www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:16 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr paź 28, 2015 7:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt paź 01, 2010 5:12 pm
Posty: 9
The Last Reformation - Torben Søndergaard i jego nauki
https://www.youtube.com/watch?t=47&v=JdzZv-XMXPU
Szkoła Pionierów Torben'a Søndergaard'a to jest na facebooku
co sądzic o jego nauczaniu mam troszke wątpliwości, ale moze się mylę


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr paź 28, 2015 10:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Moim zdaniem słusznie masz wątpliwości.

Nie można nauczyć się uzdrawiać. I nie można prowadzić kursów uzdrawiania, tak jak kursów prorokowania ani kursów modlitwy językami. To wszystko jest darem i owszem, powinno w Kościele funkcjonować, ale nie da się tego wyprodukować ani nauczyć (bo jest darem). Poza tym, znaki i cuda powinny towarzyszyć głoszeniu Ewangelii. Nie wiem, może zbyt mało tego oglądałem, ale ja nie widzę tutaj głoszenia Ewangelii, tylko głoszenie uzdrowienia. Nie słyszę mowy o Krzyżu, o grzechu, o sprawiedliwości, o sądzie, o konieczności zapłacenia ceny... Nie widzę pokutujących grzeszników. Owoc upamiętania też trudno zobaczyć.

https://www.youtube.com/watch?v=3nR0tW6u48w
https://www.youtube.com/watch?v=39m0vFArKu8

"Oni zaś poszli i wszędzie kazali, a Pan im pomagał i potwierdzał ich słowo znakami, które mu towarzyszyły" [Mar. 16:20]

"I przebywali tam przez dłuższy czas, mówiąc odważnie w ufności ku Panu, który słowo łaski swojej potwierdzał znakami i cudami, jakich dokonywał przez ich ręce" [Dz. Ap. 14:3]

Gdzie tu jest głoszenie Słowa?

Widzisz, nie wystarczy powiedzieć część prawdy, a potem pójść na ulicę i uzdrawiać. Chciałbym zobaczyć tego gościa, jak głosi prawdziwą Ewangelię na ulicy, wzywa grzeszników do upamietania i jak Bóg potwierdza jego słowa znakami i cudami, w wyniku których życie ludzi zmienia się diametralnie. Same znaki i cuda bez głoszenia Słowa Bożego (które sam Bóg potwierdza bez konieczności robienia kursów) nie muszą być wcale od Boga.

Poza tym, jakoś nie mam przekonania do reklamy takich eventów w internecie. Pan Jezus nie trąbił przed sobą głośno i nie robił żadnego marketingu. Im więcej się wokół tego robi autoreklamy, tym gorzej moim zdaniem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 29, 2015 9:52 am 
Offline

Dołączył(a): Pt paź 01, 2010 5:12 pm
Posty: 9
dziekuje za odpowiedź


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 29, 2015 12:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Z podanego filmiku rozumiem, że celem Torbena jest nauczyć ludzi jak uzdrawiać chorych.

Jest pewien problem, tak jak już wspomniał Smok Wawelski, uzdrawiania nie można się nauczyć gdyż jest to jeden z darów Ducha Świętego. Duch Święty udziela różne dary jak chce. Dlatego nie każdy ma dar uzdrawiania ani mówienia na językach [1 Kor 12:4-11]. Z działań oraz wypowiedzi Torbena wnioskuję, że każdy może uzdrawiać. Po obejrzeniu paru filmików wygląda na to, że coś jest przekazywane podczas nakładania rąk.

Od 28-30 sekundy widać „padanie w duchu”
https://www.youtube.com/watch?v=d3S41qU3SE0

Już słyszałem podobny rodzaj języków i skończyłem na podłodze nie mogąc otworzyć oczu - Doświadczyłem tego gdy byłem osobą nieodrodzoną w katolickiej charyzmatycznej grupce podczas kursu Alpha.

Takich kursów jest więcej gdzie ludzie wychodzą i nagle mówią językami lub czynią inne rzeczy i staję się to coraz bardziej "popularne"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 04, 2017 1:22 am 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Zamieszczam ważne video (w języku angielskim) ujawnijące hipnozę stosowaną przez Torbena oraz inne techniki.
https://www.youtube.com/watch?v=gBe5p77Sotk

Żyjemy w czasach w których ludzie szukają doświadczeń, kierują się emocjami, szukają mocy, zapominając, że Słowo Boże jest Prawdą; "Poświęć ich w prawdzie twojej; słowo twoje jest prawdą." Jan 17:17

"Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom." 2 Tym 4:3-4


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 04, 2017 3:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Niestety, z Torbenem jest coś bardzo nie w porządku. Jego nauczanie na temat chrztu wodnego zaprzecza de facto nauczaniu Pana i apostołów. Są rzeczy, które on mówi słusznie i one przemawiają do ludzi, którzy pragną powrotu do korzeni chrześcijaństwa, ale opieranie całej doktryny na Dziejach Apostolskich jest nieporozumieniem.

Pomijam fakt, że on się bardzo chlubi tym, jak ludzie otrzymują "dar języków" i chętnie modli się publicznie w ten sposób (bez tłumaczenia oczywiście). Problem w tym, że jak słucham jego "modlitwy językami", to ja w ogóle nie słyszę tam żadnego języka, a duchowo mocno mi coś nie gra. Fałszywka jest dowodem na istnienie oryginału, ale pozostaje fałszywką. Dlatego nikt nie fałszuje banknotów 80 złotowych.

Słowo Boże i trwały owoc życia z nim spójny. Tylko tak widać, czy mamy do czynienia z oryginałem czy z fałszywką.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 04, 2017 9:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Torbenem jest zwodzicielem, którego praktyka i teologia nie zgadza się z Biblią. Jego zrozumienie doktryn jak i praktyka jest sprzeczna nawet z samymi Dziejami Apostolskimi!

1. Gdzie w Dziejach Apostolskich ludzie padali w duchu na podłogę? Tak jak np. na tym video od 3:36-4:14
https://www.youtube.com/watch?v=a2Mmg8qMpPw

2. Gdzie w Dziejach Apostolskich ludzie mówili bełkotem? Tak jak np. na prawie każdym filmiku Torbena. W Dziejach Apostolskich, uczniowie mówili językami, które istnieją!

3. Gdzie w Dziejach Apostolskich demony manifestowały się podczas lub po chrzcie? Tak jak np. na poniższych filmikach
https://www.youtube.com/watch?v=xI8vCOHqMXc

1:09-2:56 oraz 10:52-12:27 - https://www.youtube.com/watch?v=aBXaMNwbnbs

Widziałem już coś podobnego na filmikach z tak zwanego "przebudenia w Brownsville":
https://www.youtube.com/watch?v=_LsmuQBc0P4

4. Gdzie w Dziejach Apostolskich uczniowie używali technik hipnotycznych?

„W owym dniu wielu mi powie: Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypędzaliśmy demonów, i w imieniu twoim nie czyniliśmy wielu cudów? A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem. Idźcie precz ode mnie wy, którzy czynicie bezprawie.” Mt 7:22-23


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lut 06, 2017 10:53 am 
Offline

Dołączył(a): So gru 10, 2016 8:07 am
Posty: 14
Torbenen S. i jego ruchem zaczynaja sie interesowac media publiczne, wszystko za sprawa znanego pilkarza, ktory zainwestowal wszystkie oszczednosci w tzw "Hotel Jezusa" w Aalborgu.
Ponizej link i streszczenie materialu z dunskiej TV.

http://www.tv2nord.dk/artikel/tidligere ... esus-hotel

Były piłkarz Peter Rasmussen, który z powodu depresji, stanow lekowych i kontuzji musial zrezygnować w latach 90-tych z kariery, doswiadczyl, po 20 latach choroby, uwolnienia i pokoju duszy. Wszystko dzięki „Ostatniej Reformacji” i Torbenowi S.
Peter mowi, ze nie chce stać z tylu, chce aby jego wiara była widoczna. Wprawdzie z depresji wyszedł już w 2002, ale w 2013 zostal po modlitwie uzdrowiony z wieloletniego pourazowego bolu biodra. Miedzy 2002, a 2013, jak sam mowi prowadzil normalne zycie człowieka niewierzącego. Po swoim uzdrowieniu zaczal interesować się ruchem T.S.

- „widziałem cuda, uzdrowienia i uwolnienia od demonow. Z punktu widzenia nas chrześcijan, kiedy się o tym czyta i w to wierzy, chce się bardzo tego doswiadczyc, a ja doswiadczylem tego tam (tzn w Ostatniej Ref.)”

W 2014 kupuje hotel w Aalborgu i otwiera szkole biblijna „The Jesus Hotel” prowadzaca kursy dla chrześcijan z całego swiata. Zaprasza T.S. aby prowadzil tam swoje kursy. Peter pytany, odpowiada, ze nie czuje się zmanipulowany, ale czuje, ze to co dzieje się w hotelu jest prawdziwe.
Moje prywatne wrazenie po obejrzeniu materialu filmowego-imie Jezusa w nazwie hotelu sluzy za przykrywke.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lut 06, 2017 11:10 am 
Offline

Dołączył(a): So gru 10, 2016 8:07 am
Posty: 14
Kilka opinii z dunskiego portalu "omvendelse.dk" ("nawrocenie.dk"), ktory jest czyms w rodzaju ulicyprostej.pl

http://sand.omvendelse.dk/nar-daemonudd ... ent-649515

Kiedy uwalnianie od demonow staje się nadużyciem i manipulacja.
Metodami Torbena sa manipulacja ludzmi i wykorzystywanie posiadanej nad nimi przewagi. Chrzescijanom mającym slaby fundament w Pismie Swietym trudno jest odpowiedzieć na argumenty Torbena.

http://sand.omvendelse.dk/nyreligiosite ... ent-649510

Nowa religijnosc i demonizm u Torbena Sandergaarda.
To co dzieje się w hotelu nie ma podparcia w biblijnym chrześcijaństwie, a lepiej pasuje do tego co ma miejsce w ruchach New Age. Autor sam był zaangażowany w New Age, bywal na roznych kursach gdzie bywal świadkiem wielu zachowan, które do zludzenia przypominają te z hotelu. Zbyt wiele osob buduje na uczuciach i duchowych przezyciach zamiast na prawdzie i zdrowym rozsadku. Dotyczy to czesci charyzmatycznych kosciolow. Niekiedy skutki sa poważne i prowadza do gnozy. T.S. balansuje na granicy gnostycyzmu, o ile juz jej nie przekroczyl.

T.S. wierzy, ze demony wychodzą z ludzi podczas chrztu.
Zamiescil video, na którym, wg niego, mozna uslyszec demoniczna manifestacje u ochrzczonej kobiety.

https://www.youtube.com/watch?v=xI8vCOHqMXc

Po kilkukrotnym obejrzeniu tego video, nadal nie widze niczego, co wskazuje, ze kobieta ma demona. Zamiast tego widze T.S., manipulującego, takze w fizyczny sposób, kobieta tak, aby doprowadzić ja do zalamania emocjonalnego.
To samo widzial autor artykulu na kursie terapii w latach 80-tych. Nie trzeba wiele aby obudzic w ludziach wewnetrzne frustracje i doprowadzic do zalamania emocjonalnego, które pozniej nazywane jest uwalniajacym przezyciem. Jednak pewnych wydarzen na tych kursach nie da sie wyjasnic jedynie uwolnionymi emocjami. Byly tam osoby wyraznie opetane przez demony. Wtedy bylo dla mnie jasne, ze te osoby sa inne duchowo, a dopiero pozniej zrozumialem, ze chodzilo o opetanie demoniczne.
To nie przypomina dzialania Jezusa, ale raczej jest dzialaniem T., i to niekoniecznie inspirowanym przez Ducha Sw. Jednoczesnie T. twierdzi, ze takie zachowania sa normalne w trakcie chrztow. No tak, ale czy biblijnym jest wydawanie dziwnych dzwiekow podczas chrztu i takie bliskie dotykanie tych kobiet przez dluzszy czas. To nie wydaje sie zdrowe.

A ja jeszcze bym dodal, ze dlugotrwale krzyczenie komus do ucha "wyjdz z niej" w powyzszych okolicznosciach jest mocnym i istotnym elementem tej manipulacji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lut 06, 2017 11:16 am 
Offline

Dołączył(a): So gru 10, 2016 8:07 am
Posty: 14
Czesc dalsza opinii ze strony "omvendelse.dk"
Co to za duch, ktorego oni nazywaja tam Duchem Sw.?
T.S. umiescil ponizszy tekst na swoim facebooku. Oprocz zwyczajowego "to bylo niesamowite", aby podkreslic, ze u T. dzieja sie coraz bardziej niesamowite wydarzenia, uwage zwraca postac nauczyciela szkolnego, ktorego sam T. opisuje jako niechrzescijanina.

"….Halleluja. Odwiedzil nas nauczyciel szkolny, ktory naprawde spotkal Boga.
To bylo niesamowite! Duch Sw. przeszedl obok niego i sprawil, ze jak sam wyznal, nigdy wczesniej nie czul takiego pokoju.
"W takim stanie moglbym trwac na zawsze" powiedzial nauczyciel. Stal tam prawie przez godzine przezywajac bliskosc Boga. On sam nie jest chrześcijaninem. Ktos na nowo narodzony przed 2 tygodniami, kto zna jego corke, otrzymal poprzedniego dnia slowo madrości przeznaczone
dla niego i dlatego on nas odwiedzil. Uwielbiam to co czyni Bog.

No tak, ale pomyslmy nad tym co mowi Jezus, ze Duch Sw. przekonuje o grzechu, sprawiedliwosci i sadzie. Powinno to byc obecne gdy Duch Sw. przechodzi obok osoby. Tu mamy do czynienia z nie chrześcijaninem, ktory po prostu przezywa cos z kims, kogo T. nazywa Duchem Sw., ale jednocześnie nie jest przekonywany o grzechu, sprawiedliwosci albo sadzie. Zamiast tego odczuwa tzw "pokoj", w ktorym chce trwac na wieki. To nie jest biblijne chrzescijanstwo. To nie zgadza sie ze Slowem Bozym, ale pasuje do przezyc z nurtu nowej religijności, gdzie decydujace jest przezycie, a nie Boze Slowo ze swym autorytetem.

W "Hotelu Jezusa" dzieja rozne rzeczy, ktore niekoniecznie pochodza od Boga, wbrew temu co twierdzi T. Obiecuje się ludziom, ze jezeli przyjda do T. i zostana ochrzczeni to z tego, czy tamtego będą uwolnieni. Ja tez wierze, ze Jezus uwalnia, ale czyni to jednoczesnie przez Slowo i Ducha Sw. Nie moge sie zgodzić z tym, ze obiecuje sie komus uwolnienie poprzez przezycie, bo jak twierdzi T., to wlasnie tak się tam dzieje. T. nie wspomina o tych, ktorzy nie zostali uwolnieni, albo uzdrowieni pomimo, ze im to obiecano. Sa tez inni, ktorzy doswiadczyli przeciwnosci uwolnienia. Oto wypowiedz kogos kto odwiedzal T. przez dluzszy czas i komu obiecano uwolnienie. Cytowana osoba byla zaangazowana wczesniej w New Age i sadzila, ze oto spotkala kogos kto moze jej pomoc.

"Jestem pod wplywem demonicznym od dluzszego czasu, poszlam do T. poniewaz myslalam, ze jest on prawdziwym chrzescijaninem, gdyz wiele jego dzialan i wypowiedzi było bardzo przekonywujacych. Miedzy innymi to, ze widzial niebo i pieklo. Poszlam tam, aby zostac uwolniona, ale skonczylo sie na tym, ze inne demony mnie opetywaly za kazdym razem gdy ktos "modlil sie" o mnie."

To w oczywisty sposob nie jest uwolnienie, i nie jest to cos o czym T. wspomina na facebooku, gdzie jest miejsce tylko dla pozytywnych relacji, potwierdzajacych, ze T. jest mezem Bozym. Mamy do czynienia z czyms bardzo poważnym. Obiecuje się ludziom uwolnienie od duchowych problemow, a sprowadza się na nich więcej klopotow niz mieli zanim sie zglosili po pomoc. I znowu o tym nie dowiemy sie ze strony internetowej T. Wszystko co dzieje sie w tzw "Hotelu Jezusa" wskazuje na to, ze mamy do czynienia raczej z nowa religijnoscia niz chrzescijanstwem, a to jest bardzo powazna sprawa. T.S. zboczyl na niewlasciwa sciezke i wkrotce okaze sie, ze nie jest w stanie na niej ustac. Moja nadzieja i modlitwa jest aby sie nawrocil, poki jest jeszcze na to czas.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lis 04, 2017 1:16 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Witam! Wiemy coś nowego w temacie? Pozdrawiam!

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 04, 2018 7:13 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 26, 2013 11:44 am
Posty: 7
co nowego w temacie Torbena w ogóle:

Pozwoliłam sobie otworzyc nowy wątek aby zamieścić drugi film na temat tego co dzieje się w służbie Torbena Sondergaarda.
Wiem, ze jest watek dotyczący Szkoły Pionierów, ale proszę obejrzyjcie ten film bez uprzedzeń z dobrym nastawieniem.
Niezależnie od ludzkich pomyłek i niedociągnięć Duch Święty działa, ludzie doświadczają przemiany życia i rodzą się na nowo.
Chwała Jezusowi Chrystusowi!


Jest nowy film. Całość za darmo z polskimi napisami

https://www.youtube.com/watch?v=7s9Dmdm6jpY

a tutaj stanowisko Torbena w sprawie duchów zwodniczych
Ostrzeżenie przed fałszywymi duchami w Kościele.

https://www.youtube.com/watch?v=6qVzn5S ... ture=share

_________________
Kol 3:12 "Przeto przyobleczcie się jako wybrani Boży, święci i umiłowani, w serdeczne współczucie, w dobroć, pokorę, łagodność i cierpliwość,"


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 05, 2018 6:20 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 16, 2005 2:24 pm
Posty: 56
Torben "demaskuje duchy zwodnicze w kościele"? Świetna taktyka (diabelska), by zwodziciel "demaskował zwiedzenie", ale nie swoje, niestety.

Zwodziciele będą coraz sprytniejsi, coraz subtelniejsi - nasz przeciwnik wie, jak uwieść właśnie tych, którzy już coś rozumieją i wszystkiego "nie łykną", więc wymyśla coraz to bardziej wyrafinowane sposoby i wysyła swoich "usługujących", by "zwieść, o ile to możliwe, nawet i wybranych" (Mt 24:24: "Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych").

Torben w kwestii nauk o uzdrowieniu ("wszyscy wierzący mają uzdrawiać wszystkich", bo otrzymaliśmy uzdrawianie i uzdrowienie "w pakiecie" ze zbawieniem) reprezentuje klasyczny Ruch Wiary (starając się udawać, że do niego nie należy), ale jego zwolennicy, a zarazem przeciwnicy Ruchu Wiary, jakoś dziwnie nie potrafią tego w nim rozpoznać, twierdząc, że to, co tu o nim piszemy - podobnie jak piszą krytycy Torbena i jego byli uczniowie w wielu innych krajach na świecie (nie tylko w Skandynawii), to wyłącznie "pomówienia i bezpodstawne oskarżenia".

W naukach Torbena widać wyraźnie , że on zmienia treść Ewangelii (dodaje do niej "kolejne etapy" jako pewnego rodzaju "sakramenty" potrzebne do uzyskania zbawienia) - inna Ewangelia. Nic więc dziwnego, że inny duch tam działa. Torben wprowadza swoją praktykę i uważa ją za "ostatnią reformację Kościoła" i jedynie właściwą drogę. Założył sektę (podobną do branhamowców i innych sekt chrzczących tylko w " imię Jezusa", bo inaczej chrzest wodny jest "nieważny" i zbawienie też "nieważne" - przykładowe stanowisko znanego pastora z KZ na ten temat http://www.betel.kz.pl/?slowo-od-pastora-chrzest-wodny-jaka-formula-(m-hydzik),51]
Torben dodał warunki potrzebne do zbawienia czyli WŁASNĄ TRADYCJĘ - np. każe każdemu na siłę mówić językami i "z automatu" uzdrawiać. Jego twierdzenia o uzdrowieniu i praktyka jaką stosuje (włącznie z tym, że nie poleca iść do lekarza, by uzyskać potwierdzenie swego uzdrowienia otrzymanego z rąk Torbena, chyba że to lekarz chrześcijański, który sam wierzy w cuda. Inaczej "wiara w cud" może zostać uzdrowionemu odebrana....- to jego słowa z niedawnego wywiadu w prasie http://www.dagen.no/Nyheter/HELBREDELSE ... ler-585892 ) potwierdzają, że nie różni się niczym od religijnych szarlatanów i może uczynić krzywdę wielu ludziom, podobnie jak znamy wiele ofiar Ruchu Wiary już od dekad.

Podsumowując: to są nauczania typowe dla Ruchu Wiary i Nowej Reformacji Apostolskiej, w której znaki i cuda stanowią nadrzędną rolę, a ewangelia jest wykręcana na wiele sposobów i stanowi tylko tło dla "namaszczonego" uzdrowiciela. Torben głosi Torbena i swoją reformację. Kolejny "apostoł", który ma stanowić wzór dla wszystkich wierzących. Kolejny obdarzający ludzi duchowmi darami, ale wiem jak brzmią języki od Boga i na pewno nie tak, jak np. przedstawia to Torben na tym filmiku z polskiego "Kickstartu" z 2017 r:

https://www.youtube.com/watch?v=ilzUnca1LRI min. 46 - 49.00 ---- tutaj możemy się przyjrzeć jak naucza modlitwy językami. Jego tzw. "język" to tylko w kółko powtarzane sylaby jak np. "dadadadadadada" i widać też jak ta biedna kobieta powtarza za nim "dadadaddada, lalalalalalalala", bo po prostu on zmusza ją do "mówienia językami", gdy ona najwyraźniej niczego nie otrzymała - mimo to Torben na końcu ogłosił, że "ona zaczęła mówić językami"! To nie są autentyczne dary Ducha! Byle kto - nawet ateista bez Ducha - może powtarzać dadadadadada/lalalalalala jak mu ktoś każe. Małe dziecko tak powie,bo to nic trudnego ani ponadnaturalnego.

Przykladowe cytaty z nauczania Torbena po polsku:
Cytuj:
Chrzest wodny ma do czynienia ze zbawieniem w równym stopniu co pokuta, o której mówiłem ostatnim razem (...) Chrzest wodny zbawia. Zbawia nas od naszych grzechów." ( od sekundy 09:00) https://www.youtube.com/watch?v=iPYAKx6eRNs


Cytuj:
Powinniśmy mieć te wszystkie rzeczy [upamiętanie, chrzest wodny i chrzest Duchem Świętym] w tym samym dniu. To było normalnością w pierwszym kościele. https://www.youtube.com/watch?v=iPYAKx6eRNs (min 09:52- 09:58)


Cytuj:
Jak woda może zbawić? Jak woda może służyć do oczyszczenia z grzechu? Jak woda może nas przyoblec w Chrystusa? Jak przez wodę możemy być pochowani i ożywieni w Chrystusie? Jak woda może zmyć nasze grzechy? Ale rzeczy fizyczne mają duchowe znaczenie. Żydzi to rozumieli."
https://www.youtube.com/watch?v=iPYAKx6eRNs (min 23:01-23:24)


Prawda biblijna jest taka:

http://emaus.zgora.pl/chrzest-wodny/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 06, 2018 9:08 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Tutaj https://www.youtube.com/watch?v=9Qe7n9PkCvE nawrócony przez Torbena Lou BEGA śpiewa z orkiestrą Andre Rieu o pijaństwach i rozwiązłości. Film z 2018. Czy takie są owoce nawrócenia?

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 06, 2018 10:32 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 09, 2007 4:23 pm
Posty: 212
T.S.CHRISTWEAPON napisał(a):
Tutaj https://www.youtube.com/watch?v=9Qe7n9PkCvE nawrócony przez Torbena Lou BEGA śpiewa z orkiestrą Andre Rieu o pijaństwach i rozwiązłości. Film z 2018. Czy takie są owoce nawrócenia?


Podasz jakieś źródło to informacji, że Lou Bega jest "nawrócony" przez Torbena? Pytam tak gwoli ścisłości.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL