www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:46 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt maja 26, 2017 7:33 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Pawełku,

Niestety wiele osób w jakiś sposób trafia na stronę Kubika i zaczyna przyjmować to, co on pisze. Zazwyczaj przyciąga ich tam negacja KRK i innych religii oraz teorie spiskowe. Liczba osób, z którą korespondowałem na temat jego poglądów, w tym odrzucenia Apostoła Pawła, to już nie kilka, nie kilkanaście, a kilkadziesiąt :!:

Niedawno taki mail otrzymałem:
"Dzień dobry! Natrafiłam na Państwa całkiem przypadkiem, ostatnio sporo czasu poświęciłam stronie zbawienie.com i co mnie bardzo zaciekawiło, ze nie polecacie tej strony. Z mojej strony wygląda to troche slabo, ponieważ dosc niedawno zaczelam czytac tego typu artykuly, dlatego kazda informacja dla mnie jest dosc istotna. Jestem katoliczka jednak, do Kosciola chpdze jako gosc, na sluby, pogrzeby, swieta itp.Nie wierze w księży a tym bardziej w spowiedz, wieć tamta strona to dla mnie byl to pierwszy trop, gdzie znalazlam potwierdzenie moich spostrzezen. Podzielam duzą cześć wiedzy, która jest zawarta na stronie zbawienie.com, ale czy mogłabym zapytac sie Państwa czemu nie polecacie tej strony?"

A aktualnie piszę z człowiekiem, który co prawda nie wszystko bierze z Kubika, ale twierdzi, że co do Apostoła Pawła Kubik ma rację! I cytuje jego wypowiedzi i "bzdury".

Myślę, że przy ostrzeżeniach nie możemy patrzeć jak to jest z naszej perspektywy, lecz z perspektywy ludzi, którzy są zagrożeni zwiedzeniem przez Kubikowe herezje. Przez jakiś czas też myślałem, że im większe Kubikowe bzdury, tym mniej będzie miał zwolenników. Niestety tak nie jest. Jego strona wyskakuje wysoko w wyszukiwarkach i ludzie ją czytają. Dlatego jestem pewien, że ostrzeżenia przed Kubikiem są potrzebne, w tym ten wątek na UP. Te ostrzeżenia nie są dla mnie i dla ciebie, lecz dla tych, którzy szukają prawdy i jakoś nie mogą jej znaleźć...

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 15, 2017 8:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 24, 2015 12:27 am
Posty: 121
Niedawno znalazłem w internecie "Biblię mesjańską" i zaciekawiło mnie co to za tłumaczenie więc zacząłem grzebać. Okazało się ,że jest to "dzieło" pana Kubika.

Ciekawy jest już wstęp:

"Biblia Mesjańska jest edycją Biblii Warszawskiej - wydanej w roku 1975 przez Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne w Warszawie. Podstawą do tłumaczenia Starego Testamentu Biblii Warszawskiej była Biblia Hebraica (1951), czyli poważnie skażony przez masoretów Kodeks Leningradzki - rok 1008 n.e.

Stary Testament Biblii Warszawskiej został w wielu znanych wersetach zmieniony według angielskiego tłumaczenia z greki - Septuaginty LXX (285 p.n.e.) Brenton. (1851). Słowa greckie, jak: amen, alleluja i hosanna przetłumaczono na język polski. Polski termin - piekło - został zastąpiony oryginalnymi nazwami greckimi - Hades, Gehenna i Tartar.
Greckie, oryginalne imię Chrystusa - Isus - zostało przeliterowane z greckiego oryginału.
W miejsce Tetragramu JHWH wstawiono jego prawidłowe oryginalne znaczenie - Bóg."

Widać ,że pan Kubik ani nie rozumie na czym praca masoretów polegała. Nie słyszał nigdy o kodeksie z Aleppo i zwojach z Qumran.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 16, 2017 7:40 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
O biblii Kubika pisaliśmy w temacie NWO. http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtop ... 0e2#p45622

Wklejam zatem też tutaj kilka naszych wypowiedzi. W tym wypadku Kubik okazał się złodziejem, który bezprawnie używa tekstu Biblii Warszawskiej do swoich celów.

Rafał (wpis z 4 kwietnia 2013)
No i mamy Biblię Kubika... http://bibliamesjanska.com/
Zwróćcie uwagę na to, że znaczna część NT jest zaznaczona na szaro, poczynając od listów Pawła oczywiście. http://bibliamesjanska.com/bm/index.html
Zastanawia mnie, dlaczego pan Kubik w swojej Biblii w ogóle umieścił te księgi, które uważa za dzieło diabelskie? Widzę tu brak konsekwencji.
Podsumowując: Świadkowie Jehowy mają swoją Biblię, Kubik ma swoją... Jak widać tendencja jest taka, żeby zmieniać Biblię, a nie, żeby ją zrozumieć...

Smok Wawelski (wpis z 4 kwietnia 2013)
Ja bym miał pytanie: Czy Pan Kubik uzyskał zgodę na używanie tekstu Biblii Warszawskiej i ewentualne jego zmiany w ramach tłumaczenia od właścicieli praw autorskich? Bo ja widzę, że w Biblii Warszawskiej widnieje jak byk, że copyright przekładu należy do Towarzystwa Biblijnego w Polsce.

Rafał (wpis z 4 kwietnia 2013)
Hmmm, nie pomyślałem o tym... Wysłałem właśnie zapytanie w tej sprawie do TB. Jak tylko uzyskam odpowiedź, dam znać.

Rafał (wpis z 6 kwietnia 2013)
Otrzymałem z Towarzystwa Biblijnego taką odpowiedź:
"Dziękujemy za informację. Niestety Towarzystwo ani nie wiedziało o powstaniu
tej Biblii, ani nie udzieliło zgody na użycie tekstu Biblii Warszawskiej."
Dalszy komentarz chyba zbędny...

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt wrz 24, 2019 9:07 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Tak informacyjnie podam tylko, że do "Kanonu Kubika" jakiś czas temu weszły dwie księgi Henocha i tak zwana druga księga Ezdrasza.
http://www.bibliamesjanska.com/

W nich to pan Kubik szuka prawd biblijnych, odrzucając jednocześnie prawie cały NT...
http://www.zbawienie.com/czy-przezyjesz ... teczny.htm

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL