www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 4:45 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lip 10, 2017 10:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
I to właśnie jest wielką niewiadomą, czy i kiedy Fabian Błaszkiewicz się nawrócił... Które wykłady są sprzed, a które po nawróceniu? Ja tego nie wiem... Tak czy inaczej dzięki wujciu za podanie kilku dat.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sie 15, 2017 11:15 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 16, 2016 11:11 pm
Posty: 11
Myślę, że warto posłuchać, co tutaj Fabian przytacza jako coś godnego do szukania i doświadczania. Od 1h 20 minuty do 1h38 minuty.
https://www.youtube.com/watch?v=zNwAi3r8nCY
:idea: :roll:
Aż strach się bać co będzie dalej.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sie 16, 2017 8:57 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Przesłuchałem ten fragment. "Modlitwa opalająca" :roll: ; szukanie wizji rzeczy niebiańskich i zachęcanie do tego; sikanie do kartonu i złoto w "pokoju modlitwy" :shock: :!: :shock:

Fałszywy nauczyciel, z fałszywymi objawieniami, bardzo niebezpieczny. Współpracujący z innymi fałszywymi nauczycielami (Reinchard Hirtler, od "złota")
Dlaczego nie wskazał, gdzie w Piśmie jest napisane o modlitwie i opalaniu ciała, o szukaniu wizji rzeczy niebiańskich czy złocie po modlitwie?

On tylko pozornie trzyma się Pisma i wskazuje na Pismo w niektórych wykładach. Dzięki Bogu, że jego fałszywe nauki i doświadczenia zostają obnażone. Tak żeby nikt prawdziwie trzymający się Pana Jezusa i Słowa Bożego nie dał się oszukać.

Dzięki za zwrócenie uwagi na te herezje Błaszkiewicza.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sie 18, 2017 9:56 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Rafał napisał(a):
Dzięki za zwrócenie uwagi na te herezje Błaszkiewicza.

Bez wątpliwości ten człowiek jest zwiedziony i zwodzi. Jednak czy "herezje" to nie trochę za mocny termin na te rzeczy, które powyżej wspomniałeś?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sie 18, 2017 10:11 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 16, 2015 8:20 pm
Posty: 31
Posłuchałam fragmentu o którym piszecie. Rzeczywiście, można jako zwiedzenie RW "zaliczyć" tą wypowiedź. Zwróćcie jednak uwagę na wytłumaczenie tej kontrowersyjnej wypowiedz zawarte w dyskusji pod filmikiem. Podobno było to nawiązanie i to krytyczne do jakichś wykładów innego mówcy (nie upieram się, bo ani wykładu ani mówcy nie znam). Być może coś wyjaśni ta dyskusja zainteresowanym.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sie 18, 2017 11:55 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
@ppajda
Jeśli herezjami określimy nauki niezgodne z prawdą, czyli tutaj niezgodne z Pismem Świętym, to Błaszkiewicz w tym wykładzie, w tym fragmencie, głosi jawne herezje (w wielu innych miejscach też, ale teraz mówimy o tym fragmencie). Chyba że herezje zdefiniujemy jakoś inaczej... Ja je rozumiem jednak tak, jak napisałem.
Mało tego, popiera heretyków (Reinchard Hirtler) i nie widzi diabelstwa w "złotym pyle", klasycznym znaku rozpoznawczym Ruchu Wiary...
Dlatego też nazywam rzeczy po imieniu.

@Jasia
Nie bardzo rozumiem, o co chodzi. Gdybyś mogła doprecyzować, będę wdzięczny.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sie 18, 2017 12:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Rafał napisał(a):
@ppajda
Jeśli herezjami określimy nauki niezgodne z prawdą, czyli tutaj niezgodne z Pismem Świętym, to Błaszkiewicz w tym wykładzie, w tym fragmencie, głosi jawne herezje (w wielu innych miejscach też, ale teraz mówimy o tym fragmencie). Chyba że herezje zdefiniujemy jakoś inaczej... Ja je rozumiem jednak tak, jak napisałem.
Mało tego, popiera heretyków (Reinchard Hirtler) i nie widzi diabelstwa w "złotym pyle", klasycznym znaku rozpoznawczym Ruchu Wiary...
Dlatego też nazywam rzeczy po imieniu.

Osobiście wierzę w naukę o utracalności zbawienia. Jestem bez wątpliwości przekonany, że moje zrozumienie jest zgodne z Pismem Świętym. Wedle twojej definicji herezji musiał bym nazwać braci, którzy wierzą w naukę o nieutracalności zbawienia heretykami, a oni mnie tak powinni nazwać. :?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sie 18, 2017 1:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 16, 2015 8:20 pm
Posty: 31
@Rafał
Miałam tu na myśli wpis dyskutanta, który przedstawia się jako - "Mateusz Kulka". Odpowiada on na wątpliwości "Anna-ewa J."
Ja się nie ustosunkowuję do filmu, bo tylko fragment posłuchałam oraz przeczytałam dyskusję pod nim.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sie 18, 2017 2:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
@ppajda
Nie bardzo rozumiem w jakim celu napisałeś, co napisałeś, ale nie dam się sprowokować :wink: , bo to niepotrzebne. Temat o utracalności zbawienia jest chyba w innym wątku...

W wielu tematach na przestrzeni 2000 lat wierzącymi mieli różne zdania. Tutaj też tak jest. Nie pamiętam jednak, żeby prawdziwie wierzący dyskutowali o objawianiach w kwestii "modlitwy opalającej" " czy "złotym pyle" i podobnych głupotach, które głosi i na które wskazuje pan Błaszkiewicz i nie potrafili nazwać czegoś takiego jawną herezją, niezgodną z Pismem. W czym tu jest problem?

@Jasia
Niejaki Mateusz K. z tego co widzę broni pana Błaszkiewicza, a tych którzy są oburzeni (słusznie zresztą) oskarża o brak właściwego prowadzenia przez Ducha Świętego...

Cytat:
Cytuj:
Nie wiem, może jeszcze Duch nie poprowadził Cie w ten rejon. Przepraszam, być może na wyrost to powiem , ale jeśli ten pył tak mocno przykuł Twoją uwagę, to może masz coś do przepracowania z Duchem?


Czy naprawdę musimy tutaj analizować wypowiedzi ludzi bez duchowego rozeznania i popierających fałszywe nauki i zachowania? Czy Pismo to dla nas za mało, aby zestawiać z nim nauki Błaszkiewicza?


Już pisałem w tym wątku. Powtórzę. Fabian Błaszkiewicz to bardzo niebezpieczny człowiek. Stwarza pozory mądrości i biblijnej nauki. Sam jednak nie rozpoznaje, co jest od Boga, a co nie. I zwodzi ludzi... Smutne to i przykre, ale Pismo nas ostrzega przed zwiedzeniami w czasach ostatecznych. Trzymajmy się biblijnej nauki, a odrzucajmy nauczania jak spod budki z piwem, gdzie Bóg jest jak "koleś", modlitwa jak opalanie, objawienia rzeczy niebiańskich są na wyciągnięcie ręki... A do tego Bóg obsypuje złotym pyłem...

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sie 18, 2017 5:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Rafał napisał(a):
@ppajda
Nie bardzo rozumiem w jakim celu napisałeś, co napisałeś, ale nie dam się sprowokować :wink: , bo to niepotrzebne. Temat o utracalności zbawienia jest chyba w innym wątku...

W wielu tematach na przestrzeni 2000 lat wierzącymi mieli różne zdania. Tutaj też tak jest. Nie pamiętam jednak, żeby prawdziwie wierzący dyskutowali o objawianiach w kwestii "modlitwy opalającej" " czy "złotym pyle" i podobnych głupotach, które głosi i na które wskazuje pan Błaszkiewicz i nie potrafili nazwać czegoś takiego jawną herezją, niezgodną z Pismem. W czym tu jest problem?

Drogi bracie, spokojnie. Nie miałem zamiaru prowokować kogokolwiek, a jeśli już, to tylko do myślenia. Zanim pisałem, przemyślałem to, co piszę, żeby wyraźnie i precyzyjnie sformułować, co mam na myśli. Myślę, że mi się to udało, a Ty nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi tak, jak była zamierzona. Przykład utracalności/nieutracalności zbawienia dobrałem celowo po to, żeby ukazać, jak ostra jest twoja definicja słowa "herezja" i z jaką - w moim odczuciu - lekkością tego słowa używasz. Napisałem, że idąc konsekwentnie za twoją definicją ("Jeśli herezjami określimy nauki niezgodne z prawdą, czyli tutaj niezgodne z Pismem Świętym") ja dla "nieutracalnych", a "nieutracalni" dla mnie powinni być heretykami. To jest prosta, obustronna konsekwencja twojej definicji. To był tylko przykład, a nie pretekst do kolejnej wymiany w temacie (nie)utracalności zbawienia. Nigdy nie nazwał bym ludzi w tej kwestii inaczej myślących niż ja heretykami. Chodziło wyłącznie o zobrazowanie konsekwencji twojej "bojowości". Nie mniej i nie więcej.

Chodzi o kaliber. Jeśli złodziej ukradnie torebkę babci, to nie wymierzymy w niego karabinu maszynowego - kaliber by się definitywnie nie zgadzał. Problem w tym, że słowa też mają swój kaliber. Napisałeś o czterech rzeczach, które nazwałeś herezjami ("te herezje"). O ile uważam, że F. Błaszkiewicz jest zwodzicielem i zwodzi innych, o tyle nazwanie tego zespołu zjawisk herezjami jest nieco ostre i nieco mnie zaskoczyło:
Rafał napisał(a):
Przesłuchałem ten fragment. "Modlitwa opalająca"; szukanie wizji rzeczy niebiańskich i zachęcanie do tego; sikanie do kartonu i złoto w "pokoju modlitwy"

Czy to herezje? Słuchałem tego i moje wnioski są takie, że z "modlitwą opalającą" to jest czyta głupota, którą przyjął. Powiedzmy na to zwiedzenie - fałszywa nauka. Herezja? Moim zdaniem za gruby kaliber.
Z kolei jeśli jakiś brat by mi powiedział: "Poszczę sobie na strychu i biorę ze sobą wodę oraz duży pojemnik, do którego siusiam, żeby jak najrzadziej schodzić ze strychu", to bym tego nawet zwiedzeniem nie nazwał. A co dopiero herezją.
Zachęcenie do szukania przeżyć, zamiast do szukania Zbawiciela (Dawcy, a nie daru) jest zwodnicze. Czy to jednak jest herezja? Tak bym tego nie nazwał. Za gruby kaliber słowny jak dla mnie.
Złoto w "pokoju modlitwy" jest dla mnie zdecydowanym zwiedzeniem - przypuszczam, że to demoniczne. Jednak czy zachwycenie się takim czymś zasłyszanym u kogoś jest herezją? Myślę, że nie. Wydaje mi się, że fałszywe nauczanie i zwiedzenie to jedno, ale herezja, to "inna liga". Myślę, że nie zawsze trzeba tak ostro. Te cztery rzeczy są przykładowo nieporównywalne z wyrywaniem całych ksiąg z kanonu Pisma - jak robi niejaki H. Kubik, podważając wiarę niektórych (2.Tm. 2:18). Zgodzę się, że F. Błaszkiewicz jest zwodzicielem, a może rzeczywiście głosi jakieś herezje: w inne jego głoszenia się nie wgłębiałem, dlatego o jego innych nauczaniach i o całości jego wierzeń nie rozmawiam teraz - tylko o tych dwudziestu minutach i czterech sprawach wymienionych powyżej. To jest dla mnie tylko wskazówka, że warto tutaj stonować kaliber. Tak to na dzisiaj spostrzegam, także postanowiłem włączyć się w dyskusję.

A poza tym: pokój Tobie! :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sie 18, 2017 6:42 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Przesłuchałem od 1h 20 min. do 1h 38 min. i tylko jedna rzecz mi się nie podoba, oczywiście złoty pył :!: Widać, że Błaszkiewicz jest tym "zafascynowany", wręcz przyznaje rację, że są ludzie, którzy tego nie przyjmą, a on uważa to za rzecz jak najbardziej właściwą, że to jest od Boga, nie widzi w tym nic złego, niestosowengo itp. itd.
Niestety smutne to ale co zrobić :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sie 19, 2017 1:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Drogi bracie Pawle, pokój Tobie również :)

Dziękuję za wyjaśnienia. Reasumując, wszystko zależy od tego, jak zdefiniujemy dane wyrażenie. Tak czy inaczej, czy omawiane "nauki" Błaszkiewicza nazwiemy herezjami, fałszywym nauczaniem, bajkami, głupotami, czy jeszcze jakoś inaczej, jest jedna cecha wspólna - są one niezgodne z Pismem lub nie mają potwierdzenia w Piśmie. A więc trzeba przed tymi naukami i głoszącymi je Błaszkiewiczem ostrzegać. Mam nadzieję, że dalej w tym wątku skupimy się na fałszywym/prawdziwym nauczaniu Błaszkiewicza, a nie na polemice, jak to fałszywe nauczanie nazwać...

Henry Kubik - arcyheretyk. Tak go nazwałem w oddzielnym wątku. Kolejne herezje głoszone przez niego tylko to potwierdziły. I chyba nikt w tamtym wątku z forumowiczów UP tego nie podważał z tego co pamiętam.

Jednak uważam, że Fabian Błaszkiewicz ze swoim fałszywym nauczaniem może okazać się dużo bardziej niebezpieczny. Część rzeczy, które głosi, ma bowiem oparcie w Piśmie. Podczas gdy Kubik neguje prawie cały NT. Rozpoznać zwodziciela w Błaszkiewiczu trudniej, niż w Kubiku, moim zdaniem. Ten pierwszy próbuje upodobnić się do owcy, podczas gdy ten drugi w ogóle nie czyni kamuflażu...

Ten wątek potwierdza, że niektórzy z nas (piszę ogólnie) słucha/słuchała Błaszkiewicza i zastanawia/zastanawiała się nad jego naukami. Niektórzy jak wiemy spoza forum deklarujący wiarę wręcz bronią Błaszkiewicza, szukając wszelkich możliwych wytłumaczeń dla jego licznych "potknięć". A jeszcze inni są nim wręcz zachwyceni...

Ktoś gdzieś napisał:
Cytuj:
Doceniam sens istnienia takiej strony jak Ulica Prosta, ktora ma na celu wylapywanie zwiedzen, sama z niej czesto korzystam, ale czasem obawiam sie, czy nie nastepuje wylewanie dziecka z kapiela.... Mysle ze powinnismy okazac Fabianowi wiecej milosierdzia i uwaznie mu sie przygladac.

A Błaszkiewiczowi to woda młyn. Ma widownię, to gra dalej... Czy okazanie mu miłosierdzia to pozwolenie, aby nauczał dalej? Czy też wzywanie, aby przestał, skoro głosi fałszywie??? Dlatego dziękuję Bogu za ten wątek i ostrzeżenia, które każdy może przeczytać.

Pisałem to już ale powtórzę. Dla samego Błaszkiewicza lepiej by było, aby zamilknął w sferze publicznej i skupił się na poznaniu Pana Jezusa i rozważaniu w pokorze Bożego Słowa. W przeciwnym razie będzie też winien przed Bogiem zwodzenia ludzi. Kolejne miesiące i lata pokażą, jak to się dalej u Błaszkiewicza potoczy. Będziemy to widzieć coraz wyraźniej.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sie 21, 2017 8:31 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Cytuj:
Czym jest Kairos Moment? Jest to szczególny czas zaaranżowany przez samego Ducha Świętego. Moment Kairos jest wyznaczonym czasem, kiedy Duch Święty przemieszcza się i jest gotowy do działania. Jest to brzemienna chwila, podczas której Duch Święty jest przygotowany do wyzwolenia mocy Boga, aby doprowadzić do dynamicznej transformacji osoby, sytuacji lub narodu. Często, gdy moment kairos występuje lub ma nastąpić, ludzie, którzy są ‚dostrojeni’ duchowo, wyczuwają ‚przesunięcie’. Czują, że coś się wydarzy. Duch Święty jest przygotowany. On unosi się blisko (patrz Księga Rodzaju 1: 2). Czeka na słowo, które uwolni Go do działania.

http://historymaker.eu/

No proszę. Przez słowo :?: będzie uwalniany do działania Duch Święty. To Duch Święty jest zniewolony?
Inicjatywa z tego co widzę ekumeniczna, biznesowa, również z nauczaniem kobiet... http://historymaker.eu/#speakers
Z udziałem "nauczyciela Słowa" Fabiana Błaszkiewicza, który najwyraźniej idealnie wpasowuje się w tę koncepcję...
Jak widać wysoka oglądalność "Tajemnego Planu" i samego Błaszkiewicza nie uszła uwadze organizacjom z zachodu...
https://historymaker.eu/?speaker=fabian-blaszkiewicz

Organizatorzy zapraszają:

Cytuj:
Zapraszamy na konferencje!
Dlaczego warto przyjechać?
Zapraszam Cię abyś zdecydował się przyjechać na naszą pierwszą konferencję History Makers Europe do Krakowa. Zarejestruj się na naszej stronie i już teraz zarezerwuj swoje miejsce. Te trzy dni konferencji, mogą dać ci naprawdę przełomowe doświadczenie obecności żywego Boga.
Zainspirują cię do życia pełnego pasji i determinacji w realizacji Bożego powołania dla Twojego życia, wreszcie doświadczysz mocy Słowa Bożego uwolnionego w namaszczonym nauczaniu i praktycznych warsztatach ‘Brake Out Sessions’ prowadzonych przez naszych wspaniałych gości z Polski i za granicy.
Przybądź pełen zapału i oczekiwania na ponadnaturalne dotkniecie Ducha Świętego które na zawsze odmieni Twoje życie. Przyjedź i doświadcz swojego ‘Momentu Kairos’.
Organizatorzy Konferencji #HME Kairos Moment


Osobiście dziękuję, ale nie skorzystam z "Kairos" oferowanego przez organizatorów... Widocznie nie jestem "dostrojony" duchowo i nie wyczuwam "przesunięcia", o którym piszą organizatorzy...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kairos
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kairos_(filozofia)
http://biblia.oblubienica.eu/wystepowan ... E%BF%CF%82

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sie 24, 2017 6:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 11:51 am
Posty: 61
Rafał, dziękuję Bogu za to, że są ludzie, którzy nie idą w sprawach doktrynalnych na żadne kompromisy. Myślę, że Ty do takich należysz. Tutaj na forum (oprócz właściciela oczywiście) widzę jeszcze jako człowieka bezkompromisowego aolszę. Oczywiście wierzę, że wielu członków forum jest ludźmi bezkompromisowymi, jednak chodzi mi o to, że wy jesteście tutaj charakterystyczni.
Odnośnie Pana Fabiańskiego, też posłuchałem trochę jego nauczań, głównie dotyczących kultu maryjnego. Jestem bardzo uczulony na wszelką współpracę z krk, ponieważ uważam tą instytucję za czysto demoniczną. A niestety coraz więcej nauczycieli wiary, którzy kiedyś zdobyli zaufanie wierzących, idą na ekumeniczne zatracenie ciągnąc za sobą owce. Osobiście byłem na spotkaniu (niezbyt przyjemnym) kiedy jeden członków władz KZ, zapewniał wszystkich, że nie ma żadnej ekumenii z krk. A dziś po dwóch latach słyszę wypowiedź jednego z pastorów KZ, że papież Franciszek jest przykładem prawidłowego modelu życia. Ręce mi opadają, kiedy słyszę takie słowa. Proszę posłuchać część 4 http://doxa.fm/audycja/18-marca-2017-pastor-mariusz-muszczynski/

Wracając do Pana Fabiańskiego, znalazłem jego wypowiedź dotyczącą tego, że po nowym narodzeniu nie powinniśmy juz przepraszać Boga za bieżące nasze upadki, grzechy. Co o tym sądzicie i jak ma się to do słów Pana Jezusa, kiedy mówił do uczniów, jak mają modlić się do Boga?
"(1) A gdy On w pewnym miejscu modlił się i zakończył modlitwę, ktoś z jego uczniów rzekł do niego: Panie, naucz nas modlić się, jak i Jan nauczył uczniów swoich. (2) Wtedy rzekł do nich: Gdy się modlicie, mówcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię twoje, przyjdź Królestwo twoje, (3) Bądź wola twoja, jak w niebie tak i na ziemi, chleba naszego powszedniego daj nam na każdy dzień, (4) i odpuść nam grzechy nasze, albowiem i my odpuszczamy każdemu winowajcy swemu, i nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego."(Ew. Łukasza 11:1-54, Biblia Warszawska)
proszę posłuchać kilka minut od 40-stej minuty: https://www.youtube.com/watch?v=GpTI7l43VBw#t=40m56s

Ciekawostka
.
Czym różni się "wojujący katol" (tak określa siebie Pan Cejrowski) od chrześcijanina?
- wojujacy katol:
Cytuj:
... Natomiast pan ma się czego bać. Wie pan czemu pan się bał? Bo pan się nie modlił - powiedział Cejrowski, nawiązując do słów Rudnika, który wyznał, że takiej burzy jeszcze nie przeżył i że się bał. - Ja, żyjąc na prerii, znalazłem sobie środki zabezpieczenia. Otóż, z tamtych średniowiecznych czasów są modlitwy i takie drobiazgi, poświęcone np. przez egzorcystę, które zakopuje pan na rogach swojej posesji i ma pan, pod warunkiem, że pan w to wierzy, gwarancję, że pana ominą wichury - dodał Cejrowski.
https://wiadomosci.wp.pl/wojciech-cejrowski-o-nawalnicach-na-pomorzu-gdzie-byla-kapliczka-wicher-nie-uderzyl-6157932000209025a

- chrześcijanin:
Cytuj:
(1) Przewodnikowi chóru, z grą na strunach. Psalm Dawidowy. (2) Odpowiedz na wołanie moje, Sprawiedliwy Boże mój! W ucisku ulżyłeś mi. Zmiłuj się nade mną I wysłuchaj modlitwę moją! (3) Ludzie, dopókiż lżona będzie cześć moja? Dokąd miłować będziecie próżność i szukać kłamstwa? Sela. (4) Wiedzcie, że cudownie okazał mi Pan łaskę, Że Pan słyszy, gdy do niego wołam. (5) Drżyjcie i nie grzeszcie! Rozmyślajcie w sercu swym na łożu i milczcie! Sela. (6) Składajcie sprawiedliwe ofiary i ufajcie Panu. (7) Wielu mówi: Kto ukaże nam dobro? Wznieś nad nim światło oblicza swego, Panie! (8) Wlałeś w serce me większą radość, Niż kiedy się ma obfitość zboża i wina. (9) Spokojnie się ułożę i zasnę, Bo Ty sam, Panie, sprawiasz, że bezpiecznie mieszkam. (Ks. Psalmów 4:1-9, Biblia Warszawska)

_________________
I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. (Ewangelia Jana 11:25)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sie 24, 2017 7:18 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Renegat napisał(a):
Wracając do Pana Fabiańskiego, znalazłem jego wypowiedź dotyczącą tego, że po nowym narodzeniu nie powinniśmy już przepraszać Boga za bieżące nasze upadki, grzechy. Co o tym sądzicie i jak ma się to do słów Pana Jezusa, kiedy mówił do uczniów, jak mają modlić się do Boga?
To by znaczyło, że Pan Fabiański coraz bardziej się pogrąża i może pogrążyć innych, którzy go bezkrytycznie słuchają - takie wypowiedzi świadczyłyby o sterowaniu w kierunku doktryny "hiper-łaski", o której mamy stosowne materiały na UP, więc nie ma sensu robić osobnego wykładu na forum.

Prośba o odpuszczenie grzechów nie jest po to, żeby "uświadomić sobie, że jestem synem". Jest po to, żeby Bóg nam odpuścił i oczyścił nas od wszelkiej nieprawości, abyśmy nadal chodzili w światłości [I Jana 1:5-9].

A jeśli chodzi o burzę, to Pan Cejrowski zapomniał o gromnicy:

http://niedziela.pl/artykul/1888/Gromni ... zapomniana

Zakopuje do ziemi inne totemy, co niczym się nie różni od postępowania innych pogan na prerii. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL