www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:57 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt maja 26, 2017 11:29 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Dosyć popularny ostatnio w Polsce. Mam mieszane uczucia

Szczególnie jestem zjeżona na teksty typu "Pan ma dla was nowe rzeczy" Czyli jakie? Oto link do proroctwa nad Polską.

https://m.youtube.com/watch?v=y2D82_K5WUM

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 30, 2017 7:29 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Jeszcze nie miałem czasu, aby posłuchać, ale Hirtler jest polecany przez "Tajemny Plan", ma chyba z nim jakiś związek, więc trzeba być ostrożnym... https://www.youtube.com/watch?v=mpm_BI9 ... 2X_yOSaBf1

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 30, 2017 12:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 04, 2016 12:57 pm
Posty: 66
Znalazłam takie wideo, gdzie ten pan prorokuje nad Polską, aby po złamaniu ducha religijności Polska stała się szczególnym błogosławieństwiem dla Europy i "czuje" on "nowy powiew Ducha nad Polską". Mają też powstać w Polsce przedstawiciele "nowego przymierza". Nadchodzi rzekomo nowy czas, Bóg otwiera nowe drzwi, które poorowadzą na wielkie żniwo. Następnie prorokuje: "Ja was poprowadzę na wielkie żniwo już w 2016"; ludzi, których Bóg powoła na to żniwo, nie wolno krytykować. "To nie jest czas, aby moje dzieci zwalczały się nawzajem, to jest czas, w którym mają pozwolić, abym je zjednoczył."

Sumując, pan Hirtler twierdzi, że prorokuje w imieniu Boga i obiecuje Polakom "nowe przymierze".
Jak dla mnie, to chodzi tu o jakieś zjednoczenie wśród wszystkich chrześcijan ponad podziałami, ale każdy może sobie wyrobić własne zdanie:

https://www.youtube.com/watch?v=y2D82_K5WUM

P.S.
Nie muszę zaznaczać, że wzbudza to wszystko we mnie wyłącznie sceptycyzm.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 30, 2017 2:16 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Psinko, mi tu równiesz daje nowomową trzeciej fali :roll: zero konkretów

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 30, 2017 2:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Trochę posłuchałam, fragmentarycznie. Ten człowiek mówi ze złego ducha. Nie należy go słuchać. Zamiast modlić się, aby ludzie w "polskim narodzie" zobaczyli, jakie to wielkie dziedzictwo ich czeka i do jakich wspaniałych rzeczy są przeznaczeni, powinien się raczej modlić o ducha pokuty wśród dzisiejszych tzw. chrześcijan. Jego proroctwo jest bardzo niepokojące i myślę, ze w jakimś stopniu jest prawdziwe- ludzie tego ducha (fałszywego) zaczną się faktycznie łączyć. Antychryst przygotowuje swoją "oblubienicę". Znamienne jest też nawoływanie o "nieosądzanie braci i sióstr". To tylko pozornie brzmi dobrze.
Obłuda, emocjonalizm, manipulacje tymi emocjami, nic nowego. Czuję się zaniepokojona w duchu, kiedy słyszę takie kazania. Ci ludzie będą nas prześladować.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 30, 2017 3:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Tak się składa, że Reinhard Hirtler jest z urodzenia Austriakiem, zatem tu i ówdzie na niemieckojęzycznych stronach można znaleźć o nim ciekawe informacje wyjawiające jego "styl duchowości". Oto dwa cytaty:

Wydawnictwo 'Aufbruch-Verlag' (http://aufbruch-verlag.de/autoren/reinhard-hirtler/) przychylne Hirtlerowi o jego życiorysie napisał(a):
2004 übersiedelte er in die USA, wo er viele Jahre lang bei Morningstar Ministries in North Carolina als Leiter und auch im prophetischen Dienst diente. Dort wurde er von Rick Joyner zum Pastor ordiniert. Anfang 2014 zogen Hirtler und seine Frau nach Brasilien, um einer Christlichen Bewegung dabei zu helfen, ihre Vision zu erfüllen, in 20 Jahren weltweit 10.000 Freikirchen zu gründen.

Tłumaczenie na polski: "W roku 2004 [Hirtler] przeprowadził się do USA, gdzie przez wiele lat służył w Morningstar Ministries w Karolinie Północnej jako przywódca, oraz w służbie proroczej. Tam też został ordynowany na pastora przez Ricka Joynera. Na początku roku 2014 Hirtler przeprowadził się wraz ze swoją żoną do Brazylii, żeby pomóc pewnemu ruchowi chrześcijańskiemu przy wypełnieniu ich wizji założenia 10.000 zborów w przeciągu 20 lat."

Strona charytatywnego projektu Hirtlera (http://www.braziliankidskare.org/de/ueber-uns) napisał(a):
Sie waren für etwa 8 Jahre Teil von Morningstar Ministries

Tłumaczenie na polski: "Byli oni [Reinhard i Debi Hirtler] częścią Morningstar Ministries przez około osiem lat."

Dobrze by było, gdyby na ich stronie przedstawiali się przykładowo tak: "Byli oni [Reinhard i Debi Hirtler] częścią Morningstar Ministries przez około osiem lat, lecz Bóg ukazał im destrukcyjne działanie tego zwodniczego ruchu, wyprowadzając ich stamtąd". Ale tak nie pisze. Co pozostaje? Morningstar Ministries i Rick Joyner, wraz z bardzo dziwnym, moim zdaniem przez Owieczkę trafnie podsumowanym "proroctwem" dla Polski. I wszystko jasne.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 01, 2017 4:25 pm 
Offline

Dołączył(a): So gru 31, 2005 3:42 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Polska
ppajda napisał(a):
Tak się składa, że Reinhard Hirtler jest z urodzenia Austriakiem, zatem tu i ówdzie na niemieckojęzycznych stronach można znaleźć o nim ciekawe informacje wyjawiające jego "styl duchowości". Oto dwa cytaty:

Wydawnictwo 'Aufbruch-Verlag' (http://aufbruch-verlag.de/autoren/reinhard-hirtler/) przychylne Hirtlerowi o jego życiorysie napisał(a):
2004 übersiedelte er in die USA, wo er viele Jahre lang bei Morningstar Ministries in North Carolina als Leiter und auch im prophetischen Dienst diente. Dort wurde er von Rick Joyner zum Pastor ordiniert. Anfang 2014 zogen Hirtler und seine Frau nach Brasilien, um einer Christlichen Bewegung dabei zu helfen, ihre Vision zu erfüllen, in 20 Jahren weltweit 10.000 Freikirchen zu gründen.

Tłumaczenie na polski: "W roku 2004 [Hirtler] przeprowadził się do USA, gdzie przez wiele lat służył w Morningstar Ministries w Karolinie Północnej jako przywódca, oraz w służbie proroczej. Tam też został ordynowany na pastora przez Ricka Joynera. Na początku roku 2014 Hirtler przeprowadził się wraz ze swoją żoną do Brazylii, żeby pomóc pewnemu ruchowi chrześcijańskiemu przy wypełnieniu ich wizji założenia 10.000 zborów w przeciągu 20 lat."

Strona charytatywnego projektu Hirtlera (http://www.braziliankidskare.org/de/ueber-uns) napisał(a):
Sie waren für etwa 8 Jahre Teil von Morningstar Ministries

Tłumaczenie na polski: "Byli oni [Reinhard i Debi Hirtler] częścią Morningstar Ministries przez około osiem lat."

Dobrze by było, gdyby na ich stronie przedstawiali się przykładowo tak: "Byli oni [Reinhard i Debi Hirtler] częścią Morningstar Ministries przez około osiem lat, lecz Bóg ukazał im destrukcyjne działanie tego zwodniczego ruchu, wyprowadzając ich stamtąd". Ale tak nie pisze. Co pozostaje? Morningstar Ministries i Rick Joyner, wraz z bardzo dziwnym, moim zdaniem przez Owieczkę trafnie podsumowanym "proroctwem" dla Polski. I wszystko jasne.


To, co pisze o kimś jakieś wydawnictwo to jedno - sami decydują, jakie informacje umieszczą, niestety niezależnie nawet od autorów książki, którą wydają.
Prawdą jest, że zanim Reinhard z żoną wyjechali do Brazylii, odłączyli się od kościoła MorningStar, a właściwie zostali z niego wyrzuceni (odsunięci od służby) za inne poglądy na temat dziesięciny, wolności od prawa Starego Przymierza i niebiblijności hierarchii oraz "bycia pod autorytetem przywódców" czy "udzielania" czegokolwiek komukolwiek.

_________________
"I have but one candle of life to burn, and I would rather burn it in a land filled with darkness than in a land flooded with light."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 01, 2017 5:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Jedidia napisał(a):
To, co pisze o kimś jakieś wydawnictwo to jedno - sami decydują, jakie informacje umieszczą, niestety niezależnie nawet od autorów książki, którą wydają.

To prawda, natomiast pisząc o bliskiej przeszłości - tym bardziej przez wydawnictwo popierające go jako "swojego" - nie ma powodu, żeby o nim kłamać. Czy istnieją jakiekolwiek podstawy do tego, żeby stwierdzić, że to, co tam było napisane o przeszłości Reinharda Hirtlera jest nieprawdą, skoro nawet on sam na swojej stronie potwierdza, że byli oni "częścią Morningstar Ministries przez około osiem lat"? (a propos tuż potem potwierdza też, że został tam ordynowany na pastora)

Zatem czy masz informacje, według których powyższy opis tego wydawnictwa się nie zgadza? Jeśli tak, to co z tego się nie zgadza? I jakie jest źródło twoich informacji?

Jedidia napisał(a):
Prawdą jest, że zanim Reinhard z żoną wyjechali do Brazylii, odłączyli się od kościoła MorningStar, a właściwie zostali z niego wyrzuceni (odsunięci od służby) za inne poglądy na temat dziesięciny, wolności od prawa Starego Przymierza i niebiblijności hierarchii oraz "bycia pod autorytetem przywódców" czy "udzielania" czegokolwiek komukolwiek.

Czy możesz proszę podać źródło? Czy zdystansowali się oni publicznie od zwodzicieli i licznych zwodniczych nauk Morningstar Ministries? Czy też chodziło wyłącznie o kwestie tutaj przez Ciebie wymienione?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 01, 2017 7:18 pm 
Offline

Dołączył(a): So gru 31, 2005 3:42 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Polska
ppajda napisał(a):
Jedidia napisał(a):
To, co pisze o kimś jakieś wydawnictwo to jedno - sami decydują, jakie informacje umieszczą, niestety niezależnie nawet od autorów książki, którą wydają.


Zatem czy masz informacje, według których powyższy opis tego wydawnictwa się nie zgadza? Jeśli tak, to co z tego się nie zgadza? I jakie jest źródło twoich informacji?

Jedidia napisał(a):
Prawdą jest, że zanim Reinhard z żoną wyjechali do Brazylii, odłączyli się od kościoła MorningStar, a właściwie zostali z niego wyrzuceni (odsunięci od służby) za inne poglądy na temat dziesięciny, wolności od prawa Starego Przymierza i niebiblijności hierarchii oraz "bycia pod autorytetem przywódców" czy "udzielania" czegokolwiek komukolwiek.

Czy możesz proszę podać źródło? Czy zdystansowali się oni publicznie od zwodzicieli i licznych zwodniczych nauk Morningstar Ministries? Czy też chodziło wyłącznie o kwestie tutaj przez Ciebie wymienione?


Nie napisałam, że wydawnictwo skłamało - przepraszam, jeśli moja wypowiedź była nieprecyzyjna. Wydawnictwo - zapewne z powodów komercyjnych - podało tylko fakt z życia Hirtlerów.
Reinhard był w tamtym kościele, był tam pastorem i nauczycielem, więc ta informacja jak najbardziej się zgadza. Nie znam ludzi z tego wydawnictwa, więc mogę tylko zakładać, że nie mają problemu z MorningStar lub też nie wiedzą o zwiedzeniach, które tam występują/wystąpiły, stąd podają tę informację, jako neutralną lub pozytywną.

Jeśli pisząc o "zdystansowaniu się publicznie" masz na myśli jakieś publiczne (na cały internet) wystąpienie lub też opublikowanie np. artykułu w internecie lub gdziekolwiek, to nie mam takich informacji, czy coś takiego nastąpiło. Kiedyś Reinhard prowadził bloga i tam wspominał o tym, że nastąpił drastyczny rozdźwięk między nauczaniem Morningstar a tym, co on rozumiał ze Słowa Bożego (głównie te tematy powyżej, ale nie tylko) i że nie było możliwości współpracy. W niektórych jego nauczaniach z Polski, z dawniejszych lat (2012-2014), też wspominał o tym - nie rozwodząc się bardzo szczegółowo. Odniósł się też - bodajże w 2015 - do "manii" jeżdżenia do "znanych namaszczonych" ludzi po "udzielenie" - nie skupiał się (ani wtedy, ani nigdy wcześniej i później) na rozbudowanej krytyce/ ocenie ich nauczania (przynajmniej nie w czasie konferencji, ale podczas prywatnych rozmów już tak), bardziej wskazywał ludziom na to, że wszystko, czego potrzebują, mają w relacji z Jezusem i że mają Ducha Świętego, który ich o wszystkim może pouczyć, więc nie ma potrzeby gonić za ludźmi, a może się to okazać zwodnicze.
Źródła? Nauczania Reinharda na przestrzeni lat i osobista rozmowa z zainteresowanymi.

_________________
"I have but one candle of life to burn, and I would rather burn it in a land filled with darkness than in a land flooded with light."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 01, 2017 10:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Jedidia napisał(a):
Kiedyś Reinhard prowadził bloga i tam wspominał o tym, że nastąpił drastyczny rozdźwięk między nauczaniem Morningstar a tym, co on rozumiał ze Słowa Bożego (głównie te tematy powyżej, ale nie tylko) i że nie było możliwości współpracy. W niektórych jego nauczaniach z Polski, z dawniejszych lat (2012-2014), też wspominał o tym - nie rozwodząc się bardzo szczegółowo. Odniósł się też - bodajże w 2015 - do "manii" jeżdżenia do "znanych namaszczonych" ludzi po "udzielenie" - nie skupiał się (ani wtedy, ani nigdy wcześniej i później) na rozbudowanej krytyce/ ocenie ich nauczania (przynajmniej nie w czasie konferencji, ale podczas prywatnych rozmów już tak), bardziej wskazywał ludziom na to, że wszystko, czego potrzebują, mają w relacji z Jezusem i że mają Ducha Świętego, który ich o wszystkim może pouczyć, więc nie ma potrzeby gonić za ludźmi, a może się to okazać zwodnicze.

Przesłuchałem pierwsze lepsze nauczanie Reinharda Hirtlera, które znalazłem na youtube i napotkałem klasyczne wręcz nauczanie zwodniczego "Ruchu wiary":

- chora kobieta na zgromadzeniu jest przez Hirtlera wzywana do przodu, on rozmawia z jej guzem, gromi ducha niemocy, ona zostaje uzdrowiona, on wyjaśnia że cud istniał już w ponadnaturalnej rzeczywistości i ktoś musiał tylko po niego sięgnąć: "I każdy z nas jest powołany, aby to robić ciągle"; następnie opowiada o swojej biegunce mówiąc: "nie miałem czasu usiąść i w wierze wziąć cud uzdrowienia z biegunki, który mi się należał, bo byłem zbyt zajęty usługiwaniem ludziom dookoła mnie": https://www.youtube.com/watch?v=cw7Snjp ... e&t=40m15s (do 43:17)

- "Każdy chrześcijanin jest przeznaczony na to, powinien ciągle oglądać cuda. I ja nie mówię tutaj tylko o uzdrowieniach. Ja mówię na przykład o podróżowaniu w sposób ponadnaturalny. Ja miałem takie zdarzenie, kiedy siedziałem w moim pokoju w Heidelbergu i nagle w ciągu jednej sekundy znalazłem się w byłej Jugosławii": https://www.youtube.com/watch?v=cw7Snjp ... e&t=24m18s (do 25:06)

Powyższe nauczanie zostało nagrane nieco ponad rok temu, czyli jakieś dwa czy trzy lata po opuszczeniu Morningstar Ministries. Najwyraźniej Reinhard Hirtler wyszedł z Morningstar Ministries, ale Morningstar Ministries nie wyszły z niego. Uwaga, zwiedzenie!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 02, 2017 7:10 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Dziękuję ppajda, że zadałeś sobie trud i poświęciłeś czas na przesłuchanie nauczania. Faktycznie słychać szum trzeciej fali :/

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 25, 2019 3:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Reinhard Hirtler - Prorocza perspektywa na 2018 rok:

https://snyiwizje.pl/prorocza-perspekty ... d-hirtler/

Oryginał jest tutaj:

https://www.facebook.com/hirtlerreinhar ... 618707944/
https://www.facebook.com/hirtlerreinhar ... 2731881166

Sami możecie sobie przeczytać i sprawdzić, na ile rzeczywiście to proroctwo nie jest sprzeczne ze Słowem Bożym, na ile jest z Nim sprzeczne, na ile jest weryfikowalne i co się w 2018 ewentualnie wypełniło.

Nie chodzi mi o to, że nie wierzę w proroctwa wypowiadane w Kościele albo w ciągłość charyzmatów w Kościele aż do przyjścia Pana. Wierzę. Ale proroctwa należy rozsądzać i jeśli jest w nich coś, co zaprzecza Słowu Bożemu, albo są weryfikowalne i się nie sprawdzają, to je odrzucać. A prorokom takim nie ufać.

Podkreślam. Nie chodzi o to, żeby walczyć z ludźmi, tylko żeby weryfikować to, co słyszymy, na podstawie Słowa Bożego i rozeznania w Duchu Świętym, który jest Autorem tego Słowa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 25, 2019 3:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jakbym to już skądś znał:

http://befree.fusion-polska.eu/index.ph ... informacje


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 28, 2019 1:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
To mi się chyba "spodobało" najbardziej :D :

"To, że próbowałem odgonić komara 6 razy swoim ramieniem oznacza, że próbowaliśmy odnieść zwycięstwo o własnych siłach, ponieważ liczba 6 to liczba człowieka a ramię oznacza siłę człowieka.
W końcu coś podniosło się we mnie i nakazałem komarowi zginąć a on zdechł, a to oznacza, że kościół w końcu wchodzi w pełnię prawdziwego autorytetu synów Bożych i bez większego wysiłku będzie chodzić w nadnaturalnym zwycięstwie."

Co tam Słowo Boże dot. Kościoła, obserwujmy raczej komary! :lol:
Takie pseudoproroctwa to na kolanie chyba każdy mógłby napisać. Że też fałszywi prorocy Boga się nie boją... Ale w sumie to nic nowego pod słońcem...

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 28, 2019 4:51 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Rafał napisał(a):
"To, że próbowałem odgonić komara 6 razy swoim ramieniem oznacza, że próbowaliśmy odnieść zwycięstwo o własnych siłach, ponieważ liczba 6 to liczba człowieka a ramię oznacza siłę człowieka. …
Swoją drogą, a dlaczego nie przyszło mu na myśl, że to on działa o własnych siłach, bo dlaczego niby Kościół ? Że jego działania sprowadzają się w zasadzie do nic nie znaczącego zajmowania się komarami ( czyli ugania się za głupstwami), i tyle.

Na stronie jest też link do sklepu, w którym można sobie kupić m.in. wyjaśnienie 20 najpopularniejszy snów
https://snyiwizje.pl/product/20-najpopu ... -karta-a5/
Można podejrzeć, że np. latanie oznacza, cyt. " Bóg komunikuje, że on lub ona ma zdolność do poruszania się w sferze duchowej i wzniesienia się ponad swoje problem".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL