www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 3:18 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 16, 2006 9:37 am 
Cytuj:
Oliwce nie można odmówic pasji i determinacji .....
Niech pisze , na zdrowie - jest pozytywnie zakręcona .
Podziwiam ją na forum zjawisk niewyjaśnionych - jako Kesja zadymia na całego :D :lol: -
[/quote]
Jesli twoja szczerosć jest szczera to dzieki ,przyda sie miłe słowo tam gdzie są szturchańce :D

a jaki twój nick na fzn?
:roll:[/quote]

Jak najbardziej szczera , można sie z Tobą nie zgadzać - ale nie można pozbyć sie sympatii do Ciebie .Nie mam nicka jestem biernym obserwatorem toczących sie dyskusji. :D


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 22, 2006 7:48 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
A nad polem bitwy unosił się duch walki.Był on w Jarku i Lisie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 22, 2006 7:49 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 17, 2006 2:20 pm
Posty: 291
Lokalizacja: B-B
i nie tylko w nich!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 11, 2007 9:29 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 4:19 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Słupsk
Dużo tutaj w tym temacie myśli padło. Do niektórych później będę chciał się odnieść - mam nadzieję, że mi pomożecie uzyskać odpowiedź.

Ale teraz mam pytanie o coś innego. Ale najpierw przytoczę odpowiedź Paulosa na temat nakładania rąk i ryzyka z tym związanego:

Paulos napisał(a):
> Czy wiąże się z tym jakieś ryzyko, że coś mi się może stać? Różne
> rzeczy słyszałem na temat tego wkładania rąk.

Owszem może. Całkiem prosto - zależy to od tego jakiego ducha ma wkładający ręce i czy sam żyje z Bogiem, czy wręcz przeciwnie. W Biblii ręce wkładano na ludzi w dwóch celach:
- uzdrowienia ciała
- oficjalnego wyznaczenia do służby w Kościele

innych przykładów nie znajduję. Jeśli masz wątpliwości to nie rób czegoś. Jeśli wątpliwości są bardzo lekkie, to zawsze możesz pomodlić się do Boga, żeby Ciebie ochronił JEŚLI coś by było z kaznodzieją nie tak.

W czasach dzisiejszego duchowego zamieszania byłbym raczej ostrożny nie znając ludzi.

Tak naprawdę to trochę tego nie rozumiem.
Chyba znalazłem po długich poszukiwaniach pastora, któremu bym był gotów zaufać. Bardzo długo mu się przyglądałem i muszę przyznać, że on, jak i cała jego rodzina żyje Chrystusem.
Chciałbym, aby pomodlił się za mnie, przez nałożenie rąk, ale...

...tak czytając Wasze posty, to się zastanawiam: Czyj Duch na mnie przejdzie? Do tej pory myślałem, że to Duch Święty oddziałuje na człowieka. Ale skoro jest takie ryzyko, że ktoś prowadzi niezbyt chrześcijański tryb życia, a nakłada ręce, to czyj Duch wtedy na mnie przejdzie? Człowieka? Demona?
Może mi ktoś to wytłumaczyć?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 12, 2007 7:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 4:19 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Słupsk
Jakby ktoś odpowiedział na zadane przeze mnie pytanie, to było by super. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 12, 2007 8:41 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 18, 2005 6:29 pm
Posty: 818
Lokalizacja:
Hej :)
widze ze ostanio dużo pytasz o demony i duchy...
Człowiek pod wpływem demonów zachowuje się zupełnie inaczej niz człowiek nieodrodzony bluźniący Bogu i świętym. Nawet jesli Pastor nie żyje w Bogu, to nic złego ci się nie stanie i Pan jest twoją najlepszą osłoną, i... :) jedyną prawdziwą.
Paweł w liście do Tymoteusza pisał aby zbyt pochopnie nie nakładał rąk na nownarodzonych. Co prawda te słowa były skierowane do Tymoteusza a nie do nowonarodzonego, ale możesz z nich wziąść naukę i jeszcze zaczekać, az będziesz miał pewnośc i nie tylko ty ale i ten pastor.

... Z tym że jeśli chesz sie ochrzcic w Imie Jezusa, który jest Chrystusem, to nic nie stoi na przeszkodzie.

Hej )))

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So maja 12, 2007 8:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Terebint napisał(a):
...tak czytając Wasze posty, to się zastanawiam: Czyj Duch na mnie przejdzie? Do tej pory myślałem, że to Duch Święty oddziałuje na człowieka. Ale skoro jest takie ryzyko, że ktoś prowadzi niezbyt chrześcijański tryb życia, a nakłada ręce, to czyj Duch wtedy na mnie przejdzie? Człowieka? Demona? Może mi ktoś to wytłumaczyć?

Terebincie, Duch Święty nie "przechodzi" z człowieka na człowieka, ani duch innego człowieka nie przejdzie na Ciebie, bo każdy człowiek ma własnego ducha. Natomiast jeśli ktoś prowadzi niezbyt chrześcijański tryb życia, to niech się nie zabiera do wypędzania demonów, bo po prostu wystawia się na strzał, a przecież toczymy walkę [Ef. 6:12]. Życie w grzechu jest dawaniem przystępu diabłu [Ef. 4:27] i walka duchowa w takim stanie byłaby delikatnie mówiąc nierozsądna. To tyle w skrócie. A z nakładaniem rąk trzeba bardzo uważać i nie robić tego pochopnie. Nie wiem, czy wiesz, ale np. zdolności okultystyczne w czarnoksięstwie i religiach pogańskich są często przekazywane właśnie przez "nałożenie rąk" lub dotyk. Paulos ma rację - lepiej uważać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So maja 12, 2007 9:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 4:19 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Słupsk
Jarek napisał(a):
widze ze ostanio dużo pytasz o demony i duchy...

Tak, ostatnio trapi mnie ten temat.
Jarek napisał(a):
ale możesz z nich wziąść naukę i jeszcze zaczekać, az będziesz miał pewnośc i nie tylko ty ale i ten pastor.

Pastorów obserwowałem dość długo. Myślę, że temu mógłbym zaufać.
Jarek napisał(a):
... Z tym że jeśli chesz sie ochrzcic w Imie Jezusa, który jest Chrystusem, to nic nie stoi na przeszkodzie.

No właśnie. O to chodzi. ;)

Smok Wawelski napisał(a):
Terebincie, Duch Święty nie "przechodzi" z człowieka na człowieka, ani duch innego człowieka nie przejdzie na Ciebie, bo każdy człowiek ma własnego ducha.

Ok, ale w takim razie, dlaczego nakładanie rąk jest niebezpieczne?

Smok Wawelski napisał(a):
Natomiast jeśli ktoś prowadzi niezbyt chrześcijański tryb życia, to niech się nie zabiera do wypędzania demonów, bo po prostu wystawia się na strzał, a przecież toczymy walkę [Ef. 6:12]. Życie w grzechu jest dawaniem przystępu diabłu [Ef. 4:27] i walka duchowa w takim stanie byłaby delikatnie mówiąc nierozsądna. To tyle w skrócie.

Ale mi nie chodzi w tej chwili o wypędzenie demona. ;) Aczkolwiek trochę się obawiam, że jak jakiś we mnie mieszka, to że podczas takiej modlitwy może się we mnie uaktywnić. Dlatego się zastanawiam, jak rozpoznać, czy w człowieku mieszka demon. Ale z tym to napiszę do Ciebie na priv.
Smok Wawelski napisał(a):
A z nakładaniem rąk trzeba bardzo uważać i nie robić tego pochopnie. Nie wiem, czy wiesz, ale np. zdolności okultystyczne w czarnoksięstwie i religiach pogańskich są często przekazywane właśnie przez "nałożenie rąk" lub dotyk. Paulos ma rację - lepiej uważać.

No właśnie nie mogę tego "zakumać". Skąd się bierze to niebezpieczeństwo?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 12, 2007 9:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Terebincie, z doświadczenia mogę Ci powiedzieć jedno: zdecydowanie bardziej zajmij się poznawaniem Pana Jezusa niż "demonologią stosowaną". To wychodzi na zdrowie. Pan Jezus pokaże Ci, co trzeba, a diabeł bardzo lubi, kiedy zaczyna być w centrum naszej uwagi. Po co mu robić taką przyjemność? :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 12, 2007 10:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 4:19 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Słupsk
Smok Wawelski napisał(a):
Pan Jezus pokaże Ci, co trzeba, a diabeł bardzo lubi, kiedy zaczyna być w centrum naszej uwagi. Po co mu robić taką przyjemność? :wink:

Dzięki za radę, ale mi się wydaje, że być może to właśnie Pan Jezus powoli otwiera moje oczy. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 13, 2007 11:54 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Bardzo długo mu się przyglądałem i muszę przyznać, że on, jak i cała jego rodzina żyje Chrystusem.
Chciałbym, aby pomodlił się za mnie, przez nałożenie rąk, ale...


Czego oczekujesz od włożenia rąk pastora?
Jeżeli chrztu w Duchu Świętym, to mam pomocnicze pytanie - ile czasu poświęciłeś na szukanie Boga i błaganie o chrzest Duchem? Ile? Więcej, niż przyglądanie się pastorowi i jego rodzinie? I, czy wierzysz w osobowość Ducha Świętego, że jest Panem?
Cytuj:
Aczkolwiek trochę się obawiam, że jak jakiś we mnie mieszka, to że podczas takiej modlitwy może się we mnie uaktywnić.

:shock: :shock: :shock:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 13, 2007 12:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 4:19 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Słupsk
lis napisał(a):
Czego oczekujesz od włożenia rąk pastora?
Jeżeli chrztu w Duchu Świętym, to mam pomocnicze pytanie - ile czasu poświęciłeś na szukanie Boga i błaganie o chrzest Duchem? Ile? Więcej, niż przyglądanie się pastorowi i jego rodzinie? I, czy wierzysz w osobowość Ducha Świętego, że jest Panem?

Lisie, nie widzę w Tobie Ducha pokory i łagodności, a więc nie odpowiem na Twoje pytanie. Nie potrzebuję w swoim życiu następnych prześwietnych apostołów, czy nauczycieli.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 13, 2007 12:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Cytuj:
Lisie, nie widzę w Tobie Ducha pokory i łagodności, a więc nie odpowiem na Twoje pytanie. Nie potrzebuję w swoim życiu następnych prześwietnych apostołów, czy nauczycieli.


Pytań było więcej, niż jedno. Wszystkie istotne, panie obrażalski.
Szczególnie ostanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 13, 2007 7:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 4:19 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Słupsk
lis napisał(a):
Cytuj:
Lisie, nie widzę w Tobie Ducha pokory i łagodności, a więc nie odpowiem na Twoje pytanie. Nie potrzebuję w swoim życiu następnych prześwietnych apostołów, czy nauczycieli.


Pytań było więcej, niż jedno. Wszystkie istotne, panie obrażalski.
Szczególnie ostanie.

Nie jestem "obrażalski". Miałem już nad sobą mentorów. Wolę rozmowę niż mentorowanie.
Ostatnie pytanie mnie nie zaskoczyło, ale te pierwsze pytania.
Cytuj:
Jeżeli chrztu w Duchu Świętym, to mam pomocnicze pytanie - ile czasu poświęciłeś na szukanie Boga i błaganie o chrzest Duchem? Ile? Więcej, niż przyglądanie się pastorowi i jego rodzinie?

To chyba naturalne, że więcej czasu zajęły mi modlitwy do Boga niż "obserwacje". Przecież, ja za nimi nie chodziłem z lornetką, tylko obserwowałem, jak się zachowują w zborze. :)

Co do ostatniego pytania to ja już nie jestem uni, i wierzę w osobowość Ducha Świętego.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 13, 2007 7:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Bardzo mnie cieszą Twoje odpowiedzi, naprawdę.
Nie mogłeś tak od razu, miast fochy stroić?
Było jeszcze jedno: czego oczekujesz od włożenia rąk pastora?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL