www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:53 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tajemny Plan
PostNapisane: Cz maja 25, 2017 9:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Witajcie! Ktoś miał spotkanie z Tajemnym Planem Fabiana Błaszkiewicza? Szukałam wątku, lecz nie znalazłam. Przymierzam się do posłuchania ale nie wiem czy warto :) ktoś poleci bądź odradzi?

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 26, 2017 7:57 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Trzymać się z daleka :!: Fabian Błaszkiewicz to showman, z plugawym językiem i własnymi interpretacjami Pisma. Takim był znany podczas pracy dla KRK jako Jezuita. Taki sam jest też dzisiaj na tajemnym planie i w innych miejscach.

Dowody? Choćby ten występ w Lublinie, wystarczy zobaczyć trailer https://www.youtube.com/watch?v=yscFyWFskXM
Ja poszedłem dalej i widziałem całą pierwszą część.

W wielkim skrócie. Ten człowiek ma swoje dziwne podejście do "eucharystii". Swoje podejście do ogrodu Eden. Swoje podejście do przyjścia Jezusa na ziemię. Jest bardzo niebezpieczny, znam nawet wierzących, którzy zaczęli go słuchać i nie tak łatwo było im przyznać w końcu, że nie jest to Boży nauczyciel.

Chyba dobrze, że będzie ten wątek na forum UP. Pewnie więcej wpisów się tu pojawi w dyskusji, jak to na forum :)

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 26, 2017 8:31 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Rafał, bardzo Ci dziękuję. Bo ostatnio od wielu wierzących słyszę jaki to znawca Słowa i och i ach. Wczoraj mi to koleżanka polecała serdecznie.

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 26, 2017 8:41 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Obejrzałam. Jestem z lekka zniesmaczona. Ostatnio inna znajoma podesłała mi "wierszyk" Cerońskiego,którego nie godzi się nawet powtarzać :shock: odparłam jej wersetem z Judy że nawet archanioł Michał nie bluźnił szatanowi. Na co odparła że jesteśmy więksi od aniołów, na co pytam gdzie tak napisano. Już nie odpisała.

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 26, 2017 9:34 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 09, 2007 4:23 pm
Posty: 212
Rafał napisał(a):
W wielkim skrócie. Ten człowiek ma swoje dziwne podejście do "eucharystii". Swoje podejście do ogrodu Eden. Swoje podejście do przyjścia Jezusa na ziemię.


Rafał, pokusisz się o konkrety? Żeby nie rozmawiać o czymś/kimś ogólnikowo. Jakbyś mógł w wolnej chwili rozwinąć i wytłumaczyć szerzej swoją, wyrażoną powyżej, opinię. Będę wdzięczny :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 26, 2017 11:19 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Z tego co pamiętam:

Co do "eucharystii" to trzeba przesłuchać tej części https://www.youtube.com/watch?v=JhECv37K2Z0 . Wychodzi jakoś podobnie do luterańskiej konsubstancjacji https://pl.wikipedia.org/wiki/Konsubstancjacja
Na pewno nie jest to biblijne podejście.

Co do pozostałych kwestii, wklejam pytania, jakie wysłałem bratu w Chrystusie zainteresowanemu Błaszkiewiczem, po wysłuchaniu 1 części "występu" z Lublina:
- Czy Adam z Ewą dostali rozkaz nie jedzenia z drzewa dobra i zła, czy to było tylko ostrzeżenie?
- Czy wszystko co stworzył Bóg w 6 dni było dobre, czy też Adamowi i Ewie w raju czegoś brakowało?
- Czy gdyby Adam z Ewą nie zgrzeszyli, to i tak Jezus musiałby przyjść na ziemię jako człowiek? W jakim celu Jezus jako Syn Boży przyszedł na ziemię?
- Czy aktualnie nadal ludzie jedzą z drzewa życia i drzewa poznania dobra i zła?
- Czy wierzący mają być martwi dla dobrych uczynków?
- Czy Piotr to „skała”?
- Czy wierzący mogą wchodzić do piekła i wyprowadzać stamtąd ludzi?
- Czy wolno wierzącym zwracać się do Ojca w Niebie słowami typu „Cześć tata, jest sprawa”?
- Czy wolno wierzącym używać określeń typu „przeginanie pały”?

Pytań w kwestii niebiblijnych wierzeń i nauczań Błaszkiewicza jest pewnie więcej, ale nie mam tyle czasu, aby słuchać jego innych wykładów. To mi wystarczy aby przed nim ostrzegać...

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 29, 2017 10:58 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 16, 2015 8:20 pm
Posty: 31
Nie widziałam tego nie polecanego odcinka z Lublina oraz tego o Eucharystii, więc nie wypowiem się. Natomiast oglądałam o kulcie maryjnym. Nie widzę w nim nieprawidłowości, a wręcz śmiałe i odważne ogłaszanie i przestrzeganie przed nim. Uważam, że my, jako protestanci, bardzo często jesteśmy zbyt "poprawni" w rozmowach na ten temat.
A tu nie ma żartów. Poświęcono nasz kraj i wszystkich ludzi tej istocie.
Czy takie niekorzystne opinie o panu F.Błaszkiewiczu macie również w tym temacie?
Chciałabym opinię innych użytkowników forum poznać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 29, 2017 11:35 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Jasiu, właśnie na tym polega niebezpieczeństwo, że osoby takie jak Fabian Błaszkiewicz w wielu kwestiach będą mówiły prawdę i tym przyciągnął do siebie wielu. Podobnie jak omawiany w innym wątku Henry Kubik, który też w kwestiach związanych z bałwochwalstwem w KRK nieraz podaje prawdę, bezkompromisowo.
Podobnie Świadkowie Jehowy... i tak dalej...

Tylko co z tego, skoro ta prawda dot. KRK jest wymieszana z kłamstwami w innych bardzo ważnych kwestiach?
Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże - nie bez przyczyny podkreśla to Piotr w swoim liście. Czy mamy mówić w 50, 70, czy 90% jak Słowo Boże, a resztę dowolnie?

Zaznaczam, że nie chodzi tutaj o kwestie trzeciorzędne, gdzie wierzący mają różne zrozumienie. Tu chodzi o sprawy tak istotne jak np. obecność ciała i krwi Pana Jezusa w chlebie i winie, czy też powód, dla którego Pan Jezus przyszedł na ziemię.

Ja też chętnie poznam opinie innych członków forum. Tak przy okazji podkreślę, że nie jestem protestantem, a po prostu uczniem Jezusa. :)

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 29, 2017 12:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Jasia napisał(a):
A tu nie ma żartów. Poświęcono nasz kraj i wszystkich ludzi tej istocie [Maryi].

Jasne, że z bałwochwalstwem nie ma żartów, pełna zgoda. Jednak tak na marginesie szczere pytanie: czy uważasz, że przez to ci wszyscy ludzie (też Ci teraz żyjący) są w jakiś sposób przeklęci? Pytam, bo moim zdaniem Niemcy - kraj, w którym obecnie żyję -, z całego serca poświeciły się miłości pieniądza, która z kolei też jest bałwochwalstwem (Kol. 3:5). O ile mi wiadomo wprawdzie nie było takiego zdarzenia w historii Niemiec, jak poświęcenie kraju jakiejś bogini, ale czy oddawanie czci materializmowi nie jest tak samo złe?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 29, 2017 1:17 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Jestem w miarę "świeżo" po filmie Megiddo. Nie ukrywam że jestem wstrząśnięta. Jedno jest pewne.. Wszędzie tam gdzie uprawia się bałwochwalstwo i czary, zaczynają się problemy. Poczynając od małej komórki społecznej, a kończąc na całym narodzie. Co do pana Fabiana... Cóż, nawet zepsuty zegar pokazuje w pewnym momencie właściwą godzinę. Mamy być czujni i badać

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 29, 2017 6:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 09, 2007 4:23 pm
Posty: 212
Przesłuchałem zalinkowany wykład. Hmmm... mam trochę inne spojrzenie niż Rafał, mniej represyjne :D Napiszę o tym kilka słów w formie odpowiedzi na postawione przez Rafała pytania - jak tylko znajdę trochę więcej czasu (a z tym nie jest łatwo :roll: )


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 30, 2017 7:47 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała, z filmików które jakiś czas temu obejrzałem, Fabian Błaszkiewicz poleca książki Watchmana i Witnessa, uznając je za Boże... :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=Ur57fkmsEIw

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 30, 2017 11:02 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 16, 2015 8:20 pm
Posty: 31
Także przesłuchałam o Eucharystii ten odcinek, ponieważ Rafał poddał w wątpliwość...
Rozumiem, Rafale, że ostrożność jest wskazana, jak najbardziej. I odnosi się to nie tylko do tej konkretnej osoby, ale nie jeden raz spotkałam się z nauczaniem protestantów, czy też innych znanych osób biblijnie wierzących, które na takie same zagadnienia odpowiadały całkiem odmiennie.
Czy mógłbyś swoimi wątpliwościami się podzielić? Po przesłuchaniu tego odcinka, nie potrafię znaleźć jakichś rażących i sprzecznych z nauczaniem mi znanym odchyleń.
Co do literatury polecanej... przecież on nie twierdzi, że nalezy ją, jak prawdy objawione czytać i chłonąć... Dawno temu sama też czytałam bardzo różne publikacje. Jeszcze jako katoliczka, a więc naprawdę wiele lat temu, pamiętam, że duży wpływ wywarły na mnie książki obecnie mocno potępianych protestanckich autorów (amerykańskich).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 30, 2017 12:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Jasiu, przykład, proszę bardzo:

od 27 do 36 minuty. Błaszkiewicz przekonuje, że chleb jest ciałem Jezusa, powołując się przy tym na propagatora Ruchu Wiary Josepha Princa! (zastrzega, że jeszcze nie przeczytał całej książki, ale jednak tu podaje słuchaczom jako dobre jego stwierdzenie dot. chleba i ciała Jezusa). http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/artyk ... ce-czesc-1
Podany i polecany DWUKROTNIE przez Błaszkiewicza cytat z książki Princa: "Przystąpić niegodnie znaczy nie być świadomym, że chleb który trzymasz w rękach jest ciałem Jezusa Chrystusa. Ciałem, które było bite dla ciebie, abyś mógł dostąpić uzdrowienia."
Zamiast ostrzegać przed takimi jawnie sprzecznymi z Pismem stwierdzeniami, Błaszkiewicz je poleca!

Dalej mówi, że nie ma żadnej alegorii w 1 liście do Koryntian, gdzie Paweł mówi o wieczerzy Pańskiej, o pamiątce.
Jeszcze dalej Błaszkiewicz mówi że nie tylko symboliczne, ale również fizykalne podejście jest biblijne, gdyż: "prawdziwie kto to czyni, prawdziwie spożywa ciało Chrystusa". Podobnie o krwi. Przy tym dodaje, że jednak nie staje się to na stałe, nie podając, na jaki czas się to staje...

Jak rozumieć taką pokrętną wykładnię? To jest jakiś miks miedzy biblijnym podejściem spożywania chleba i wina na pamiątkę śmierci Pana Jezusa oraz katolickim podejściem wyrażonym w doktrynie przeistoczenia.
Gdyby Fabian Błaszkiewicz czytał książki heretyków samemu sobie, gdyby swoje zrozumienie pamiątki zostawiał samemu sobie, wówczas robił by krzywdę tylko sobie. Ale on wziął się za nauczanie. I niestety, przy okazji krytyki KRK, podaje fałszywe nauki, zwodząc innych.
A i z tą krytyką KRK jest różnie. Nawet w tym wykładzie mówi, od 25 minuty, że podczas mszy, zanim jeszcze został księdzem, razem z kilkoma innymi osobami mieli doświadczenia prawdziwego Jezusa, tylko wieczerza nie była prawidłowa...

Prawda pomieszana z kłamstwem jest baaaardzo niebezpieczna, gdyż jest ryzyko przyjęcia i jednego i drugiego...

Jeden z braci kilka miesięcy temu prosił mnie, abym napisał artykuł ostrzegający przed naukami Błaszkiewicza, które znajdują coraz większy posłuch. Jakoś jednak nie mogłem się do tego przybrać. Chyba nawet nie za bardzo chciałem... Już i tak sporo krytycznych artykułów jest na naszej stronie. Ale widzę, że jest taka potrzeba i chcąc nie chcę w temat jak widać wszedłem... Jak starczy czasu to posłucham więcej jego nauczań i podzielę się z wami moimi dalszymi wnioskami tu na forum.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 30, 2017 12:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Jasiu, polecanie konkretnych autorów przez osobę uważającą się za nauczyciela w Kościele o czymś świadczy. Polecanie takich autorów jak Witness Lee i Watchman Nee (o ile pamiętam, to w linkowanym wykładzie o eucharystii polecany był również Joseph Prince) również o czymś świadczy. Nawet, jeśli nie są przedstawiane jako prawdy objawione, to Witness Lee sam uważa swoje książki za prawdy objawione i dlatego są studiowane oprócz Biblii w "kościele lokalnym" (local church).

Skoro Rafał został wywołany do tablicy, to niech się wypowiada w temacie, w którym został wywołany.

Kiedy nawrócił się Saul z Tarsu, Kościół nie był taki szybki w entuzjastycznym przyjęciu go jako nauczyciela. Wręcz przeciwnie. I trudno się dziwić. Trzeba go było poznać, zobaczyć owoc życia i pokory, bo przecież pojechał skonfrontować swoje objawienie z tymi, którzy bezpośrednio znali Pana już wcześniej. Nie zakładał własnej szkoły biblijnej, dopóki tego nie zrobił. Czyli po dobrych kilku latach. Wystarczy przeczytać Dzieje Apostolskie 9:26-30 i początek Listu do Galacjan, żeby się o tym przekonać.

Kiedy nawraca się jezuita (o ile się nawraca), to mając świadomość, w jakim celu ten zakon został powołany, nie należy wykazywać naiwności, tylko obserwować owoc i sprawdzać. Do tego trzeba czasu, ale dzisiaj jest internet, który wytrzymuje wszystko. Dlatego jestem bardzo ostrożny - nawet jeśli taki ktoś częściowo mówi prawdę z głębokim przekonaniem i ma dar wpływania na ludzi, bo przecież był i chyba nadal jest zawodowcem w tej dziedzinie:

https://www.asbiro.pl/wykladowcy/?utm_s ... ign=ASBIRO
https://www.ebooki24.org/p/synergia-moc ... aszkiewicz

Jeśli to się zmieniło, to chciałbym zobaczyć jakiś link do publicznego potwierdzenia tej zmiany. Ale sposób zachowania w Lublinie spowodował, że włączył mi się system ostrzegawczy.

Moim zdaniem jest problem i to poważny. Wiem, że ludzie mogą się zachwycić (szczególnie ci "na wyjściu" z krk) tymi wszystkimi "epizodami" i "sezonami" (jak w telewizyjnych serialach - ciekawy chwyt marketingowy). Nie mam czasu tego wszystkiego oglądać, ale widziałem kompilację poglądów autora w poważnych sprawach. Podaję link do tego mniej wystudiowanego wystąpienia:

https://www.youtube.com/watch?v=9GgcOwVlKD4

Padają tam dziwne stwierdzenia jak "pójście Pana Jezusa do piekieł i tam rozwiązanie pewnych spraw z szatanem" (2.02.30), że "tylko w chrzcie [wodnym] zanurzamy się w śmierci Chrystusa" (2.05.55), niejasne twierdzenia na temat zbawienia duszy i inne teorie.

Moim zdaniem, to jest mieszanka prawdy i zupełnie dla mnie niezrozumiałych, a nawet niebiblijnych teorii - nie tylko w sprawie Wieczerzy (jak wspomniał Rafał), ale również w sprawie chrztu wodnego, któremu autor przypisuje moc niemalże sakramentalną (przynajmniej ja to tak rozumiem). W dodatku jeśli ktoś się przyznaje, że po nawróceniu i chrzcie Duchem Świętym klął jak szewc przez 20 lat i przeszło mu dopiero po przyjęciu chrztu wodnego (2.06.25), to sugerowałoby, że nowe narodzenie dokonuje się w akcie chrztu wodnego - a to jest doktryna rzymskokatolicka. A przecież Ducha Świętego otrzymuje się przez słuchanie z wiarą [Jan 1:12-13; Gal. 3:2]. Coś tu nie gra. Tak się składa, że ja sam narodziłem się na nowo będąc jeszcze we wspólnocie odnowy (która potem w całości opuściła krk), a ochrzciłem się w wodzie dopiero po siedmiu latach po nowym narodzeniu, przyjęciu zbawienia i chrzcie Duchem Świętym. I gdybym klął jak szewc w ciągu tych siedmiu lat, to by się wszyscy zaczęli zastanawiać nad prawdziwością mojego nowego narodzenia. Bo Duch Święty jest święty.

Zachęcam do obejrzenia całości. To są poglądy wykładowcy "Tajemnego planu" na pewne tematy "w pigułce".

Nie wystarczy bezkompromisowa krytyka kultu maryjnego - tutaj moim zdaniem Rafał ma rację. Może nie "czepiałbym się" pytaniem w rodzaju "Czy wierzący mogą wchodzić do piekła i wyprowadzać stamtąd ludzi?", ponieważ prawdopodobnie chodzi tutaj o przenośnię i o głoszenie Ewangelii ludziom znajdującym się w stanie potępienia, bo gniew Boży na nich ciąży [Jan 3:36]. Dlatego tu byłbym mniej "represyjny" jak to wdzięcznie określił Ernest.

Na moje wyczucie, to wszystko może pójść w kierunku hiper-łaski i Torbena Sondergaarda. Ale każdy odpowiada za własne poznanie.

Edit:
Przeczytałem jeszcze raz własne zdanie: "Skoro Rafał został wywołany do tablicy, to niech się wypowiada w temacie, w którym został wywołany" i chciałbym coś sprostować. Oczywiście nie chodziło mi o to, żeby Rafał wypowiadał się TYLKO I WYŁĄCZNIE w temacie, w którym został wywołany. Chodziło mi o to, że jest "gospodarzem" tematu, o który zahaczyli go Jasia i Ernest. Przepraszam Cię Bracie za tę niezręczność. :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL