www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:41 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lut 22, 2016 9:18 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
Herezje Artura Ceronskiego - Wolni od demona

https://youtu.be/gdh4J0U5qms

z opisu pod filmikiem

Cytuj:
Artur Ceroński głosi, że ‘wszystkie choroby mają podłoże demoniczne, bezpośrednio albo pośrednio, a są choroby, które mają stricte powiązania z demonami, zawsze, w 100 procentach, i na przykład to jest nowotwór. Każdy nowotwór jest natury demonicznej, każdy. …

Kiedyś William Branham, jak otrzymał objawienie na temat nowotworów, to zobaczył takiego małego demona (Artur pokazuje na palcach, że demon miał około 5 cm; uw. moja). Po prostu, on się patrzył – [demon] był w ciele u kobiety – [a on] przyszedł się modlić o nią, i zobaczył małego demona. I otrzymał objawienie od Boga. Duch Święty mówi do niego: Nakaż mu umrzeć. I mówi do niego: W imieniu Jezusa, umrzyj. I na jego oczach ten ludek padł. I Duch Święty mówi do niego: To tak działa. Twoje słowo jest jak siekiera, wali go w łeb. Bardzo proste, twoje słowo jest jak siekiera.’

Ten fragment nauczania Cerońskiego możecie zobaczyć i usłyszeć na tym video, od około 17:20 minuty.

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lut 22, 2016 9:57 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Odwiedzałem go jak siedział w mamrze, a dzisiaj żałuję że on kiedykolwiek wyszedł z więzienia. :(

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lut 22, 2016 10:14 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
T.S.CHRISTWEAPON napisał(a):
Odwiedzałem go jak siedział w mamrze, a dzisiaj żałuję że on kiedykolwiek wyszedł z więzienia. :(


Robiłeś to co miałeś na sercu. Może jeszcze przyjdzie dzień, że się opamięta i wszystko się zmieni. U mnie tak było. Bóg wyrwał mnie z takich nauk. Byłem naprawdę nimi przesiąknięty. Na szczęście to już tylko historia - dzięki Jezusowi Chrystusowi oraz braciom i siostrom :wink:

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz lut 25, 2016 5:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 27, 2013 6:59 pm
Posty: 151
Oniemiałem gdy zobaczyłem Cerońskiego w akcji - a nie jedno już widziałem. Warto obejrzeć co najmniej do 10 minuty. Jak zawsze - im dalej tym bardziej w "duchu"
Przez chwilę myślałem, że oglądam jakiegoś szamana, a może kogoś kto mantruje - sam już nie wiem. Może trochę wszystkiego po trochu. Przykro wspominać ale kiedyś w podobne zmienne stany świadomości też wchodziłem :( Nic dobrego to do życia nie wnosiło, a wręcz przeciwnie - zamęt i zamieszanie. Ostrzegam przed zastosowywaniem w praktyce.

https://youtu.be/jevR0mqe0wA

_________________
Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. Ale ty bądź czujny we wszystkim, cierp, wykonuj pracę ewangelisty, pełnij rzetelnie służbę swoją.
2Tym. 4, 3-5


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 26, 2016 12:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 527
Lokalizacja: Białystok
Masakra.
Warto ten filmik pokazywać każdemu, kto chciałby cokolwiek od tego człowieka przyjmować do siebie.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 26, 2016 12:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Jedna kobieta na Fejsie stwierdziła ,że pijaństwo w duchu jest OK, bo tak było w dzień Pięćdziesiątnicy - ''młodym winem się upili'' Totalna ciemnota.

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 26, 2016 6:08 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Rafał napisał(a):
Masakra.
Warto ten filmik pokazywać każdemu, kto chciałby cokolwiek od tego człowieka przyjmować do siebie.

A nie przyszło ci na myśl, że będą go przyjmować właśnie ze względu na to co zobaczyli ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So lut 27, 2016 11:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 09, 2007 4:23 pm
Posty: 212
Obejrzałem ten filmik i mam dziwne wrażenie, że u pana A.C. całe owe "bycie pijanym w duchu" (świadomie z małej litery - w tym przypadku) jest mocno udawane i naciągane. Pan C. tak bardzo chce być jak owi "arcyapostołowie" nowej fali, że - moim zdaniem - udaje "duchowe" doznania...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 08, 2017 11:04 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Kochani ktoś z Was tu wspomniał o Branhamie. Mam prośbę... Może ktoś z Was słuchał jego nauczań? Albo jakieś materiały dostarczające dowodów na okultystyczne ppowiązania i praktyki samego Branhama. Bo znam kilka osób które cenią sobie jego nauki i mówią że nie widzą nic błędnego. Wiem że na stronie chlebznieba jest artykuł jemu poświęcony (czytałam) ale koleżanka twierdzi że on niczego takiego nie głosi i że sam zachęca i nawołuje aby sprawdzać czy to co mówi jest zgodne ze Słowem. Znam trochę osób z tego kręgu. Jedni wydają dobre owoce a inni nie. Tak jak wszędzie... Jedna z tych osób tłumaczy kazania Branhama. Sam ten człowiek jest zaskoczony tym że ludzie traktują go z taką czcią, niemal jak Słowo Boże. No ale w sumie to nie wina samego Branhama że ludzie robią z niego idola, tak samo jak nie wina Marii, naszej siostry w Chrystusie a matki Jezusa, że ludzie praktykują bałwochwalstwo zwracając się do niej. Myślę że gdyby się o tym dowiedziała byłoby jej bardzo przykro i nie chciałaby tego. No nie chczę porównywać Branhama do Marii ale mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi.

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 08, 2017 1:18 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 16, 2005 2:24 pm
Posty: 56
Nie ulega wątpliwości, że William Branham był fałszywym nauczycielem (mówimy o podstawach wiary i jego przekonania są ogólnie znane - jeśli ktoś go mimo to broni, to ma wielki problem i żadne "fakty" go już raczej nie przekonają) i typowym fałszywym prorokiem zwodzącym ludzi "znakami i cudami". Dokładnie tak, jak to robią dziś "nowi apostołowie" z Ruchu Wiary i Reformacji Nowoaspotolskiej, którzy bardzo często powołują się właśnie na Williama Branhama i jego namaszczenie w ich życiu (np. zdyskredytowany Paul Cain czy Todd Bentley).

przykład fałszywego proroctwa:

Cytuj:
Pod koniec życia interpretował, że siódma wizja spełni się w roku 1977 i będzie to koniec świata[28]. Gdy data się nie spełniła Frank Ewald uznał, że Branham nigdy tej daty nie wyznaczył, a całą odpowiedzialność zrzucił na Lee Vayle'a, który w 1964 zredagował książkę „Siedem wieków Kościoła” w oparciu o kazania Branhama[29]. Jednak data 1977 pojawia się również w kazaniu Branhama z 1961 – „w 1977 r. upływa siedemdziesiąty jubileusz dokładnie 3430 lat licząc od pierwszego jubileuszu wymienionego w księdze Kapłańskiej 25,8” - (The Seventieth Week of Daniel, wygłoszone 6 sierpnia 1961 [ tape #61-0806] ).


przyklad jego falszywych nauk (udokumentowanych):

Cytuj:
William Branham odrzucił tradycyjną naukę chrześcijańskiej teologii dotyczącą trójcy na rzecz nauczania, które po analizie można zakwalifikować jako mające swoje podstawy w doktrynie modalizmu.

Wielu z was słuchających powie: 'Brat Branham jest jednościowcem'. Nie jestem. Myślę, że zarówno wy jednościowcy, jak i trynitarianie jesteście w błędzie. Nie mówię tego, by się odróżniać, ale jest to zawsze środek drogi. Nadeszła godzina, kiedy nie mogę już więcej milczeć odnośnie tych spraw – jest zbyt blisko Jego przyjścia. Trynitarianizm jest od diabła. Mówię to jako TAK MÓWI PAN. Spójrzcie, skąd to pochodzi. To rozpoczęło się na soborze nicejskim, gdzie kościół katolicki doszedł do władzy. Słowo trójca nie jest nawet użyte w Biblii, a jeśli mają to być trzej bogowie, to mówię wam, że ta idea pochodzi z piekła. Jest jeden Bóg. Taka jest dokładnie prawda.”

William Branham nauczał monoteizmu, jeśli chodzi o zrozumienie istoty Bóstwa, twierdząc, że nie ma osobowej różnicy pomiędzy Ojcem, Synem i Duchem Świętym, a te osoby Bóstwa są tym samym Bogiem w trzech różnych manifestacjach albo urzędach.

„Biblia naucza, że On zmienił swoją maskę, przemienił się, en morphe. Słowo en morphe pochodzi z języka greckiego i oznacza greckiego aktora, który odgrywa wiele ról, teraz odgrywa on jedną postać, a w następnej scenie jest kimś innym. W jednym akcie był On Bogiem Ojcem. W dalszym był On Bogiem Synem, a w obecnym jest On Bogiem Duchem Świętym. Rozumiecie? Tym On jest. Jego Słowo ma ciągle najwyższą władzę. Żyjemy w dniach ostatecznych.”

Poglądy na temat chrztu wodnego
Konsekwencją nauki Branhama o trójcy jest jego pogląd dotyczący chrztu. Uznawał on za nieważny chrzest dokonany w imieniu Ojca, Syna i Ducha Świętego jako trzech oddzielnych osób Bóstwa. Branham wykazywał, że według nauki Biblii imię „Pan Jezus Chrystus” jest tożsame z imieniem Ojca, Syna i Ducha Świętego, ważnym z biblijnego punktu widzenia jest więc według Branhama chrzest (osoby świadomej dokonywanego aktu, przez pełne zanurzenie w wodzie) dokonany w imieniu Pana Jezusa Chrystusa (Dzieje Apostolskie 2,38 i 19,5). Uważał, że ważnym jest tylko chrzest w „Imieniu Jezusa”. Każdy, kto został ochrzczony w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego przyjął znamię Bestii. Naukę tę po raz pierwszy publicznie ogłosił w 1954 roku w kazaniu „Znamię Bestii”[31].

Nauka o nasieniu węża

Największe kontrowersje spośród nauk Branhama wzbudza nauka dotycząca nasienia węża. Według niego wydarzenie w raju dotyczące uległości Ewy w obliczu kuszenia przez węża miało kontekst seksualny, a „spożycie zakazanego owocu” było aktem, który doprowadził do poczęcia Kaina – kiedy potem Ewa skusiła Adama do „spożycia zakazanego owocu” skutkiem tego było poczęcie Abla, w konsekwencji od bliźniaczych braci Kaina i Abla (synów jednej matki, lecz różnych ojców) ród ludzki rozdzielił się na pokolenie Kaina (miłujące cielesność, postrzegające wiarę przez pryzmat formalnego rytualizmu religijnego, pomimo wiary skłonne jednak do zła) i pokolenie Abla, pochodzące od Adama jako bezpośredniego syna Bożego, posiadające znamiona głębokiej jedności duchowej z Bogiem. Branham zwracał uwagę, że odniesienia do tych dwóch linii ludzkości i do ojcostwa Kaina często są przytaczane w Nowym Testamencie (m.in. 1 List Jana 3,10-12)[32][33].

Inne

Branham głosił, że nie ma wiecznego piekła[21]. Jego zdaniem biblijne słowo „zawsze” nie oznaczało wieczności lecz pewien okres czasu, po którego upływie osoby umieszczone w piekle przestawały istnieć[32].

Uważał, że mężczyźnie wolno się rozwieść, pod warunkiem, że poślubi dziewicę. Kobietom po rozwodzie nie wolno wchodzić w ponowne związki[32].


https://pl.wikipedia.org/wiki/William_Marrion_Branham


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz cze 08, 2017 2:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:50 pm
Posty: 160
Ooops... Faltycznie. Dzięki Enta. Nie bronię go tylko nie byłam pewna :)

_________________
Nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn paź 02, 2017 7:05 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 12, 2016 10:57 pm
Posty: 10
Uważam za swój obowiązek, jako osoba, która nawróciła się w 1988 roku i wiele widziała, jeżeli chodzi o to co się dzieje w Ciele Chrystusa w różnych miejscach, uważam zatem za swój obwiązek napisać, że nigdy nie przyprowadziłabym osoby, która szuka Boga i jest w potrzebie duchowej, nie przyprowadziłabym do tego "zboru", gdzie usługę sprawuje A. Ceroński i jego ludzie.
Mnie także prosił o pieniądze, ale tego akurat nie uważam za zwiedzenie, tylko za brak polegania na Bogu w kwestii finansowej.
"Prosić każdy może." Podobnie jak "Śpiewać każdy może...".

Jednak kiedy odwiedziłam ten "zbór" i byłam na pewnym nabożeństwie, a prowadzący zrobił ładne wezwanie do modlitwy z wyjściem do przodu jeśli ktoś ma jakąkolwiek potrzebę, pomyślałam, że skorzystam.

Chcę powiedzieć, że jako mała dziewczynka zaczęłam bardzo wcześnie chodzić i sprawnie mówić i nigdy nie miałam problemów z uszami, ani ze słyszeniem, ani z mówieniem czegokolwiek. :P
Tym bardziej zdziwiło mnie, że Ceroński, który ze mną kilka razy nawet rozmawiał w tak zwanym "realu", usiłował ze mnie WYGONIC DUCHA NIEMEGO I GŁUCHEGO :mrgreen:

Kiedy zorientował się, ze nic nie wychodzi, powiedział: "duchu niemy i głuchy, wyjdź bez żadnych manifestacji. :mrgreen: :mrgreen:

Dobrze, że trafił na mnie, bo ktoś inny mógłby stracić panowanie i zacząć rechotać ze śmiechu a wtedy nie wiadomo co mogłoby się stać? Może porządkowi wynieśliby go nogami do przodu, jak to zdarza się w innych miejscach, których nazwy nawet nie wymienię, żeby nie robić złej reklamy tamtej społeczności.


PS.
Dodam, ze jestem ochrzczona Duchem Świętym, modlę się językami, głoszę Ewangelię i nie należę do ludzi, którzy "polują na czarownice". Nie modlę się manipulacyjnie, staram się nie chować urazy
a Słowo Boże traktuję bardzo poważnie.
Pozdrawiam

_________________
Nie ma takiego problemu, którego wielki Bóg nie może rozwiązać. Nie ma zbyt wysokich gór, których nie może On poruszyć. I nie ma burzy zbyt ciemnej, której Bóg nie może uspokoić. Nie ma smutku zbyt głębokiego, którego On nie może ukoić.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn paź 02, 2017 2:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Perła napisał(a):
Mnie także prosił o pieniądze, ale tego akurat nie uważam za zwiedzenie, tylko za brak polegania na Bogu w kwestii finansowej.
"Prosić każdy może." Podobnie jak "Śpiewać każdy może...".i

Perło jak Ty rozumiesz poleganie na Bogu w kwestii finansowej. Czy Pan Jezus nie powiedział: "Temu kto Cię prosi - daj'' Czy może osoba, która nie może pracować ma zwracać się do Boga: ''Panie spuść z nieba walizkę z pieniędzmi" Chyba zbór ludzi odrodzonych jest od tego aby ''wspierać słabych'' i potrzebujących. Osobiście spotykałem ludzi, którzy nie ukrzyżowali chciwości i samolubstwa i wysyłali Braci w potrzebie do bogaczy świeckich i opieki społecznej. Jak jest z Tobą Perło? Czy wspomagasz ludzi w potrzebie, czy stosujesz spychologię?

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn paź 02, 2017 4:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 6:31 pm
Posty: 31
Lokalizacja: Tarnów
Perła,

Epilepsję Jezus wypędzał tymi słowami o niemym i głuchym duchu. Tamten gościu Słowo czytał, ale po łebkach...

_________________
"Wzmocnijcie się, nie bójcie się. Oto Bóg wasz z pomstą przyjdzie, z nagrodą Bóg sam przyjdzie, i zbawi was." /Izaj.35,4


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn paź 02, 2017 4:34 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 909
Perła napisał(a):
Kiedy zorientował się, ze nic nie wychodzi, powiedział: "duchu niemy i głuchy, wyjdź bez żadnych manifestacji.
To nawet nie jest ukryta manipulacja, to jest po prostu manipulacja :(
T.S.CHRISTWEAPON napisał(a):
Perła napisał(a):
Mnie także prosił o pieniądze, ale tego akurat nie uważam za zwiedzenie, tylko za brak polegania na Bogu w kwestii finansowej.
"Prosić każdy może." Podobnie jak "Śpiewać każdy może...".i

Perło jak Ty rozumiesz poleganie na Bogu w kwestii finansowej. Czy Pan Jezus nie powiedział: "Temu kto Cię prosi - daj'' Czy może osoba, która nie może pracować ma zwracać się do Boga: ''Panie spuść z nieba walizkę z pieniędzmi" Chyba zbór ludzi odrodzonych jest od tego aby ''wspierać słabych'' i potrzebujących. Osobiście spotykałem ludzi, którzy nie ukrzyżowali chciwości i samolubstwa i wysyłali Braci w potrzebie do bogaczy świeckich i opieki społecznej. Jak jest z Tobą Perło? Czy wspomagasz ludzi w potrzebie, czy stosujesz spychologię?

Dla mnie to co napisała Perła to nie kwestia braku polegania na Bogu w kwestii finansowej, ale kwestia, że ktoś "bierze" się za służbę i uważa, że w takim razie - skoro jest starszym ( przy czym często jest tak, że nie spełnia warunków do bycia starszym) - to ma prawo do życia "na koszt innych", tzn. inni wierzący są mu winni dawać pieniądze. Uważa, że nie będzie pracował, pomimo tego, że może ! I argumentuje to np. wersetem Dz 6:4 bw "my zaś pilnować będziemy modlitwy i służby Słowa.", a pozostali mają płacić :(

Ty piszesz o innej kwestii, kiedy wierzący ma trudności w zaspokojeniu swoje sytuacji finansowej - i to takie trudności, które są wytłumaczalne, np. nie może pracować - a inni nie chcą mu pomóc.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL