www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt kwi 26, 2024 8:23 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Wt lis 29, 2016 5:11 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Smok Wawelski napisał(a):
Pierwszą próbką będzie wprowadzanie nowych praw okołokonkordatowych, bo przecież władze wielu denominacji tak bardzo chciały coś zyskać od państwa, "podczepiejąc się" pod konkordat krk i podpisując podobne umowy. No, to dostaną tego, czego chciały. I to już niedługo. Na Zachodzie ten problem już występuje i patrząc na to wszystko z biblijnej perspektywy tak się będzie działo nadal - na własne życzenie kościołów denominacyjnych.
Jeśli możesz i chcesz to mógłbyć rozwinąć kwestię, co denominacje biblijnie wierzących, mogą zyskać od państwa będać zwolennikami ekumenii ? Gdzieś się pogubiłem. Czy to coś ma wspólnego z ekumenizmem ?
Czy nie mylimy dwóch spraw: uzyskanie korzyści od państwa w postaci umów, które regulują stosunki denominacja - państwo (1) z kwestią ekumenii (2).
Nie słyszałem, aby Państwo uzależniało uzyskanie korzyści np. w postaci zawarcia umowy z daną denominacją (1) od kwestii ekumenii (2). Ale może coś jest na rzeczy.
Smok Wawelski napisał(a):
Łatwo jest być przeciwnikiem ekumenii i pozostawać w denominacji sterującej w tym kierunku, jeśli taka postawa nie grozi sankcjami, a jedyną niewygodą są krzywe spojrzenia ze strony "wierchuszki".
A jakie są sankcje za brak ekumenii ? Są jakieś przykłady tego ? Faktem jest, iż ja nie słuszałem o denominacji ( mówimy tu o biblijnie wierzących), których "wierchuszka" sprzeciwiła się ekumenizmowi. A ktoś kto się sprzeciwił ekumenizmowi zapłacili jakąś cenę ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Wt lis 29, 2016 6:56 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
wujcio napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Pierwszą próbką będzie wprowadzanie nowych praw okołokonkordatowych, bo przecież władze wielu denominacji tak bardzo chciały coś zyskać od państwa, "podczepiejąc się" pod konkordat krk i podpisując podobne umowy. No, to dostaną tego, czego chciały. I to już niedługo. Na Zachodzie ten problem już występuje i patrząc na to wszystko z biblijnej perspektywy tak się będzie działo nadal - na własne życzenie kościołów denominacyjnych.
Jeśli możesz i chcesz to mógłbyś rozwinąć kwestię, co denominacje biblijnie wierzących chrześcijan, mogą zyskać od państwa będać zwolennikami ekumenii ? Gdzieś się pogubiłem ? Czy to coś ma wspólnego z ekumenią ?
Czy nie mylimy dwóch spraw: uzyskanie korzyści od państwa w postaci np. umów, które regulują stosunki denominacja - państwo (1) z kwestią ekumenii (2).
Nie słyszałem, aby Państwo uzależniało uzyskanie korzyści np. w postaci zawarcia umowy z daną denominacją (1) od kwestii ekumenii (2). Ale może coś jest na rzeczy !
Smok Wawelski napisał(a):
Łatwo jest być przeciwnikiem ekumenii i pozostawać w denominacji sterującej w tym kierunku, jeśli taka postawa nie grozi sankcjami, a jedyną niewygodą są krzywe spojrzenia ze strony "wierchuszki".
A jakie są sankcje za brak ekumenii ? Są jakieś przykłady ? Faktem jest, iż ja nie słyszałem o denominacji ( mówimy tu o biblijnie wierzących), których "wierchuszka" sprzeciwiła się ekumenii.
A ktoś kto się sprzeciwił ekumenii zapłacili jakąś cenę ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Śr lis 30, 2016 3:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Postaram się odpowiedzieć na obydwa wpisy (ppajdy i wujcia) łącznie.

Wydaje mi się, że ppajda dokładniej przeczytał to, co wcześniej napisałem, albo lepiej zrozumiał moje intencje. Nowe prawa okołokonkordatowe nie muszą mieć związku z ekumenią (przynajmniej bezpośredniego). Kościoły ewangeliczne bardzo chciały, żeby dostać jakieś "okruchy ze stołu" umowy krk z państwem, bo przecież "będziemy mieli więcej możliwości prawnych", "możemy dostać tańszy lokal od miasta", "będą się z nami bardziej liczyć", "duchowni będą mieli niższe składki", "duchowni będą mogli udzielać ślubów konkordatowych jako urzędnicy państwowi" i tak dalej.

Kościół nie został stworzony jako instytucja, a zależność od świeckiego państwa zawsze mu szkodziła i widać to już od IV wieku - tylko trzeba się uczyć na błędach innych, czytać Słowo Boże i nie kombinować cieleśnie.

Za wymienione wyżej benefity trzeba płacić. Pastor (który czasami już jest nazywany "księdzem" w dokumentach urzędowych) jako urzędnik państwowy jest lub będzie zobowiązany do udzielania ślubów parom homoseksualnym tam, gdzie prawo państwowe na to pozwala lub będzie pozwalać. Nie będzie mu również wolno głosić określonych treści. Przykłady już są:

http://newsexaminer.net/crime/christian ... ay-couple/
http://chalcedon.edu/Research/Articles/ ... sexuality/

Prawo państwowe w krajach coraz bardziej moralnie zdegenerowanych będzie wymuszać na organizacjach będących osobami prawnymi (w tym kościołach) takie zmiany statutowe, które zabronią mówienia o grzechu, wychowywania dzieci w biblijny sposób, a nawet będzie zabraniać wykluczania z kościoła grzeszników czy choćby pozbawiać ich pracy). Kobiety będą pewnie pastorami na mocy prawa, na co wiele kościołów już jest mentalnie przygotowanych przez zmiękczanie Słowa.

Przypuszczam, że w ramach tworzenia jednej światowej religii pod auspicjami krk kościoły ewangeliczne będą musiały tak zmieniać swoje statuty, żeby się dopasować do głównego nurtu. I tutaj kościołom ekumenicznie zorientowanym będzie łatwiej zachować przywileje.

Problem polega na tym, że jeśli ktoś już takie przywileje posiada, to trudniej mu będzie z nich zrezygnować. Czasami będzie trzeba ponieść bardzo poważne koszty, a nawet... pójść do normalnej pracy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Śr lis 30, 2016 9:06 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
To o czym piszesz jest ok. Generalnie Kościół powinien trzymać się z daleka od intytucji państwa ( co nie znaczy, że postawa taka jest wroga państwu, szczególnie polskiemu) - żeby to było jasne i bez niedomówień.
Zastanawiałem się kiedyś, czy jakaś forma współpracy z państwem, uregulowania wzajemnych relacji pomiędzy kościołem, a państwem nie byłaby możliwa i może nawet pożyteczna, ale jednak NIE !! Jak najdalej od instytucji państwa, żadnej zależności, przywilejów, lepszego traktowania itp. itd. To są rzeczy, które wciągają, to widać chociażby po pastorach, którzy biorą udział w spotkaniach z władzą, a to jak widzę im się bardzo podoba - nie wiedzieć zresztą z jakiego powodu - wręcz ich wciąga :twisted:

Wracając do sprawy ekumenii. Ja w tej chwili nie widzę w stanowisku pro, czy przeciw ekumenii jakiegoś zysku, czy też straty. Na razie bycie przeciwnikiem ekumenii nie pociąga za sobą jakiś kosztów ( strat). Państwo na równi traktuje, czy też co do zasady stara się traktować kościoły( denominacje), które są pro i przeciwko ekumenii. Oczywiście od ekumenii jak najdalej !
Pamiętać nalezy, iż np. w takiej organizacji jak Polska Rada Ekumeniczna http://ekumenia.pl/kim-jestesmy/ nie ma KRK 8)
Smok Wawelski napisał(a):
Czasami będzie trzeba ponieść bardzo poważne koszty, a nawet... pójść do normalnej pracy.
Zaraz, zaraz w naszym kraju tysiace wierzących chodzi od pracy ... normalnej pracy, czasami bardzo ciężkiej i nikt nie mówi o bardzo poważych kosztach z tym związanych :D


Ostatnio edytowano Cz gru 01, 2016 4:49 pm przez wujcio, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Śr lis 30, 2016 9:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
wujcio napisał(a):
Wracając do sprawy ekumenii. Ja w tej chwili nie widzę w stanowisku pro, czy przeciw ekumenii jakiegoś zysku, czy też straty. Na razie bycie przeciwnikiem ekumenii nie pociąga za sobą jakiś kosztów ( strat).
Pisałem o tym, że się "wierchuszka" czasem krzywo patrzy. To na razie są wszystkie koszty. Ale są:

http://www.ekumenizm.pl/ekumenizm/w-pol ... -ekumenii/

Smok Wawelski napisał(a):
wujcio napisał(a):
Czasami będzie trzeba ponieść bardzo poważne koszty, a nawet... pójść do normalnej pracy.
Zaraz, zaraz w naszym kraju tysiace wierzących chodzi od pracy ... normalnej pracy, czasami bardzo ciężkiej i nikt nie mówi o bardzo poważych kosztach z tym związanych :D
Miałem na myśli pastorów. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Śr lis 30, 2016 9:49 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Smok Wawelski napisał(a):
wujcio napisał(a):
Cytuj:
Czasami będzie trzeba ponieść bardzo poważne koszty, a nawet... pójść do normalnej pracy.
Zaraz, zaraz w naszym kraju tysiace wierzących chodzi od pracy ... normalnej pracy, czasami bardzo ciężkiej i nikt nie mówi o bardzo poważych kosztach z tym związanych :D
Miałem na myśli pastorów. :D

To tak jak i ja :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Cz gru 01, 2016 12:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
wujcio napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Miałem na myśli pastorów. :D
To tak jak i ja :D
No, to szacun dla takich. Ciekawy artykuł na ten temat:

http://www.kz-odnowa.pl/kosciol-i-jego- ... e/artykuly

Obawiam się, że praca zarobkowa przywódców nie jest normą. A obawiam się z kilku powodów. Nie wiem, czy są jakieś dane statystyczne na ten temat.

Problem polega na tym, że benefity związane z rejestracją związku wyznaniowego są chyba dość oczywiste:

"Na mocy ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania związki wyznaniowe są zwolnione z opłat celnych oraz nie płacą podatków od nieruchomości, czynności cywilnoprawnych, spadków, darowizn i dochodów z działalności niegospodarczej. Zwolnione od opodatkowania są dochody z działalności gospodarczej przeznaczone na cele kultowe, oświatowo-wychowawcze, naukowe, kulturalne, na działalność charytatywno-opiekuńczą, punkty katechetyczne, konserwację zabytków (w 2011 roku związki wyznaniowe dostały na nią 37 mln zł) oraz na inwestycje sakralne i kościelne. Osoby prawne kościołów i innych związków wyznaniowych są zwolnione od opodatkowania i od świadczeń na fundusz gminny i fundusz miejski."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Finansowa ... ych#Polska

Nie wiem, skąd pochodzą środki, dla katechetów w "szkółkach niedzielnych" (może ktoś wie), ale okazuje się, że związki wyznaniowe mogą dostawać również dotacje z UE:

http://mojafirma.infor.pl/fundusze-unij ... owych.html

Czyli "marchewka" jest całkiem dorodna... ale i kijek pokaźny.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Cz gru 01, 2016 3:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Cytuj:
A ktoś kto się sprzeciwił ekumenii zapłacili jakąś cenę ?


Oczywiście, że są ludzie którzy w jakiś sposób płacą cenę za sprzeciw wobec ekumenii. Płacą ją, paradoksalnie, we wspólnotach do których należą. Czasami w swoich rodzinach, Tą ceną jest niezrozumienie ich postawy, ostracyzm, izolacja. Znam kilka osób które musiały opuścić zbory z powodu swoich przekonań. m.in antyekumenicznych. Przy czym przekonania antyekumeniczne nie są najczęściej jedynym powodem ich odejścia. Ekumenia występuje zazwyczaj w pakiecie z innymi zwiedzeniami i naukami niebiblijnymi typu kościół korporacyjny wg koncepcji Ricka Warrena, czy kościół neo okultystyczny rodem z Bethel Church Redding i inne.

My dzisiaj wiele mówimy na temat fizycznych prześladowań chrześcijan na świecie, a nie zdajemy sobie sprawy z tego, że w wielu "cywilizowanych" krajach nasi Bracia i Siostry są psychicznie, werbalnie prześladowani z powodu swoich biblijnych przekonań i postaw.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Cz gru 01, 2016 5:04 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Aolsza nikt nie neguje faktu, iż pojedyńcze osoby tracą na wyrażaniu sprzeciwu wobec działań ekumenicznych. Dyskusja i cytat, który podajesz dotyczyła zagadnienia, czy denominacje tracą na wyrażaniu sprzeciwu wobec działań ekumenicznych i ta strata następuje ze strony państwa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Cz gru 01, 2016 7:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
wujcio napisał(a):
Pamiętać nalezy, iż np. w takiej organizacji jak Polska Rada Ekumeniczna http://ekumenia.pl/kim-jestesmy/ nie ma KRK 8)
To prawda. Nie ma KRK. Ale wystarczy poczytać na tej samej stronie w innej zakładce, żeby się zorientować, że KRK bierze "czynny udział":

"Co roku na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan przygotowywane są materiały z tekstami biblijnymi, rozważaniami, modlitwami, propozycjami liturgii nabożeństw itp. Od 1966 r. materiały te razem przygotowują Komisja „Wiara i Ustrój” Światowej Rady Kościołów oraz Papieska Rada (wcześniej Sekretariat) ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Polską wersję broszury z materiałami od 1998 r. wspólnie opracowują Polska Rada Ekumeniczna oraz Rada ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski Kościoła Rzymskokatolickiego. Od 1975 r. co roku materiały przygotowywane są przez grupy chrześcijan z poszczególnych krajów. Materiały na 2012 r. opracowała grupa polska."

http://ekumenia.pl/projekty-i-inicjatyw ... rzescijan/

Członkiem stowarzyszonym PRE jest Społeczne Towarzystwo Polskich Katolików:

http://ekumenia.pl/kim-jestesmy/statut- ... menicznej/

Fragment statutu PRE:

§5
Do Rady mogą zostać przyjęte inne Kościoły posiadające osobowość prawną, nauczające, iż zgodnie z Pismem Świętym wyznają wiarę w Trójjedynego Boga: Ojca, Syna i Ducha Świętego oraz uznają Jezusa Chrystusa jako Boga-Człowieka i Zbawiciela.

Czy w związku z tym cokolwiek przeszkadza, żeby KRK był członkiem PRE? Ależ skąd.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Cz gru 01, 2016 8:04 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Smok Wawelski napisał(a):
To prawda. Nie ma KRK. Ale wystarczy poczytać na tej samej stronie w innej zakładce, żeby się zorientować, że KRK bierze "czynny udział":
To, że KRK czynnie bierze udział w działaniach ekumenicznych to nie ulega wątpliwości. Rzecz w tym, że jak ocecniamy czy państwo "karze" jakieś denominacje ( kościoły) za sprzeciw wobec ekumenizmu, to na razie wychodzi, że nie karze.

Smok Wawelski napisał(a):
Nie wiem, skąd pochodzą środki, dla katechetów w "szkółkach niedzielnych" (może ktoś wie)
Kościoły ewangeliczne mogą otrzymywać dofinasowanie do nauki religii w szkołach, na zbliżonych zasadach jak np. KRK, czyli jest katecheta, który dostaje pensje za naukę religii w szkole jako nauczyciel.
Ustawa o systemie oświaty stanowi:
Art. 12. 1. Publiczne przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja organizują naukę religii na życzenie rodziców, publiczne szkoły ponadgimnazjalne na życzenie bądź rodziców, bądź samych uczniów; po osiągnięciu pełnoletności o pobieraniu nauki religii decydują uczniowie.
2. Minister właściwy do spraw oświaty i wychowania w porozumieniu z władzami Kościoła Katolickiego i Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego oraz innych kościołów i związków wyznaniowych określa, w drodze rozporządzenia, warunki i sposób wykonywania przez szkoły zadań, o których mowa w ust. 1.

Do ustawy wydane jest rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w szkołach publicznych, które określa szczegóły -
http://www.rownoscwyznania.org/biezace- ... ly/49.html
Na dzień dzisiejszy jest to wsparcie, z którego pewnie kościoły ewangeliczne chętnie korzystają.
Jaką przyjdzie zapłacić za to cenę, to czas pokaże.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Pt lut 03, 2017 9:34 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
A w tym roku (styczeń 2017) w moim mieście Białymstoku odbyło się bratanie z muzułmanami...
http://archibial.pl/wiadomosci/1522-ogo ... alymstoku/

"Dzień Islamu obchodzony jest zawsze 26 stycznia, czyli bezpośrednio po zakończeniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan."

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Pt lut 03, 2017 5:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 04, 2016 12:57 pm
Posty: 66
Z artykułu:

Cytuj:
W części modlitewnej spotkania odczytano fragmenty Pisma Świętego oraz Koranu mówiące o miłosierdziu Bożym. Spotkanie zakończyła muzułmańska modlitwa spontaniczna Du’a oraz katolicka Modlitwa Wiernych zakończona modlitwą „Ojcze nasz”. Po modlitwach wszyscy uczestnicy spotkania przekazali sobie znak pokoju.


Nic dodać, nic ująć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: So lip 01, 2017 2:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
"ewangeliczny" Exodus 15 bierze udział w obchodach "Bożego Ciała" -

http://diecezja-torun.pl/Artykuly/View/ ... -exodus-15
http://franciszkaniewtoruniu.net/bez-ka ... ielbienia/

kolejny zestaw ekumeniczny z udziałem "ewangelicznych" gwiazd mamy pod nazwą "Song of Songs" -

Cytuj:
Song Of Songs Festival w Toruniu - jeden z największych festiwali muzyki chrześcijańskiej w Europie powraca po 7-letniej przerwie.
W tym roku zagrają z nami:
Maleo Reggae Rockers
Luxtorpeda OFFICIAL
2tm2,3 Akustycznie
Anastasis
Siewcy Lednicy
Michał Rassek
exodus 15
Fisheclectic
Jafia
TGD + goście (Natalia Niemen, Mietek Szcześniak, Mate.o)
oraz gość specjalny z Włoch Sister Cristina Scuccia (zwyciężczyni włoskiej edycji programu The Voice)
Tym razem będziemy bawić się na scenie plenerowej Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki
Bądźcie z nami 14 i 15 lipca w Toruniu!
Wstęp na wszystkie koncerty na naszym festiwalu jest bezpłatny!

Msza święta dla uczestników festiwalu: sobota, godz. 12:00, w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Toruniu.
Do zobaczenia!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: So lip 01, 2017 7:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
aolsza napisał(a):

Msza święta dla uczestników festiwalu: sobota, godz. 12:00, w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Toruniu.
Do zobaczenia!
[/quote]

Ciekawe czy ewangeliczni też wezmą w niej udział, łącznie z tzw komunią... Pewnie będzie galeria zdjęć. Ciekawa jestem.
Ale mam pytanie. Czy jak np jakiś ewangeliczny mówca zaproszony jest aby mówił do katolików ale nie bierze udziału, tj nie kłania się i nie je oplatka, to jest ekumeniczny? Jak możemy docierać do katolików? Zetknęłam się z "metodą", że kiedy człowiek z krk się nawraca zostaje w "systemie" aby mieć większy "wpływ" :O

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL