www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:06 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lut 18, 2018 7:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 07, 2014 11:19 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Wałbrzych
Oświadczenie zboru można przeczytać tutaj


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N lut 25, 2018 7:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 03, 2013 12:12 am
Posty: 101
ezer_kenegdo napisał(a):
Cytuj:
Z ciekawych informacji chciałbym zwrócić uwagę na pewne nazwisko, które się tam pojawia: Paweł Godawa. Jest to pastor pewnego dużego i znanego kościoła trzeciej fali z Koszalina


Potwierdzam,jest to zbór tzw trzeciej fali. PG chętnie sprowadza biznesmenów, sam zaś jest showmanem. Znam osoby, które wyszły stamtąd. Zmagały się one potem jeszcze z syndromami wyjścia z sekty, ponieważ WŻ funkcjonuje jak prężna korporacja.

P.s. czy jest tu ktoś z Koszalina?

Chciałem poinformować, że kilka dni temu zmarł Paweł Godawa, po długiej walce z rakiem. Ponoć do samej śmierci na swym łożu uwielbiał Pana Jezusa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 29, 2018 9:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 06, 2018 6:38 pm
Posty: 3
Jako że w kilku powyższych wpisach został wspomniany zbór KZ w Wejherowie, informuję, ze w dniu 13 stycznia 2018, na spotkaniu członków zboru Kościoła Pana Jezusa Chrystusa w Wejherowie, została podjęta jednomyślna decyzja zgromadzonych członków zboru o wyjściu zboru ze struktur Kościoła Zielonoświątkowego w RP.
Nasza decyzja została poprzedzona wieloma rozmowami i modlitwami w tej sprawie.
Na przestrzeni wielu lat zmagaliśmy się z obecnością różnych niebiblijnych praktyk i treścią nauczania w wielu zborach Kościoła Zielonoświątkowego w naszym kraju.
Nasze lokalne autonomiczne funkcjonowanie, nie zwalniało nas z niesienia ciężaru przynależności do denominacyjnej wspólnoty. Z upływem czasu, coraz bardziej boleliśmy nad sytuacją w Kościele Zielonoświątkowym i wręcz niejednokrotnie wstydziliśmy się przyznawać, że do niego należymy. Przez lata żywiliśmy nadzieję na zmiany i gorliwie modliliśmy się o Bożą łaskę i działanie w Kościele, ale nie widzieliśmy dalszego sensu pozostawania w miejscu, gdzie nie ma możliwości prowadzenia normalnego braterskiego dialogu. Wszelkie podejmowane przez nas, czy innych braci, próby poruszania trudnych tematów były piętnowane jako atak na Kościół, sianie niezgody, wywyższanie się, pouczanie innych itp.
Opuściliśmy Kościół Zielonoświątkowy, pozostając w Kościele Pana Jezusa Chrystusa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt mar 30, 2018 3:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Witaj na forum, Bracie :)

Ktoś tutaj podał link do Waszego komunikatu chyba na FB. Szczerze mówiąc, dziwią mnie słowa krytyków Waszej decyzji. Mam wrażenie, że tutaj nie musicie się z niej tłumaczyć, ponieważ jest ona zrozumiała. Mam tylko jedno pytanie o drobny szczegół. Czy kzwejherowo:

http://kzwejherowo.pl/

nie jest mylnym sygnałem, skoro wyszliście z kz? Bo gdyby ktoś nie znał Waszej decyzji i spojrzał na stronę, to chyba uległby wrażeniu, że nadal pozostajecie w strukturach kz. Czy nie jest to jakieś przeoczenie? Nie miej mi za złe, bo Waszą decyzję popieram w całości. Tylko mam tę jedną wątpliwość.

Pozdrawiam Ciebie i Wasz zbór,
Wawelski


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 03, 2018 10:14 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 06, 2018 6:38 pm
Posty: 3
Nie zmieniliśmy adresu strony www bo linki do niej znajdują się na różnych serwisach. kz może mylić ale kz to nie tylko Kościół Zielonoświątkowy. W naszym przypadku to Kościół Zbawiciela. :D

Pozdrawiam serdecznie!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 06, 2019 9:19 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
aolsza napisał(a):
Nauczanie kobiet to priorytet w KZ, jeszcze tylko czekają, aż się wykruszy kilku niewygodnych osób. Problem nauczania kobiet to jeden z wielu na tej konferencji.

A propos: aktualizacja na Wikipedii: M. Kamiński, a rola kobiet w Kościele

I przy okazji: na forum ulicy prostej pisywane są czasem ważne ostrzeżenia odnośnie tendencji danych denominacji, zapraszanych przez nie zwodzicieli itp. Moim zdaniem warto czasem rozważyć, czy nie wpisywać tych faktów (dodatkowo) w odpowiedniej formie w Wikipedię...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N paź 18, 2020 12:25 am 
Offline

Dołączył(a): So lis 30, 2019 2:41 pm
Posty: 15
https://www.youtube.com/watch?v=upcliOE ... =StartCamp
Czy to Woodstock?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N paź 18, 2020 7:26 am 
Offline

Dołączył(a): Cz gru 25, 2014 10:24 am
Posty: 45
Nie to nie Woodstock, ale końcówka dosyć niepokojąca. Jako młody rodzic nie wysłał bym tam swojego dziecka.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

_________________
"Wtedy Szadrach, Meszach i Abed-Nego odpowiedzieli królowi Nebukadnesarowi: My nie mamy potrzeby odpowiadać ci na to. Jeżeli nasz Bóg, któremu służymy, może nas wyratować, wyratuje nas z rozpalonego pieca ognistego i z twojej ręki, o królu. A jeżeli nie, niech ci będzie wiadome, o królu, że twojego boga nie czcimy i złotemu posągowi, który wzniosłeś, pokłonu nie oddamy."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL