www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:43 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lis 06, 2021 6:21 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Owieczka napisał(a):
A co myślicie o wyborze pastora/starszego poprzez głosowanie wszystkich członków zboru? Mnie się to wydało dziwaczne...
O tym kto może być starszym/biskupem decyduje Pismo, które wskazuje na warunki konieczne i niezbędne.
Zastanawiałem się jeszcze co z wolą ludzi w Kościele, czy chcą, aby dana osoba była starszym/biskupem.
Zatem jeśli kandydat spełnia warunki z Pisma, a głosowanie ma tylko oddać na ile jest wola społeczności, to myślę, że nie będzie w tym nic złego. Myślę, że starszy/biskup też nie będzie miał nic przeciwko głosowaniu.
Oczywiście inna byłaby sytuacja, w której nie weryfikuje się osoby, pod kątem spełniania warunków z Pisma, a głosowanie jest decydujące ! Czyli np. dana osoba nie spełnia warunków, ale to nie problem, bo się przegłosuje "naszego" kandydata.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lis 06, 2021 8:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 21, 2016 10:31 am
Posty: 41
O tym kto może być starszym/biskupem decyduje Pismo, które wskazuje na warunki konieczne i niezbędne.
Zastanawiałem się jeszcze co z wolą ludzi w Kościele, czy chcą, aby dana osoba była starszym/biskupem.
Zatem jeśli kandydat spełnia warunki z Pisma, a głosowanie ma tylko oddać na ile jest wola społeczności, to myślę, że nie będzie w tym nic złego. Myślę, że starszy/biskup też nie będzie miał nic przeciwko głosowaniu.
Oczywiście inna byłaby sytuacja, w której nie weryfikuje się osoby, pod kątem spełniania warunków z Pisma, a głosowanie jest decydujące ! Czyli np. dana osoba nie spełnia warunków, ale to nie problem, bo się przegłosuje "naszego" kandydata.
[/quote]

Po pierwsze, jakoś tak filozoficznie wyszło.
Jednak to nie nie pismo decyduje o tym kto ma być starszym lub biskupem. To nielogiczne. Jeśli jest dwóch lub trzech kandydatów, zakładając już systemowy system tzw, zborów chrześcijańskich. To cały twój sposób bierze w łeb.
Bo jak niby głosowanie ma ujawnieć tego włąściwego pastora?
Myślę, że opisałem to dość szeroko ale za wszelką cenę bronisz niebiblijnych praktyk.
Wynika to martwoty w zborach, braku poznania Słowa i braku dojrzałości duchowej.
Nigdzie nie jest napisane o głosowaniu tylko o wyborze świadomym. Jeśli był brat X, to jego wybór był na podstawie tego kim był, a nie jakie kryteria spełniał. Nigdzie nie ma w biblii o spełnianiu kryteriów. Opis podany, jest zbiorem cech pozytywnych w odróżnieniu do negatywnych. Czyli należy czytać: nie wybierajcie byle kogo.
Do tego, sam słusznie opisałeś sytuację w zborach, że są jacyś "oni" co zagłosują na "naszego".
Żałosny obraz jedności. I z takiej pozycji definiuejesz wybór starszych..
to myślę, że nie będzie w tym nic złego. Myślę, że starszy/biskup też nie będzie miał nic przeciwko głosowaniu.
Islamiści, też coś myślą i pewnie też mają jakąś podstawę.
Ja jednak obieram Biblie jako Słowo natchnione, darzące mądrością.
Pewne osoby też wierzą, że służą Bogu. Abi Lopez propagująca magię, jogę, astrologię,psychologię też święcie wierzy, że czyni i naucza dobrze i Biblijnie bo zacytowała trzy wersety.
Jeśli satrszy/biskup nie będzie miał nic przeciwko głosowaniu, to ja już dziękuję za taki zbór!
Albo rządzi Duch Święty, albo demokracja. Wybory większościowe i do tego często utajnione.
Dlatego mamy takie kazania a nie inne,, dlatego herezje wdzierają się do kościołów, dlatego wszędzie pełno ludzi wyrażających siebie zamaist Chrystusa, po szkołach teologicznych.
Ale, wszelakoż, dzięki za taką opinię, bo to jednak pobudza do myślenia włąświe w czym tkwi sedno zwiedzeń...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lis 06, 2021 9:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
berto napisał(a):
Nigdzie nie jest napisane o głosowaniu tylko o wyborze świadomym. Jeśli był brat X, to jego wybór był na podstawie tego kim był, a nie jakie kryteria spełniał.

Czyżby? Pozwól, że wrzucę parę linków do postów w temacie:

Co do głosowania itp.: viewtopic.php?p=15928#p15928 (poza tym zalinkowanym postem w tamtym wątku jest więcej wartościowych wpisów w temacie)

Co do kryteriów: viewtopic.php?f=1&t=1229&p=53466&hilit=%2Abiskup%2A#p53466

Proponuję, żeby chętni do ciągnięcia tematu "wyboru starszych" kontynuowali wpisy w jednym z tych zalinkowanych wątków (są one tematycznie bliżej - "struktura/ustrój zboru" i "jakie służby" - i wiele kwestii tam już było omawiane) - z uwzględnieniem/przeczytaniem wcześniejszych wpisów. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lis 06, 2021 10:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 21, 2016 10:31 am
Posty: 41
Co racja to racja.
Zajrzałem na poczatek wątku.
Nie bedeę sie tu już wdawał w dysputy.
Nie stwierdziłem, że wpis wujcia nie jest chrześcijański i że nie zahacza o Biblię.
Temat wyboru starszych i sposobu, zapodany przez owieczkę jest o tyle ważny, że potem mamy zbory wchodzące włąśnie w związki ekumeniczne lub "zmuszające" do modlitwy o ekumenię ławkowiczów.
Ale, jak to mówią, jedno zdanie nie kończy tematu.
Losowanie jest pogańskie, demokracja światowa. A członkowie w wielu miejscach "łykają" tzw. pastorów przysłanych, polecanych, odesłanych z odległych miast.
Nikt ie zna ich świadectwa życia, wiek nawet 25 -30.
Koniec.
Dzięki ppajda za ucięcie mnie. szkoda prądu, jak to mówią...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lis 06, 2021 10:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
berto napisał(a):
Dzięki ppajda za ucięcie mnie. szkoda prądu, jak to mówią...

Nie miałem zamiaru Cię uciąć. Miałem zamiast tego nadzieję, że skonfrontujesz swoje poglądy w temacie ze zrozumieniem innych piszących. :|


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lis 06, 2021 10:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 21, 2016 10:31 am
Posty: 41
Spoko! To jak najbardziej w pozytywnym brzmieniu!
Ja się nagażuję na 100% i na poważnie, podczas gdy nie wszystko jest tego warte. Czyli, zapędzam się i nakręcam.
Trzeba mnie ucinać w zdrowy sposób. Dlatego potzrebuję Ciała. Bez Niego Pan nie może nas korygować i szlifować jak kamienie szlachetne.
Dzięki za linki :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL