www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:23 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lis 19, 2019 3:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 1:00 pm
Posty: 42
Chciałem się podzielić historią, którą dopiero co usłyszeliśmy z żoną i jesteśmy nią zszokowani.

Od dłuższego czasu zdarzało nam się mieć takie przekonanie, żeby częściej odwiedzać babcię mojej żony (u niej ostatnio to przekonanie było jeszcze bardziej zdecydowane). Pojechaliśmy tam w niedzielę. Babcia wspomniała nagle o swojej kuzynce, która zmarła dwa tygodnie temu, żona zapytała co się stało (ja byłem akurat z dziećmi na dworze). Okazało się, że była w tym roku na czterech pielgrzymkach w znanych miejscach m.in. Fatima. Na ostatnią z nich pojechała do Libanu śladami "Szarbela" (https://pl.wikipedia.org/wiki/Szarbel_Makhlouf). Jakieś trzy miesiące temu przed tą pielgrzymką miała robione takie ogólne badania. Wszystko było w porządku, wyniki w normie. Z Libanu przywiozła jakieś świeczki i olej, który podobno wydobywał się z ciała zmarłego. Poleciła babci zapalić świeczki, pomodlić się i posmarować olejem. Na szczęście z jakiś niewyjaśnionych przyczyn babcia tego nie zrobiła. Pokój ma cały w obrazkach Maryi, figurkach i krzyżykach, więc naprawdę nie wiem czemu nie posłuchała poleceń. Kuzynka babci jednak tak zrobiła. Jakiś czas potem dostała bardzo mocnego krwotoku z nosa. Musieli ją zabrać do szpitala. W szpitalu znowu zrobili badania. Lekarz był oszołomiony. Powiedział, że jak długo żyje, jak długo jest lekarzem, tak złych wyników nie widział :!: Kilka dni później nagle kuzynka zmarła...dostała udaru mózgu.

Raczej jestem daleki od takich rewelacji, ale ciężko mi nie zwrócić uwagi na fragment życiorysu "świętego" Szarbela (cytat z powyższego linka z Wikipedii): "Żyjąc w odosobnieniu prowadził niezwykle ascetyczny tryb życia, poszcząc i umartwiając się, większość czasu spędzając na modlitwie i praktykach religijnych. W pustelni spędził ostatnie 23 lata swego życia. 16 grudnia 1898 roku podczas odprawiania mszy świętej dostał udaru mózgu. Zmarł w Wigilię Bożego Narodzenia – 24 grudnia 1898 roku."

Podobny "zestaw" od tej samej kuzynki dostała koleżanka babci. Zadzwoniła do niej, że zapaliła tylko te świeczki i pomodliła się przed obrazkiem. Skutek był taki, że nogi jej tak mocno spuchły, że nie umiała chodzić! :shock: Żona kazała babci wyrzucić to wszystko od razu do kosza.
Oczywiście takich historii w google brak. Jak ktoś znajdzie, to niech się podzieli. Znalazłem ciekawe "świadectwo" przeżyć pewnego człowieka przy modlitwie z tymi świeczkami: http://idziemy.pl/wiara/ciezka-reka-sw-charbela/47855.

Niesamowite jak Pan jasno i dosadnie już woła do tych biednych ludzi żeby się obudzili. Ja nie wiem czy się da jaśniej, mocniej potrząsnąć. Mam wrażenie, że to już nie jest kołatanie do drzwi tylko dobijanie się pięściami :(

Jeśli chodzi o Fatimę i świeczki, to pozostawiam do rozważenia potencjalnemu czytelnikowi (zwłaszcza jeśli jest katolikiem) takie zjawisko: http://sekret-mnicha.pl/2017/10/26/swie ... poganstwo/. Autor (ksiądz) oczywiście nie widzi problemu w spalaniu woskowych figurek narządów lub dzieci mimo, że sam ma namiastkę świadomości takich zwyczajów. Dlatego namiastkę, że nie jest to żadne "schrystianizowane pogaństwo", tylko znana od dawna praktyka okultystyczna stosowana po dziś dzień!


Ostatnio edytowano Śr lis 20, 2019 9:03 pm przez AdamW, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lis 20, 2019 12:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Hey! Dziękuję za świadectwo. Czy mogę zescreenować i wrzucić na fb?

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lis 20, 2019 9:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 1:00 pm
Posty: 42
Zapytałem żony, zgodziła się. Jeśli o mnie chodzi, to nie widzę problemu.

Musiałem dwie kwestie wyedytować, ponieważ nie były zgodne z tym, co żona usłyszała.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL