www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:32 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 11, 2020 10:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Każdy n nas potrzebuję się utwierdzać w wierze.
Magda1993 napisał(a):
Gdybym nie znała żadnej doktryny wcześniej i przeczytałabym Biblię to nie wiem czy bym sama wpadła na pomysł że nie ma piekła skoro jest o nim tak dużo.

To zdanie jest kluczowe. Większość z nas zanim przyszła do Pana tkwiła wcześniej w jakiejś religii gdzie nasze myślenie było ukierunkowane przez różne nauczania. Niektórzy zaprzeczają istnieniu piekła a inni przedefiniują pojęcia aby oznaczały coś innego.

Gdy Duch Święty przekonał mnie o mojej grzeszności w jednym momencie zrozumiałem, że jestem w złym położeniu przed świętym Bogiem lecz z drugiej strony jakoś automatycznie wiedziałem, że mogę się do niego zwrócić i prosić o wybaczenie. Pan kiedyś powiedział do Izraela aby spojrzał, że to On jest, i że nie ma innych bogów oprócz niego. Pan zabija lecz również ożywia. On rani lecz również On leczy i nikt nie wyrwie z jego reki [Pwt 32:39] Jako ludzie mamy tendencje do pójścia w skrajności; przykładowo tylko tzw."miłość" albo "uświęcenie" lecz Bóg jest zarówno miłością jak i jest święty.

Magda1993 napisał(a):
Czy osoby nauczające innych takich herezji które mowią,że są ewangelistami i podważające fundament ale być może same będące zwiedzione nieświadomie nie poniosą za to konsekwencji?

Konsekwencje wierzenia czy szerzenia herezji świadomie bądź nieświadomie będą zawsze lecz jest duża różnica gdy ktoś zwodzi świadomie. Bóg zna serca i wie czy ulegliśmy zwiedzeniu czy czynimy zło świadomie. Galicjanie przykładowo ulegli zwiedzeniu lecz Paweł głosił im na nowo podstawy. O Koryntian również była obawa.
Nie na próżno jest napisane, że niech nie wielu zostaje nauczycielami gdyż dla nauczycieli jest surowszy sąd. [Jk 3:1]
Pan troszczy się o swój kościół, jednym razem wyrzuci wilka z owczarni a innym wyprowadzi owce z jednego miejsca na inne. Nie zawsze wszystko dzieje się w czasie takim jak my sobie myślimy. Dobrze jest Mu ufać i być posłusznym temu co już wiemy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 12, 2020 7:33 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Magda1993 napisał(a):
I jeszcze jedno pytanie jakie nauki już są podważeniem fundamentu? Bo już sama mam mętlik w głowie a chciałabym być utwierdzona.

Chyba to jest kluczowe:
"A pospolitej, pustej mowy unikaj, bo ci, którzy się nią posługują, będą się pogrążali w coraz większą bezbożność, a nauka ich szerzyć się będzie jak zgorzel; do nich należy Hymeneusz i Filetos, którzy z drogi prawdy zboczyli, powiadając, że zmartwychwstanie już się dokonało, przez co podważają wiarę niektórych. Wszakże fundament Boży stoi niewzruszony, a ma taką pieczęć na sobie: Zna Pan tych, którzy są jego, i: Niech odstąpi od niesprawiedliwości każdy, kto wzywa imienia Pańskiego." (2.Tm. 2:16-19)

To, co przyjęli i głosili Hymeneusz i Filetos sprawiło, że zboczyli z Drogi Prawdy (pogrążając się w bezbożności i niesprawiedliwości). To, co głosili, podważało wiarę niektórych! Mówili, że zmartwychwstanie już się dokonało i najwyraźniej niektórzy wierzący sluchający tego (s)tracili przez tę naukę nadzieję związaną ze zmartwychwstaniem. Są nauki, które - mimo że są błędne - nie podważają wiary dziecka Bożego ("zna Pan tych, którzy są jego", czyli tych, którzy narodzili się z Ducha Świętego). To nie są herezje. Istnieją jednak takie nauki, które podważają wiarę, bo sprawiają, że fundament wiary się chwieje. Fundament stanowi na pewno Ewangelia, jak przekazali nam ją apostołowie (dlatego jeśli ktoś głosi inną Ewangelię, "niech będzie przeklęty": Gal. 1:6-9):

"A przypominam wam, bracia, ewangelię, którą wam zwiastowałem, którą też przyjęliście i w której trwacie, i przez którą zbawieni jesteście, jeśli ją tylko zachowujecie tak, jak wam ją zwiastowałem, chyba że nadaremnie uwierzyliście. Najpierw bowiem podałem wam to, co i ja przejąłem, że Chrystus umarł za grzechy nasze według Pism i że został pogrzebany, i że dnia trzeciego został z martwych wzbudzony według Pism, i że ukazał się Kefasowi, potem dwunastu; Potem ukazał się więcej niż pięciuset braciom naraz, z których większość dotychczas żyje, niektórzy zaś zasnęli; Potem ukazał się Jakubowi, następnie wszystkim apostołom; A w końcu po wszystkich ukazał się i mnie jako poronionemu płodowi." (1.Kor. 15:1-8)

Dalej fundamenty nauki o Chrystusie podane są w Hebr. 6:1-2 (jak już Pax pisał). Polecam w temacie: http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/multi ... staw-wiary


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 12, 2020 10:44 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 14, 2019 6:31 pm
Posty: 62
Lokalizacja: Warszawa
Dziękuję wam za te wersety,utwierdziliście mnie. Gdy słucha się takich nauk to dokładnie tak jak napisał ppajda podważa się wiarę. Sama przez chwilę zaczęłam się zastanawiać. Problem jest taki że takie osoby głoszą taka naukę i jednocześnie twierdzą,że nie każdy musi się zgadzać i każdy może wierzyć jak chcę ale one się ogłaszają nauczycielami i ludzie idą za nimi. Równocześnie jak ktoś podważy to zostaje zaatakowany argumentami przeciw i blokowany a reszta osób jest nauczana i przekonywana,że jednak jest tak jak mówią. Przez chwilę miałam wyrzuty sumienia że może rzeczywiście źle zareagowałam i nie ma znaczenia kto jak wierzy według tego jaki dostałam odzew.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 30, 2021 4:35 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Nie wiem, czy w temacie...ale zna ktoś kaznodzieję Joshua Selman..? I wie, jaki on prezentuje kościół..?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 30, 2021 8:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Chodzi Ci o apostoła Joshuę Selmana?

https://believersportal.com/biography-o ... ua-selman/

"Apostle Joshua Selman has been mentored and influenced by a large number of anointed men of God. He is a product of many graces/divine impartation and this is seen when he talks about the different men of God that have at one time or the other imparted his life. A few amongst the mentioned names are Benny Hinn, Bishop David O. Oyedepo, T. L. Osborn, Reinhard Bonnke, etc."

https://churchgist.org/2021/01/13/winni ... ua-selman/
https://naijasermons.com.ng/apostle-joshua-selman-songs


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lip 01, 2021 8:41 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Tak, dziękuję. I wszystko jasne....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt wrz 10, 2021 6:14 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Czy ktoś, kto deklaruje nieposłuszeństwo Słowu (np. w kwestii nauczania przez kobiety, zachęca do tego lub sam- w przypadku kobiety- naucza i deklaruje, ze jest to jej powołanie),wyznaje ewangelię prosperity, poleca zwiedzionych nauczycieli i promuje ich- jest jeszcze siostrą/bratem w Chrystusie...? W końcu do tego wszystkiego wyznaje wiarę w Jezusa, wierzy zbawienie z łaski (oczywiście zbawienie nieutracalne i z pakietem "zdrowie-bogactwo"), wyznaje Boga w Trzech Osobach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt wrz 10, 2021 4:35 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Owieczka napisał(a):
Czy ktoś, kto deklaruje nieposłuszeństwo Słowu (np. w kwestii nauczania przez kobiety, zachęca do tego lub sam- w przypadku kobiety- naucza i deklaruje, ze jest to jej powołanie),wyznaje ewangelię prosperity, poleca zwiedzionych nauczycieli i promuje ich- jest jeszcze siostrą/bratem w Chrystusie...? W końcu do tego wszystkiego wyznaje wiarę w Jezusa, wierzy zbawienie z łaski (oczywiście zbawienie nieutracalne i z pakietem "zdrowie-bogactwo"), wyznaje Boga w Trzech Osobach.

Sam się zastanawiałem, czy ma znaczenie, że np. takie poglądy uznaje za wynikające z Pisma, i nie ma w tym zakłamania, a jest błąd w poznaniu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So wrz 11, 2021 9:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 03, 2021 5:39 pm
Posty: 48
W mojej opinii jeżeli osoba ta jest świadoma tego że postępuje ,naucza niezgodnie z PŚ jednak tłumaczy swoje postępowanie i naciąga je świadomie np. osobistym poznaniem,zmiana czasów itp. czyli swoja interpretację PŚ dopasowując do swoich przekonań a nie odwrotnie i nie chcąc się zmienić,przemyśleć napomnień innych braci i sióstr -to nie jest bratem (siostrą).W moim przekonaniu brat i siostra wg biblii to więzy krwi z Panem Jezusem która to nas odkupiła z grzechów naszych pod warunkiem posłuszeństwa Mu we wszystkim oraz wypełnianiu wszystkiego zgodnie z JEGO wolą którą objawił w PŚ - oraz jedność w Duchu Św który w nas jest i poucza jak należy czynić zgodnie z wola Boga.

Ps.napisałem spontanicznie swoje przemyślenia bo mieliśmy z żoną podobna sytuacje w naszej już byłej grupie domowej.Po napomnieniu prowadzącego grupy o niebiblijnych praktykach pewnych osób co do których przyznał rację że są niebiblijne i nierobieniu z tym niczego a wręcz sugerowaniu nam ze po co się zagłębiamy w jak to nazwał rozkminki biblijne po ok pół roku po tym incydencie nie widząc chęci z ich strony co do zmiany postępowania oraz niechęci do studiowania PŚ tłumacząc to tym że DŚ będzie nas prowadził (przy okazji wyszły wspólne ich relacje z podejrzaną fundacja Proem która to zapraszała min. Madawe zwodziciela itp. itd)Po roku okazało się że tak naprawdę mało wiemy o sobie w kontekście Słowa Bożego i że nie mamy wspólnej drogi do wytrwania w zbawieniu -bardzo ale to bardzo było nam ciężko odejść -jednak pewnego ranka ja i żona poczuliśmy taką siłę wierzymy że to DŚ nam nakazał odejść i dał nam odwagę że z Nim nie będziemy rozbitkami w wierze jak nam powiedziano po czasie-Nadal kochamy wszystkich i liczymy ze Pan to ułoży po swojemu a nie po naszemu ,jesteśmy cierpliwi i modlimy się o pokorę i bojaźń Bożą. Wracając do tematu niestety uważam ze nie jesteśmy jednego ducha obecnie a tym samym braćmi (złączonymi)raczej odłączonymi i zatwardzającymi swoje serca na SŁOWO BOŻE


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N wrz 12, 2021 6:56 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 03, 2021 5:39 pm
Posty: 48
marekpłock napisał(a):
W mojej opinii jeżeli osoba ta jest świadoma tego że postępuje ,naucza niezgodnie z PŚ jednak tłumaczy swoje postępowanie i naciąga je świadomie np. osobistym poznaniem,zmiana czasów itp. czyli swoja interpretację PŚ dopasowując do swoich przekonań a nie odwrotnie i nie chcąc się zmienić,przemyśleć napomnień innych braci i sióstr -to nie jest bratem (siostrą).W moim przekonaniu brat i siostra wg biblii to więzy krwi z Panem Jezusem która to nas odkupiła z grzechów naszych pod warunkiem posłuszeństwa Mu we wszystkim oraz wypełnianiu wszystkiego zgodnie z JEGO wolą którą objawił w PŚ - oraz jedność w Duchu Św który w nas jest i poucza jak należy czynić zgodnie z wola Boga.

Ps.napisałem spontanicznie swoje przemyślenia bo mieliśmy z żoną podobna sytuacje w naszej już byłej grupie domowej.Po napomnieniu prowadzącego grupy o niebiblijnych praktykach pewnych osób co do których przyznał rację że są niebiblijne i nierobieniu z tym niczego a wręcz sugerowaniu nam ze po co się zagłębiamy w jak to nazwał rozkminki biblijne po ok pół roku po tym incydencie nie widząc chęci z ich strony co do zmiany postępowania oraz niechęci do studiowania PŚ tłumacząc to tym że DŚ będzie nas prowadził (przy okazji wyszły wspólne ich relacje z podejrzaną fundacja która to zapraszała min. Madawe zwodziciela itp. itd)Po roku okazało się że tak naprawdę mało wiemy o sobie w kontekście Słowa Bożego i że nie mamy wspólnej drogi do wytrwania w zbawieniu -bardzo ale to bardzo było nam ciężko odejść -jednak pewnego ranka ja i żona poczuliśmy taką siłę wierzymy że to DŚ nam nakazał odejść i dał nam odwagę że z Nim nie będziemy rozbitkami w wierze jak nam powiedziano po czasie-Nadal kochamy wszystkich i liczymy ze Pan to ułoży po swojemu a nie po naszemu ,jesteśmy cierpliwi i modlimy się o pokorę i bojaźń Bożą. Wracając do tematu niestety uważam ze nie jesteśmy jednego ducha obecnie a tym samym braćmi (złączonymi)raczej odłączonymi i zatwardzającymi swoje serca na SŁOWO BOŻE


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lis 06, 2021 9:39 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Przepraszam, nie wytrzymałam....Takie rady od pewnej osoby. Zamieszczone publicznie, więc mogłam sobie skopiować (nie z prywatnej korespondencji). Jak to skomentować...? Częściowo...prawda. Ale ma drugie dno. Dla mnie to okropne. Mylę się?
Cytuj:
Let me leave it here. I really like it. I hope you too.
Borrowed from Archbishop Duncan Williams
* A BATTLE YOU WILL NEVER WIN, NO MATTER WHO SUPPORTS YOU: *
Dear Servants of God all over the world, please hear me very well.
The battle against your Spiritual Father is a battle you will never win, no matter who supports you.
Don't even try, you'll never win.
You can be anointed to kill Goliath, but you will not be anointed forever and you cannot kill Saul.
Ask David when you see him.
You cannot DELETE the man who raised you.
You cannot RESPECT the man who made people SHORT YOU.
You cannot bring a CONDUCT to the man who gave you SUPPORT.
Never become a PROBLEM for the man who gave you a PLATFORM for your creation.
Why become WARFARE for a man who took care of YOUR WELL-BEING.
Decide not to become a Disappointment to the man who gave you SPEECH.
How a man can put so much INVESTMENT into your life and your "thank him" is to put so much Sorrow into your life.
Most of the time, it is the Fathers who have hurt you. However, remember that the God who anointed David to kill Goliath will not allow him to kill Saul.
Noah's Drunkenness is not a license to expose his NUDE.
It will be WORLD AND DEFINITIES in the eyes of God.
One of Noah's sons DISCOVERED his father's nakedness, FORGETTING that it was his father's JUSTICE that once SAVED him from a FLOOD.
Remember, Noah found FAVOR with GOD and yet he found SHAME with his son.
Some sons think they are more JUSTICE than God, who CHOSEN man despite his WEAKNESSES.
If you KNOW your Father's WEAKNESS, it is because he has given you ACCESS that YOU DO NOT DESERVE.
Imagine for a moment if Noah would shut himself up in his BEDROOM to drink his stuff, he would wake up and pack himself. Without any son to SEE him and be cursed.
Moses' ERROR IN THE FUSION of the Ethiopian woman did not take his COAT to make Mariam LEPROUS.
Members must beware of auxiliary pastors like Aaron, They will lead you to FIGHT AGAINST GOD'S GOD, but when it is time for leprosy, oil on their heads CAN save them, but CONVENIENT Mariam will suffer alone to follow what is wrong Yes.
It was Aaron who led the attack on Moses, but only Mariam suffered from leprosy.
God honor the Priesthood EVERY TIME.
I AM NOT HERE TO DEFEND THE SPIRITUAL ERRORS OF THE FATHERS.
LET THEIR HEAVENLY FATHER DEAL WITH HIM OWN WAY AND TIMING, IF THEY DO NOT RESPOND.
BECAUSE I HAVE SEEN SONS FIGHTING THEIR SPIRITUAL FATHERS ON BEHALF OF THE HEAVENLY FATHER TO BE PUNISHED BY THE SAME HEAVENLY FATHER.
IF YOU HAVE TO LEAVE FROM A CHURCH, DO IT QUIETLY WITHOUT CAUSING TURBULENCE IN THE CHURCH.
You know why, EVERY FIGHT AGAINST A SPIRITUAL AUTHORITY REMINDERS GOD, SATAN'S Riot AGAINST HIM.
Never forget this statement for the rest of your life.
THE PERSONS who came to TELL King David that they finally KILLED Saul, his ENEMY, were also killed by David as the REWARD for the KILLING OF A Distant Prophet.
THINK ABOUT IT.
Let us pray for the Spiritual Fathers:
Dear Sir,
We ask You to keep our Fathers all over the world from falling and falling.
Help them always live according to biblical examples.
For those who are experiencing the pain of betrayal, heal them and make them stronger.
Some bleed and lead at the same time, may Your grace be enough for them.
I ask this in the Mighty Name of Jesus for which I prayed. AMEN.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lis 06, 2021 5:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Częściowo to jest prawda. "Drugie dno" moim zdaniem brzmi jak pogróżka. Ważne jest również to, kto i jakiej sytuacji mówi takie rzeczy. O ile pamiętam, to Mojżesz sam się wycofał do namiotu, a nawet modlił się za tych, którzy chcieli go kamienować. Nie groził im. Dawid nie chciał zabić Saula, ponieważ Saul był rzeczywiście namaszczony na króla. Ale gdy Szimei obrzucał kamieniami samego Dawida, ten mu nie groził, tylko uznał, że to jest Boży dopust. I Pan Bóg sam się Szimeim zajął.

Archbishop Duncan Williams napisał(a):
You know why, EVERY FIGHT AGAINST A SPIRITUAL AUTHORITY REMINDERS GOD, SATAN'S Riot AGAINST HIM. Never forget this statement for the rest of your life.
Tak się składa, że "arcybiskup" sam się może uważać za "duchową zwierzchność". Podobnie jak papież i każdy czarownik. Ten sam tekst krąży w sieci w wersji "update" w stosunku do "apostołów" i ewentualnych ataków na nich (albo może nawet krytyki). To wywołuje tzw. "efekt mrożący".

Poniżej wersja "update" czyli "aktualizacja apostolska":

https://litedhill.com/the-battle-you-ca ... cking-you/

Owszem, ojców trzeba szanować. Ale braci napominać, jeśli zapędzą się za daleko. Nie walczyć z nimi, tylko do nich mówić. Są jednak tacy, którzy każde napomnienie traktują jako wypowiedzenie wojny.

Na początku myślałem, że to jakiś katolicki arcybiskup. Ale okazało się, że to jest zupełnie inny arcybiskup, który się tak tylko tytułuje:

https://ndwministries.org/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lis 06, 2021 7:15 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Ośmieliłam się skrytykować nauczania pewnych "apostołów" w rozmowie prywatnej z kimś i otrzymałam tego rodzaju "ostrzeżenia"- nihil novi. Czyli- nie krytykuj, nie osądzaj, nie tykaj pomazańców Pańskich.
Wszystko, co można chyba z tym zrobić, to omijać szerokim łukiem pewnego rodzaju ludzi, dla własnego dobra. Jest za mało czasu,żeby się w tym babrać....Dziękuję za odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lis 06, 2021 10:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 21, 2016 10:31 am
Posty: 41
Znam ja b. dobrze takie teksty.
Moż ei sam tu wkleję kawałek dla treningu ducha.
BEING SAFEGUARDED BY THE DISCERNMENT IN THE BODY
Those who bear responsibility in the ministry, the work, and the churches in the Lord’s recovery have a biblically mandated responsibility to protect the flock (Acts 20:28-31; 1 Pet. 5:2; Titus 1:9). In performing that duty they may advise the saints not to read writings in print or on the Internet that attack the local churches and the ministry of Watchman Nee and Witness Lee. A few have miscast this fellowship as an attempt to hide the "truth" regarding the history of the recovery or to deprive others of the freedom to read whatever they like. However, this advice is not an exercise of control but the issue of a loving concern based on a discerning of the nature of these writings and their effect on those who read them. Such advice is based on important biblical principles to which we should give heed.
The Lord's recovery is His move to recover the truth and practice that is fully and completely according to the New Testament. As such, it stands in opposition to unscriptural practices such as denominationalism and the clergy-laity system found in Christianity and which have greatly frustrated God's economy. It also affirms vital scriptural truths and experiences that have been largely neglected or abandoned by the majority of today's Bible teachers. This stand results in external criticism and attack. The recovery has also been attacked by those who sought to cause division from within the local churches. From time to time turmoils have taken place that were caused by a few brothers rising up to speak perverted things in order to draw some away after them (Acts 20:30).
The ultimate goal of the writings from these external and internal sources is to overthrow the Lord’s recovery. Consequently, these writings are full of criticism, dissension, questionings, rumors, accusations, innuendos, and the misrepresentation of facts and historical events. By design they sow seeds of doubt, suspicion, and even malice toward the ministry and the leadership in the recovery, causing the saints to question the revelation and enjoyment they have received through the ministry and the church life, even the things that first caused them to take the way of the recovery. Unlike the ministry, which nourishes its readers with the opening of the Bible and the appreciation and exaltation of Christ, these negative writings leave readers confused, unsettled, and deadened. In doing so, they betray their real source, which is the serpent, Satan (Eph. 4:14, footnote 5).
Satan's work targets the mind, which, apart from the Spirit's transforming work, is fallen, corrupted, and susceptible to the enemy's attack (Gen. 6:5; Col. 1:21; Eph. 4:17; see 6:16-17 and footnotes 163 and 171). Whereas the Lord desires that our mind would be renewed and brought under the dominion of our regenerated spirit (4:23; Rom. 8:6), Satan wants the believers to disregard their spirit entirely and trust, rely, and wholly live according to the unrenewed mind (Eph. 4:17). This principle is illustrated from the very beginning of the Bible:
In Genesis 3:1b [Satan] asked the woman, “Did God really say, You shall not eat of any tree of the garden?” This was a question put into Eve's mind, and this question stirred up her doubting mind. This is a strong point that we have to stress. Satan would always approach people by touching their doubting mind. Here Satan questioned something concerning God, and this questioning, no doubt, aroused the mind of Eve. Satan did this to keep Eve from using her spirit. When God comes to us, He always touches our spirit. When Satan comes to us, he always comes to our mind. Our spirit is the “room” that God comes to touch, and our mind is the “room” that Satan comes to touch. Satan will always come to touch the human mind. (Basic Lessons on Life, 35)

Tylko pytam ja się pytam: co z rozumem i badaniem jak berejczyk? To są czysto sekciarske manipulacje i kupczenie Słowem.
Robienie idiotów z braci i sióstr a w rzeczywistości system klerykalno świecki.
Czyli: nie rusz, nie dotknij, nie czytaj,nie badaj i nie weryfikuj. I można podać sto nawwet wersetów, a wielbłada połknąć!
Syn ma 22 lata, i na szczęście wie już, że te różowe granulki w piwnicy to nie herbatka instant tylko trutka na szczury!
Powyższa odezwa jak ulał przypomona tę od oweiczki. Nadużywanie słowa, bez kontekstu, wpływanie lub zabieranie zdolości do niezależnych wyborów!
A co do konkretów, to jeste wiele wersetów o tym, że Bóg dał nam ROZUM byśmy poznali Tego który jest prawdziwy 1 Jana 5:20.
Nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy, miłości i TRZEŹWEGO MYŚLENIA!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N lis 07, 2021 9:51 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Dołożyłabym do tego jeszcze: "nie mówmy o tym, co nas dzieli", "nie rozmawiajmy o tym, co rujnuje, ale tylko o tym, co buduje", "napomnienie to tylko zachęta płynąca ze współczucia, a nie krytykanctwo". Jednym słowem- zamiećmy wszystko pod dywan, udawajmy, że nie ma problemu, nie konfrontujmy się z nim, w końcu...Chrystus za wszystkich umarł i wszystkich kocha! Brzmi słodko i tak bardzo duchowo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL