www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 7:03 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kto ma rację ?
PostNapisane: Śr lis 25, 2015 3:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Kto ma rację ? Czy tan kaznodzieja znalazł właściwą odpowiedź na to ważne pytanie. Posłuchajcie i oceńcie sami. http://www.sienna.waw.pl/mmedia/kazania ... C4%99.html

Kazanie to zostało wygłoszone 14.11.2015 na zjeździe młodzieży gimnazjalnej " baza Centrum", które miało miejsce w zborze KZ w W-wie przy ul . Siennej. https://www.facebook.com/bazacentrumpl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lis 25, 2015 5:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Ooo..., to mój były pastor. 8)
No trochę popłynął w tym kazaniu, tak mu się czasem zdarza (co prawda nie zawsze, ale na tyle często, że jest to powyżej moich granic tolerancji).

Skomentowałbym to jakoś tak "bez miłości" i jako ten "nie mający racji", ale jest tego tyle, że nie wiadomo, od czego zacząć. Trzeba by chyba zacytować całą Biblię i wszystkie historie o gorliwych ludziach, którzy myśleli, że znają Boga i służyli mu tak, jak im się wydawało, że jest najlepiej, a zostali obrażeni przez "złych" proroków i apostołów, a potem ukarani przez Boga, gdy się nie nawrócili...

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lis 25, 2015 7:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Nie jestem w stanie ocenić tego kazania. Słuchaliśmy razem z żoną i po dwóch minutach nie daliśmy już więcej rady. :roll: Dlatego się nie wypowiem. Zresztą, Ulica Prosta chyba nie powinna się zamieniać w "centrum oceny kazań" przysyłanych przez czytelników.

A jeśli chodzi o jedność i różnorodność w Kościele, to może coś tutaj:

http://www.ulicaprosta.net/new/multimed ... w-kosciele

Czy prorocy mieli rację? Tak. Czy Pan Jezus miał rację? Tak. Apostołowie? Jak najbardziej.

"Albowiem kazanie nasze nie wywodzi się z błędu ani z nieczystych pobudek i nie kryje w sobie podstępu, lecz jak zostaliśmy przez Boga uznani za godnych, aby nam została powierzona ewangelia, tak mówimy, nie aby się podobać ludziom, lecz Bogu, który bada nasze serca" [I Tes. 2:3-4]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lis 25, 2015 7:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Cytuj:
Zresztą, Ulica Prosta chyba nie powinna się zamieniać w "centrum oceny kazań" przysyłanych przez czytelników.


Też tak myślę. Ale to kazanie jest wyjątkowe. Po pierwsze było skierowane do młodzieży gimnazjalnej. Chcę pokazać w jakim kierunku jest wychowywana "manipulowana" młodzież w KZ. Po drugie Smok Wawelski wymiękł już w drugiej minucie, to też świadczy o wyjatkowości tego kazania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lis 25, 2015 8:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
Dosłuchałem do 10min.52sek. i chyba dalej nie ma sensu. Jeśli bowiem tenże pastor nie może się nagadać z przyjacielem z kurii przy kawie i "ten ma rację", kto mocniej kocha Pana Jezusa, to ja dziękuję zwyczajnie. Czyli z księdzem łączy mnie wspólna miłość do Jezusa? No czegoś takiego nie wiedziałem. To ma być ten "nowo powstający kościół"? Jedność w różnorodności? Gdzieś to już słyszałem:]] nawet ostatnio:))) Jak by powiedział satyryk: "Nie dzięki! Prowadzę"

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lis 26, 2015 12:09 am 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 15, 2014 10:50 pm
Posty: 62
witajcie
posłuchałem i na pewno wiem , że racji nie ma głoszący to kazanie.

_________________
Gdyż Pan wodzi oczyma swymi po całej ziemi, aby wzmacniać tych, którzy szczerym sercem są przy nim. 2 Krn. 16:9.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lis 26, 2015 3:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 7:21 pm
Posty: 246
Przepraszam... Czy to jest społeczność chrześcijańska?

_________________
Początkiem mądrości jest bojaźń Pana
Przyp.9:10


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lis 26, 2015 6:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Przebudzony75 napisał(a):
Przepraszam... Czy to jest społeczność chrześcijańska?

Tak, to jest konferencja młodzieży z KZ. Moi znajomi na niej byli i niektórzy nawet polecali mi to kazanie... :oops:

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 27, 2015 9:49 am 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 11:45 am
Posty: 30
Obrazek

Andrzeju czy to jest ten sam Michał Włodarczyk, który wygłosił to kazanie?

Smok ma rację, że UP nie powinna stać się "centrum oceny kazań". Jednakże, jeżeli tak ma wyglądać linia programowa w KZ to można być wielce zaniepokojonym.

To kazanie to całkowity absurd. Zero Prawdy, zero Słowa Bożego, zero Ewangelii. Puste słowa o miłości. Kazanie przygotowujące na powszechną jedność wszystkich którzy "kochają Jezusa" - filozofia Ricka Warrena i innych ekumenistów. Nie krytykuj, nie oceniaj, nie poddawaj biblijnemu osądowi.

Przeprogramowanie myślenia dzieciaków. Matuszek ten pastor nie "popłynął" w kazaniu tylko dostosował Słowo Boże do swojego celu. Brak bojaźni Bożej.

_________________
http://www.zwiedzenie.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 27, 2015 1:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Potwierdzam, to ten sam pastor Michał Włodarczyk.

Cytuj:
Matuszek ten pastor nie "popłynął" w kazaniu tylko dostosował Słowo Boże do swojego celu. Brak bojaźni Bożej.

Wiesz, ja z takimi kłamstwami spotykam się nie raz w KZ, więc mnie to już powoli przestaje szokować.

Wydaje mi się, że istotą tego problemu jest tutaj ogólna tendencja wykrzywiania prawdy na konferencjach młodzieżowych KZ, gdzie prawda miesza się z kłamstwem i dopuszczalne jest prawie wszystko, czego się dobrze słucha i jest akurat popularne. Chyba dobrze byłoby o tym porozmawiać (może nawet zmienić tytuł tematu lub założyć nowy?). Szczególnie byłbym ciekawy, czy macie jakieś doświadczenia w prostowaniu takiego nauczania wśród młodzieży, bo ja na razie ze swojego skromnego doświadczenia widzę, że jest to jak zawracanie kijem Wisły.

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 27, 2015 1:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 11:45 am
Posty: 30
skoro to ten sam człowiek to może uzupełnię podpis tego zdjęcia:

Cytuj:
Trwa drugi dzień Dni Skupienia. Rozpoczął sie Mszą Św. z odnowieniem przyrzeczeń chrztu św. Aktualnie uczestniczyliśmy we wprowadzeniu biblijnym prowadzonym przez pastora Michała Włodarczyka.


inny wpis z w.w strony:
Cytuj:
Już 4 lipca młodzi naszej Archidiecezji wyrusza do Markowic na Jubileusz 50-lecia koronacji MB Markowickiej. Eucharystia, nieszpory, uwielbienie godzina świadectw, koncert i wiele jeszcze wydarzeń na was będą czekać Emotikon smile Nie może ciebie zabraknąć! Wyjazd z Gniezna ok 17.30


o czym my w ogóle rozmawiamy tak naprawdę?

_________________
http://www.zwiedzenie.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 27, 2015 3:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Zatem pastor kaznodzieja przygotowuje "programuje" młodzież zarówno w KK jak i w KZ. Więc jest to coś wspólnego. Podobnie było na zjeździe młodzieży KZ o czym pisalismy w wątku - Zimowy zjazd Exodus - organizator KZ szok - viewtopic.php?f=1&t=1744

Dzisiaj wielu nieodpowiedzialnych rodziców i pastorów lekkomyślnie oddaje swoje dzieci współczesnym Molochom, wpychają w ramiona zwiedzonych ludzi, wilków w owczych skórach, którzy "programują" nowe pokolenie na przyjęcie Antychrysta i jego ducha. To jest bardzo ważny temat i tytuł "Kto ma rację?" jest jak najbardziej odpowiedni.

Obrazek

Cytuj:
”Widziałem Efraima, jak czyni zwierzyną łowną swoich synów,
Efraim wyprowadza swoich synów na rzeź”.
Ozeasza 9:13


Podzielę się ciekawą i ważną myślą jaką pozostawił "staroświecki" pastor Bert Clendennen

Cytuj:
Straciliśmy całe pokolenie dzieci, ponieważ kładliśmy nacisk na pełną stodołę zamiast na pełne serce.

Młodzi ludzie wyrastają w kościele, w którym nie ma atmosfery „Świętości Pana”. Świat zdobywa poklask, jest przyjmowany i podziwiany. Na podstawie tego. czego się ludzi uczy, wyciągają oni wnioski, że świat tak naprawdę nie jest ich wrogiem lecz niezrozumianym przyjacielem i można go zdobyć tylko poprzez dostosowanie się do jego zwyczajów, sposobu ubierania się i myślenia. Chrześcijańscy rodzice pozwalają swoim dzieciom na robienie rzeczy, których sami nigdy by nie zrobili. Rezygnując z dyscypliny względem dzieci, pozwolili aby ich pasje i marzenia zdziczały. Całe pokolenie młodzieży chrześcijańskiej zostało rzucone na żer „Molochowi”. Nie chcieliśmy powstać i walczyć przeciwko nieprzyjacielowi i w rezultacie zasiał on w naszych szeregach ziarna buntu. Nieprzyjaciel, którego wzięliśmy za przyjaciela, zaczął nas dzielić, aby osiągnąć swój cel. a chrześcijanie przeważnie nie są odpowiednio uzbrojeni, aby wyrzucić go ze swoich szeregów. Wyszkoleni w „naiwnej wierze” i „mocy pozytywnego myślenia” zaczęliśmy wierzyć, że diabeł sam ucieknie, jeśli nie będziemy o nim mówić. Słuchając głośno grzmiących ewangelistów, którzy odłożyli na bok walkę i zajęli się błogosławieństwami, przestaliśmy dbać o naszą duchową kondycję. Przeważnie nasze ćwiczenie (szkolenie) ogranicza się do przesypiania spotkań modlitewnych, a program studium biblijnego jest bardzo ostrożnie układany, aby nie obrazić lub za bardzo nie eksponować diabła.

Bert Clendennen
„Szkoła Chrystusa” - cykl Modlitwa, z rozdziału – Oglądanie Boga oraz fragment z książki - „Droga z pozoru właściwa” z rozdziału Samozwiedzenie


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 27, 2015 4:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
kaleb napisał(a):
inny wpis z w.w strony:
Cytuj:
Już 4 lipca młodzi naszej Archidiecezji wyrusza do Markowic na Jubileusz 50-lecia koronacji MB Markowickiej. Eucharystia, nieszpory, uwielbienie godzina świadectw, koncert i wiele jeszcze wydarzeń na was będą czekać Emotikon smile Nie może ciebie zabraknąć! Wyjazd z Gniezna ok 17.30
A mógłbyś podać link do tej strony?

Też uważam, że wątek można rozwinąć tutaj. Widzę, że temat wychodzi daleko poza ocenę samego kazania tego pana.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 27, 2015 5:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 21, 2014 11:45 am
Posty: 30
proszę: https://www.facebook.com/ddmgniezno/?fref=photo

_________________
http://www.zwiedzenie.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 27, 2015 6:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Kto ma rację ? c.d.

zdjęcie zamieszczone przez Kaleba jest pod adresem: https://www.facebook.com/ddmgniezno/pho ... =3&theater

Cytuj:
Gniezno: rekolekcje w duchu Taizé... Gniezno, 2014-03-09

Słowa z Ewangelii wg św. Jana „Nazwałem was przyjaciółmi” towarzyszyły uczestnikom dorocznych rekolekcji dla młodzieży, zorganizowanych w Gnieźnie w pierwszy weekend Wielkiego Postu, w duchu i rytmie dnia Taizé. Młodzi rozważali Pismo Święte i wspólnie się modlili m.in. w intencji pokoju na Ukrainie.

Do gnieźnieńskiego „Domu pod Lasem” sióstr pallotynek oprócz młodych z archidiecezji gnieźnieńskiej przyjechali także ich rówieśnicy m.in.: z Poznania, Katowic i Warszawy. Skupienie poprowadzili diecezjalny duszpasterz młodych ks. Marcin Kulczynski oraz pastor Michał Włodarczyk. Pod kierunkiem duchownych młodzież rozważała wybrany fragment Pisma Świętego oraz uczestniczyła w warsztatach poświęconych relacji z Bogiem. http://ekai.pl/diecezje/gnieznienska/x7 ... a-ukraine/



Cytuj:
Sobota, 8 marca
7.00 – pobudka
8.00 - Msza Św. z celebracją odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego
9.15 – śniadanie
10.00 - wprowadzenie biblijne i dzielenie w grupkach
12.00 – modlitwa południowa
12.45 – obiad
14.00 – spotkania warsztatowe prowadzone przez pastora Michała Włodarczyka:
16.00 – podwieczorek
17.15 – Nieszpory i Nabożeństwo Pokutne
18.15 – kolacja
19.15 - spektakl "Do twarzy pani w tej masce"
21.00 – modlitwa wieczorna i rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu (całonocna, od 23.30)
w trakcie- możliwość spowiedzi
24.00 – SILENTIUM – bezwzględna cisza do modlitw porannych

http://www.radioplus.pl/wiadomosci-loka ... la_mlodych


Obrazek źródło: http://www.archidiecezja.pl/aktualnosci ... aine_.html

w tym kontekście polecam uwadze: Dr Michał Włodarczyk (WSTS) -- Ewangelikalizm a jedność Kościoła w Polsce - https://www.youtube.com/watch?v=A25WWaz2yMQ


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL