przystoi przecież chrześcijance - lepiej ująć coś w cudzysłów... :roll: )

ZDróweczko

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 18, 2006 10:02 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
A co Ty taki pewny jestes, ze dam Ci namiary na kogos z KChWE?? :wink: Dostaniesz te namiary na priva, ale troszke pozniej, teraz lece... Zachecam do spotkan, rozmow, debat, rozwazan, klotni, dociekan, poszukiwan etc. etc. I dowiem sie czy z kims sie kontaktowales, czyli czy Ci na czymkolwiek zalezy, no! A jak nie to bedzie manto!!! :lol:

zdrowenko rybenko :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 18, 2006 10:10 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Ok weitinguję więc na twój post... Porozmawiam jek mnie żona puści bo wczoraj przesżła załamanie małe stwierdzając "od trzech tygodni nigdzie nie wyszłam" a ja tylko łażę i łażę :wink: (oczywiście subiektywna teza bo moje łażenie ogranicza się do wyjazdów do TESCO :wink: :lol: )

Zdróweczko kwiatuszku :wink:

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 18, 2006 12:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Agnostyk napisał(a):
W OWYM DNIU NIC Z TYCH PŁACZÓW NIE BYŁO - pod krzyżem płakało pare osóg lub grupka wiernych wyznawców. Nawet Ewangeliści nie wspominają aby płacz byłpowszechny i Żydzi boleli nad tym co zrobili... Nic z tych rzeczy...

:shock: :shock: :shock:

Czy Ty naprawdę uważasz, że "ów dzień" opisywany przez Zachariasza, to jest dzień Ukrzyżowania? Czy tam jest napisane, że "w owym dniu przebodą", czy że "w owym dniu spojrzą na tego, którego przebodli"? Czy w takim razie "w owym dniu" JHWH powrócił już w ciele? Zamiast "triumfalnie rozprawiać się z chrześcijańską apologetyką" zacznij wreszcie czytać i poprawnie interpretować to, co jest napisane.

Jeśli chodzi o mesjańskość Psalmu 22, to Dawidowi nikt rąk i nóg nie przebijał, i nawet nieodrodzeni Żydzi, na których się z taką lubością powołujesz, również uważają Psalm 22 za mesjański. Masz tu omówienie z kilkoma źródłami rabinicznymi:

http://www.truthnet.org/TheMessiah/12_M ... alms_2_22/

Cytuj:
A czy ja mówię, że wogóle będzie jakiś mesjasz i czy Żydzi mają rację - szczerze wątpię wogólę w prawdziwość ich legend zawartych w Piśmie.

Czyli najpierw się powołujesz na Żydów, którzy powołują się na swoje zrozumienie Pisma, a potem "wątpisz, czy oni mają rację". Czyli wycofujesz się na "z góry upatrzone pozycje".

Najpierw piszesz:

Cytuj:
W Iz 1, 15-18 jest wyraźnie napisane:
Choćby wasze grzechy były jak szkarłat,
jak śnieg wybieleją;
I nie ma mowy o jakimś ofiarniczym umieraniu kogokolwiek dla przebłagania...

A po moim cytacie z Izajasza 53 piszesz:

Cytuj:
Co do Izajasza - Mesjasz będzie cierpiący też...

I dalej nie możesz mi odpowiedzieć na pytanie: "Kiedy Mesjasz będzie cierpiał, skoro ma przyjść jak Zwycięski Król?"

Sorry, ale dyskusje powinny mieć jakąś podstawę. Ostatnie Twoje posty wskazują na ewidentnie przemęczenie materiału. W jednym zdaniu piszesz:

Agnostyk napisał(a):
Co do Izajasza - Mesjasz będzie cierpiący też...

A kilka zdań później piszesz:

Agnostyk napisał(a):
A czy ja mówię, że wogóle będzie jakiś mesjasz i czy Żydzi mają rację - szczerze wątpię wogólę w prawdziwość ich legend zawartych w Piśmie.

Dalej: albo nie rozumiesz, albo nie chcesz zrozumieć najistotniejszych treści Pism:

Cytuj:
Czyzby zydzi do chrystusa i Żydzi po chrystusie którzy nie uwierzyli w mesjasza nie mają odpuszczanych grzechów? Według mnie to wierutna bzdura. Jakoś w ST nie ma nieustannego poczucia o NIEPRZEBACZANIU JHWH. Raczej co chwile są słowa, że nie jest pamiętliwy jeśli się tylko do niego nawrócą.

Oczyszczanie z grzechu jest czymś innym niż zgładzenie grzechu, o czym możesz przeczytać w Hebr. 9 i 10.

Bóg obiecał Izraelowi zawarcie Nowego Przymierza, na podstawie którego uleczy ich z nieprawości [Jer. 3:22], odpuści grzech, gładząc go na zawsze, dokona zmiany serc i włoży swego Ducha do wnętrza odrodzonych ludzi i pozwoli im się poznać [Jer. 31:31-34]. Wzywa Izraela, żeby się nawrócił jako naród. Nawróciła się resztka, ale kiedyś nastąpi nawrócenie całego narodu - tuż przed powrotem Mesjasza (i o tym pisze Zachariasz w rozdziałach 12-14).

Nowe Przymierze jak jażde przymierze musi zostać wprowadzone w życie na podstawie krwi ofiary. Ponieważ ma ono gwarantować wewnętrzną zmianę człowieka, a nie tylko cielesną czystość na chwilę, ofiara musi nastąpić. Biblia nie zapowiada żadnej innej ofiary oprócz Mesjasza, który "ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni [od nieprawości]" [Iz. 53:5; por. Jer. 3:22]. Ofiarą nie może być człowiek, więc Mesjasz nie może być człowiekiem. Ale większość Izraela ulegnie zaślepieniu po to, by poganie mogli wejść w Nowe Przymierze z Bogiem. Pisze o tym Żyd Paweł, powołując się na Tanach [Rzym. 9-11].

Dokładnie takiej zmiany serca, jaka jest zapisana w tekście Nowego Przymierza, doświadczyłem ja i wielu innych na tym forum. I nie jest to ułuda, lecz fakt, za którym idą inne fakty w naszym życiu. Jeśli chodzi o inne religie, to jeśli zdecydujesz się ze mną spotkać w poważnych celach, opowiem ci o tym, jak pewna kapłanka Hare Kriszna szukała pomocy dręczona przez "bogów", którym kiedyś poświęciła swoje życie, i jak Jezus oraz Jego Słowo działało z mocą podczas naszej rozmowy. Natomiast nie słyszałem jeszcze o skutecznym związywaniu Ducha Świetego w imieniu Buddy albo Kriszny.

Nowe serce i Duch Święty - tego Ci potrzeba. Na razie miotasz się, zmieniasz podstawy i punkty odniesienia - raz jest to historia, potem judaizm, potem Biblia, potem własne konfabulacje na temat Biblii.

P.S.

Przyjście Mesjasza i Jego zabicie zostało zapowiedziane w Dan. 9:26

"A po sześćdziesięciu i dwóch heptadach [hebr. "szawuim" - okresach siedmioletnich] Mesjasz będzie zabity [hebr. "karat" oznacza "zabić" oraz "naciąć przymierze", czyli zabić jako ofiarę ustanawiającą przymierze"], lecz nie za siebie samego"

Interlinia angielska:

And after threescore and two weeks shall Messiah be cut off (8735) , but not for himself:

http://www.studylight.org/isb/bible.cgi ... orm+Search

Karat: to cut, cut off, cut down, cut off a body part, cut out, eliminate, kill, cut a covenant

Szawua: seven, period of seven (days or years), heptad, week, period of seven days, a week , Feast of Weeks, heptad, seven (of years).

Omówienie tematu na podstawie oryginału z perspektywy hebrajskiej znajdziesz na str. 268-269 w książce pod adresem:

http://www.jezus-izrael-zydzi.pl/htm/ks ... lzydzi.pdf


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 18, 2006 12:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):

Jeśli chodzi o mesjańskość Psalmu 22, to Dawidowi nikt rąk i nóg nie przebijał, i nawet nieodrodzeni Żydzi, na których się z taką lubością powołujesz, również uważają Psalm 22 za mesjański. Masz tu omówienie z kilkoma źródłami rabinicznymi:

http://www.truthnet.org/TheMessiah/12_M ... salms_2_22



Liafail - forumowy tropiciel kłamst powinien reagować :wink: (ale chyba na Twoje tym razem 8) )

1/POKAŻ MI JEDNEG NIEODRODZONEGO ZYDA UWAŻAJĄCEGO PSALM ZA MESJAŃSKI
2/LINK JEST WŁASNIE POLEMIKĄ ZE STANOWISKIEM ŻYDÓW NIEODRODZONYCH - czyli chba nie jest dowodem na tekst, który pozwoliłem sobie pogrubić u Ciebie

Zresztą wystarczy zacytować:
"According to the Jewish Study Bible, this psalm of David is read on Purim and is viewed by Jewish tradition as David lamenting over the future exile of his people in the book of Esther.[7] Christian interpreters see the 22nd Psalm as looking forward to the Messiah"

Tak więc sam autor artykułu mówi coś innego niż ty przekazujesz w swoim poście

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 18, 2006 12:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):
jeśli zdecydujesz się ze mną spotkać w poważnych celach, opowiem ci o tym, jak pewna kapłanka Hare Kriszna szukała pomocy dręczona przez "bogów", którym kiedyś poświęciła swoje życie, i jak Jezus oraz Jego Słowo działało z mocą podczas naszej rozmowy. Natomiast nie słyszałem jeszcze o skutecznym związywaniu Ducha Świetego w imieniu Buddy albo Kriszny.



Religie i wiara nie jest od tego aby nawzajem pokonywać "swoich bogów" - bez przesady. Here Krishna to sekta w łonie hinduizmu, stosująca pranie mózgu i przez religioznawców uwazana za sektę destrukcyjną - rozmawiajmy poważnie. Tak samo można powiedzieć o "duchu św." Hagina.
Buddysta raczej nie będzie związywał Ducha św. mocami egzorcyzmów BO I PO CO?

A KAŻDEMU CZŁONKOWI HARE KRISHNA NALEZY SIE POMOC PSYCHOTERAPEUTYCZNA. Znalazłeś się ty i pomogłeś. Gratuluję. (POWAŻNIE)

Co do Daniela to moze piszmy CAŁOŚĆ WYWODU:

Pomazaniec zostanie zgładzony
i nie będzie dla niego*...
Miasto zaś i świątynia
zginie wraz z wodzem, który nadejdzie.
Koniec jego nastąpi wśród powodzi,


O jakiego wodza chodzi?Przecież nie o POMAZAŃCA? Tytus nie zginął a koniec świątyni ani TYM BARDZIEJ Tytusa nie nastapił wśród powodzi.

Taka dyskusja to jak dopasowywanie horoskopów. Jednym pasuje takie dopasowanie innym nie. Ja bym jednak wolał czytać prproctwa W CAŁOŚCI a nie wybierać fragmenty które pasują do naszych założeń.

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Ostatnio edytowano Cz maja 18, 2006 12:36 pm przez Syn Marnotrawny, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL