www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 6:54 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lut 23, 2006 12:50 pm 
Witam,

i proszę o zabranie głosu: jakie wg Was muszą być spełnione warunki, żeby człowiek został zbawiony. Liczę na konstruktywne wypowiedzi (może być w formie punktów) i merytoryczną dyskusję.

Na marginesie, poruszając pytanie zadane wcześniej przez Itur: jak sądzicie, kogo możemy nazywać bratem [w Chrystusie]? A jakie "przeszkody" stoją nam na drodze do tego, aby tak określać innych (doktryna? modlitwa do Ducha Świętego? przynależność do danej społeczności..?).

Pozdrawiam.


Ostatnio edytowano Cz lut 23, 2006 12:58 pm przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 23, 2006 12:54 pm 
Marcin napisał(a):
Na marginesie, odpowiadając niejako na pytanie zadane przez Itur: jak sądzicie, kogo możemy nazywać bratem [w Chrystusie]? A jakie "przeszkody" stoją nam na drodze do tego, aby tak określać innych (doktryna? modlitwa do Ducha Świętego? przynależność do danej społeczności..?).

Pozdrawiam.


No to GDZIE TA ODPOWIEDŹ :shock: :lol: :lol: :lol:

Czyżbyś tak bardzo przesiąkł Sokratejską majeutyką, ze potrafisz odpowiadać JEDYNIE przez stawianie PYTAŃ :lol: :lol: :lol: :wink:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 23, 2006 12:58 pm 
Hubertoku: ODPOWIEDZIAŁEM na pytanie Itur poruszając je w wątku.

Trochę wyobraźni! ;)

PS. Dla Twojego spokoju poprawiam. :?


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 23, 2006 1:05 pm 
Marcin napisał(a):
jakie wg Was muszą być spełnione warunki, żeby człowiek został zbawiony. Liczę na konstruktywne wypowiedzi (może być w formie punktów)


1."Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony" (Mt 24, 13).
2."strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł" (Mt 24, 4).
3."Powstaną fałszywi mesjasze [...], by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych" (Mt 24, 24).
4."Postępujcie według Ducha, a nie spełnicie pożądania ciała; jest rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość i tym podobne; co do nich zapowiadam wam: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą" (por. Ga 5, 16-21).
5."ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny na zmartwychwstanie potępienia" (J 5, 29).

(te cytaty to aby zdenerwowac smoka :wink: :lol: :lol: :lol: )

Katolicy uznają takie etapy: Usprawiedliwienie, Uswięcenie, Zbawienie...

ALe oczywiście błednie 8) :wink:


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 23, 2006 4:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Jan 3:21
Efez.2:4-5
1 Tym. 2: 3-6
Dz.Ap. 16:30-31
Rzym.10:13
Tyt. 3:4-7.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 23, 2006 5:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
W związku z sugestią Admina o możliwości usunięcia wątku:
"wątpliwości Marcina" - zresztą, popieram usunięcie - wrzucam tutaj swój post, by nie pochłonęła go otchłań, a jest niewątpliwie w temacie ekumenii.



Zaiste, to jakieś kuriozum. Na forum chrześciańskim rosną jak grzyby po deszczu wyznawcy i czciciele stworzonego anioła.


Ps. gdyby Bóg chciał się objawić kurom i okazać swój bezmiar miłości, to mógłby:
1. sam wcielić się w kurę i dać się zabić dla ich ocalenia,
2. stworzyć orła i jemu zlecić ocalenie kur.

W której opcji mamy pełniejsze objawienie Bożej miłości? Opamiętajcie się!


Ostatnio edytowano Śr sty 21, 2009 8:56 pm przez lis, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 23, 2006 6:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 20, 2005 2:35 pm
Posty: 330
lis, o czym ty piszesz, co za brednie z tymi kurami?!

a może za krótko na studiach byłem albo nie uważałem i jestem w ciemności, bo nie wiem o co ci chodzi.. racz więc dać szanse i jeśli wzywasz do upamiętania to przynajmniej napisz jasno z czego się trzeba upamiętać!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 23, 2006 7:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 14, 2005 3:58 pm
Posty: 339
lis napisał(a):
gdyby Bóg chciał się objawić kurom i okazać swój bezmiar miłości, to mógłby:
1. sam wcielić się w kurę i dać się zabić dla ich ocalenia,
2. stworzyć orła i jemu zlecić ocalenie kur.

W której opcji mamy pełniejsze objawienie Bożej miłości?
Przemawiam do kuraków, jakom lis na kury! Opamiętajcie się! [/b]

Lis na kury - wilk na owce
Ptasia grypa cię wystraszyła?
Robson, tu może jakiś ornitolog potrzebny by te lisie przypowieści wyjaśnić maluczkim :wink:

Warunki konieczne do zbawienia?
Na przykład to:
J 3,36
J 5,24
1 J 5,9-13
J 20,31
J 14
Dz 4,12
Dz 13, 39
Łk 24,46-47
...a na zkonczenie może Rz 1,25


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 23, 2006 7:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 15, 2005 7:24 pm
Posty: 1321
Robson napisał(a):
lis, o czym ty piszesz, co za brednie z tymi kurami?!

a może za krótko na studiach byłem albo nie uważałem i jestem w ciemności, bo nie wiem o co ci chodzi.. racz więc dać szanse i jeśli wzywasz do upamiętania to przynajmniej napisz jasno z czego się trzeba upamiętać!

Wybacz, Robson,
zapewne poczciwy z Ciebie człek, więc odsyłam do wątku "objawienie trójjedynego". Tam czytaj i szukaj odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 24, 2006 7:42 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Trochę rozwinę, żeby nie było "gołych" odnośników... :)

1. "Wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej, i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie, którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę" [Rzym. 3:23-25]

2. "Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu" [Rzym. 10:9-10]

3. "I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni" [Dz. Ap. 4:12]

4. "Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony. (...) Gdyż jeden jest Pan wszystkich, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają. Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego [JHWH], zbawiony będzie" [Rzym. 10:11-13, por. Joel 2:32]

5. Ale gdy się objawiła dobroć i miłość do ludzi Zbawiciela naszego, Boga, zbawił nas nie dla uczynków sprawiedliwości, które spełniliśmy, lecz dla miłosierdzia swego przez kąpiel odrodzenia oraz odnowienie przez Ducha Świętego, którego wylał na nas obficie przez Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego, abyśmy, usprawiedliwieni łaską jego, stali się dziedzicami żywota wiecznego, którego nadzieja nam przyświeca" [Tyt. 3:5]

6. "Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego" [Jan 3:3]

7. "Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego. Jeśli jednak Chrystus jest w was, to chociaż ciało jest martwe z powodu grzechu, jednak duch jest żywy przez usprawiedliwienie. (...) Tak więc, bracia, jesteśmy dłużnikami nie ciała, aby żyć według ciała. Jeśli bowiem według ciała żyjecie, umrzecie; ale jeśli Duchem sprawy ciała umartwiacie, żyć będziecie" [Rzym. 8:9-13]

8. Mówię więc: Według Ducha postępujcie, a nie będziecie pobłażali żądzy cielesnej. Gdyż ciało pożąda przeciwko Duchowi, a Duch przeciwko ciału, a te są sobie przeciwne, abyście nie czynili tego, co chcecie. A jeśli Duch was prowadzi, nie jesteście pod zakonem. Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta, bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą" [Gal. 5:16-21]

9. "Przyjdę rychło; trzymaj, co masz, aby nikt nie wziął korony twojej" [Obj. 3:11]

Wierzę w usprawiedliwienie na podstawie wiary, przyjęcie daru zbawienia i pewność zbawienia (nie mylić z nieutracalnością), odrodzenie z Ducha, uświęcenie mocą Ducha, wydawanie owocu upamiętania i sprawowanie otrzymanego zbawienia aż do chwili stanięcia przed Panem i otrzymania nagrody.

Z jednej strony już przeszliśmy ze śmierci do żywota (zostaliśmy zbawieni przez wiarę) [Jan 5:24], a z drugiej strony - ponieważ nadal jesteśmy jeszcze w ciele skażonym, a nie w wieczności - nadzieja żywota wiecznego (w ciałach uwielbionych) nam przyświeca [Tyt. 3:7]. Na razie zaopatrzeni w rękojmię Ducha wyruszyliśmy wąską drogą za Panem. Naszym zadaniem jest biegu dokonać, wiarę zachować i wieniec odebrać [II Tym. 4:7-8]

Tak nam dopomóż Bóg. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 24, 2006 8:47 am 
Offline

Dołączył(a): Śr cze 01, 2005 3:07 pm
Posty: 262
Zapytam wprost bo wydaje mi się że o zbawieniu można mówić wprost.

1. Czytałem tu już, że niewierzący w trójcę wierzą w innego boga, przez to nie sa braćmi w Chrystusie.

2. Czytałem tez, że wiara lub niewira w trójcę nie decyduje o czyimś zbawieniu.

Zważywszy na to że Pismo przekonuje nas o tym, że zbawienie jest udziałem jedynie Chrystusowych, czyli braci w Chrystusie. [Gal. 3:29 Łuk. 19:9 Mar. 16:16 Dz.Ap. 16:31] powyższe twierdzenia 1 i 2 stoją w stosunku do siebie w opozycji.

Więc
albo wyobrażenie o trójjedynym bogu nie ma wpływu na zbawienie wówczas braćmi w Chrystusie sa wszyscy pełniący wolę Ojca, i Jego Mesjasza [Mat. 12:50 Mat. 23:8 ]


albo bracmi w Chrystusie sa tylko Ci co wyobrażają sobie boga jako "jedność złożoną" co implikuje brak zbawienia dla pozostałych niedowiarków i niewierzących w ten sposób.

które z tych twierdzeń jest prawdziwe? Chciałbym aby odpowiedzi nie były bezimienne. Znacie moje stanowisko w kwestii tójjedyności, więc proszę abyście odniesli je do mojej osoby.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 24, 2006 9:13 am 
Odpowiem ci drogi hepto jak katolik niechrzescijaninowi :)

"Czy jednak tylko oficjalna przynależność do Kościoła umożliwia zbawienie? Czy trzeba wiedzieć wiele o Chrystusie, o Kościele, o Tajemnicy Trójcy Świętej, aby mieć udział w szczęściu wiecznym? Nie trzeba. Można osiągnąć zbawienie bez oficjalnej zewnętrznej przynależności do Kościoła. Bóg pragnie zbawić każdego człowieka. Chrystus odkupił każdego człowieka. Bóg każdemu człowiekowi udziela łaski wystarczającej do zbawienia. Są to dogmaty naszej katolickiej wiary. Bóg ofiarowuje każdemu człowiekowi możliwość zbawienia. Z tym, że ludzie w innych religiach nie mają żadnej pewności, czy rzeczywiście tę łaskę odbierają, czy nie. Przynależność do Kościoła daje taką pewność. Ta pewność jest wielkim skarbem.

Człowiek może osiągnąć zbawienie nie należąc oficjalnie do Kościoła, nie wiedząc nic o nim, o ile żyje zgodnie ze swoim sumieniem. Czyli pragnie tego wszystkiego, co jest dobre, bo w tym pragnieniu jest zawarta gotowość na przyjęcie Chrystusa i Jego Kościoła, o ile by tylko taka szansa zaistniała. Z tego jednak, iż twierdzimy, że dostąpienie zbawienia jest możliwe bez znajomości Chrystusa i Kościoła, nie wynika, że człowiek, który zostanie zbawiony w hinduizmie, w islamie, konfucjonizmie, buddyzmie, nie należy do Kościoła. Innymi słowy, jest możliwość zbawienia poza instytucją kościelną, ale nie ma możliwości zbawienia poza Kościołem"

Pozdrawiam

tak wiec katolik nie odmowi Ci nieba, nie wiem jak protestant, zapewne się wypowiedzą....


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 24, 2006 9:29 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Cytuj:
Przemawiam do kuraków, jakom lis na kury! Opamiętajcie się!


Właśnie , LIs ma to do siebie ,że atakuje tylko tych którzy się nie bronią.
:?
Jak napotka opór to podkula ogon i uszy i do jamy. :lol: :lol:
Taka między nami różnica ,że ja odstraszam lisy od kuraków . 8)

Cytuj:
W związku z sugestią Admina o możliwości usunięcia wątku:
"wątpliwości Marcina"


Kolejny raz wywalono temat niewygodny .
Dobrze ,że wyszło szydło z worka :twisted: .
Wiadomo ,już kto do piekła a kto do nieba. :wink:

Cytuj:
Zaiste, to jakieś kuriozum. Na forum chrześciańskim rosną jak grzyby po deszczu wyznawcy i czciciele stworzonego anioła.


Robisz się nudny z tym powtarzaniem 8) . Wydaje mi się ,że tym co napisałeś robisz na złość swojej teściowej . :wink:

NIe muszę cię straszyć ani szykować ci pętli jak to określiłeś w wywalonym wątku.
W pierwszym wypadku stwierdziłem tylko suchy fakt . 8) , co do drugiego są lepsi i kompetentniejsi ode mnie. :twisted:

Znasz bajkę "lis i osioł" :?:
:lol:

http://www.zsstraszyn.friko.pl/bajki.htm#LIS%20I%20OSIOŁ


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 24, 2006 10:02 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2005 7:55 pm
Posty: 77
Lokalizacja: Starachowice
Z doświadczenia wiary wiem że warunek zbawienia jest jeden, różnie jedynie ujęty w różnych wersetach.

Efez. 2:8
8. Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
(BW)

Zbawieni jesteśmy przyz wiarę w Jezusa Chrystusa, wyznając Go jako swego Pana i zabawiciela.
Nasi bracia w Chinach nawracali się do Jezusa, nie znając Go, ani kim jest, ani nic o nim nie wiedząc, doświadczali jego mocy. Potem Go poznali, ale nawet zdobycie tam Biblii graniczyło, a często po prostu, było cudem.
Nie przyszkadza mi nazwanie bratem, człowieka grzesznego, jeśli to pomoże mu zbliżyć się do Pana, przez okazanie miłości. Braćmi są ci, którzy słuchają Słowa Bożego i zachowają je, ale nie śpieszmy się z nienazywaniem kogoś bratem, bo myśli inaczej niż ja. Może się okazać, że to ja nie zasługuję nazywać się bratem.
A zbawieni jesteśmy przycież przez wiarę, a warunki spełnił Jezus, ja je mogę jedynie przyjąć przez wiarę.

_________________
Oto miłujesz prawdę chowaną na dnie duszy I objawiasz mi mądrość ukrytą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 24, 2006 4:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 21, 2005 6:51 pm
Posty: 273
Witaj Hepto!
Milo Cie znow czytac.
W pierwszych slowach informuje Cie ,ze moja spozniona odpowiedz poszla do Twojej skrzynki i na Twoj adres.
Pytasz:
Cytuj:
Więc
albo wyobrażenie o trójjedynym bogu nie ma wpływu na zbawienie wówczas braćmi w Chrystusie sa wszyscy pełniący wolę Ojca, i Jego Mesjasza [Mat. 12:50 Mat. 23:8 ]

Odpowiadam:
O tym kto jest zbawiony,W DANEJ CHWILI ZYCIA, WIE TYLKO BOG!
Dz 16:17 Bw "Ta, idąc za Pawłem i za nami, wołała mówiąc: Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego i zwiastują wam drogę zbawienia."
Dz 18:25 Bw "Był on obeznany z drogą Pańską...
Dz 24:14 Bw "To jednak wyznaję przed tobą, że służę ojczystemu Bogu zgodnie z tą drogą, którą oni nazywają sektą...

Zbawienie wedlug NT jest droga na ktora sie wchodzic i po ktorej sie idzie do KONKRETNEGO CELU -A KONCEM TEJ DROGI JEST STANAC PRZED TRONEM OJCA.
Kazdy czlowiek cielesny (czyli taki jaki sie urodzil) szukajacy czegos "wiecej" w zyciu ,czegos ponadnaturalnego , idzie JAKAS droga prowadzaca do drogi zbawienia ,BEZ WZGLEDU NA TO W CO WIERZY I JAK WIERZY.
Moim zdaniem Bog chce ,aby "wszyscy ludzie byli zbawieni", jednakze wsrod nas ,"cielesnych z urodzenia", sa dwa rodzaje ludzi :wiekszosc -tzn powolani do zbawienia- oraz :mniejszosc-tzn wybrani do zbawienie,namaszczeni przez Boga juz w momencie narodzenia(jak Jan Chrzciciel czy Jezus,albo Pawel a takze pozostali apostolowie )po to ABY POWOLANYM GLOSIC EWNGELIE I DOPROWADZIC ICH DO KOSCIOLA I DO BOZEGO TRONU!

Spojrz na Pawla ma on swiadomosc ,ze Bog ,z laski wybral go jeszcze w lonie matki,przed urodzeniem i przeznaczyl do zbawienia wiecznego,a jak KRETA BYLA JEGO DROGA NIM SKRZYZOWALA SIE Z DROGA ZBAWIENA (musial nawet stac sie wspolnikiem morderstwa wlasnego brata w Chrystusie!)?!

To dotyczy kazdego wybranego ,bo choc wybranie jest dzielem Boga i z Jego laski,oraz ,jak mysle owocem modlitwy swietych panskich zyjacych przed narodzeniem sie wybranego,to taki wybor musi byc PRZYJETY W WOLNOSCI!
Bog nikogo nie zniewala!
Po drugie zas,moim zdaniem,szatan wyczuwa Boze namaszczenie spoczywajace na dziecku przeznaczonym do zbawienia i za wszelka cene chce takie dziecko umeczyc na drodze do Boga-mysle ,ze zawsze bedzie to nieskuteczne,ale realizacja wybrania,niestety, moze sie opoznic!

Takie opoznienie chce osiagnac szatan swoimi sztuczkami!

Dlaczego Pawel(jako Saul) zaangazowal sie w walke z chrzescijanami?

Bo Bog chcial ,zeby MIAL Z NIMI STALY KONTAKT.ABY ZNAL ICH NAUKI I ABY PEWNEGO DNIA,POD ICH WPLYWEM, MOGL DOKONAC WOLNEGO WYBORU!

Pawel ,jak sam pisze,byl JEDNAK "poronionym plodem" ,BO NIE potrafil przez dluzszy czas podjac decyzji wejscia na droge zbawienia, dlatego sam Pan musial mu sie objawic !
Czesc z wybranych otrzymuje taka laske ,ktora tak naprawde jest ostatecznoscia i swiadczy o niedojrzalosci I UPORZE wybranego!
Bo "blogoslawieni ,ktorzy nie widzieli ,a uwierzyli".
Mysle ,ze warto zastanowic sie KIM JA JESTEM DLA BOGA,CZY BOG MNIE CZASEM NIE WYBRAL "od lona matki" I CZY TO CZASEM NIE JEST POWOD MOJEGO KONTAKTU Z LUDZMI ,KTORYCH POGLADY(JAK SAUL )ZWALCZAM!

Zycze Ci powodzenia
Twoj przyjaciel
P.S.
Poniewaz admin zamknal dyskusje o Trojjedynym ,czekam na odpowiedz ,albo do skrzynki,albo prywatnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL