www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 10:49 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 11:23 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
mój komentarz myślę, że był godny i kompatybilny z podaną statystyką ;) chciałem przez taki kontrast pokazac bezsens ropatrywania ewangelizacji w kategoriach statystki i sukcesu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 4:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 24, 2014 7:55 pm
Posty: 28
Krótka relacja z Festiwalu Nadziei:

https://www.youtube.com/watch?v=_e3h5_8lkI0


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 10:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
A kiedy chrzest?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr cze 18, 2014 10:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 19, 2013 11:29 am
Posty: 67
Na tych wywiadach to miałem wrażenie że Ci ludzie czują bardziej zmieszanie aniżeli ewangelię w sobie. Nie mówią z mocą o krzyżu ale ciągle o jakimś połączeniu Chrystusa czy to z muzyką, świetną atmosferą, wrażeniami... Franklin, człowiek otwarty, serdeczny.. A Chrystus?
I ten zachwyt wyjścia na murawę. Wczoraj kolega z bloku dokładnie to samo mi mówił, że dużo osób wyszło - ja się pytam, no i co z tego?

_________________
/ Krzysztof z Warszawy
"Indywidualny tok nauczania nie jest tutaj przewidziany, bo nikt nie ma na to czasu." :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 19, 2014 8:23 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Nadal jest presja i manipulacja opinia publiczną. Ta ściema trwa dalej. Wielu pastorów wzbudza teraz w oponentach poczucie, winy, że się nie przyłączyli do FN i zachowują się niczym premier i wmawiają wiernym "owieczki, nic się nie stało" Tymczasem ja konsekwentnie będę powtarzał; patrzcie uważnie na tło, na Nową Ewangelizację, bo to ona NADAL jest tłem, bardzo wyraźnym tłem dla FN, proszę popatrzcie co teraz piszą na katolickiej wersji strony FN:

Cytuj:
Festiwal Nadziei i co dalej?

Festiwal Nadziei to wydarzenie ewangelizacyjne.

Dla tych, którzy poruszeni Słowem Bożym oddadzą swoje serce i wyznają Jezusa Panem i Zbawcą proponujemy spotkania w grupach odkrywców. Jest to program 30-stu spotkań za Słowem Bożym według podstawowych tematów, które tworzą zręby uczniostwa. Potrzebna jest dalsza formacja życia chrześcijańskiego. Nie wolno ludzi, którzy przeżyli spotkanie z Jezusem Panem i Zbawcą zostawić samym sobie.

Chcę tych ludzi posłać do wspólnot i duszpasterstw, które podejmą z nimi dalszą pracę na drodze formacji wiary.

Ponieważ zaraz po Festiwalu będą przekierowania do środowisk, proszę aby wspólnoty i duszpasterstwa gotowe przyjąć i rozpocząć spotkania formacyjne przesłały mailem gotowość przyjęcia. W zgłoszeniu proszę podać:

nazwa i adres wspólnoty (miejsce spotkań)
imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej
telefon kontaktowy do niej

Zgłoszenia należy kierować jak najszybciej na adres: nowa.ewangelizacja@mkw.pl

ks. Roman Trzciński


żródło: http://festiwalnadziei.org/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 19, 2014 9:55 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Tak sobie pomyślałem, że 15 czerwca należałoby ogłosić Świętem Kontrreformacji. Z tym dniem skończył się w Polsce protestantyzm, a chrześcijaństwo ewangeliczne przerodziło się w chrześcijaństwo ekumeniczne. Kto jeszcze ma otwarte oczy i nie uległ temu zbiorowemu obłędowi, zejdzie do "podziemia".

Na marginesie: "Do przodu" wyszło najprawdopodobniej co najmniej 4000 "doradców duchowych" katolickich, i może niewiele mniej "doradców" z innych kościołów. Taka grupa na środku robi wrażenie wielkiego żniwa ewangelizacyjnego, ale to nie oni mieli się nawrócić (a może właśnie powinni?). Nawet, jeśli tego dnia 1000 osób "przyjęło Jezusa", to teraz zaopiekuje się nimi ks. Roman Trzciński & Company. I będą go "formować". A to oznacza, że w praktyce grono wyznawców Chrystusa Eucharystycznego ulegnie powiększeniu.

Trzeba się modlić o ochronę dla wszystkich, którzy uwierzyli w prostocie serca MIMO tego całego festiwalu naiwności. Tak jak o tych, którzy w prostocie serca nawracają się na krucjatach Benny Hinna.

Proszę mi dać znać za rok (o ile jeszcze tu będziemy), ile osób z tego festiwalu zostało w kościołach "ewangelicznych" i trwa w Panu Jezusie. Dziękuję.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 19, 2014 2:43 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn cze 02, 2014 11:24 am
Posty: 45
Jeżeli pozwolicie na chwilę przemyśleń odnośnie problematyki FN to chętnie bym się nimi podzielił (jak nie to można wykasować!).
Rozmawiałem ostatnio z dobrą przyjaciółką i siostrą w Panu i ona też uważa, że "cel uświęca środki". Próbowałem jej wytłumaczyć, że to jest bardzo niebiblijną zasadę. Nie udało mi się - więc przy braku konsensusu powiedziałem, żeby pokazała mi w słowie, gdzie jest napisane, że mamy wspólnie ewangelizować osoby, które głoszę inną ewangelię. Nie potrafiła mi odpowiedzieć.... - faktycznie żyjemy w czasach ostatniego zboru - Leodycea (ludzkie opinie) :(. Protestantyzm upada, wcześniej czy później zabiją dzwony tak jak dawno temu w "w dniu świętego Bartłomieja". Myślę tak sobie.. niech upadnie niech wszystkie denominację protestanckie skoczą z tego samego mostu razem z KRK i innymi fałszywymi religiami, niech ludzie, którzy tam są będą zbawieni, ale niech religię zginą..... . Czasami brak mi sił mówić braciom i siostrom o tym co się dzieje. Tylko mała liczba słyszy i rozumie. Ci którzy macie lub uczęszczacie do kościołów domowych, możecie się spodziewać bardzo wiele osób, które porzucą stare zbory, których się nie da zmienić i będą szukali pomocy... waszej pomocy.... Niech wspaniały Bóg pomoże nam wszystkim i ma litość...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 20, 2014 7:26 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 04, 2005 7:33 am
Posty: 585
O Festiwalu Nadziei z bloga Mateusza Wicharego http://proteologia.wordpress.com/2014/0 ... uwag-o-fn/

Niestety, nie mogę się zgodzić z tym, że relacje z KRK zostały źle określone, Moim zdaniem czciciele innego Jezusa nie powinni w ogóle współorganizować tego wydarzenia. Powinni zostać zaproszeni na ewangelizację jako słuchacze, aby mogli się opamiętać i odwrócić od innych bogów do Boga Prawdziwego.
Równie dobrze, można było zorganizować ten festiwal przy współpracy Świadków Jehowy, czy Mormonów.
Jednak to KRK został wybrany do współpracy, bo jest znaczącą siłą w Polsce i gwarantem sukcesu FN oraz pragnień niektórych protestantów do wzmocnienia wiarygodności przed Polską i światem.
Trzeba dodać, że zarówno Billy Graham jak i Franklin Graham od wielu lat współpracują z KRK, więc ich poglądy i forma organizacji ewangelizacji w ich wykonaniu nie może być niespodzianką.
Było to widać podczas pobytu Billy Grahama w Polsce http://othertongues.neostrada.pl/web/art/BG/BG.html
Jak i podczas tegorocznego pobytu Franklina Grahama.

_________________
Znalazłem Prawdę !!!
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14,6).
www.tiqva.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 20, 2014 8:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
pastor Mateusz Wichary pisze:
Cytuj:
Niestety, nie mogę się zgodzić z tym, że relacje z KRK zostały źle określone A konkretnie: uważam, że bardzo źle się stało, że (a) osoby podejmujące decyzję o nawróceniu były kierowane nie do zborów czy kościołów, które je zapraszały, ale do miejsca, gdzie nominalnie przynależą. Uważam, że ktokolwiek zadał sobie trud, aby kogoś przyprowadzić na Festiwal, powinien przez ów Festiwal być obdarzony zaufaniem i błogosławieństwem kierowania do siebie, skoro to ta wspólnota zatroszczyła się o tę potrzebującą Chrystusa osobę. Dałem temu wyraz na spotkaniu Rady Festiwalu w głosowaniu przeciw tej zasadzie. (b) jeszcze gorzej się stało, że pozwoliliśmy – i tu dodam, że zrobiłem to i ja, nie zdając sobie sprawę z konsekwencji tej decyzji – aby powstała równoległa do oficjalnej strona katolicka promująca Festiwal Nadziei. W ten sposób pojawiły się dwie różne wizje tego samego wydarzenia, rzekomo tożsame, ale w praktyce całkowicie odmienne. Ta decyzja również odpowiadała w praktyce za oburzenie części środowisk ewangelikalnych. Niemniej, mleko się wylało i nic na to poradzić się nie dało.


Tyle, że wiele osób mówiło, że to mleko się wyleje, ale Rada FN, w której był pastor Wichary, nie słuchała oponentów, oskarżając ich o torpedowanie ewangelizacji. Po prostu zabrakło odwagi i pokory, aby w pewnym momencie powiedzieć,nie, dziekujemy, wycofujemy się z tego, tak jak to zrobił przełozony Kościoła Ewangelicznych Chrzescijan. Teraz pastor Wichary w swim oświadczeniu pokrzykuje na te osoby które miały odwagę powiedziec w przestrzeni publicznej, że to mleko jednak się rozleje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 20, 2014 8:57 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
No i mamy pierwszą kluczową osobę nawróconą podczas FN ;) Jakoś Rada Festiwalu i moc decybeli na stadionie, ani marsz nie spowodowały zmiany sposobu myslenia księdza Romana. Pisze on wczoraj na swoim Blogu....

Cytuj:
19 czerwca 2014

Ciało moje jest prawdziwym pokarmem...

Dzięki Ci, Panie, że wybrałem mnie, abym był sługą Eucharystii...
Dziękuję za ten Chleb, który jest Twoim Ciałem...
Za kielich Twojej Krwi - cud miłości i cierpienia...
Jesteś zawsze dla mnie, tak bliski i ogarniający...

Nie pieniądz, sukces, próżność, władza czy pycha, lecz Eucharystia jest pokarmem, który nas naprawdę posila i zaspokaja, a jej istotą jest miłość.
W Eucharystii przekazywana jest miłość Boga wobec nas: miłość tak wielka, że karmi On nas samym sobą; miłość bezinteresowna, zawsze do dyspozycji każdej osoby głodnej i potrzebującej odrodzenia swych sił. Życie doświadczeniem wiary oznacza pozwolenie, by karmił nas Pan i budowanie swego życia nie na dobrach materialnych, ale na tym, co nie ginie: darach Boga, Jego Słowie i Jego Ciele.


http://ksroman.blogspot.com/

Czy Ks Roman oddał już swoje życie Jezusowi, a może wyszedł do przodu :?:, a może Ks ewangelizator Roman zewangelizował kogoś z Rady i zmianie uległo myślenie pozostałej części Rady FN, kto to wie :?:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 20, 2014 9:43 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Marsz dla "Jezusa" z papieskim akcentem.... :shock:

W swoim przemówieniu organizator marszu, Artur Pawłowski, nawiązał do słów Jana Pawła II: - Wołam, ja, syn polskiej ziemi, (...) Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi, tej ziemi.

źródło: http://www.mmwarszawa.pl/483871/2014/6/ ... egory=news

Na pl. Zamkowym przemawiał przedstawiciel Kościoła rzymskokatolickiego. - Jesteśmy z różnych miast i różnych wyznań. Jednoczy nas wiara w Chrystusa. Wszyscy mówimy: "Jezus jest naszym Panem" - powiedział o. Jacek Dubel, należący do Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP. Przypomniał słowa św. Jana Pawła II, który w 300. rocznice odsieczy wiedeńskiej mówił w Polsce, że wszyscy są powołani do zwycięstwa. O. Dubel zwracając się do uczestników marszu dodał również: - Jesteśmy powołani do bycia misjonarzami w naszych środowiskach. Mamy być solą ziemi i światłem świata. Powołani jesteśmy także do świętości - mówił. Zaproponował modlitwę do Boga przez Jezusa, aby Duch św. zstąpił na Warszawę i całą Polskę, aby wiara w Boga stałą się powszechna. Na zakończenie postoju została odmówiona modlitwa Ojcze Nasz, w którą włączyli się nie tylko uczestnicy marszu, ale również przechodnie.

żródło: http://warszawa.gosc.pl/doc/2050595.Mas ... dla-Jezusa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 20, 2014 11:32 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Bracia i siostry! Nie dajcie się zwieść gładkiej mowie Mateusza Wicharego. To jest niestety typowe dla jego osoby. Swoim oświadczeniem próbuje ugłaskać krytyków KRK, szczególnie z KChB, gdyż dalej będzie wśród nich. Oficjalnie nazwał kiedyś KRK pierwszą twarzą chrześcijaństwa w Polsce, o czym pisałem w tym artykule http://www.kuzbawieniu.pl/artykuly/wazn ... ierza-kchb
A sam prowadzi KChB do zajęcia drugiej pozycji wśród kościołów w Polsce. A do tego KRK jest mu potrzebne jak woda rybie.

Ostrzegałem go kilkukrotnie przed jakimkolwiek zaangażowanie się w ekumenizm. Nie posłuchał, czego dziś widzimy owoce. A przecież można było tak jak brat Tadeusz Tołwiński wycofać się z tego Festiwalu...

Pytałem o chrzest, czy ktokolwiek o nim wspominał podczas FN. Dlaczego pytałem? Przeczytajcie ten artykuł http://www.ekumenizm.pl/article.php?sto ... 8145419780, gdzie baptysta wypowiada się na temat chrztu w wieku świadomym, jako godzącego w jedność ciała Jezusa!!!!!!!!!
Widzę to wyraźnie, że zanurzenie w wodzie po uwierzeniu jest teraz szczególnie takim znakiem rozpoznawczym (obok oczywiście owoców życia) przy tych wszystkich "nawróceniach - wyjściach do przodu". Spodziewam się, że za jakiś czas nawet KChB w Polsce uzna chrzest niemowląt za ważny.

Kilka pytań retorycznych:
Ilu z "nawróconych" charyzmatycznych katolików z Odnów w Duchu Świętym jest ochrzczonych w wodzie w wieku świadomym?
Co się dzieje, gdy nawrócony katolik chce i daje się ochrzcić, chociaż był już raz pokropiony wodą jako dziecko??? Co na to KRK?
Dlaczego na tych ekumenicznych ewangelizacjach nie mówi się o posłuszeństwie Bogu, wyrażonego w chrzcie???
Dlaczego "ewangeliczni" ekumeniczni spłycają ewangelię, dostosowując ją do doktryn KRK?
Czy organizatorzy FN, spodziewając się tak wielu nawróceń, nie powinni być gotowi do zanurzenia ich w wodzie? (41) Ci więc, którzy przyjęli słowo jego, zostali ochrzczeni i pozyskanych zostało owego dnia około trzech tysięcy dusz. (Dz. Ap. 2:41)

Zauważcie, wielu się powołuje przed ewangelizacjami na te 3000 dusz, ale jakoś zapominają o chrzcie...

Smutno mi, gdy widzę to wszystko. Ale zaskoczony już nie jestem.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 20, 2014 11:41 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
pastor Mateusz Wichary napisał(a):
Niestety, nie mogę się zgodzić z tym, że relacje z KRK zostały źle określone A konkretnie: uważam, że bardzo źle się stało, że (a) osoby podejmujące decyzję o nawróceniu były kierowane nie do zborów czy kościołów, które je zapraszały, ale do miejsca, gdzie nominalnie przynależą. Uważam, że ktokolwiek zadał sobie trud, aby kogoś przyprowadzić na Festiwal, powinien przez ów Festiwal być obdarzony zaufaniem i błogosławieństwem kierowania do siebie, skoro to ta wspólnota zatroszczyła się o tę potrzebującą Chrystusa osobę. Dałem temu wyraz na spotkaniu Rady Festiwalu w głosowaniu przeciw tej zasadzie. (b) jeszcze gorzej się stało, że pozwoliliśmy – i tu dodam, że zrobiłem to i ja, nie zdając sobie sprawę z konsekwencji tej decyzji – aby powstała równoległa do oficjalnej strona katolicka promująca Festiwal Nadziei. W ten sposób pojawiły się dwie różne wizje tego samego wydarzenia, rzekomo tożsame, ale w praktyce całkowicie odmienne. Ta decyzja również odpowiadała w praktyce za oburzenie części środowisk ewangelikalnych. Niemniej, mleko się wylało i nic na to poradzić się nie dało.
To pastor Mateusz Wichary nie wie, że relacje z krk w ramach jakiejkolwiek ekumenicznej współpracy są grzechem, bo nie wolno chodzić z niewiernymi w jednym jarzmie? To pastor Mateusz Wichary nie zna historii i nie czytał o tym, że ludzie oddawali życie na stosach za to, co on teraz lekką ręką funduje własnym braciom i siostrom?

Teraz, kiedy "mleko się rozlało", należałoby pokutować i to publicznie za to, że się wzięło udział w produkcji tego mleka razem z krk mimo ostrzeżeń ze strony braci - szczególnie tych, którzy wyszli z krk i wiedzą, czym pachnie jakakolwiek współpraca z tą instytucją, która posiada setki lat "kiwania" protestanckich naiwniaków w ramach kontrreformacyjnej działalności.

"Mleko się rozlało" o wiele bardziej, niż sobie pastor Mateusz Wichary zdaje z tego sprawę. I nie ma sensu robić teraz dobrej miny do złej gry. Trzeba było od początku się zastanowić, kim jest Franklin Graham, syn Billy'ego Grahama i co od 50 lat robi jego ojciec w ramach "nowego ewangelikalizmu", Konferencji Lozańskich itp. Obszerne artykuły były linkowana na naszym forum. Może trzeba sobie zadać pytanie, czy po prostu ekumeniczne sympatie w środowiskach ewangelicznych nie zaszły już tak daleko, że nie tylko "mleko się rozlało", ale nawet jest już "po obiedzie"?

Mateusz Wichary napisał(a):
(i) wiele osób usłyszało ewangelię
Tysiące osób mogło usłyszeć Ewangelię bez udziału krk, a ludzie przyjmujący Ewangelię mogli zostać publicznie poinformowani, że przeszli ze śmierci do żywota przez wiarę i że teraz powinni się ochrzcić.

Mateusz Wichary napisał(a):
(ii) wzmocniło ono jedność wśród ewangelicznych chrześcijan
Jedność W CZYM? We współpracy z krk? W przekonaniu, że ofiary inkwizycji umierały w wyniku jakiegoś nieporozumienia? W głoszeniu Jezusa razem z księżmi, którzy wyznają innego Jezusa w innym duchu? W uznawaniu nieochrzczonych katolików z Odnowy za współpracowników w dziele nakazanym przez Pana Jezusa "Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem" [Mat. 28:19-20]?

Mateusz Wichary napisał(a):
(iii) wzmocniło naszą wiarygodność przed światem/Polską
:shock: To wiarygodność ewangelicznych chrześcijan przed światem wzmacnia się poprzez wspólne ewangelizacje z instytucją zwalczającą od wieków ewangeliczne chrześcijaństwo przy zastosowaniu taktyki odpowiedniej do sytuacji? Moim zdaniem ze środowisk ewangelicznych poszedł do świata sygnał, że "bracia odłączeni" przyłączyli się z powrotem do Matki Kościoła w jego dziele Nowej Ewangelizacji. W tej sytuacji wiarygodność ewangelicznych chrześcijan jako ewangelicznych chrześcijan została pogrzebana przez uczestników FN własnoręcznie, a nie wzmocniona.

Mateusz Wichary napisał(a):
(iv) dało wielu osobom nadzieję i zachętę, by czynić rzeczy odważne
Odważne rzeczy czynili ci, którzy przeciwstawili się otwarcie udziałowi w ekumenicznej imprezie mimo propagandowego nacisku. Nie wiem, jaką nadzieję mają teraz uczestnicy FN, którzy po prostu dali się przekonać, że jedność z krk jest możliwa, a nawet wskazana. Nadzieję na kolejne tego typu imprezy i coraz większe zbliżenie Czerwonego Kapturka z Babcią, która dobrze schowała zęby? Bo zakończenie tej bajki w wydaniu ekumenicznym znamy. "Gajowy" Kapturka nie uratuje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So cze 21, 2014 5:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn cze 02, 2014 11:24 am
Posty: 45
Odnośnie bratania się z "braćmi katolikami" - ktoś w tej całej grze gra nie fair:

Dlaczego KRK nie ewangelizuje protestantów skoro ich własny sobór (17 ekumeniczny we Florencji - tzn. nieomylny) wyraźnie wskazał iż:
" It firmly believes, professes, and proclaims that those not living within the Catholic Church, not only pagans, but also Jews and heretics and schismatics cannot become participants in eternal life, but will depart "into everlasting fire which was prepared for the devil and his angels" [Matt. 25:41], unless before the end of life the same have been added to the flock; and that the unity of the ecclesiastical body is so strong that only to those remaining in it are the sacraments of the Church of benefit for salvation, and do fastings, almsgiving, and other functions of piety and exercises of Christian service produce eternal reward, and that no one, whatever almsgiving he has practiced, even if he has shed blood for the name of Christ, can be saved, unless he has remained in the bosom and unity of the Catholic Church. " (Denzinger 714 - za AnOM)
Nie ma za dużo wyjść z tej sytuacji oprócz:
- Albo Watykanowi wcale nie zależy na duszach protestantów (i innych niewiernych) skoro nie ma zbawienia po za KRK - tzn. zostają poświęcenie dla "Światowego Pokoju".
- Albo Watykan faktycznie wieży w przesłanie tego soboru i ewangelizuje protestantów (i innych) używając inne techniki.
- Albo Sobory Ekumeniczne się mogą mylić (co by niszczyło dużą część doktryny o nieomylności Papieża)
- Albo KRK może wyjaśnić, że przytoczony fragment nie mówi o tym o czym mówi i w ogóle chodzi o co innego i jest zastosowanie przez wieki - było związane z omyłkową jego interpretacją (co by statuowało, że nieomylność papieża i tak niema znaczenia, skoro jego wykładnie Biblii tak trzeba poddawać omylnej interpretacji.).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn cze 23, 2014 6:58 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Festiwal Nadziei - interesyjąca relacja uczestniczek z Krakowa...

Cytuj:
Rano uczestniczyłyśmy we Mszy Świętej na warszawskim Ursynowie....
...Oficjalne rozpoczęcie marszu nastąpiło wraz z chwilą uroczystego przecięcia białoczerwonej wstęgi przez przedstawicieli kościołów chrześcijańskich, wśród których obecny był także ksiądz katolicki, prałat Roman Trzciński. Mnóstwo ludzi ze śpiewem na ustach wyruszyło z placu, aby oddać hołd Panu Jezusowi i wyznać wiarę w Niego. Jeszcze więcej dołączało do nas po drodze. Szliśmy ulicami Warszawy, zatrzymując się w kilku miejscach na modlitwie za Polskę i Polaków. Na placu Zamkowym modlitwę poprowadził redemptorysta o. Jacek Dubiel. Przy pominiku Mikołaja Kopernika wspólnie zatańczyliśmy na cześć i chwałę Pana...

...Pokaz kręcenia piłek zaprezentowali zwycięzcy amerykańskiego Mam Talent, a jedna osoba z ekipy powiedziała także swoje świadectwo. Program był podobny jak wczoraj. Po wystepach nadszedł czas ewangelizacji....

...Festiwal Nadziei dobiegł końca, ale wraz z nim nie kończy się nadzieja, jaką napełniłyśmy nasze serca.


http://krakow.galilea.pl/18-aktualnosci ... ien-2.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 259 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL