www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:58 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ekumenizm
PostNapisane: Pt sie 14, 2015 1:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Jest kilka wątków na UP dot. ekumenizmu. Czasem nie wiadomo, w którym z nich zamieszczać ogólne informacje dot. tego tematu. Zakładam więc nowy oddzielny wątek, zatytułowany po prostu "Ekumenizm". I od razu wrzucam ciekawe dwa linki:

http://www.ekumenizm.pl/ekumenizm/na-sw ... eformacji/ - czyli potocznie mówiąc "Luter w grobie się przewraca..."

http://www.ekumenizm.pl/ekumenizm/na-sw ... ie-gotowy/ - czyli "Razem na szerokiej drodze do zatracenia"

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Cz sty 14, 2016 11:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
http://chnnews.pl/index.php/pl/kraj/ite ... dzial.html

Znany nam dobrze pastor Mateusz Wichary i biskup Marek Kamiński na ekumenicznej audiencji u Prezydenta Dudy. Czy zgadzają się z Prezydentem, że wszyscy obecni przedstawiciele różnych religii (w tym Muzułmanie, katolicy, prawosławni, baptyści, zielonoświątkowcy, Żydzi) wierzą w jednego Boga i stanowią jedną wspólnotę ludzi wierzących? Zakładam że tak, skoro w takim "braterskim" spotkaniu uczestniczą.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Pt sty 15, 2016 11:28 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
http://www.ekumenizm.pl/ekumenizm/na-sw ... iatkowcow/

A co do "wspólnej deklaracji" i Lutra, to jest u nas artykuł na ten temat, który polecam:

http://www.ulicaprosta.net/new/artykuly ... -refleksje

A co do przemówienia prezydenta, to powiedział on między innymi, że z m. in. muzułmanami łączy nas miłość bliźniego. Toż to brzmi jak słowa Franciszka.

A jakbyście nie widzieli, to zbawienie w katolicyzmie otrzymuje się "za darmo". Wystarczy tylko przystąpić do sakramentu spowiedzi i ewentualnie przejść przez Drzwi Święte w Rzymie.

http://www.deon.pl/religia/serwis-papie ... darmo.html

Jakież to wszystko słodkie i łudząco podobne do prawdy. Można by się było nabrać.... i jak widać, mnóstwo ludzi się nabiera, z szefami ewangelicznych kościołów włącznie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Pt sty 15, 2016 6:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Cytuj:
Ekumeniczne Spotkania Noworoczne odbywają się co roku w styczniu. Tegoroczne miało miejsce 12 stycznia w warszawskim Centrum Luterańskim i zgromadziło liczne grono osób związanych z ruchem ekumenicznym i życiem publicznym w Polsce. Przybyłych gości przywitali prezes Polskiej Rady Ekumenicznej (PRE) abp Jeremiasz z Kościoła Prawosławnego oraz dyrektor PRE ks. Ireneusz Lukas z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

W swym przemówieniu abp Jeremiasz przypomniał, że w tym roku Polska Rada Ekumeniczna obchodzi siedemdziesięciolecie swojego istnienia. Mówił też o działalności Rady w mijającym roku. Wymienił m.in. konsultacje komisji diakonii na temat sytuacji uchodźców i migrantów w Polsce, konferencję eklezjologiczną czy relacje w Kościołem Rzymskokatolickim. W tym kontekście przypomniał wypracowane w minionych latach wspólne dokumenty dialogu: o chrzcie, ochronie stworzenia czy świętowaniu niedzieli. – Czekamy na decyzję w sprawie dokumentu o małżeństwie z różną przynależnością konfesyjną – podkreślił prezes PRE. Dodał, że na wniosek Komisji ds. Dialogu Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej powołana została grupa redakcyjna, która opracowuje wspólny ekumeniczny dokument dotyczący problemu migracji.


http://ekumenia.pl/aktualnosc/ekumenicz ... oroczne-7/

http://www.pap.pl/Data/Thumbs/_plugins/ ... 280443.jpg


Ostatnio edytowano Pt sty 15, 2016 6:27 pm przez aolsza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Pt sty 15, 2016 6:23 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Rafał napisał(a):
Czy zgadzają się z Prezydentem, że wszyscy obecni przedstawiciele różnych religii (w tym Muzułmanie, katolicy, prawosławni, baptyści, zielonoświątkowcy, Żydzi) wierzą w jednego Boga i stanowią jedną wspólnotę ludzi wierzących? Zakładam że tak, skoro w takim "braterskim" spotkaniu uczestniczą.
Ja bym spojrzał na to z innej strony, no jak to ja :)
Myślę, ze wszyscy przedstawiciele wierzą w Jednego Boga - z tym, że nie tu jest istota problemu. Pytanie brzmi, czy wierzymy w tego samego Boga !? Czy z faktu narodzenia się na nowo, posiadania Jednego Ducha możemy nazwać się braćmi ? Wiemy, że również demony wierzą, że Bóg jest Jeden, tylko co to ma do spotykania się razem ? Nie tworzymy wspólnoty wierzących :lol:
Pomimo, iż wierzymy w Jednego Boga, nie oznacza, iż wierzymy w tego samego Boga.

Bóg może wszystko, może też dał Słowo, aby ktoś poszedł na takie spotkanie, jednak nie słyszałem aby powodem pójścia do Prezydenta było Słowo od Boga. Mogę przypuszczać, że po prostu poleźli tam, zwiedzeni "zapachem" władzy, splendoru itp. Ja rozumiem, że Prezydent Duda może tego nie rozumieć, ale trzeba było mu to wytłumaczyć, skoro tam poszliście.
Uczestniczenie w takim spotkaniu daje mylny sygnał - wszystkim, iż oto wierzymy w tego samego Boga, a niestety nie jest to prawda.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Pt sty 15, 2016 6:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2016: 11 - 28 stycznia
Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana (por. 1 P 2,9)

http://diecezja.waw.pl/4538

Może to będzie jakaś zachęta dla osób z talentem dziennikarskim, aby poszły, zrobiły zdjęcia i zdały nam relację, w jakim kierunku idzie ta jedność w różnorodności czyli religijne multikulti. Mnie ciekawi jakie to dzieła "Pana" ogłasza Islam ?

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Pn sty 18, 2016 8:56 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Z wypowiedzi Konstantego Wiazowskiego (Kościół Chrześcijan Baptystów):

"Czy kontakty ekumeniczne są grzechem?
Na początku trzeba powiedzieć, że nie chodzi tu o kontakty z poganami, prowadzącymi rozwiązłe, niemoralne życie, co mają na uwadze teksty biblijne, lecz z chrześcijanami. Z chrześcijanami, którzy nieco inaczej od nas wierzą, mają inny ustrój Kościoła, są przygnieceni bagażem historii i wyznają zasady, których my nie podzielamy. Ale są wyznawcami Jezusa Chrystusa jako swego Zbawiciela."

http://www.baptysci.pl/tematycznie/141- ... zy-otwarty

W artykule wyraźnie jest mowa o KRK. Wnioskuję więc, że "Jezus Eucharystyczny" wyznawany w KRK jako Zbawiciel, wg autora artykułu nie jest już żadnym problemem, gdyż KRK tak czy siak jako całość jest chrześcijański i jest "wyznawcą Jezusa Chrystusa jako swego Zbawiciela". Szkoda tylko, że to INNY JEZUS. Ale o tym w artykule cicho sza... Szok, jak Kościół Baptystów jest już blisko papieża i matki kościoła...

Artykuł ma chyba na celu pokazać "miłość", jaką prawdziwie wierzący mają okazać tym trochę inaczej wierzącym... Czyli trzeba najpierw zbudować pomosty przyjaźni, a później coś tam im powiedzieć, byle nie za dużo na raz... Mówienie całej Ewangelii i całej prawdy wprost (to nie miłość???), nie jest jak widać mile widziane.

"Czy te zachowania były jakimś kompromisem ze światem? Wielu ludzi nas nie zna i nigdy nie pozna, jeśli z nimi się nie zaprzyjaźnimy i w ich obecności nie będziemy się modlić. Może nie zawsze trzeba głosić kazania, czy przekonywać do swego Kościoła, ale na początku nieco zbliżyć się do obcych sobie ludzi i przekazać im trochę ciepła i miłości. Oni też na swój sposób wierzą, ale ich wiara często polega na przynależności kościelnej, na chrzcie przyjętym w niemowlęctwie, nie ma w niej osobistej więzi z Chrystusem, nie są oni w stanie pomodlić się publicznie. Takim ludziom należy współczuć i łagodnie pokazywać drogę do osobistej wiary w Chrystusa, a nie traktować ich jak swoich przeciwników, bo takimi oni nie są."

Oczywiście, że grzeszników błądzących w ciemności nie należy traktować jako swoich przeciwników. Gdyby tak do tego podejść, nie należałoby im czegokolwiek z Ewangelii mówić. Oni póki co są przeciwnikami Boga i właśnie to trzeba im WYRAŹNIE powiedzieć. Z taką samą odwagą i tak WYRAŹNIE, jak mówili Apostołowie swoim słuchaczom. Ponadto nie widzę w Piśmie nauczania, że aby skutecznie głosić Dobrą Nowinę, muszę się najpierw zaprzyjaźnić ze słuchaczami. Być może autor artykułu to widzi, ale wersetów na poparcie tego nie podaje.

W artykule pojawia się też krytyka tych z KChB, którzy krytykują udział KChB w Polskiej Radzie Ekumenicznej (zbór warszawski). Ale jest wyjaśnienie!
"Doszło do tego na skutek braku doświadczenia nowego kierownictwa zboru. Zawsze dzieje się tak z powodu nadmiaru demokracji."
Demokrację krytykują ci, którzy sami ją w KChB wprowadzili i praktykują??? Śmiechu warte. :lol:

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Pn sty 18, 2016 10:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Rafał napisał(a):
W artykule pojawia się też krytyka tych z KChB, którzy krytykują udział KChB w Polskiej Radzie Ekumenicznej (zbór warszawski). Ale jest wyjaśnienie!

"Doszło do tego na skutek braku doświadczenia nowego kierownictwa zboru. Zawsze dzieje się tak z powodu nadmiaru demokracji."

Demokrację krytykują ci, którzy sami ją w KChB wprowadzili i praktykują??? Śmiechu warte. :lol:
Rzeczywiście, genialne! Nowe kierownictwo zboru jest jeszcze na tyle niedoświadczone, że nie poradziło sobie z umiłowaniem Słowa Bożego przez większość głosujących. Nie wiem, na czym w tym przypadku polegał "nadmiar" demokracji, ale wioski mogą być ciekawe. Przecież najprościej byłoby wrócić do instytucji, w której nie ma żadnej demokracji. Może po to są te wszystkie rady ekumeniczne?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Wt sty 19, 2016 8:57 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Wiecie co...jak to wszystko czytam (a czytam, chociaż mniej piszę, nie mam czasu po prostu), to odechciewa mi się wszystkiego. Nie ma już normalnych zborów w Polsce. Nie ma normalnych chrześcijan. Co kogo spotkam, kto się przyznaje do "bycia narodzonym na nowo w Panu", to po jakimś czasie się okazuje, że on jakiś dziwny jest- albo ekumeniczny (najczęściej), albo jakiś odleciany( a to w Boga w Trzech Osobach nie wierzy, a to ma jakieś inne dziwne, chore pomysły i w nie wierzy). Nie ufam ludziom. Boję się do kogokolwiek zbliżyć. Nie chcę poznawać nowych osób. Mam DOŚĆ. Nie chce mi się nawet rozmawiać z nikim ani go przekonywać- dotąd wszelkie próby rozmawiania z kimkolwiek zwiedzionym czy właśnie takim odlecianym kończyły się zawsze zerwaniem relacji, niechęcią, wrogością. Po co w ogóle próbować, skoro z góry wiadomo, ze i tak nic z tego nie będzie. Jestem tak zmęczona, że zaczynam się zastanawiać, czy to wszystko...ech, nie dokończę.
Jak uwierzyłam, to mi "prorokowano"- że będę służyć Panu, że będę w Kościele, że zyskam wielu przyjaciół, że to i tamto, same fajne rzeczy. Guzik prawda. Nie wierzę w "proroków". Nie sprawdzili się hipercharyzmatyczni, ani nie sprawdzili się ci "uświęceniowi" (też ładnie zmyślali). Jedni i drudzy nie chcieli zobaczyć swoich błędów. Nie tłumaczyli się z oczywistych pomyłek pozostając w swym wielkim "autorytecie" i domagając się atencji od innych.
Ludzie nie chcą dziś słyszeć o Bogu. Nie ma komu głosić ewangelii. dom praca, praca dom i tylko tyle zostało z tej całej gadaniny.

A teraz to tylko mamy zwiedzenia. Fałszywe nauki, których jest taka mnogość, że pogubić się w tym można. Ekumenię i miłe słówka, naśladujące prawdę, lepkie, ohydne, przesłodzone tak, że aż mdli. A na drugim końcu kija gorycz i cierpienie- hiper-uświęceniowców, którzy zabraniają wszystkiego i jak Kalwin chcieliby chyba ludzi biczować i w więzieniach zamykać za nieposłuszeństwo. Pośrodku nie ma nic. Nie zostało już nic. Teraz to już tylko czekać...ale jak czekać? Nie wiem. Nic już nie wiem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Wt sty 19, 2016 9:43 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
Owieczko myślę ze nie jest aż tak dramatycznie, chociaż to co dzieje się w większości kościołów nie wygląda dobrze. Zgadzam się że jest ciężko ale przecież mamy naszego Boga, który daje "chleb" swoim dzieciom.
Ja dzięki ulicy prostej mam kontakt z wieloma siostrami widziałam się z niektórymi wiele razy, jest to dla mnie niesamowite błogosławieństwo mimo iż obok siebie nie mam nikogo - z mężem czytamy Słowo , rozważamy je i modlimy się wspólnie (a mieszkamy koło Wrocławia więc tu kościołów a kościołów wszelkiej maści)
Mamy znajomych szczególnie jedno małżeństwo którzy pragną Boga i prawdy ogromnie, z nimi nam dobrze mimo iż są we wspólnocie w której my byśmy nie dali rady być, Bóg im pokazuje wiele rzeczy i prowadzi, daje odwagę żeby pomału rozmawiać w kościele o trudnych sprawach (chociaż my osobiście wiemy że jak wejdą w ciężkie tematy to będą musieli podjąć radykalne kroki, pomału zbliżają się do tego). Jesteśmy z nimi/przy nich i rozmawiamy szczerze i otwarcie mimo iż czasami nie jest to łatwe sama wiesz :) zależy nam na nich z całych sił i wiemy że Bóg ich prowadzi, wiele takich osób jest po wspólnotach, zagubionych, trzeba się modlić żeby Bóg zechciał nas użyć aby ich wspierać i głosić prawdę żeby przestali się bać ludzi a On ich już poprowadzi.
Ja na samym początku jak odeszliśmy ze wspólnoty byłam ogromnie zamknięta na ludzi ale z czasem pomalutku Bóg uwalniał mnie od tego strachu....Owieczko żałuje że nie byłaś w Olesinie to była jedna z okazji żeby zawiązać znajomości z siostrami :) ale myślę że jeszcze będzie okazja :)

pozdrawiam Cię serdecznie :)

ps. ja do dzisiaj mam niepokój jak przebywam z ludźmi z różnych wspólnot jak zaczynają różne rzeczy głosić no i naturalnie jak mówimy z mężem co sądzimy o pewnych rzeczach cytując Słowo oni się zrażają a nawet gorszą, jeden znajomy to nawet zabronił mi otwierać biblię bo stwierdził że na bazie słowa rozmowy to tylko kłótnie wywołują, szok co nie?

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Wt sty 19, 2016 10:17 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
To co musi się stać, po prostu się stanie. Mam być fałszywa jedność i pokój? Będzie. Dzisiaj widzimy mocne już tego zajawki w postaci ekumenizmu wszystkich ze wszystkimi. Jednocześnie Pan ma i zna swój Kościół, swoje owce, które za obcym nie pójdą. Że czasem ciężko te owce znaleźć? Ja dziękuję Bogu, że mam braci i siostry, z którymi spotykam się kilka razy w tygodniu. Wierzę, że uczniowie Pana są w wielu miejscach Polski. Modlę się, aby prawdziwi wierzący umieli siebie rozpoznać i trwać ze sobą w jedności. Tej prawdziwej, nie ekumenicznej :D. Tego Owieczko życzę też i wam.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Wt sty 19, 2016 10:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
Rafał napisał(a):
To co musi się stać, po prostu się stanie. Mam być fałszywa jedność i pokój? Będzie. Dzisiaj widzimy mocne już tego zajawki w postaci ekumenizmu wszystkich ze wszystkimi. Jednocześnie Pan ma i zna swój Kościół, swoje owce, które za obcym nie pójdą. Że czasem ciężko te owce znaleźć? Ja dziękuję Bogu, że mam braci i siostry, z którymi spotykam się kilka razy w tygodniu. Wierzę, że uczniowie Pana są w wielu miejscach Polski. Modlę się, aby prawdziwi wierzący umieli siebie rozpoznać i trwać ze sobą w jedności. Tej prawdziwej, nie ekumenicznej :D. Tego Owieczko życzę też i wam.


AMEN!:))))

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Wt sty 19, 2016 11:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 15, 2014 10:50 pm
Posty: 62
Witajcie
Chciałbym odnieść się do tego co piszesz Owieczko.Twój post poruszył mnie ponieważ to co piszesz jest obrazem stanu w jakim znajduje się dzisiaj wielu Chrześcijan. Jest to bardzo niepokojący i niebezpieczny stan.Moim zdaniem wynika on z faktu, że Boży, pewny,niezawodny, wyczerpany, fundamentalny probierz - BIBLIA_ SŁOWO spychany jest na bok, a na to miejsce pojawił się nowy cielesny, indywidualny, zawodny, chwiejny, niepewny, zwodniczy, który buduje pychę tzw duchowy- JA CZUJĘ bo mam ducha.
Chrześcijanie, którzy poszli w tym kierunku niestety słabną próbując sami nieść to czego nie powinni zapominając o słowach samego Pana Jezusa z Mat.11.28-30. Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie.
Nasz Pan również w Jan.14.27 mówi nam że; Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka.
Po kilkunastu latach podobnych doświadczeń które opisujesz i związanym z tym stanem w jakim byłem dzisiaj wiem, że tylko Pan Jezus poprzez swoje Słowo jest w stanie pokrzepić człowieka, jednak pod warunkiem, że Słowo stanie się jedynym fundamentem na którym się oprzemy. Dzisiaj również doświadczam tego wszystkiego o czym piszesz i często mam dość ale przekonałem się że powyższe wersety są prawdziwe.

_________________
Gdyż Pan wodzi oczyma swymi po całej ziemi, aby wzmacniać tych, którzy szczerym sercem są przy nim. 2 Krn. 16:9.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Śr sty 20, 2016 8:57 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 7:40 am
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław
wywołany napisał(a):
Mat.11.28-30. Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie.
Nasz Pan również w Jan.14.27 mówi nam że; Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka.
Dzisiaj również doświadczam tego wszystkiego o czym piszesz i często mam dość ale przekonałem się że powyższe wersety są prawdziwe.


Amen

_________________
"Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem." księga Micheasza 6.8


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Śr sty 20, 2016 2:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Zastanawiam się Owieczko na ile ty, czy ktokolwiek z nas odpowiada za stan kościoła dzisiaj i na ile ma na niego wpływ.
Chyba tylko w takim zakresie, w jakim odpowiada sam za siebie, za sprawowanie swojego zbawienia, za budowanie swojej relacji z Panem, za pilnowanie Słowa, jego poznawanie i wypełnianie, za trwanie w wierze. Dużo i mało. Bo z jednej strony możemy odpocząć od obciążania się wszystkim, co widzimy wokół, a nawet zdystansować do cudzych błędów, a z drugiej musimy uważać, żebyśmy sami nie byli temu, czy im podobni.

Kiedy czytam na przykład 15 rozdział ewangelii Jana (1-8), to widzę, że przede wszystkim trwanie w Chrystusie, krzewie winnym jest dla mnie tym, co daje mi życie i wzrost.(Społeczność z wierzącymi jest niezwykle ważna, bo sam Pan tak to zaplanował, jako środowisko wzrostu dla człowieka wierzącego, i chciał żebyśmy wspólnie Go szukali, ale jeśli nie ma takiej możliwości lub jest nie do końca taka jak być powinna, to ja bym wolała Pana się trzymać i z Niego czerpać soki, niż trwać w jakiejś iluzji, w czymś, co mnie niszczy i osłabia zamiast budować.)

Dedykuję ci słowa z listu do Kolosan 2,6-7 i niżej, 3,1-4 i niżej.
Zwłaszcza, że to wszystko już długo nie potrwa. Kto brudny, niech się dalej brudzi...Obj 22,11-15. Niezwykłe słowa.

A nawiązując do słów Agape- jeśli byś się zdecydowała zaryzykować, to myślę, że skrzynęłoby się parę sióstr, żeby cię odwiedzić :) Zauważyłam, że odkąd Smok Wawelski zapoczątkował chrześcijańskie podróże po Polsce ten obyczaj staje się zaraźliwy :)

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL