www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 5:51 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 12, 2006 11:20 am 
Smok Wawelski napisał(a):
Hubertoku,

Omijasz to, co jest najważniejsze i dyskutujesz o zupełnie pobocznych sprawach. Ale to twój wybór.


Nie wiem co omijam bo staram się raczej do sedna trafić

Smok Wawelski napisał(a):
#1212 "Sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego: chrzest, bierzmowanie i Eucharystia są fundamentami całego życia chrześcijańskiego. "Uczestnictwo w Boskiej naturze, które ludzie otrzymują w darze przez łaskę Chrystusa, objawia pewną analogię do powstania, rozwoju i wzrostu życia naturalnego. Wierni odrodzeni przez chrzest, zostają umocnieni przez sakrament bierzmowania, a w Eucharystii otrzymują pokarm życia wiecznego. W ten sposób przez sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego w coraz większym stopniu osiągają skarby życia Bożego i postępują w doskonałej miłości"

http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkII-2-1.htm

A kto udziela sakramentów, które są rzekomo fundamentami całego życia chrześcijańskiego? Chrztu może udzielić praktycznie każdy, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach. Praktycznie cały "fundament życia chrześcijańskiego" w postaci sakramentów wymaga pośrednictwa do Boga. Niestety, sakramenty nie prowadzą do odrodzenia z Ducha. Bóg udziela niewidzialnej łaski, która nie wymaga żadnych widzialnych znaków, jest dostępna dla każdego, kto uwierzy i daje przystęp do Ojca za wyłącznym pośrednictwem Jezusa w Duchu Świętym.


Smoku - co masz do zarzucenia Katechizmowi - przecież to szczera prawda - kwestia jest jedynie WIARY. A co zieloni nie głoszą chrztu? (W wodzie), Bierzmowania (chrzest w duchu swiętym?)
Co zaś do kwestii udzielania - to powiedz mi KTO chrzcił katechumenów w pierwszych wiekach?? - wszyscy wszystkich? Jak kto chciał? Chyba jednak nie. I powiedz mi czy biskupi (głowy wspólnot lokalnych) były wybierane przez wiernych czy jednak "namaszczane" najpierw rzez apostołów a potem przez innych biskupów?
Piszesz w wątku o niewiastach o przerażającym i strasznym spustoszeniu "świata" do naszego myslenia ale powiedz mi kto wprowadził demokrację do kościoła i wybór pastorów przez wspólnotę? Czy tak było w pierwszych wiekach koscioła apostolskiego i powszechnego? Chyba jednak nie.


Smok Wawelski napisał(a):
Musisz się na nowo narodzić. :)


Czyli sakrament nowego narodzenia :wink: :lol:
A poza tym kartaginę należy zniszczyć i Balcerowicz musi odejść 8)

Serdecznie pozdrawiam


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 12, 2006 11:52 am 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
Hubertok...

W kosciele bozym nie mamiejsca na urzedy takie jak:
ksiadz, biskup, pastor, prezbiter, diakon, papiez, itp.

W kosciele bozym Duch Swiety, spomiedzy Kosciola wybieral starszych=pasterzy=dogladajacych.
I nie po to aby oni rzadzili w kosciele, poniewaz decyzje w kosciele powinien podejmowac kosciol, w jednosci i w duchu swietym, a nie jakis urzednik.
W pierwszych kosciolach (czyt=Dz.AP. i listy Ap.) nie bylo chierarchi koscielnej, nie bylo podzialu na duchowienstwo i laikat, nie bylo tytulow.
Bracia zwracali sie do siebie po imieniu lub ,bracie', nikt przed nikim nie klekal, posrod kosciola byli bracia dojzalsi i madrzejsi co naturalnie sprzyjalo temu, ze ludzie zwracali sie do nich po rade itp.
Ale nikt nie ma prawa rzadzic lokalnym Kosciolem, nikt nie ma prawa byc ponad Kosciolem (jednoosobowy przywodzca) i decydowac za kosciol (czyt.lokalnych wierzacych).
Jesli ktos chce byc pierwszy niech bedzie sluga.

Nawracajac do poczatku to takie slowa jak:biskup, pastor, prezbiter, diakon nigdy w dz ap nie maja urzedniczego charakteru, lecz pod ich greckim itp nazewnictwem kryje sie konkretna funkcja, obdarowanie, jakim ma dany brat sluzyc (nie rzadzic) w kosciele bozym.

Zadales pytanie:[i]KTO chrzcił katechumenów w pierwszych wiekach?? [/i],
po pierwsze, katechumeni to sztuczne slowo stworzone na potrzebe umocnienia antybiblijnej religii czy to w rzym-kat czy to w protestanckich naszych kosciolach.
Spojrz moze Hubertoku do Nowego Testamentu i zobacz kogo zanurzano w wodzie , kiedy zanurzano w wodzie i kto zanurzal w wodzie.
Nie ma specjalnych urzedow aby zanurzac ludzi w wodzie.
Jesli kazdy moze glosic ewangelie, jesli kazdy moze modlic sie z nowonarocona osoba o chrzest w duchu swietym, dlaczego ta sama osoba nie moze zanurzyc w wodzie, tej ktorej przed chwila glosila ewangelie?



Jak juz wspomnialem, podzial na duchowienstwo i laikat jest satanistycznym systemem, przynoszacym kosciolom bozym destrukcje i niewole.

i jeszcze jedno:
napisales:
I powiedz mi czy biskupi (głowy wspólnot lokalnych) były wybierane przez wiernych czy jednak "namaszczane" najpierw rzez apostołów a potem przez innych biskupów?


Znajdz mi w Nowym Testamencie inna glowe wspolnoty lokalnej niz Chrystus Pan.
Jak juz wczesniej napisalem, starsi=pasterze=dogladajacy(ci twoi biskupi), byli ustanawiani przez Ducha Swietego, rozpoznawani przez wspolnote i utwierdzani przez pracownikow apostloskich(tych ktorzy zakladali dany kosciol w danym miejscu) ale w zadnym wypadku starsi nie byli narzucani lokalnej wspolnocie przez apostolow.

Jest jedna glowa Kosciola, i cialo podlega tylko tejze glowie, zadnej innej!
Kazda inna glowa, sila rzeczy, wchodzi w miejsce Chrystusa, to biblia nazywa antychrystem(w miejce Chrystusa).



Pozdrawiam
Liafail

PS
oczywiscie to wszystko opierajac sie jedynie na NT, a nie na pismach ojcow kosciola, czy pozniejszych wymyslach naszych (najczesciej) braci, aczkolwlek wymyslach sprzecznych z przeslaniem Nowego Testamentu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 12, 2006 12:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
I jeszcze jedno pytanie do Huberta:
Co to jest sakrament?
Skad ta nazwa?
I gdzie o tym mowa w Nowym Testamencie?

Z tego co wiem, Wierzacy glosili ewangelie, mowiac uwierzcie, dajcie sie zanurzyc w wodzie na odpuszczenie grzechow a otrzymacie dar ducha swietego, ci ktorzy uwierzyli, byli zanurzani w wodzie, otrzymywali ducha swietego (czesto ze znakiem) i zaczynali swoja chrzescijanska droge. Natomiast czytajac Nowy testament nie sposob dojsc do jakichs sakramentow, (znowu jakies dziwne swownictwo).
nie mowiac juz o ,,ostatnim namaszczeniu przez kaplana''.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 12, 2006 12:31 pm 
Zostawiam to - o wszystkim można sobie poczytać na dowolnych stronach apologetycznych. Nie mam zamiaru odgrzewać starych kotletów

Zdrówko


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 12, 2006 12:41 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
hubertok napisał(a):
[quote="

Nie wiem co omijam bo staram się raczej do sedna trafić



Raczej sie nie starasz.



Takze serdecznie pozdrawiam i zycze zdrowia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 12, 2006 1:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
hubertok napisał(a):
Smoku - co masz do zarzucenia Katechizmowi - przecież to szczera prawda - kwestia jest jedynie WIARY.

Gdyby to była jedynie kwestia wiary, to system pośrednictwa byłby niepotrzebny, a odrodzenie byłoby z wiary świadomego człowieka, a nie z chrztu nieświadomego niemowlęcia. Mamy w Polsce ok. 40 mln. ludzi ochrzczonych i tylko kilkadziesiąt tysięcy odrodzonych z Ducha. Dlaczego, skoro wedłu KRK odrodzenie dokonuje się w chrzcie :?:

Cytuj:
A co zieloni nie głoszą chrztu? (W wodzie), Bierzmowania (chrzest w duchu swiętym?)

Zieloni chrzczą na potwierdzenie zbawienia dokonanego wcześniej przez wiarę, a nie w celu zbawienia. Chrzest jest symbolicznym pogrzebem starego człowieka, który umarł wcześniej [Rzym. 6:4], po tym, jak jego serce zostało obrzezane "nie ręką ludzką" [Kol. 2:11-12]. Pisałem już o tym. Natomiast w czasie bierzmowania jakoś Duch nie zstępuje na bierzmowanych. Biskup bije ich potwarzy, a oni nic... Nie rozśmieszaj mnie, Hubertoku.

Cytuj:
Co zaś do kwestii udzielania - to powiedz mi KTO chrzcił katechumenów w pierwszych wiekach?? - wszyscy wszystkich? Jak kto chciał? Chyba jednak nie. I powiedz mi czy biskupi (głowy wspólnot lokalnych) były wybierane przez wiernych czy jednak "namaszczane" najpierw rzez apostołów a potem przez innych biskupów? Piszesz w wątku o niewiastach o przerażającym i strasznym spustoszeniu "świata" do naszego myslenia ale powiedz mi kto wprowadził demokrację do kościoła i wybór pastorów przez wspólnotę? Czy tak było w pierwszych wiekach koscioła apostolskiego i powszechnego? Chyba jednak nie.

Tymoteusz i Tytus wyznaczali starszych, ale nigdzie nie jest napisane, że sami byli biskupami. A kto chrzcił? Bywało, że diakoni [Dz. Ap. 8] bez obecności apostołów i bez ich "namaszczenia". Kiedy zaczęto wybierać biskupów? Dosyć wcześnie:

"Wtedy dwunastu, zwoławszy wszystkich uczniów, rzekło: Nie jest rzeczą słuszną, żebyśmy zaniedbali słowo Boże, a usługiwali przy stołach. Upatrzcie tedy, bracia, spośród siebie siedmiu mężów, cieszących się zaufaniem, pełnych Ducha Świętego i mądrości" [Dz. Ap. 6:2-3]

"Po śmierci męczeńskiej Jakuba i po zburzeniu Jerozolimy [rok 70] (...) apostołowie i uczniowie Pańscy, którzy jeszcze przy życiu pozostali (...) zgromadzili się razem z krewnymi Pańskimi, bo i znich niektórzy jeszcze żyli. Tedy razem radzili, ktoby zasługiwał na to, by zostać następca Jakuba. I oto wszyscy jednomyślnie oświadczyli, że Szymon, syn Klopasa, o którym wspomina również ewangelia, godzien jest zająć stolicę parafii tamtejszej ["parafia" to ściema tłumacza, którym jest ksiądz katolicki]" [Euzebiusz z Cezarei "Historia Kościelna" III,10,11]

"W 12 roku rządów Hadrjanowych [rok 125] ukończył Ksystus swe dziesięciolecie na stolicy biskupiej w Rzymie, a następcą jego został telesfor (...). Rok i kilka miesięcy później wziął w Aleksandrii za szóstym wyborem sukcesję Eumenes (...)" [Ibid. IV,5,5]

Jeszcze w III wieku, choć już do Kościoła zakradła się systemowa terminologia "kapłańska", biskup był wybierany na oczach i za zgodą wszystkich członków kościoła:

"Ustanowienie kapłanów winno być podejmowane tylko w porozumieniu z ludem, przy tym obecnym, aby w jego obecności występki złych były wykrywane lub zasługi dobrych sławione, i że wybór jest słuszny i odpowiadający prawu, jeśli głosem i zdaniem wszystkich został zbawiony" [Cyprian, List 67, rok 254]

Cytuj:
Czyli sakrament nowego narodzenia :wink: :lol: A poza tym kartaginę należy zniszczyć i Balcerowicz musi odejść 8)

Mam do wyboru przypisać Ci albo brak inteligencji, albo brak dobrej woli i tzw. "udawanie Greka". Wybieram to drugie. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 12, 2006 2:01 pm 
Smok Wawelski napisał(a):
Mam do wyboru przypisać Ci albo brak inteligencji, albo brak dobrej woli i tzw. "udawanie Greka". Wybieram to drugie. 8)


Ja bym jednak wybrał to pierwsze bo wydaje mi się, że dobrą wolę mam :lol: 8)


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 12, 2006 3:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
:D :D :D :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 12, 2006 5:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 2:56 am
Posty: 338
biskupi, starsi, pasterze, to trzy okreslenia na ta sama funkcje w Kosciele.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL