www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:46 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lis 29, 2017 6:12 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Smok Wawelski napisał(a):
Głosi nauki sprzeczne ze Słowem Bożym i Elia również.
A tak naprawdę to o co Ci chodzi?

Chodzi mi o opinie o br. Elia. Wlasnie ja przedstawiles. Dzieki


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lis 29, 2017 8:40 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
robaczek2 napisał(a):
wujcio napisał(a):
Swoją drogą - taka ciekawostka, co zwróciło moją uwagę - człowiek ten doświadcza obecności anioła ( jak sam pisze), cyt. " Nie jestem wtedy sam. Mój Anioł Stróż Lechitiel bierze mnie za rękę i doświadczam oderwania duszy od ciała.".

Co o tym sadzisz?
Doswiadcza czy nie doswiadcza?

Pytanie jest w istocie źle postawione, bo nawet jak doświadcza ( czemu daję wiarę, przyjmuję, że na stronie https://wobroniewiaryitradycji.wordpres ... k-z-calvo/ opisano fakty), to czy ma oznaczać, że to jest z Boga ?
Nawet jeśli jego doświadczenia są natury religijnej, a są, bo stygmaty są takiej natury, to nie musi oznaczać, że stoi za tym Bóg. O tym, czy coś jest z Boga, czy nie oceniamy stosując kryteria zawarte w Piśmie. Zwracamy uwagę, nie tylko na podobieństwa wynikające z Pisma, ale może i przede wszystkim na różnice ! A różnice są jednoznacznie negatywne !

Robaczku, czy ty "przypadkiem" nie próbujesz nam wmówić ( zasiać do naszych umysłów) taką myśl, że skoro człowiek doświadcza nadnaturalnych religijnych przeżyć ( które w twojej opinii pochodzą od Boga, a pewnie są też inni ludzie, którzy przyjmą, że to musi być Bóg i w zasadzie to o nich ci chodzi), to powinniśmy dać wiarę temu co mówi ?

Jeśli tak, to ja ci odpowiadam, niech zginie ta myśl.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lis 29, 2017 9:21 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
wujcio napisał(a):
zasiać do naszych umysłów)
...............................................
Jeśli tak, to ja ci odpowiadam, niech zginie ta myśl.

Przepraszam jezeli tak to odebrales. Chyba skonczymy ten temat. Moze spodoba mi sie jeszcze jakis watek i sie odezwe.
Moje refleksje:
1. Do mojego umyslu kazdy moze zasiewac co tylko chce i nie boje sie, ze ktos mi odbierze wiare.
2. To pogrubione zdanie sprawia wrazenie jakiegos zaklecia. Przynajmnie ja tak to odbieram


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lis 29, 2017 9:55 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
robaczek2 napisał(a):
wujcio napisał(a):
zasiać do naszych umysłów)
...............................................
Jeśli tak, to ja ci odpowiadam, niech zginie ta myśl.

Przepraszam jezeli tak to odebrales. Chyba skonczymy ten temat. Moze spodoba mi sie jeszcze jakis watek i sie odezwe.
Moje refleksje:
1. Do mojego umyslu kazdy moze zasiewac co tylko chce i nie boje sie, ze ktos mi odbierze wiare.
2. To pogrubione zdanie sprawia wrazenie jakiegos zaklecia. Przynajmnie ja tak to odbieram

To nie ma nic wspólnego z zaklęciem, a z odrzuceniem takiej myśli - i przyznaję, że zdecydowanym odrzuceniem. Temat nie wyczerpuje warunków dyskusji na forum, bo nie znajdziesz w Piśmie argumentów, które mogłyby uzasadnić zjawisko, o którym napisałeś, wręcz przeciwnie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lis 30, 2017 11:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Mama Muminka napisał(a):
:shock:

Ojciec Pio? Skąd tu spadłeś, robaczku? Nie widzisz, że jesteś na protestanckim forum?

Nie wiedziałem, że Ulica Prosta jest forum protestanckim. Rozumiem, że jest przeciwko Katolicyzmowi lecz sprzeciw przeciwko tej religii miał miejsce na długo przed protestantyzmem. Na wszelki wypadek napiszę, że nie jestem protestantom i jeżeli dobrze rozumiem to Ty Mamo Muminka również nie?

Robaczek napisał(a):
Jakie jest Wasze zdanie o bracie Elia?

Zauważ Robaczku, że zostało Ci narzucone zwracanie się do Elia "brat", podobnie ma się sprawa z Pio na którego mówiono "Ojciec" a papież poszedł jeszcze dalej pozwalając nazywać się Ojcem Święty a to już jest grzech.

Osoba, która narodziła się na nowo staje się bratem bądź siostrą i nie potrzebuje sobie tego pisać przed imieniem. Zresztą braterstwo biblijne w sensie duchowym możliwe jest jedynie pomiędzy ludźmi narodzonymi z Ducha. Elia zapewne nie miałby problemu być nazywanym bratem nawet przez ateistów.

Bracia wypisali Tobie kilka faktów biblijnych a nie własnych opinii na temat nauk propagowanych przez Elia, które są w kontrze do Słowa Bożego. Duch Święty nie jest zwodzicielem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 01, 2017 10:29 am 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Pax vobiscum napisał(a):
Nie wiedziałem, że Ulica Prosta jest forum protestanckim. Rozumiem, że jest przeciwko Katolicyzmowi lecz sprzeciw przeciwko tej religii miał miejsce na długo przed protestantyzmem.
Napiszę coś co może sprecyzuje twoją wypowiedź i jednocześnie będzie powodem do zastanowienia - ale w sensie, czy ja myślę poprawnie. Może używasz/my pewnego skrótu myślowego, a dla niektórych może on być mylący ( ?).
Biblijne chrześcijaństwo jest ZA Chrystusem - używając twoje terminologii - czego dopiero skutkiem jest bycie przeciw ( ten kij ma dwa końce).
Idąc dalej, biblijnie chrześcijaństwo nie jest przeciw katolicyzmowi ( jego instytucjom, organizacji itp.), w taki sam sposób jak jest przeciwko innym religiom: islamowi, hinduizmowi, buddyzmowi, tj. przeciw religiom, które z Chrystusem ( islam coś tam próbuje mówić, ale o Jezusie) nie chcą mieć nic wspólnego. Ta inność związana jest z poglądami, duchowością katolicyzmu, które z chrześcijaństwem nie mają nic wspólnego, a które to podszywają się pod chrześcijaństwo, a dobrym przykładem są poglądy i zachowanie zakonnika Cataldo Elia, o których dyskutujemy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 02, 2017 11:48 am 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Wujcio napisał(a):
Napiszę coś co może sprecyzuje twoją wypowiedź i jednocześnie będzie powodem do zastanowienia - ale w sensie, czy ja myślę poprawnie. Może używasz/my pewnego skrótu myślowego, a dla niektórych może on być mylący ( ?).
Biblijne chrześcijaństwo jest ZA Chrystusem - używając twoje terminologii - czego dopiero skutkiem jest bycie przeciw ( ten kij ma dwa końce).

Oczywiście, że wszystkim nam zdarza się używać skrótów myślowych, które mogą być różnie odebrane, dlatego czasem dobrze jest sprecyzować. Zgadzam się, że sprzeciw kierowany wobec Katolicyzmowi i jego naukom jest dopiero skutkiem pójścia za prawdziwym Jezusem. Ten sam sprzeciw jest oczywiście przeciwko wszelkiej innej nauce, która wypacza nauki biblijne a w szczególności ewangelię.

Niestety czasem sam sprzeciw staje się wymówką aby na przykład zabijać wrogów i tak np czyniono za czasów reformacji chociaż mamy napisane, że nasz oręż nie jest cielesny, ale z Boga i ma moc burzenia twierdz warownych [II Kor 10:3-6], że cierpliwość świętych nie okazuje się poprzez podjęcie miecza [Obj 13:10]. Pan Jezus był barankiem na rzeź prowadzonym, tak samo i Jego uczniowie [Rzym 8:36]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 02, 2018 10:37 am 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 23, 2018 8:50 pm
Posty: 9
Todd White dostal specjalne namaszczenie od Bennego Hinn ....
I tu koniec tematu...
Tu gdzie mnieszkam koscioly wzoruja sie na Bethel i nikogo nie interesuje z jakiego ducha rzeczy sie dzieja wazne ze sie dzieja.
Dwa w polsce mamy mlodego zapalonego "nauczyciela" ktory sam mowi ze chce namaszczenie takie jakie ma "benny hinn" albo wieksze.

_________________
Yolka83


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 02, 2018 3:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2014 1:33 pm
Posty: 50
yolka83 napisał(a):
Dwa w polsce mamy mlodego zapalonego "nauczyciela" ktory sam mowi ze chce namaszczenie takie jakie ma "benny hinn" albo wieksze.


O kogo chodzi? Ktoś nowy? Nie śledzę kolejnych nowych"talentów"...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 02, 2018 3:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 23, 2018 8:50 pm
Posty: 9
Jakub Kaminski.
Nowe przebudzenie...
Paru moich znajomych uwaza ze jego fascynacja Bennym Hinem (pomimo ze sami nie uznaja Bennego Hinna) nic nie znaczy... ze dzieki niemu mamy nowe przebudzenie i swoerzy powiew Ducha.
Mlody chlopaczek...

_________________
Yolka83


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 02, 2018 6:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 17, 2014 1:33 pm
Posty: 50
Nie znam... Dzięki za info.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 02, 2018 9:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Kamiński Jakub? To golas duchowy. Modlił się o niepełnosprawnego Immanuelka z Augustowa i nic się nie stało....

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 04, 2018 11:28 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
T.S.CHRISTWEAPON napisał(a):
Kamiński Jakub? To golas duchowy. Modlił się o niepełnosprawnego Immanuelka z Augustowa i nic się nie stało....

Witaj T.S. CHRISTWEAPONIE! Czy mógłbyś proszę rozwinąć, co dokładnie się wydarzyło oraz od kogo pochodzą informacje w tym temacie? Bo - abstrahując od wymienionej powyżej osoby i nauki, którą głosi - sam fakt, że na przykład wierząca osoba modliła się o uzdrowienie kogoś (jeśli o to w tym przypadku chodziło), a ten ktoś nie został uzdrowiony nie musi świadczyć, że ta osoba wierząca jest "golasem duchowym".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 04, 2018 2:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Cześć Paweł! Mam Kobietę w znajomych na FB. I widzę co ona umieszcza. Babcia opiekuje się niepełnosprawnym wnuczkiem, który został poczęty przez gwałt. Urodził się z wodogłowiem i szczątkowym mózgiem.Cały czas wymaga intensywnej terapii i jego babcia jest otwarta na uzdrawianie nawet przez ''uzdrowicieli'' z Ruchu Wiary. Do Augustowa przyjechał J.Kamiński, który nazywany jest Ewangelistą. Patrząc na Ewangelistę - diakona Filipa(Dzieje Ap.) i co on wyczyniał w Samarii i porównując go do Jakuba odważyłem się nazwać byłego piłkarza golasem duchowym. Myślę że dar uzdrawiania wiąże się ze słyszeniem głosu Bożego. ''A namaszczenie, które macie od Świętego poucza Was we WSZYSTKIM'' 1 List Ap.Jana I ktoś kto bierze się za uzdrawianie powinien modlić się o pełnię Ducha Św. Oczywiście są przypadki, kiedy Bóg wysłuchuje zwykłych wierzących i ludzie mogą być uzdrawiani. Czasami chorzy uzdrawiani są przez placebo czasami i diabeł może uzdrawiać. Na Śląsku jest uzdrowiciel przebrany za księdza, który modli się w Imieniu Jezusa i ludzie są uzdrawiani, tylko podczas cudów nie ma przekonania o grzechu, bo uzdrowieni nie zmieniają swego życia. Jak ktoś był zgorszony moim ostrym nazewnictwem, to przepraszam. Wasz T.S.

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 04, 2018 2:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 23, 2018 8:50 pm
Posty: 9
Nazewnictwo stosowne do okolicznosci.
Pozdrawiam

_________________
Yolka83


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL