www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 1:14 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz mar 20, 2014 11:50 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
W swoim wcześniejszym poście napisałem o współpracy z ekumenistami a nie o zasadności bycia członkiem organizacji religijnych będących w ekumenii formalnie bądź nieformalnie.

Jednak mogę częściowo odnieść się do Twojego pytania.
Wyznacznikiem dla Ciebie, czy należeć do mających związek z ekumenią organizacji, powinno być Pismo Święte a nie artykuł, który przedstawia pewien punkt widzenia autora i jego interpretację Pisma Świętego. Możesz się z nim nie zgodzić, bo to tylko zdanie człowieka. Zalinkowłem ten artykuł bo uznałem, że uwagi tam zawarte są w wielu miejscach dosadne i trafne, tym samym warte głębszego zastanowienia. Trudno także zarzucić autorowi artykułu braku logiki i rzeczowej argumentacji.

Sam musisz podjąć decyzję w oparciu o Pismo Święte.
Aby ją podjąć powinieneś sprawdzić, co Pismo Święte mówi o społeczności z trwającymi w grzechu osobami, które podają się za wierzące.
Następne pytanie, czy siedziałbyś w organizacji w której przywódcy to chwalcy pogańskich religii szukający z jej kapłanami wspólnoty duchowej a ty nie masz na to żadnego wpływu i nie możesz tego zmienić, bo jesteś w zdecydowanej mniejszości.
Następne pytanie, czy ekumenia jest grzechem i jakiego rodzaju jest to grzech.
Następne pytanie które powninieneś sobie postawić to, czy praktykowanie ekumenii ma związek z chwaleniem pogańskich praktyk religii i szukaniem jedności z bałwochwalcami.
W zależności od odpowiedzi na te pytania, odpowiedź na pytanie o przynależność do organizacji które tkwią w ekumeni sama się nasunie.

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 20, 2014 4:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Zauważyłem, że w próbach usprawiedliwienia swych działań ekumenicznych niektórzy poważają się nawet dodawać do Słowa Bożego własne słowa i "odwracać kota ogonem", sugerując krytykom ekumenii coś, czego nie wyznają i nie mówią - ponieważ najlepszą obroną jest atak. Nie powiem kto, do kogo, gdzie i kiedy napisał poniższe słowa, bo nie chodzi o personalne przepychanki. Skoncentruję się na treści. Oto pełny cytat:

Wiernym (...) serdecznie polecam Słowo od Mistrza, Zbawiciela i Głowy Kościoła:
"Powiadam wam: większa będzie radość w niebie z jednego grzesznika, który się upamięta, (choćby podczas Festiwalu Nadziei jaki organizuję w Warszawie wraz z moimi sługami) niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują upamiętania" (jak chociażby wierni (...) i mogą ze spokojem krytykować wszystko i wszystkich, którzy w ich ocenie na to zasługują)
Biblia Warszawska - Łuk 15,7


Przede wszystkim, Mistrz, Zbawiciel i Głowa Kościoła NIE POWIEDZIAŁ słów: "choćby podczas Festiwalu Nadziei jaki organizuję w Warszawie wraz z moimi sługami". Nic mi nie wiadomo o tym, żeby Pan Jezus powiedział, że jest organizatorem tego festiwalu. Ten, kto dodaje cokolwiek do Słowa Bożego, jest nazywany kłamcą [Przyp. Sal. 30:5-6]. Nie wolno tego robić nawet w celach propagandowych, a żeby coś takiego zrobić, trzeba się chyba Boga nie bać. Nie ma czegoś takiego jak "licencja poetica" w odniesieniu to Pisma, które jest Święte.

Druga sprawa: Jaka ewangelia będzie głoszona przez organizatorów, którzy będą ją głosić wspólnie z kościołem katolickim głoszącym inną ewangelię? Prawdopodobnie z kazalnicy nie padnie ani słowo o przyjęciu usprawiedliwienia wyłącznie przez wiarę [Ef. 2:8-9] i pewności zbawienia już teraz, w wyniku przejścia ze śmierci do żywota i z ciemności do światłości [Jan 5:24]. Ponieważ ewangelia będzie głoszona w kraju katolickim, należałoby się spodziewać takich wyjaśnień kontekstowych, jakich Paweł udzielił Ateńczykom wiedząc, że są bałwochwalcami i wierzą w bogów zamieszkujących świątynie:

"Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych ani też nie służy mu się rękami ludzkimi, jak gdyby czego potrzebował, gdyż sam daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko" [Dz. Ap. 17:24-25]

Głosząc Ewangelię wśród Żydów, apostoł Paweł nie wahał się wyprowadzić ich z błędu:

"Niechże więc będzie wam wiadome, mężowie bracia, że przez tego zwiastowane wam bywa odpuszczenie grzechów i że w nim każdy, kto wierzy, bywa usprawiedliwiony w tym wszystkim, w czym nie mogliście być usprawiedliwieni przez zakon Mojżesza. Baczcie więc, aby na was nie przyszło to, co powiedziano u proroków: Patrzcie, szydercy, zdumiewajcie się i przepadnijcie, Bo dokonuję dzieła za dni waszych, Dzieła, któremu nigdy nie uwierzycie, Gdy ktoś wam o nim opowiadać będzie" [Dz. Ap. 13:38-41]

Czy podczas Festiwalu Nadziei usłyszymy takie słowa skierowane do słuchaczy, którzy nie tylko żyją w bałwochwalstwie, ale również pod zakonem, dodając sakramentalne uczynki do wiary jako warunek uzyskania usprawiedliwienia? Bardzo wątpię. A dlaczego? Ponieważ organizatorzy festiwalu zobowiązali się, że nie będą dokonywać "prozelityzmu" w stosunku do krk, który jest współorganizatorem.

To mniej więcej tak, jakby Paweł zorganizował w Galacji "Festiwal Nadziei" razem z judaizującymi. Oni też głosili "Jezusa". Oni też głosili "Ewangelię". Oni też nazywali siebie "apostołami".

Teraz część druga. Autor tego tekstu próbuje ironii i twierdzi, że krytycy Festiwalu "nie potrzebują upamiętania" - krótko mówiąc, delikatnie sugeruje, że są "faryzeuszami". Oczywiście, zarzuca również krytykowanie "w ich ocenie" - ale krytyka przedsięwzięć ekumenicznych dokonywana na podstawie Słowa Bożego nie jest dokonywana "w ludzkiej ocenie". Właśnie dlatego obrońcy ekumenizmu muszą coś dodać do Słowa Bożego, albo stosować ataki ad personam. Albo posługiwać się wszelkiego rodzaju przewrotnością - bo nazywanie "faryzeuszami" tych, którzy zgodnie z zaleceniem biblijnym "podjęli walkę o wiarę raz na zawsze przekazaną świętym [Judy 3], jest niczym innym jak właśnie przewrotnością.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 20, 2014 5:12 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Jeśli osoba ta jest inspirowana przez Ricka Warrena, czy też Stephen Covey'a http://pl.wikipedia.org/wiki/Stephen_Covey ( co sama przyznaje na swoim profilu), to nie ma się co dziwić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 24, 2014 5:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 05, 2008 10:28 pm
Posty: 93
Pastor Marian Biernacki na swoim blogu pisze coraz konkretniej:
Trzymajmy się mocno zdrowej nauki!
Żyjemy w czasach poważnego zagrożenia zwodniczą działalnością fałszywych proroków i nauczycieli. Duch ekumenii przekracza już granice chrześcijaństwa i proponuje jedność wszystkich religii i wierzeń. Niebiblijna nauka chce ludzi odrodzonych z Ducha Świętego wciągnąć w stan duchowego wszeteczeństwa i posadzić ich przy jednym stole z bałwochwalcami. Wobec takiego stanu rzeczy słudzy Słowa Bożego z całą mocą powinni okazać sprzeciw. Zobaczmy to na podstawie poselstwa Chrystusa Pana, skierowanego do zboru w Tiatyrze.......


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 24, 2014 8:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Ja myślę, że pokłosiem FN będzie TV TBN w Polsce i rozwój ruchu politycznego o nazwie - Chrześcijański Ruch Społeczny

Uroczysta kolacja w sejmie z okazji 15-lecia ordynacji kapłańskiej posła i twórcy Chrześcijańskiego Ruchu Społecznego - Johna Godsona.

W kolacji wzięło udział blisko 100 osób, w tym ponad 40 parlamentarzystów. Wśród nich byli: Jarosław Gowin (Polska Razem), Killion Munyama (PO), Marek Suski (PiS), Krystyna Ozga (PSL), Jerzy Borowczak (PO), Iwona Arent (PiS), Piotr Pyzik (PiS), Jan Dziedziczak (PiS) i inni.

Wśród duchownych znaleźli się: ksiądz prałat Roman Trzciński, biskup Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce - Marek Kamiński, prezbiter naczelny Kościoła Bożego w Chrystusie - pastor Andrzej Nędzusiak, prezbiter naczelny Kościoła Chrystusowego w RP - Andrzej Bajeński, pastor Kościoła "Wieczernik" w Kielcach - Edward Ćwierz, pastor Społeczności Chrześcijańskiej Północ w Warszawie - Krzysztof Zaręba, pastor Kościoła Bożego w Chrystusie "Droga" - Marek Ciesiołka, pastor Zbigniew Masewicz, pastor Wspólnoty Odkupionych Chrześcijan w Warszawie - Zion Okuneye, pastor Kościoła Chwały - Janusz Szarzec oraz pastor łódzkiego kościoła "Zwycięstwo w Jezusie" - Raymond Adonai.

Gośćmi specjalnymi uroczystości byli: prof. Enoch Adeboye - pastor Redeemed Christian Church of God - kościoła protestanckiego z Nigerii liczącego ok. 5 milionów członków na całym świecie, Garry Breitkreuz - kanadyjski parlamentarzysta, nauczyciel i misjonarz (m.in. w Kamerunie).

Wśród gości honorowych znaleźli się: ambasador Nigerii w Polsce - Samuel Wodi Jimba wraz z żoną oraz misjonarz w Afryce, obecnie działający w Embassy Ministry w Kanadzie - Jerry Sherman z żoną.

Uroczystość rozpoczęła się od modlitwy, którą poprowadził biskup Marek Kamiński. W ciągu kilku minut poseł i były pastor John Godson opowiedział uczestnikom kolacji historię swojego nawrócenia, ukazując tym samym, jak wiernym i potężnym w swoim działaniu okazał się Bóg w jego życiu.

http://chnnews.pl/index.php/pl/kraj/ite ... jecia.html

na uwagę zasługuje zdjęcie prezbitera Bajenskiego z księdzem prałatem Romanem Trzcińskim...
http://chrs.pl/wp-content/uploads/2014/04/DSC_0191.jpg
http://chrs.pl/wp-content/uploads/2014/04/DSC_0182.jpg

P.S. Czy ktoś wie kim jest pan koło biskupa Kamińskiego ??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz kwi 24, 2014 9:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Co łączy BGEA -Festiwal Nadziei z TV TBN i ChRS (Chrześcijanski Ruch Społeczny) ? W najblizszym czasie nasze oczy powinny być bacznie zwrócone na te trzy podmioty. One będą kształtowały polski i europejski ewangelikalizm.

Rada duszpasterska ChRS...
http://chrs.pl/fundacja/rada-duszpasterska/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 2:17 am 
Offline

Dołączył(a): N wrz 02, 2012 9:35 pm
Posty: 8
Nie przesadzałbym, pewnie ks. prałat będzie musiał tłumaczyć się przed biskupem, dlaczego znalazł się w takim gronie "heretyków" :D :lol:
Dalej, nawet jeśli TBN będzie nadawać coś po polsku...to co z tego? Jest przecież już katolicka "Religia tv" i "Trwam" i jakoś wcale nie zawojowały rynku, tak samo jak katolicki dziennikarz Szymon Hołownia- pisał książki o wierze, tworzył dużo w internecie na blogach, robił programy właśnie dla "religia tv"...i co z tego? Nie wiem czy to wszystko miało jakikolwiek wpływ.

Teraz przecież w Polsce można odbierać jeden z wytworów TBN - "Jesus Christ TV" -po angielsku, na dekoderach Polsatu jest na pewno, i to w najniższym abonamenice, wśród muzycznych kanałów w obcych językach.Dużo "chrzescijańkich" melodii, czasem jakieś kazania z konferencji, raz widziałem tam kazanie Raincharda Bonkke. Ale generalnie raczej mieszło się tam rap, rocka, śmieci, gadaniny w studiu itp. Zniechęca bardzo luźnym stylem, jakby sami nie wiedzieli co wypada im puszczać w eter, a co nie. Z kolej dla ludzi "ze świata" odstarsza wlaśnie samą otoczką chrzescijańską.

Nawet jeśli wystartują z polskim programem, pewnie ktoś tam na początku włączy sobie z ciekawości...ale czy zostanie na dłużej? Nie sądze. Polska to nadal kraj katolicki. Garstka ewangelicznych nie zrobi takiej oglądalnosci, aby opłącało im się na stałe tu zostać...I nie będzie to dostępne dla każdego, pewnie tylko na dekoderach satelitarnych, nie na kablówkach, a tym bardziej nie na multipleksie cyfrowym. Myślę, że sobie to przeanalizują i raczej nie zdecydują się na to.

Następna kwestia - rozwój chrzescijańskiego ruchu...Jak na razie to na tym spotkaniu, z tego co jest napisane, Godson opowiedział swoją historię nawrócenia przed różnymi osobami, nawróconymi w większości. W tym gronie znaleźli się liderzy kościołów ewangelicznych, nienawróceni posłowie, jak i ks prałat. Szczerze mówiąc- Bardzo Dobrze ! W końcu znalazł się ktoś, kto powiedział im wprost, że Jezus to nie obrazek, że Bóg zmienia życie. Ja popieram takie działania. Oby tak dalej. Wiecie, skoro Nebukednesar się nawrócł, to i prałat i poseł tez może :) :) :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 6:47 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 7:21 pm
Posty: 246
"23 kwietnia 2014 roku w Sejmie RP odbyła się uroczysta kolacja z okazji 15 lecia ordynacji kapłańskiej Posła Johna Abrahama Godsona, założyciela Chrześcijańskiego Ruchu Społecznego, Posła na Sejm VII kadencji."

Zastanawia mnie ta "ordynacja kaplańska". Czy w świetle Pisma my wszyscy nie jesteśmy kapłanami?

To jeden z elementów pokazujacych w którą stronę to zmierza.

Pozdrawiam

_________________
Początkiem mądrości jest bojaźń Pana
Przyp.9:10


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 12:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Przebudzony75 napisał(a):
Zastanawia mnie ta "ordynacja kaplańska". Czy w świetle Pisma my wszyscy nie jesteśmy kapłanami?
Zgadza się, tylko wszystko zależy od tego, kto to pisał. Jeśli to jest fragment jakiego artykuł z gazety, to dziennikarze na ogół nie odróżniają kapłana od pastora ani mszy od nabożeństwa. Jeśli natomiast tekst został napisany przez człowieka świadomego tych różnic, to rzeczywiście widać, w jakim kierunku to zmierza.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 28, 2014 7:04 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
http://vimeo.com/93069195

Żeby zrozumieć z czym mamy do czynienia, trzeba przesłuchać do końca.

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 28, 2014 2:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Dla mnie to lepszym tytułem tego kazania byłoby "Instrukcja-jak tu dać Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek"...Mistrzostwo dyplomacji.
Dodam tylko, że trzeba naprawdę nie znać Słowa Bożego, żeby nabrać się na tę kwiecistą argumentację. Ohyda..... :(


Ostatnio edytowano Wt kwi 29, 2014 8:51 am przez Owieczka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn kwi 28, 2014 3:13 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Ne dałem rady, mówi jak ksiądz. Skończyłem na 4 min.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr kwi 30, 2014 11:07 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Nazwijmy rzeczy po imieniu. Kazanie zostało wygłoszone z okazji kanonizacji JP2 przez zwierzchnika Kościoła Chrystusowego w RP pastora Andrzeja Bajeńskiego w Społeczności Chrześcijańskiej "Puławska" w Warszawie, w niedzielę 27 kwietnia 2014 roku. Gładka mowa o tym, że nie wolno nam ewangelicznie wierzącym nie szanować przekonań i nie okazywać szacunku przekonaniom rodaków katolików, nijak się ma do Pisma Świętego. Pan Jezus tak nie postępował, nie nauczał, ani jego uczniowie.

Idąc z myślą pastora Bejeńskiego, Bóg Izraela nigdy nie powinien był nawoływać do burzenia ołtarzy pogańskich !!! Czyż to nie był wyraz braku szacunku do ich przekonań??
(12) Wystrzegaj się, byś nie zawierał przymierza z mieszkańcami ziemi, do której idziesz, by się nie stali dla ciebie pułapką. (13) Przeciwnie, zburzcie ich ołtarze, potłuczcie ich pomniki, i wytnijcie ich święte drzewa. (14) Gdyż nie będziesz się kłaniał innemu bogu. Albowiem Pan, którego imię jest "Zazdrosny", jest Bogiem zazdrosnym.

Jak Eliasz śmiał drwić z wyznawców Baala? Nie tylko nie okazał szacunku do ich przekonań, ale je po prostu wyśmiał...
(27) A gdy nastało południe, Eliasz zaczął drwić z nich, mówiąc: Wołajcie głośniej, wszak jest bogiem, ale może się zamyślił lub jest czym innym zajęty, lub może udał się w drogę, albo może śpi? Niech się więc obudzi!

Pan Jezus nigdy nie powinien tak bez szacunku potraktować handlarzy w Świątyni! Jak on mógł nie okazać szacunku ich przekonaniom???
(12) I wszedł Jezus do świątyni, i wyrzucił wszystkich, którzy sprzedawali i kupowali w świątyni, a stoły wekslarzy i stragany handlarzy gołębiami powywracał.

Apostoł Paweł nigdy nie powinien tak nauczać Efezjan:
(8) Byliście bowiem niegdyś ciemnością, a teraz jesteście światłością w Panu. Postępujcie jako dzieci światłości, (9) bo owocem światłości jest wszelka dobroć i sprawiedliwość, i prawda. (10) Dochodźcie tego, co jest miłe Panu (11) i nie miejcie nic wspólnego z bezowocnymi uczynkami ciemności, ale je raczej karćcie, (12) bo to nawet wstyd mówić, co się potajemnie wśród nich dzieje. (13) Wszystko to zaś dzięki światłu wychodzi na jaw jako potępienia godne; (14) wszystko bowiem, co się ujawnia, jest światłem. Dlatego powiedziano: Obudź się, który śpisz, I powstań z martwych, A zajaśnieje ci Chrystus.

A co robi pastor Bajeński? Nie wstydzi się mówić o bezowocnych uczynkach ciemności. Okazuje szacunek i nawołuje do szacunku dla grzesznych przekonań i praktyk. Okazuje szacunek bluźniercy, który miał czelność zastąpić Chrystusa na ziemi!!!
W sumie się nie dziwię, skoro oficjalnie nazywa on kościół katolicki bratnim kościołem.

"To samo czynią liderzy wielu bratnich kościołów, w tym również katolickich wspólnot wywodzących się z ruchów duchowej odnowy i nowej ewangelizacji."
http://www.chrystusowi.pl/images/attach ... izacji.pdf

Każdy, kto nie mówi prawdy ludziom zwiedzionym, nie okazuje im miłości i szacunku. Pastor Bajeński musi się zdecydować, w którą stronę i za kim idzie, bo kuleć na dwie strony na dłuższą metę się nie da...

(21) Wtedy Eliasz przystąpił do całego ludu i rzekł: Jak długo będziecie kuleć na dwie strony? Jeżeli Pan jest Bogiem, idźcie za nim, a jeżeli Baal, idźcie za nim! Lecz lud nie odrzekł mu ani słowa.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 02, 2014 8:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
W swoim wystąpieniu pastor Bejeński w odniesieniu do kanonizacji (uznania za świętego) JP2 odwołuje się do historii z 22 rozdziału księgi Jozuego. A tam czytamy, jak to Izrael myślał, że część z nich, tj. synowie Rubena, Gada i połowa plemienia Manassesa popełnili wiarołomstwo, budując bezprawnie drugi ołtarz Panu, aby składać tam ofiary.
Okazało się jednak, że ocena sytuacji była nieprawdziwa i do grzechu nie doszło. Dzięki temu Izrael nie musiał wyruszać zbrojnie na wojnę przeciwko swoim braciom.

Jakie to ma przełożenie zdaniem Bajeńskiego na kanonizację JP2? Przede wszystkim należy podkreślić, że pastor Bajeński rozróżnia różne drogi chrześcijaństwa, w tym rzymską drogę i drogę ewangeliczną. Jednak to wszystko w ramach jednego kościoła Pana. Więc jeśli ewangeliczni chcą osądzać, krytykować, czy wyruszyć "na wojnę" przeciwko tym, którzy wynoszą na ołtarze JP2, to najpierw mają się zastanowić i zrozumieć, czym to wyniesienie jest. Bo może się okazać, wg Bajeńskiego, że żadnej wojny wszczynać nie trzeba...

Pastor Bajeński podpisuje się obiema rękami pod kanonizacją JP2 jako pomnikiem wystawionym temu "wspaniałemu Polakowi". Ale nie zgadza się oczywiście na oddawanie JP2 czci i darzenia go kultem, gdyż wtedy to jest "o jeden ołtarz za daleko".

Wracając do przykładu z księgi Jozuego. Co by się stało, gdyby okazało się jednak, że część Izraela popełniła wiarołomstwo w oczach Boga? Wnioskuję z tekstu, że byłaby wojna i grzesznicy zostaliby wytraceni.
Dlaczego zatem pastor Bajeński spekuluje, czym jest kanonizacja JP2, skoro sam w kazaniu czyta, że jest to m. in. wyrażenie zgody na obdarzanie kultem zmarłego papieża w całym kościele powszechnym, czyli KRK.
Skoro wiemy, czym jest kanonizacja JP2, to jak odnieść to do podanego przez Bajeńskiego przykładu z księgi Jozuego? Ano należałoby iść na wojnę z "braćmi" z KRK i ich wytracić za wiarołomstwo i sprzeciwienie się Bogu. Czy Bajeński zatem do tego nawołuje? Ależ skąd!!! Nawołuje on do uszanowania zmarłego JP2 oraz przekonań i praktyk katolików. Pisałem o tym w poprzednim poście.

Wszystko zaczyna się od pytania, czy rzymski katolicyzm jest jakąkolwiek drogą chrześcijaństwa. Ja uważam, że nie. Pastor Bajeński uważa, że tak. Bajeński kolejny już raz próbuje usprawiedliwić swój bratni kościół katolicki z jego grzechów. Po co to robi, wie najlepiej on sam.

Ja na wojnę z katolikami nie idę, gdyż wiem, że trzeba im mówić prawdę w miłości, a nie wytracić, jako wiarołomną część Kościoła, gdyż KRK częścią Kościoła Jezusa po prostu nie jest. Mam nadzieję, że w tym poście wyraziłem się dość jasno, choć czasem trudno z tak mglistego kazania, które ma się podobać wszystkim, wysnuć jakieś jasne wnioski.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 02, 2014 9:54 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
Po co to robi, wie najlepiej on sam.


Cały czas idzie na kompromis z diabłem. Myslę, że najzwyczajniej w świecie ulegl pokusie władzy- więcej ludzi(wzrost liczebny kościoła) zapewniłby mu więcej wpływów, więcej znaczenia. Mogę się mylić, ale tak to widzę. Upodobanie do kwiecistych mów, długich szat, pompatycznych uroczystości...Niestety- żeby w krótkim czasie zapewnić sobie taki wzrost liczebny trzeba uważać, aby nikogo nie urazić. Zachęcić katilików( bo przecież Polska to kraj głównie katolicki) do przyjścia do zborów, pokazać im, jak bardzo ich szanujemy, jak się z nimi liczymy i jak kochami ich papieża. Podlizać się po prostu.I nazwać to "postawą miłości". Dobrze też podeprzeć się jakimś świeckim autorytetem(stąd takie upodobanie do akcentowania wszelkich tytułów, jakby komuś miało przybyć autorytetu "kościelnego" od tego, że jest doktorem po jakichś tam studiach czy znanym politykiem lub gwiazdą sportu czy kina). A potem, jak już się z nimi(katolikami i innymi) "zaprzyjaźnimy", przekonamy ich do siebie- to sprawić, aby zechcieli z nami zostać dłużej. Podłożyć kartę członkowską- lojalnościową do podpisania. No a związaniu z lokalnym zborem będą służyć techniki przyjęte od Warrena.

Ale...ci, którzy myślą, że w ten sposób osiągną "sukces"- mocno się zawiodą. Przez krótki czas będzie "sukces". Ale potem ludzie się zwrócą przeciwko nim. Bo nie da się "urobić" niewierzących. Jakiś czas można ich trzymać strachem lub obietnicami przywilejów, ale w końcu przestaną się bać, w obietnice przestaną wierzyć i zapragną czegoś więcej dla siebie. Będą tacy, którzy dzisiejszym "liderom" wsadzą nóż w plecy...i sami wejdą na ich miejsca. Bo to, co zostanie stworzone, nie będzie Kościołem...

Dlatego z takich zborów, w których głosi się ekumenię, wygłasza takie "kazania" trzeba po prostu uciekać. Niektórym ciężko w to uwierzyć i w swojej naiwności sądzą, że ich przewodników (mówiąc ogólnie, nie personalnie)nie stać by było podłości czy egoizm, ze ktoś, kto już jest prezbiterem, pastorem , "ma długi staż w Panu" nie może być głupi, nieostrożny, chciwy.... I tu się mylą...(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL