www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:04 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lip 17, 2014 9:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Gdy w 2012 r. pisałem artykuł z ostrzeżeniem przed Henry Kubikiem i jego stroną zbawienie.com, nie uznawał on już Apostoła Pawła i jego Pism.
http://www.kuzbawieniu.pl/artykuly/ostr ... -chrystusa

Jednak o ewangeliście Łukaszu pisał pozytywnie:
"Łukasz ewidentnie wiedział znacznie więcej o Pawle niż ktokolwiek inny. Dlatego relacja Łukasza w Dziejach zawiera (najprawdopodobniej) celowe błędy odnośnie Pawła i Łukasz najwyraźniej w ten właśnie sposób ostrzega nas przed Pawła fałszywym apostolstwem."
oraz
"Najwyraźniej Łukasz doskonale widział co się dzieje i poinstruowany Duchem Bożym przedstawił nam wiele detali, które przy bliższym zapoznaniu się ujawnią nam rzeczywiste oblicza Pawła. Być może Duch Boży zaakceptował tymczasowe działania Pawła i detaliczne wyjaśnienie tej kwestii miało się pojawić dopiero w dzisiejszych czasach, jak to zapowiedział sam Jezus!"

Nie na długo Łukasz był pozytywnie postrzegany w oczach Kubika. Minęły dwa lata i heretyk Kubik dyskredytuje na swojej stronie Łukasza - zarówno Ewangelię wg. Łukasza, jak też Dzieje Apostolskie. http://www.zbawienie.com/ewangelista-lukasz.htm
Ale już wcześniej, jak się okazuje, w 2013 r. na swoim forum napisał:
"Prawdę powiedziawszy Łukasza, listy Pawła z Dziejami włącznie traktuję identycznie. Czyli nie biorę ich pod uwagę."

Jak się rozwijała Kubikowa koncepcja zanegowania po Pawle Łukasza, można poczytać tutaj http://www.zbawieniecom.fora.pl/rozwaza ... ,1201.html
Przebrnięcie przez ten wątek - tylko dla wytrwałych. W zasadzie nie zaglądam na inne fora poza UP, więc doznałem szoku, przeglądając ten wątek, jak można dowolnie masakrować (interpretować) Biblię. I jeszcze wszyscy klepią się po plecach...

Po co w ogóle ten wątek? W innym wątku nieco rozmawialiśmy już o Kubiku i jego herezjach viewtopic.php?f=10&t=1392&start=30
Wydaje mi się jednak, że warto mieć na UP wątek z jego imieniem i nazwiskiem, aby ostrzegać tych, co Kubika słuchają. A nie jest to mało osób.

Jeśli ktoś chciałby rozprawić się z którąś z herezji Kubika, w świetle Pisma, to będzie to do tego idealne miejsce. A herezji jest... do wyboru do koloru. Począwszy od dawniejszych - zbawienia z uczynków, po najnowsze fikcyjne zesłanie Ducha Świętego w dniu pięćdziesiątnicy... Ja też za jakiś czas postaram się napisać tutaj kilka słów.

Jeśli ktoś z czytających forum UP i zastanawiających się nad teoriami Kubika chciałby zadać jakieś pytanie, to śmiało będzie można uczynić to w tym miejscu.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lip 18, 2014 11:32 am 
Offline

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 1:08 pm
Posty: 17
Witaj,
Kojarzę tego człowieka a na stronę zbawienie.com trafiłem kilka lat temu gdy link przesłał mi kolega - pasjonat teorii spiskowych. Byłem podekscytowany NWO i podobnymi tematami ale jak to mówią im głębiej w las tym więcej drzew. Przeczytałem większość artykułów i miałem dwie refleksje.
Pierwsza jest taka że człowiek ów za centralne przesłanie Ewangelii nie uważa zbawienie przez wiarę z łaski ale przez samego siebie dość pokrętnie rozumianą naukę o Królestwie Bożym. W jednym z artykułów napisał też że uważa że najbliżej właściwego rozumienia tematu są wg niego ŚJ. W ogóle w wielu tematach bliski jest on ŚJ pisząc znane juz wytarte teorie o pogańskim pochodzeniu Trójcy, nauki o duszy nieśmiertelnej itd..
I tu miałem kolejną refleksję obserwując różnorakie ewolucje jego poglądów które cytujesz min o Pawle a teraz jeszcze dochodzi Łukasz - to jest kolejny gość który uważa że odkrył coś nowego - w Biblii, historii, powiązał fakty i ujawnia na światło rewelacje o których nikt wcześniej nie wiedział, sensacyjne wieści.
Nie oceniam go w tym momencie, nie wiem czy tak jest i nie znam go ale bardzo przypomina mi to Ch. Russela. I widać to w "Biblii Kubika" gdzie już prawie cały NT jest wyszarzony. Człowiek który uważa że sam może definiować kanon NT - i to nie mając jakieś argumenty historyczne nawet ale czysto teologiczne przypomina mi Marcjona albo znowu wspomnianego Russela i ostrzegałbym przed nim.
Zdrówka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lip 18, 2014 12:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Henry Kubik to były Świadek Jehowy i wiele mu z doktryn ŚJ zostało, pomimo, że jak sam to stwierdza, jest narodzonym na nowo chrześcijaninem. W tym wątku mamy prawo oceniać poglądy i naukę głoszoną przez Kubika, w świetle Pisma. Nie mamy prawa sądzenia go, czyli skazywania go na wieczne potępienie.

Na ten moment, wg mojej opinii Henry Kubik jest heretykiem, gdyż głosi coraz to większe herezje, z bezpośrednim negowaniem połowy NT. Oczywiście dałby Bóg, żeby się opamiętał i dostąpił zbawienia z łaski przez wiarę.

Dzięki brecker za wpis. Może jeszcze ktoś był zachłyśnięty kiedyś teoriami spiskowymi Kubika, ale dostrzegł niezgodność jego nauki z Pismem? Zachęcam do składania świadectw ku przestrodze innym.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lip 18, 2014 8:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 1:08 pm
Posty: 17
No to może na początek:

http://zbawienie.com/powstanie-NT.htm

Temat ojców Kościoła jest dla nas bardzo ważny, ponieważ owi 'ojcowie' zadecydowali skład Nowego Testamentu, czyli raczej Chrześcijańskich Pism Greckich. Warte wzmianki jest to, że Jezus zakazał tytułowanie kogokolwiek 'ojcem' poza ojcem własnym oraz Bogiem Ojcem.

Po śmierci apostołów zamordowanych rękami sług synagogi szatana - utworzył się określony nurt w powstającym Chrześcijaństwie, opartym już wtedy na listach Pawła. Na scenę życia chrześcijańskiego wkroczyli tzw. Ojcowie Kościoła, którzy są do dzisiaj cytowani przez wielu badaczy Biblii. Badając opinie owych ojców tłumaczy się teksty biblijne oraz są sformułowane określone doktryny. Niestety znaczna ich większość jest sprzeczna z naukami Jezusa.
(...)
Isus nas pouczał: "Po uczynkach ich poznacie."
Jaki z tego wypływa wniosek? Które księgi biblijne są dla nas ważne?
Jest oczywiste, że Ewangelie oraz najważniejsza księga biblijna - Objawienie. Oto wszystko, co nam jest potrzebne do zbawienia. Owe pięć ksiąg zawierają słowa Isusa Chrystusa i Jego słowa są dla nas najważniejsze. Dlatego wielu Jego nauk nie znamy, ponieważ siły szatana starają się za wszelką cenę zablokować dostęp do Słów Boga. Dlatego wszyscy znamy terminy - Ewangelia oraz Królestwo Boże, ale niewielu wie, czym ono jest.


http://members.iinet.net.au/~kubik/zbaw ... ienie2.htm


Aby być zbawionym, należy uświęcać naszego Ojca Boga imię, czyli Jego reputację - jak Stwórcy i Sędziego. Modlimy się o przyjście Królestwa, które będzie spełnieniem woli Boga - tak w niebie jak i na ziemi. Wola Boga obecnie się na ziemi nie dzieje. Pragniemy także chleba powszedniego oraz pragniemy odpuszczenia naszych win na prostej zasadzie.
Bóg nam odpuści nasze przewinienia, jeżeli my odpuścimy przewinienia innych.
Dlatego Isus podał nam ów wzór modlitwy i jest wręcz nieprawdopodobne, że tak wielu ludzi to zna na pamięć, ale tak niewielu to rozumie.
Ze słów Isusa wygląda niedwuznacznie, że na zbawienie trzeba sobie zapracować czy też zasłużyć. Jest to nagroda!
W jaki sposób trzeba sobie zasłużyć na tą nagrodę? Przestrzegając Jego Przykazań!
Zawsze zadawaj sobie to pytanie:
Czy to co w tej chwili robię, jest wyrażeniem miłości do Boga i bliźniego?
Zobaczysz, że to nie jest łatwe i znacznie łatwiej jest cytować wersety, chodzić na zebrania czy msze, całować krzyżyki czy medaliki, niż miłować swoich bliźnich.
Sąd Boży jest sądem na podstawie naszych uczynków.
Objawienie 20:12 I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach. 13 I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
Liczą się tylko i wyłącznie twoje uczynki. Niewielkie znaczenie ma także twoja wiara, jeżeli nie jest wsparta uczynkami.
Nie liczy się twoje zrozumienie Biblii, wersetów, chodzenie do kościoła czy inne działalności religijne. Każdy z nas będzie sądzony na podstawie uczynków. Uczynki są rzeczywistym wskaźnikiem naszej osobowości.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 21, 2014 8:24 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
"Które księgi biblijne są dla nas ważne? Jest oczywiste, że Ewangelie oraz najważniejsza księga biblijna - Objawienie. Oto wszystko, co nam jest potrzebne do zbawienia. Owe pięć ksiąg zawierają słowa Isusa Chrystusa i Jego słowa są dla nas najważniejsze."

Zauważcie, że Henry Kubik sam nie nadąża za swoimi "objawieniami". Z jednej strony jeszcze dzisiaj (21.07.2014 r.) możemy przeczytać na jego stronie, że wszystkie 4 Ewangelie są dla nas ważne, podczas gdy w najnowszym artykule Ewangelia wg Łukasza została zdyskredytowana...

Aktualny stan pism ważnych i nieważnych w NT to wg Kubika 9 do 18 na korzyść nieważnych. Mam przeczucie, że to nie koniec.

Postaram się za jakiś czas odnieść się bardziej szczegółowo do najnowszych "objawień" Kubika dotyczących Łukasza. Tymczasem zwróćcie uwagę na początek artykułu, bo aż mnie to rozbawiło. http://zbawienie.com/ewangelista-lukasz.htm
Kubik aby zdyskredytować Łukasza wstawił w artykule bliżej nieokreślony wizerunek jakiegoś człowieka, twierdząc że to Łukasz i zwracając uwagę na "masoński gest Łukasza". :lol:
To tak jakby wstawił obraz Jezusa Miłosiernego, aby zdyskredytować osobę Mesjasza - Jezusa Chrystusa. Czy ten człowiek naprawdę nie widzi braku logiki, w tym co robi? :roll:

Co do definicji zbawienia wg Kubika, w jego artykule flagowym na głównej stronie czytamy:
Jeżeli jesteś człowiekiem uczciwym i nikogo nie skrzywdziłeś w swoim życiu, na pewno będziesz zbawiony. Zbawienie można uzyskać tylko i wyłącznie z dobrych uczynków. Są ludzie dobrzy i źli. Dobrzy będą zbawieni, źli... nie!
oraz
Jeżeli nie łamiesz NOTORYCZNIE Prawa Bożego, jesteś zbawiony! Jeżeli je łamiesz, zaprzestań natychmiast, a uzyskasz zbawienie i Bóg wybaczy ci wszystkie twoje najcięższe grzechy a nawet twoje zbrodnie.
Tak wygląda ewangelia wg Kubika...

Bardzo możliwe, że w dalszej kolejności "do odstrzału" z Biblii Mesjańskiej Kubika będzie Jan, gdyż w Ewangelii wg Jana czytamy:
Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim.
oraz
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto wierzy we mnie, ma żywot wieczny.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 21, 2014 5:50 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Rafał masz chęć i ochotę zajmować się tematem, warto ? W zasadzie co można powiedzieć człowiekowi, który kwestionuje kanon Pisma i to w taki sposób ? Jest sens się tym zajmować ?
Nie wiem, bo może jednak warto :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 21, 2014 8:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Wujciu, Kubikowi mówiłem, że błądzi, 2 razy mailowo. I więcej nie będę. Ale jak wiesz, tu nie chodzi tylko o Kubika i jego duszę. Chodzi też o tych, którzy go słuchają. Jak wejdziesz na forum prowadzone przez Kubika to zobaczysz, że jest ich całkiem sporo. Nie mam ochoty uprawiać misjonarstwa i wchodzić tam z butami na forum. Ale wiem, że ludzie piszący na tamtym forum mogą też zajrzeć i tutaj. I może wtedy obudzą się i zobaczą, w czym siedzi Kubik. To bardziej dla nich jest ten temat, niż dla Kubika.

Osobiście dostawałem już maile nawet od baptystów z pytaniami o Kubika. Byłem zdziwiony, że ludzie, którzy powinni być ugruntowani w Piśmie, zastanawiają się, czy Kubik pisze prawdę. Ten temat jest zatem także i dla nich.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lip 28, 2014 10:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 22, 2013 12:47 pm
Posty: 49
Gdybym tego sam nie przeczytał, to bym nie uwierzył, że ktoś może takie idiotyzmy wypisywać! Śmieję się, ale niestety przez łzy.

Dobrze, że założyłeś ten wątek, Rafale.

_________________
"Pókim był dziecięciem, mówiłem jako dziecię, rozumiałem jako dziecię, rozmyślałem jako dziecię; lecz gdym się stał mężem, zaniechałem rzeczy dziecinnych." 1 Kor. 13:11

"I powiedział do wszystkich: Jeśli kto chce pójść za mną, niechaj się zaprze samego siebie i bierze krzyż swój na siebie codziennie, i naśladuje mnie." Łuk. 9:23


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lip 29, 2014 11:26 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
W sumie wątek jest chyba potrzebny, choć herezje Kubika są oczywiste. Już kilka osób trafiło na Ulicę Prostą po przejściu przez fazę zainteresowania różnymi teoriami dotyczącymi Iluminatów, rządu światowego, a potem w wyniku tego trafili gdzieś na Kubika. A on sam chyba kiedyś był na naszym forum, ale sobie poszedł. Tak czy owak, choćby dla takich ludzi garść informacji o Kubiku się przyda. Dzięki za założenie wątku, Rafale.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sie 20, 2014 8:50 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Nie mam aż tyle czasu, aby tworzyć całe kontrartykuły do artykułów Kubika, ale co jakiś czas będę zamieszczał tutaj perełki, będące jawnym dowodem na herezje Kubika, dowolność interpretacji wersetów, braku zwykłej logiki w myśleniu i konsekwencji w działaniu.

Dzisiaj dwie kwestie.

1) Fragmencik z artykułu o Łukaszu. Kubik stwierdza:

Dalej Łukasz przedstawia Józefa i Marię jako ludzi wyjątkowo ubogich, dla których nie było miejsca w gospodzie i Maria urodziła dziecię w stajni. Z kolei mamy niezwykły opis pasterzy na polu, którym ukazał się anioł oraz wielki zastęp aniołów obwieszczających narodziny Mesjasza. Nieco dziwne wydarzenie i wielki pokaz mocy Boga dla kilku pastuchów bydła, którzy posłuszni poszli oddać chwałę Isusowi do stajenki. Ponownie żadnej wzmianki o źródłach owej informacji, która jest sprzeczna z relacją Mateusza.
Mateusza 2:11 I wszedłszy do domu, ujrzeli dziecię z Marią, matką jego, i upadłszy, oddali mu pokłon, potem otworzywszy swoje skarby, złożyli mu w darze złoto, kadzidło i mirrę.


Kubik podkreśla w artykule słowo dom, które nie gra mu ze słowem stajenka... I słusznie. Zaślepiony umysł Kubika nie widzi jednak, że są to dwa różne wydarzenia, odbywające się w różnym czasie. Kubik nie dostrzega tego, co nawet Herod dostrzegł:
(16) Wtedy Herod, widząc, że mędrcy go zawiedli, rozgniewał się bardzo, wydał rozkaz, aby pozabijać wszystkie dzieci w Betlejemie i w całej jego okolicy, od dwóch lat i młodsze, według czasu, o którym się dokładnie dowiedział od mędrców.

Herod wiedział, że Jezus może mieć już dwa lata, stąd taki rozkaz. Kubik natomiast, zaślepiony swoimi diabelskimi objawieniami i chęcią dyskredytowania Łukasza, nie widzi tego.


2) Zdaniem Kubika, z Apostoła Pawła i Ewangelisty Łukasza wyrósł Kościół Katolicki :!:

Kubik stwierdza w artykule o Łukaszu:
Ten pomysł i zarazem precedens wyszedł spod pióra Pawła i Łukasza. Paweł uwiarygodnił Łukasza, Łukasz uwiarygodnił Pawła. Odstępcza dwójka zwyciężyła stając się z czasem Kościołem Katolickim.

Niebywałe... Ale o jakim pomyśle i precedensie Kubik pisze?

Kolejnym problemem jest tzw. eucharystia czyli kanibalistyczna celebracja tzw. mszy świętej.
Ów haniebny rytuał został wprowadzony przez... Łukasza i Pawła. Nikt inny nie pisał o potrzebie celebrowania Ostatniej Wieczerzy, czyli czynienia z niej rytuału łamania chleba, spoczywania go oraz picia wina, jako autentycznego ciała i krwi Isusa Chrystusa. Mateusza 26:17-35, Marka 14:12-25, oraz Jana 13:14,15.
Na podstawie zniekształconego opisu Ostatniej Wieczerzy Watykan i inne religie zrobiły z tego czarną magię i za jej pomocą oszukują ponad miliard Chrześcijan. Katolicki rytuał Mszy stał się głównym środkiem magicznym, który uderza Chrystusa w policzek, poprzez wystawienie go na pośmiewisko na krzyżu. Msza to nie tylko magiczny demoniczny rytuał, ale także faktyczny kanibalizm.


Mistrzostwo świata... Kubik obarczył winą Pawła i Łukasza za wprowadzone przez Kościół Katolicki herezje, nie podając nawet wersetów, w których rzekomo Paweł i Łukasz podają "zniekształcony opis Ostatniej Wieczerzy" :!: Wskazał tylko na numery wersetów z Mateusza, Marka oraz Jana, którzy jeszcze (jak długo?) są dla niego wiarygodni. A przecież w tych ewangeliach czytamy:

Ew. Mateusza:
(26) A gdy oni jedli, wziął Jezus chleb i pobłogosławił, łamał i dawał uczniom, i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje. (27) Potem wziął kielich i podziękował, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy; (28) albowiem to jest krew moja nowego przymierza, która się za wielu wylewa na odpuszczenie grzechów.

Ew. Marka:
(22) A gdy oni jedli, wziął chleb i pobłogosławił, łamał i dawał im, i rzekł: Bierzcie, to jest ciało moje. (23) Potem wziął kielich, podziękował, dał im i pili z niego wszyscy. (24) I rzekł im: To jest krew moja nowego przymierza, która się za wielu wylewa. (25) Zaprawdę powiadam wam, nie będę już odtąd pił z owocu winorośli, aż do owego dnia, gdy go będę pił na nowo w Królestwie Bożym.

Zapewne Kubikowi chodzi o słowa "to czyńcie na pamiątkę moją". Ale Kubik obarcza Pawła i Łukasza nie tylko za to, że "wprowadzili" powtarzanie spożywania chleba i wina na pamiątkę śmierci Pana Jezusa, ale przede wszystkim za to, że rzekomo wprowadzili oni spożywanie chleba i wina jako prawdziwego fizycznego ciała i krwi Pana Jezusa...

Hmmm... Dziwny brak konsekwencji Kubika. Czy Mateusz i Marek nie stwierdzają, iż chleb podany przez Jezusa, to jego ciało??? Czy nie stwierdzają, że wino to jego krew???
A czy przypadkiem KRK "udowadniając" transsubstancjację (przeistoczenie) nie powołuje się przede wszystkim na Ewangelię Jana rozdział 6? Czy Apostoł Jan tam nie stwierdza:
(53) Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie. (54) Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

Ale póki co Kubik atakuje Pawła i Łukasza, więc Mateusza, Marka i Jana zostawia w spokoju... Zapewne do czasu kolejnych objawień. :(

Bluźniercza interpretacja KRK dot. przeistoczenia, ma swoje źródło w błędnej interpretacji wszystkich 4 ewangelii i kilku innych Pism NT. Czy z tego powodu mamy odrzucić NT? :roll: Kubik do tego zmierza...

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sie 20, 2014 11:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 12:08 am
Posty: 56
Witam,

Warto wspomnieć, że Henryk był Świadkiem Jehowy.
Nie jestem pewien na sto procent ale mam przeczucie ze Henryk nie ochrzcił sie po odejściu do Ś.Jehowy. Uważam , że każdy były świadek musi się ochrzcić ponownie.
Wiele osób myśli, że zostali ochrzczeni wlaśnie u świadków ale chrzest ten jest bez znaczenia dla bycia chrześcijaninem ponieważ ŚJ nie chrzczą w imię Ojca,Syna,Ducha Św. Można by w najlepszym razie przyrównać ten chrzest do chrztu janowego lecz wg mnie jest jeszcze gorzej. Sam byłem chrzczony u nich i po takim chrzcie czułem sie wręcz źle-jakby taki smutek i presja zeszly na mnie. Dodam , że dopiero po chrzcie wodnym prawdziwym doznałem tak głebokiego uwolnienia, ż e aż fizycznie to poczułem-przyszedł pokój, radość i wszystie watpliwości jakie wcześniej miałem uciekły.
Dodam jeszcze, że Ch.Russel jak i Rutherford-drugi i trzeci prezes tej organizacji byli masonami. Uważam więc, że ludzie ci żyją pod wielkim przekleństwem i stąd też wychodzą takie zwiedzenia jak u Kubika bo duchy działające tam są bardzo zwodnicze i złośliwe.
Dodam, że niestety w rodzinie mam podobny przypadek- negowanie Ap.Pawła, negowanie NT z wyjątkiem 4 Ewangelii itp. Po wypowiedziach Kubika widzę , że to ten sam duch.
Otatnio tez mam kontakt z byłym ŚJ który się nawrócił ale nie ochrzcił jeszcze i widzę u niego czasami watpliwości brak radości brak pewności w pewnych kwestiach jakby coś go gdzieś trzymało. Na szczęście ma się ochrzcić wkrótce :D


Tak więc Drodzy forumowicze którzy byliście w organizacji albo jeszcze jesteście-ochrzcijcie się chrztem Chrystusowym.

"[color=#FF0000] rzekł do nich: Czy otrzymaliście Ducha Świętego, gdy uwierzyliście? A oni mu na to: Nawet nie słyszeliśmy, że jest Duch Święty. Tedy rzekł: Jak więc zostaliście ochrzczeni? A oni rzekli: Chrztem Janowym. Paweł zaś rzekł: Jan chrzcił chrztem upamiętania i mówił ludowi, żeby uwierzyli w tego, który przyjdzie po nim, to jest w Jezusa. A gdy to usłyszeli, zostali ochrzczeni w imię Pana Jezusa.[/color]"(Dz.Ap.19:2-5).

Dzięki za ten temat bo jest poniekąd związany z ŚJ a oni są głeboko w moim sercu.
polecam również: http://berejczycy.org/index.php

Pozdrawiam serdecznie.

_________________
Psalm 1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr wrz 10, 2014 7:59 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Zabawne, człowiek, który własnoręcznie usunął z Pisma 2/3 NT staje w obronie Biblii, a szczególnie Ew. Mateusza. A jaką ma argumentację?

Coraz częściej możemy obserwujemy ataki nie tylko na Chrześcijaństwo, ale na jego podstawę, czyli na Biblię. Przedmiotem szczególnie zaciekłych ataków jest Ewangelia Mateusza i przy tej okazji ciosy także spadają na Ewangelię Marka.
Najczęstszym zarzutem jest to, że podobno Ewangelie i cały Nowy Testament otrzymaliśmy z rąk Kościoła Katolickiego, w szczególności w roku 325 na Soborze w Nicei, za sprawą ówczesnego cesarza rzymskiego, Konstantyna Wielkiego.
Twierdzenia otwarcie kłamliwe i zupełnie bezpodstawne .
Jest to powszechnie znany fakt w kręgach badaczy Biblii i biblistów, że na Soborze w Nicei nie ustalano składu kanonu biblijnego. Omawiano wiele doktryn, ale kanon biblijny był w tym czasie od wielu lat całkowicie ustalony. Szczególnie znane jest ustalone na soborze tw, Credo. Ustalanie kanonu biblijnego przez sobór nie tylko nie posiada żadnych dowodów ale istnieją masy dowodów na to, że kanon biblijny został ustalony znacznie wcześniej. Dowodów jest wiele w tym temacie i zachowały się nawet protokoły z tego soboru.

http://www.zbawienie.com/ewangelia-mateusza.htm

Panie Kubik, proszę odnieść własne ww. słowa do swoich czynów i postępowania! Skoro zgadza się pan z tym, że kanon biblijny był ustalony na wiele lat przed Soborem w Nicei, to czemu depcze pan te ustalenia, negując 2/3 tego kanonu z NT?

Jakie musi być zaślepienie człowieka, który atakując Biblię ostrzega przed... atakującymi Pismo. Ostrzega przed samym sobą? :roll:

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 18, 2014 2:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Prawda :wink: wg Kubika:

"Światem rządzi Watykan razem z ukrytą grupą zbuntowanych aniołów wraz z ich fizycznym potomstwem - Nefilimami i ich hybrydami. Owej elicie są podporządkowane wszystkie władze na ziemi. W skład władz także wchodzą hybrydy i Nefilimy. Celem ich jest jak największe wyniszczenie rzeczywistego Izraela, Narodu Wybranego przez Boga, czyli białego Chrześcijaństwa." http://www.zbawienie.com/ultymatywna-prawda.htm

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz wrz 18, 2014 2:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Pan Kubik napisał(a):
Celem ich jest jak największe wyniszczenie rzeczywistego Izraela, Narodu Wybranego przez Boga, czyli białego Chrześcijaństwa
Rzeczywisty rasista :?:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt wrz 19, 2014 1:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Czy rasista? Tego nie wiem, ale poglądy wyglądają na rasistowskie, z wywyższeniem rasy białej.

Mam jedną dobrą wiadomość dot. pana Kubika. Wciąż zagląda na Ulicę Prostą :D , o czym wspomniał w swoim najnowszym dziele - "Dlaczego jestem ciągle atakowany?" http://www.zbawienie.com/ataki.htm
Póki co jednak nie widać w jego pisaninie żadnej rozumnej refleksji na swój temat, a szkoda. Argumentów z artykułu nie komentuję, bo jest to obłędne powtarzanie tego samego w kółko, bez ładu i składu.

Pozwolę sobie tylko na jedną uwagę, iż Kubik nawet nie widzi rzeczy oczywistych, takich jak ta, że Apostoł Piotr nie miał problemów ze zrozumieniem listów Pawła, a tylko wskazywał na ludzi nierozumnych, niezbyt umocnionych, którzy przekręcali pisma Pawła ku swej własnej zgubie, podobnie jak i inne niezrozumiałe dla nich pisma!!!. Kubik pisze:

2Piotra 3:15 A cierpliwość Pana naszego uważajcie za ratunek, jak i umiłowany brat nasz, Paweł, w mądrości, która mu jest dana, pisał do was; 16 Tak też mówi we wszystkich listach, gdzie o tym się wypowiada; są w nich pewne rzeczy niezrozumiałe, które, podobnie jak i inne pisma, ludzie niewykształceni i niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie.
Ciekawe w tym wersecie jest to, że tekstów Pawła nie rozumiał sam apostoł Piotr!


Panie Kubik, apeluję, niech się pan otrząśnie z obłędu i zacznie czytać w Piśmie to, co jest napisane, zamiast tego, czego w Piśmie nie ma. Tak będzie łatwiej zrozumieć pisma Pawła i inne pisma Słowa Bożego. Tak będzie łatwiej zawrócić z drogi zbawienia z uczynków, a wejść na drogę zbawienia z wiary.
Warto też, panie Kubik, zaglądać do różnych przekładów Pisma, gdzie 3:16 przetłumaczono tak:
BG - (16) Jako i we wszystkich listach swoich mówiąc o tych rzeczach, między któremi są niektóre rzeczy trudne ku wyrozumieniu, które nieumiejętni i niestateczni wykręcają jako i inne pisma, ku swemu własnemu zatraceniu.
BT - (16) jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.
W KJV słowo z BW "niezrozumiałe" - czyli dusnoētos, przetłumaczone jest jako "hard to be understood".

Wiele wskazuje więc na to, że Piotr pisze o trudnych do zrozumienia sprawach, opisywanych przez Pawła, a nie o niezrozumiałych.

Tak czy inaczej widzę, że pomimo jawnego odrzucenia listów Piotra wraz z 2/3 Pism NT, pana Kubika bardzo boli ww. werset. To bardzo dobrze :) . W końcu Piotr wskazywał na to, że:
- Paweł jest bratem
- Pawłowi dana została mądrość
- Pawła pisma są na równi z innymi pismami Słowa Bożego
- ludzie przekręcający pisma Pawła i inne pisma robią to ku swej własnej zgubie, z czego wynika też, że Piotr musiałby być zgubiony, gdyby nie rozumiał i przekręcał listy Pawła!

Na razie jednak Kubik się okopuje i izoluje, na końcu artykułu czytamy bowiem:

Z tych właśnie przyczyn poważnie ograniczyłem ilość uczestników forum, na żadnym blogu oraz kanale YouTube nie pozwalam na umieszczanie komentarzy, nie jestem na Pejsbooku ani na Tweeterze, ponieważ otwierają one natychmiast drogę do zalewania mnie wszelkiego rodzaju oskarżeniami czy też zwykłymi wyzwiskami.

Coś czuję, że ciąg dalszy tej historii nastąpi.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL