www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:01 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lis 28, 2017 7:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
robaczek2 napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Poczytaj Biblię. I zobacz, co tak jest napisane o kontaktowaniu się ze zmarłymi, kto uwalnia dusze od potępienia i w jaki sposób.

Calkowicie masz racje. Biblia jest Slowem Bozym ktorym nalezy sie zawsze kierowac. Bede wdzieczny za odpowiedz na moje pytania - co sadzisz o fenomenie brata Elia i ojca Pio?
To samo, co sądzi Biblia o kontaktowaniu się ze zmarłymi i uwalnianiu dusz od potępienia przez ludzi, którym "Matka Boska" każe w tym celu znosić demoniczne przeżycia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lis 28, 2017 7:29 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Smok Wawelski napisał(a):
To samo, co sądzi Biblia o kontaktowaniu się ze zmarłymi i uwalnianiu dusz od potępienia przez ludzi, którym "Matka Boska" każe w tym celu znosić demoniczne przeżycia.

Rozumiem, ze nie chcesz odpowiedziec na moje pytanie. Dziekuje za Twoje wypowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lis 28, 2017 7:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
robaczek2 napisał(a):
Nie wiedzialem, ze wszelkim innym wstep wzbroniony. Przyznam, ze niezbyt uwaznie czytam wszelkkie regulaminy, instrukcje itd

Nie, wstęp nie jest wzbroniony, tylko mało uzasadniony; na katolickich forach pewnie znajdziesz entuzjastów i wierzących w ojca Pio i jego podopiecznych.

A swoją drogą fakt, że niezbyt uważnie czytasz regulaminy oraz instrukcje nie najlepiej o Tobie świadczy; uważne czytanie instrukcji niejednemu uratowało życie, a regulamin umożliwia praworządne funkcjonowanie wśród ludzi.

W Słowie Bożym też są pewnego rodzaju instrukcje i regulamin życia takiego, jakie podoba się Bogu, bo to On jest autorem tego regulaminu. A zatem ten regulamin na tym forum może Ci się też przydać, żebyś wiedział, czego się spodziewać.

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lis 28, 2017 7:40 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Mama Muminka napisał(a):
[
Nie, wstęp nie jest wzbroniony,.

Swietnie. Masz racje z regulaminami bo niedawno troche brak znajomosci przepisow mnie kosztowal. Rowniez calkowita racja ze "W Slowie Bozym... " itd.
Zainteresowalem sie tym watkiem ze wzgledu na to ze sa wymienione rozne nazwiska wiec pomyslalem sobie, ze moze byc interesujace co roznoi ludzie sadza o br. Elia czy o. Pio. Bede wdzieczny jezeli odpowiesz.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lis 28, 2017 7:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
robaczek2 napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
To samo, co sądzi Biblia o kontaktowaniu się ze zmarłymi i uwalnianiu dusz od potępienia przez ludzi, którym "Matka Boska" każe w tym celu znosić demoniczne przeżycia.
Rozumiem, ze nie chcesz odpowiedziec na moje pytanie. Dziekuje za Twoje wypowiedzi.
Moja odpowiedź jest zawarta w Biblii, więc tam sobie poczytaj na te tematy. Nie lubię bezsensownego podpuszczania w miejscu, gdzie mówiliśmy już o takich zwiedzeniach wiele razy. Szkoda mi na to czasu. Przecież dobrze wiesz, co ja mogę myśleć.

1. Biblia zakazuje kontaktu ze zmarłymi biologicznie [V Mojż. 18:11; I Kron. 10:13-14]
2. Tylko Jezus uwalnia dusze od potępienia [Rzym. 8:2]
3. Uwolnienie od potępienia następuje wyłącznie przez wiarę wyłącznie w Jego śmierć na Krzyżu i Zmartwychwstanie [Rzym. 3:20-25; I Kor. 15:1-4; Ef. 2:5-10; Jan 1:12-13]
4. Jedynym Pośrednikiem do Ojca jest Jezus Chrystus [I Tym. 2:5]
5. W czasach ostatecznych będzie wielkie zwiedzenie, żeby odwieść ludzi od prostej prawdy Ewangelii nawet poprzez znaki i cuda [Mat. 24:4; II Tes. 2:9-11]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lis 28, 2017 7:53 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Smok Wawelski napisał(a):
[q Przecież dobrze wiesz, co ja mogę myśleć.

Kazdy ma jakas opinie o Ken Copeland, Pilsudskim lub Leninie wiec nie widze powodu aby nie wypowiadac sie na temat ww postaci. Dziekuje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lis 28, 2017 8:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
robaczek2 napisał(a):
Zainteresowalem sie tym watkiem ze wzgledu na to ze sa wymienione rozne nazwiska wiec pomyslalem sobie, ze moze byc interesujace co roznoi ludzie sadza o br. Elia czy o. Pio. Bede wdzieczny jezeli odpowiesz.

Nie, to są zbyt oczywiste sprawy na jakiekolwiek dyskusje. Prowokacja nieudana.

Życzę owocnej lektury biblijnych "instrukcji", a wówczas nie będziesz w ogóle zajmował się tym, czym się zajmujesz.

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lis 28, 2017 8:09 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Mama Muminka napisał(a):
Prowokacja nieudana.

Przepraszam jezeli to odebrales jako prowokacje. Rozumiem, ze sa pytania na ktore nie chcesz odpowiedziec.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lis 28, 2017 8:37 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Mama Muminka napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Tak o tego. Rowniez co sadzisz o o. Pio jako jego niejako prekursorze.

:shock: Ojciec Pio? Skąd tu spadłeś, robaczku? Nie widzisz, że jesteś na protestanckim forum?
Mama Muminka napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Zainteresowalem sie tym watkiem ze wzgledu na to ze sa wymienione rozne nazwiska wiec pomyslalem sobie, ze moze byc interesujace co roznoi ludzie sadza o br. Elia czy o. Pio. Bede wdzieczny jezeli odpowiesz.

Nie, to są zbyt oczywiste sprawy na jakiekolwiek dyskusje. Prowokacja nieudana.
Życzę owocnej lektury biblijnych "instrukcji", a wówczas nie będziesz w ogóle zajmował się tym, czym się zajmujesz.

Robaczek2 "spadł" z forum Katolik, gdzie również rozpuścił wici 8) na temat:
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... 6#p1089856
Myślę, że to nie prowokacja - może w głębi swojej duszy, gdzieś tam głęboko Bóg nie daje mu spokoju.


Ostatnio edytowano Wt lis 28, 2017 8:55 pm przez wujcio, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lis 28, 2017 8:54 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
wujcio napisał(a):
Myślę, że to nie prowokacja.

Oczywiscie, ze nie. Po prostu sa pewne fakty na tym swiecie, ktore nam zwyklym smiertelnikom wydaja sie ze nie maja prawa zajsc.
Rozni ludzie maja na te tematy rozne poglady. Kilka miesiecy temu pytalem znajomych z internetu czy wierza w fakt Zmartwychwstania. Odpowiedzi byly rozne i byly tez wypowiedzi bez odpowiedzi. Teraz zainteresowalem sie bratem Elia o ktorym dowiedzialem sie kilka dni temu. Uwazam ze sprawa jest bardzo ciekawa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lis 28, 2017 10:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Sprawa jest tak samo "ciekawa" jak wszystkie znaki, cuda i widzenia, które w zderzeniu z prawdą Słowa Bożego okazują się fałszywe i promują odstępstwo od prostoty w Chrystusie. Stąd pojawia się wielu różnych Jezusów promowanych przez ludzi albo nawet istoty duchowe podające się za Niego czy NMP, które głoszą jawne herezje. Komentarz wygłosił już kiedyś apostoł Paweł:

"Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!" [Gal. 1:6-8]

Wszystko jedno, czy robi to Todd White, Ken Colepand czy Elia, jeśli zwiastuje ewangelię odmienną od tej zapisanej w Biblii, to powyżej jest napisane, jakie są konsekwencje dla niego i dla wszystkich, którzy za nim stoją organizacyjnie - w okręgach niebieskich i na ziemi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lis 28, 2017 10:23 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Swoją drogą - taka ciekawostka, co zwróciło moją uwagę - człowiek ten doświadcza obecności anioła ( jak sam pisze), cyt. " Nie jestem wtedy sam. Mój Anioł Stróż Lechitiel bierze mnie za rękę i doświadczam oderwania duszy od ciała.".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lis 28, 2017 11:18 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
wujcio napisał(a):
Swoją drogą - taka ciekawostka, co zwróciło moją uwagę - człowiek ten doświadcza obecności anioła ( jak sam pisze), cyt. " Nie jestem wtedy sam. Mój Anioł Stróż Lechitiel bierze mnie za rękę i doświadczam oderwania duszy od ciała.".

Co o tym sadzisz?
Doswiadcza czy nie doswiadcza?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lis 28, 2017 11:28 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:59 pm
Posty: 191
Smok Wawelski napisał(a):
Wszystko jedno, czy robi to Todd White, Ken Colepand czy Elia, jeśli zwiastuje ewangelię odmienną od tej zapisanej w Biblii, to powyżej jest napisane, jakie są konsekwencje dla niego i dla wszystkich, którzy za nim stoją organizacyjnie - w okręgach niebieskich i na ziemi.

Calkowita racja Smoku. Kiedys byl taki Kazimierz Domanski. I wielu innych.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lis 29, 2017 10:35 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 11:51 am
Posty: 61
robaczek2 napisał(a):
Kiedys byl taki Kazimierz Domanski. I wielu innych.
I nadal są: Giorgio Bongiovanni - katolicki stygmatyk wierzący w reinkarnację. :twisted:

_________________
I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. (Ewangelia Jana 11:25)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL