www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 6:50 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 486 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 11, 2006 12:25 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
:) dzieki Kristina.

Oliwka
Cytuj:
No i jak sie nie zgodzic , i o co ?"kopie kruszyc"

W Panu zajmujmy się tym do czego nas Powołał i tak tez mówi owa Żydówka ,która
Poznała Wole i Powołanie Najwyższego.

Jesteśmy sobie potrzebni i wzajem sie uzupełniajmy, dla Pana ,bo wszzystko co czynicie czyńcie jak dla YHVH.


Chrystus nie uczy nieposłuszeństwa wobec stanu w jakim powołuje. Jesli ktos urodził sie niewolnikiem, nie uczy do wyzwalania się spod pręgierza cielesnej niewoli, ale uczy nieść krzyz ochoczo, jako wyzwoleniec Pański.
Wtedy słuzba u takiego Pana, dobrego czy złego jest wpierw słuzbą Słowa.

Zwróc uwagę na to co pisze Paweł i Piotr odnosnie Kobiet i ich Słuzby Słowa. Swiadectwo składa sie wszystkim, całym sobą, Oliwko, a nie mądrościa słowa ludzkiego.


)))

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 11, 2006 8:25 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 02, 2005 12:32 pm
Posty: 672
Nasz Pan uniżył się i to aż do śmierci krzyżowej. Przybrał postać sługi.
Mamy Go naśladować...
Jeśli kogoś Pan wywyższa, to nie będzie to podlegać wątpliwościom. Nie ma o co walczyć. Jeśli sami będziemy zabiegać o władzę, o stanowiska, o cokolwiek- może i to osiągniemy, ale bez Niego.
Wielu już widziałam gadulów, którzy głośno krzyczeli , jaką to mocą dysponują i jakie to błogosłwieństwa przez wiarę otrzymują. Wszystko to było jak bańka mydlana. Jeśli za człowiekiem stoi Bóg, nie trzeba tyle gadać.
Do czego zmierzam...otóż do tego, żeby przestać walczyć o "swoje", bo to nie jest droga Boża do osiągnięcia celu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 11, 2006 1:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
si


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 11, 2006 4:02 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 14, 2005 6:23 pm
Posty: 174
Grazyna napisał(a):
Nasz Pan uniżył się i to aż do śmierci krzyżowej. Przybrał postać sługi.
Mamy Go naśladować...
Jeśli kogoś Pan wywyższa, to nie będzie to podlegać wątpliwościom. Nie ma o co walczyć. Jeśli sami będziemy zabiegać o władzę, o stanowiska, o cokolwiek- może i to osiągniemy, ale bez Niego.
Wielu już widziałam gadulów, którzy głośno krzyczeli , jaką to mocą dysponują i jakie to błogosłwieństwa przez wiarę otrzymują. Wszystko to było jak bańka mydlana. Jeśli za człowiekiem stoi Bóg, nie trzeba tyle gadać.
Do czego zmierzam...otóż do tego, żeby przestać walczyć o "swoje", bo to nie jest droga Boża do osiągnięcia celu.

W pełni się z tobą zgadzam, Grazyno. Jezus wyraźnie to podkreślił, że "kto by chciał byc między wami pierwszy, niech się stanie ze wszystkich ostatnim i sługą wszystkich". Wielu tzw "namaszczonych mężow Bożych" tak naprawdę stara się wywyższyć siebie samych, zapominając o wersecie z Przypowieści Salomona "Pycha idzie przed upadkiem, a wyniosłość ducha przed ruiną".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 11, 2006 5:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 02, 2006 5:29 pm
Posty: 351
Lokalizacja: Ww
Cytuj:
Swiadectwo składa sie wszystkim, całym sobą, Oliwko, a nie mądrościa słowa ludzkiego.


no tak ,no cóz a jak to robisz całym soba?

_________________
Jestem jak Oliwka zielona w domu JHWH
zaufałam łasce Jego na wieki ,wieków.
Ps.52/10
http://biblia.phorum.pl/index.php


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 12, 2006 12:18 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
No, raczej nie mnie masz nasladować :)
A napisałem o słowach Pawła i Piotra w temacie, gdzie nawet rozumiem poddanie żony wierzącej w stosunku do męza niewierzącego aby jesli Pan chce takim swiadectwem (i nauczaniem) mąz został pozyskany.

Teraz zas niby nie na temat ale gdy przeczytałem twoje pytanie, otworzyłem Biblie na liscie do Rzymian i w zasadzie moge polecić cały werset 12, 13, 14, 15.

a sam dopisze z 11, 32:

"Albowiem Bóg poddał wszystkich w niewolę nieposłuszeństwa, aby sie nad wszystkimi zmiłować"

Przyjmując objawione zmiłowanie z nieba nam dane w Jezusie Chrystusie jako naszym Panu i Zbawicielu, stajemy sie współuczestnikami Jego Posłuszeńswa i nie jestesmy juz w dawnej niewoli. Stajemy sie posłuszni nie tylko względem płci, ale także względem wielu innych spraw okreslonych własnie w podanych przykładowo wersetach.

Hej )))

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 486 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL