www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 12:20 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 16, 2015 3:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
RobertZ napisał(a):
Muzułmanie nie są braćmi, ponieważ nie są nowonarodzeni. Powoływanie się na werset Mat. 25:35 jest moim zdaniem nieporozumieniem. Zawsze myślałem , że "braćmi" Chrystusa są chrześcijanie. W nich to mieszka Chrystus, który utożsamia się z nimi (kościołem) dlatego mówi "mieście uczynili". A co Wy o tym myślicie?
Mat. 25:40 mówi o braciach Jezusa według ciała - czyli o Żydach traktowanych w sposób różny przez "owce" i "kozły" w czasie poprzedzającym sąd nad narodami, a nie o tym, że "braćmi" Jezusa są chrześcijanie. Dlatego mówi o "Jego braciach" (dosłownych i według ciała), a nie o braciach (duchowych lub jakkolwiek metaforycznych) ludzi określanych w tekście mianem "sprawiedliwych" [Mat. 25:37].

Tekst o sądzie nad narodami nie mówi o dzisiejszej "ewangelii społecznej" ani o zbawieniu przez uczynki i dotyczy ludzi, którzy będą żyli na ziemi w czasie Wielkiego Ucisku. Szerzej mówiliśmy o tym w wątkach eschatologicznych. Dlatego powoływanie się na niego nie ma tutaj umocowania w Piśmie. W tym kontekście Pan Jezus nie mówi o Kościele jako Jego "braciach".

Oczywiście, Słowo Boże nakazuje miłować bliźniego i w oświadczeniu można się było powołać na wiele innych fragmentów uniwersalnych, które o tym mówią. Natomiast należy zwrócić uwagę, że mówią one o indywidualnym podejściu do potrzebujących, a nie o rozwiązaniach politycznych i "systemowych" na skalę całych państw czy politycznych wspólnot państw.

Moim zdaniem wchodzenie w politykę jest tutaj kompletnie bez sensu.

P.S.
W oryginale Mat. 25:40 mamy słowo "braci" - i to nawet w TR, z którego czerpie przekład BG.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 16, 2015 3:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Oczywiście, że jest to nadinterpretacja tekstu biblijnego i ewidentne naciagnięcie go do swoich potrzeb. Dziwnie, że robią to nauczyciele, absolwenci szkół teologicznych i czołowi pastorzy kościołów ewangeliczych w Polsce, w tym KWCh I KECh.
Ciekawi mnie, czy podpisani pod odezwą oficiele wezmą do swoich domów uchodźców? Czas pokaże ich otwartość i dobry przykład...

Na blogu biskupa KZ dr Kamińskiego pojawiła się odezwa chyba generalnie przeciw oponentom, czyli wierni wsadzajcie głowę w piasek.... Sześć POWODÓW, DLA KTÓRYCH UCHODŹCY SĄ MILE WIDZIANI...

do przeczytania... http://kz.pl/2015/09/6-powodow-dla-ktor ... -widziani/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 16, 2015 6:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 24, 2015 12:27 am
Posty: 121
W każdej grupie społecznej mogą ukrywać się agenci. Agentami różnych państw byli często duchowni, księża, pastorzy którzy z racji dużego zaufania społecznego i autorytetu wśród ludzi mogli wpływać na władzę. Nie trzeba ich dużo bo wystarczy ,że mają wpływ na nieświadomych niczego ludzi. Kościoły z racji ich wpływu społecznego są łakomym kąskiem różnych służb. Nie zamierzam oskarżać nikogo o bycie agentem, bo nie mam na to dowodów. Nie mniej w jednym wywiadów pani Shaded powiedziała ,że państwa Zachodu powinny dążyć do opanowania kryzysu syryjskiego łącznie z wysłaniem wojsk. W obecnej sytuacji nie jest jednak to możliwe bo potrzebna byłaby pomoc ze strony Rosji, która ma konflikt z Zachodem na Ukrainie. Zachód upatruje sobie sojusznika w Iranie, bo Niemcy i Francuzi chcieliby tam robić interesy, choć jest to przeciw interesom USA i Izraela, z którym Polska jest ostatnio w bardzo dobrych relacjach. Tak więc sytuacja w Syrii wygląda na patową, chyba ,że Zachód dogadałby się z Rosją, ale to wymagałby kompromisu z obu stron.

Co do tzw. przywódców denominacji to mnie już nic nie zdziwi. Wydaje mi się ,że takie "urzędy" przyciągają ludzi którzy lubią być na świeczniku stąd też ich tendencja do różnych apeli, wezwań i przechwałek. Oczywiście nie wszyscy tacy są, bo jest też wielu szczerych ale naiwnych przywódców którzy myślą ,że biorąc udział w imprezach z kościelnymi politykami coś dobrego uczynią. Czasem coś się udaje, ale wydaje mi się ,że wielkie służby i organizacje nie mają umocowania w Słowie Bożym, bo ma je tylko lokalny zbór.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 16, 2015 8:04 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Jak z tego co napisałeś poniżej:
aolsza napisał(a):
Cytuj:
Alosza, co ty człowieku wygadujesz ?

Cytuj:
Nawiązując do dzisiejszych doniesień prasowych, gdzie Fundacja Estera jest pomawiana przez Antoine Char (jednego z Syryjczyków, którzy są pod jej opieką) na jej stronie internetowej można znaleźć takie wyjaśnienie:
"...... jest to osoba z którą Fundacja ma problem od jakiegoś czasu. Sprawa z nim została zgłoszona do Polskich służb już 3 tygodnie temu. Agenda Antoine Char polega na tym, iż jest on przeciwko koalicji chrześcijańsko-alawickiej (obecne rządy w Syrii są sprawowane przez Bashar al.-Assada, który jest alawitą).
Przez to, że Fundacja Estera zaczęła mówić głośno jaka jest opinia chrześcijan na temat konfliktu w Syrii i że stoją po stronie rządowej, ponieważ chronią ich, świat dowiaduje się ze obecne liberalne rządy są o wiele lepsze od radykalnego totalitaryzmu kalifatu.
Dlatego celem Antoine Char jest skłócenie chrześcijan i alawitów. Od jakiegoś czasu pomawia w mediach arabskich kościół w Syrii o współpracę z opozycją rządową, w konsekwencji tego typu pomówienia może doprowadzić do kary śmierci lub więzienia dla duchownych. Dalszym rezultatem realizacji jego celu dla obecnych rządów, byłoby odwrócenie się opinii zachodnich kościołów przeciwko rządom Bashara. źródło: http://www.mpolska24.pl/post/9417/konfl ... ren-polski
oraz:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/syria-b ... ijan/nbj7r
http://www.fronda.pl/a/korwin-mikke-w-s ... 44684.html
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/janusz- ... szku/tvpz3
http://nczas.com/wiadomosci/bliski-wsch ... zec-asada/

ma wynikać to:
Cytuj:
Czy ktoś stoi za panią Miriam ? Czy rzeczywiście jest niezależną osobą ? Jakiś czas temu czytałem artykuł, w którym była mowa, że część chrześcijan w Syrii to agenci Baszszara al-Asada.
to nie jestem w stanie pojąć :)
Ja rozumiem, że prezydent Syrii nie jest postacia kryształową, popierają go chrześcijanie ( trudno się zresztą temu dziwić skoro jak nie on, to do władzy dojdą islamiści chcący wprowadzić szariat ), ale jak z tego faktu ma wynikać podjerzenie, iż jest ona agentką, to nie rozumiem :)
Nie znam kobiety, nic do niej nie mam. Wydaje się, że na uzyskanej popularności chce zbić kapitał polityczny, przekuć to na miejsce w Sejmie - ale to już nie mój problem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 16, 2015 8:20 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
aolsza napisał(a):
Oczywiście, że jest to nadinterpretacja tekstu biblijnego i ewidentne naciagnięcie go do swoich potrzeb. Dziwnie, że robią to nauczyciele, absolwenci szkół teologicznych i czołowi pastorzy kościołów ewangeliczych w Polsce, w tym KWCh I KECh.
Przyznam, że ja się już zaczynam gubić w tym wszystkim :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 16, 2015 8:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Sytuacja w Syrii jest skomplikowana, gubią się tegie głowy w Syrii, UE, w USA i w Rosji... a korzysta ISIS... https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... il_war.png


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 16, 2015 8:57 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
aolsza napisał(a):
Sytuacja w Syrii jest skomplikowana, gubią się tegie głowy w Syrii, UE, w USA i w Rosji... a korzysta ISIS... https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... il_war.png

Ale za to Alosza się nie gubi i agentów wypatrzy :wink:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 17, 2015 5:07 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Zamieszania i niedomówień oraz oskarżeń wobec Fundacji ciąg dalszy.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html
Mamy nawet wątek antysemicki no i oskarżenie o fałszowanie dokumentów.
Pozwolę sobie na osobisty komentarz, uważam wyjaśnienia rzecznika Fundacji za prawdziwe. Cyt. " Kawalec, zaznaczył, że "społeczność chrześcijańska jest w Syrii bardzo hermetyczna". - My te wszystkie osoby znamy osobiście i ci ludzie, których ściągnęliśmy, to były osoby, co do których mieliśmy 100 proc. pewności (co do ich tożsamości - przyp. red.) - odpierał zarzuty rzecznik Fundacji. ".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 17, 2015 5:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
Wujciu, a na jakiej podstawie uważasz wyjaśnienia tego rzecznika za prawdziwe? Pytam z ciekawości. Na podstawie jego miłej aparycji, tego ,że mu ojciec Miriam powiedział, że ich wszystkich zna , czy może czegoś innego? Dlaczego ten Syryjczyk który odpowiadał w tym materiale nie miałby mieć racji a prawdę mówi rzecznik fundacji, młody człowiek, który po to jest rzecznikiem, żeby mówić ,to co fundacja uważa za stosowne lub wg niej prawdziwe. Jak poogladasz ile razy Pani Miriam gubi się w odpowiedziach na pytania dziennikarzy, to zobaczysz. Raz zaprzecza ,że ktoś wyjechał,potem przyznaje,że tak,ale przecież nie o to chodziło,ważne że ONA uratowała im życie. Nie trzeba być omnibusem,żeby po kilku występach tej Pani stwierdzić, że jest mało wiarygodna i mieć zasadę ograniczonego zaufania co do jej wypowiedzi.

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 17, 2015 6:41 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
GrainTrader napisał(a):
Wujciu, a na jakiej podstawie uważasz wyjaśnienia tego rzecznika za prawdziwe? Pytam z ciekawości. Na podstawie jego miłej aparycji, tego ,że mu ojciec Miriam powiedział, że ich wszystkich zna , czy może czegoś innego? Dlaczego ten Syryjczyk który odpowiadał w tym materiale nie miałby mieć racji a prawdę mówi rzecznik fundacji, młody człowiek, który po to jest rzecznikiem, żeby mówić ,to co fundacja uważa za stosowne lub wg niej prawdziwe. Jak poogladasz ile razy Pani Miriam gubi się w odpowiedziach na pytania dziennikarzy, to zobaczysz. Raz zaprzecza ,że ktoś wyjechał,potem przyznaje,że tak,ale przecież nie o to chodziło,ważne że ONA uratowała im życie. Nie trzeba być omnibusem,żeby po kilku występach tej Pani stwierdzić, że jest mało wiarygodna i mieć zasadę ograniczonego zaufania co do jej wypowiedzi.
Po prostu posłuchałem i doszedłem do osobistego przekonania ( a co nie wolno mi :) oczywiście nie mam dowodów), iż ludzie, którzy zostali sprowadzeni nie są muzułmanami ( co nie oznacza, że jestem przekonany, że są to wierzący), jakoś tak mi się wierzyć nie chce, że dokonywano fałszerstw dokumentów w celu zmiany wyznania.
I jedna uwaga - rozmawiamy o wyjaśnieniach, które przedstawiono w linkowanym materiale, a nie o wszystkim, co powiedziała Prezes Fundacji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N wrz 20, 2015 7:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Mnie zastanawia jeden głos w tej sprawie, Watykanu i Aliansu Ewangelicznego....

Cytuj:
Apel Papieża: Przyjmijmy uchodźców. Tak nakazuje Ewangelia

Papież Franciszek zaapelował do wszystkich parafii, wspólnot religijnych, klasztorów i sanktuariów w całej Europie o przyjęcie uchodźców, Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański ogłosił, że uchodźcy zostaną też przyjęci w Watykanie.

- W obliczu tragedii dziesiątek tysięcy uchodźców, którzy uciekają przed śmiercią z powodu wojny i głodu i znajdują się w marszu ku nadziei na życie, Ewangelia wzywa nas, byśmy byli bliźnimi najmniejszych i opuszczonych, byśmy dali im konkretną nadzieję, a nie mówili tylko: Odwagi, cierpliwości! - powiedział do wiernych zebranych na placu Świętego Piotra papież Franciszek.

- To konkretny gest w ramach przygotowań do Roku Świętego - wyjaśnił papież nawiązując do Roku Miłosierdzia rozpoczynającego się 8 grudnia.

- Niech każda parafia, każda wspólnota zakonna, każdy klasztor, każde sanktuarium w Europie udzieli gościny jednej rodzinie poczynając od mojej diecezji rzymskiej - wezwał.

Cytuj:
Abp Henryk Hoser też mówił, że Kościół jest ” jak najbardziej za tym, żeby udzielić gościnności”. W wywiadzie dla radia RMF FM straszył jednak muzułmańską Europą. – Prawdopodobnie Europa będzie muzułmańska, to nie ulega wątpliwości – powiedział. Dodał, że Polski ten problem nie ominie.


Cytuj:
abp Wojciech Polak @Prymas_Polski; Jesteśmy wezwani, by rozpoznać twarz Chrystusa w uchodźcach, bo byłem przybyszem, mówił, a przyjęliście mnie.


http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosc ... w-00010651
http://natemat.pl/153792,episkopat-zabr ... la-miejsce
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... z-papiezem

By nie tworzyć kolejnego posta, dopiszę jeszcze kilka myśli. Odezwa Aliansu Ewangelicznego do wiernych zawiera:

Cytuj:
Deklarujemy wobec rządzących gotowość niesienia pomocy w wypełnieniu tego ewangelicznego dzieła miłosierdzia. Prosimy wszystkich wiernych o wstawienniczą modlitwę, ofiarność i zaangażowanie.


Co to znaczy gotowość ? W jakim zakresie ? Czy ta gotowość jest dla tego rządu, czy bezterminowo dla każdego następnego ? Co w praktyce ma oznaczać ofiarność i zaangażowanie ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn wrz 21, 2015 9:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Mnie się ostatnio wydaje, aolsza, że pomału nie można już kierować się prostotą wzoru "skoro papież coś poparł, to musi być złe".

Sytuacja z uchodźcami osiagnęła moim zdaniem taki stopień skomplikowania, że trzeba mieć maksymalnie wytężony duchowy słuch, żeby nie zgubić w tym wszystkim głosu Pana. Sama się o taki modlę dla siebie, zanim się pogubię.

Z jednej strony rządy zatraciły wszelki zdrowy rozsądek i mówią nieraz dziwne rzeczy jednym głosem z kościołami, papieżem, organizacjami broniącymi praw człowieka itd.itd, a z drugiej wśród chrześcijan słyszy się równie przerażające głosy lęku i nienawiści unisono z kolei z rozmaitymi nacjonalistami, radykałami i równie nieciekawymi grupami.

Ani jedni ani drudzy nie wiedzą co czynią, myślę.

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 22, 2015 10:04 am 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 15, 2014 9:05 pm
Posty: 138
może nie koniecznie o Syryjczykach, ale o imigrantach w ogóle. Ciekawa analiza.

http://centralainternetu.pl/wytlumaczen ... zucia/?r=2

_________________
GrainTrader


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 22, 2015 11:50 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
szelka napisał(a):
Mnie się ostatnio wydaje, aolsza, że pomału nie można już kierować się prostotą wzoru "skoro papież coś poparł, to musi być złe".
Zgadza się, tylko tę myśl można również odwrócić. Pomału nie można już kierować się prostotą wzoru "skoro nacjonaliści tak myślą, to musi być złe". Oczywiście wyłączamy z tego głosy nienawiści, które wzywają do przemocy i ujmują godności ludziom stworzonym na obraz Boży. Niektóre głosy pochodzą zresztą nie tylko od nacjonalistów, lecz od całkiem rozsądnych ludzi twierdzących, że w zależności od skali zjawiska jest się czego bać.

Problemem jest tutaj wymieszanie wątków, które moim zdaniem ktoś miesza celowo i podaje w jednym daniu. I tak oto na naszych oczach tworzy się światowa religia pod przywództwem papieża, a wielu notorycznych grzeszników popierających wprowadzanie praw całkowicie sprzecznych z Ewangelią w innych kwestiach, nagle zaczyna się powoływać na... Ewangelię! Dokładnie na tę część Ewangelii, która pasuje do humanizmu i jest całkowicie wyizolowana od reszty Słowa Bożego, czyli jest wyjęta z kontekstu. Właśnie widzimy na własne oczy "nową ewangelizację".

Cytuj:
Ani jedni ani drudzy nie wiedzą co czynią, myślę.
Oczywiście. I o to komuś chodzi. Podobnie jak o to, żeby "wierni" zaczęli się łączyć z rządzącymi w akcjach społecznych różnej maści, ale żeby nie głosili o Krzyżu w mocy Ducha, bo polityczna poprawność rządzących im na to nie pozwoli. Pozwolę sobie na małą ilustrację:

http://bereanresearch.org/rick-warren-w ... ladelphia/
http://www.nowtheendbegins.com/blog/?p=28695


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 01, 2015 7:24 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Niedługo w Niemczech już nie będzie padało pytanie, czy chcesz pomóc uchodźcom, ale po prostu zmuszą mieszkańców do pomocy.
http://fakty.interia.pl/raporty/raport- ... Id,1896097

Z drugiej strony w samej Syrii ciągle ginął dzieci... http://www.tvp.info/21884997/rosjanie-b ... tym-dzieci

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL