www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:42 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn maja 27, 2019 9:44 am 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 1:00 pm
Posty: 42
ppajda napisał(a):
Tak się składa, że Reinhard Hirtler jest z urodzenia Austriakiem, zatem tu i ówdzie na niemieckojęzycznych stronach można znaleźć o nim ciekawe informacje wyjawiające jego "styl duchowości". Oto dwa cytaty:

Wydawnictwo 'Aufbruch-Verlag' (http://aufbruch-verlag.de/autoren/reinhard-hirtler/) przychylne Hirtlerowi o jego życiorysie napisał(a):
2004 übersiedelte er in die USA, wo er viele Jahre lang bei Morningstar Ministries in North Carolina als Leiter und auch im prophetischen Dienst diente. Dort wurde er von Rick Joyner zum Pastor ordiniert. Anfang 2014 zogen Hirtler und seine Frau nach Brasilien, um einer Christlichen Bewegung dabei zu helfen, ihre Vision zu erfüllen, in 20 Jahren weltweit 10.000 Freikirchen zu gründen.

Tłumaczenie na polski: "W roku 2004 [Hirtler] przeprowadził się do USA, gdzie przez wiele lat służył w Morningstar Ministries w Karolinie Północnej jako przywódca, oraz w służbie proroczej. Tam też został ordynowany na pastora przez Ricka Joynera. Na początku roku 2014 Hirtler przeprowadził się wraz ze swoją żoną do Brazylii, żeby pomóc pewnemu ruchowi chrześcijańskiemu przy wypełnieniu ich wizji założenia 10.000 zborów w przeciągu 20 lat."

Strona charytatywnego projektu Hirtlera (http://www.braziliankidskare.org/de/ueber-uns) napisał(a):
Sie waren für etwa 8 Jahre Teil von Morningstar Ministries

Tłumaczenie na polski: "Byli oni [Reinhard i Debi Hirtler] częścią Morningstar Ministries przez około osiem lat."

Dobrze by było, gdyby na ich stronie przedstawiali się przykładowo tak: "Byli oni [Reinhard i Debi Hirtler] częścią Morningstar Ministries przez około osiem lat, lecz Bóg ukazał im destrukcyjne działanie tego zwodniczego ruchu, wyprowadzając ich stamtąd". Ale tak nie pisze. Co pozostaje? Morningstar Ministries i Rick Joyner, wraz z bardzo dziwnym, moim zdaniem przez Owieczkę trafnie podsumowanym "proroctwem" dla Polski. I wszystko jasne.


Tak było! https://youtu.be/D0OyqD3R6X4?t=827. Od 45:26 jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości.

Nie wiedziałem o co wam chodzi z tym Reinhardem, czemu się "czepiacie" jego i Tajemnego Planu. Już wiem wszystko i dziękuję Bogu ciągle za otwieranie oczu! Pan jest taki dobry!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr gru 18, 2019 6:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 01, 2019 10:53 am
Posty: 13
Ostatnio wysłuchałem kilku wystąpień Reinharda Hirtlera. Kilka bliskich mi osób bardzo go szanuje jako chrześcijanina i proroka, więc postarałem się zbadać, chociażby pobieżnie, nauczania RH. Nie było to łatwe, bo od samego początku coś mi nie pasowało w "głoszeniu" tego człowieka. Według mnie, tak jak i innych osób z tego forum, to czyste nauczanie Ruchu Wiary. Podam kilka bardzo charakterystycznych cytatów z jego nauczań:
"Jeżeli nie żyjesz oszałamiająco bujnym, obfitym życiem, to nie żyjesz tak jak powinieneś. Jeżeli nie masz pieniędzy, żeby dobrze żyć i wykonać wszystko, co Bóg dla ciebie przeznaczył, to znaczy, że nie żyjesz zgodnie z jego wolą. Powinieneś być tak bogaty, żebyś rozdawał pieniądze. Tak macie żyć."
"Jeśli nie chcesz być milionerem, to znaczy, że jesteś egoistą."
"On [Bóg] nie chce, żeby ewangelia się zatrzymała ze względu na brak pieniędzy."
"On jest Panem, który uzdrawia, nie jest Panem, który sprowadza choroby."
"40 lat służby. Ani razu nie zajrzałem do Biblii, żeby znaleźć kazanie." RH twierdzi, że głosi 300-400 razy w ciągu roku.
"List do Rzymian mówi o prawie wiary. Wiara działa tak samo jak prawo grawitacji."
RH opowiada pewną historię o tym jak tłumaczył pewnej kobiecie, że my jako chrześcijanie możemy wstępować do nieba, że możemy rozmawiać i współpracować z aniołami: "Takie tam normalne chrześcijańskie życie" skwitował. Kobieta tak się podekscytowała, że powiedziała: "Nie wyjdę stąd dopóki nie zobaczę jakiegoś anioła." Co RH skomentował: "Wydało to mi się takie słodkie." RH tłumaczył jej dalej: "Ale jedną z głównych rzeczy, której jej nauczyłem to to, że musi nauczyć się podchodzić do Boga inaczej niż zazwyczaj. (…) powiedziałem [jej], przestań zamęczać Boga, prosić, prosić, prosić! To musi się skończyć. Więc uczyłem ją czym jest wiara biorąca w posiadanie. To jest bardzo proste. Wszystko co do ciebie należy, co zostało dane ci przez Chrystusa; mówisz dziękuję, wierzysz i działasz. To wszystko! To się zawsze dzieje." Ten zwrot "wiara biorąca w posiadanie" jest bardzo charakterystyczny dla RH. Innej kobiecie (a może tej samej, już nie pamiętam), która miała problem ze spłatą kredytu hipotecznego, i której groziła utrata nieruchomości RH radzi: "Nie proś Boga o pomoc, nie rób tego, to nie zadziała. Po prostu pamiętaj o wierze biorącej w posiadanie. Już załatwiono to w niebie. Po prostu powiedz dziękuję i wierz."
"To się nazywa prawo wiary, jeśli wierzysz, że złe rzeczy będą się tobie przytrafiać, to będziesz mieć dokładnie to, w co wierzysz."

To jest tylko kilka fragmentów jego wypowiedzi, jest tego wiele więcej, ale nie chcę tu was bardzo zamęczać. Do tego, od czasu do czasu padają nazwiska takie jak: Benny Hinn, Paul Yonggi Cho, Mike Bickle. Wszystkie oczywiście w pozytywnym kontekście. Ogólnie moje wrażenie na temat RH jest raczej nieprzyjemne. Mówi bardzo dużo o sobie, bardzo mało głosi z Biblii, w zasadzie prawie wcale. Dość często opowiada o swoich ponadnaturalnych doświadczeniach takich jak spotkania z aniołami (podobno 17 aniołów mu służy, z czego trzech widzi prawie każdego dnia), spotkania z Jezusem, a nawet o spotkaniu z "duchem" zmarłego człowieka. Często opowiada o uzdrowieniach. Zapowiada nadchodzące największe żniwo w historii świata: Potem Pan pokazał mi jeszcze dwie rzeczy. Pierwsza była niepokojąca, a druga ekscytująca. Pierwsza rzecz była taka: Zanim on wróci, będziemy świadkami największego żniwa dusz w całej historii. Słyszeliście co właśnie powiedziałem? Nie wydaje mi się, że usłyszeliście. Powtórzę jeszcze raz, zanim Chrystus wróci, będziemy świadkami największego żniwa dusz w całej historii. Włączając w to Polskę! Poprosiłem więc Pana, pokaż mi to żniwo. Widziałem to jak w filmie. (…) Gdybyś przystawił mi teraz pistolet do głowy i powiedział: zastrzelę cię, jeśli nie przestaniesz w to wierzyć, to musiałbym powiedzieć: zastrzel mnie. (…) Nie mówimy tutaj o milionach zbawionych ludzi, nie mówimy o setkach milionów, mówimy o miliardach. Największe żniwo w historii świata wydarzy się zanim Chrystus powróci. Widziałem to."


Ostatnio edytowano Cz gru 19, 2019 8:19 am przez Eljasz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr gru 18, 2019 6:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 22, 2019 11:56 am
Posty: 10
Lokalizacja: Opolskie
Eljasz, Dzięki za cytaty.

Na kanale "Tajemny Plan" również wrzucają jego nauczania, (nagrane w kościele Anastasis lipiec 2016)

https://www.youtube.com/watch?v=mpm_BI9356U

_________________
Łagodna odpowiedź uśmierza gniew, ale szorstkie słowa wywołują złość (Prz 15, 1)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz gru 19, 2019 11:12 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Jest potrzeba wyraźnie powiedzieć, że Reinhard Hirtler jest fałszywym prorokiem i zwodzicielem. Ma ogromny wpływa na Fabiana Błaszkiewicza i tzw Kościoły Domowe (nowo rejestrująca się denominacja w Polsce) Poniżej sprawozdanie z jednego spotkań Kościołów Domowych w Krakowie, na którym Reinhard Hirtler prorokuje że Fabian Błaszkiewicz ma zostać liderem wielkiego kościoła w Krakowie. Rzekomo Bóg zapełni wierzącymi każdą salę, którą Fabian wybierze. Ma przewodzić wierzącymi w Krakowie a u jego boku ma służyć Magda Błaszkiewicz - jego żona, która została namaszczona na prorokinię. Ma otrzymywać od Pana proroctwa i wskazówki co do działania krakowskiego kościoła. Reinhard mówił coś o 7 miesiącach - w tym czasie mają zacząć pojawiać się słowa od Pana. Niestety Proroctwo to zostało wycięte z nagrania i tutaj mamy już do czynienia z manipulacją. Panie Fabianie dlaczego pan to wyciął? Czyżby obawiał się pan, że proroctwo się nie spełni? Czy to jest jakieś wstydliwe przesłanie?

Cytuj:
“NIECH BÓG NAS PROWADZI W MIŁOŚCI rozstrzyganiu, badania i
upominaniu”
jak mówi Słowo Boże w Ef 5,1-17.

Tematy, które wynikły podczas spotkania Kościołów Domowych w Krakowie:
1. Kobieta starszą/nauczycielem w kościele.
2. Proroctwo dla Krakowa i Fabiana oraz Magdy Błaszkiewicz.
3. Uzdrowienia.
4. Opętanie.
5. Sny.
6. Emocje.
7. Modlitwa na Językach - publicznie.

NA KOŃCU PLIKU LINKI DO NAGRAŃ Z ODNOŚNIKAMI DO
NAJWAŻNIEJSZYCH MOMENTÓW. WARTO PRZEJRZEĆ I PRZEKONAĆ SIĘ
SAMEMU.

Spotkanie odbyło się w BiznesLab Al.Pokoju 1A, g.9-13, którego organizatorem był
m.in Tajemny Plan, Fabian Błaszkiewicz z żoną, niektóre kościoły krakowskie i z
okolic (Bibice, Niepołomice).

Prelegenci:

Reinhard Hirtler (tłumaczka Ela Podlecka) został przedstawiony jako apostoł Jezusa
Chrystusa, nauczyciel, prorok, uzdrowiciel, zakładający sierocińce i prowadzący
działalność misyjną na całym świecie.

NAUCZANIE

1. Kobieta starszą/nauczycielem w kościele?
Fabian oraz Reinhard zgadzają się z tym, że kobieta może być starszą
Ela Podlecka jest starszą i naucza w kościele anastasis —> http://anastasis.org.pl
Jedno z jej nauczań https://www.youtube.com/watch?v=4HFBwbydS_0
W tym samym kościele Reinhard jest jednym z mentorów oraz duchowych ojców
(informacja z ich strony).

W tym kościele kobiety pełnią funkcję pastorów, starszych, nauczycieli.
Tajemny Plan zgadza się z poglądem, że kobiety mogę pełnić ww. funkcje.

2. Pojawił się wątek dotyczący szatana - wg Reinharda jest on niegroźny,
poprzez to, czego Jezus dokonał na krzyżu, szatan został pozbawiony
jakiejkolwiek władzy.

Swoje nauczanie bazuje na tym wersecie: “Bądźcie trzeźwi, czuwajcie, bo wasz
przeciwnik, diabeł, jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożreć.” I List Piotra 5
5:8. Werset ten, według mnie ostrzega przed szatanem, który czyha na swoją ofiarę
- Reinhard jednak uważa na podstawie swojej wizyty na safari (w taki sposób to
prezentował), ze ryczący lew, to lew nie będący w stanie nikogo zaatakować, gdyż
atakuje po cichu. Pojawiły się określenia i zachowania ośmieszające szatana i
lekceważące go.

PROROCTWA

1Kor 14:29: "Prorocy niech przemawiają po dwóch albo po trzech, a inni niech to
roztrząsają!"

Proroctw Reinharda nie rozsądził nikt - wygłaszał je bardzo długo, czasem przez
15-30 minut.

1. Proroctwo dla Krakowa - w autorytecie Boga - mówione w pierwszej osobie.
Reinhard mówi, żeby obserwować niebo - pojawią się na nim znaki. Mówi o “małej
chmurce” na niebie.

Owocem przebudzenia będzie nawrócenie milionów katolików w Polsce , a
wszystko skupi się wokół Krakowa. To miasto ma być miejscem, które będzie
przyciągało chrześcijan z całego świata. Kraków ma pojawiać się w snach
wierzących na całym świecie. Reinhard pragnie wracać tu co roku i samemu
doglądać tego dzieła.

Reinhard mówi, że to przesłanie, które otrzymał od Boga kilkanaście lat temu i
dopiero teraz mówi je publicznie. Jego proroctwo z 2016 roku jest bardzo podobne
do tego, które dał 04.05.19. (https://youtu.be/y2D82_K5WUM)
Reinhard mówił, że będzie to wspólne dzieło - nie może być osoby w centrum tak
wcześniej (jakiś pastor, papież itp), tylko wszystkie małe wspólnoty będą po równi w
to zaangażowane.

Wszystkiego można odsłuchać pod tym linkiem: https://youtu.be/D0OyqD3R6X4

2. Proroctwo dla Fabiana i Magdy Błaszkewicz - w autorytecie Boga - mówione
w pierwszej osobie.

Fabian Błaszkiewicz ma zostać liderem wielkiego kościoła w Krakowie. Rzekomo
Bóg zapełni wierzącymi każdą salę, którą Fabian wybierze. Ma przewodzić
wierzącymi w Krakowie a u jego boku ma służyć Magda Błaszkiewicz - jego żona,
która została namaszczona na prorokinię. Ma otrzymywać od Pana proroctwa i
wskazówki co do działania krakowskiego kościoła. Reinhard mówił coś o 7
miesiącach - w tym czasie mają zacząć pojawiać się słowa od Pana.
Proroctwo to zostało wycięte z nagrania (01:21:33 https://youtu.be/3j6zk_Vl76w ).
Fabian zapytany o to dlaczego wycięto proroctwo, odpowiedział, że to nie była jego
decyzja, a osoba odpowiedzialna za materiały wideo na kanale Tajemny Plan
powiedziała, że było to proroctwo prywatne a nie publiczne (przy 300 osobach na
publiczności).

UZDROWIENIA

Reinhard podczas prorokowania nagle ucichł i zaczął mówić o osobach chorych na
sali. Opisywał ich objawy typu “chory łokieć” lub “skręcone kolano podczas
uprawiania sportu”. Wstało około 20 osób. Podczas modlitwy za nie Reinhard
“związywał ducha niemocy” cokolwiek to znaczy . Nie nastąpiło żadne spektakularne
uzdrowienie, jedna kobieta rzekomo podniosła rękę wyżej niż mogła wcześniej, ale
ciężko to zweryfikować.

Reinhard modlił się indywidualnie o mężczyznę - wyglądało to dość dziwnie, gdyż
mężczyzna niesamowicie się trząsł. Ciężko jednak to ocenić.

OPĘTANIE

Po spotkaniu kobieta rzuciła się na ziemię, zaczęła się trząść (jak padaczka), ślina
zaczęła lecieć jej z ust i zaczęła krzyczeć/piszczeć. Jacyś ludzie zaczęli się modlić i
kobieta - po jakimś czasie się uspokoiła. Również sprawa ciężka do jednoznacznej
oceny.

INNE SPRAWY

1. Reklama książek Reinharda i zbieranie kasy dla niego - prawie wszystko dla
niego reszta nie wiadomo do końca gdzie

2. Scena z przepraszaniem Ukraińców za złe traktowanie przez Polaków
(chrześcijan)

3. Było bardzo emocjonalnie (oklaski, płacz, śmiech). Doświadczyłem skrajnych
emocji. Wiele osób doznawało stanów skrajnej euforii, “odlatywało”. Kobieta
(jedna z organizatorek) modliła się na językach podczas proroctw. Atmosfera
była bardzo specyficzna i w moim odczuciu niebezpieczna.

4. Modlitwa bezpośrednio do Ducha Świętego :”Duchu Święty dziękuję Ci:” Nie
pojawiało się dziękowanie Jezusowi za jego ofiarę na krzyżu, jedynie dialog z
Duchem Świętym.

5. Reinhard często mówił “Bóg powiedział” lub “Duch Święty mi powiedział.”

6. Reinhard na początku nauczania powiedział: “że nie wie co będzie mówił” co
by wskazywało, że Duch Święty będzie kierował jego nauczanie.

NAGRANIE Z WYDARZENIA:

https://youtu.be/D0OyqD3R6X4
00:02:57-00:03:20 Posługa Reinharda
00:04:30-00:04:50 Starsza w kościele Anastazis
00:26:10-00:31:00 Obelgi w stronę ap. Piotra (szczególnie 27 minuta)
00:32:20-00:37:00 Przedstawienie proroctwa, które Reinhard dostał
kilkanaście lat temu
00:44:20-00:51:50 Pierwsze proroctwo w imieniu Pana
00:55:20-01:02:20 Uzdrowienia

https://youtu.be/3j6zk_Vl76w
00:06:20-00:07:50 Prorokowanie dla każdego
00:17:30-00:19:00 Ból w życiu
00:22:30-00:25:30 Niesamowita radość w życiu
00:25:35-00:26:20 Rzekoma śmierć Reinharda i trafienie do Nieba
00:26:40-00:27:20 Chodzenie na mecze dla piwa i kiełbasy
00:32:00-00:40:00 Bezsilność diabła i "cud" na safari
01:21:33 Moment, w którym Reinhard przechodzi i zwraca się do Fabiana z
proroctwem dla niego został wycięty z całego nagrania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz gru 19, 2019 1:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Eljasz napisał(a):
Ostatnio wysłuchałem kilku wystąpień Reinharda Hirtlera. Kilka bliskich mi osób bardzo go szanuje jako chrześcijanina i proroka, więc postarałem się zbadać, chociażby pobieżnie, nauczania RH. Nie było to łatwe, bo od samego początku coś mi nie pasowało w "głoszeniu" tego człowieka. Według mnie, tak jak i innych osób z tego forum, to czyste nauczanie Ruchu Wiary. Podam kilka bardzo charakterystycznych cytatów z jego nauczań:
"Jeżeli nie żyjesz oszałamiająco bujnym, obfitym życiem, to nie żyjesz tak jak powinieneś. Jeżeli nie masz pieniędzy, żeby dobrze żyć i wykonać wszystko, co Bóg dla ciebie przeznaczył, to znaczy, że nie żyjesz zgodnie z jego wolą. Powinieneś być tak bogaty, żebyś rozdawał pieniądze. Tak macie żyć."
"Jeśli nie chcesz być milionerem, to znaczy, że jesteś egoistą."
"On [Bóg] nie chce, żeby ewangelia się zatrzymała ze względu na brak pieniędzy."
"On jest Panem, który uzdrawia, nie jest Panem, który sprowadza choroby."
"40 lat służby. Ani razu nie zajrzałem do Biblii, żeby znaleźć kazanie." RH twierdzi, że głosi 300-400 razy w ciągu roku.
"List do Rzymian mówi o prawie wiary. Wiara działa tak samo jak prawo grawitacji."
RH opowiada pewną historię o tym jak tłumaczył pewnej kobiecie, że my jako chrześcijanie możemy wstępować do nieba, że możemy rozmawiać i współpracować z aniołami: "Takie tam normalne chrześcijańskie życie" skwitował. Kobieta tak się podekscytowała, że powiedziała: "Nie wyjdę stąd dopóki nie zobaczę jakiegoś anioła." Co RH skomentował: "Wydało to mi się takie słodkie." RH tłumaczył jej dalej: "Ale jedną z głównych rzeczy, której jej nauczyłem to to, że musi nauczyć się podchodzić do Boga inaczej niż zazwyczaj. (…) powiedziałem [jej], przestań zamęczać Boga, prosić, prosić, prosić! To musi się skończyć. Więc uczyłem ją czym jest wiara biorąca w posiadanie. To jest bardzo proste. Wszystko co do ciebie należy, co zostało dane ci przez Chrystusa; mówisz dziękuję, wierzysz i działasz. To wszystko! To się zawsze dzieje." Ten zwrot "wiara biorąca w posiadanie" jest bardzo charakterystyczny dla RH. Innej kobiecie (a może tej samej, już nie pamiętam), która miała problem ze spłatą kredytu hipotecznego, i której groziła utrata nieruchomości RH radzi: "Nie proś Boga o pomoc, nie rób tego, to nie zadziała. Po prostu pamiętaj o wierze biorącej w posiadanie. Już załatwiono to w niebie. Po prostu powiedz dziękuję i wierz."
"To się nazywa prawo wiary, jeśli wierzysz, że złe rzeczy będą się tobie przytrafiać, to będziesz mieć dokładnie to, w co wierzysz."

To jest tylko kilka fragmentów jego wypowiedzi, jest tego wiele więcej, ale nie chcę tu was bardzo zamęczać. Do tego, od czasu do czasu padają nazwiska takie jak: Benny Hinn, Paul Yonggi Cho, Mike Bickle. Wszystkie oczywiście w pozytywnym kontekście. Ogólnie moje wrażenie na temat RH jest raczej nieprzyjemne. Mówi bardzo dużo o sobie, bardzo mało głosi z Biblii, w zasadzie prawie wcale. Dość często opowiada o swoich ponadnaturalnych doświadczeniach takich jak spotkania z aniołami (podobno 17 aniołów mu służy, z czego trzech widzi prawie każdego dnia), spotkania z Jezusem, a nawet o spotkaniu z "duchem" zmarłego człowieka.

Tak na logikę czysto teoretycznie istnieją chyba trzy możliwości:
1.) To jest mąż Boży: wszystko, co opowiada, rzeczywiście tak się wydarzyło i miało swoje źródło w Bogu, a to, czego naucza, jest zgodne z nauczaniem Pisma Świętego.*
2.) To człowiek, który wymyśla duchowej natury świadectwa (czyli: opowiada zmyślone rzeczy, które się nie wydarzyły, tzn. kłamie), zarazem nauczając wbrew Słowu Bożemu i zwodząc w ten sposób.
3.) To człowiek, którego duchowej natury świadectwa nie są wymyślone, lecz mają swoje źródło w siłach i doświadczeniach demonicznych. Zarazem naucza on wbrew Słowu Bożemu zwodząc w ten sposób.

*Rozumiem, że opcję nr. 1 tutaj odrzucamy, ponieważ - jak w tym wątku opisano - pewne rzeczy są wprost niezgodne z objawioną w Słowie Bożym wolą Bożą. Rozumiem, że nastepująca kombinacja odpada: potężne, pochodzące od Boga duchowe doznania w połączeniu z długim stażem wiary i funkcją nauczyciela Słowa Bożego z jednej strony, a skrajnie niebiblijne nauczanie w stosunku do wiary z drugiej strony. Osobiście dlatego nie widzę innych możliwości, niż powyższe trzy - ewentualnie jeszcze jakaś kombinacja nr. 2 z nr. 3 typu: część opowieści zmyślona, cześć demoniczna itp. Włosy dęba stają.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz gru 19, 2019 4:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
aolsza napisał(a):
[...]
Cytuj:
[...]
2. Proroctwo dla Fabiana i Magdy Błaszkewicz - w autorytecie Boga - mówione
w pierwszej osobie.

Fabian Błaszkiewicz ma zostać liderem wielkiego kościoła w Krakowie. Rzekomo
Bóg zapełni wierzącymi każdą salę, którą Fabian wybierze. Ma przewodzić
wierzącymi w Krakowie a u jego boku ma służyć Magda Błaszkiewicz - jego żona,
która została namaszczona na prorokinię. Ma otrzymywać od Pana proroctwa i
wskazówki co do działania krakowskiego kościoła. Reinhard mówił coś o 7
miesiącach - w tym czasie mają zacząć pojawiać się słowa od Pana.
Proroctwo to zostało wycięte z nagrania (01:21:33 https://youtu.be/3j6zk_Vl76w ).
Fabian zapytany o to dlaczego wycięto proroctwo, odpowiedział, że to nie była jego
decyzja, a osoba odpowiedzialna za materiały wideo na kanale Tajemny Plan
powiedziała, że było to proroctwo prywatne a nie publiczne (przy 300 osobach na
publiczności).

[...]

3. Było bardzo emocjonalnie (oklaski, płacz, śmiech). Doświadczyłem skrajnych
emocji. Wiele osób doznawało stanów skrajnej euforii, “odlatywało”. Kobieta
(jedna z organizatorek) modliła się na językach podczas proroctw. Atmosfera
była bardzo specyficzna i w moim odczuciu niebezpieczna.

[...]

Andrzeju, to Ty tam byłeś? I byłeś świadkiem tego proroctwa, które zostało wycięte? Jeśli nie: kto był i to słyszał? (przyznaję, że jakiś czas temu też otrzymałem luźną informację o tym od ludzi, którzy jakiś czas temu jeszcze mieli osobisty kontakt z F. Błaszkiewiczem)

Cytuj:
00:26:10-00:31:00 Obelgi w stronę ap. Piotra (szczególnie 27 minuta)

Nie sprawdzałem wszystkiego na youtube, co było wymienione, ale tu i ówdzie zerknąłem. Tutaj akurat uważam, że to przesada, tzn. że to nie jest obelga...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz gru 19, 2019 10:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
ppajda napisał(a):
Cytuj:
00:26:10-00:31:00 Obelgi w stronę ap. Piotra (szczególnie 27 minuta)

Nie sprawdzałem wszystkiego na youtube, co było wymienione, ale tu i ówdzie zerknąłem. Tutaj akurat uważam, że to przesada, tzn. że to nie jest obelga...
Bracie, to tylko 5 minut. Posłuchałem. Ręce opadają. Ten facet nie tylko nie czyta fragmentu Dz. Ap. 10, ale opowiada o nim jakieś niestworzone banialuki. Nie rzuca obelg w stronę ap. Piotra, ale kompletnie nie rozumie tekstu albo go celowo wypacza. Jego zdaniem Piotr napomniał Boga [28:25-30], bo był... religijny. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz gru 19, 2019 11:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
ppajda napisał(a):
Andrzeju, to Ty tam byłeś? I byłeś świadkiem tego proroctwa, które zostało wycięte?..


Nie ja tam nie byłem, to sprawozdanie napisał ktoś inny..., to jest rzetelne i warte zapoznania się opracowanie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 20, 2019 7:39 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Bracia, chodzi mi tylko o to, żeby to było pewne i prawdziwe, co tutaj piszemy, żeby jakis wróg krzyża Mesjaszowego nas później nie oskarżał o przesadzanie, wykrzywianie, czy wymyślanie. Dobrze mieć więcej, niż anonimową, nieprecyzyjną relację wydarzenia. Bądźmy mądrzy i rozważni.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 20, 2019 5:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
To bardzo słuszna uwaga. Dlatego proponuję bazować tylko na materiałach sprawdzonych i publicznie dostępnych. Rzetelna i konstruktywna krytyka jest lepsza niż pohukiwania i opieranie się na materiałach zasłyszanych. Świadkowie naoczni powinni wypowiedzieć się osobiście.

Bardzo dobrze, że powyżej zostały zalinkowane materiały ogólnie dostępne. Chciałbym się dowiedzieć z jakichś wiarygodnych źródeł, na ile rzetelna jest informacja o zamiarze rejestracji kościołów domowych.

Andrzeju, niestety można w tym sprawozdaniu wyczuć pewne uprzedzenia wobec charyzmatów. Nie wiadomo, czy osoba relacjonująca w ogóle próbowała dowiedzieć się czegoś więcej w sprawach, które "ciężko ocenić". Lepsze byłyby suche fakty moim zdaniem. No i relacja z pierwszej ręki, a nie z drugiej.

Nie sądźmy po pozorach, ale sprawiedliwie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 20, 2019 7:16 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 15, 2019 5:30 pm
Posty: 5
ppajda napisał(a):
aolsza napisał(a):
[...]
Cytuj:
[...]
2. Proroctwo dla Fabiana i Magdy Błaszkewicz - w autorytecie Boga - mówione
w pierwszej osobie.

Fabian Błaszkiewicz ma zostać liderem wielkiego kościoła w Krakowie. Rzekomo
Bóg zapełni wierzącymi każdą salę, którą Fabian wybierze. Ma przewodzić
wierzącymi w Krakowie a u jego boku ma służyć Magda Błaszkiewicz - jego żona,
która została namaszczona na prorokinię. Ma otrzymywać od Pana proroctwa i
wskazówki co do działania krakowskiego kościoła. Reinhard mówił coś o 7
miesiącach - w tym czasie mają zacząć pojawiać się słowa od Pana.
Proroctwo to zostało wycięte z nagrania (01:21:33 https://youtu.be/3j6zk_Vl76w ).
Fabian zapytany o to dlaczego wycięto proroctwo, odpowiedział, że to nie była jego
decyzja, a osoba odpowiedzialna za materiały wideo na kanale Tajemny Plan
powiedziała, że było to proroctwo prywatne a nie publiczne (przy 300 osobach na
publiczności).

[...]

3. Było bardzo emocjonalnie (oklaski, płacz, śmiech). Doświadczyłem skrajnych
emocji. Wiele osób doznawało stanów skrajnej euforii, “odlatywało”. Kobieta
(jedna z organizatorek) modliła się na językach podczas proroctw. Atmosfera
była bardzo specyficzna i w moim odczuciu niebezpieczna.

[...]

Andrzeju, to Ty tam byłeś? I byłeś świadkiem tego proroctwa, które zostało wycięte? Jeśli nie: kto był i to słyszał? (przyznaję, że jakiś czas temu też otrzymałem luźną informację o tym od ludzi, którzy jakiś czas temu jeszcze mieli osobisty kontakt z F. Błaszkiewiczem)

Cytuj:
00:26:10-00:31:00 Obelgi w stronę ap. Piotra (szczególnie 27 minuta)

Nie sprawdzałem wszystkiego na youtube, co było wymienione, ale tu i ówdzie zerknąłem. Tutaj akurat uważam, że to przesada, tzn. że to nie jest obelga...



Potwierdzam prawdziwość tego opisu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 27, 2019 8:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 22, 2019 11:56 am
Posty: 10
Lokalizacja: Opolskie
Korzystając z wolnych dni postanowiłem wypisać kontrowersyjne cytaty RH, jakby komuś było mało.

https://www.youtube.com/watch?v=H3KXA4Sq5Z0

6:57 "Bóg używał Johna G Lake'a..Nie to On postanowił doświadczać wszystkiego czego naucza Biblia."
24:35 "Wszystko W co naprawdę wierzy twoje serce i ty to wyznajesz będziesz tego doświadczać. Wszystko W co naprawdę
wierzy twoje serce i ty to wyznajesz będzie się to manifestować w twoim życiu naturalnie. Jakiekolwiek uzdrowienie,zaopatrzenie cokolwiek ze sfery
ponad naturalnej. Jeżeli twoje serce w to wierzy i twoje usta, to wyznają będzie twoje.Będziesz mógł działać wbrew prawom natury. Jezus ciągle to robił
ale twoje serce musi w to wierzyć a twoje usta muszą to wyznać.

26:13 "4 elementy prowadzące do serca wiary. Myśl,marz albo medytuj, wierz i wyznaj.Jeżeli będziesz w stanie o czymś rozmyślać,marzyć,wierzyć i wyznawać to
będzie to twoje COKOLWIEK,COOKOOLWIEEEK. Wszelkie ograniczenie zniknie z twojego życia"

33:10 "Jedną z najbardziej niebezpiecznych rzeczy jakie może zrobić człowiek to zmieszać emocje,myśli i wolę. Jeśli dojdziesz do miejsca, że te rzeczy staną się
jednością, to jesteś najbardziej niebezpiecznym człowiekiem na ziemi. Jeśli będzie to inspirowane przed diabła, to będziesz najgorszym człowiekiem na
ziemi, ale jeżeli to będzie pochodziło od Ducha Świętego, to będziesz najbardziej potężnie używanym przez niego człowiekiem na ziemi.

40:20 "Wszystko o czym będziesz myślał,medytował,wierzył i wyznawał to się będzie w twoim życiu wydarzać negatywne lub pozytywne.To jest sedno duchowej
dynamiki życia wiary. To jest zasada według której funkcjonuje duchowy świat.

41:45 "Ja zaczynam myśleć nad tym, marzyć. Moje serce zostaje przekonane, zaczynam w to wierzyć. Ja to wypowiadam a wtedy świat duchowy się uaktywnia
nawet kiedy ludzie wokół mnie się nie zmieniają.To prawo działa"

43:00 "Dlatego, że cała moc duchowego wszechświata stoi za tymi duchowymi prawami."
45:37 "Więc przestań mieć negatywne myśli o twojej przyszłości,teraźniejszości, znajomych i finansach,o czymkolwiek .Zastąp je tymi co mówi na ten temat
biblia.
Biblia mówi w psalmie 112 "dobrobyt i bogactwo będą w domu sprawiedliwego".Więc przestań rozmyślać nad rachunkami do zapłacenia,a zacznij myśleć o
tym ze twój dom jest przepełniony dobrobytem.To jest słowo biblii.To nie jest pozytywne wyznawanie, to są słowa biblii,wiec weź dla siebie prawdy Bożych
obietnic i zacznij nad nimi rozmyślać.

50:40 "Czy Jezus zapłacił za moje uzdrowienie? za moją ochronę? za moje zwycięstwo? za moją dobrą przyszłość? Pytanie brzmi czy Jezus za to zapłacił.
Jeżeli nie jesteś pewny co do tego to zapomnij o życiu wiary."

51:34 "Po pierwsze musisz uwierzyć w to, że Jezus już za to zapłacił"
53:33 "Używamy tej samej mocy wyobraźni, żeby marzyć o Bożych obietnicach.My używamy dokładnie tej samej mocy którą Bóg nam dał."
54:04 "Zaczynamy marzyć o setkach sierocińców, o tym że Polska jest zbawiona, o byciu całkowicie czystym i sprawiedliwym przed Bogiem o tym ze
będziesz widział jak kalecy chodzą"

54:40 "po prostu zaczynasz używać swojej wyobraźni, i zaczynasz marzyć o Bożych obietnicach."
55:46 "Więc marz o Bożych obietnicach, wyobrażaj je sobie, śnij na jawie."
59:06 "Biblia mówi bardzo wiele o wyznawaniu.Nie wyznawajcie rzeczy w które wasze serce nie wierzy. Dlatego że jest to bardzo nie zdrowe.To was rozwala.My
mamy wyznawać to w co wierzy nasze serce. Wiec musimy zachować porządek. Rozmyślaj, marz, wyobrażaj sobie, wierz i wyznawaj. Ale kiedy już twoje
serce uwierzyło to nie przestawaj wyznawać. Wypowiadaj te rzeczy. Bóg zmienił imię Abrahama na Abram ale nie zrobił tego do
momentu w którym Abraham tak naprawdę nie doświadczył zmiany. Jakub wziął kawałki drewna i ponacinał je aby patrzeć na nie, i wyobrażał sobie co
Bóg mu da. Bóg powiedział do Abrahama spójrz na gwiazdy i zacznij marzyc. Dlaczego Bóg kazał Abrahamowi aby popatrzył na niebo i na gwiazdy?
Abraham popatrz tam w górę, ty nie będziesz miał jednego chłopca ty będziesz mieć wielu.I zacznij przyglądać się temu i zacznij marzyć.
Abraham spójrz na piasek Myśl, marz o tym uwierz w to i wyznawaj to a będziesz miał syna. Ale my zamiast tego patrzymy na okoliczności. My
myślimy ze to jest problem. Myślimy o problemie myślimy o chorobie zamiast o uzdrowieniu. My myślimy o Rachunku zamiast o Bożym zaopatrzeniu.NIE
ludzie, myślcie o właściwych rzeczach i marzcie.

1:01:52 "Chce wam pokazać jak bardzo potężny jest nasz umysł. Efezjan 2:1 mówi tak. I wy umarliście przez upadki i grzechy wasze. W których niegdyś
chodziliście według modły tego świata naśladując władcę który rządzi w powietrzu.Wiec Biblia mówi, że są demony które żyją w powietrzu i wpływają na
świat w taki sposób,aby czynił to co demony im nakazują. Więc decyzje tego świata są dokonywane pod wpływem demonicznym. W jaki sposób demony
to robią. Wyjaśnia to wer 3 . Wśród nich i my wszyscy żyliśmy według pożądliwości ciała naszego, ulegając woli ciała i zmysłów,woli ciała i umysłu
inaczej.Więc demony wkładają myśli w umysły ludzi..ludzie zaczynają w aktywny sposób myśleć tymi myślami. I poprzez te myśli którymi ludzie się
zajmują i nad którymi rozmyślają i które sobie wyobrażają demony kontrolują tych ludzi, i poprzez to maja wpływ na świat. Diabeł jest pokonanym
wrogiem. On nie ma mocy nad tobą,ale jeżeli dorwie Cię i postawi Cię w takim miejscu w którym zaczniesz myśleć jego myślami, przyswoisz jego
sposób myślenia, to on sprawi że będziesz robić, to co on chce.

1:04:25 "Ale jeżeli Bóg może doprowadzić Cię do miejsca w którym będziesz myślał tak jak On to będziesz mógł również dokonywać tych czynów które dokonuje
Bóg."


:roll:

_________________
Łagodna odpowiedź uśmierza gniew, ale szorstkie słowa wywołują złość (Prz 15, 1)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 27, 2019 8:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 01, 2019 10:53 am
Posty: 13
I to wszystko z jednego wystąpienia! [emoji50] Dzięki za wrzucenie MarekMarek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 28, 2019 10:17 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 22, 2019 11:56 am
Posty: 10
Lokalizacja: Opolskie
Życie bez ograniczeń i proszenie o ochronę aniołów według RH.

https://www.youtube.com/watch?v=wXcTnk8IGxQ

2:30 "Bóg chce żebyśmy widzieli duchowy świat jako rzeczywistość.”
3:45 "Ja nigdy nie proszę Boga o cokolwiek podczas mojej modlitwy, ja nie wierzę, że potrzebujemy prosić. Kompletnie nie rozumiemy 7 roz. Mateusza."
4:00 "Pewnego wieczora, kiedy doświadczałem proroczego spotkania z Bogiem, kiedy Bóg powiedział mi że On nie nakłada żadnych ograniczeń na życie swoich dzieci, powiedział coś jeszcze. Pan powiedział mi, cały dzień tak dużo moich dzieci, próbuje przekonać mnie żebym dał im tak wiele rzeczy, ale przez cały czas ja próbuję przekonać moje dzieci, że przez Chrystusa wszystko dałem im. Przez ukończone dzieło krzyża dostajesz wszystko czego potrzebujesz. Nie potrzebujesz przekonywać Boga o czymkolwiek. Twoje serce potrzebuje być przekonane o tym kim jesteś i co masz. Kiedy twoje serce jest już przekonane, możesz OGŁASZAĆ co jest twoje. I to będzie się manifestować na ziemi. Więc potrzebujesz się widzieć oczami swojego serca. Ale trzeci klucz to, to że musisz nauczyć się wierzyć we właściwy sposób."
10:45 Pastor tamtejszego kościoła modlił się przed kościołem, aby Bóg pocieszył żonę i 4 letniego syna przyjaciela Reinharda, który umarł. Kiedy wrócili do domu RH zapytał go: "Jak mogłeś tak powiedzieć? Jak możesz stanąć przed całym kościołem i powiedzieć, że Pan go zabrał? Bóg nie morduje 52latka i nie zostawia 4 letniej sieroty, on nie robi takich rzeczy. Nie wiń Boga za takie rzeczy. Ale my pocieszamy niewiarę naszego własnego serca. Pan nie chciał go uzdrowić(mówimy)
Dlaczego tak trudno jest nam skonfrontować śmierdzącą niewiarę naszego serca?"

12:10 "Prawdą jest że gdybyśmy naprawdę wierzyli w to co Bóg dla nas zrobił to żylibyśmy bez ograniczeń."
44:02 "Nie spałem, było późno w nocy. Po prostu spędzałem czas z Jezusem i nagle całe pomieszczenie wypełniło się światłem i anioł stanął przede mną. I położył na stole całą górę pieniędzy. Uśmiechnął się i poszedł. Podniosłem te pieniądze i powiedziałem WOW to więcej niż potrzebuje na zapłatę rachunków!"
45:35 ""I Duch Święty mówi mi, kiedy będziesz szedł z Debi do parku, przyjdzie tutaj ktoś kto rozbije ci szybę w samochodzie i będzie chciał go obrabować. I powiedziałem do mojego anioła, mój aniele przyjdź tutaj w tym momencie i chroń mój samochód. natychmiast po mojej lewej stronie pojawił się anioł. I powiedział nazywam się Rafael, wezwałeś mnie. Powiedziałem cześć Rafaelu, czy możesz zaopiekować się moim autem? Odpowiedział PEWNIE, i odszedłem."
46:55 "Ja nie uwielbiam ich, ale nauczyłem się, że oni są moimi przyjaciółmi."

47:35 (Opowiada o tym jak anioł pomaga mu biegać po parku, i dodaje mu sił tak że mógłby przebiec maraton.)
48:30 (Opowiada o spotkaniu z aniołami i jakimś wielkim aniele którego przydzielił mu Bóg, który(ten anioł) ma pod sobą zastępy anielskie i może je przywołać, kiedy chce i jest tam żeby chronić RH przed złem.)
52:36 "Ja nigdy nie proszę Boga o ochronę, kiedy wchodzę do samochodu, nigdy... ja zawsze mówię taką rzecz, Ojcze dziękuję, że w nowym przymierzu moja ochrona jest gwarantowana. I wtedy mówię: moi aniołowie, strzeżcie tego samochodu, chrońcie mnie od wszelkich niebezpieczeństw na trasie. Chrońcie mnie przed szalonymi kierowcami włączając w to mnie."
53:35 "Siedem wielkich aniołów nagle się pojawiło i odpychało te ciężarówki, żeby nie uderzyły w mój samochód."
57:55 "Jeśli aniołowie są moimi sługami to, dlaczego nie mam mówić im co mają robić?"
58:35 "Ale ja jestem nowym stworzeniem, żyję w nowym przymierzu. Ja nie jestem już niższy od aniołów oni są teraz pode mną, dlatego że teraz jestem synem Boga żywego. Adam był Bożym stworzeniem ja jestem Bożym synem."
58:55 "Paweł mówi czy nie wiecie, że wy będziecie sądzić aniołów? Jeżeli to my sądzimy aniołów to oznacza, że my teraz jesteśmy wyżej niż oni. Dlatego że jesteśmy nowym stworzeniem."

59:27 "Potrzebujecie chodzić i współpracować ze swoimi aniołami"
59:30 "Bóg powiedział mi, że to ostatnie pokolenie w naturalny sposób będzie chodziło z aniołami, oczywiście nie będziemy ich nigdy uwielbiać, uwielbiamy tylko Boga. Ale nie możemy odrzucić daru, który dla nas stworzył. Nie macie pojęcie jak wiele oni nauczyli mnie przez te 3 lata jak wiele razy mnie chronili, jak wiele cudów uzdrowienia widziałem, ponieważ kiedy zaczynałem prorokować to podchodził anioł i uzdrawiał te osoby."

Mój wniosek. Ktoś słaby w wierze po przesłuchaniu RH może pójść do domu zafascynowany tymi opowieściami i sam zacznie przyzywać aniołów aby mu służyli...A tu już nie trudno o zwiedzenie jakiekolwiek. Bo wcale nie musi to być anioł od Pana. "I nic dziwnego, sam bowiem szatan przybiera postać anioła światłości." [UBG, 2kor 11:14]

Eljasz może komuś się przyda. Nie każdy ma czas żeby słuchać jego godzinnych wystąpień. Pozdrawiam Cię :D

_________________
Łagodna odpowiedź uśmierza gniew, ale szorstkie słowa wywołują złość (Prz 15, 1)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 28, 2019 12:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 01, 2019 10:53 am
Posty: 13
Cytuj:
Eljasz może komuś się przyda. Nie każdy ma czas żeby słuchać jego godzinnych wystąpień. Pozdrawiam Cię :D

Na pewno się przyda, dzięki za kolejny wpis, tym bardziej, że wiem, ile czasu zajmuje taka praca. Niedługo też dorzucę garść pozostałych cytatów z wystąpień Reinharda, które kiedyś sobie wypisałem. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL