www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:12 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lis 24, 2014 2:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Kolejna rewelacja od Kubika :!:
"I tutaj mamy wielki problem, ponieważ okazuje się, że Dobra Nowina o Królestwie jeszcze nigdy nie była głoszona!"
http://www.zbawienie.com/wybawienie-ludu-Bozego.htm

Rozumiem, że Kubik odrzucając Łukasza i Pawła, nie przyjmuje na przykład takich wersetów:
Odrzekł mu: Niech umarli grzebią umarłych swoich, lecz ty idź i głoś Królestwo Boże. (Łuk. 9:60)
I posłał ich, aby głosili Królestwo Boże i uzdrawiali. (Łuk. 9:2)
A teraz oto wiem, że już nigdy nie będziecie oglądali oblicza mojego wy wszyscy, wśród których bywałem, głosząc Królestwo Boże. (Dz. Ap. 20:25)

Ale żeby zignorować słowa samego Pana Jezusa głoszące Królestwo i zapisane w Ew. Mateusza, nie negowanej przez Kubika???
A jeśli Ja wyganiam demony Duchem Bożym, tedy nadeszło do was Królestwo Boże. (Mat. 12:28)
Jakim też cudem Józef z Arymatei oczekiwał Królestwa Bożego, jeśli Dobra Nowina o Królestwie nie była jeszcze głoszona? :roll:
(43) przyszedł Józef z Arymatei, znakomity członek Rady, który też oczekiwał Królestwa Bożego; on śmiało wszedł do Piłata i prosił o ciało Jezusa. (Mar. 15:43)

I czy sam Kubik zna Dobrą Nowinę o Królestwie, skoro wg jego słów ona "jeszcze nigdy nie była głoszona"?

Ten człowiek nie przestaje mnie zadziwiać...

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lis 25, 2014 6:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 15, 2010 9:13 pm
Posty: 132
takich zadziwiaczy jest więcej


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lis 28, 2014 3:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
I jeszcze "cudeńko" z poprzedniego tekstu Kubika:

"Jest oczywiste, że czynne stosowanie się do tekstu Didachy zapewni ci życie wieczne w Królestwie Bożym.
Decyzja o uznaniu tego tekstu na natchniony należy do ciebie drogi czytelniku."

http://www.zbawienie.com/Didache.htm

Nieźle, odrzucać Pisma Pawła i Łukasza, dając jednocześnie takie mocne zapewnienia co do tekstu Didache... :roll:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Didache

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 21, 2015 9:17 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Kto uzyska zbawienie? Henry Kubik wyjaśnia http://www.zbawienie.com/kto-uzyska-zbawienie.htm

Jakość tego artykułu wystarczy ocenić po tej treści:
"Umieramy dlatego, że nasze grzechy nie są jeszcze wybaczone a ofiara Isusa nie została złożona za grzechy, ale za Boże owce. Z powodu ofiary Bóg będzie wybaczał grzechy tym, którzy Go o to będą prosili. Gdyby grzechy już były wybaczone, żylibyśmy wiecznie już teraz.
Czyli przelana krew nie jest ofiarą za tzw. grzech pierworodny. To owce Chrystusa zostały wykupione Jego krwią i na podstawie tej ofiary Bóg będzie wybaczał nasze grzechy. Czyli wybaczenie to jeszcze wizja przyszłości a nie teraźniejszość, jak nam to religie tłumaczą. Przyszłości, czyli Sądu Ostatecznego oraz sądu nad Izraelem, czyli ludem Bożym.
"

Posługując się wyłącznie księgami NT uznawanymi jeszcze przez Kubika, można podać np. takie oto wersety:
Piszę wam, dzieci, gdyż odpuszczone są wam grzechy dla imienia jego. (1 Jana 2:12)
I oto przynieśli mu sparaliżowanego, leżącego na łożu. A gdy Jezus ujrzał wiarę ich, rzekł do sparaliżowanego: Ufaj, synu, odpuszczone są grzechy twoje. (Ew. Mat. 9:2)
I rzekł do nich: Wy jesteście z niskości, Ja zaś z wysokości; wy jesteście z tego świata, a Ja nie jestem z tego świata. Dlatego powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Jeśli bowiem nie uwierzycie, że to Ja jestem, pomrzecie w swoich grzechach. (Ew. Jana 8:23-24)

Panie Kubik! Jeśli nie uwierzy pan w Jezusa Chrystusa, umrze pan w swoich grzechach i stanie na sądzie ostatecznym, gdzie nie otrzyma pan wybaczenia grzechów, ale wyrok skazujący na wieczne potępienie!
A póki co, Jana też trzeba będzie wyrzucić Biblii Mesjańskiej Kubika, gdyż Jan nie współgra z kubikową teorią zbawienia....

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 08, 2015 1:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Rafał napisał(a):
Aktualny stan pism ważnych i nieważnych w NT to wg Kubika 9 do 18 na korzyść nieważnych. Mam przeczucie, że to nie koniec.

Korekta, jest już 8 do 19. Ewangelia Marka również została uznana przez pana Kubika za nieważną. http://www.bibliamesjanska.com/index.html

Zauważyłem też, że pan Kubik powoli zaczyna "poprawiać" również ST. Księga Estery jest już zaznaczona na szaro. Nie mam pojęcia dlaczego.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 09, 2015 5:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Rafał napisał(a):
Zauważyłem też, że pan Kubik powoli zaczyna "poprawiać" również ST. Księga Estery jest już zaznaczona na szaro. Nie mam pojęcia dlaczego.
Tutaj masz wyjaśnienie, dlaczego:

http://zbawienie.forumotion.com/t79-ksi ... a-z-biblii

Biedny pan Kubik... nawet nie przeczytał źródeł w linkach, które sam cytuje. Bo gdyby choć przeczytał, to by takich koszmarnych dyrdymałów nie wypisywał. Pierwszy z brzegu przykład:

Kubik napisał(a):
Okazuje się, że księga Estery jest oparta na zwoju z 13-14 wieku!
Tak się składa, że Septuaginta, czyli grecki przekład ST z IV wieku p.n.e. zawiera Księgę Estery:

https://www.blueletterbible.org/lxx/est/1/1/s_427001
https://pl.wikipedia.org/wiki/Septuaginta

Jeśli przekład księgi powstał w IV wieku przed naszą erą, to jak oryginał mógł powstać w 13-14 wieku naszej ery? Czyżby dla pana Kubika czas biegł wstecz? Oczywiście źródło mówi o kopiach manuskryptu pochodzących z różnych epok. Oczywiście księga mówi o Żydach czyli Izraelitach, tak jak apostoł Paweł pisał, że jest Żydem czyli Izraelitą z pokolenia Beniamina [Rzym. 11:1; II Kor. 11:22]. Adnotacji ku chwale Boga nie ma również w III Liście Jana. Obawiam się, że Kubik niedługo zlikwiduje całą Biblię stosując własne kryteria natchnienia pasujące do wyrzucania kolejnych ksiąg. Rekordem świata w rzucie głupotą jest zarzut "zażydzenia Biblii" - to tak jakby ktoś stwierdził, że konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej jest "zapolaczona". :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 09, 2015 6:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Drobny szczegół. Septuaginte datuję się na 3 wiek przed Chrystusem.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So paź 10, 2015 8:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Zgadza się. Dzięki za czujność i poprawkę. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N lis 29, 2015 8:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Najnowsze wieści z frontu kubikowego...

Właśnie się dowiedziałem o istnieniu strony http://www.antyzbawienie.com/ , którą założyli przyjaciele Kubika kiedyś, którzy teraz przejrzeli na oczy. A co było kwestią kluczową? Na tej stronie czytamy:

"Przez lata czytaliśmy wspaniałe artykuły Henryka, które były świadectwem jego wiary w Boga i Zbawiciela Chrystusa.
Niestety od początku tego roku kierunek wiary zaczął się zmieniać i kulminacją tej zmiany było zanegowanie przez Henryka jakoby Chrystus NIE był Bogiem, w dniu 31 sierpnia 2015 roku."


Powyższe o zanegowaniu Boskości Jezusa Chrystusa zgadza się z tym, co widzę aktualnie na stronie Kubika http://zbawienie.com/ataki2.htm:

"Celem moim jest zachęta ludzi do poznania rzeczywistego Boga i zaprzestania grzechu bałwochwalstwa. Nie odrzuciłem ani Boga, ani naszego Zbawiciela i Króla Królestwa Bożego, Isusa Chrystusa!
Ale nie wolno nam wielbić Syna Bożego nazywając go Bogiem, ponieważ Bóg, Stwórca wszystkiego z Synem włącznie jest tylko jeden i On kategorycznie zabronił wielbienia innego boga."


Osobiście uważam, iż Henry Kubik nigdy nie tworzył wspaniałych artykułów, oddających właściwą chwałę Jezusowi Chrystusowi. Ale zgadzam się, że im dalej w las... Teraz mamy już wszystko jak na dłoni. Jeśli jeszcze są ludzie, którzy pomimo zanegowania Apostoła Pawła trwali przy Kubiku i nadal przy nim trwają, pomimo zanegowania Boskości Jezusa, to sami będą sobie winni...

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 25, 2016 3:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
A to ci dopiero :shock:

Na kubikowej stronie głównej zbawienie.com aktualnie czytamy:

"Trafiłeś na jedyne źródło prawdy na świecie!
Bardzo odważne i wielce ryzykowne oświadczenie. Albo jest to wielka przesada, albo... to jest prawda! Ty, drogi czytelniku to ocenisz. Wszystkie inne źródła informacji na całym świecie nieustannie kłamią a Prawdę można znaleźć tylko i wyłącznie na witrynie zbawienie.com oraz na blogach związanych z tą witryną!
TO NIE JEST POMYŁKA !"


Pokora tego człowieka zwala z nóg... :lol:

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 27, 2016 11:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Kubik się trochę zorientował, że przesadził. Wprowadził korektę. Dzisiaj (27.02.2016 r.) na głównej stronie czytamy:

"Trafiłeś na unikalne źródło prawdy!
Wszystkie inne źródła kłamią a Prawdę można znaleźć tylko i wyłącznie na witrynie zbawienie.com oraz na blogach związanych z tą witryną!
TO NIE JEST POMYŁKA !"

Tak czy owak, albo czytasz prawdę na stronie zbawienie.com, albo z innych źródeł czerpiesz kłamstwa. Wybór należy do ciebie :wink:

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lis 10, 2016 11:36 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
No proszę. Kubik prowadzący stronę z "unikalnym źródłem prawdy" zmienił zdanie w kluczowym temacie - czy Chrystus jest Bogiem?

W najnowszym dziele Kubika czytamy:

"Z tych przyczyn porzuciłem dogmat o Chrystusie Bogu, ponieważ dowodów na ten dogmat nie ma.
Pokornie przyznaję się do bycia ofiarą oszustwa i kontynuuję podróż ku Królestwu Bożemu bez pomocy Pawła oraz jego dwóch uczni, Łukasza oraz Marka. Poczułem w duchu niezwykłą ulgę ponieważ ci pisarze spowodowali masę sprzecznych ze sobą wersetów biblijnych."
http://zbawienie.com/czy-Chrystus-jest-Bogiem.htm

Nie dajcie się zmylić tytułowi artykułu. Jest on o tym, że Jezus w ogóle nie jest Bogiem, a nie o tym, że Jezus nie jest Bogiem Ojcem, co jest akurat prawdą.
Artykuł zostawiam bez komentarza. Po prostu typowe Kubikowe fantazjowanie...

Niezłe jest też stwierdzenie na końcu:
"Czy istnieje możliwość, że się nadal mylę?
Oczywiście, że taka niewielka możliwość istnieje. Wszyscy jesteśmy omylni. Czy pomyłka jest grzechem? Spodziewam się, że nasz miłosierny Bóg wybaczy mnie i nam wszystkim nasze pomyłki a nawet nasze grzechy, za które Chrystus zapłacił swoją krwią, według Prawa Bożego."

Czyli z jednej strony mamy ponoć prawdę i unikalne jej źródło na zbawienie.com, a jednocześnie Kubik sam przyznaje, że może się nadal mylić w kluczowej kwestii dot. Jezusa Chrystusa...

Czy ten pożałowania godny człowiek ma jeszcze jakichkolwiek zwolenników? Obawiam się że ciągle tak. Ale jak oni znoszą te wszystkie rewelacje i zmiany zdania co chwilę? :roll:

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lis 10, 2016 12:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 24, 2015 12:27 am
Posty: 121
Najlepszą Kubikową rodzynką na torcie jest powoływanie się na cytat: "Niechaj nikt samego siebie nie oszukuje; jeśli komuś z was się wydaje, że jest na tym świecie mądry, niech się stanie głupim, aby się stać mądrym. Albowiem mądrość tego świata jest u Boga głupstwem. Napisano bowiem: On chwyta mądrych w ich własnej chytrości i znowu: Pan zna myśli mędrców, że są marne" by podważać autorytet uczonych podczas gdy samemu próbuje uchodzić za coś więcej niż profesora z wieloletnim doświadczeniem w jednej dziedzinie a nawet Noblisty. Kubik jest w swoich oczach większym autorytetem niż wszyscy uczeni świata razem wzięci, on zna zamysły boże lepiej niż sam Bóg, pojmuje wszystko od algebry do zoologii, pojmuje naturę Boga niż sam Bóg. Oby Bóg był łaskawy jak spadnie na niego sąd!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 25, 2017 7:54 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Zbawieni będą dobrzy i uczciwi ludzie... http://zbawienie.com/badz-dobrym-i-uczc ... iekiem.htm

Tak sobie przypomniałem, że dokładnie tak myślałem, zanim Bóg okazał mi łaskę i dał narodzić się na nowo...

Ciekawe, że Kubik odnośnie siebie stwierdza:
"Sam będąc w miarę uczciwym i prawym człowiekiem..."

Oj panie Kubik. Sumienie oskarża, ale walczysz pan o własnych siłach dalej... Czy jest dla pana jeszcze szansa? Oby Bóg się zlitował...

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz maja 25, 2017 7:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
Steku bzdur zawartych na witrynie H. Kubika nie sposób brać poważnie. Tu nie wiadome czasami, czy się śmiać, czy płakać. Ja tak szczerze to nawet nie do końca rozumiem, że przed takimi zwodzicielami potrzeba jeszcze ostrzegać. Ostrzegajmy - nie zrozumcie mnie źle. Ale to dla mnie tak, jak bym musiał powiedzieć dorosłemu, zdrowemu psychicznie człowiekowi: uwierz mi, że skoczenie z ósmego piętra na prawdę jest niebezpieczne. A on by bronił stanowiska, że to jest kwestia dyskusyjna i że nie wiemy dokładnie, czy skok z ósmego piętra rzeczywiście jest niebezpieczny. Czy tego człowieka ktokolwiek poważnie czyta dłużej niż przez pięć minut? Nie chce mi się w to wierzyć. A może on jest w rzeczywistości komikiem i próbuje nabrać jakieś naiwne, religijne osoby tworząc coś w rodzaju satyrycznej, nowej religii? Albo chce się tyko ponabijać z ludzi, którzy go biorą na poważnie i przed nim ostrzegają? :roll: Jeśli ktoś przebrnie przez treści tej witryny, to musi być chyba niezrównoważony psychicznie albo być fanem tego człowieka, żeby nie zauważyć, jak bzdurny, infantylny i żałosny jest ten wzajemnie sprzeczny chaos. Poznałem tylko jednego jedynego człowieka, który powoływał się poważnie na stronę Kubika - aż mu w minutę wykazałem, że ta witryna swoimi treściami sama wystawia się na pośmiewisko. Był to człowiek tkwiący w tak licznych, jak i idiotycznych teoriach spiskowych. Sam tkwił głęboko w zwiedzeniu i grzechu. A może rzeczywiście takie osoby H. Kubika czytują?

Jeden jedyny dobry cytat (chyba) jego autorstwa w dziale "o autorze" znalazlem: "weź do ręki jedynie źródło Prawdy - Biblię, i zanim zaczniesz ją czytać, poproś w modlitwie Boga o pomoc w zrozumieniu tego, co czytasz!". Tylko tyle. Oby H. Kubik sam zaczął się w końcu do tego stosować i narodził się na nowo. Tego mu szczerze życzę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL