www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:25 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Cz paź 17, 2019 1:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Niestety, ewangelicznie wierzący chrześcijanie nie orientują się w oficjalnej nauce krk. Na temat kulturowego aspektu katolicyzmu wiedzą tyle, ile widzą dookoła w naszym kraju. A ponieważ ich pastorom coraz mniej rzeczy w tym przeszkadza i nawet nie zastanawiają się nad tym, jakie są powiązania "kulturowego katolicyzmu" z jego "taktyką ewangelizacyjną", droga do ekumenii jest otwarta.

Korzystają z tego skrzętnie nowe pokolenia apologetów katolickich, którzy mają ułatwione zadanie wmówienia ewangelicznym chrześcijanom, że nie znają "prawdziwego katolicyzmu" i tylko dlatego albo odeszli kiedyś z krk, albo jeszcze się do niego nie przyłączyli.

Okazuje się bowiem według nich, że ten "prawdziwy katolicyzm" jest tak naprawdę... chrześcijaństwem ewangelicznym, tyle że pewne pojęcia są "troszkę inaczej formułowane". Ale przecież to jest drobiazg, o który nie warto się spierać...

I tak mamy te same słowa, które wystarczy przedefiniować, żeby "mówić to samo" o łasce, usprawiedliwieniu, autorytecie Słowa Bożego, tradycji i tak dalej. Konferencja linkowana u nas na głównej stronie mówi na ten temat, więc odsyłam również do niej:

http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/multi ... licy-razem

AdamW napisał(a):
W świetle tylko tych krótkich wypowiedzi (jest ich cały ogrom) naprawdę nie wiem, jak można twierdzić, że rozważamy to samo i tak samo.
Dave Hunt kiedyś powiedział, że ludzie dają się zwieść w znacznej mierze na własne życzenie. Zanim Biblia była powszechnie dostępna, ludzie błądzili po omacku (choć i wtedy byli dysydenci w samym krk i kościoły poza krk, traktowane przez "zbrojne ramię partii" w sposób kategoryczny). Teraz mamy nie tylko Biblię, ale również internet. Każdy może znaleźć teksty przytaczane przez Ciebie. Tylko nie każdemu się chce, bo nie każdemu zależy na prawdzie - bardziej na tym, "żeby było miło", na "świętym spokoju", na szkółce niedzielnej dla dzieci, na własnej reputacji i na wielu innych rzeczach, które nie mają nic wspólnego z płaceniem ceny uczniostwa.

Myślę, że właśnie dlatego coraz więcej kościołów ewangelicznych ślepo wchodzi w nurt ekumeniczny "jak w masło". Niektórym się wydaje, że w ten sposób zyskają platformę do głoszenia Ewangelii katolikom, ale po pierwsze taka metoda jest przewrotna i Bóg się do niej nie przyznaje (cytowanie w kółko, że Paweł był "wszystkim dla wszystkich, żeby zbawić choć niektórych" jest nadużyciem Pisma wynikającym z błędnej interpretacji przypisującej mu używanie kłamstwa dla wyższych celów) i dlatego najczęściej taki "Wallenrodyzm" kończy się przejściem na katolicyzm albo przynajmniej totalnym kompromisem typu "wspólna ewangelizacja".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Cz paź 17, 2019 7:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 11:51 am
Posty: 61
Mariusz Muszczyński - niestety kolejny ekumeniczny pastor KZ. Naucza w radiu Doxa FM, które organizuje m.in. pielgrzymki do Medjugorje.
Protestanci, katolicy, prawosławni razem.
Ekumenizm - rozbijanie murów
Papież Franciszek - przykładem prawidłowego modelu życia

_________________
I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. (Ewangelia Jana 11:25)


Ostatnio edytowano So paź 26, 2019 9:11 am przez Renegat, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Cz paź 17, 2019 8:52 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 1:00 pm
Posty: 42
Renegat napisał(a):
W ramach informacji o krk: youtube.com/watch?v=jg-6JpIQLhA kim jest kapłan w krk?

Mogę zapytać jaki cel ma ten filmik? Logo, kanał na YouTube, playlista "Muzyczka"... przecież to jest jakaś porażka. W opisie każdego (chyba) filmiku delikatne "lokowanie produktu". Prędzej by mnie to kiedyś utwierdziło w przekonaniu, że wszystko jest z KRK w porządku.

Usuwam linka, bo to tylko promuje ten kanał w wyszukiwarkach.

Smok Wawelski napisał(a):
Teraz mamy nie tylko Biblię, ale również internet. Każdy może znaleźć teksty przytaczane przez Ciebie.

Racja. Tyle, że sam z siebie chyba mało kto się za to zabierze. Stary człowiek nie chciał szukać, zbliżać się do światła. Wystarczało bywać na mszy, chadzać do komunii, zaglądnąć do konfesjonału żeby wszyscy byli zadowoleni. Nie ważne w co dokładnie wierzysz, czy rozumiesz Słowo. O nowym narodzeniu jeśli w ogóle się usłyszy, to na zasadzie podsunięcia formułki modlitwy, którą się odmawia jak każdą inną za kimś prowadzącym tak jak różaniec lub jakąkolwiek inną modlitwę. "Święty spokój" też miewałem. Ale pokoju w sercu przez lata nie.

Tragiczne jest to, że ani "wierny" ani ten wyśmiany w linku wcześniej kapłan najczęściej po prostu nic nie rozumie. Dzięki tylko łasce Pana trafiłem na takich ludzi, którzy pomogli mi to po prostu zrozumieć. Dziwi mnie natomiast, że niektórzy próbują działać takim młotkiem, a potem są w szoku, że to nie działa. To tak jakby mieć pretensje do dwulatka, że nie rozumie zasad ruchu drogowego i próbować okładać go fragmentami z kodeksu drogowego na dobranoc.

Pamiętam jakim szokiem dla mnie też było, gdy zobaczyłem jak Nehemiasz, Ezdrasz i inni Lewici podchodzili do sprawy (Ne 8;1-18,12):
Wówczas zebrał się cały lud jak jeden mąż na placu, który był przed Bramą Wodną, i powiedział do Ezdrasza, uczonego w Piśmie, aby przyniósł księgę Prawa Mojżesza, które PAN nadał Izraelowi. Wtedy Ezdrasz, kapłan, przyniósł Prawo przed zgromadzenie mężczyzn i kobiet oraz wszystkich, którzy mogli słuchać i rozumieć, a działo się to pierwszego dnia siódmego miesiąca. I czytał je przed tym placem, który znajdował się przed Bramą Wodną, od rana aż do południa, przed mężczyznami i kobietami oraz tymi, którzy mogli zrozumieć; a uszy całego ludu były skupione na księdze Prawa. Ezdrasz, uczony w Piśmie, stanął na drewnianym podwyższeniu, które przygotowano na ten cel, a obok niego, po prawej stronie, stali: Mattitiasz, Szema, Ananiasz, Uriasz, Chilkiasz i Maasejasz, a po lewej stronie: Pedajasz, Miszael, Malkiasz, Chaszum, Chaszbadana, Zachariasz i Meszullam. Ezdrasz otworzył księgę na oczach całego ludu – gdyż stał wyżej niż on – a gdy ją otworzył, cały lud powstał. I Ezdrasz błogosławił PANU, wielkiemu Bogu, a cały lud, podnosząc ręce, odpowiadał: Amen! Amen! Potem skłonili głowy i oddali pokłon PANU, padając twarzą ku ziemi. Także Jeszua, Bani, Szerebiasz, Jamin, Akkub, Szabbetaj, Hodiasz, Maasejasz, Kelita, Azariasz, Jozabad, Chanan, Pelajasz i Lewici nauczali lud prawa. A lud stał na swoim miejscu. Czytali więc z księgi Prawa Bożego wyraźnie i wyjaśniali znaczenie tak, żeby zrozumiano to, co czytali.

A potem pisze w 12 wersecie:
Rozszedł się więc cały lud, aby jeść i pić, aby rozsyłać porcje i radować się bardzo, gdyż zrozumiał słowa, które mu ogłoszono.


Ostatnio edytowano Pt paź 18, 2019 9:14 am przez AdamW, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Pt paź 18, 2019 8:43 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 11:51 am
Posty: 61
...

_________________
I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. (Ewangelia Jana 11:25)


Ostatnio edytowano So paź 26, 2019 9:35 am przez Renegat, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Pt paź 18, 2019 7:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 11:51 am
Posty: 61
Treść postu usunąłem

_________________
I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. (Ewangelia Jana 11:25)


Ostatnio edytowano So paź 26, 2019 9:11 am przez Renegat, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: So paź 19, 2019 11:05 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
AdamW napisał(a):
Racja. Tyle, że sam z siebie chyba mało kto się za to zabierze. Stary człowiek nie chciał szukać, zbliżać się do światła. Wystarczało bywać na mszy, chadzać do komunii, zaglądnąć do konfesjonału żeby wszyscy byli zadowoleni. Nie ważne w co dokładnie wierzysz, czy rozumiesz Słowo. O nowym narodzeniu jeśli w ogóle się usłyszy, to na zasadzie podsunięcia formułki modlitwy, którą się odmawia jak każdą inną za kimś prowadzącym tak jak różaniec lub jakąkolwiek inną modlitwę. "Święty spokój" też miewałem. Ale pokoju w sercu przez lata nie.
Adamie, ja pisałem nie o "starym człowieku", tylko o odrodzonych ludziach w kościołach ewangelicznych, którzy na własne życzenie wchodzą w ekumenię z krk, bo nie chce im się sprawdzić nauczania tego kościoła. Takim jest kontekst mojej powyższej wypowiedzi.

Przeczytaj jeszcze raz ostatnie zdanie akapitu pierwszego i cały następny. Człowiek odrodzony ma w Biblii napisane, że powinien Słowo Boże znać, a od fałszywych nauczycieli uciekać. On może kierować się światłem, w przeciwieństwie do nieodrodzonego, o którym piszesz jak najbardziej słusznie.

Renegat napisał(a):
Biłem się z myślami wstawiając ten link, bo wiedziałem, że to może kogoś zgorszyć. Ale proszę o cierpliwość, postaram się jak najszybciej uzasadnić.
Moim zdaniem, krytyka ze strony Adama jest słuszna i nie ma sensu uzasadniać cytowania źródeł, które są de facto zatrute. Mieliśmy już takie wpadki na forum (ja sam również) i trzeba może czasem trochę dłużej "pobić się z myślami" zanim się taki link wstawi. Sam oglądałem i napawało mnie obrzydzeniem to, w jaki sposób oraz po co mówi się takie rzeczy.

Gdyby wykładowca chociaż prowadził widzów ku Ewangelii, to jeszcze można by to zrzucić na karb jego niedojrzałości. Ale linkowanie kanałów ateistów, którzy krk kojarzą z chrześcijaństwem i w związku z tym głoszą jakieś dziwne teorie nie prowadzące nikogo do zbawienia, jest po prostu błędem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: So paź 19, 2019 2:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 1:00 pm
Posty: 42
Cytuj:
Adamie, ja pisałem nie o "starym człowieku", tylko o odrodzonych ludziach w kościołach ewangelicznych, którzy na własne życzenie wchodzą w ekumenię z krk, bo nie chce im się sprawdzić nauczania tego kościoła. Takim jest kontekst mojej powyższej wypowiedzi

Racja. Teraz rozumiem.

Wracając do tematu Ekumenizmu. Polecam ten wykład między innymi:
https://youtu.be/mqnGyQfMaco oraz ten https://youtu.be/d4GyazVVvbg


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Cz paź 24, 2019 11:36 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Renegat napisał(a):
P.S. Jeśli właściciel forum uzna, że zawartość moich ostatnich postów w tym wątku jest gorsząca, to proszę o usunięcie.

Z racji na to, że założyłem kiedyś ten wątek na temat ekumenizmu, bardzo proszę cię Renegacie o usunięcie linków, które mogą być dla kogokolwiek gorszące, począwszy od linku "kim jest kapłan w KRK". Już samo logo kanału dyskredytuje ten film do linkowania i pokazywania wierzącym.

Moim zdaniem nie powinieneś zrzucać na kogokolwiek konieczności wysłuchania / obejrzenia wszystkich materiałów, które linkujesz. Ty sam powinieneś to ocenić i podjąć dobrą decyzję w Duchu Świętym, co do umieszczenia na forum. A jeśli biłeś się z myślami, to już miałeś ostrzeżenie, że może lepiej nie.

Osobiście badam temat KRK i uważam, że jest potrzebna wiedza na ten temat. Ale niech pochodzi ona z nie wulgarnych źródeł.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: So paź 26, 2019 9:33 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 11:51 am
Posty: 61
Linki usunąłem i traktuję wasze zdanie jako napomnienie, które z pokorą przyjmuję.
Mimo, że "świat" uważa, iż tylko winni się tłumaczą, ja sądzę, że każdy powinien się wytłumaczyć, jeśli zaszły ku temu jakieś okoliczności. Zbrodnię pedofilii w krk traktuję jako jeden z owoców tej instytucji.
Jeśli możemy mówić o mordowaniu ludzi przez krk w wiekach ciemnych, to pedofilia, a dokładniej sposób jej ukrywania, jest moim zdaniem, jednym z owoców tej instytucji dzisiaj.
Dodam jeszcze, że te filmy, to nie były filmiki amatora YT, tylko dokumenty i reportaże z profesjonalnych stacji. Dlatego je wrzuciłem. Czasami, kiedy braknie nam chleba, a jedynym sklepem w pobliżu jest sklep nocny, to mimo, iż głównym towarem jest tam alkohol, to i tak wejdziemy i ten chleb kupimy. Tak potraktowałem ten kanał YT. Jeszcze raz przepraszam i rozumiem, że napomnienie dotyczyło tego amatorskiego kanału, a nie samego zagadnienia zbrodni pedofilii.
Cytuj:
(15) Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi! (16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce. (18) Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców.(Ew. Mateusza 7:15-18)

_________________
I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. (Ewangelia Jana 11:25)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Ekumenizm
PostNapisane: So paź 26, 2019 10:00 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Renegacie, jak już Rafał (moim zdaniem słusznie) napisał, chodzi o kwestię wulgarności, sposobu przedstawienia treści - już samo logo kanału jest odrażające (środkowy palec mający internacjonalnie odczytywalne znaczenie). Nie chodzi natomiast o to, czy coś jest amatorskie, czy profesjonalne - to nie ma nic do rzeczy. Moim zdaniem dobrze zrobiłeś usuwając te linki.

Ponadto moim zdaniem (którego nikt nie musi podzielać) najpóźniej od publikacji dokumentu "Tylko nie mów nikomu" sprawa w kwestii pedofilii za murami KRK jest jasna. Każdy, kto nie zamyka celowo oczu i uszu ma podane na tacy, co tam się dzieje i co się z tym robi. Mój wniosek: wzmacniacze argumentacji w postaci dodatkowych filmików nie są konieczne. Moim zdaniem niekonieczne (a czasem nawet szkodliwe) jest inwestowanie w to naszej energii.

Nawet się zastanawiam, czy czasami nie jest podobnie z nowymi materiałami nt. Ekumenizmu: jest już tyle dobrych i aktualnych materiałów w temacie (np. http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/multi ... licy-razem). Oczywiście niezależnie od tego trzeba temat mieć na uwadze i zawsze odpowiednio reagować i głosić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Wt lis 05, 2019 11:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Wracam do Marcina Zielińskiego i jego powiązania z Kościołem Zielonoświątkowym.

Cytuj:
Na falach Ducha – wyzwania pentekostalizacji – to tytuł ekumenicznej konferencji naukowej, jaka odbyła się 4 czerwca 2019 roku w siedzibie [zielonoświątkowej] Wyższej Szkoły Teologiczno-Społecznej w Warszawie, która wraz z Polskim Forum Chrześcijan współorganizowała wydarzenie. Ekumenizm.pl był jednym z patronów medialnych.

Celem konferencji było „wielopłaszczyznowe opisanie zjawiska pentekostalizacji we współczesnym chrześcijaństwie oraz jego znaczenie dla Kościoła i świata.” Konferencja składała się z trzech sesji – historycznej, systematycznej i praktycznej, a całość zakończyła się nabożeństwem uwielbienia prowadzonym przez rzymskokatolickiego charyzmatyka Marcina Zielińskiego.


https://www.ekumenizm.pl/ekumenizm/w-po ... kostalizm/

Tymczasem lider uwielbienia na zielonoświątkowej uczelni staje się coraz bardziej "maryjny". Warto na to zwrócić uwagę. Na falach jakiego ducha jest to ekumeniczno - okultystyczne towarzystwo? NRK KZ - Bethel Church - Marcin Zieliński

Cytuj:
Biskup Grzegorz Ryś z Krakowa to z kolei autor wielu poczytnych książek o wierze, znany z inicjowania dużych akcji ewangelizacyjnych oraz programów telewizyjnych czy pracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży. W bardzo jasny i przystępny sposób mówił o tym, że według Kongregacji Nauki Wiary ruchy charyzmatyczne nie są zagrożeniem dla tradycyjnych form przeżywania wiary, ale raczej jej wzbogaceniem.

W programie konferencji była też medytacja nad wybranym fragmentem Słowa Bożego, czy praca w grupach i dzielenie się własnymi doświadczeniami. Kulminacyjnym momentem spotkania była Msza św., którą koncelebrowało kilkudziesięciu księży oraz ordynariusze z trzech diecezji: biskup Krzysztof Nitkiewicz z Sandomierza, biskup Jan Piotrowski z Kielc oraz biskup Henryk Tomasik z Radomia. Biskup kielecki wygłosił też homilię dla uczestników spotkania.

Spotkanie zakończyła konferencja Marcina Zielińskiego, 25-letniego świeckiego charyzmatyka ze Skierniewic. Opowiadał, że jeszcze jako dziecko, w wieku 15 lat, całkowicie oddał swoje życie Panu Jezusowi, a wkrótce potem zaczął modlić się nad chorymi w szpitalach. Potem miał tak wielkie pragnienie modlitwy za chorych, że wręcz szukał niepełnosprawnych na ulicach, aby móc się nad nimi pomodlić.


http://www.tsk24.pl/index.php/wydarzeni ... elkie-cuda

!!!! http://www.tsk24.pl/images/min2017_2/20170913-m7(1).jpg
Obrazek
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/d4/a8/59 ... 1505135382

https://echodnia.eu/radomskie/biskup-gr ... r/12467266


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Śr lis 06, 2019 8:06 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
DUCH ŚWIĘTY – DUCH POJEDNANEJ RÓŻNORODNOŚCI WEEKEND FORMACJI EKUMENICZNEJ - kolejne wydarzenie na które warto zwrócić uwagę;

Cytuj:
Wspólnota Chemin Neuf, we współpracy z Zespołem ds. Nowej Ewangelizacji KEP i Polską Radą Ekumeniczną, zaprasza do Łodzi na weekend formacji ekumenicznej w dn. 24-26 maja 2019.

Opierając się na przekonaniu, że, jak mówi List do Efezjan: „przez Jezusa w jednym Duchu mamy przystęp do Ojca” (Ef 2,18), chcemy wspólnie uczyć się rozpoznawać Ducha Świętego jako Ducha pojednanej różnorodności. Chcemy zastanawiać się, jak Duch Święty, pośród różnorodności naszych Kościołów, tworzy widzialną jedność Ciała Chrystusowego. Będą to dni wypełnione intelektualnymi poszukiwaniami (konferencje, panele, dyskusje), doświadczeniami duchowymi (wspólna modlitwa liturgiczna i spontaniczna, czas na modlitwę w ciszy, świadectwa) i czasem braterskim. Wierzymy, że już teraz, w relacjach między chrześcijanami, którzy nie są jeszcze w pełnej jedności, możemy coraz lepiej rozpoznawać działanie Ducha Świętego. Lęk przed innymi, często różnymi od nas,\ oraz nieznajomość Ducha Świętego, sprzyja budowaniu murów. Wzajemne poznanie się oraz wspólne słuchanie tego, co mówi Duch do Kościoła, pozwala z kolei na lepsze rozeznanie i podjęcie dobrych kroków ku jedności według Bożej woli.



Cytuj:
Szczególnym gościem weekendu będzie dr Jean-Daniel PLÜSS, ze Szwajcarii, pastor z Kościoła Zielonoświątkowego, Prezydent Fundacji Światowego Forum Chrześcijańskiego oraz członek European Pentecostal Charismatic Research Association.

Lista pozostałych potwierdzonych gości:
• bp Andrzej BAJEŃSKI – Kościół Chrystusowy
• ks. bp Marek IZDEBSKI – Kościół Ewangelicko-Reformowany
• dr Piotr KARAŚ – WSTS, Kościół Zielonoświątkowy
• dr hab. Marek KITA – UPJPII, Wspólnota Chemin Neuf, Kościół Rzymskokatolicki
• ks. dr Andrzej KUŹMA – ChAT, Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny
• ks. Michał MAKULA – Kościół Ewangelicko-Augsburski
• ks. dr hab. Sławomir PAWŁOWSKI SAC – Kościół Rzymskokatolicki
• ks. prof. dr hab. Andrzej PERZYŃSKI – UKSW, Kościół Rzymskokatolicki
• o. dr Adam STROJNY – Wspólnota Chemin Neuf, Kościół Rzymskokatolicki
• pastor Leszek WAKUŁA – Kościół Chrześcijan Baptystów
• dr hab. Kalina WOJCIECHOWSKA – ChAT, Kościół Ewangelicko-Augsburski


Cytuj:
– sobotni program popołudniowy i wieczór uwielbienia – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (ul. Stefana Żeromskiego 115),
– niedzielne celebracje liturgiczne: Liturgia Słowa – Kościół Ewangelicko-Reformowany, godz. 10.30; Eucharystia kończąca weekend w katedrze katolickiej (ul. ks. ul. Piotrkowska 265), pod przewodnictwem arcybiskupa Grzegorza RYSIA, z homilią biskupa Kościoła Reformowanego Marka IZDEBSKIEGO, godz. 15,
– posiłki (sobotni obiad i kolacja oraz niedzielny obiad) – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (ul. Stefana Żeromskiego 115).


https://www.archidiecezja.lodz.pl/2019/ ... menicznej/

*******

Dave Hunt napisał:

Cytuj:
Charyzmatyczny most wiodący do Rzymu

Duża doza odpowiedzialności za wzmagającą się współpracę z religią katolicką spoczywa na przywódcach ruchu charyzmatycznego. To charyzmatycy jako pierwsi zorganizowali wspólne protestancko-katolickie konferencje i uznali siebie nawzajem za chrześcijan. Około 10 milionów katolików w Ameryce i 72 miliony w 163 krajach na całym świecie obecnie „mówi językami". Rzekoma zdolność do tego została uznana przez innych charyzmatyków jako dowód na to, że katolicy muszą być nowo narodzeni. Waga, jaką przypisano temu doświadczeniu, spowodowała, że przymykano oczy na nawet najbardziej drastyczne różnice doktrynalne. Ruch charyzmatyczny stał się głównym mostem prowadzącym do Rzymu.


https://zwiedzionechrzescijanstwo.blogs ... rzymu.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Śr lis 06, 2019 8:51 am 
Offline

Dołączył(a): So kwi 16, 2005 2:24 pm
Posty: 56
Cytuj:
aolsza wrote:
Wracam do Marcina Zielińskiego i jego powiązania z Kościołem Zielonoświątkowym.


W tym tygodniu w dn. 7-10.11 odbywa się konferencja młodzieżowa "Baza Centrum" orgranizowana przez KZ na Siennej. Dotąd uchodzili za kościół (mowa tu o zborze stołecznym), który unika nauk Ruchu Wiary i Trzeciej Fali i (tzw. "charyzmanii"), ale tym razem nie mają już problemu z otwartym reklamowaniem nauczyciela z tego ruchu ("namaszczonego" również przez Heidi Baker i czerpiącego z nauk apostoła Billa Johnsona) - w dodatku katolika maryjnego - ponieważ "czyni cuda". Spotkali się z wieloma pytaniami i krytycznymi uwagami na temat zaproszenia Marcina Zielińskiego na tę konferencje i wyjaśnili swoje podejście do tej sprawy następująco, po czym zamknęli temat:

Cytuj:
Baza Centrum
Dziękujemy za wszystkie głosy troski o konferencję oraz wyrażone zaniepokojenie. Jesteśmy świadomi przytaczanych argumentów. Rozmawialiśmy o nich długo przed ogłoszeniem programu.
Podjęliśmy decyzję o zaproszeniu Marcina Zielińskiego na konferencję znając go osobiście, jak i znając jego nauczanie i poglądy. Nie musimy się ze wszystkimi poglądami zgadzać, by szanować zarówno Marcina jak i widzieć w nim Boże działanie.
Sesja specjalna ma na celu przedstawienie tematu uzdrowienia i posługi w tej dziedzinie innym. Wierzymy, że Boże Królestwo objawia się także poprzez uzdrowienie. Modlimy się o to, by na Bazie ludzie doświadczali uzdrowienia, jak i poszli dalej w świat modląc się o chorych i ogłaszając uzdrowienie w Imieniu Jezusa. Rozpoznajemy, że Marcin Zieliński jest osobą używaną przez Boga w służbie modlitwy o uzdrowienie, a ze względu na swój młody wiek, wierzymy że będzie inspirować do takiej służby inne młode osoby.
"W rzeczach koniecznych jedność, w wątpliwych wolność, we wszystkich miłość" - o tę miłość apelujemy do wszystkich, mając świadomość różnych poglądów. Prosimy o modlitwę i wsparcie, a wszystkich pastorów zapraszamy do skorzystania z przesłanego zaproszenia, by uczestniczyć zarówno w tej sesji, jak i całej konferencji. Jeśli pojawi się jakakolwiek wątpliwość odnośnie przekazywanych przez zaproszonych mówców treści, będziecie mogli na bieżąco przedyskutować to z młodzieżą z Waszych zborów.
Do zobaczenia.
Chcemy tym oświadczeniem zamknąć dalszą dyskusję w tym temacie, wszystkie wątpliwości zostały wyrażone, a dalsze rozmowy nie przyniosą żadnych pozytywnych owoców.


https://www.facebook.com/bazacentrumpl/ ... =3&theater

Cytuj:
Baza Centrum to coroczny cykl wydarzeń (jak np. koncerty, warsztaty, wykłady, kazania) przeznaczony
dla młodzieży. Głównym organizatorem jest Zbór Stołeczny Sienna przynależący do Kościoła
Zielonoświątkowego w RP. Co ciekawe jedną z usługujących osób ma być katolik Marcin Zieliński.
Ponadto na oficjalnej stronie Bazy Centrum ani na Facebooku próżno znaleźć informacje o wyznaniu
wspomnianego prelegenta. Nie ma jakichkolwiek wzmianki jakoby wydarzenie miało charakter
ekumeniczny. Marcin Zieliński będąc katolikiem praktykuje kult maryjny. Czy osoba uprawiająca jawne
bałwochwalstwo powinna być jednym z mówców na protestanckiej konferencji?

Akcja wywołała na tyle duże zamieszanie, że głos zabrał biskup Kościoła Zielonoświątkowego w RP
Marek Kamiński, który napisał list do pastorów. W liście możemy przeczytać m.in. iż Rada Naczelna
Kościoła nie rekomenduje zapraszania mówców według klucza ekumenicznego. Ponadto biskup zwraca
uwagę, że uczestnicy powinni być szczegółowo poinformowani, iż Baza Centrum będzie mieć charakter
ekumeniczny.

/


https://obywatelenieba.pl/2019/11/05/ka ... -zielinski

https://chnnews.pl/polska/item/4258-mar ... wideo.html

Marcin Zieliński jest krytykowany również przez samych katolików, których słusznie niepokoją "namaszczenia z Toronto" itp. ekscesy - z punktu widzenia katolickiego:

https://gloria.tv/post/2mhQGS11Ep7pAEL8m2HyMfWZC

https://gloria.tv/post/nM6Mw7LZNNFX1qPiJWY3UMUNq

https://gloria.tv/post/4uVWeRcg6VvgB3mZM8VG4U7SW

Komentarz pastora KZ Henryka Hukisza nt tego zjawiska, który został napisany już parę lat temu, ale nadal jest aktualny:

Cytuj:
Od pewnego czasu internet, głównie Facebook i Youtube, zalewane są doniesieniami o nastaniu czasu „odnowienia Ducha Świętego w kościele rzymsko katolickim”. Kilka lat temu, dowiedzieliśmy się o powrocie na łono kościoła katolickiego kilku znanych ewangelistów i nauczycieli ewangelikalnych. W tym roku ma odbyć sie na placu św. Piotra, na terenia Watykanu, uroczystość poświęcona jedności i pokojowi w odnowieniu Ducha Świętego. Na ten wielki koncert zapowiadają przyjazd popularni piosenkarze, znani dotychczas z nagrań piosenek uwielbieniowych, jak Darlene Zschech z Hillsong, Don Moen i wielu innych, aby wspólnie z papieżem Franciszkiem wielbić Boga w jednym duchu. Rick Warren nazwał głowę kościoła katolickiego już „naszym papieżem”.

Niedawno natknąłem się na Youtubie na informacje o działalności polskiego ewangelisty, Marcina Zielińskiego, który głównie występuje w środowisku katolickim, dostarczając chorym uzdrowienia. Ludzie są zachwyceni, podobnie jak było na początku, gdy Pan Jezus uzdrawiał, tłumy ciągnęły za Mistrzem, aby doznać cudownego uwolnienia. Lecz Chrystusa to nie zadowalało, gdyż Jego celem było pojednanie ludzi z Bogiem Ojcem, przez cud narodzenia się na nowo. W nauczaniu o powtórnym przyjściu Chrystusa, wspomniany ewangelista, powołuje się na słowa papieża, który zapowiedział na drugim soborze Watykańskim, nastanie odnowy w Kościele. Usłyszałem też coś, co mnie bardzo zasmuciło, ponieważ ten człowiek naucza, że „Reformacja zraniła kościół katolicki”, i należy teraz w pojednaniu z nim, leczyć to zranienie.
Pomyślałem sobie wówczas, że taka nauka powinna doprowadzić do powrotu wszystkich, którzy dzięki ewangelii, wybrali prawdę i opuścili kościół, który głosi przeróżne herezje. Patrząc wstecz, skoro mowa o Reformacji, to należałoby przeproscić kościół katolicki za wszystkie krzywdy wyrządzone przez innych reformatorów i ewangelistów, którzy nauczali, że jedynie Biblia zawiera prawdę, a zbawienie jest też jedynie z łaski, a nie w sakramentach serwowanych w jedynozbawczym kościele.
Idąc dalej za tą myślą, należałoby uznać, iż miliony ludzi, którzy uwierzyli w ewangelię zbawienia z łaski, i z tego powodu zostali znienawidzeni i pomordowani w czasie działania „świętej inkwizycji”, ponieśli daremną ofiarę. Zgodnie z tym, czego teraz nauczają niektórzy, należałoby pozostać w kościele katolickim, nadal posłusznie uczestniczyć w sakramentach, czynić zadośćuczynienie za swoje grzechy, aby w końcu, gdy już zakończą ziemska wędrówkę, rodzina mogła zamówić odpłatnie kilka mszy, w celu wyrwania ich dusz z czyśćca. Przecież papież Franciszek, nadal tak naucza i tak czyni w kościele, którego jest głową. (...)

Bóg nie zmienia się, gdyż „u Niego nie ma żadnej odmiany ani nawet chwilowego zaćmienia” (Jak. 1:17). A jeśli ktoś naucza inaczej, to jest fałszywym nauczycielem. Może w prawdzie czynić znaki i cuda, lecz jedynie po to, aby zwieść ludzi. To jest głównym celem przeciwnika naszego zbawienia, jak powiedział Pan Jezus: „potem przychodzi diabeł i wybiera słowo z serca ich, aby nie uwierzyli i nie byli zbawieni” (Łuk. 8:12).
[/quote]

http://hukisz.blogspot.com/2015/07/zwod ... h.html?m=1


Załączniki:
KZ-Sienna.png
KZ-Sienna.png [ 28.68 KiB | Przeglądane 12266 razy ]
KZ-Baza Centrum (800x389).jpg
KZ-Baza Centrum (800x389).jpg [ 212.94 KiB | Przeglądane 12266 razy ]
KZ-Baza C..png
KZ-Baza C..png [ 40.66 KiB | Przeglądane 12266 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Śr lis 06, 2019 11:45 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
:cry: W obliczu takich smutnych wieści módlmy się tym gorliwiej o to, żeby Bóg otwierał oczy braciom i siostrom, którzy brną w bagno ekumenizmu. Oby Bóg się zmiłował i otwierał ich oczy, a oni oby się opamiętali!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Śr lis 06, 2019 4:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 1:00 pm
Posty: 42
Szok. Ciekawe, czy w tej "Bazie" jest świadomość, że cytują prawie wprost Dekret o Ekumenizmie (za Augustynem):
Cytuj:
Strzegąc jedności w rzeczach koniecznych niech wszyscy zachowają w Kościele należną wolność, stosownie do zleconych sobie zadań, zarówno w różnych formach życia duchowego i karności, jak też w rozmaitości obrzędów liturgicznych, owszem nawet w teologicznym opracowaniu objawionej prawdy: we wszystkim zaś niech pielęgnują miłość.

Dosłownie pół strony wcześniej w tym samym dokumencie można przeczytać:
Cytuj:
Gdy wierni Kościoła katolickiego czynią to wszystko rozsądnie i wytrwale pod okiem swych pasterzy, wnoszą swój wkład dla dobra sprawiedliwości i prawdy, zgodnej współpracy, ducha braterstwa i zjednoczenia, żeby tą drogą powoli, po przełamaniu przeszkód utrudniających doskonałą więź (communio) kościelną, wszyscy chrześcijanie skupili się w jednym sprawowaniu Eucharystii w jedność jednego i jedynego Kościoła, której Chrystus od początku użyczył swemu Kościołowi, wierzymy że ta jedność trwa nieutracalnie w Kościele katolickim i ufamy, że z dniem każdym wzrasta aż do skończenia wieków.

ppajda napisał(a):
:cry: W obliczu takich smutnych wieści módlmy się tym gorliwiej o to, żeby Bóg otwierał oczy braciom i siostrom, którzy brną w bagno ekumenizmu. Oby Bóg się zmiłował i otwierał ich oczy, a oni oby się opamiętali!

Masz rację, często o tym zapominam. Sama krytyka nic nie wniesie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL