www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:05 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jakub Kamiński
PostNapisane: Pt maja 17, 2019 1:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 14, 2019 6:31 pm
Posty: 62
Lokalizacja: Warszawa
Witam,czy słyszeliście o Jakubie Kamińskim? Popularny ostatnimi czasy w Polsce ewangelista,był piłkarzem Jagieloni Białystok.
Oglądając jego filmy mam wrażenie,że robi straszne show,coś mi nie pasuje w nim. Wiem,że dużo osób się zachwyca jego nauczaniem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 17, 2019 1:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Witaj,

Najpierw przedstaw nam się ładnie w wątku do tego przeznaczonym. :)

viewtopic.php?f=10&t=12&start=645


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 17, 2019 10:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Gdy słyszę teksty typu "mów do swego ciała: jesteś zdrowe", to ja nie wiem, z którego fragmentu Biblii to wynika. Podobnie jak mowy motywacyjne i show. Do Pana Jezusa ludzie przychodzili tłumami, bo chcieli być uzdrowieni. A jak się zaczęła twarda mowa, to sobie wszyscy poszli. Z bardzo nielicznymi wyjątkami. Ja widzę w tych usługach więcej obietnic wielkiej chwały Bożej i przebudzenia niż twardej mowy o krzyżu. Ale może za mało jeszcze oglądałem.

Nie chciałbym się czepiać, ale moim zdaniem w tym wszystkim jest za dużo Jakuba Kamińskiego, grania na emocjach, decybeli, reklamy. Może to Ci tak nie pasuje.

Czy ktoś sprawdził, na ile głębokie i trwałe są te wszystkie nawrócenia? Na ile wiarygodne i trwałe są te uzdrowienia? Czy może znowu usłyszymy, że "pogorszyło ci się, bo nie utrzymałeś uzdrowienia przez wiarę?"

Kilka przykładów do sprawdzenia tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=2G1mIeaYOyY

Wystarczy zrobić badania tarczycy i potwierdzić medycznie, że uzdrowienie nastąpiło. No i najważniejsze pytanie: Co z tego wynika w życiu tych ludzi na dłuższą metę?

Ciekawa byłaby odpowiedź na pytanie, czym się ludzie tak zachwycają w nauczaniu Jakuba Kamińskiego? Co jest dla nich najważniejsze i po co przychodzą?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So maja 18, 2019 6:28 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 14, 2019 6:31 pm
Posty: 62
Lokalizacja: Warszawa
Właśnie dlatego nie pasuje mi coś w nim. Pytam o niego ponieważ zbór do którego chodzę w Białymstoku gdy jestem w Polsce ciągle go zaprasza i są nim zachwyceni łącznie z pastorem. Kiedyś przez przypadek trafiłam na jego głoszenie i jakoś nie mogłam go słuchać. Ostatnio siostra wysłała mi jego kazania i powiedziałam co o tym myślę.

Tutaj są zdjęcia z jego głoszenia,powalanie ludzi niby w Duchu Świętym,już samo to mnie zastanowiło.

https://www.facebook.com/22024582166582 ... =3&theater


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So maja 18, 2019 7:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Witaj Magdo! My na tym forum wszystko sprawdzamy z Biblią. Jeśli chodzi o biblijnych Ewangelistów, to są dwie osoby tak nazwane: diakon Filip oraz uczeń Pawła Tymoteusz. O działalności ewangelizacyjnej Filipa w Samarii można przeczytać w Dziejach Apostolskich i porównać z działalnością Kamińskiego. Tymoteusz był uczniem Pawła i w działalności Pawła opisanej w Dziejach Apostolskich można również zobaczyć na czym się wzorował uczeń Apostoła. Jeśli u Kamińskiego jest inaczej to znaczy że jest odstępcą od Słowa i jakimś showmanem a nie ewangelistą. Życzę błogosławieństwa na nowej drodze życia.

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr maja 22, 2019 8:08 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Wystarczy przyjrzeć się jednemu filmikowi ze strony Jakuba Kamińskiego:
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... sCWMcCe5g8

od 3 i od 9 minuty - Kamiński powala ludzi na podłogę (jeszcze mu do Benny Hinna w liczbach powalonych na podłogę nieco brakuje, ale to ten sam "duch" działa)
od 8 minuty - Kamiński "prorokuje" nad kobietą: "idzie deszcz błogosławieństw do twojego serca" "każde pragnienie, jakie nosisz w sercu, Bóg spełni dla ciebie"
od 8:45 - "Czuję tu coś specjalnego, pewnego rodzaju nowe namaszczenie. Nowe wizje. Nowe pomysły.
od 0:50 - "Mąż Boży" Jakub Kamiński witany przez miejscowych. Widzimy tu wywyższenie, czy uniżenie?

W każdym z filmików na stronie http://www.nationsonfire.org/media/ znajdziemy klasyczne elementy Ruchu Wiary i fałszywej ewangelii sukcesu.

W jakiejś innej jego przemowie słyszałem, jak mówił:
„Będziesz Bożym gladiatorem nie do zajechania” „Ja chodzę ciągle na haju… (Ducha Świętego) „Będę mógł zmieniać kraje…” i tym podobne… Mówił też jawne herezje niezgodne z Pismem. Np. „Cierpią ludzie którzy żyją bez Jezusa”, podczas gdy Pismo naucza o cierpieniu w imię Jezusa w wielu miejscach. Ale on nie cierpi, on „płonie”…

Jeszcze w innym filmiku:
"Jesteś wybrany, aby uwolnić Jego moc. I jesteś powołany, aby gdziekolwiek pójdziesz, uwalniać Jego obecność."
Gdzie to jest w Piśmie, że wierzący mają uwalniać moc Bożą, moc Ducha Świętego? Od kiedy to Bóg jest zniewolony :?:

Nie wiem, czyją moc i obecność "uwalnia" Jakub Kamiński, ale z prawdziwym Jezusem nie ma to nic wspólnego.
W mojej opinii Jakub Kamiński to showman, krzykacz, nowa „gwiazda” na polskiej i zagranicznej scenie fałszywych nauczycieli i proroków.

Magda1993 napisał(a):
Witam,czy słyszeliście o Jakubie Kamińskim? Popularny ostatnimi czasy w Polsce ewangelista,był piłkarzem Jagieloni Białystok.
Oglądając jego filmy mam wrażenie,że robi straszne show,coś mi nie pasuje w nim. Wiem,że dużo osób się zachwyca jego nauczaniem.

Masz słuszne wątpliwości. A że taka "posługa" jest dzisiaj mile widziana w wielu miejscach? No cóż, takie czasy. Nie nowego przebudzenia, lecz coraz większego odstępstwa... :(

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr maja 22, 2019 9:03 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Kolejny celebryta w korporacji o nazwie Czas Przełomu & Narody w ogniu. Kościół cool&crazy. Poczytałem info o nadchodzącej imprezie w gdańskiej Arenie. Jaki jest przekaz? "Kup bilety", "Macie już swoje bilety?", "Promocja do jutra", "Obejrzyj zdjęcia z backsteg'u", "Wygraj bilety", "Widzieliście już promo wydarzenia?"

Ilustracja:
http://www.nationsonfire.org/wp-content ... TO-215.jpg


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 20, 2019 4:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 14, 2019 6:31 pm
Posty: 62
Lokalizacja: Warszawa
Przykro mi patrzeć na braci w zborze,którzy nie widzą tego i nawet się nie zastanawiają czy coś jest nie tak z tą ewangelią a wszystkie próby tłumaczenia kończą się na tym żebym nie osądzała... I najgorsze uważają,że padanie w duchu jest Boże i nie ma w tym nic złego :cry:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt cze 25, 2019 9:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 01, 2019 10:53 am
Posty: 13
Dziękuję Magdo za rozpoczęcie tego wątku. Posługa JK interesuje mnie od kilku miesięcy. Tak jak wy mam mocno mieszane uczucia co do niego. Odczuwam jakiś niepokój słuchając go, ale nie byłem w stanie do końca tego zdiagnozować.
Tu np. https://youtu.be/p7oAEQoGtug?t=12077 JK wymienia Reinharda Bonnke, Curry Blake'a, Benny Hinna i Randy Clarke'a jako osoby, których chętnie słucha.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 26, 2019 9:36 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Dzięki za linka i informację.
Sprawa Jakuba Kamińskiego staje się jasna. Dla nas Benny Hinn i spółka to zwodziciele, według Kamińskiego to mężowie Boży, których warto słuchać przed snem do 3 nad ranem...

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 26, 2019 10:08 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 14, 2019 6:31 pm
Posty: 62
Lokalizacja: Warszawa
Eljasz napisał(a):
Dziękuję Magdo za rozpoczęcie tego wątku. Posługa JK interesuje mnie od kilku miesięcy. Tak jak wy mam mocno mieszane uczucia co do niego. Odczuwam jakiś niepokój słuchając go, ale nie byłem w stanie do końca tego zdiagnozować.
Tu np. https://youtu.be/p7oAEQoGtug?t=12077 JK wymienia Reinharda Bonnke, Curry Blake'a, Benny Hinna i Randy Clarke'a jako osoby, których chętnie słucha.

Mam tak samo,czuję niepokój i nie jestem w stanie go słuchać. Irytuje mnie,jest zbyt pewny siebie,arogancki. Jak trafiłam na jego film przypadkiem, obejrzałam chwile,zobaczyłam jakie show robi i wyłączyłam. Zainteresowałam się nim gdy do zboru do którego chodzę zaczęli go zapraszać. Gdy mówię,że głosi dziwną ewangelię to słyszę tylko żebym nie osądzała.
Rafał napisał(a):
Dzięki za linka i informację.
Sprawa Jakuba Kamińskiego staje się jasna. Dla nas Benny Hinn i spółka to zwodziciele, według Kamińskiego to mężowie Boży, których warto słuchać przed snem do 3 nad ranem...

Czyli wiadomo jaką ewangelię wyznaje Jakub.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 11, 2019 3:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 01, 2019 10:53 am
Posty: 13
Gdyby ktoś był jeszcze niezdecydowany co do JK, to zamieszczam kilka jego wypowiedzi, zachowań. Obejrzałem ostatnio sporo wystąpień JK i według mnie, to co podaję niżej, jest kwintesencją jego głoszenia, ja bym to nazwał, głoszenia "ewangelii bożej obecności". Ale proszę oceńcie sami.

Pierwsze pochodzi z kościoła Oaza z Jastrzębia-Zdroju z października 2019 roku: https://www.youtube.com/watch?v=fipLAUi445E.
Między minutami 56 i mniej więcej 61 JK mówi: "Chcesz głosić ewangelię? Ewangelia to uwolnienie, uzdrowienie, wyswobodzenie i błogosławieństwo. Chcesz to głosić nie mając o tym doświadczenia? Dlatego kościele, wierzę, że tu jest kolebka Bożego przebudzenia. Wierzę, że tu te ziarna siane w ten kościół przez wiele lat, Bóg wypuści możliwość, żeby to było oglądnięte jeszcze za tego pokolenia. Ale kościele, my musimy podjąć radykalną decyzję, ja chcę Pana! Ja chcę Boga! Ja chcę Ducha Świętego! Ja chcę jego obecności! Nie kręci mnie dwie godziny modlitw, kręci mnie dwie godziny jego obecności." JK opowiada dalej o tej żądzy jakiegoś mistycznego "doświadczenia Boga": "Panie, wyklepałem już godzinę i dalej susza. Chcę Ciebie. I raptem nie wiesz, czemu nic się nie dzieje. Mówię, koniec już. Nie raz telefonem rzuciłem, okulary już nie raz w ścianę poleciały, pięść nieraz sina, bo walisz w podłogę i mówisz, jak ja mam żyć bez ciebie. (…) Tu nie chodzi Panie niech moje dzieci będą zbawione. Ja tu mówię, Panie, jak ja ciebie teraz nie doświadczę osobiście (…) ja nie chcę żyć. (…) Boże, jak nie, to ja pakuję żonę i dziecko, (…) i walę w choinkę, się rozpędzę samochodem i walę, bo chcę być przy tobie." Dalej mówi o typowych doświadczeniach znanych z kościołów charyzmatycznych, tj. o "śmiechu w Duchu", "spoczynku w Duchu", mówi o manifestacji demonów wśród wierzących. Wypisałem tylko część, ale polecam obejrzeć cały fragment, bo suchy tekst nie oddaje nawet w połowie tych wypowiedzi. Nieco dalej, w 66 minucie mówi: "My? My się nie modlimy o rzeczy. My wchodzimy w duchową rzeczywistość z Jezusem i je deklarujemy. (…) Mówię ci, duchowa rzeczywistość Gwiezdne Wojny."

Drugie jest z maja 2019 z Koszalińskiego kościoła "Woda Życia": https://www.youtube.com/watch?v=fAMjrxufewE.
Od 51 minuty JK opowiada między innymi o pragnieniu uzyskania daru proroctwa. Mówi również: "Bo uznałem, że Bóg nie jest Alfą i Omegą, ale może zrobić tylko i wyłącznie policzone, to co ja uważam, że on może zrobić."

Kolejne z marca 2019 z kanału "Nations On Fire": https://www.youtube.com/watch?v=Tdts81equI4.
Na samym początku, w pierwszej minucie, JK mówi: "To co mam najbardziej, najgłębiej na sercu, to na czym jestem kompletnie sfiksowany, i mam odlot, i o czym mogę się nie zatrzymywać mówiąc, to jest Boża obecność. Temat, który mnie kręci najbardziej." W 34 minucie JK opowiada o "Bożej obecności", o "padaniu w Duchu". Od 44 do końca 46, lub 48 minuty, mówi o "zamulaczach obecności Bożej" na spotkaniach. Polecam obejrzeć fragment o "zamulaczach", jeśli ktoś ma wolną chwilę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 11, 2019 7:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 14, 2019 6:31 pm
Posty: 62
Lokalizacja: Warszawa
W kręgach charyzmatycznych jest to nowy guru.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 11, 2019 11:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Ja już w ogóle sam z siebie nie słucham tego pana, gdyż sprawa jest bardzo jasna. Nie ma on bojaźni przed Panem, którego traktuje jak swojego koleżkę... Łyknął ruch wiary pełną gębą i w tym ruchu działa. Więcej i więcej. A że jest wielu słuchających? No cóż. To pokazuje biblijne rozeznanie ludzi, a w zasadzie jego brak... Smutne...

Eljasz napisał(a):
Od 51 minuty JK opowiada między innymi o pragnieniu uzyskania daru proroctwa. Mówi również: "Bo uznałem, że Bóg nie jest Alfą i Omegą, ale może zrobić tylko i wyłącznie policzone, to co ja uważam, że on może zrobić."

Zerknąłem chwilkę na fragment. Z tego co zrozumiałem, to JK powiedział, że musiał pokutować, bo uznał w danej chwili, że Bóg nie jest Alfą i Omegą, że on ograniczył Boga. Sam zresztą posłuchaj Eljaszu raz jeszcze. Z twego skróconego cytatu można by było wywnioskować, że JK nie uważa Boga za Alfę i Omegę, a tak raczej nie jest. Nie dokładajmy Kamińskiemu więcej herezji, niż sam wypowiada...

A to co mówi w kilka minut o darach duchowych, wielkim przebudzeniu, i jak to mówi... Brak mi komentarza...

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 28, 2019 1:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 01, 2019 10:53 am
Posty: 13
Bardzo dziękuję ci Rafale za sprawdzenie tego, co piszę. Mam świadomość, że mogę się pomylić, a na pewno nie chciałbym nikomu przypisywać nieprawdziwych stwierdzeń, szczególnie w tak ważnych sprawach. Natomiast w tej sprawie z "alfą i omegą" wydaje mi się, że dobrze zrozumiałem wypowiedź JK, chociaż rozumiem skąd mogą się brać wątpliwości. Myślę, że kluczową kwestią jest odpowiednie postawienie przecinka w wypowiedzi Jakuba. Być może kilka następnych minut jego wypowiedzi, szczególnie minuta 55 rozwieje wątpliwości. Jedyne co rzeczywiście należałoby dodać do tego cytatu, to informacja, że JK mówił o tym w kontekście działania Boga w jego życiu. Tak czy inaczej, mniejsza o tę kwestię, bo sprawa JK jest dosyć jasna pomimo takich wypowiedzi.

Ale tak naprawdę chciałem napisać o tym, że ostatnio w Onecie pojawił się wywiad z JK https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ewangelista-jakub-kaminski-wywiad/blh88qg, a w nim ciekawe wypowiedzi:
Do dzisiaj ktoś mnie pyta, czy chodzę na imprezy, czy piję. Nieraz słyszę, jakie to mam teraz beznadziejne życie, bo jestem wielkim chrześcijaninem i nic nie mogę. Jak to nie mogę?! Wszystko mogę. Mogę przyładować w palnik, mogę bradziażyć, ale najlepsze jest to, że ani nie muszę, ani nie chcę. Jestem totalnie wolny w Jezusie.
Bradziażyć oznacza "wiecznie włóczyć się po knajpach, spelunach, żyć hulaszczo".

Dalej jest część o uzdrawianiu i ją szczególnie polecam przeczytać. Oto dwa cytaty:
Jak technicznie wygląda uzdrawianie ludzi?
Bardzo nierozumianym dzisiaj wyrazem jest Ewangelia. W moim przekonaniu jest to dobra nowina, która niesie za sobą zbawienie, uzdrowienie, uwolnienie i błogosławieństwo. (...) Co ciekawe, Jezus wypowiedział dość kontrowersyjne zdanie. Nie powiedział: "Módlcie się, a ja uzdrowię", tylko: "Wy, w mojej mocy, uzdrawiajcie". (...)


Dlaczego niektórych nie udaje się uzdrowić?
Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Dlatego to nie ja jestem alfa i omega, tylko On (Kamiński wskazuje palcem niebo - przyp. red.). Nie muszę wszystkiego wiedzieć. Mam pewną koncepcję, choć nie głoszę jej publicznie. W Biblii jest historia o kobiecie, która miała krwotok i przyszła do Jezusa. Wokół Niego było wielu ludzi, ale ona stwierdziła, że jeśli dotknie choć skraju Jego szaty, to zostanie uzdrowiona. Wyobraźmy to sobie: Jezus jest w tłumie, ludzie na Niego napierają, a kobieta, która ma całe życie problem z krwotokiem, wydała wszystkie pieniądze na lekarzy, ale nikt jej nie pomógł, podchodzi i dotyka Jego szaty. W Biblii jest napisane, jak Jezus zwrócił się do swoich ludzi: "Kto mnie dotknął, bo moc ze mnie uszła". "Jak to pytasz, kto cię dotknął, skoro cały tłum na ciebie napiera?" - odpowiedzieli. "Nie, nie, nie. Ktoś mnie dotknął tak, że uszła ze mnie moc" - nie odpuszczał Jezus. I wtedy ta kobieta powiedziała, że to ona, na co Jezus: "Idź, twoja wiara cię uzdrowiła". To jest hit! Nie powiedział: "Ja cię uzdrowiłem", tylko że stało się to za przyczyną wiary tej kobiety.
Ja to widzę tak: uzdrowienie jest już dokonane, bo Jezus na krzyżu powiedział: "Wykonało się". To znaczy, że temat uzdrowienia jest już w czasie przeszłym, a nie przyszłym. Teraz jest tylko pytanie, jak to zaaplikować. Wiara, którą mamy w Niego, jest kanałem przerzutowym, który sprowadza uzdrowienie do naszego życia. (...)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL