www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest So kwi 27, 2024 3:15 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz paź 05, 2017 7:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
To opowiedz proszę w świadectwach życia z Jezusem :) png to też mój ulubiony kanał a brata który "dubbinguje" miałam zaszczyt poznać osobiście

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt paź 06, 2017 10:24 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Weszko, mam do Ciebie prośbę. Przejrzyj sobie regulamin naszego forum - szczególnie punkty 2, 4 i 5. Nie mam teraz czasu na dyskusje, ale zauważyłem, że w Twoich wpisach jest za dużo Twojego "ja", a Słowa Bożego nie ma nawet jak na przysłowiowe lekarstwo. Szczerze mówiąc, odbieram to jak jakiś infantylny lans.

"Odrzuciwszy więc wszelką złość i wszelką zdradę, i obłudę, i zazdrość, i wszelką obmowę jako nowonarodzone niemowlęta, zapragnijcie nie sfałszowanego duchowego mleka, abyście przez nie wzrastali ku zbawieniu, gdyżeście zakosztowali, iż dobrotliwy jest Pan" [I Piotra 2:1-2]

Na razie mleka zapragnij, i to nie sfałszowanego. Zbyt dużo z Twojej strony pouczeń jak na tak młodą w wierze niewiastę. A od kalwinizmu lepiej trzymaj się z daleka, bo chyba już zdążyłaś go powąchać. Powody znajdziesz w wątkach na forum i materiałach filmowych w dziale "Multimedia". A jeśli już będziesz chciała koniecznie dyskutować, to merytorycznie i na podstawie Słowa Bożego. Bicie piany (nawet "duchowej") tutaj nie przejdzie.

Pozdrawiam Cię i przywołuję do porządku. Nie ja pierwszy zresztą. Ale wyciągnij z tego wreszcie wnioski.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So paź 07, 2017 10:59 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 6:31 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Tarnów
Smoku,

Przyjęłam do wiadomości i zastosuję się, ale to co napisałam w temacie "znamienia bestii" jest ostrzeżeniem, a nie pouczaniem. Trzymam się Słowa. Biblia mówi o tym gdzie znajdują się złe duchy, które dręczą ludzi. Bóg właśnie do Słowa mnie odesłał gdy się opamiętałam i pokutowałam. Za wybryk na forum przeprosiłam i zostało mi to zapomniane. Czy również nie przez Ciebie? Nie przyszłam tu z naukami ludzi, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, byłoby miło widzieć tu pytania, a nie sądy. Pytania o prawdę, a nie własne oceny.
A co do lansu, mylisz się. Prawdziwe powody udostępniania wizerunku są inne i miałam zostawić je dla siebie, bo mogłoby to kogoś urazić, ale dobrze, powiem. Co jeśli mój wizerunek tutaj jest dla mnie częścią świadectwa i tego, że nie wstydzę się swojej wiary? Nie mam wspólnoty. Ewangelizuję rodzinę. Podsuwam im książkę Vogela, broszurkę Antoniego Sołtysa. Taki miałam widzę błędny plan, że znajdę tu coś na kształt wspólnoty, może nawet swojego chrzciciela. No i proszę, lans. Przykro mi się zrobiło, jeśli będzie trzeba odejdę i pokasuję wszystko.

_________________
"Wzmocnijcie się, nie bójcie się. Oto Bóg wasz z pomstą przyjdzie, z nagrodą Bóg sam przyjdzie, i zbawi was." /Izaj.35,4


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So paź 07, 2017 2:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
Antyweszka napisał(a):
Trzymam się Słowa. Biblia mówi o tym gdzie znajdują się złe duchy, które dręczą ludzi. Bóg właśnie do Słowa mnie odesłał gdy się opamiętałam i pokutowałam.
Antyweszko, nie wątpimy przecież, że Bóg Cię odsyłał do Słowa ku nawróceniu. Ale nawrócenie to zaledwie początek drogi - to nie jest żadna pełnia.Teraz na dobre zaczyna się walka - przedtem diabeł mógł Cię dręczyć bezkarnie, bo miał Cię w swojej władzy. Teraz chce Cię odzyskać, jak każdego z nas. Nie rozumiesz jego taktyki ani tego, jak sprytnie może Cię podchodzić, bo jesteś oseskiem w wierze. Im bardziej będziesz polegać na własnej sprawiedliwości i własnym osądzie, tym łatwiejszym kąskiem będziesz dla niego. Pewność siebie, którą przejawiasz, może być dla Ciebie prawdziwym sidłem! A przecież przeciwnik "krąży wokół nas jak lew ryczący, patrząc kogo by pożreć". Na pewno potrzebujesz społeczności; Forum UP może Ci wiele pomóc ale nie zastąpi żywych więzi. Pewnie, że lepsze to, niż nic, bo Pan Bóg ma różne narzędzia.

Jeśli mówisz, że polegasz na Słowie, to powinnaś bardzo ostrożnie weryfikować przeżycia duchowe. Wierz mi, prawie każdy z nas tutaj otarł się o zwiedzenia, albo w nich był (choć przez chwilę). Sama raz przeżyłam fałszywą "bożą" obecność i działanie modlitwy zwiedzionej osoby - jest to tak realne i tak podobne do prawdziwej wersji, tyle, że potem dzieją się złe rzeczy. Znam brata, który w swojej najszczerszej gorliwości brał udział w modlitwach o wydłużanie krótszych nóg i to się działo! Ale się otrząsnął z tego i upamiętał - teraz przestrzega innych. Bo był szczery i pokorny - ale biada, gdyby miał w tym przewrotne serce. Szatan przebiera się za anioła światłości i potrafi dawać piękne przeżycia! Trzeba to weryfikować - cały czas się człowiek tego uczy, bo stopień diabelskiej przebiegłości rośnie wraz z naszą czujnością! I wcale nie chodzi o to, żeby przestać być charyzmatycznym chrześcijaninem - ale żeby to było w pełnej zgodności z przekazem Biblii! Patrz najpierw, czy dane przesłanie ma w centrum Jezusa Biblii (Boga i człowieka, nie jakiegoś innego Jezusa) i Jego krzyż - jeśli nie, to uwaga! Czy mówi o uświęceniu, zapieraniu się siebie? Jest tego znacznie więcej, to takie podstawowe kryteria.

Antyweszka napisał(a):
Taki miałam widzę błędny plan, że znajdę tu coś na kształt wspólnoty, może nawet swojego chrzciciela.
Lepiej nie mieć za dużo własnych planów, bo Pan Bóg je weryfikuje i to ON ma plan dla naszego życia. My musimy tylko w pokorze i bojaźni słuchać i dać się prowadzić. Może On Cię tu przysłał całkiem po coś innego, niż myślałaś? Chrzciciela raczej trudno znaleźć internetowo, bo taki ktoś musiałby Cię osobiście poznać i mieć od Ducha Św potwierdzenie, że jesteś rzeczywiście nowonarodzoną osobą. Oczywiście jest sporo osób, które chrzczą kogo i jak popadnie, bo taką mają filozofię. Potem okazuje się, że w społecznościach jest mnóstwo nieodrodzonych osób, która nawet do końca nie rozumieją przesłania Ewangelii.

Antyweszka napisał(a):
Ewangelizuję rodzinę. Podsuwam im książkę Vogela, broszurkę Antoniego Sołtysa
To dobrze, że masz to na sercu, jednak ewangelizacja własnej rodziny się zaczyna od osobistej przemiany, od wydawania owocu i odwrócenia się od starych ścieżek i zamiłowań. Więcej modlitwy wstawienniczej, mniej gadania i szumu. Troska o rodzinę, męża - Panie naucz mnie służyć im! Naucz mnie chodzić w cichym jarzmie codzienności i wydawać owoc w szarej rzeczywistości. Pan się do Ciebie przyzna w tej kolejności; najpierw krzyż, a potem chwała zmartwychwstania. To wymaga zmiany priorytetów i zaangażowania czasu, serca. Ja się o to modliłam z rozpaczą kiedyś, bo mnie wcale dom nie pociągał, chciałam być kimś wielkim i sławnym Miałam takie swoje "dziecko" - jak Ty masz swoje, internetowe. Kochałam je ogromnie, ale Bóg mi jasno dał odczuć, że WSZYSTKO co kocham przynajmniej tak samo, jak Jego, jest moim bożkiem. W dodatku to wydawało złe owoce i budowało moją próżność. Zniszczyłam to i nigdy nie pożałowałam. W swoim czasie Pan to może Ci zwrócić, ale Ty już będziesz inną, przemienioną osobą i to wtedy też będzie inne - oczyszczone i odbijające Jego a nie Ciebie.

Antyweszka napisał(a):
A co do lansu, mylisz się.
Kochana siostro, nie czuj się osądzona, nie o to chodzi. Ja też mam podobne odczucie Twojej autoreklamy: dużo efektów specjalnych i świateł w tym jakoś - jak na scenie. Wydaje się, że po roku od nawrócenia wszystko świetnie znasz i rozumiesz i chcesz edukować innych a tak nie jest. Kto Ci o tym powie, skoro nie masz zdrowej społeczności w pobliżu? A na pewno by Ci próbowano zwrócić uwagę na to, co u nas bije z monitora. Masz bardzo bujną i barwną osobowość; powiem tak - jest wiele do umierania. W sensie "ja". Ale to u każdego, tylko u jednych nie widać tego tak na zewnątrz, a u innych bardziej widać. Ty jesteś jak piękne, bujne i kolorowe pnącze, które jednak ma skłonność (jak to pnącza przeważnie) do nadmiernego rozrostu. Pan Bóg, nasz cudowny Ogrodnik, przycina nas wszystkich - swoje różne rośliny - i chce, abyś pięła się na miejscu i w roli, którą Ci wyznaczył, a nie zarastała wszystkiego, powodując zamieszanie w ogrodzie. Zobacz co mówi o przycinaniu 15 rozdział Jana. Niektóre pnącza wymagają bardzo radykalnego przycięcia, które konkretnie usuwa ciężar niepożądanej masy rośliny.

Więc nie odchodź na swoje podwórko (tylko wyrzuć swoje zabawki - dostaniesz coś lepszego), bo to żadne rozwiązanie. Gdy bardzo kiedyś chciałam Bogu służyć razem z mężem i tyle robić dla Niego; modliłam się, żeby działy się wielkie rzeczy i przebudzenia i szkoda mówić co - wiesz, co mi Pan powiedział? "W ciszy i zaufaniu będzie Wasza moc". To było jak zimny prysznic, ale potem przyszły bardzo trudne rzeczy, doświadczenia i ogień wypalania. I u Ciebie przyjdzie. Obyś wytrwała na fundamencie wiary.

Serdecznie Cię pozdrawiam

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So paź 07, 2017 3:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Weszko,

Co do lansu, to absolutnie nie chodzi mi o udostępnianie Twojego wizerunku, tylko o sposób zachowania. Tak to odbieram i również mam do tego prawo. Ta moja opinia nie jest ani pospieszna, ani podyktowana jakąś założoną niechęcią do Ciebie. Natomiast Twoja reakcja mówi bardzo wiele i tylko potwierdza moją opinię.

Proszę, nie rób z siebie ofiary, bo nikt Cię tutaj nie chce skrzywdzić. Najwyżej wyprostować Twoje zbyt wygórowane mniemanie o własnym poznaniu i wyhamować, co próbowało uczynić już kilka osób. Jeśli szukasz czegoś na kształt wspólnoty, to w zdrowej wspólnocie znajdziesz naukę i napomnienie w razie potrzeby. Nie tylko słuchaczy.

Antyweszka napisał(a):
Nie przyszłam tu z naukami ludzi, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, byłoby miło widzieć tu pytania, a nie sądy. Pytania o prawdę, a nie własne oceny.
Już sam fakt, że przyszłaś tutaj z jakimikolwiek naukami byłby sprzeczny ze Słowem Bożym - po pierwsze dlatego, że na razie powinnaś się karmić niesfałszowanym mlekiem, a nie przychodzić gdziekolwiek z naukami [I Piotra 2:1-3]. Po drugie dlatego, że jako kobieta w ogóle nie powinnaś nauczać [I Tym. 2:11-14]. Oczywiście, możesz i powinnaś mieć własne zdanie, ale jeśli Cię ktoś o nie pyta, to odpowiedz na podstawie Pisma, zamiast zbywać to milczeniem albo robić uniki.

Przyszłaś tutaj z dziwnymi naukami, co Ci wykazano na podstawie Słowa Bożego. I nie raczyłaś odnieść się na podstawie Słowa do krytyki Twoich poglądów. To jest łamanie regulaminu tego forum. Byłaś już upominana:

ppajda napisał(a):
Antyweszko, zwolnij nieco. Jeśli obstajesz przy swoich tezach, zrób sobie test i spróbuj na każde twoje twierdzenie znaleźć cytat z Pisma. Oczywiście pewne myśli wynikają z całokształtu Pisma i trudno wtedy wesprzeć swoje twierdzenie zdaniem typu "to jest napisane w Mateusza 14:5", natomiast staranne uzasadnienie własnych twierdzeń Pismem Świętym pomaga zweryfikować swoje poglądy.

Smok Wawelski napisał(a):
Weszko, zapędzasz się za daleko. Przyjmij karcenie, żebyś ozdrowiała w wierze.

Pax Vobiscum napisał(a):
Im więcej piszesz tym bardziej się pogrążasz. Jezus jest Bogiem odwiecznym. Nie musiał walczyć z Szatanem o pozycję ulubieńca. Przestań oglądać Youtube, chwyć za Biblię i się upamiętaj. Proś Boga aby Ci wybaczył tą gadaninę.

ezer napisał(a):
Gdzie to jest napisane? Że to przez zazdrość o Jezusa?
Nie podjęłaś nawet próby rzetelnej dyskusji. Zrozumiałbym, gdybyś chociaż spróbowała - wtedy po prostu by się okazało, ile wiesz, a jak wiele musisz się jeszcze nauczyć. Przepraszam, że to powiem, ale to nie jest Twój fanpejdż na fejsbuku, ani Twoje konto na jutubie, ani Twój blog ani nic w tym stylu, w jakim młodzi ludzie w dzisiejszych czasach chcą światu coś głosić, zamiast pokornie się uczyć. Twój stary człowiek musi umrzeć, zamiast się puszyć. Może po to trafiłaś na Ulicę Prostą.

"Unikaj pospolitej, pustej mowy i sprzecznych twierdzeń, błędnej, rzekomej nauki, do której niejeden przystał i od wiary odpadł" [I Tym. 6:20-21]

Wróć teraz do dyskusji, w trakcie których zadano Ci konkretne pytania lub podano kontrargumenty. Weź do ręki Słowo Boże i spróbuj na Jego podstawie odpowiedzieć użytkownikom, dopóki jeszcze nie rozpędziłaś się z następnymi rewelacjami. Dąsy nie są żadnym rozwiązaniem, jeśli chcemy wzrastać duchowo w Panu. Jeśli nie wrócisz teraz do stawianych Ci pytań, to regulamin przewiduje dla takich osób "ogródek" w Archiwum. Jeśli ktokolwiek będzie tam chciał z Tobą dyskutować, to również będzie oczekiwał postępowania zgodnie z regulaminem tutejszego forum. I słusznie.

Przede wszystkim módl się do Pana, żeby Ci pokazywał prawdę o Tobie, stawiając przed lustrem swego Słowa. I żebyś wzrastała w Nim ja Jego podobieństwo. Pokorne i szczere serce w bojaźni przez Panem zastąpią Ci karmienie się byle czym i byle gdzie w internecie.

Życzę Ci, żebyś spokorniała, nabrała do siebie dystansu i porzuciła bożki, które Duch Święty będzie Ci pokazywał. Bóg chce używać naczyń do celów zaszczytnych, ale najpierw będzie je oczyszczał.

"Jeśli tedy kto siebie czystym zachowa od tych rzeczy pospolitych, będzie naczyniem do celów zaszczytnych, poświęconym i przydatnym dla Pana, nadającym się do wszelkiego dzieła dobrego. Młodzieńczych zaś pożądliwości się wystrzegaj, a zdążaj do sprawiedliwości, wiary, miłości, pokoju z tymi, którzy wzywają Pana z czystego serca" [II Tym. 2:21-22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL