www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:09 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz mar 21, 2019 9:23 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 09, 2007 4:23 pm
Posty: 212
Witajcie,

W zborze, w którym obecnie jestem, kilka osób ostatnio mocno zainteresowało się pastorem Ronnie Kolodziejskim. Osobiście po wysłuchaniu kilku fragmentów jego kazania, obejrzeniu filmiku z jego strony internetowej https://youtu.be/eEwnuw4GCII zaczynam mieć dość jednoznaczny i negatywny pogląd na jego osobę :( Zresztą, za każdym razem, jak widzę, że jakiś kaznodzieja, nauczyciel itp. sam siebie mocno promuje, zapala mi się czerwona lampka. A już na pewno, gdy czytam na stronie FB taki post
Cytuj:
"Jeśli moja służba jest dla ciebie błogosławieństwem i chciałbyś wesprzeć ją finansowo to proszę Cię o kontakt. Dzięki Twojej pomocy mogę rozwijać moją pracę. Każda, nawet najdrobniejsza suma przyczynia się do rozszerzania Królestwa Bożego. Ci, którzy zdecydują się regularnie wspierać moją służbę otrzymają dostęp do rożnych nagrań, które nie są dostępne nigdzie indziej, jako podziękowanie za wsparcie.
Gal. 6:6 A ten, którego się naucza Słowa Bożego, niechaj się dzieli wszelkim dobrem z tym, który naucza."
(źrodło: https://www.facebook.com/kolodziejskironnie/)

Czy ktoś z Was zetknął się już wcześniej z owym panem i jego nauczaniem? Może macie więcej informacji na jego temat? Chyba że mój wstępny osąd jest błędny i Rennie Kolodziejski jest godnym polecenia kaznodzieją - to wskażcie mi mój błąd; chętnie moją postawę / ocenę skoryguję.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 21, 2019 2:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Ernest H. napisał(a):
Osobiście po wysłuchaniu kilku fragmentów jego kazania, obejrzeniu filmiku z jego strony internetowej https://youtu.be/eEwnuw4GCII zaczynam mieć dość jednoznaczny i negatywny pogląd na jego osobę

Witaj Erneście! Trochę posłuchałem nauczań Ronniego Kołodziejskiego i natknąłem się na klasyczne nauczanie Ruchu Wiary. Przykładowo w nauczaniu zamieszczonym na jego koncie Facebook pt. "Masz to co Tworzysz 2" naucza on klasycznej idei Ruchu Wiary o "mocy na końcu języka": powołując się na Mk. 11:23 od 9 minuty przestrzega tam przed wypowiadanem "negatywnych złych rzeczy tylko dla żartów" i następnie twierdzi, że wypowiadane słowa mają moc sprawczą.

Cytat: "Nigdy nie mów: 'jestem uczulony na to i na to' żartując, 'nigdy mi nie wyjdzie to i tamto' żartując. Bo w świecie duchowym nie ma czegoś takiego jak żarty".

Tak właśnie naucza Ruch Wiary: jako "mali bogowie" mamy rzekomo moc do tworzenia rzeczywistości poprzez wypowiadanie odpowiednich słów. A powyższy zalinkowany przez Ciebie filmik z "usługą" tego kaznodziei kompletuje obraz. Moim zdaniem przed takimi nauczycielami należy ostrzegać i trzymać się od nich z dala: nauki przez nich propagowane są bardzo szkodliwe. Ruch Wiary stawia Boga w pozycji usługującego nam wierzącym podwładnego: Bóg jest zobowiązany, by uczynić coś, "bo ja tak wyznaję". Natomiast biblijny obraz Boga jako Pana i Króla, który suwerennie decyduje, co, kiedy i w jaki sposób uczyni w życiu swoich sług, zostaje wyparty. Dlatego myślę, że twój "wstępny osąd" jest trafiony.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 21, 2019 2:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Ten hipnotyzer z filmiku to ten pastor?

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 21, 2019 2:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 09, 2007 4:23 pm
Posty: 212
Rafał napisał(a):
Ten hipnotyzer z filmiku to ten pastor?


Tak. To on.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 25, 2019 1:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 09, 2007 4:23 pm
Posty: 212
Dziękuję ppajda za Twój wpis. Po wysłuchaniu ponad połowy tego samego kazania, miałem bardzo podobne spostrzeżenia. W odniesieniu do Ronniego Kolodziejskiego martwią i zastanawiają mnie jeszcze dwie sprawy:

1. Pewna subtelność zwiedzenia - Ronnie Kolodziejski nie jest takim klasycznym głosicielem Ruchu Wiary, jak np. Copeland. Odnoszę wrażenie, że jest bardziej subtelny, a przez to nie wiem, czy nie bardziej niebezpieczny. Nie głosi tak jawnych herezji, jak np. właśnie Copeland, wiele z tego, co mówi można uznać za całkiem dobre. Ale... no właśnie. Co z tego, ze nawet 90% będzie dobre, jak pozostałe 10% to trucizna? Dlatego też coraz więcej osób jest nim zauroczonych i nie dostrzega owych 10% :(

2. Na swoim profilu FB zamieścił posty z kazaniami Mirosława Kulca. Z tego, co zrozumiałem Mirek Kulec gościł w zborze w Calgarty; na FB jest nawet wspólne zdjęcie Mirka i Ronniego. I to mnie trochę zastanawia... Czasem słucham kazań Mirka Kulca, nie mam do tego, co mówi większych zastrzeżeń (czasem są rzeczy, na które patrzę trochę inaczej - ale to jest normalne). Do Mirka Kulca odnosiłem się (i dalej się odnoszę) z dużym szacunkiem, jako do człowieka, który jest prawowierny w swoim nauczaniu. Dlatego trudno mi zrozumieć, co robi wspólnie z Ronnie Kolodziejskim?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 25, 2019 2:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Ernest H. napisał(a):
Dziękuję ppajda za Twój wpis. Po wysłuchaniu ponad połowy tego samego kazania, miałem bardzo podobne spostrzeżenia. W odniesieniu do Ronniego Kolodziejskiego martwią i zastanawiają mnie jeszcze dwie sprawy:

1. Pewna subtelność zwiedzenia - Ronnie Kolodziejski nie jest takim klasycznym głosicielem Ruchu Wiary, jak np. Copeland. Odnoszę wrażenie, że jest bardziej subtelny, a przez to nie wiem, czy nie bardziej niebezpieczny. Nie głosi tak jawnych herezji, jak np. właśnie Copeland, wiele z tego, co mówi można uznać za całkiem dobre. Ale... no właśnie. Co z tego, ze nawet 90% będzie dobre, jak pozostałe 10% to trucizna? Dlatego też coraz więcej osób jest nim zauroczonych i nie dostrzega owych 10% :(

Moim zdaniem chodzi centralnie o to, z czego składa się te "pozostałe 10%" poza tymi 90% treści, które są w porządku. Jeśli te 10% to np. nauczanie niebiblijne, jednak niekoniecznie prowadzące do odstępstwa, to z takimi 10% można żyć (tak na prawdę każdy z nas ma przecież cząstkowe poznanie i wszyscy wzrastamy stopniowo w poznaniu). Natomiast jeśli te 10% zawiera truciznę, to już całkiem inna sprawa. Chodzi o kaliber.

Przykładowo: uważam, że można żyć z takimi 10%, które dotyczą różnic w kwestiach jak "utracalność/nieutracalność zbawienia" - tak długo, jak zgadzamy się, że wszyscy musimy trwać w bojaźni Bożej i stronić od grzechu, oraz że żyjący w grzechu człowiek (ktoś, kto trwa w grzechu i nie chce go porzucić) nie odziedziczy Królestwa Bożego. Natomiast uważam, że inaczej ma się sprawa z naukami, które mogą popchnąć człowieka w życie w grzechu (jak nauka o hiperłasce) i/lub pozbawić go bojaźni Bożej (jak nauki Ruchu Wiary, w których Bóg degradowany jest z pozycji Pana do pozycji sługi).

Ernest H. napisał(a):
2. Na swoim profilu FB zamieścił posty z kazaniami Mirosława Kulca. Z tego, co zrozumiałem Mirek Kulec gościł w zborze w Calgarty; na FB jest nawet wspólne zdjęcie Mirka i Ronniego. I to mnie trochę zastanawia... Czasem słucham kazań Mirka Kulca, nie mam do tego, co mówi większych zastrzeżeń (czasem są rzeczy, na które patrzę trochę inaczej - ale to jest normalne). Do Mirka Kulca odnosiłem się (i dalej się odnoszę) z dużym szacunkiem, jako do człowieka, który jest prawowierny w swoim nauczaniu. Dlatego trudno mi zrozumieć, co robi wspólnie z Ronnie Kolodziejskim?

O ile ktoś, kto ma kontakt z bratem Mirkiem, to czyta, to proszę, aby brata pozdrowił od zboru z północy Niemiec (http://www.poznajpraw.de). Brat Mirek lata temu parę razy odwiedził naszą wspólnotę. Szanuję go nadal i modlę się o niego. Niemniej nie zgadzam się z pewnymi sprawami, o których z szacunku do brata nie chcę się tutaj rozpisywać. Ubolewam nad tym, że brat prezentuje się razem z osobą nauczającą nauk Ruchu Wiary. Moim zdaniem to coś, co nie powinno mieć miejsca. W ten sposób - chcąc, czy nie chcąc - sygnalizuje się, że z daną osobą nauczającą tych nauk można współpracować. W konsekwencji zatem osobom przyglądającym się temu może się wydawać, że osoba głosząca takie nauki jest "w porządku" i można spokojnie karmić się jej nauczaniem. A to nie jest w porządku, bo przecież niebezpieczne jest karmienie się naukami zwodzicieli.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL