www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 4:26 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt gru 10, 2013 9:46 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Chciałbym zacząć dyskusję o tym wydarzeniu.

Na początek garść oficjalnych informacji, czyli jak reklamują się organizatorzy:
Profil na facebooku: https://www.facebook.com/FestiwalNadziei
Profil na youtube: https://www.youtube.com/channel/UCWXwQv ... ture=watch

Słyszałem, że zdania na temat tego festiwalu są podzielone. Są kościoły protestanckie, które oficjalnie odmówiły współpracy z organizatorami. Są duchowni katoliccy, którzy oficjalnie pozwalają (a nawet zachęcają) swoim wiernym na udział w Festiwalu.

Dla nas najistotniejsze są chyba dwa problemy:
-jak bardzo ekumeniczny charakter będzie miała ta impreza?
-jakie przesłanie będzie głoszone przez mówców i jak wiele będzie w nim prawdziwej ewangelii?

Od początku prosiłbym też o unikanie ogólnych, uproszczonych opinii, które nie będą wnosiły żadnych istotnych informacji.

Bardzo wskazane będzie powoływanie się na oficjalne wypowiedzi organizatorów, oficjalne materiały reklamowe, publicznie dostępne kazania, wpisy na blogach, i inne podobne zapisy poglądów mówców i organizatorów, które będą zawierały istotne informacje, pomocne w ocenie tego wydarzenia.

Wydaje mi się, że szczególnie ważne będą opinie osób, które osobiście uczestniczyły w "Seminariach informacyjnych" lub osób, które miały (lub mają) jakiś związek z Billy Graham Evangelistic Association (http://billygraham.org/).

Poza tym, każda istotna informacja jest mile widziana.

Nie zapominajmy też o odwołaniach do Biblii.

Zapraszam do dyskusji.

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 10, 2013 10:35 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Nie mam za bardzo czasu, ale obejrzałam reklamowe filmiki i zerknęłam na ulotkę. Dla mnie jest to typowo ekumeniczna impreza, na której mogą się odnaleźć wszystkie "nacje" chrześcijańskiebez względu na wyznawane przekonania i poglądy. Widzę, że "jednoczenie" chrześcijan trwa- tyle, że nie w Duchu Świętym. Na filmiku widziałam przedstawicieli bardzo różnych Kościołów, w tym ewangelicko-augsburskiego. Obok pastora zwalczającego jak lew języki i dary zasiądzie zagorzały zwolennik języków i ponadnaturalnych rzeczy typu 'interpretowanie snów" (znam tych ludzi- normalnie nie mogliby ze sobą wytrzymać, pewnie nawet znajomymi na facebooku nie mogliby być, a tu proszę- ramię w ramię. Nie wiem, co to jest i jakiego typu to ma być niby "jedność"?). Napiszę to wprost- myślę, że wszetecznica zbiera siły i pewne własne uprzedzenia są chowane do kieszeni w imię wspólnego walnego zgromadzenia( wiadomo: "w kupie siła"). Sama ulotka wcale nie zachęca do nowego narodzenia w Panu(jak twierdzi ktoś tam z tego filmiku, wyrażając nadzieję, że ktoś się narodzi na nowo jeszcze przed festiwalem)- jest tam mowa ogólnie o niezbyt blisko określonej "nadziei", radości czy czym tam, nie ma mowy o krzyżu, dziele Golgoty, pokucie, grzechu i sprawiedliwości. Z czego wnioskuję, że sama idea nowego narodzenia uległa zniekształceniu. Pani, która reprezentuje jakiś kobiecy komitet w ogóle mi się nie podoba, mówi, jak polityk-feministka(używa tych samych sformułowań).

To tak na szybko, więc sorry za ew. chaos :) Pewnie ktoś mądrzejszy się wypowie, ale tak sobie dorzuciłam moje 3 grosze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 10, 2013 12:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Impreza na olbrzymią skalę. Oczywiście jak najbardziej ekumeniczna. Wystarczy popatrzeć na skład komitetu organizacyjnego http://festiwalnadziei.pl/komitety/ i Rady festiwalu http://festiwalnadziei.pl/rada-festiwalu/
Znajdziemy tam przedstawicieli od baptystów, poprzez luteran, po katolików (np. Z. Masewicz i Ruch Nowego Życia, czy Krzysztof Jędrzejewski - Kopex i twarz katolickiej akcji "Nie wstydzę się Jezusa". Są też takie organizacje proekumeniczne jak PROeM.

No i główny organizator BGEA http://festiwalnadziei.pl/bgea/, czyli stowarzyszenie Billy'ego Graham'a, o którego ekumenicznych wizytach w naszym kraju przeczytałem w proekumenicznej książce Andrzeja Seweryna http://books.google.pl/books/about/Na_d ... edir_esc=y
Przeczytałem szczegóły tamtych spotkań, które dały mi prawdziwy obraz ewangelizacji Graham'a.

Z ciekawostek znalazłem taki oto wpis na stronie http://www.jezusnastadionie.pl/
Organizatorzy rekolekcji JEZUS NA STADIONIE, które odbyły się 6 lipca 2013 na Stadionie Narodowym w Warszawie informują, że ogłoszony 21 września podczas II Kongresu Nowej Ewangelizacji w Warszawie FESTIWAL NADZIEI, zaplanowany na 14-15 czerwca 2014 na Stadionie Legii w Warszawie jest spotkaniem organizowanym przez Kościoły protestanckie i nie jest kontynuacją rekolekcji JEZUS NA STADIONIE.

Nie jest prawdą to oświadczenie, bo Kościół katolicki w jakiejś części jest współorganizatorem festiwalu. Ale widać, że środowisko KRK jest tu podzielone.

Ekumenizm wchodzi w kolejną fazę, aby wciągnąć jak najwięcej ewangelicznych chrześcijan. Ale czy dający się wciągnąć faktycznie są ewangeliczni?

Jeden werset z Biblii na to wydarzenie:
Bądźcie trzeźwi, czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć. (1 Piotra 5:8)

Również z chęcią zapoznam się z opiniami innych osób i innymi informacjami.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 13, 2013 4:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
witam,

to będzie trudny temat, ponieważ ma wiele aspektów. Ja zdecydowanie jestem przeciwnikiem idei festiwali ewangelizacyjnych. Dlaczego ? Ponieważ uważam, że jeżeli nie będzie świeżości życia Bożego i realności Ducha Świetego w zborach to każda masówka mija się z celem. Znam wiele osób, które nawracały się na satelitarnych ewangelizachach Billy Grahama i do dzisiaj odpłyneły, ponieważ nie miały zaczepienia w ewangelicznej, zdrowej społeczności chrześcijan.

W ulotce zachęcajacej do udziału w festiwalu czytamy: "Przesłanie Nadziei i Franklin Graham,zagraniczne i krajowe gwiazdy muzyki
chrześcijańskiej, festiwalowa atmosfera dają gwarancję jakości i zadowolenia wszystkim uczestnikom." Czy mówienie o Ewangelii ma zadowolić słuchaczy ? Czy o to teraz chodzi aby była "festiwalowa atmosfera" stworzona przez "gwiazdy". Powiem szczerze mam powyżej uszu gwiazdorzenia i showbiznesu w chrześcijanstwie. Widzę do jakiej wielkiej duchowej ruiny doprowadza takie myślenie.

Mu potrzebujemy żywej relacji z Bogiem, potrzebujemy objawienia się Jezusa Chrystusa, uwielbionego i wywyższonego w czałym jego Majestacie. Jezus nie objawi się na "fetiwalowej atmosferze" i w cieniu gwiazd chrześciajńskich.

Po drugie bardzo niepokoi mnie zbliżenie się organizatorów zarówno w Polsce jaki i w Usa do tzw idei Nowej Ewangelizacji. Nowa Ewangelizacja w Kościele katolickim to ożywienie Jezusa eucharystycznego i zakamuflowane działania idace w kierunku uznania Marii za współodkupicielkę. Trzeba zadać sobie trud i poczytać w dokumentach, nawet tych w języku polskim na temat Nowej Ewangelizacji. To co dzieje sie obecnie w polskim kościele ewangelikalnym to już nie jest ekumenizm ale irenizm. Ktoś dobrze to ujął i nazwał ten proces katolizacją protestantów. Na ostatnim forum nowej ewangelizacji w Krakowie był ojciec Ruchu Wiary w Europie szwedzki pastor Ulf Ekman. Chwilę potem jego syn ogłasza, że przechodzi na katolicyzm. Zbieg okoliczności ?

Trudno jest też wypowiadać mi się na temat Billy Grahama. Nie lubię mówić o osobach, wolę koncentrować się na zjawiskach. Z całym czacunkiem do jego osoby, uważam jednak, że poszedł, tak jak większość amerykańskich pastorów w kierunku uniwersjalizmu i apokatastazy http://www.ekumenizm.pl/content/article ... 155252.htm Warto zapoznać się z amerykańskimi artykuławi w tej sprawie, trzeba jednak pamiętać, że wiele materiałów jest pisanych tendencyjnie i po prostu złośliwie. Ja mam książeczkę Wilsona Ewina "The Assimilation of Evangelist Billy Graham into the Roman Catholic" wydaje mi się, że jest dość rzeczowe opracowanie na temat irenizmu w kręgu Billy Grahama. http://www.amazon.com/assimilation-evan ... B0006F1JHC

A tutaj jest podobny artykuł Wisona Ewina: - http://cnview.com/on_line_resources/eva ... _1990s.htm

Również pastor Clendennen zwraca uwagę na niewłasciwy kierunek w jaki poszedł Billy Graham, w książecce "Days of the End" pisze "Anioły są teraz częścią tego obłędu. Te stworzenia z innego świata przybyły na ziemie z wiadomością inną niż Słowo Boże. Po wielu spotkaniach z tymi stworzeniami Roland Buck z Boise stan Idaho mówi, ze Bóg nie przejmuje się naszą doktryną, w co wierzymy, ale raczej Chrystusem w nas, że Chrystus przyjdzie na innych warunkach niż co mówi Słowo Boże. Aby wierzyć w coś takiego trzeba zupełnie odsunąć Słowo Boże, otwierając drzwi na nową religię. Jeżeli Słowo Boże może być pominięte i Maria może być współodkupicielką z Chrystusem, to jest to niedaleko od zrobienia Mohammeda i Buddy tym samym. Absurd? Wcale nie. To się już zaczęło. Przeczytałem to ze Spokane, gazecie w Washingtonie: Billy Graham i Mohammed Ali razem, w jednym miejscu? Dlaczego nie, mówi ewangelista Billy Graham. Ogólnie wierzymy w to samo. Graham mówi, ze Ali, czarny muzułmanin chce uzdrowić świat i jest w unikalnej pozycji aby być świetnie użytym przez Boga. Graham mówi, ze razem z Ali dyskutowali w domu Grahama w Montrealu, NC o połączenie sił w tym kierunku, rozmawiając o tym co ich łączy - miłość i wiara w ludzkość. W ten sposób Pan Graham, najbardziej popularny ewangelista 20 tego wieku połączył siły z tym którego religia jest Antychrystem. Słowo Boże jest ignorowane, odstawione na bok, omijane. Słowo mówi: " czy może dwóch chodzić razem jeżeli się nie zgadzają ? "( Amos 3:3) I znowu " jaki związek ma światło z ciemnością? " ( 2 Kor 6:14) i tez " jaki związek ma Chrystus z Belialem? " mówił Paweł w 2 Kor 6:15. Według wielu milionów to będzie Boże działanie po prostu ze względu na to, człowiek takiego statusu jak Pan Graham robi to co robi. Wiec gleba jest przygotowana na fałszywego proroka."

Słowo Boże ostrzega, że czasy ostateczne będą pełne napięcia i przewrotności. Szatan pojawi się z całą swoja mocą, wśród znaków i cudów, z wszelką możliwą imitacją, aby sprawić wrażenie anioła światłości i zwieść wielu. Nie wiem jaka rolę odegra festiwal nadziei, ale widzę pewne otwarte furtki dla zwiedzenia, dlatego zachecam módlcie sie gorliwie w tej sprawie, bądźcie czujni, niech Duch Święty da właściwe poznanie i objawi Prawdę.

Pozdrawiam
Andrzej
http://www.duchowyGPS.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 31, 2013 5:00 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Podaję tłumaczenie artykułu Wilsona Ewina. Pojawia się też pytanie: Czy podczas pamietnego spotkania Billy Grahama z papieżem Janem Pawłem II nie doszło do porozumienia pomiędzy tzw Nową Ewangelicacją KRK a Billy Graham Evangelistic Association? To są bardzo ważne pytania. Poniżej podane są bardzo ważne fakty, które rodzą pytania wokół idei organizowania FN w Polsce. Czy ktoś może te poniższe informacje albo potwierdzić, albo zdementować ? Przepraszam za jakość tłumaczenia, ale robiła to osoba mieszkająca w USA i słabo zna język polski.

http://cnview.com/on_line_resources/eva ... _1990s.htm

EWANGELIZACJA: ( Billy Graham) KON TROJANSKI LAT 90 tych. Napisane przez Wilsona Ewina "Jezeli chodzi o zapraszanie ludzi do osobistego przyjęcia Jezusa Chrystusa, tak naprawdę sie nie różnimy", powiedziała Siostra Macrina Scott. Ta Rzymsko-katolicka zakonnica szkoliła 80 doradców na krucjatę Billy Grahama w lipcu, 1987 w Denver, Colorado. Nie była jedyna. Ksiądz Donald Willette z Rzymsko-Katolickiego kościoła imieniem świętego Judy na przedmieściu Lakewood, był trenerem dla 6600 wyszkolonych doradców. On zgłosił, ze było 500 kart osób, które zostały wysłane do rzymsko-katolickiego kościoła Tomasza Moore w Englewood z jednego nabożeństwa. Oczywiście, rodzaj ewangelizacji używany w tej krucjacie był bardzo katolicki. W wiadomościach podkreślono, ze "Miesiące pracy pomiędzy tymi, ktorzy planowali krucjatę i katolickimi liderami - "poza scena"- przyczyniło sie do wytworzenia zaufania" i w rezultacie tego katolicy oczekiwali aby pomoc katolikom wyznać ich nowa i odświeżona wiarę w ich Matkę-kościoł. ( Wiadomości z Rocky Mountain, July 25, 1987) Co sie dzieje? Czy Billy Graham stał sie ewangelista dla kościoła z Rzymu czy krucjata w Denver symbolizuje globalny ruch do którego większość Ewangelikow szybko sie dołącza?

Inna jeszcze okazała cecha symbolizowała biblijna ewangelizację. Jej nauczyciele i jej służba poprzez stulecia były wierne Zbawicielowi i Jego Słowu. Uczestnictwo innych nie było poszukiwane ani akceptowane. Nie było współpracy ani związków z tymi ktorzy nie dzielili sie ta Dobra Nowina. Ta pozycja całkowitego odseperowania w ewangelizowaniu znaczyła błogosławieństwo Boga dla narodów i ludzi. Niezliczone miliony poznały Chrystusa poprzez taki rodzaj ewangelizowania. Wsród tych ewangelistow, użytych tak bardzo poprzez Boga w ostatnich stuleciach, znaleźli sie: Farel, Knox, Bunyan, Whitefield, Spurgeon, Moody i Sunday.

Pózniej coś sie stało. Zaczynając około 40 lat temu, koń trojański został wywieziony i zaparkowany na polu ewangelizacji. Został zidentyfikowany jako ekumeniczna ewangelizacja - gromadzenie razem wierzących z nieodrodzonymi w wysiłku dzielenia sie ewangelia. Masy ewangelikanow na całym świecie byli oczarowani i wielu zaczęło współpracować. Ta nowa moda lat 1950 tych stała sie powszechnie praktykowana w masowym ewangelizmie.

Nastepnie z przyspieszajacym tempem jego dygresji od historycznego i biblijnego ewangelizowania, Graham teraz otwarcie współpracuje z katolicyzmem rzymskim. Stał sie symbolem serdecznych Rzymsko Katolickich-ewangelikanskich relacji- apostoł ruchu od uczestnictwa z Rzymskimi Katolikami w Ewangelizacji. Graham był początkowym pionierem i stał sie teraz nowoczesnym strategiem całego pola dialogu, stowarzyszeń i skoordynowanego wysiłku ewangeliko-rzymianow

Następnie jest chronologiczne podsumowanie Grahama aprobaty, rozwijającego sie związku i teraźniejszej akceptacji dla Katolicyzmu Rzymskiego:

PITTSBURGH 1952 Mówiąc o Grahama Krucjacie w tym miescie, Gazeta Pittsburgh Sun-Telegraph powiedziała 6 września, "powiedział, ze miał nadzieje usłyszeć biskupa Fultona J. Sheen podczas jednej z mszy w Katedrze Świętego Pawła jutro. Dodano, ze, " wiele z tych osób które zrobiły decyzje dla Chrystusa podczas naszych spotkań przyłączyły sie do Katolickiego kościoła i otrzymaliśmy pochwały od publikacji katolickich za ożywione zainteresowanie sie ich kościołem po naszej kampanii. To nastąpiło w Boston i Washington. Jakby nie było jeden z naszych głównych celów jest aby pomoc kościołom w społeczeństwie. Jezeli po naszym tam pobycie, lokalne kościoły nie odczuwają efektów tych spotkań poprzez wzrost w członkostwie i uczęszczaniu, to nasza krucjata była by uważana za niepowodzenie.

c.d.n

http://enmhs3.s3.amazonaws.com/wp-conte ... n-Paul.jpg


Ostatnio edytowano Wt gru 31, 2013 5:20 am przez aolsza, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 31, 2013 5:17 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Kampanie ewangelizacyjne Billy’ego Grahama
Cytuj:
Kampanie ewangelizacyjne (tj. krucjaty) Billy’ego Grahama odbyły się w latach 1947–2005 w 185 krajach, a liczba osób, które w nich uczestniczyła, przekroczyła 210 milionów. Znaczna część tych osób nie widziała Grahama bezpośrednio, lecz zgromadzona była w innych miejscach i widziała go tylko na ekranie. Największą pod względem liczby słuchaczy była krucjata w Hongkongu z 1990 roku, kiedy Graham, wykorzystując łączność satelitarną, przemawiał do około 100 milionów ludzi zgromadzonych w 70 tysiącach miejsc 26 krajów Azji.

Łączna liczba krucjat wyniosła 417. W wielu miejscach krucjaty odbywały się wielokrotnie, np. w Nowym Jorku (1957, 1969, 1970, 1991, 2005). Najdłużej trwającą była krucjata z 1957 roku w Nowym Jorku, trwała 16 tygodni.

Według szacunków współpracowników Grahama liczba osób, które po jego kazaniach publicznie uznały Jezusa Chrystusa za swojego zbawiciela, przekroczyła 3,2 miliona, łączna liczba osób, które słyszały kazania Grahama – osobiście, przez radio lub telewizję – przekroczyła natomiast 2,2 miliarda. Prawdopodobnie przemawiał do największej liczby słuchaczy w historii.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kampanie_e ... go_Grahama


Powstaje pytanie jaki wpływ na Amerykanów maja te miliony 'oddanych' Jezusowi ludzi ? Ameryka stacza się coraz bardziej na zdemoralizowane dno, jest siedliskiem ultra liberalnego rozrywkowego kościoła cool and crazy, który wysyła swoich misjonarzy na cały świat. To w Ameryce rodzi się ewangelia sukcesu i naszpikowany psychologią, programami marketingowymi, dobry w zarządzaniu zasobami ludzkimi marketing and enterprise church.

Cytuj:
Pastor Clendennen napisał: Obecne przebudzenie nie powoduje praktycznie żadnych zmian w ludziach.. Mamy wiele religijnych ekscytacji i błędnie nazywamy to przebudzeniem. Kilka lat temu na pierwszej stronie jednej z najbardziej szanowanych gazet The Wall Street Journal był taki tytuł, „Naród w przebudzeniu, ale nie ma zmiany”. Ten pisarz świeckiej gazety wiedział chyba więcej o przebudzeniu, niż członkowie kościoła lub kaznodzieja. Mówił o przebudzeniach z przeszłości za czasów Lutra, Wesleya, Finneya i Moody’ego. Wskazywał, że te przebudzenia nie tylko dramatycznie zmieniły ludzi, którzy brali w tym udział, ale miały też potężny wpływ na społeczeństwa lub kraje, gdzie się pojawiły. Autor dalej pisał, „obecne przebudzenie nie powoduje praktycznie żadnych zmian w ludziach, którzy biorą w tym udział i nie ma absolutnie żadnego wpływu na społeczeństwo”. Popatrzcie na Amerykę. W środku tak zwanego przebudzenia co dziesiąty człowiek stał się homoseksualistą. Na ulicach są strzelaniny. Przestępcy są coraz młodsi. Musimy mieć wykrywacze metali w szkołach, gdyż nasze dzieci noszą broń. Nie mówcie mi o przebudzeniu. Mamy religię, a nie przebudzenie.

http://clendennen.blogspot.com/2012/10/ ... oduje.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt gru 31, 2013 10:06 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Cytuj:
Festiwal (Nadziei) organizowany jest przy szerokiej współpracy kościołów ewangelikalnych. W Radzie Festiwalu zasiadają zwierzchnicy i przedstawiciele największych środowisk protestanckich w Polsce. Projekt Festiwalu został przedstawiony Arcybiskupowi Metropolicie Warszawskiemu Kardynałowi Kazimierzowi Nyczowi i spotkał się z jego życzliwym przyjęciem.


:?: :idea:

http://poinformuj.opoka.org.pl/wydarzen ... _2014.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 13, 2014 11:26 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Kolejny dowód na to, że Festiwal Nadziei jest potęznym narzedziem w kierunku katolizacji protestantów: Ks. Roman Trzciński Przedstawiciel Kardynała Kazimierza Nycza, Metropolity Warszawskiego jest w Radzie Festiwalu Nadziei !!!

Nadal nikt nie odpowiedział mi na pytanie, Jaki jest związek Nowej Ewangelizacji (The New Evangelization) z BILLY GRAHAM EVANGELISTIC ASSOCIATION i czy jest parwdą, że Jan Paweł II i Billy Graham uzgodnili wspólne stanowisko w kwestii ścisłej współpracy tcy dwóch inicjatyw ?

Tymczasem przyjrzyjmy się ewangelicznemu członkowi Rady Festiwalu Nadziei...

http://festiwalnadziei.pl/rada-festiwalu/ Rada Festiwalu - Festiwal Nadziei festiwalnadziei.pl

a tutaj kilka "ewangelicznych" zdjęć członka Rady...

http://wodazycia.waw.pl/zdjecia/image?v ... ig&id=1395

http://wodazycia.waw.pl/zdjecia/image?v ... ig&id=2306

http://wodazycia.waw.pl/zdjecia/image?v ... ig&id=2311

http://wodazycia.waw.pl/zdjecia/image?v ... ig&id=1356

http://poinformuj.opoka.org.pl/wydarzen ... _2014.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 14, 2014 4:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
c.d. wiadomości z dnia 31 grudnia 2012

NOWY JORK 1955 29 Grudnia, Billy Graham spotkał w jego pokoju hotelowym Dr Jamsa Benneta i ksiedza Jack Wyrtzena. On potwierdził swoje intencje posyłania nawróconych spowrotem do kościoła Rzymsko katolickiego.

NOWY JORK 1956 Hotel Commodore, w miescie Nowy Jork, był scena bankietowego Wiecu na ktory zgromadziło sie 1100 osób. Gazeta New York Evening Journal podała do wiadomości 18 tego września, co Graham powiedział, " pózniej wysyłamy ich (nawróconych) do ich kościołów - Rzymsko katolickich, protestanckich czy żydowskich.

SAN FRANCISCO 1957 Walter Smyth, tłumacząc to co następuje po kampanii Grahama, powiedział San Francisco News, " nawet jezeli nawróceni nie sa Protestantami, oni sa odsyłani do kościoła ich wyboru....,San Francisco jest bardzo Rzymsko katolickim miastem." ( 21 września, 1957) Ta sama Gazeta cytowała Grahama, " ktokolwiek zrobi decyzje podczas naszych spotkań jest umówiony na pózniej i posłany do lokalnego duchowego, protestanta, katolika albo Żyda." ( 11 listopada 1957)

BONN 1963 Gazeta Chicago Tribune podała 8 mego czerwca, ze " Graham chwali zmarłego papieża Jana XXIII w Bonn, Niemczech," i dodano do tego " Niesamowicie podziwiam Papieża Jana. Uważam, ze wniósł nowa erę na swiat. Mam nadzieje, ze kardynałowie wybiorą nowego papieża, ktory będzie to kontynuował. To byłaby wielka tragedia gdyby wybrali człowieka, ktory działał by przeciwnie do Jana i podnosilby znowu ściany do góry. "

NEW YORK 1963 Graham przemawiał na śniadaniu w Park Sheraton Hotel. Gazeta New York Times podała 25 października, ze mówił o wzrastającej współpracy pomiędzy protestantami i kościołem Rzymsko katolickim i powiedział tez, ze gdyby Papież Paweł poprosiłby go aby wyszedł z uczeniem dobrej nowiny to zrobiłby to. Powiedział o tym jak katolicki biskup z Sao Paulo, Brazylii stał przy nim w tym miescie podczas jego krucjaty w 1962 roku i poblogoslawil nawróconych Grahama gdy wychodzili do przodu.


http://www.catholicvoiceoakland.org/201 ... ssue10.htm
http://www.amazon.com/Billy-Graham-Chur ... B0006XXIUA

c.d.n.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 17, 2014 4:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
UWAGA: czy ktoś może przetłumaczyć ten artykuł na język polski...


FRANKLIN GRAHAM'S UNSCRIPTURAL ECUMENISM

Franklin Graham is following closely in his famous father’s footsteps, which, sadly, have led further from the Bible with each passing decade. In 1996 Franklin was named the first vice-chairman of the Billy Graham Evangelistic Association. This was a new position with direct succession to become chairman when Billy Graham became incapacitated. Of course, this has now occurred.


http://www.wayoflife.org/database/frank ... enism.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 21, 2014 10:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Festiwal Nadziei - Szkolenie dla instruktorów do spraw duszpasterstwa -
http://www.youtube.com/watch?v=ITByEAgb ... ture=share


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 22, 2014 4:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
http://www.baptysci.pl/tematycznie/188- ... al-nadziei

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 23, 2014 9:58 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
i...

artykuł dość lakoniczny... moim zdaniem niewiele z niego wynika. Chciałbym być dobrze zrozumiany, moim zadaniem nie jest torpedowanie ewangelizacji jako takiej, nawet ewangelizacji masowej na stadionie. Mam szacunek do organizatorów, wielu z nich znam osobiście. Mój sprzeciw, moje obawy i wątpliwości nic w tym temacie nie zmieniają.

Jestem natomiast mocno zaniepokojony głównym (ukrytym) przesłaniem tego wydarzenia. Jaki to wydarzenie zbuduje wizerunek kościoła ewangelicznego, nowoczesny, relatywny, oparty na gwiazdorstwie i chrześcijańskim show biznesie. Jaka będzie to Ewangelia, i czy nie będzie to Ewangelia rozwodniona, przesłanie taniego, popularnego chrześcijaństwa nakierowanego na masowe sukcesy, opartego na ideologii "taniej" Łaski? Ewangelizacja bez pokuty, upamiętania i trwałego realnego nawrócenia. Poczuj siłę tłumu, wzrusz się śpiewanymi piosenkami, wyjdź do przodu, wypowiedz słowa, przyjmij Jezusa i wróć i żyj jak ci się tylko podoba. Czy będzie to Ewangelia i Jezus o jakim czytamy w Słowie Bożym? W wielu zborach ludzie nie mają czasu ani ochoty na ewangelizację lokalną, indywidualną, czy to wydarzenie zachęci, nauczy tych ludzi do ewangelizacji tu i teraz ? Czy raczej wrócą do domu Media, spoty reklamowe, artykuły, filmy video. Przez wiele lat miałem do czynienia z mediami, wiem, że wielkością przekazu, obrazem, można doskonale manipulować ludźmi i przekonać ich dosłownie do wszystkiego, do każdej idei nakierowanej na sukces. I wracam do wątku najważniejszego, do współpracy przy organizacji tego festiwalu z kościołem katolickim i mieszania Jezusa wywyższonego, siedzącego po prawicy Ojca z Jezusem eucharystycznym. Kościół katolicki z jednej strony przygotowuje doktrynę o tym, że Maria jest współodkupicielką, utrzymuje mocno zwodniczą ideę drugiej szansy poprzez czyściec, a z drugiej puszcza oko poprzez tzw. „Dzieło Nowej Ewangelizacji” do protestantów. Tylko, że w USA, w ojczyźnie ewangelisty Franklina, poprzez to Dzieło Nowej Ewangelizacji, tysiące ludzi, w tym pastorów wraca lub się nawraca do kościoła katolickiego. Słusznie ktoś określił, że tego typu masowe wydarzenia są częścią katolizacji protestantów. Kiedyś przesłaniem Ewangelii było również nawoływanie do wyjścia z kościoła katolickiego, kościoła błędnych doktryn i niebiblijnej tradycji, teraz jest inaczej, głosi się przesłanie, że tam wszystko jest OK, że tam też jest Jezus, że jest głoszona ta sama Ewangelia. Nic się nie zmieniło, tam nie jest głoszona ta sama Ewangelia i ten sam Jezus. Wiem jedno, że jeżeli Festiwal będzie mieszaniną prawdy z błędem i drogą kompromisu, Bóg się do tego nie przyzna...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 23, 2014 11:00 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
Moim zdaniem artykuł z lakonicznością nie ma nic wspólnego.
Ukazuje ideę ewangelizacji sztabu Billego Grahama i jego syna która opiera się na wywiadzie środowiskowym i nie różni się niczym od kampani wyborczych i agitacji sterowanej stosowanej w świecie:
"Billy Graham kocha ludzi, a szczególnie ma serce dla pastorów. Zawsze chętnie ich słucha, szczególnie rad dotyczących tego, o czym dane miasto powinno usłyszeć."

Ukazuje ideologię budowania pomostów międzyludzkich co jest żywcem zaczerpnięte z socjologii i psychologii i nie pozostawia pola działania Duchowi Świętemu. Bo albo my zachęcamy i przekonujemy budując płaszczyznę porozumienia albo pozwalamy działać Duchowi Świętemu. Modlitwa jak najbardziej. Czym innym jest jednak zachęcenie a czym innym budowanie pomostów porozumienia.
"Módlcie się o wasz udział w tym wydarzeniu. Przygotujcie listę przyjaciół, krewnych i znajomych, którzy mogliby skorzystać w nim uczestnicząc. Zaangażujcie ten czas w zbudowanie mostów, dzięki którym będziecie mogli ich na to wydarzenie zaprosić i towarzyszyć im w refleksjach po tym wydarzeniu."

Zachęcanie do modlitwy o przywódców ewangelizacji (wśród którch są księża KRK) jest co najmniej kontrowersyjne. Bo niby o co mamy się modlić, o nawrócenie organizatorów czy o błogosławieństwo dla ich zabiegów ?
"Módlcie się o przywódców Festiwalu, aby Bóg dał im mądrość i jasność myślenia."

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 23, 2014 11:22 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Poszukiwaczu Prawdy, dziękuję za ten kometarz i czy mogę prosić o wiećej, jak odbierasz klip video - Festiwal Nadziei - Szkolenie dla instruktorów do spraw duszpasterstwa ? Czy obecni na szkoleniu wieloletni duszpasterze potrzebują jakiegos ekstra szkolenia ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL