www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:53 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lut 07, 2017 9:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Chyba zbór w Wejcherowie nie miał budynku(kaplicy) podległemu KZ. Zbory raczej boją się wychodzić z KZ, bo momentalnie tracą budynki kościelne na rzecz Kościoła Zielonoświątkowego.

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 08, 2017 7:27 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Wystąpili albo ich wyrzucono. Jaka jest prawda?
Nie mam zaufania do tego typu zborów- również. Wiem, jak to wygląda czasem "od kuchni".
Jeśli jednak sami odważnie zdecydowali się odciąć, bez "małej pomocy z zewnątrz", to chwała Bogu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 08, 2017 11:29 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
ppajda napisał(a):
Gwoli ścisłości: o ile mi wiadomo, od niedawna zbór w Wejherowie nie jest już częścią denominacji Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce. O ile mi wiadomo, powodem wystąpienia tego zboru z tej denominacji był (zły) kierunek tej denominacji odnośnie nauki, odnośnie Słowa Bożego.
Znasz więcej szczegółów? Chodzi mi o to, co w nauce (lub kierunku nauki) kz spowodowało, że Wejherowo opuściło tę denominację?

Swoją drogą, czyżby nazwa "Exodus" miała wydźwięk proroczy, choć niezamierzony? :idea:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 08, 2017 12:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Smok Wawelski napisał(a):
Znasz więcej szczegółów? Chodzi mi o to, co w nauce (lub kierunku nauki) kz spowodowało, że Wejherowo opuściło tę denominację?

(Więcej) szczegółów nie pamiętam. Usłyszałem już jakiś czas temu, że temat opuszczenia denominacji pojawił się z inicjatywy zboru w Wejherowie, a nie z denominacji KZ. Nie może tu być absolutnie mowy o jakimś wyrzuceniu.

Zdziwiło mnie, że - stan dzisiaj - w liście zborów KZ na kz.pl Wejherowo nadal jest wymienione. Ale jeśli spojrzy się na kzwejherowo.pl, to nie ma tam już śladu po denominacji KZ (linki do wyznania wiary itp. itd.).

Natomiast co do kierunku nauki: już po słusznym zdziwieniu Renegata ["Ta sama denominacja (KZ), inny pastor, inni bohaterowie wiary"] widać, że (większościowy niestety) kierunek "nauki i praktyki" denominacji KZ, a zborów jak Wejherowo, jest inny.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 08, 2017 6:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
A co to znaczy, że członek zboru (którym jest osoba narodzona na nowo, taka, która złożyła deklarację o przynależności do zboru) jest pod "duchową opieką zboru"? Mi się to źle kojarzy, ale czasem można niezbyt dobrze zrozumieć, co autor miał na myśli...
http://kzwejherowo.pl/o-nas/o-naszym-zborze

No i nie podoba mi się obecność pastora z Wejherowa na stronie, która uwielbia nauczania niejakiego Zaca Poonena...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 08, 2017 7:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 11:51 am
Posty: 61
Owieczka napisał(a):
Wystąpili albo ich wyrzucono. Jaka jest prawda?
Nie mam zaufania do tego typu zborów- również. Wiem, jak to wygląda czasem "od kuchni".
Jeśli jednak sami odważnie zdecydowali się odciąć, bez "małej pomocy z zewnątrz", to chwała Bogu.
Owieczko domyślam się, że ten brak zaufania jest podyktowany Twoim doświadczeniem. I nawet nie chcę z Twoim poglądem polemizować, bo wiem, że masz wiele racji. Też byłem członkiem KZ. Bardzo krótko, ale wystarczyło aby być świadkiem wymiany (przez wierchuszkę) pastora w zborze. I to wbrew woli połowy członków zboru, a także łamiąc Prawo Wewnętrzne. No, ale jakie to ma znaczenie, co sądzą owieczki i co mówi Prawo.

Wróćmy do Exodus Conf 2017. Wyjdzie, że się czepiam, że jakiś ze mnie niedouczony "łowca herezji". Ale nie mogę w Biblii znaleźć wersetów, w których jest opisana rola pastorowej(?) jako księgowej/administratorki zboru. Takiej zarządczyni, która to nad wszystkimi sprawami zborowymi pieczę trzyma. A jak pastorowi sił braknie to i... w kazaniu pomoże.
Ktoś pomoże mi odnaleźć te wersety?
https://www.youtube.com/watch?v=DHwL4m2tGho#t=70m30s

_________________
I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. (Ewangelia Jana 11:25)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 08, 2017 9:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Nigdy nie byłam członkiem KZ.
Ale znam zbory, które są podobne do tego z Wejherowa. Znam pastorów/braci starszych, którzy głoszą wspaniałe, uświęceniowe kazania, ale nie ma w nich ani prawdy, ani miłości. Dlatego wyraziłam wątpliwość co do zboru w Wejherowie. Jeśli są wyjątkowi, to będę się cieszyć. Ale..wątpię.
KZ dzisiaj to mieszanina różnych zborów, różnych społeczności, które stają się powoli martwymi zborami i jest to oczywiste. Niestety,moje poszukiwania pośród zborów "uświęceniowych" także nie przyniosły dobrych rezultatów, bardzo zawiodłam się na ludziach i wiem, że zanim komukolwiek zaufam, minie duuużo czasu, zanim na moje zaufanie sobie zasłuży.
Tutaj się dużo mówi o KZ i innych zwiedzionych denominacjach. Dla mnie to oczywiste. Ale ja wiem, że nie wszystko złoto, co się świeci i te zbory, które chlubią się "być w prawdzie" często wcale w tej prawdzie nie są.

Co do zarządzania finansami zboru...nie wiem, dlaczego takiej funkcji nie miałaby pełnić kobieta. Taka diakonisa na przykład. Oczywiście głoszenie kazań nie wchodzi w grę. No i oczywiście jej funkcja musiałaby się ograniczać do pomocy, nie mogłaby "zarządzać wszystkimi sprawami zborowymi".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 08, 2017 10:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Owieczka napisał(a):
No i nie podoba mi się obecność pastora z Wejherowa na stronie, która uwielbia nauczania niejakiego Zaca Poonena...

Osobiście nie polecam nauczań Zaca Poonena z powodu jego niektórych bardzo dziwnych poglądów i nauczań (jest wątek na tym forum poświęcony temu), ale w tym co piszesz mam wrażenie, że szukasz przysłowiowego kija, żeby zlać przysłowiowego psa.

A co, jak znajdziesz na tej stronie "uwielbiającej kazania niejakiego Zaca Poonena" też kazania ludzi wierzących, którzy udzielają się na tym forum? (a jak poszukasz, to gwarantuję Ci, że znajdziesz) Zaczniesz przed nimi ostrzegać?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 08, 2017 11:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Nie. Wiem, że jest sporo nieświadomych ludzi, albo oszukanych. Niektórzy na przykład wierzą w kłamstwa i potrafią być w tym szczerzy. Ostrzegać należy przed tymi, którzy głoszą kłamstwa celowo, którzy nigdy nie powinni przewodzić, a się do tego zabierają.
Poza tym na stronie, o której mowa imiennie występują tylko ci, którzy się mają za nauczycieli Słowa. A nimi nie są.
Jeśli zaś ktoś korzysta sobie z tej strony, bo chce przeczytać wartościowy artykuł czy obejrzeć dobry film, to nic w tym złego nie ma.
I nie szukam żadnego "kija". Po prostu ostrzegam- nie wierzcie we wszystko, co ładnie na zewnątrz wygląda, wszystko badajcie, sprawdzajcie, nie wchodźcie za szybko w jakieś społeczności. To chyba nie są złe rady? Szczególnie dzisiaj?
A błędy można chyba wytykać nie tylko KZ?
Był tu wątek o tym Zacu Poonenie, raczej niezbyt pozytywnie się o nim wypowiadano. I słusznie. Jeśli więc widzę pastora z Wejherowa, którego z nazwisko widnieje na stronie, gdzie zachwycają się Poonenem i karmią jego nauczaniami, to budzi to moje wątpliwości co do wiarygodności pastora z Wejherowa. Po prostu. Być może nie jest świadomy pewnych rzeczy, ale z drugiej strony- nauczyciel Słowa, który nie potrafi odróżnić prawdy od fałszu...?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 09, 2017 8:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
ppajda napisał(a):
Gwoli ścisłości: o ile mi wiadomo, od niedawna zbór w Wejherowie nie jest już częścią denominacji Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce.

:oops: Chcę niniejszym wszystkich przeprosić. Nie sprawdziłem tej sprawy dokładnie, ale wyszedłem z założenia, że to co powyżej, się stało. Nie mam pewnych informacji co do tego. Stąd proszę, żebyście zignorowali wszystko, co w temacie powyżej napisałem i potraktowali to jako plotkę. Wstyd mi, jeszcze raz przepraszam za przekazanie plotki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So maja 27, 2017 1:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Cytuj:
Z ciekawych informacji chciałbym zwrócić uwagę na pewne nazwisko, które się tam pojawia: Paweł Godawa. Jest to pastor pewnego dużego i znanego kościoła trzeciej fali z Koszalina


Potwierdzam,jest to zbór tzw trzeciej fali. PG chętnie sprowadza biznesmenów, sam zaś jest showmanem. Znam osoby, które wyszły stamtąd. Zmagały się one potem jeszcze z syndromami wyjścia z sekty, ponieważ WŻ funkcjonuje jak prężna korporacja.

P.s. czy jest tu ktoś z Koszalina?

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 30, 2017 9:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 03, 2013 12:12 am
Posty: 101
ezer_kenegdo napisał(a):
P.s. czy jest tu ktoś z Koszalina?


Ja nie ale byłem dwa razy na spotkaniu z Godawą gdy był u nas w mieście. Co mogę powiedzieć odnośnie tych ruchów? Czasami odnoszę wrażenie, że te ruchy powstają podziemiach, w laboratoriach wielkich korporacji. A ich cnotą nadrzędną ma być kult wszechogarniającego optymizmu i kapitalizmu. Oczywiście za kelnera mając Ducha Świętego a za giermka i pomagiera Jezusa Chrystusa. Wszystko dla twojego dobra!

A Ty ezer_kenegdo jesteś z Koszalina? Długo byłeś/aś w tym kościele? Ja tam nie jeździłem ale dwukrotnie byłem w Koszalinie na "Przystanek modlitwa" gdy kilka grubszych lat temu niejaki Jarosław organizował takie spotkania.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt maja 30, 2017 10:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Tak, mieszkam w Koszalinie. Chyba wiem o jakim Jarosławie mówisz... Też ma swoje klimaty (jeżeli to ten sam). Nie należałam do Wody Życia. Swojego czasu bywaliśmy tam całą grupką gdy nie było naszego pastora. Ludzie z tej grupki bardzo go lubią (Godawę). Ja jakoś tak bez większego entuzjazmu. W tej grupce też już nie jestem. Za głęboko siedzą w Ruchu Wiary i są filią Kanaanu z Wrocławia (B. Paliwoda). Na szkołę wiary tam jeździłam ale poza zamieszaniem w głowie niewiele stamtąd wyniosłam.

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr maja 31, 2017 9:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 03, 2013 12:12 am
Posty: 101
ezer_kenegdo napisał(a):
Za głęboko siedzą w Ruchu Wiary i są filią Kanaanu z Wrocławia (B. Paliwoda). Na szkołę wiary tam jeździłam ale poza zamieszaniem w głowie niewiele stamtąd wyniosłam.


To całkiem możliwe, że znasz moją sympatię, córkę Jarka - Justynę. Ona od czasu do czasu jeździ do Koszalina do kościoła Kanaan. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 16, 2018 1:24 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 11:51 am
Posty: 61
ppajda napisał(a):
ppajda napisał(a):
Gwoli ścisłości: o ile mi wiadomo, od niedawna zbór w Wejherowie nie jest już częścią denominacji Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce.

:oops: Chcę niniejszym wszystkich przeprosić. Nie sprawdziłem tej sprawy dokładnie, ale wyszedłem z założenia, że to co powyżej, już się stało. Byłem zbyt szybki, jednak nie mam pewnych informacji co do tego. Stąd proszę, żebyście zignorowali to, co powyżej napisałem i potraktowali to jako plotkę. Wstyd mi, jeszcze raz przepraszam za przekazanie plotki.

Owieczka napisał(a):
Wystąpili albo ich wyrzucono. Jaka jest prawda?
Nie mam zaufania do tego typu zborów- również. Wiem, jak to wygląda czasem "od kuchni".
Jeśli jednak sami odważnie zdecydowali się odciąć, bez "małej pomocy z zewnątrz", to chwała Bogu.

Smok Wawelski napisał(a):
ppajda napisał(a):
Gwoli ścisłości: o ile mi wiadomo, od niedawna zbór w Wejherowie nie jest już częścią denominacji Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce. O ile mi wiadomo, powodem wystąpienia tego zboru z tej denominacji był (zły) kierunek tej denominacji odnośnie nauki, odnośnie Słowa Bożego.
Znasz więcej szczegółów? Chodzi mi o to, co w nauce (lub kierunku nauki) kz spowodowało, że Wejherowo opuściło tę denominację?
Swoją drogą, czyżby nazwa "Exodus" miała wydźwięk proroczy, choć niezamierzony? :idea:
Co się odwlecze, to nie uciecze. Chciałbym potwierdzić, że zbór z Wejherowa w dniu 13.02.2018 postanowił opuścić struktury KZ. Informacja 100% pewna.

_________________
I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył. (Ewangelia Jana 11:25)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL