www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:55 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Scott Hahn
PostNapisane: Śr paź 02, 2019 6:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Pewnie słyszeliście o przejściu na katolicyzm protestanckiego pastora z Ulfa Ekmana z Upsali. A czy słyszeliście o Scott-cie Hahn ? Dziś dostałem w poczcie bardzo wymowne video z jego świadectwem. Polecam tym wszystkim, którzy uważają, że spotkania ekumeniczne prowadzą do nawrócenia katolików i że ewangelia KRK jest taka sama jak Ewangelia jaka mamy na kartach Nowego Testamentu. Może to co niektórym otworzy oczy i zobaczą dokąd prowadzą ekumeniczne randki z KRK i jaki jest rzeczywisty cel Watykanu w propagowaniu i jego udziale w ekumenii.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Scott_Hahn
VIDEO - https://www.youtube.com/watch?v=KEIp1N- ... DxfPku6uJk


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Scott Hahn
PostNapisane: Śr paź 02, 2019 7:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Kiedy to coś oglądałem uświadomiłem sobie jak bardzo wyraźnie, Baptyści i Zieloni razem z Nową Ewangelizacją, tworzą odpowiedni klimat, aby ludzie wracali do KRK, uznali eucharystię jako ofiarę, lub żeby w ogóle z KRK nie wychodzili.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Scott Hahn
PostNapisane: Śr paź 02, 2019 8:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ciekawe. Przeciwnie do Hahna, mnie słowa "oto Baranek Boży" wyprowadziły raz na zawsze z krk. Dlatego, że Jan Chrzciciel wypowiadając te słowa widział PRZECHODZĄCEGO JEZUSA w ciele na długo przed Jego Ukrzyżowaniem [Jan 1:36]. Ksiądz trzymał w ręku kawałek wafla i powtórzył te słowa, na które wierni odpowiadają również parafrazą cytatu o Jezusie sprzed Jego Ukrzyżowania: "Nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowo, a będzie uzdrowiona dusza moja" [Mat. 8:8]. Chodzi o żywego Jezusa, który przychodził wtedy i teraz też przychodzi. Zmartwychwstały i żywy. Nikt Go nie połyka. Biblię znałem już na tyle dobrze, że bluźnierstwa nie zniosłem.

A co Ojcowie Kościoła NAPRAWDĘ pisali na temat "realnej obecności" ciała Jezusa podczas Eucharystii (nie "w Eucharystii") jest tutaj:

https://onefold.wordpress.com/early-chu ... -presence/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Scott Hahn
PostNapisane: So lis 09, 2019 11:34 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 12, 2011 6:21 pm
Posty: 137
Właśnie obejrzałam zapodany przez Aloszę film. Podobnie jak Smokowi, oczy mi się otworzyły na to, co ma miejsce w KRK dopiero, kiedy zaczęłam czytać Biblię.

Jeszcze jedna refleksja, jak wielkim przekleństwem jest dla człowieka, kiedy traci rozum a mieni się mądrym. Dziękuję Bogu za to, że dał mi rozum, abym mogła Go poznać takim, jakim jest naprawdę. To jest prawdziwe błogosławieństwo.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Scott Hahn
PostNapisane: Pn lis 11, 2019 9:22 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 15, 2019 5:30 pm
Posty: 5
Witajcie no przyznam szczerze, że ten film jest delikatnie mówiąc, bardzo dziwny.
Mężczyzna do 7 minuty opisuje swój udział na mszy - i tu jest wszystko jasne.
Ale potem następuje seria dziwnych interpretacji:
1) Z tak dziwaczną egzegeza księgi Apokalipsy - jeszcze się nie spotkałem :(
2) Uczęszczając 30 lat na msze i kończąc wiele kursów liturgicznych w KK - nigdy nie słyszałem o porównywaniu mszy do czegokolwiek z Księgi Objawienia
3) Jego fascynacja czytaniem Słowa Bożego na mszy jest daleka od prawdy, podczas każdej mszy czyta się faktycznie Słowo Boże, ale raczej szczepy Słowa Bożego (często wyrwane z kontaktu, często fragment czytany to skakani po wersetach, albo wycinanie wersetów z kontekstu)
4) mówi, że zostając katolikiem odkrył, że nie trzeba umierać aby iść do nieba, że na mszy jest w obecności aniołów i świętych - dziwna sytuacja, bo wg mnie to nie bardzo pokrywa się z Biblią. Co ciekawe kilka razy zachwycał się, że w kościele czyta się dużo Słowa Bożego... a Tu taki zgrzyt, taka niespójność :(
5) facet pomija takie "drobne szczegóły" jak kapłaństwo w KK. Jak wiemy w KK kapłanami mogą być tylko samotni mężczyżni po specjalnej szkole, co nijak ma się do kapłaństwa w ST ani kapłaństwa w NT.
Zastanawia mnie jeszcze dlaczego mężczyzna mówi często "ale to piękne..." nie znam Go, ale obawiam się, że uczucia zasłaniają prawdziwe poznanie :(
6) od 14 minuty zaczyna się fragment który ma tyle błędów dogmatycznych, że nie chcę ich nawet wymieniać :)

Wymieniłem tylko kilka absurdów, gdyż pełna analiza błędów zajęła by pewnie 10 stron A4 ale jeżeli ktoś jest zainteresowany rozmową zapraszam na priv :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Scott Hahn
PostNapisane: Wt lis 12, 2019 8:36 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
RafalRafal napisał(a):
Uczęszczając 30 lat na msze i kończąc wiele kursów liturgicznych w KK

Witaj Rafale :) Widzę, że masz długą drogę za sobą. Myślę, że to bardzo cenne, jeśli ktoś może z perspektywy człowieka wierzącego, odrodzonego z Ducha Świętego, patrzeć na tą religię i tak wskazywać ludziom błądzącym w tym, w czym on sam tak intensywnie siedział, na Prawdę. Może podziel się z nami pokrótce tym, jak Ty poznałeś Prawdę (mamy tutaj odpowiedni wątek: viewtopic.php?f=10&t=12&start=660 ).
Tak, Hahn wszedł całkowicie w zwiedzenie katolickie i tak na prawdę nie wie, o czym mówi, jeśli powołuje się na Słowo Boże chcąc wykazać, że Prawdy doswiadczył tak na prawdę właśnie tam, w kontekście mszy katolickiej. To straszne, a najgorsze jest to, że w czasach, w jakich przyszło nam żyć, w ramach Ekumenizmu rzesze dzieci Bożych - a w szczególności przywódców kościołów ewangelicznych - coraz bardziej otwierają się na takie myślenie, zamiast w miłości wyrywać błądzących tam ludzi ze szpon diabelskich. :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Scott Hahn
PostNapisane: Wt lis 12, 2019 12:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Cześć Rafał jestem niezmiernie ciekawa Twojego świadectwa i również proszę i zachęcam byś się z nami podzielił. A może masz gdzieś nagrane?

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Scott Hahn
PostNapisane: Śr lis 13, 2019 9:13 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 15, 2019 5:30 pm
Posty: 5
Witajcie na prośbę udostępniam moje świadectwo nagrane rok temu: http://bit.ly/SwiadectwoNawrocenia
Nie jest ono kompletne i skupiam sie w nim w dużej części na wyjściu z kościoła, kwestie nowo zrodzenia chcę nagrać w kolejnej części świadectwa, którą mam zamiar nagrac wkrótce :)

Mam też na kanale pokaźną liste filmów na temat Religi Rzymsko Katolickiej:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... oTB0bdX9nq


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Scott Hahn
PostNapisane: Śr lis 13, 2019 9:41 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Dziękuję :)

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Scott Hahn
PostNapisane: Śr lis 13, 2019 9:45 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
RafalRafal napisał(a):
Witajcie na prośbę udostępniam moje świadectwo nagrane rok temu: http://bit.ly/SwiadectwoNawrocenia

Aaa, to ten Rafał :idea: Serdeczne pozdrowienia dla waszej społeczności :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Scott Hahn
PostNapisane: Śr lis 13, 2019 11:52 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 15, 2019 5:30 pm
Posty: 5
ppajda napisał(a):
RafalRafal napisał(a):
Witajcie na prośbę udostępniam moje świadectwo nagrane rok temu: http://bit.ly/SwiadectwoNawrocenia

Aaa, to ten Rafał :idea: Serdeczne pozdrowienia dla waszej społeczności :)


Pozdrawiamy :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Scott Hahn
PostNapisane: So lis 16, 2019 9:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 1:00 pm
Posty: 42
RafalRafal napisał(a):
1) Z tak dziwaczną egzegeza księgi Apokalipsy - jeszcze się nie spotkałem

No nie wiem. Zaglądałeś do Ecclesia de Eucharistia? :wink: Tam dopiero są dziwadła jeśli chodzi o Eucharystię i księgę Apokalipsy...
RafalRafal napisał(a):
3) Jego fascynacja czytaniem Słowa Bożego na mszy jest daleka od prawdy, podczas każdej mszy czyta się faktycznie Słowo Boże, ale raczej szczepy Słowa Bożego (często wyrwane z kontaktu, często fragment czytany to skakani po wersetach, albo wycinanie wersetów z kontekstu)

Faktycznie szokujące "świadectwo".

Hann mówi w 1:59, że nie słyszał Starego Testamentu czytanego w Niedzielę od 2 lat. Gdzie on więc był przedtem, skoro w 9:03 mówi, że "czyta się tam więcej Biblii niż słyszymy w niedzielę"? Ja przez 30 lat słuchałem czytań ze Starego Testamentu w KRK. Co z tego jeśli nikt tego nie wyjaśnia. Ciężko mi sięgnąć pamięcią do jakiegokolwiek kazania, w którym ksiądz spróbowałby chociaż odnieść się rzetelnie do tego co czytał w pierwszym czytaniu. Nawet jeśli próbuje, to idzie w różnego rodzaju opowieści, alegorie, baśnie bez związku nawet z czytanymi fragmentami, a co dopiero z całością Słowa. To wszystko musi być zgodne z wykładnią jedynej "Matki Kościoła". Tak jak Rafał mówi: poszarpane fragmenty, wyrwane kompletnie z kontekstu i przypasowane nie raz do danego dnia ("dopasowanie" czytań nie ma nic wspólnego z wyjaśnieniem Hanna z 2:22).
Pamiętam jeszcze nie tak dawno temu (około 1,5 roku temu) bywałem w kościele (mam na myśli ten "parafialny") ze względu na żonę, jednocześnie bardzo uważnie słuchając co się do mnie mówi, co czyta i prosząc żeby Pan otwierał nam oczy. Jednym z przełomowych momentów było święto "Matki Boskiej Częstochowskiej". Psalm: https://niezbednik.niedziela.pl/liturgi ... 8-26/Psalm. Na kazaniu nie pozostawiono cienia wątpliwości, KTO jest "wielką chlubą naszego narodu". U mojej żony kazanie wywołało właściwą reakcję jak o tym później rozmawialiśmy.
Tutaj inny przykład przedstawienia ST: https://niezbednik.niedziela.pl/liturgia/2019-05-03. Jaka jest wykładnia krk odnośnie "Niewiasty obleczonej w słońce i księżyc", to chyba każdy czytelnik Ulicy wie.(http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/artyk ... k-biblijny)
Dla mnie to jest straszne, że takie czytanie Biblii do niego przemówiło :(

Ps. Dzięki za to świadectwo Rafale :!:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL