www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 4:01 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt maja 24, 2013 5:27 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Ja tam nic takiego nie czytam, ale może .....

jedna światowa religia będzie religią, która jednocześnie nie będzie zmuszała do odstąpienia od religii dotychczasowej. Każdy będzie wyznawał swoją religię i jednocześnie " nową ", która nie będzie przeciw jego dotychczasowej religii.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt maja 24, 2013 10:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
No, to przeczytaj. Tylko najpierw upewnij się, że mocno siedzisz w fotelu:

Pope Francis Says Atheists Who Do Good Are Redeemed, Not Just Catholics

"Pope Francis rocked some religious and atheist minds today when he declared that everyone was redeemed through Jesus, including atheists.

During his homily at Wednesday Mass in Rome, Francis emphasized the importance of "doing good" as a principle that unites all humanity, and a "culture of encounter" to support peace"

http://www.huffingtonpost.com/2013/05/2 ... ostpopular


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So maja 25, 2013 6:40 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 19, 2013 11:29 am
Posty: 67
Np. Ateiści którzy nie uznają eucharystii - czy już nie będą wyklęci przez kościół? Czy może są wyklęci ale mimo to są zbawieni? Myślę, że Watykan to może sobie różne tłumaczenia stworzyć bez soboru i uznać za inteligentne, większość katolików nie będzie się zagłębiać w filozofię.

_________________
/ Krzysztof z Warszawy
"Indywidualny tok nauczania nie jest tutaj przewidziany, bo nikt nie ma na to czasu." :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So maja 25, 2013 8:02 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Ateista chyba nie może być "wyklęty" przez kościół z powodu nieuznawania eucharystii, bo nigdy nie był członkiem tego kościoła, tak mi się zdaje.
Zresztą, z tego co czytam, to papież uważa, że ateiści będą zbawieni za czynienie dobra pomimo braku wiary w eucharystię...Podobnie jak inni, wyznający inne religie. Zbawienie za "dobro" i dążenie do pokoju. No brzmi bardzo...apokaliptycznie, przyznaję, tym bardziej, że wychodzi z ust samego papieża.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So maja 25, 2013 9:01 am 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Smok Wawelski napisał(a):
No, to przeczytaj. Tylko najpierw upewnij się, że mocno siedzisz w fotelu:

Pope Francis Says Atheists Who Do Good Are Redeemed, Not Just Catholics

"Pope Francis rocked some religious and atheist minds today when he declared that everyone was redeemed through Jesus, including atheists.

During his homily at Wednesday Mass in Rome, Francis emphasized the importance of "doing good" as a principle that unites all humanity, and a "culture of encounter" to support peace"

http://www.huffingtonpost.com/2013/05/2 ... ostpopular

Mnie to już chyba niewiele jest w stanie zaskoczyć.
Ale na podstawie wypowiedzi papieża można spróbować stworzyć definicję jednej światowej religii - oprócz tego co napisałem wyżej, że będąc wyznawcą nowej religii nie musisz porzucać starej, w jej szeregach znajdzie miejsce prawie każdy ( z wyjątkiem, o którym poniżej ), bo nawet niewierzący. Wystarczy uważać, że robisz/robiłeś dobrze, a jesteś zbawiony, a kto nie chce być zbawiony ? Kto nie uważa, że robi dobrze. Każdy.
W nowej religi nie znajdą natomiast miejsca ludzie ( i to są te wyjątki ), którzy ww. zdania papieża zakwestionuja.

Zawsze się zastanawiałem jak wszystkie religie mogą się połączyć i stworzyć jedną, przecież to nie jest możliwe ! Ale to może będzie tak, że nie będziesz musiał porzucać swojej własnej dotychczasowej religii, a jedynie " dodasz ", do tej którą wyznajesz nowe poglądy ! Tak jak w starożytnym Rzymie, mogłeś wierzyć w to co chciałeś pod warunkiem, że wyznawałeś dodatkowo religię państwową.
Po prostu inna Ewangelia ( inna dobra nowina ! ). W zasadzie to taką dyskusję już prowadzimy w temacie " Wszystko jedno, byle była miłość ".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 27, 2013 8:33 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 19, 2013 11:29 am
Posty: 67
Owieczka napisał(a):
No brzmi bardzo...apokaliptycznie
Apokalipsa mówi gdzieś coś o połączeniu religii na świecie?

_________________
/ Krzysztof z Warszawy
"Indywidualny tok nauczania nie jest tutaj przewidziany, bo nikt nie ma na to czasu." :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 27, 2013 9:20 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
seismic napisał(a):
Apokalipsa mówi gdzieś coś o połączeniu religii na świecie?

Tak, np. w 13 rozdziale:

"(1) I widziałem wychodzące z morza zwierzę, które miało dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jego dziesięć diademów, a na głowach jego bluźniercze imiona. (2) A zwierzę, które widziałem, było podobne do pantery, a nogi jego jak u niedźwiedzia, a paszcza jego jak paszcza lwa. I przekazał mu smok siłę swoją i tron swój, i wielką moc. (3) A jedna z głów jego była śmiertelnie raniona, lecz śmiertelna rana jego była wygojona. I cała ziemia szła w podziwie za tym zwierzęciem. (4) I oddali pokłon smokowi za to, że dał zwierzęciu moc, a także zwierzęciu oddali pokłon, mówiąc: Któż jest podobny do zwierzęcia i któż może z nim walczyć? (5) I dano mu paszczę mówiącą rzeczy wyniosłe i bluźniercze, dano mu też moc działania przez czterdzieści i dwa miesiące. (6) I otworzyło paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie. (7) I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami. (8) I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity. (9) Jeśli kto ma uszy niechaj słucha. (10) Jeśli kto jest przeznaczony do niewoli, do niewoli pójdzie; jeśli kto zabija mieczem, musi sam zginąć od miecza. Tu się okaże wytrwanie i wiara świętych. (11) I widziałem inne zwierzę, wychodzące z ziemi, które miało dwa rogi podobne do baranich, i mówiło jak smok. (12) A wykonuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach. Ono to sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszemu zwierzęciu, którego śmiertelna rana była wygojona. (13) I czyni wielkie cuda, tak że i ogień z nieba spuszcza na ziemię na oczach ludzi. (14) I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić na oczach zwierzęcia, namawiając mieszkańców ziemi, by postawili posąg zwierzęciu, które ma ranę od miecza, a jednak zostało przy życiu. (15) I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici."

Czytamy, że władza "zwierzęcia" będzie nie tylko polityczna, ale też będzie ono miało duży wpływ na religię: Będzie bluźnić przeciwko Bogu (6.), a ludzie będą je podziwiać (3.). Dalej czytamy, że będzie walczyć z wierzącymi (7.), którzy jeśli zachowają wiarę (10.), to zostaną skazani na śmierć (15.). Czcić zwierze będą ci, którzy nie wierzą w ewangelię i nie są zapisani w księdze życia (8.). Poza tym zwierzę będzie mieć pomocnika: cudotwórcę, który swoimi znakami będzie potwierdzał słowa zwierzęcia (12.-14.), co dodatkowo wskazuje na religijne podłoże kultu zwierzęcia. Poza tym kult ten będzie prowadzić do uwielbienia "smoka", który jest tu symbolem Szatana (4.).

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 27, 2013 1:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
Cytuj:
No, to przeczytaj. Tylko najpierw upewnij się, że mocno siedzisz w fotelu:

Pope Francis Says Atheists Who Do Good Are Redeemed, Not Just Catholics

"Pope Francis rocked some religious and atheist minds today when he declared that everyone was redeemed through Jesus, including atheists.

During his homily at Wednesday Mass in Rome, Francis emphasized the importance of "doing good" as a principle that unites all humanity, and a "culture of encounter" to support peace"

http://www.huffingtonpost.com/2013/05/2 ... ostpopular


Musze przyznac ze zdziwila mnie ta wypowiedz papieza, tu znalazlem co nieco po polsku.

"– Ależ ojcze, on nie jest katolikiem! Nie może postępować dobrze – przytoczył papież, zwierzchnik 1,2 miliarda katolików na całym świecie, słowa teoretycznego wiernego. I zaraz sam na nie odpowiedział: – Owszem, może. A nawet musi, a nie może. Musi! Jezus przytuli nawet niewierzących!

– A czy nawet ateiści będą zbawieni? – padło inne wyimaginowane pytanie. I znowu zdecydowana odpowiedź Franciszka: – Nawet oni. Wszyscy. Wszyscy mamy obowiązek czynienia dobra."
http://www.fakt.pl/Nie-trzeba-byc-katol ... 968,1.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 27, 2013 1:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2011 11:23 pm
Posty: 452
A dzis czytamy ze watykan wydal sprostowanie, Ateisci ida do piekla :)

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/watykan ... omosc.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 27, 2013 2:17 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Niektóre komenatrze są "fajne" :(
Cyt. " Jak oni mogą dementować albo cenzurować to, co mówi Papież? Papież Franciszek jest głową Kościoła i jeśli coś mówi, to Kościół ma słuchać, a nie dementować. A tak w ogóle to najlepszy Papież nowych czasów jakiego Kościół miał. Nie umniejszam wielkich zasług Jana Pawła II, ale
Franciszek jest o wiele spontaniczniejszy, mówi co myśli, tak zwyczajnie (chociażby to kazanie o "pasterzu pachnącym owcą") i wielu księżom się to pewnie nie podoba, bo obrośli w pychę a tu "Ktoś" ich sprowadza tak, gdzie powinno ich być miejsce.
Już od początku próbowali "interpretować" słowa Papieża Franciszka, tak jak im było wygodnie. A ja myślę, że Katolicy, że Chrześcijanie w ogóle, powinni się za Papieżem ująć, poprzeć jego słowa, domagać się od swoich proboszczów, biskupów itd. egzekowowania słów Ojca Świętego na każdym szczeblu, nawet najbardziej zapysiałej parafii, gdzie ksiądz pleban bywa pół-bogiem.
".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn maja 27, 2013 3:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 18, 2013 3:27 pm
Posty: 251
Smok Wawelski napisał(a):

Pax vobiscum napisał(a):
A dzis czytamy ze watykan wydal sprostowanie, Ateisci ida do piekla :)

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/watykan ... omosc.html


Zapowiadają się ciekawe rzeczy w KRK. Jeśli papież ma jeszcze za mało zwolenników, to cała sprawa będzie wyciszana i przemilczana. Jeśli ma ich dość dużo, to pewnie wkrótce rzeczywiście zorganizuje sobór i wprowadzi swoje zmiany w definicji zbawienia... lub wprowadzi jakiś nowy pośredni, mniej ekstremalny pogląd, który będzie do zaakceptowania przez uczestników soboru, a w przyszłości pomoże w zjednoczeniu światowych religii.

Mi się wydaje, że to jeszcze za wcześnie. Herezja zbawienia bez wiary, chociaż głoszona przez niektórych liberalnych protestantów i popularna wśród byłych chrześcijan, jest chyba jeszcze zbyt słabo rozpowszechniona w zwiedzionym chrześcijaństwie, żeby mogła ją zaakceptować większość. Chociaż biorąc pod uwagę entuzjastyczne opinie ludzi, jak te przytoczone przez Wujcia... nigdy nic nie wiadomo.

_________________
"Tak mówi Pan Bóg: Nie z waszego powodu to czynię, domu Izraela, ale dla świętego imienia mojego, które bezcześciliście wśród ludów pogańskich, do których przyszliście." Ks. Ezechiela 36:22, BT.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 21, 2013 4:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Ewangelikalni nie tylko zachwyceni papieżem, ale też Natalią Niemen i księdzem Bashaborą. Rozmawiałam akurat ostatnio z różnymi wierzącymi ze zborów ewangelicznych(starymi znajomymi, razem się nawracaliśmy kilkanascie lat temu) i według nich nie powinnam się "czepiać" ani "teologizować"( "niepotrzebna nam teologia, ale Chrystus w naszym życiu"- parafrazując słowa jednego z moich rozmówców), ponieważ katolicy często mają lepsze świadectwo życia niż protestanci, i wielu jest narodzonych na nowo księży, którzy zostają w KRK celowo po to, aby jak największej liczbie ludzi głosić o Jezusie.... :roll: No i promują działalność choćby takiego księdza Bashabory, zapraszając do udziału w "cudach na stadionie narodowym". Jestem w szoku, jak nie trafiają do nich żadne argumenty, w jaki sposób posługują się Pismem( wyrywając z kontekstu to, co im pasuje do ich założeń- np. ciągle mi pisali, żebym nie sądziła księdza Bashabory, bo nie znam owoców jego życia, a po owocach ich poznacie..."). Niestety, takich ewangelicznych jest chyba więcej...im ta cała ekumenia w ogóle nie przeszkadza. Masowo biorą udział w owych marszach dla Jezusa, gdzie wraz z katolikami zanoszą wspólną modlitwę "jednocząc się z nimi". Nie wiem, co się stało z tymi ludźmi.... :? Pamiętam, jak wychodzili z kościoła katolickiego, jak składali świadectwa...a teraz zachowują się tak, jakby nic im nie przeszkadzało. Ktoś mi tłumaczy, że nie toleruje rzeczy, których tolerować się nie da( modlitwa do Maryi np.), ale przecież katolicy to też dzieci Boże i mogą być narodzeni na nowo i dlaczego się z nimi nie modlić...? To ja ich nie rozumiem- po co było wychodzić z katolicyzmu? Skoro można sobie być czlonkiem tego kościoła i być "narodzonym na nowo"- a po cichu "nie tolerować tych rzeczy, których tolerować się nie da", skoro można być "narodzonym na nowo księdzem", który odprawuje całą tę eucharystię, zanosi modlitwy do Maryi i modli się za zmarłymi? Ech...

Aaa..i podobno w wystąpieniu Natalii Niemen mam się dopatrzeć Bożego przesłania. A ja nie mogę znaleźć tego przesłania.... :(


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 21, 2013 6:36 pm 
Offline

Dołączył(a): N cze 02, 2013 3:14 pm
Posty: 24
Owieczko, Siostro w Chrystusie,

oho, widzę, że nie jestem osamotniony, bo nie tylko ja mam z tym dość duży problem. Moi Bracia i Siostry w Panu, m.in. Andrew Pearkes w swym proroctwie w Kościele Zielonoświątkowym – Zborze “Betlejem” w Krakowie, pastor Bogdan Olechnowicz (http://www.chrzescijanin24.pl/component ... e/2630.htm ) ogłaszają, że czeka nas przebudzenie w kraju. Tymczasem w Biblii jest o powszechnym zwiedzeniu jak za czasów Noego.

W mojej miejscowości odrodzeni w Bogu ewangelizują dzieci i młodzież w domach dziecka wraz z towarzyszącym raperem katolickim http://www.youtube.com/watch?v=lr5xDuLlqLQ , który „nawrócił się” w Medjugorje. Moje Siostry w Chrystusie twierdzą, że tam (w KrK) jest ten sam Duch, też ten sam chrzest, że to tylko „moje myślenie, a nie Boże myślenie”.

Owieczka napisał(a):
Ewangelikalni nie tylko zachwyceni papieżem, ale też Natalią Niemen (...).

Mniejsza o Natalię Niemen http://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.c ... -woli.html , jej mąż Mateusz Otremba już od dawna jeździ po rzymskokatolickich parafiach udzielając się w ekumenię. W jednym z miast miał nawet jakiś problem, bo jest baptystą, a gra dla rzymskich katolików, ktoś to zgłosił i organizatorka koncertu musiała tłumaczyć, że to w ramach ekumenii. Jego płyty kupisz w katolickich księgarniach.

Nie wiem. Jest to dla mnie bolesne duchowo (naprawdę wylewam łzy przez moim Bogiem i pytam, zachęcony Słowem, nadal płaczę, bo widzę to co widzę), że ludzie odrodzeni duchowo twierdzą, że przebudzenie w Polsce przyjdzie przez tę religię, że księży powołał Jezus. Dlaczego? Pytam: - Dlaczego? Bo jest tak mocna i ma pieniądze od państwa?

Czasem myślę, że to ja „zwariowałem”, a oni (czytaj: większość) mają wszystko, oni wygrywają, a ja przegrywam. To trudne. Naprawdę. Przychodzą nawet myśli, że może mając takie poznanie z tymi różańcami i świętami, eucharystiami, spowiedziami, Maryjkami, odszukam ich w niebie.

Gdy rozmawia się z rzymskokatolikami twierdzą, że są różne drogi do Boga, że zobaczymy w niebie kto miał rację – czy protestanci czy katolicy, a kiedy nie zgadzam się na ekumenię nazywają mnie heretykiem lub sekciarzem, bo protestanci są ich braćmi w wierze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 21, 2013 7:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
To zjawisko, powrotu do Rzymu pokazuje m.in film "Droga do Rzymu" jest on na portalu tiqva.pl. To nawoływanie do powrotu do Rzymu staje się coraz bardziej modne w środowisku protestantów w USA. Tutaj - http://standupforthetruth.com/2013/06/d ... ic-church/ - jest mowa o wsparciu przez Ricka Warrena projektu powrotu do koscioła katolickiego. Nie jest dla mnie jasne, czy on zachęca byłych katolików (apostatów) do powrotu, czy tez achęca protestantów do powrotu do KK. Z tej informacji wynika, wg mnie, że ten ruch Katolicy Przyjdzcie do Domu ( a może wróccie) nie tylko ma przyprowadzic "odstepczych Katolików" do systemu Rzymskiego. Celem tego jest każdy włączając wierzących w Biblię chrześcijan. Autor tego projektu Tom Peterson otworzył drzwi aby zwabic protestantow i ludzi innej wiary do Katolicyzmu. W Polsce jak widzicie, mamy juz ten silny obłęd zapatrzenia się i flirtowania z KK.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt cze 21, 2013 8:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 09, 2005 7:51 am
Posty: 527
Ja też nie dopatrzyłam się żadnego "przesłania" w improwizacji Natalii Niemen (zdaje się, że chodziło o konflikt ws praw do utworów Niemena, a nie o żadną choćby kryptoewangelizację). Do tej pory myślałam, że jestem jedyna w powodzi chrześcijańskich zachwytów, poparcia i "lajków", u której coś "nie styka". Dzięki za Twój głos, Owieczko, bo rozumiem, że jednak ze mną w porządku :)

_________________
Wy do wolności powołani jesteście.
(Gal 5,13)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL