www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 3:16 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn mar 10, 2014 10:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
http://ivarfjeld.com/2014/01/18/ulf-ekm ... -the-pope/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 11, 2014 5:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 07, 2014 11:19 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Wałbrzych
https://www.facebook.com/pages/Marnotrawny-ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82/199980016792578?ref=stream

Biskup Kościoła Zielonoświątkowego...
Boże miej nas w opiece...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 11, 2014 6:11 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 02, 2013 4:50 pm
Posty: 22
Ale powiedzcie mi jak to możliwe aby czołowi przedstawiciele kościołów protestanckich tak ochoczo przystępowali do "współpracy" z KRK. Przecież oni wiedza co "za uszami" ma Kościół Katolicki. Przecież to przez nieuwagę, ani przypadkowo nie wyszło. Więc co, to wszystko robią z pełną wiedzą i świadomością? W imię czego? Czy może sami są zwiedzeni? Czy jest jakiś inny powód?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 11, 2014 7:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 07, 2014 11:19 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Wałbrzych
Chyba im się wzrok przytępił...
A tak serio to myślę, że to jest splot różnych powodów, za którymi stoi, nie boję się tego słowa - diabeł, o którym to bardzo rzadko słyszę. Nie pilnują swoich serc i przeróżne rzeczy się wkradają, a o bojaźni Bożej to też bardzo mało słyszę... i chyba tym "przywódcom" tej bojaźni brakuje, bo jak ja myślę o Bożym gniewie z powodu bałwochwalstwa to ciarki mnie przechodzą... Może dlatego, że ostatnio w mojej lekturze Biblii dominują prorocy starotestamentowi. No i pycha, umiłowanie szacunku ludzkiego...
Taka jestem spaczona fundamentalnym antykatolicyzmem, że jak patrzę na te ich obrazy to mi niedobrze. Jak pastorzy zaczną namawiać do klękania w katolickich "świątyniach" to się dopiero niefajnie zrobi.
A może ekumeniczna pielgrzymka do Częstochowy? A może w imię miłości pocałujmy wszyscy jakąś gipsową figurkę...

Panie, dziękuję Ci, że masz wszystko pod kontrolą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 11, 2014 9:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 31, 2014 9:50 pm
Posty: 27
Mnie od tego całego bałwochwalstwa bardziej boli kompromis co do samego sedna ewangelii. Żeby przyjść do Boga na jego warunkach, Bóg w absolutnie cudowny sposób spowodował, że moja moralność i intelekt musiały ogłosić bezwarunkową kapitulację i bankructwo. I żadna gadająca głowa przekonać nie mógła, że to kwestia osiągnięcia dojrzałości w wierze. A tu proszę - jedni sobie mogą mówić o odnowieniu łaski chrztu, inni o nawróceniu i jest super - przecież to to samo i wszyscy jesteśmy chrześcijanami. To tak jakby Paweł zachęcał Żydów do pogłębienia wiary w oparciu o uczynki oparte na zakonie czy obrzezaniu - po co było być obcesowym i zrażać tą "tyradą" o powszechnym grzechu (Rz 3) czy przyznawać się, że nie może pokładać ufności w obrzezaniu czy moralności w celu "zyskania Chrystusa" (Fil. 3) Jakie to nietaktowne. W ogóle może było warto zostać jakimś szacownym wyznaniem żydowskim, a nie jakieś "sekty" zakładać...

No tak, jakkolwiek łatwo było napisać powyższe, rozumiem Waszą grozę. Ja też boleję. I tu rodzi się pytanie - jak głęboko powinienem się współfirmować z tymi którzy współfirmują się z katolicyzmem. Jest przecież braterska miłość, zwłaszcza że wiele osób problemu świadomych nie jest. Nie zawsze w pobliżu są wierzący chętni radykalnie odciąć się od choćby cienia ekumenii. W tej sytuacji czasami tak trudno odróżnić wilków w owczej skórze od prawdziwych pasterzy, że takie sytuacje jak z Ekmanem mogą mieć pozytywny element - przynajmniej choć trochę wiadomo co naprawdę "jest grane":

Wyszli spośród nas, lecz nie byli z nas. Gdyby bowiem byli z nas, byliby pozostali z nami. Lecz miało się okazać, że nie wszyscy są z nas. I J. 2.19

Zresztą, muszą nawet być rozdwojenia między wami, aby wyszło na jaw, którzy wśród was są prawdziwymi chrześcijanami. I Kor. 1.19

Może ktoś ma jakąś radę lub pokrzepienie? Jak to sobie poukładać by być wiernym i prawdzie i miłości? Nie chcę nikogo namawiać na wyjście z denominacji w ekumenię wchodzących. Póki co nie chcę też zakładać u ich "wierchuszki" najgorszego, ale widzę coraz bardziej kierowanie się pragmatyzmem i ludzką chwałą zamiast prawdą ewangelii. I to naprawdę boli... Ale też uczy prawdziwego zaufania Jezusowi. On nie zawiedzie!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 11, 2014 10:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 07, 2014 11:19 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Wałbrzych
Uczniu przeżywam te rozterki co Ty, dlatego tu jestem. Bóg nas uczy jeszcze mocniej uchwycić się prawdy Ewangelii, bo wielu będzie zwiedzionych. Krok po kroczku, a wszystko pod przykrywką szczytnych haseł...
Tak się nieraz zastanawiam, czy ludzie mają inną Biblię niż ja? Nie widzą, co Bóg zapowiedział? Nie boją się? Przecież na naszych oczach się wypełnia!
Ze świętego Boga zrobili kumpla, którego można lekko traktować :oops: Tu nagiąć, tu ściemnić, łaska wszystko wybaczy, a miłość przykryje :oops:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 12, 2014 11:58 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Adaś napisał(a):
Ale powiedzcie mi jak to możliwe aby czołowi przedstawiciele kościołów protestanckich tak ochoczo przystępowali do "współpracy" z KRK. Przecież oni wiedza co "za uszami" ma Kościół Katolicki. Przecież to przez nieuwagę, ani przypadkowo nie wyszło. Więc co, to wszystko robią z pełną wiedzą i świadomością? W imię czego? Czy może sami są zwiedzeni? Czy jest jakiś inny powód?
Adasiu, w sumie to jest proste:

"A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów, i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić. I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu, aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości" [II Tes. 2:9-12]

To, co obserwujemy w tej chwili, to jest postępujący ostry obłęd. Chronić przed nim może tylko sam Pan, pod jednym warunkiem z naszej strony: Umiłowanie prawdy za wszelką cenę. Za cenę wygody, za cenę poprawności politycznej, nawet za cenę prześladowań i życia.

uczeń napisał(a):
Może ktoś ma jakąś radę lub pokrzepienie? Jak to sobie poukładać by być wiernym i prawdzie i miłości?
Miłować prawdę. Do końca. I ufać Panu Jezusowi. On wie, co jest w sercu człowieka i On siebie samego zaprzeć się nie może. Tylko my nie zapierajmy się Jego i Jego Słowa.

O ile nas Pan wcześniej nie zabierze, ujrzycie rzeczy gorsze niż to.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 12, 2014 4:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Adaś napisał(a):
Ale powiedzcie mi jak to możliwe aby czołowi przedstawiciele kościołów protestanckich tak ochoczo przystępowali do "współpracy" z KRK. Przecież oni wiedza co "za uszami" ma Kościół Katolicki. Przecież to przez nieuwagę, ani przypadkowo nie wyszło. Więc co, to wszystko robią z pełną wiedzą i świadomością? W imię czego? Czy może sami są zwiedzeni? Czy jest jakiś inny powód?

Oprócz tej ogólnej przyczyny, o której pisał Smok Wawelski, chciałbym wspomnieć też o tym, jak ja to obserwuję "w praktyce". Gdyby zapytać takich przywódców, to zazwyczaj odpowiadają, że to dla rozpowszechniania ewangelii, że utrzymują kontakty z katolikami, żeby im łatwiej głosić... mówią np. "No to komu mamy głosić ewangelię, swoim?! Oczywiście, że nie, więc musimy iść tam, gdzie są katolicy". Problem polega na tym, że KRK robi dokładnie to samo w tym samym celu, czyli chce przyciągnąć protestantów do siebie. Niektórzy przywódcy mają nawet swoje "biblijne" uzasadnienia dla takiego wzajemnego oszukiwania się w celu wciągnięcia ludzi do swojego kościoła. Powołują się na "używanie broni wroga dla Bożych celów" (w oparciu o 1.Samuela 17:51 oczywiście :lol: ), na "nadrzędność ewangelizacji nad wszystkim" (w oparciu o Ew.Mar. 16:15), na "głoszenie wszelkimi sposobami" (w oparciu o Filipian 1:18), na "zachęty do przebiegłości" (w oparciu o Ew.Łuk. 16:8 :lol: ), itp.

Jakoś tylko zapominają o takich prostych wskazówkach dla Ewangelistów jak np. Ew.Mat.10:16, Rzym.3:4-8, 2.Kor.2:17, 2.Kor.4:2, 1.Tes.2:1-12...

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 12, 2014 7:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Mateuszek napisał(a):
Niektórzy przywódcy mają nawet swoje "biblijne" uzasadnienia dla takiego wzajemnego oszukiwania się w celu wciągnięcia ludzi do swojego kościoła.
Niestety, zapominają o tym, że mamy być wprawdzie roztropni jak węże, ALE RÓWNOCZEŚNIE NIEWINNI JAK GOŁĘBICE:

"Oto Ja posyłam was jak owce między wilki, bądźcie tedy roztropni jak węże i niewinni jak gołębice" [Mat. 10:16]

Biada tym, którym roztropność myli się z przewrotnością, bo wchodząc między wilki sami mogą się nimi stać. Wykorzystywanie Słowa Bożego, które jest święte i przed którym trzeba drżeć, do własnych celów propagandowych - i to w postaci skandalicznego wypaczania Pisma - ściąga gniew Boży. Jak to mówią prości ludzie, "jak kogo Bóg chce ukarać, to mu rozum odbiera". Czego jesteśmy właśnie świadkami.

Najgorsze jest to, że te "biblijne" uzasadnienia są przedstawiane w kościołach przez ludzi posiadających autorytet, co powoduje przywodzenie maluczkich do upadku. Czyli gorszenie. Nie dajcie się nabrać na "bycie Żydem dla Żyda" w interpretacji ekumenistów. Paweł nigdy nie udawał kogoś, kim nie był i nie okłamywał "judaizujących" że jest jednym z nich. Zamiast fałszywie oszukiwać się nawzajem z fałszywymi braćmi, ani z nimi nie współpracował - on nie ustępował im ani na chwilę, aby prawda ewangelii mogła się utrzymać:

"Ale nawet Tytusa, który był ze mną, chociaż był Grekiem, nie zmuszono do obrzezania, nie bacząc na fałszywych braci, którzy po kryjomu zostali wprowadzeni i potajemnie weszli, aby wyszpiegować naszą wolność, którą mamy w Chrystusie, żeby nas podbić w niewolę, a którym ani na chwilę nie ustąpiliśmy, ani się nie poddaliśmy, aby prawda ewangelii u was się utrzymała [Gal. 2:3-5]

Czy ludzie, którzy kłamią w celu szerzenia Ewangelii, rozumieją pojęcie "prawda Ewangelii"? Retorycznie pytam.

P.S.
Jeśli ktoś słyszał już u siebie w kościele "argumentację" przytoczoną przez Mateuszka lub podobną i ma wątpliwości, czy aby ktoś nie przekręca Słowa Bożego w "szczytnych" celach, to napiszcie tutaj. Postawimy w świetle Słowa i niech stoi. Może się jeszcze komuś oczy otworzą.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 13, 2014 2:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Smok Wawelski napisał(a):
Najgorsze jest to, że te "biblijne" uzasadnienia są przedstawiane w kościołach przez ludzi posiadających autorytet, co powoduje przywodzenie maluczkich do upadku. Czyli gorszenie. Nie dajcie się nabrać na "bycie Żydem dla Żyda" w interpretacji ekumenistów. Paweł nigdy nie udawał kogoś, kim nie był i nie okłamywał "judaizujących" że jest jednym z nich. Zamiast fałszywie oszukiwać się nawzajem z fałszywymi braćmi, ani z nimi nie współpracował - on nie ustępował im ani na chwilę, aby prawda ewangelii mogła się utrzymać:

"Ale nawet Tytusa, który był ze mną, chociaż był Grekiem, nie zmuszono do obrzezania, nie bacząc na fałszywych braci, którzy po kryjomu zostali wprowadzeni i potajemnie weszli, aby wyszpiegować naszą wolność, którą mamy w Chrystusie, żeby nas podbić w niewolę, a którym ani na chwilę nie ustąpiliśmy, ani się nie poddaliśmy, aby prawda ewangelii u was się utrzymała [Gal. 2:3-5]

Jak przeczytałem ten fragment z Galacjan, to przypomniał mi się jeszcze jeden taki "kwiatek"... Mój były pastor uzasadniał słuszność swojej wersji ewangelii (m.in. ekumenizm) właśnie na podstawie Gal.2:3-5..., bo stwierdził, że on jest tym, co zna prawdziwą ewangelię, a inni "faryzeusze" chcą go ograniczać w jego działalności ewangelizacyjnej, czyli "podbijać go w niewolę"... 8)

Jaka to niezwykła Boża łaska, że mogłem się z takiego myślenia upamiętać.

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 13, 2014 5:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 07, 2014 11:19 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Wałbrzych
Ja tak sobie ostatnio z coraz większym przerażeniem słucham pastorów, jak co nieco wybierają z Pisma, niektóre (w moim pojęciu ważne) aspekty zupełnie pomijają i tak myślę, jak wiele zmienia przełożenie akcentów, jak blisko fałsz leży prawdy i groza mnie ogarnia.
A szatan na pustyni wyrywał sobie z kontekstu Pismo, chyba nie zmienił metod?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 17, 2014 9:06 pm 
Fronda o wstąpieniu Ekmana do kościoła katolickiego:
http://www.fronda.pl/a/niesamowite-swia ... 35468.html
"Miejmy nadzieję, że to głośne nawrócenie państwa Ekman stanie się początkiem drogi do jedności Kościoła, która – jak zauważył były pastor- może zrealizować się tylko w Kościele katolickim!"


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 18, 2014 8:23 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
No cóż, zawsze był wilkiem i teraz maseczka opadła - to znaczy owcza skóra spadła pokazując całą wilczą naturę i ohydę duchową, która była tam przecież nie od dziś.

Pewna siostra miała taki sen: była w zagrodzie dla owiec, ale nie było w niej pasterzy a drzwi były pootwierane - ktoś otworzył te drzwi i trzymał je otwarte. Nagle ona wyjrzała za ogrodzenie i zobaczyła, że do owczarni pędzą żarłoczne wilki. Owce były gdzieś z tyłu i nie wydawały się zaniepokojone. Przerażona wdrapała się na ogrodzenie, żeby uciec, bo poza owczarnią było bezpieczniej, niż w owczarni. Wilki wpadły jak huragan do środka - nie wkradały się tylko wpadły całym stadem. Za plecami słyszała potworne odgłosy rzezi ...

Teraz widać, że to sen o kościele na DZISIAJ. Tym w całości, choć ja powiem, że wyszłam z takiego zboru, gdzie starsi i pastor trzymali otwarte drzwi i bardzo pilnowali, żeby ich ktoś nie zamknął. A wilki tam stadami wchodziły.

U nas w Polsce przecież też nie lepiej - wizyty rad starszych (KZ) w kuriach, wspólna "ewangelizacja" i przeróżne eventy - za przeproszeniem. Ponoć jakiś człowiek dostał w latach 90-tych jeszcze zadanie zjednoczenia religii - nie zapamiętałam jego nazwiska - do 2016 roku. Jak patrzę dzisiaj na bieg wydarzeń, to myślę, że to się uda.

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 18, 2014 8:26 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Czy jej jakaś zasadnicza różnica między kościołem protestanckim a katolickim, do którego odszedł pan Ulf Ekman? Odpowiedzi udzielił aktualny pastor kościoła w Upsali:

Joakim Lundqvist: Przede wszystkim, należy podkreślić, że Kościół katolicki jest Kościołem chrześcijańskim i że wiara ta ma podstawowe zasady, które dzielimy również my. W ten sposób wierzymy w te same prawdy.
http://chnnews.pl/index.php/pl/europa/i ... tania.html

Tacy protestanci, jak ww. pastor, już nie rozpoznają, że w KRK jest inny Pan, inna wiara i inny chrzest. Wobec tego faktycznie nie ma różnicy między nimi...

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 18, 2014 8:34 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
To prawda, z tymi kaznodziejami było już coś nie tak wcześniej, pamiętam te konferencje w latach 90. Teraz po prostu pokazują swoje prawdziwe oblicze. Najstraszniejsze dla mnie jednak jest to, że MOGĄ je bezkarnie ukazywać, ponieważ znajdą tłum wiwatujący na ich cześć- i to tłum "ewangelicznych" wierzących, którzy przez te lata mają tak wyprane mózgi, że nie potrafią już odróżnić prawdy od fałszu.
A ci, co jeszcze troszkę widzą, wolą sobie pospać. Dla świętego spokoju. Bo relacje, bo nie przesadzaj, bo "miłujmy bliźnich", bo "wszystkich rozumów nie pozjadaliście".
Teraz mamy czas jednoczenia się wszetecznicy i dzieje się to na naszych oczach. Przystępują do niej przywódcy większych kościołów ewangelicznych: baptystycznych, Chrystusowych, zielonoświątkowych i innych na calym świecie. Teraz bezpieczniej jest być POZA ZBOREM, niż w jakimś denominacyjnym zborze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL