www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:35 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt mar 10, 2015 9:38 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Wracam do tego tematu...nie znalazłam jakoś ani na forum, ani na stronie głównej odpowiedzi na moje pytania. Jeśli zdublowałam wątek, przepraszam i poproszę o link (naprawdę nie mogłam znaleźć).

Chodzi mi o to, czy można jakoś wypunktować, na czym polega zwiedzenie ruchu "jednego kościoła w jednym mieście" opartego na książkach Watchmana Nee . Natknęłam się na to parę lat temu, ale niewiele pamiętam, szczerze mówiąc. Może ktoś zna jakieś opracowanie w necie na ten temat. W Polsce można natknąć się na misjonarzy tego ruchu, rozdają oni też za darmo książki Watchmana Nee. Zdaje się, że wywodzą się z ruchu braterskiego (w Polsce: Wolni Chrześcijanie) i wierzą w nieutracalność zbawienia (no ale sama wiara w nieutracalność zwiedzeniem chyba jeszcze nie jest...).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 10, 2015 12:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
"Kościół lokalny" w sensie organizacji "pod wezwaniem" Witnessa Lee i Watchmana Nee to nie jest niestety zdrowe miejsce i osobiście radziłbym trzymać się z daleka od tej organizacji. W sumie bardziej opiera się ona na naukach Witnessa Lee, ale korzysta rónież obficie w nauczania Watchmana Nee. Ciekawym szczegółem jest traktowanie ich dzieł w praktyce tak, jakby były kanoniczne. Ich "ewangelizacja" polega głównie na prozelityzmie, to znaczy wyciąganiu chrześcijan z innych kościołów, ponieważ oni są oczywiście "jedynie słuszni" (co jest jedną z podstawowych cech każdej sekty).

Sama idea jednego kościoła w jednym mieście nie jest nigdzie w Biblii wyrażona otwartym tekstem jako doktryna. Owszem, prawdopodobnie Kościół był zorganizowany w ten sposób za czasów apostolskich, ale przecież zbawienie ani prawowierność Kościoła nie zależy od tego, czy wierzący będą instytucjonalnie jednym kościołem w jednym mieście.

Niestety, za miłą fasadą kryją się poważne problemy, a nawet herezje, o czym możesz poczytać w poniższych tekstach:

http://www.apologeticsindex.org/379-loc ... -religions
http://assemblylife.com/
http://www3.telus.net/trbrooks/lsmlccult.htm
http://www.thebereans.net/arm-wnee.shtml

P.S.
Sama wiara w nieutracalność zbawienia nie jest zwiedzeniem i absolutnie nie wolno odmawiać sobie nawzajem braterstwa wśród "utracalnych" i "nieutracalnych".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 10, 2015 4:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Bardzo dziękuję :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So mar 14, 2015 8:57 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 7:21 pm
Posty: 246
Odnośnie jednego kościoła w jednym mieście.
Mam kontakt z ludźmi, którzy utrzymują relacje z tymi, którzy wyznają taką ideę. Niestety ale z przykrością muszę stwierdzić, że jest to bardzo niebezpieczne zwiedzenie. Ogólnie dostrzegam w tym ruchu wiele "uduchowień", interpretację Biblii na podstwie "widzi mi się", bez rzeczywistego oparcia na Słowie, lecz nadawanie wielu terminom duchowych znaczeń.

Przykładem oraz jasnym przedstawieniem nauk tych społeczności, a przynajmniej tej w Wodzisławiu, jest artykuł w linku, który podaję poniżej.

Pozwolę sobie zacytować jedynie jeden fragment. Resztę należy z uwagą przeczytać i wyciągnąć wnioski. Dla mnie fundament na którym budują swoją teorię jest błędny a zatem cała ich budowla jest zła.

"Tak więc jedynym Bożym gruntem pod kościół jest miejscowość".

http://sh180598.website.pl/?page_id=283

_________________
Początkiem mądrości jest bojaźń Pana
Przyp.9:10


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So mar 14, 2015 10:14 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
No to jestem ciekawa, jak Ty, Przebudzony, traktowałbyś na przykład takich braci z takiej społeczności kościoła lokalnego, gdyby chcieli przychodzić do Ciebie powiedzmy, na grupę domową/ spotkania modlitewne/ studium biblijne do domu? Czy byś ich wpuszczał bezwarunkowo, czy postawiłbyś im jasne warunki (np. możecie się modlić, mówić świadectwa ale nie wpuszczać swoich teorii), czy w ogóle to już jest jakiś taki ekumenizm? Czy łamałbyś z nimi chleb?

Są różne szkoły ...

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So mar 14, 2015 2:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Słusznie, Przebudzony. Oni robią błędne założenie (kalwinistyczne zresztą) interpretując błędnie wszystkie wersety na temat wybrania, które podają i wyrywając je z kontekstu. A następnie sami stawiają własny kościół na innym fundamencie niż Mesjasz, dodając do Mesjasza... miasto:

"Wierzący, do których napisali apostołowie, za grunt swojej jedności, społeczności, zgromadzeń mieli miejscowość, w której mieszkali"

Tymczasem Słowo Boże mówi, jaki jest grunt dla zakładania kościoła i jakie jest źródło jedności Kościoła:

"Albowiem fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus" [I Kor. 3:11]

"Napominam was tedy ja, więzień w Panu, abyście postępowali, jak przystoi na powołanie wasze, z wszelką pokorą i łagodnością, z cierpliwością, znosząc jedni drugich w miłości, starając się zachować jedność Ducha w spójni pokoju: jedno ciało i jeden Duch, jak też powołani jesteście do jednej nadziei, która należy do waszego powołania; jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest; jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich" [Ef. 4:1-6]

Jakoś nie widać tutaj miasta jako gruntu jedności. Dodawanie do Słowa Bożego jest poważnym grzechem:

"Każde słowo Pana jest prawdziwe. On jest tarczą dla tych, którzy mu ufają. Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę" [Przyp. Sal. 30:5-6]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N mar 15, 2015 6:48 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 7:21 pm
Posty: 246
Mama Muminka napisał(a):
No to jestem ciekawa, jak Ty, Przebudzony, traktowałbyś na przykład takich braci z takiej społeczności kościoła lokalnego, gdyby chcieli przychodzić do Ciebie powiedzmy, na grupę domową/ spotkania modlitewne/ studium biblijne do domu? Czy byś ich wpuszczał bezwarunkowo, czy postawiłbyś im jasne warunki (np. możecie się modlić, mówić świadectwa ale nie wpuszczać swoich teorii), czy w ogóle to już jest jakiś taki ekumenizm? Czy łamałbyś z nimi chleb?

Są różne szkoły ...


Nie mam problemu w łamaniu chleba z kimkolwiek kto jest nawrócony.
Jeśli by przyszli na naszą społeczność, to zakładam, że z grzeczności dopasowaliby się do formy jaką mamy.
Pogląd każdy może wyrazić. co innego pewne rozmowy i dyskusje na różne tematy (chociażby jak to robimy tutaj na forum) a co innego jeśli ktoś przychodzi i stawia się w roli nauczającego, wprowadzając swoje "dziwne" teorie.

Nauka o kościele jaką przedstawia ta społeczność jest niebiblijna. Oto dlaczego:

1. Zakłada, że tylko ich społeczności są biblijne i podobają się Bogu.
2. Różnicuje chrześcijan wedle kategorii, których nie przedstawia Biblia.
3. Nadaje im wyłączność i monopol na bycie zborem Chrystusowym.
4. Skupia się na "nawracaniu" wierzących aby się przyłączyli do jedynej słusznej formy zboru, akceptowanej przez Boga.

Tak brzmi ich nauczanie. Dla rozważania i sprawdzenia jak się rzeczy mają, proszę o zapoznanie się z ich nauczanie, jeśli ktoś ma taką wolę.
Ja zacytuje tylko pewne fragmenty:

"Czy widzisz już, co to jest Kościół? – Wszyscy święci w danej miejscowości mający wspólny zarząd i służbę. Ci, którzy zobaczyli tę rzeczywistość i mają w niej udział."

http://sh180598.website.pl/?page_id=39

"W tym miejscu napiszemy jeszcze w jaki sposób, po czym odróżnić, czy dana grupa ludzi jest Kościołem, czy nie".

A to odpowiedź i wnioski (ten sam artykuł na samym dole):

"Jeśli w jakiejś miejscowości jest kilka miejsc, gdzie łamany jest chleb, to istnieją tylko dwie możliwości. Pierwsza: w miejscowości tej jest Kościół i inne grupy, społeczności chrześcijan. Druga: żadna z tych grup nie jest Kościołem. Kościół to tajemnica".

http://sh180598.website.pl/?page_id=47

No i zachęta do przyłączenia się do prawdziwego Kościoła:

http://sh180598.website.pl/?page_id=49

Zatem jeśli w Wodzisławiu są już oni, to tylko oni tworzą prawdziwy kościół a wszelkie pozostałe społeczności chrześcijan NIE SĄ KOŚCIOŁEM. Ten schemat jest taki sam wszędzie. Jeśli w Białymstoku, z którego pochodzę, jest taki lokalny kościół, to znaczy, w myśl tego nauczania, że wszelkie inne społeczności chrześcijan, nie tworzą prawdziwego kościoła.

Pocieszam się tym, iż ci, których znam nie podzielają nauczania jakie jest we Włodzisławiu. Aczkolwiek są blisko :)

Podsumowując: Trzymam się z dala od społeczności, które uważają, że mają patent na jedyny właściwy sposób tworzenia zborów Bożych. Moja decyzja.

_________________
Początkiem mądrości jest bojaźń Pana
Przyp.9:10


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N mar 15, 2015 8:39 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
Podsumowując: Trzymam się z dala od społeczności, które uważają, że mają patent na jedyny właściwy sposób tworzenia zborów Bożych. Moja decyzja.


Ja także. Dzięki w ogóle, że poruszyłeś temat :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N mar 15, 2015 10:04 am 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Owieczka napisał(a):
czy można jakoś wypunktować, na czym polega zwiedzenie ruchu "jednego kościoła w jednym mieście"

Nie twierdzę - tak na 100 %, że tak jest - ale czy tzw. przpadkiem nie idziemy w kierunku jednej religii, jednej organizacji ! Czy za tym nie stoi pomysł, aby wszystkich "chrześciajan" i chrześcijan zgromadzić pod jednym przywództwem. A jak się nie da pod jednym przywództwem, a nie da się, to przynajmniej aby łatwiej było nas kontrolować. To taka luźna uwaga, jeden kościół w jednym mieście to łatwiejsza nad nimi kontrola.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N mar 15, 2015 10:36 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Zaczęłam sobie czytać powoli zalinkowane materiały i moją uwagę zwrócił fragment:

According to The Local Church, God has a specific goal for believers: “If God did not become man, and if the believers do not become God, then God’s economy will not have a consummation. God’s ultimate goal is the New Jerusalem, and for this He became man. Our ultimate goal is also the New Jerusalem, and for this we must become God.”21 The New Jerusalem is then explained in this way: “The New Jerusalem is not a material city, it is not heaven, and it is not a place; the New Jerusalem is a corporate person, the processed and consummated Triune God and His redeemed, regenerated, transformed, and glorified tripartite elect becoming one entity. In God’s economy, both God and the believers must become the New Jerusalem.”22

Aż oczom nie wierzę...może ja to źle rozumiem??

Wierzący mają się stać Nowym Jeruzalem, rozumianym jako osoba (taka dziwaczna forma przebóstwionej jedności ogółu wierzących..?); wierzący zatem w ten sposób stają się "bogiem" i dlatego właśnie Jezus umarł...?

No i to..

“...the entire Godhead, the Triune God, became flesh.”26
“The Father was expressed among men in the Son, and the Son became the Spirit to come into men. The Father is in the Son, and the Son became the Spirit.”27
“...the Lord Christ is the Spirit and the Spirit is the Lord Christ....”28
“The Father is not only the Father, but is also the Son.”29
“...God the Father is also the Spirit (John 4:24). Hence, all three Persons of the Godhead are the Spirit.”30
“...the Lord Jesus who is the Son is also the Eternal Father.”31

Strasznie namieszane. A konkluzja (moje podkreślenie) dość...niebiblijna...?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 23, 2015 5:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
No i potwierdziło się. Wierzą w to, że Jezus jest Duchem, Bóg jest Duchem i Duch Świety jest ....Duchem. Że jak Jezus odszedł do nieba, to powiedział "daję wam Pocieszyciela" i że wkrotce przyjdzie ( w sensie- jako Duch).
Cytuj:
17 Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. 18 Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. 19 Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. 20 W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was.


Podkreślony fragment jest dla nich potwierdzeniem tego, że Jezus jako Duch zstępuje na wierzących i po prostu jest Nim. Nie miałam czasu długo rozmawiać , ale kiedy zapytałam, jak w takim razie tłumaczy fragment mówiący o tym, że Jezus siedzi po prawicy Ojca nic mi nie odpowiedziano. Cały czas tylko powtarzano- Bóg jest jeden, więc jest Duchem i Duchem jest Bóg, Duchem jest Jezus i Duchem jest Ojciec. Tyle, że dla mnie w takim razie nie jest to wiara w TRZYOSOBOWEGO BOGA, a wiara w JEDNEGO DUCHA, który ma....trzy imiona. A to chyba jednak jakaś różnica?

I moje pytanie- czy ktos, kto przyjął taka wiarę może być...narodzony na nowo?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 23, 2015 6:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Owieczka napisał(a):
Podkreślony fragment jest dla nich potwierdzeniem tego, że Jezus jako Duch zstępuje na wierzących i po prostu jest Nim. Nie miałam czasu długo rozmawiać , ale kiedy zapytałam, jak w takim razie tłumaczy fragment mówiący o tym, że Jezus siedzi po prawicy Ojca nic mi nie odpowiedziano. Cały czas tylko powtarzano- Bóg jest jeden, więc jest Duchem i Duchem jest Bóg, Duchem jest Jezus i Duchem jest Ojciec. Tyle, że dla mnie w takim razie nie jest to wiara w TRZYOSOBOWEGO BOGA, a wiara w JEDNEGO DUCHA, który ma....trzy imiona. A to chyba jednak jakaś różnica?
Podkreślony fragment nie mówi wcale, że Jezus przyjdzie do uczniów jako Duch, tylko że On am (Jezus) przyjdzie do uczniów. Wystarczy przeczytać rozdział od początku, żeby to zobaczyć.

Słusznie zauważyłaś, że to nie jest wiara w trójjedynego Boga. To jest odmiana starej herezji zwanej modalizmem lub sabelianizmem. Bóg jest duchem, bo ma duchową naturę. Nie mylić z Duchem, który jest jedną z Osób Boga. Żeby było jeszcze ciekawiej, oni wierzą, że Jezus stał się Duchem Świętym po swoim zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu. Dlatego nie umieją odpowiedzieć na pytanie, kto zasiada po prawicy Ojca w niebie. Pozostaje jeszcze wiele innych pytań, na które nie można odpowiedzieć wyznając taką teorię. No, ale to jest już ich problem.

Owieczka napisał(a):
I moje pytanie - czy ktoś, kto przyjął taka wiarę może być... narodzony na nowo?
Człowiek wierzący w takie rzeczy raczej nie przejdzie testu Janowego, o ile ma świadomość, w co wierzy. No, bo przecież Mesjasz JHWH Zbawiciel to z definicji Namaszczony. Zatem skoro Bóg jest Jeden i jednoosobowy, to Syna nie miał kto namaścić [Hebr:1:5-10], a przecież nikt nie namaszcza sam siebie: ani król, ani kapłan, ani prorok.

Ale chyba nie każdy "lokalny" wierzy w coś takiego - bo nie każdy jest aż tak świadomy tego, w co wierzył "kanoniczny" Chińczyk... dlatego moim zdaniem trzeba podchodzić do sprawy indywidualnie. Może wystąpić kwestia prostolinijności i nieświadomości, a nawet zdziwienia w niektórych przypadkach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 23, 2015 6:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Akurat ta osoba, z którą rozmawiałam świadomie wierzy w to, co opisałam wyżej i próbowała mnie mocno do swojego punktu widzenia przekonać....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 07, 2015 5:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
III.
Odwieczny zamysł Boga polega na tym, że chce On wbudować Chrystusa w naszą istotę,
czyniąc każdego z nas Chrystusem-człowiekiem, wypełnionym, opanowanym i przesyconym
Chrystusem i przez Chrystusa; w całym wszechświecie nie ma rzeczy bardziej podstawowej
ani o większym znaczeniu – Ga 1,15-16; 2,20.

Odwiecznym zamysłem Boga jest wbudować w naszą istotę Chrystusa; aby ten zamysł wypeł-
nić, Bóg stworzył człowieka w postaci naczynia, które może Go zawierać, dał człowiekowi du-
chowy organ, aby mógł Boga przyjąć, a Chrystus stał się życiodajnym Duchem, aby wejść do
naszego ducha – Ef 3,14-17a; Rdz 2,7; 1 Kor 15,45b.

C. Bóg pragnie wbudować w nas całą swą istotę, aż stanie się naszym organizmem – Kol 3,10-11:
1. Bóg zamyślił wbudować w nas samego siebie w swej Boskiej Trójcy i stać się każdą naj-
mniejszą cząstką naszej trójczęściowej istoty – Rz 8,11; Ef 3,14-17a.

Zwieńczenie boskiej ekonomii dokonuje się dzięki boskiemu udzielaniu się Boskiej
Trójcy – 2 Kor 13,13; Ef 1,3-23; 3,14-21:
A. Boska ekonomia to Boży plan i sposób jego realizacji, wynikające z Bożego pragnienia i zamy-
słu; boskie udzielanie jest udzielaniem się Boga i rozdawaniem się Go, zgodne z tym planem
i przyjętym sposobem jego przeprowadzenia – 1,5.9-11; 3,14-17a.
B. Wszystko, co o Bogu mówi Nowy Testament, wiąże się z boskim udzielaniem się ze względu na
boską ekonomię – Rz 8,3.11; Ef 1,3-23:
1. Objawienie o Trójjedynym Bogu ukazane w świętym Słowie nie służy do tego, by zrozumieć
doktrynę, lecz istnieje po to, by Bóg w swej boskiej Trójcy mógł udzielać się wybranym
i odkupionym przez siebie ludziom, aby Go doświadczali i radowali się Nim – 2 Kor 13,13.
2. Trójjedyny Bóg – Ojciec, Syn i Duch – przeszedł przez proces i stał się życiodajnym Duchem,
abyśmy mogli z Niego pić i aby móc się stać naszą rozkoszą; na tym polega boskie udziela-
nie Boskiej Trójcy
– J 1,14; 4,14; 7,37-39; 1 Kor 12,12; 15,45b.
3. Boska Trójca służy boskiemu udzielaniu, co oznacza rozdzielanie Boga wierzącym w Chry-
stusa; Bóg Ojciec – początek – jest źródłem, Syn – wyraz – jest wypływem a Duch jako
przekaz jest nurtem – J 4,14; 7,37-39.

C. Boskie udzielanie się Boskiej Trójcy to jedyny sposób na zbudowanie kościoła, który jest Cia-
łem Chrystusa i Bożym mieszkaniem – Ef 4,16; 2,21-22; 1 Tm 3,15.
IV. Potrzebujemy wizji najważniejszej sprawy w Biblii – boskiego zamiaru, Boskiej ekono-
mii i boskiego udzielania Boskiej Trójcy do wnętrza wierzących w Chrystusa w celu
zbudowania kościoła – Ciała Chrystusa, które zostanie zwieńczone w Nowej Jeruza-
lem – wiecznym zbiorowym wyrazie Trójjedynego Boga – Ef 1,5.9-11.22-23; 3,14-21; 4,16


To są nauczania z tego kościoła (zaznaczenia moje)
Szczerze mówiąc- niewiele z tego rozumiem...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 08, 2015 6:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
No to ja mam na to wszystko jedno zasadnicze pytanie: czy w ogóle modląc się z takim "lokalnym", modlimy się w ogóle do tego samego Jezusa? Dla mnie jasne jest, że nie, bo tu nie chodzi o te same słowa tylko o ducha. Dlatego pytałam wcześniej o łamanie chleba! Bo skoro z drugiej strony ludzie ci uważają resztę wierzących poza kościołem lokalnym za "nie-kościół" - w najlepszym przypadku (w najgorszym za "babilon"), to gdzie tu jest jeden Pan, jeden chrzest i jedna wiara? Gdzie braterstwo i jaka podstawa do niego? Czy Panu w ogóle się podoba taka "mieszana" społeczność? To trochę tak, jak modlitwa z katolikami z Odnowy, którzy nadal wierzą w doktryny swojego kościoła. Hmm ....

Przeglądając ten wątek jeszcze raz (ostatnie wpisy) jakoś tak przyszedł mi do głowy werset:

"Jak więc przyjęliście Chrystusa Jezusa, Pana, tak w Nim chodźcie" Kolosan 2:6. Otworzyłam Biblię na tym miejscu - a tu proszę! Cały piękny fragment do zastosowania i ostrzeżenie dla wierzących. I tak sobie pomyślałam: każdy, kto przyjął prawdziwego Chrystusa, może zaprzestać (albo i nie) w Nim chodzić; ale jak ktoś przyjął fałszywego, to nadal chodzi w fałszywym.

Wiem też z drugiej strony, że Pan chce uratować też i tych ludzi i przyprowadzić do siebie i jeśli ktoś czuje się na siłach do kontaktu z taką osobą to rozmowa OK, ale wspólna modlitwa - nie.

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL