www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 7:46 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn kwi 17, 2006 8:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 4:19 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Słupsk
Marka 9:24: Ojciec tego małego dziecka natychmiast zawołał, mówiąc: "Wierzę! Dopomóż mi w tym, w czym mi brakuje wiary!"

Łukasza 17:5: Apostołowie zaś rzekli do Pana: "Dodaj nam wiary".

W jaki sposób można pomnożyć swoją wiarę w Boga i Chrystusa? Jak zburzyć głazy logiki i nauczyć się wierzyć sercem?

Czy jest tu ktoś, kto jest w stanie mi pomóc w tym problemie?

pzdr. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 18, 2006 12:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
Tak, ja mogę od siebie Bracie napisac tyle,że wiary nie utożsamiam z czymś odległym, jakimś tajemniczym kluczem, ale raczej z zaufaniem do Boga jak do Ojca. Ufam że jest ze mną, ufam, że jak grzeszę to go ranię i poniose tego konsekwencje, ufam, że podoba mu się gdy żyję wg Jego Słowa. Wreszcie ufam, że moje usprawiedliwienie jest w Jego rękach, nie moich..

Wiara to nasze cos co sprawia, że żyjemy i mowimy tak, jakby Słowo Boże było PRAWDĄ a Bóg był realny..
Ja tak to rozumiem...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 20, 2006 8:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 4:19 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Słupsk
Właśnie Robson. Wiem, że należy ufać, wiem, że należy wierzyć, ale jak tą ufność, tą wiarę w sobie rozpalić? Jak przeskoczyć umysł logiki i zaufać sercem? Oto pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.

pzdr. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 21, 2006 12:50 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 10:57 pm
Posty: 278
Rzym. 10:17
17. Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe.
(BW)

_________________
www.sylkarayska.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 21, 2006 7:37 am 
Offline

Dołączył(a): So sie 20, 2005 1:16 pm
Posty: 112
Myślę, że zaufanie do Boga rośnie wraz z Jego poznaniem. Im bardziej poznajemy Jego miłość, dobroć, mądrość i potegę tym więcej nabieramy do Niego zaufania. Kluczem do poznania jest poddanie się Duchowi Świętemu i Bożemy Słowu. A najlepszym motywem poznawania Boga jest miłość, która min. wyraża się w głębokiej tęsknocie za społecznością z Żywym Bogiem.

Oczywiście nie mam tu na myśli wiedzy o Bogu, bo wiedza, a poznanie to dwie odrębne kwestie. Nie neguję potrzeby wiedzy o Bogu czyli tzw. teologii, ale ze swojego doświadczenia wiem, że ona na wzrost wiary ma nieszczególne znaczenie.

Tym co mnie osobiście jeszcze pomaga budować wiarę to świadectwa życia z Bogiem innych ludzi. Ostatnio czytałam bardzo inspirujące świadectwo o życiu Georga Mullera. Polecam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 23, 2006 7:41 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Terebincie, źle zadałeś pytanie bo też źle cię zasugerowano w zborach.
Nie można nauczyć się wiary, gdyż jej dawcą jest Bóg. Tego naucza całe Słowo Boże:
Ef 1:19 Bw „i jak nadzwyczajna jest wielkość mocy Jego wobec nas, którzy wierzymy dzięki działaniu przemożnej siły jego,”

Hbr 12:2 Bw „patrząc na Jezusa, sprawcę i dokończyciela wiary,.....

Rz 10:17 Bw "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe."
Czyż Słowo Chrystusowe nie jest Duchem i życiem. Pan to sprawia Jn 6:63. A On jest tym Słowem.

Dz 3: 16 Bw "Przez wiarę w imię Jego wzmocniło Jego imię tego, którego widzicie i znacie, wiara zaś przez Niego wzbudzona dała mu zupełne zdrowie na oczach was wszystkich."

"A Jezus, odpowiadając, rzekł im: Miejcie wiarę Boga! Mar. 11,22-24 (nawet nauczyciele RW podkreślają że w naszych Bibliach tłumaczenie - w Boga - jest błędne, tylko że je żle rozumieją).
Chodzi o dar wiary.
Innymi słowy wiarę wytwarza w nas Bóg. I On inspiruje nas do wypowiedzenia słowa wiary, gdy chce coś uczynić, a my mamy wtedy nie powątpiewać i mówić. Wtedy stanie się TO CO MÓWImy.

J 6:44 Bw "Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."
Uważam że to pociągnięcie Ojca jest też obdarowywaniem wiarą.

Wiara przychodzi od Boga i nie jest rzeczą wszystkich jak to chce pokazać duch tego świata:
Ga 3: 25 Bw "A gdy przyszła wiara, już nie jesteśmy pod opieką przewodnika."
2Tes 3: 2 Bw "i abyśmy byli wybawieni od ludzi przewrotnych i złych; albowiem wiara nie jest rzeczą wszystkich."
Ga 3: 23 Bw "Zanim zaś przyszła wiara, byliśmy wspólnie zamknięci i trzymani pod strażą zakonu, dopóki wiara nie została objawiona."
Łukasza 17:5: Apostołowie zaś rzekli do Pana: "Dodaj nam wiary".
Apostołowie właśnie wiedzieli że on jest jej żródłem i z nim trzeba przebywać aby ją mieć.
Sam Pan dawał im przykład modląc się całymi nocami. Gdy brakło im wiary gdy wyganiali demona, Pan powiedział im że brakuje im modlitwy i postu. Tam właśnie w modlitwie nabywa się prawdziwej wiary.

Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Bozy to dar"
Zarówno łaska, zbawienie jak i wiara jest darem od Boga. Nie jest z nas.

Mimo że to my wierzymy, wiara jest dziełem Bożym w nas. My na nią tylko się godzimy i o nią u Boga zabiegamy. Ale to jest dziełem Bożym, wierzyć w tego, Którego On posłał.

Terebincie jesli termin ~~wiara~~ rozumiesz tak samo jak przed nawróceniem to rozumiesz go światowo i okultystycznie jak większość nieświadomych rzeczy chrześcijan.

Prawdziwa wiara odnosi się do poznanej woli Bożej, którą Bóg wkłada do naszego wnętrza jako pewność, przeświadczenie, przekonanie o prawdzie. Rodzi się więc z tego uczucie ufności i nadzieji .


Kilkanaście wątków niżej jest temat wiary. Gdybyś poczaytał to nie miałbyś takich pytań:
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... sc&start=0

Bardzo podoba mi się odpowiedź Kesji. To jest to. Więc na wiarę nie musisz się wysilać tylko się nią nasycać u Pana. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 24, 2006 1:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 10:57 pm
Posty: 278
Marck5 - no nieźle, jakbym słyszała K.Hagina czy K.Copelanda :D :D :D

_________________
www.sylkarayska.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 24, 2006 6:11 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 4:19 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Słupsk
Dziękuję Wam Wszystkim za wypowiedzi. Tobie Marck5 szczególnie. Fajnie to przedstawiłeś. :)

pzdr. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 24, 2006 2:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
sylka napisał(a):
Marck5 - no nieźle, jakbym słyszała K.Hagina czy K.Copelanda :D :D :D

Akurat. chyba sobie kpisz. Ci dwaj goście najczęściej nie biorą pod uwagę woli Bożej i przywłaszczają sobie obietnice skierowane w Biblii do kogoś innego. Samą zaś wiarę pojmują okultystycznie w stylu np: "wypowiedz, zgrom bez wątpliwości a stanie ci się" itp, szkoda gadać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 24, 2006 3:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 10:57 pm
Posty: 278
Jeśli ktoś mówi, ze wierzy, to za tymi jego slowami muszą isć uczynki wiary.

I to można sprawdzić.

Jezus mówil po czym można poznac wierzącego:

Mar. 16:17-18
17. A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą,
18. Węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją.
(BW)

Marck5- przyłóż sobie do siebie ten szablon, i spytaj sie siebie samego : czy wierzysz?

_________________
www.sylkarayska.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 24, 2006 3:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Pomieszałaś uczynki z darem wiary. Pytasz się o uczynki a podajesz werety o działaniu w ludziach daru wiary. Jak nie odróżniasz tych dwóch rzeczy to najpierw skup się na tym co to jest wiara i poczytaj np L Jakuba:

Jk 2:14-18 Bw „Cóż to pomoże, bracia moi, jeśli ktoś mówi, że ma wiarę, a nie ma uczynków? Czy wiara może go zbawić?(15) Jeśli brat albo siostra nie mają się w co przyodziać i brakuje im powszedniego chleba,(16) a ktoś z was powiedziałby im: Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i nasyćcie, a nie dalibyście im tego, czego ciało potrzebuje, cóż to pomoże?(17) Tak i wiara, jeżeli nie ma uczynków, martwa jest sama w sobie.(18) Lecz powie ktoś: Ty masz wiarę, a ja mam uczynki; pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, a ja ci pokażę wiarę z uczynków moich.”


Natomiast:
Mar. 16:17-18
17. A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą,
18. Węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją.(BW)


Jak Bóg napełni Cię przeświadczeniem (wiarą) że masz w danej chwili coś takiego uczynić to jest ok, ale jeśli weźmiesz się za to z własnej woli i natchnienia bo lubisz cuda, to nic się nie wydarzy, chyba że ci diabeł pomoże.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 24, 2006 5:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 10:57 pm
Posty: 278
Marck5 napisał(a):
Pomieszałaś uczynki z darem wiary. Pytasz się o uczynki a podajesz werety o działaniu w ludziach daru wiary. Jak nie odróżniasz tych dwóch rzeczy to najpierw skup się na tym co to jest wiara i poczytaj np L Jakuba:


Nic nie pomieszałam.
Jesli jestes wierzacy, takie znaki powinny ci towarzyszyc.
Jesli ci takie znaki nie towarzyszą, nalezy sie gleboko zastanowić nad swoją wiara.

_________________
www.sylkarayska.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 24, 2006 5:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Sylka, chyba ganiasz co dzien po lesie i sprawdzasz swoja wiare biorac weze do rak! A przed spaniem pewno lykasz jakas trucizne, zeby sobie udowodnic jak gleboko wierzysz! :wink: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 24, 2006 6:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2005 3:02 pm
Posty: 68
Chcialabym wrzucic granat do dyskusji :D Dziecko uczy sie zaufania do swoich rodzicow przede wszystkim wtedy, gdy rodzice stwarzaja mu sytuacje, ktore daja mu duzą przewidywalność. I gdy sami są w miarę przewidywalni. Tymczasem nasz Bóg pod wieloma względami jest nieprzewidywalny... Nie sposób Go okiełznać rozumem. Pojawiają się w życiu sytuacje, które są dla nas w niemiły sposób zaskakujące (przy czym nie mówię tu o sytuacjach wynikających z grzechu). Pojawiają się tragedie, które nie sposób przewidzieć. Jak wobec tego ufac Bogu?

Pozdrawiam wszystkich,

Maggda


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 24, 2006 6:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 02, 2005 11:32 am
Posty: 434
Lokalizacja: Olkusz
Sylko. Językami sie modlę i inne znaki czasami mi się pojawiały. Lecz nie jest to żadeen szblon ani sprawdzian jak próbujesz sugerować gdyż Bóg jest suwerenny i działa kiedy chce. Kontekst tego tekstu wskazuje na działanie ich podczas ewangelizacji a Pan ogólnie wskazuje na możliwość ich wystąpienia. Ale tobie jako zwolenniczce ruchu wiary takie istotne szczegóły nie przeszkadzają by sugerować nieświadomym rzeczy braciom, braku wiary i Bożego poparcia. Jak zwykle stały numer dołowania braci, towarzyszy wam we wszelkich wypowiedziach a szczególnie na temat wiary :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL