www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 11:07 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt mar 19, 2013 1:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Jeżeli przysięga jest jawna to chciałbym zobaczyć dokument a jesli tajna to skąd mają dokumenty ;)
Jakoś protestancka strona nie wzbudza we mnie ufności (tylko żeby nie było, że jakoś bronie czy usprawiedliwiam tych wyrzekających się własnej woli dziwnych typków)

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 19, 2013 1:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Znaczące gesty pojednania z Kościołem prawosławnym

Na początku uroczystości Franciszek zszedł do Grot Watykańskich, gdzie wraz z patriarchami Kościołów wschodnich modlił się przy grobie Świętego Piotra. Z kolei w trakcie mszy przekazał znak pokoju dwóm prawosławnym duchownym. Do ołtarza podeszli ekumeniczny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I oraz przywódca ormiańskiego kościoła prawosławnego Karekin II.

Na mszy inauguracyjnej nowego papieża obecnych było kilkunastu hierarchów Kościoła prawosławnego. Wyjątkowo szczególna była obecność Bartłomieja I, bo to pierwszy taki przypadek od niemal tysiąca lat. Na placu świętego Piotra byli także przedstawiciele Kościołów luterańskiego, anglikańskiego, jak również baptyści i metodyści. W Watykanie byli też Naczelny Rabin Rzymu, przedstawiciele organizacji żydowskich z całego świata, a także muzułmanie i buddyści.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/inaugur ... omosc.html


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 19, 2013 1:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Ja wierzę, jestem pewna,że i Jezuici i masoni robią same tajne rzeczy.No i grupa Bilderberga,której wręcz nie ma - oficjalnie rzecz jasna.
Ale ta przysięga - brzmiąca jak wyznanie psychopatycznego najemnika - sadysty trochę pachnie fałszem.Jeśli była napisana kilkaset lat temu to język jest zbyt współczesny a nie sądzę żeby takie przysięgi uwspółcześniano :shock:
Grasuje to po internecie od jakiegoś czasu.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 19, 2013 4:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
Naprawdę szkoda, że nie ma wielu materiałów w języku polskim, ale cóż się dziwić, skoro ponoć niektóre dzieła tzw. ojców kościoła do tej pory nie doczekały się tłumaczenia na język polski ....

Tekst przysięgi jezuitów jest tłumaczony z angielskiego i hiszpańskiego. Nie sądzę, Kristino, żeby tłumacze starali się przekazać archaiczną formę języka, bo nie chodzi o to. Podaję kilka źródeł - wcale nie takich bardzo współczesnych.

Oto tłumaczenie (skrót)na polski początku artykułu za strony, która podaje na końcu naprawdę solidną bibliografię na temat jezuitów.

http://www.ianpaisley.org/article.asp?ArtKey=jesuit

"Prezentowany tekst przysięgi pochodzi z Jesuit Extreme Oath of Induction znalezionej w zapiskach (dokumentach) w Rejestrze 3. sesji, 62 Kongresu Stanów Zjednoczonych. Rejestr ten pochodzi w roku 1913. (przysięgę wydarto z dokumentu). Inne źródło to Charles Didier „Subterranean Rome” („Podziemny Rzym”) wyd w 1843 roku. A z nowszej historii słynny ex- jezuita, który naprawdę się nawrócił, Albert Riviera, który uciekł z zakonu jezuitów w 1967.
Człowiek ten potwierdził opisywany przez inne źródła przebieg ceremonii z przysięgą. Zresztą kilka razy usiłowano go pozbawić życia, w końcu zmarł w niejasnych okolicznościach. Podobnie jak Bernard Fresenborg – też autor i ex-ksiądz. "

Interesująco też pisze o Jezuitach inny „były” - Malachi Martin. O tyle wiarygodny, że nie opuścił nigdy KRK a na pewno się nie nawrócił. Szkoda. Książki Malachi Martina tłumaczone s,ą na język polski.

Nie chodzi o to, żeby się tym karmić ale zwiedzenie zatacza takie kręgi i diabeł rośnie w siłę. Wielu naiwnych ewangelicznych nie ma poznania, z czym mamy do czynienia.A trzeba ludzi ostrzegać. Katolików też - w miarę możliwości bo to ciężki orzech.

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 19, 2013 5:43 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Ja nie jestem fanką Jezuitów.Wręcz przeciwnie.I wierzę,że mają krew na rękach i swoje różniste tajemne brudne historie.Wierzę tez,że niewygodni ludzie znikaja jak na zamówienie I ostrzegam.Po prostu tekst tej przysięgi nie jest dla mnie wiarygodny.Jeśli tłumaczy się tekst przysięgi to raczej zachowuje się język - nawet archaiczny.Jesli taką zakonnicy składają to składają w oryginale jak sądzę.
Jesli tłumaczenie jest z oryginału to z którego roku jest oryginał?
Nie czepiam się mamo Muminka i wierzę w dobre intencje.
Po prostu naczytałam się w necie całe mnóstwo takich sensacji.Połowa to fałszywki

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 19, 2013 6:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
kristina napisał(a):
Po prostu naczytałam się w necie całe mnóstwo takich sensacji.Połowa to fałszywki

Te źródła, które cytuję też? Czy po prostu zakładasz a 'priori? Nie wiem, czy książka Riviery jest po polsku, w każdym razie to jest wiarygodne źródło.

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt mar 19, 2013 6:23 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Nie gniewaj się proszę ale te źródła tez.Książki rzecz jasna nie czytałam. :D
I nie twierdze autorytatywnie,że to fałszywka.
Dla mnie jest on niewiarygodny.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 9:32 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Warto poczytać: http://zakazanawiedza.wordpress.com/jezuici/

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 9:56 am 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
Dziękuję Chris :)

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 1:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 21, 2012 12:36 pm
Posty: 19
Mama Muminka napisał(a):
Te źródła, które cytuję też? Czy po prostu zakładasz a 'priori? Nie wiem, czy książka Riviery jest po polsku, w każdym razie to jest wiarygodne źródło.

Jest dostępna po polsku w formie komiksu, ale...
Zawsze kiedy zaczynamy ocierać się o teorie spiskowe, przewija się ten sam scenariusz.
Moja prawda jest mojsza.
Każde tajne stowarzyszenie ma dwie doktryny: ezoteryczną, przeznaczoną dla wtajemniczonych adeptów, i egzoteryczną, przeznaczoną dla profanów, dla plebsu, mas, czyli dla nas ( tak jesteśmy określani w ich nomenklaturze).
Powoływanie się na jakiekolwiek źródła, to ślepa uliczka, skoro ci ludzie służą ojcu kłamstwa, to też nie wydaje mi się, żeby ktoś był zainteresowany mówieniem prawdy.
Dave Hunt zapytany kiedyś, czy zgodziłby się na debatę z masonem 33-go stopnia wtajemniczenia, odpowiedział: Oczywiście, że nie, bo była by to klasyczna anty debata. Oni w końcu są zobligowani przysięgami, żeby kłamać, mataczyć, wprowadzać w błąd, tak aby nigdy nikt nie mógł dojść prawdy.
Uważam, że zajmowanie się teoriami spiskowymi to trwonienie cennego czasu.
Można go spożytkować choćby na rozważanie Słowa Bożego.
Trudno też nie zauważyć, że automatycznie zaczynają się niesnaski i przepychanki o źródła i ich autentyczność, które ( bądźmy szczerzy ze sobą) są nie do zweryfikowania.

Pokój ;)

_________________
Prz 19:11
W cierpliwości zaznacza się roztropność człowieka, a chlubą jego jest, gdy zapomina o krzywdach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 4:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
:D no pewnie,że pokój Suchy.Nie przekonujemy się na siłe.Bardzo często w trakcie dyskusji każdy zostaje przy swoim zdaniu w całkowitym pokoju.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 21, 2013 2:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 18, 2006 7:21 pm
Posty: 246
Ja dodam jeszcze jeden link związany z wyborem papieża, udziałem ewangelików i ekumenią.

http://www.ekumenizm.pl/content/article ... 007240.htm

Pozwolę sobie zacytować i skomentować jeden fragment z zalinkowanego wpisu:

"Musimy więc przezwyciężyć nasze uprzedzenia i niechęć wobec chrześcijan, którzy różnią się od nas, bo chodzą do innego kościoła, inaczej wierzą (w kwestach drugorzędnych), mylą się i błądzą, a nawet i grzeszą (tak jak, zresztą i my), ale pomimo tego, nadal są chrześcijanami."

Rozumiem, że innych Chrystus i inna ewangelia, głoszona w KRK jest kwestią drugorzędną.

Pozdrawiam

_________________
Początkiem mądrości jest bojaźń Pana
Przyp.9:10


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz mar 21, 2013 3:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
"Papież jak Dalajlama. To może być atrakcyjne"

http://faktypofaktach.tvn24.pl/papiez-j ... 13053.html

Ciekawy sygnał. "Papież [w homilii] zapraszał wszystkich do wzięcia wspólnej odpowiedzialności za świat".

"Zachęcająca, wskazująca na ekumeniczne otwarcie - tak homilię papieża wygłoszoną podczas inauguracji jego pontyfikatu, podsumował w "Faktach po Faktach" pisarz Stefan Chwin. Z kolei psycholog Jacek Santorski porównał przesłanie Franciszka do przesłania buddyjskiego, które zakłada ochronę wszystkich żywych istot. - To może być atrakcyjne dla ludzi, których bardziej interesuje mistycyzm niż religia - powiedział Santorski."


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt mar 22, 2013 3:56 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 504
Lokalizacja: DG
Tu mamy jeszcze jeden ekumeniczny tekst: "Eucharystia Zielonoświątkowa" http://www.ekumenizm.pl/article.php?story=20030419160828355&query=zielono%B6wi%B1tkowa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt mar 22, 2013 10:02 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
Dodałbym jeszcze coś z mejnstrimu: artykuł z Gazety Wyborczej ze spotkania papieża z przedstawicielami innych religii
i cytacik z tegoż: Papież podkreślił poczucie wspólnoty i wolę najlepszych kontaktów z muzułmanami i Żydami. O wyznawcach islamu powiedział, że "wielbią jedynego Boga, żywego i miłosiernego, i przyzywają Go w modlitwie". Zwracając się do delegacji żydowskich, podziękował im za obecność i wyraził nadzieję, że "z pomocą Najwyższego będziemy mogli kontynuować dialog".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL