www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:14 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sie 30, 2013 8:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Spotkałam się z ludźmi( nauczycielem, nota bene), który uważa, że Bóg aprobuje homoseksualizm. Wtedy wskazałam mu pewne fragmenty ze Słowa Bożego( bo rozmawialiśmy w kontekście wiary). A on na to, że Pawła to nie ma co słuchać, bo to nie jest prawdziwy apostoł. Nie spełnia bowiem warunku z Dz.Ap.( nie był świadkiem życia i działalności Jezusa), a do tego są sprzeczne opisy jego nawrócenia z drogi( że raz napisane, że słyszeli głos, innym razem, że nie). No i w liście do Efezu z Objawienia kiedy mowa o fałszywych apostołach to dotyczy Pawła.
Potem ze zdumieniem odkryłam( podczas szperania w necie), ze są już i "wierzący", którzy zaczęli podważać autorytet Pawła.

Wiem, że się mylą i robią to po to, aby usprawiedliwić głoszenie fałszywych doktryn, ale jak mam odpowiedzieć na zarzuty temu nauczycielowi?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sie 31, 2013 3:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Właściwie zamknięcie ust takim fałszywym nauczycielom jest dość proste. Wystarczy przypomnieć słowa apostoła Piotra:

"A cierpliwość Pana naszego uważajcie za ratunek, jak i umiłowany brat nasz, Paweł, w mądrości, która mu jest dana, pisał do was; tak też mówi we wszystkich listach, gdzie o tym się wypowiada; są w nich pewne rzeczy niezrozumiałe, które, podobnie jak i inne pisma, ludzie niewykształceni i niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie. Wy tedy, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, miejcie się na baczności, abyście, zwiedzeni przez błędy ludzi nieprawych, nie dali się wyprzeć z mocnego swego stanowiska" [II Piotra 3:15-17]

Skoro apostoł Piotr nie podważał autorytetu Pawła, a jego listy nazywał Pismami, których przekręcenie doprowadza do zguby, to chyba wystarczy.

Paweł Jezusa widział, wybrany został przez Niego samego. Towarzyszyły mu znamiona apostolstwa.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sie 31, 2013 3:49 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
No tak, ja mu to napisałam( podałam ten fragment właśnie i jeszcze parę innych, gdzie mowa o relacji Pawła z apostołami), ale on nadal swoje: to dlaczego raz napisane, że głos słyszeli a potem,ze nie? To dlaczego jest napisane, że apostołowie powinni być świadkami życia Pana Jezusa, a Paweł nie był...? Itd..Chociaż może dalsze "dłubanie" w tekście rzeczywiście nie miałoby sensu, skoro ktoś tak bardzo chce wyrzucić pawłowe nauki...to pewnie nic go nie przekona. W każdym razie- dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sie 31, 2013 4:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
Owieczko. Ten ktoś, to pewnie fan Kubika. Podważanie autorytetu Pawła to norma w otoczeniu tego pana. Spytaj się tego kogoś czy słyszał może o takiej teorii, że nasze życie odbywa się wewnątrz ziemi. Jeżeli odpowie, że tak, to wiadomo u kogo się dokształca :wink:

Obłęd w dzisiejszych czasach nie zna granic.

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sie 31, 2013 6:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ok, żeby nie było, że się nie odnosimy do zarzutów wobec Pawła na podstawie Pisma:

Owieczka napisał(a):
to dlaczego raz napisane, że głos słyszeli a potem,ze nie?
Jest napisane, że słyszeli jakiś głos [Dz. Ap. 9:7], że nie słyszeli konkretnego głosu konkretnej osoby mówiącej do Pawła (czyli głosu Jezusa) [22:9] i że głos Jezusa słyszał Paweł, który z Panem rozmawiał [26:14]. "Głos słyszeli" może oznaczać, że słyszeli coś tak, jak świadkowie głosu Bożego z nieba, którzy słyszeli, "że zagrzmiało" [Jan 12:28-29]. Najlepiej to widać w przekładzie KJV.

Cytuj:
To dlaczego jest napisane, że apostołowie powinni być świadkami życia Pana Jezusa, a Paweł nie był...?
Paweł widział Jezusa, a apostołowie podali mu prawicę na znak jedności.

"Potem po czternastu latach udałem się z Barnabą znowu do Jerozolimy, zabrawszy z sobą i Tytusa; a udałem się tam na skutek objawienia i wyłożyłem im na osobności, zwłaszcza znaczniejszym, ewangelię, którą zwiastuję między poganami, żeby się czasem nie okazało, że daremnie biegnę czy biegłem. Ale nawet Tytusa, który był ze mną, chociaż był Grekiem, nie zmuszono do obrzezania, nie bacząc na fałszywych braci, którzy po kryjomu zostali wprowadzeni i potajemnie weszli, aby wyszpiegować naszą wolność, którą mamy w Chrystusie, żeby nas podbić w niewolę, a którym ani na chwilę nie ustąpiliśmy, ani się nie poddaliśmy, aby prawda ewangelii u was się utrzymała. A co się tyczy tych, którzy cieszyli się szczególnym poważaniem - czym oni niegdyś byli, nic mnie to nie obchodzi; Bóg nie ma względu na osobę - otóż ci, którzy cieszyli się szczególnym poważaniem, niczego mi nie narzucili, raczej przeciwnie, gdy zobaczyli, że została mi powierzona ewangelia między nieobrzezanymi, jak Piotrowi między obrzezanymi - bo Ten, który skutecznie działał przez Piotra w apostolstwie między obrzezanymi, skutecznie działał i przeze mnie między poganami - otóż, gdy poznali okazaną mi łaskę, Jakub i Kefas, i Jan, którzy są uważani za filary, podali mnie i Barnabie prawicę na dowód wspólnoty, abyśmy poszli do pogan, a oni do obrzezanych; mieliśmy tylko pamiętać o ubogich, czym się też gorliwie zająłem i co starałem się wykonać" [Gal. 2:1-10]

Trzeba się mocno uprzeć, żeby podważyć autorytet Pawła. Jakoś nikomu to do głowy nie przychodziło od początku istnienia Kościoła - ani samemu Panu Jezusowi, ani apostołom, ani wierzącym na całym świecie. Autor tych "rewelacji" najwyraźniej jest mądrzejszy o nich wszystkich razem wziętych. :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sie 31, 2013 6:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
O fajnie :D Dzięki :D
No, trochę brzmiał, jakby Kubika cytował.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sie 31, 2013 8:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Słowa Pawła są podważane nie tylko przez Pana Kubika .Zauważam ostatnio,że słowa Pawła traktuje się jak ....słowa Pawła a nie jak Słowo Boże.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sie 31, 2013 10:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
"Czy rzeczywiście Bóg powiedział?"... "A może to nie Bóg powiedział, tylko Paweł?" - czy to Wam czegoś nie przypomina? Żyjemy w czasach, gdy podważanie Słowa Bożego staje się powoli akceptowalne w Kościele. A może te środowiska nie są już Oblubienica, tylko Wszetecznicą?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL