www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:35 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 11, 2006 8:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Slawik, Ty ponoc wywaliles z zakladek wszystkie fora, jestes na odwyku, bo chciales czas poswięcic na spolecznosc z Panem niz marnowac przed monitorem na rozmowach do niczego nie prowadzacych...
To tak dla przypomnienia.
A wlazles tu oczywiscie "przypadkiem"... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 11, 2006 8:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 10:57 pm
Posty: 278
itur jak zwykle jest uprzejma, miła, życzliwa - po prostu balsam dla duszy :D :lol: :wink:

_________________
www.sylkarayska.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 11, 2006 8:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Zacytowalam dokladnie wypowiedz samego slawika z innego watku, uzylam tych samych slow i zwrotow... To Ty nie czytasz tu wszystkiego? :shock: :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 11, 2006 8:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 10:57 pm
Posty: 278
Ach, musiałaś zacytowac, nie mogłas oprzeć się tej pokusie :wink: :D

_________________
www.sylkarayska.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 12, 2006 5:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 7:55 pm
Posty: 77
Lokalizacja: Starachowice
itur napisał(a):
Slawik, Ty ponoc wywaliles z zakladek wszystkie fora, jestes na odwyku, bo chciales czas poswięcic na spolecznosc z Panem niz marnowac przed monitorem na rozmowach do niczego nie prowadzacych...
To tak dla przypomnienia.
A wlazles tu oczywiscie "przypadkiem"... :wink:


Tak wywaliłem wszystko, tylko były w koszu "Operki" i je wyjąłem.
Na odwyku było super i doszedłem do siebie.
Czasu z Panem mam więcej bo się szanuję. Teraz muszę bardziej, bo mi się zwolnienie skończyło i do roboty :lol:
Czy do niczego te rozmowy nie prowadzą, czas pokaże. Wtedy miałem dość, bo sprzeciwiłem się jedynoprawdziwej wykładni i okazało się, że w niewłaściwy sposób, i nie w tym miejscu.

Czy jestem przypadkiem? Nie celowo, z ciekawości, a wpisałem, co myślę bo nie zdzierżyłem.
A tak w ogóle to czy jak bym chwalił i wielbił, to co pisze Robson, to było by ok?
Lepiej odpowiedz Iturku w temacie, bo z dziesięciną to wiedzę, akurat tu, to większość ma problem, a tu jest temat pośredni.

_________________
Oto miłujesz prawdę chowaną na dnie duszy I objawiasz mi mądrość ukrytą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 12, 2006 6:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Nikt tu nie ma problemu z dziesiecina, to Ty go masz. A dlaczego? Bo nie przeczytales dokladnie watku "Wiec co z ta dziesiecina?". Zachecam wiec do lektury. A jak Ci sie nie chce to Ci temat skroce: 1. wyciaganie sila z ludzi pieniedzy i straszenie ich, ze jak nie daja 10 proc. to grzesza, to przegiecie i manipulacja; 2. jak ktos w wolnosci chce dawac 10 proc. dochodow to nikt mu tego zabronic nie moze, niech daje, to nie grzech.
Jak widze, Robson na razie nie straszy piekielnymi konsekwencjami nikogo, kto nie da na UP, apeluje jedynie do sumien i zacheca. Jak mi zagrozi, ze jak nie dam grosza, to mi dadza na UP bana, to ja pierwsza przestane byc sympatyczka tejze witryny :wink: :lol: Jak na razie na to sie nie zanosi i nie sadze, zeby kiedykolwiek :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 12, 2006 6:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 7:55 pm
Posty: 77
Lokalizacja: Starachowice
NO właśnie, i o to chodzi Iturku.
Bo z tym samym spotykam się, jeśli chodzi o dawanie dziesięciny i zachęcanie do dawania. A gadanie takie jak Ty to nakreślasz i temat o dziesiątaku, jest właśnie manipulacją. Nie spotkałem się z wyciąganiem na siłę i z tym co tu się głosi. To wmawinie czegoś, czego się nie słyszało, a że ktoś się nie zgadza, ma problem w kieszeni i chce to zwalić na nauczyciela w zborze, bo mówi o dziesięcinie.

_________________
Oto miłujesz prawdę chowaną na dnie duszy I objawiasz mi mądrość ukrytą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 12, 2006 7:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Slawik, z Toba to sie rozmawia jak z malym dzieckiem: "bo mnie to nie spotkalo, to nie ma prawa nikogo innego...". Cos w tym stylu. Jak u Ciebie w zborze nie wyduszaja forsy z ludzi, to sie ciesz, ale sa takie zbory, ktore wyciskaja kase, stosuja niezle manipulacje i zastraszanie. To nie jest "wmawianie czegos, czego sie nie slyszalo". Poczytaj w koncu ten watek o dziesiecinie i ewentualna dyskusje na ten temat przenies tam. Tu jest o czym innym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 12, 2006 10:49 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Slawik,a co ma wspieranie UP przez drobne,comiesięczne kwoty wspólnego z dziesięciną???Robson zaproponował nieśmiało coś takiego,a ty,nie mam pojęcia na jakiej podstawie wciąłeś się w temat odnosząc to do dziesięciny.Tak trochę ''ni z gruszki,ni z pietruszki''.
Itur w ostatnim wpisie ma rację.Subiektywizujesz.
(ale mi się neologizm trafił!) :wink:

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 14, 2006 8:44 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
itur napisał(a):
Jak mi zagrozi, ze jak nie dam grosza, to mi dadza na UP bana, to ja pierwsza przestane byc sympatyczka tejze witryny :wink: :lol: Jak na razie na to sie nie zanosi i nie sadze, zeby kiedykolwiek :lol:


itur, dawaj pieniędzory, bo dostaniesz bana!!! :twisted: :wink:

sławik, przejrzałeś mnie! chciałem Cię zmanipulowac i wyciągnąć 10zł na jeden z niewielu polskich porządnych portali apologetycznych!! :cry:

Ale nie uległeś, drogi Bracie gratuluję, kup sobie za to kilo porządnego, świątecznego sernika i zjedz go za nasze zdrowie!! Spokojnych Świąt!

A ja będę dalej wspomagał UP, o ja nędzny, nie mogę wyzwolić się spod wewnętrznego przekonania że warto.. :oops:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 14, 2006 2:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 5:14 pm
Posty: 910
Lokalizacja: Świnoujście
Nie dam! :x Wydalam na swiateczny koszyczek na jojecka :wink: :lol: I na lukrowanego barana. I na palemke... :wink:
Znow mi chyba palemka ale odbija... taka przedswiateczna... :shock:
Robson, czcigodny darczynco! W ramach podzieki za Twa hojnosc na wszystkich ulicach Prostych w Polsce powinny stac Twoje popiersia! :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 15, 2006 1:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 7:55 pm
Posty: 77
Lokalizacja: Starachowice
No i właśnie wmówiliście mi słowa, których nie powiedziałem, gratulacje.
Ale widzę, że to jest typowy styl.
Czy ja powiedziałem, że inicjatywa Robsona jest zła? Robson, właśnie o to chodzi, o takie działanie. Ja mówiąc, że się nie poczuwam, mówię, że się nie poczuwam, i tyle. To nie moje podwórko, jestem tu przejazdem.
Chodziło mi o nawiązanie, że skoro inni wyduszają ze zborowników (bo jak smią nauczać o dziesięcinie), to Robson rzuca wyzwanie by systematycznie oddawać konkretną sumę (nie chodzi o ilość).
W temata dzisięciny to jeszcze zdąrzę się wpisać. Tu chodzi mi tylko o zwrócenie uwagi na nieścisłość. Bo dziesięcina jest takim właśnie wyzwaniem. A zachęcając do systematyczności w dawaniu, Robson robi dobrą rzecz, tylko po kiego ta antydziesięcinowa retoryka? Czy nie można po prostu zachęcić, bez dodatków? Bo musi się zgadzać z przyjętą przez Was retoryką? To może zacząć zachęcać rezygnując z tej formy, a jeśli się okaże, że coś w nauczaniu UP jest niepraktyczne wg Ducha, to po prostu, można to zmienić i z bani. I idziemy dalej do przodu.

_________________
Oto miłujesz prawdę chowaną na dnie duszy I objawiasz mi mądrość ukrytą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 19, 2006 10:52 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 08, 2005 5:17 pm
Posty: 595
Lokalizacja: Katowice
Jeśli sądzisz,że wjaśniłeś coś,to wiedz,że raczej namieszałeś jeszcze więcej..... :shock:

_________________
adam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 20, 2006 8:53 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
Uparcie i fanatycznie namawiam Was - wspierajmy ile mozemy to co jest dobre i przeciwstawia się zalewowi pseudochrześcijańskiej papki!!
Dawajmy pieniądze na to co popiera zdrową naukę i jest zgodnę z zamysłem Słowa Bożego!!

Wyłudzanie pieniędzy jest obrzydliwe, szantaż dziesięcinowy jest nadużyciem, ale zamykanie się na wszelkie dawanie jest też NIEDOBRE!!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 20, 2006 11:36 am 
Robson napisał(a):
Uparcie i fanatycznie namawiam Was - wspierajmy ile mozemy to co jest dobre i przeciwstawia się zalewowi pseudochrześcijańskiej papki!!
Dawajmy pieniądze na to co popiera zdrową naukę i jest zgodnę z zamysłem Słowa Bożego!!


Dlatego kupuję dominikańskie czasopismo "W Drodze" a także wiele pozycji wydawnictwa "Znak" 8) :P


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL