www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:53 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 08, 2017 10:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
A czy może uzdrowić aby odebrać SOBIE chwałę?

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 09, 2017 7:16 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2010 5:19 pm
Posty: 89
Diabeł nie jest zdolny czynić prawdziwych cudów. pewnie by chciał ... ale nie może. Natomiast cuda pozorne, oparte na mistyfikacji,hipnozie ,czyli pewnej ograniczonej mocy,którą dysponuje są jak najbardziej w jego zasięgu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 09, 2017 10:11 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
No ja o tym właśnie mówię.

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 09, 2017 12:40 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 13, 2007 6:28 pm
Posty: 96
witaj ezer_kenegdo :D
Czy moge Cie prosic o zamieszczenie swiadectwa Twojego narodzenia sie z wody i Ducha?
Dziekuje i pozdrawiam Cie serdecznie :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 09, 2017 6:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Tu jest viewtopic.php?f=10&t=12&start=585 :) jak chcesz wiedzieć coś więcej to priv :)

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 09, 2017 7:21 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 13, 2007 6:28 pm
Posty: 96
ezer_kenegdo
Ty sie w tym poscie przedstawilas. To nie jest swiadectwo. Ja tylko chce wiedziec czy Ty sie narodzilas z wody i z Ducha.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 09, 2017 9:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Droga Dano, narodziłam się zarówno z wody jak i z Ducha :) Były różne etapy mojej... Drogi. Ale taką rozpłomienioną miłość do Słowa mam od niedawna. Chwała Panu za tę łaskę. Chwała za miłość Jego. Za to że odnawia mnie dnia każdego.

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 20, 2019 11:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Cześć! Nie bardzo wiem gdzie moje pytanie wkleić... czy wskrzeszenia są obecne dziś czy też liderzy ruchu wiary sobie o nich tylko piszą/głoszą? Bo oprócz tych biblijnych, w które wierzę bo są... w Biblii to tylko obijało mi się o uszy co nieco (Johnson, Herzog), ale żaden nie udokumentowany itd. Przecież gdyby był ktoś wskrzeszony autentycznie byłby akt zgonu i akt "ożycia" stwierdzony przez lekarzy prawda? Słyszy się o tym ale dowodów brak :roll:

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So gru 21, 2019 6:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
https://www.independent.co.uk/news/worl ... 23916.html

Jedna z osób to pani Janina Kołkiewicz z Ostrowa Lubelskiego:

https://kurierlubelski.pl/lekarka-uznal ... ar/3644938

Problem, w tym, że oprócz faktów jest jeszcze interpretacja faktów. W związku z tym nie wiem, jak chcesz mieć niepodważalne dowody. Nawet jeśli lekarz stwierdzi zgon, a sąd to orzeknie, to zawsze można stwierdzić, że wszyscy się pomylili. Nawet koroner z 20 letnim stażem, który stwierdził w życiu kilkaset zgonów.

https://edition.cnn.com/2014/02/28/us/d ... back-life/

Za poboczne reklamy w The Independent nie odpowiadam, bo to światowa gazeta. Podobnie jak stacja CNN.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N gru 22, 2019 1:06 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Smoku chodzi mi o takie po modlitwie

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 23, 2019 12:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 15, 2016 4:30 pm
Posty: 449
ezer_kenegdo napisał(a):
chodzi mi o takie po modlitwie

Witaj ezer! Oto przykład z ramienia wierzących odrzucających nauki Ruchu Wiary:

W odległej wiosce w południowo-wschodniej Azji, śmierć przywódcy i ewidentne zmartwychwstanie z martwych podsyciły odrodzenie wśród nieosiągniętej wcześniej grupy. Jak podaje Baptist Press, pastor David Platt podzielił się tą historią z komitetem wykonawczym Południowego Konwentu Baptystów 19 września [2016 r. - przyp. tłum.] w Nashville. Platt pełni obecnie funkcję przewodniczącego zarządu misji Południowych Baptystów. Raport dostarczył Plattowi misjonarz IMB. Pewien wierzący z południowo-wschodniej Azji, szkolony przez misjonarzy Baptystów Południowych, zabrał ze sobą kilku przyjaciół i zaczął dzielić się Ewangelią w wiosce, "która była całkowicie nieosiągnięta Ewangelią, dopóki tam nie przybyli". Mieszkańcy wsi zareagowali z zainteresowaniem, zaczęli studiować Biblię jak szlachetni Berejczycy, a wielu z nich we wsi uwierzyło. Kiedy uwierzyli w Chrystusa, wielu przyniosło bożki, naszyjniki i amulety związane z kultem pogańskim do centrum wioski dlna spalenie - opowiedział Platt. Ale pewnego dnia, w wyniku dziwnego wydarzenia, niektórzy zaczęli zabierać z powrotem swoje okultystyczne przedmioty. Sołtys zmarł, a kilka osób przesądnie wierzyło, że jego śmierć została spowodowana przez złe duchy rozgniewane zniszczeniem świętych przedmiotów. Zniechęceni nagłym zwrotem akcji, chrześcijanie poszli złożyć kondolencje w domu, w którym leżało ciało sołtysa. Stojąc nad poległym sołtysem, zaczęli modlić się, "aby Bóg okazał swoje miłosierdzie ludziom w wiosce, aby Bóg okazał swoją chwałę i swoją miłość tym, którzy byli tak blisko", powiedział Platt wobec Baptist Press. Wtedy stało się coś zdumiewającego. Kiedy modlili się nad tym człowiekiem, nagle on kaszlał! Wszyscy w domu byli zupełnie cicho. Wtedy mężczyzna znowu kaszlał. Ludzie pośpieszyli do niego, a on znowu zaczął oddychać. Ludzie pomagali mu wstać. Wszyscy patrzyli na chrześcijan w zdumieniu, pytając: "Co się tu wydarzyło?". "Uznali, że to odpowiedni czas na dzielenie się Ewangelią - tak jak każdy inny czas", powiedział Platt. "Więc dzielili się Ewangelią, a w nadchodzących dniach ludzie zaczęli przyjmować wiarę w Chrystusa, a ta wioska zaczęła spalać swoich bożków." Platt przyznał, że nie ma dowodów medycznych z odległego miejsca, aby zweryfikować zmartwychwstanie, ale powiedział: "Wiem, że w takich wioskach jak ta wiedzą, jak rozpoznać śmierć." Żartując Platt powiedział, że jeśli sołtys nie był martwy, Bóg wybrał odpowiedni moment, aby zaczął on kaszleć. "Oto, co wiem: Mamy Dobrą Nowinę o Bogu, który pokonał śmierć, który ma moc powiedzieć zmarłemu: 'Ożyj'". Wezwał on tysiące wiernych do głoszenia Dobrej Nowiny aż po krańce ziemi. Epizod ten ilustruje - powiedział Platt - duchowy owoc, który powstaje, gdy misjonarze dzielą się Ewangelią z "biblijną jasnością, dokładnością i konsekwencją". [tłumaczenie własne; źródło: http://godreports.com/2016/09/david-pla ... east-asia/]

Myślę, że warto zwrócić uwagę na okoliczności, w których to wydarzenie miało miejsce, bo jest to bardzo pouczające. W Piśmie jest identycznie: takie wydarzenia mają głównie za zadanie uwiarygodnić przesłanie głoszonego Słowa Bożego u osób, o których Bóg uzna, że tego potrzebują, żeby wierzyć (por. Łk. 16:27-31, Mk. 16:20).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 23, 2019 12:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Dziękuję za to świadectwo. Analizowałam sobie przypadki zmartwychwstania w Biblii i są bardzo odległe wobec tego co "ćwiczy" ruch wiary.. bo zauważyłam też, że ruch wiary boi się dowodów. Pan nasz się nie bał. "Idź pokaż się kapłanom". To co robił było prawdziwe. Zauważyłam też że na ogół w Słowie byli to wierzący (jak np Dorkas). Ale Bóg może wszystko aby okazać Swoją chwałę. I nic nam do tego :) jednak zastanawiam się jak ma się sprawa w ruchu wiary. Bo w zasadzie szatan zmartwychwstania uczynić nie może? A doprowadza jednak do nadużyć

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 23, 2019 6:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ezer, zwróć uwagę, że Pan Jezus nie trąbił przed sobą i nie robił sobie reklamy. Apostołowie zresztą również. Nie było opowieści w stylu Zagłoby typu "Gdziem nie był, com nie uczynił". :D

Przedstawiciele Ruchu Wiary lubią opowiadać o swoich dokonaniach (oni uważają, że Bogu należy się chwała - tylko po co o tym opowiadają?). Wiele kazań w tych kręgach zawiera głównie takie opowieści. No, skoro tak, to ktoś ma prawo zapytać o konkretne dowody uzdrowień. A z tym jest problem.

Jedyny znany mi brat, który takowe przedstawił, mówi o tym w filmie "Jezus okiem świadków" po odzyskaniu wzroku PO MODLITWIE. Pokazuje dokumenty ze szpitala i od okulistów.

https://www.youtube.com/watch?v=_IzYtCQGhFw

Od 1.08.34

ezer_kenegdo napisał(a):
Bo w zasadzie szatan zmartwychwstania uczynić nie może? A doprowadza jednak do nadużyć
Nie może. I doprowadza, to fakt. Są ludzie, którzy Bogu chcą "pomóc" albo się wypromować i w efekcie oszukują, co przyczynia się do ośmieszania chrześcijan.

https://www.news24.com/SouthAfrica/News ... u-20190725
https://www.timeslive.co.za/news/south- ... osecution/

Smutne. W dodatku, jakoś tak się dziwnie składa, że większość tych lansujących się "cudotwórców" prowadzi bardzo luksusowy styl życia:

https://www.timeslive.co.za/sunday-time ... novations/

Dzięki Bogu, że nie wszyscy tak postępują, jak to pokazuje przykład podany przez ppajdę.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn gru 23, 2019 10:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Dzięki Smoku :) Właściwie dochodzę do wniosku, że ci, przez których Bóg kogoś uzdrowił w ogóle nie powinni o tym trąbić. Osoba wskrzeszona/uzdrowiona może o tym świadczyć dokumentując np albo ci którzy ją znają wg danego schorzenia czy nawet śmierci świadczą. O ile mogą. Dzieje spisał Łukasz i to on opowiadał o wskrzeszeniach. Czyż nie? Bóg też widzi nasze serca. Możemy czynić cuda i znaki, a On może nam powiedzieć "Idźcie precz Wy którzy czynicie bezprawie".
Miejmy się na baczności. Pan jest blisko! Maranatha!

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL