www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 11:21 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sty 10, 2013 5:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
Jednościowcy w oparciu o Biblię dostrzegli brak zgodności atanazjańskiego wyznania z naukami Pisma Świętego. Z jednej strony odrzucili dogmat Trójcy a z drugiej głęboko zakorzeniona myśl o Jezusie jako Bogu doprowadziła do wysnucia hipotezy, że Jezus i Jahwe to ten sam Bóg. Kościoły związane z doktryną „Jedności Bóstwa” nauczają , że Bóg jest jeden a imiona JAHWE czy JEZUS to tylko różne określenia tego samego jedynego Boga. W skrócie JAHWE=JEZUS.

źródło:http://www.antytrynitarianie.pl/Jednosc__Bostwa,14.html

Cytuj:
UPC prezentuje w swoich pismach typowo modalistyczny obraz Boga. Wyrażenia, w stylu: "Jezus został objawiony jako Ojciec, Syn i Duch Święty"[...] 'Logos' w teologii jednościowców nie jest równoznaczny z tytułem "Syn". Termin "Syn" ogranicza się do wcielenia, podczas gdy 'Logos' jest Bożym środkiem do objawienia siebie samego. Przed wcieleniem "Logos" był nie wypowiedzianą ideą, planem w myślach Bożych, nie posiadał więc hipostatycznego istnienia. "Na początku Logos było z Bogiem, nie jako oddzielna osoba lecz jako sam Bóg - odnoszący się i należący do Boga podobnie jak człowiek i jego słowa. W pełni czasu Bóg włożył ciało na 'Logos'. On objawił siebie samego w ciele.
" źródło:http://www.magazyn.ekumenizm.pl/article.php?story=20030908122426144

Jeśli tak, to znaczy, że Jezus NIE jest oddzielną Osobą, a jakimś przejawem, zamysłem...w umyśle Boga. Czy to nie przeczy JEDNAK bóstwu Jezusa?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 10, 2013 7:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
kristina napisał(a):
http://omen.aplus.pl/strony/bp2013/?p=286 to o tym Ministrze rozmawiacie??? :shock:
Jak najbardziej o tym Ministrze. Kristino, podany przez Ciebie link jest ważny z jeszcze jednego powodu. Otóż na stronie czytamy m.in.:

"Serdecznie Zapraszam do Cieszyna 9 czerwca na godz.18-tą, gdzie będziemy gościć Artura Cerońskiego, brata w Chrystusie, który kiedyś brał udział w programie TVP "Byłem gangsterem" gdzie mówił świadectwo jak Bóg zmienił Jego życie a obecnie jest Pastorem". Zapraszam na:

http://przemek-sliwka.blog.onet.pl/Spot ... 69214608,n oraz http://cwc_ararat.republika.pl/.

Ciekawe, czy Artur Ceroński tam pojechał. Bo jeśli tak, to nawet nie wie, że jest "bratem w Chrystusie" heretyków. Ale oni dobrze wiedzą, jak się wkręcić w środowisko chrześcijańskie. Unitarianie "wkradają się" między nas, stosując taktykę "na brata w Chrystusie". Dopiero po jakimś czasie okazuje się, że to nie ten Chrystus. Ale wtedy może być już za późno, bo prostolinijny niegdyś umysł już jest skażony nauką o innym Jezusie głoszoną w innym duchu [II Kor. 11:2-4]. Która rzekomo nie jest doktryną w przeciwieństwie do doktryny o Trójcy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 10, 2013 7:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
:( Pojechał...

http://www.youtube.com/watch?v=0eRXfRXA89s


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 10, 2013 8:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 3:14 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Warszawa
Trwa właśnie dyskusja na temat Cerońskiego na Facebooku: http://www.facebook.com/Pit639/posts/47 ... hare_reply Smuci mnie jak wielu ludzi nie wyczuwa zwiedzenia w tym co glosi. Byłem napominany, żebym nie nazywal Cerońskiego odszczepieńcem i fałaszywym nauczycielem. Ciekawe dlaczego,kiedy Ceroński został zaproszony do Araratu Duch nie niepokoił go: ''Co do was, to namaszczenie,które otrzymaliście od Niego, trwa w wasi nie potrzebujecie pouczenia od nikogo,ponieważ Jego NAMASZCZENIE POUCZA WAS WE WSZYSTKIM'' 1 Jan 2:27
Według mnie ruch ultracharyzmatyczny to część ruchu ekumenicznego, który przygotuje tron dla antychrysta.

_________________
"Bez prorockich objawień naród dziczeje....''Księga Przysłów 29:18a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 10, 2013 8:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Tomciu, to nie jest wątek o nauczaniu Artura Cerońskiego, tylko o "Araracie". Artur się tutaj znalazł tylko dlatego, że tam pojechał i jakoś poznania nie miał duchowego, by wyczuć ducha antychrysta (jakże łudząco podobne to wszystko do prawdy, no nie?). Co do facebooka, to sugerowałbym Ci stonować nieco i bardziej operować konkretami niż epitetami. Jeśli Pan coś komuś "objawił", to z objawieniem nie ma dyskusji.

O, już Ryszard Płaskowicki pospieszył na pomoc "bratu w Chrystusie", tworząc wraz z innymi wspólny front przeciwko poznawaniu nauczycieli po ich doktrynach i poznaniu. Ekumenia tworzy się na Twoich oczach i nie przeskoczysz tego. Mają wspólne objawienia i poznanie, a doktryna niespecjalnie ich interesuje.

Jak powiedział jeden brat: "Ten, kogo nie interesuje biblijna doktryna, zasługuje na zwiedzenie".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 10, 2013 8:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 10, 2006 11:47 am
Posty: 1007
Lokalizacja: Kielce
Smok Wawelski napisał(a):


Nie słuchałem ględzenia ale zespół muzyczny ma THE BEST :mrgreen: normalnie Ich Troje i Muza :mrgreen:

_________________
Bóg stworzył ludzi, Samuel Colt uczynił ich równymi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 11, 2013 6:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 15, 2010 9:13 pm
Posty: 132
no,to Cieszyn jest teraz chyba znany wszystkim ludziom....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 12, 2013 2:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 1:01 pm
Posty: 28
Hardi napisał(a):
W cieszynie mocno zaczęła działać antytrynitarialna sekta Ararat http://cwc_ararat.republika.pl/ za którą stoi AWCF http://awcf.org/ zapraszają ludzi na swoje konferecje itd. udając braci i siostry, a za jedyne zadanie mają podważyć wiarę w Boga Trójjedynego

Wydają się być w porządku może przesadzasz Bracie z tym atakiem
Sami bowiem napisali na swojej stronie:
"Chrześcijańska Grupa Ewangelizacyjno-misyjna w Cieszynie ma charakter ponad wyznaniowy i nie ważne, kto do jakiego kościoła czy wspólnoty należy. Najważniejsze jest należeć do Pana Jezusa Chrystusa i być Jego wyłączną własnością, bowiem kościół i przynależność do niego nie zbawia, lecz tylko Pan JEZUS CHRYSTUS i On ma moc zmienić życie, nadać jemu sens i cel." http://cwc_ararat.republika.pl/
A nie widzę żadnego linka do tego awcf.org na ich stronie.
Syn Marnotrawny napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):

Nie słuchałem ględzenia ale zespół muzyczny ma THE BEST :mrgreen: normalnie Ich Troje i Muza :mrgreen:

Co masz przeciwko szczeremu jak dostrzegam, oddawaniu chwały Bogu przez tę wspólnotę?

_________________
"Pozdrawiam was w Panu ja, Tercjusz." List do Rzymian 16,22
"Wędrówka Pielgrzyma", opowieść John'a Bunyan'a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 12, 2013 2:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
tercjusz napisał(a):
Wydają się być w porządku może przesadzasz Bracie z tym atakiem
Tercjuszu, sugerowałbym przeczytanie wątku od początku. Nie każdy, kto mieni się uczniem Jezusa, jest uczniem Tego Jezusa, który zbawia. Nawet, jesli jest szczery. To są wyznawcy herezji modalizmu, o czym już tutaj pisaliśmy.

tercjusz napisał(a):
A nie widzę żadnego linka do tego awcf.org na ich stronie.
Jest tutaj:

http://cwc_ararat.republika.pl/linki.html

Ciekawostka ze strony AWCF:

http://awcf.org/content/view/290/116/

"Note: This book is a “must “ for those trying to win Trinitarian pastors to Acts 2:38 and the oneness movement"

Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne. 8)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 12, 2013 4:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 1:01 pm
Posty: 28
Smok Wawelski napisał(a):
tercjusz napisał(a):
Wydają się być w porządku może przesadzasz Bracie z tym atakiem
Tercjuszu, sugerowałbym przeczytanie wątku od początku. Nie każdy, kto mieni się uczniem Jezusa, jest uczniem Tego Jezusa, który zbawia. Nawet, jesli jest szczery. To są wyznawcy herezji modalizmu, o czym już tutaj pisaliśmy.

tercjusz napisał(a):
A nie widzę żadnego linka do tego awcf.org na ich stronie.
Jest tutaj:

http://cwc_ararat.republika.pl/linki.html

Ciekawostka ze strony AWCF:

http://awcf.org/content/view/290/116/

"Note: This book is a “must “ for those trying to win Trinitarian pastors to Acts 2:38 and the oneness movement"

Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne. 8)

O przepraszam, a gdzie na stronie wspólnoty tej dostrzegacie adres strony awcf.org ?
Z moich informacji to w organizacji tej istnieją ludzie mający różne poglądy teologiczne niekoniecznie modaliści.
Trochę to moim zdaniem nieuczciwe mieszać kogoś z błotem tylko dlatego, że zaprosił zza granicy kaznodzieję nie pasującego do waszej teologii. Wybaczcie ale czy jesteście biskupami odpowiedzialnymi za tę społeczność, że aż tak się troszczycie o nią? Czy kogoś zwiedli czy wyprowadzili z jakiegoś kościoła namawiając do siebie? Jestem z zasady ostrożny w ocenianiu usług różnych społeczności czy nawet kaznodziejów. Trzymam się raczej tej zasady jaką przedstawił Gamaliel w księdze Dziejów Apostolskich powstrzymując kapłanów przed niesprawiedliwym i osądzeniem z pozoru. Patrzcie na Dzieje Apostolskie 5 rozdział i wersety 33-39 - Więc pytam się, czy i wy chcecie walczyć z Bogiem?
Pytam się więc jeszcze raz czy Jezus nam pozwolił sądzić z pozoru? (Ewangelia świętego Jana 7,24)

_________________
"Pozdrawiam was w Panu ja, Tercjusz." List do Rzymian 16,22
"Wędrówka Pielgrzyma", opowieść John'a Bunyan'a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 12, 2013 5:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
tercjusz napisał(a):
O przepraszam, a gdzie na stronie wspólnoty tej dostrzegacie adres strony awcf.org ?
Tercjuszu, czytaj może dokładniej, co jest linkowane. Wspólnota Ararat poleca stronę, na której jest napisane wyraźnie:

"Należymy do tego nurtu ruchu pentekostalnego, który określany jest jako apostolic pentacostals Współpracujemy z organizacjami; AWCF"

http://awcf.republika.pl/

Sama wspólnota Ararat reklamuje konferencje AWCF:

"21-23 września 2012 r. w Cieszynie odbyła się Wschodnio – Europejska Konferencja AWCF w Polsce z udziałem usługujących Słowem Bożym gości zagranicznych jak i z Polski"

http://cwc_ararat.republika.pl/index.html

To nie jest przypadkowe zapraszanie kogokolwiek, tylko reklamowanie konferencji konkretnej organizacji, która jest modalistyczna. Na stronie AWCF jest wyraźnie napisane, że ci "bracia" chcą przeciągać "trynitarnych pastorów" na swoją stronę. Co pokazałem w linku powyżej. Nie trzeba było tego nawet szukać. Czyli mamy do czynienia z fałszywymi braćmi, którzy wybierają owce pod pozorem "wspólnoty".

Kto organizował konferencję? Ryszard Płaskowicki. Lider AWCF w Polsce.

http://cwc_ararat.republika.pl/art12.htm

Oczywiście, można na to zamknąć oczy i nie widzieć, ale to chyba nie ma sensu. Biblia mówi jednoznacznie:

"Kto się za daleko zapędza i nie trzyma się nauki Chrystusowej, nie ma Boga. Kto trwa w niej, ten ma i Ojca, i Syna. Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie. Kto go bowiem pozdrawia, uczestniczy w jego złych uczynkach" [II Jana 9-11]

Wspólnota Ararat najwyraźniej uczestniczy w złych uczynkach pana Płaskowickiego i AWCF. Jeśli ktoś tego nie wiedział, to teraz już wie. I niech trzyma się z daleka.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 12, 2013 7:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 1:01 pm
Posty: 28
Smok Wawelski napisał(a):
tercjusz napisał(a):
O przepraszam, a gdzie na stronie wspólnoty tej dostrzegacie adres strony awcf.org ?
Tercjuszu, czytaj może dokładniej, co jest linkowane. Wspólnota Ararat poleca stronę, na której jest napisane wyraźnie:
"Należymy do tego nurtu ruchu pentekostalnego, który określany jest jako apostolic pentacostals Współpracujemy z organizacjami; AWCF"
http://awcf.republika.pl/
Sama wspólnota Ararat reklamuje konferencje AWCF:
"21-23 września 2012 r. w Cieszynie odbyła się Wschodnio – Europejska Konferencja AWCF w Polsce z udziałem usługujących Słowem Bożym gości zagranicznych jak i z Polski"
http://cwc_ararat.republika.pl/index.html
To nie jest przypadkowe zapraszanie kogokolwiek, tylko reklamowanie konferencji konkretnej organizacji, która jest modalistyczna. Na stronie AWCF jest wyraźnie napisane, że ci "bracia" chcą przeciągać "trynitarnych pastorów" na swoją stronę. Co pokazałem w linku powyżej. Nie trzeba było tego nawet szukać. Czyli mamy do czynienia z fałszywymi braćmi, którzy wybierają owce pod pozorem "wspólnoty".
Kto organizował konferencję? Ryszard Płaskowicki. Lider AWCF w Polsce.
http://cwc_ararat.republika.pl/art12.htm
Oczywiście, można na to zamknąć oczy i nie widzieć, ale to chyba nie ma sensu. Biblia mówi jednoznacznie:
"Kto się za daleko zapędza i nie trzyma się nauki Chrystusowej, nie ma Boga. Kto trwa w niej, ten ma i Ojca, i Syna. Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie. Kto go bowiem pozdrawia, uczestniczy w jego złych uczynkach" [II Jana 9-11]
Wspólnota Ararat najwyraźniej uczestniczy w złych uczynkach pana Płaskowickiego i AWCF. Jeśli ktoś tego nie wiedział, to teraz już wie. I niech trzyma się z daleka.

Panie Smoku to może Pan zajmie się swoim zborem i nie musi Pan zapraszać tam wspomnianych ludzi, zamiast lżenia wierzących, których nie wiem czy kiedykolwiek Pan miał możliwość poznać osobiście. Niniejszym kończę z Panem dyskusję w tym temacie.

_________________
"Pozdrawiam was w Panu ja, Tercjusz." List do Rzymian 16,22
"Wędrówka Pielgrzyma", opowieść John'a Bunyan'a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: So sty 12, 2013 8:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
tercjusz napisał(a):
Panie Smoku to może Pan zajmie się swoim zborem i nie musi Pan zapraszać tam wspomnianych ludzi, zamiast lżenia wierzących, których nie wiem czy kiedykolwiek Pan miał możliwość poznać osobiście. Niniejszym kończę z Panem dyskusję w tym temacie.
Panie Tercjuszu, apostołowie ostrzegali przed zwodzicielami, którzy nauczają herezji. Ostrzegali wszystkich w otwartych listach otwartym tekstem. Nie widzę w Biblii zakazu czegoś takiego, a wręcz przeciwnie. Jeśli masz ochotę porozmawiać na ten temat, to wyłącznie na podstawie Słowa Bożego, a nie Twojego czy mojego widzimisię. Takie tu panują reguły. Jeśli masz do powiedzenia coś merytorycznego, to powiedz. Jeśli zamierzasz mnie onieśmielić, to źle trafiłeś. Ostrzeganie przed heretykami nie jest "lżeniem wierzących". Jest ostrzeganiem wierzących przed fałszywymi braćmi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 12:57 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 1:01 pm
Posty: 28
Smok Wawelski napisał(a):
tercjusz napisał(a):
Panie Smoku to może Pan zajmie się swoim zborem i nie musi Pan zapraszać tam wspomnianych ludzi, zamiast lżenia wierzących, których nie wiem czy kiedykolwiek Pan miał możliwość poznać osobiście. Niniejszym kończę z Panem dyskusję w tym temacie.
Panie Tercjuszu, apostołowie ostrzegali przed zwodzicielami, którzy nauczają herezji. Ostrzegali wszystkich w otwartych listach otwartym tekstem. Nie widzę w Biblii zakazu czegoś takiego, a wręcz przeciwnie. Jeśli masz ochotę porozmawiać na ten temat, to wyłącznie na podstawie Słowa Bożego, a nie Twojego czy mojego widzimisię. Takie tu panują reguły. Jeśli masz do powiedzenia coś merytorycznego, to powiedz. Jeśli zamierzasz mnie onieśmielić, to źle trafiłeś. Ostrzeganie przed heretykami nie jest "lżeniem wierzących". Jest ostrzeganiem wierzących przed fałszywymi braćmi.

Panie Smoku uważa się pan za apostoła który zakłada zbór i z odpowiedzialności za ten zbór pisze do niego listy i nawet odwiedza z nauką, napomnieniem itd? Czy jest pan apostołem czy jakimś duszpasterzem wspomnianej wspólnoty? Skoro w oparciu o słowo chce pan rozmawiać, więc te pytania moje są jak najbardziej o kontekst całego Słowa Bożego w tym wypadku listów apostołów (List do Rzymian 1:10-13; 1 List do Koryntian 5:2-5; 1 List do Koryntian rozdz. 11, 14.; 2 List do Koryntian 2:5-11; 2 List do Koryntian 10:8-11; List do Galacjan 1:6-11. - to tylko niektóre przykłady apostolskiej troski, napomnień, zachęty i odpowiedzialnych decyzji w sprawie zborów i poszczególnych nawet wierzących w nich). Więc pamiętając na kontekst opisanej odpowiedzialności apostołów w listach jak i również w Dziejach Apostolskich to czy z czystym sumieniem może pan powiedzieć, że ma pan prawo oceniać wspomnianą w tym wątku wspólnotę? Nie wiem czy się mogę spodziewać odpowiedzi od pana, to już kwestia pańskiego sumienia przed Bogiem, który wszystko widzi co robimy, nawet klikając na forum.
Przypominam przestrogę samego Jezusa z 10 rozdziału ewangelii Jana, gdy nie jesteśmy kompetentnymi osobami aby zajmować się owcami, które należą do jednego z pasterzy a nie do nas.
"Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, kto nie wchodzi przez drzwi do owczarni, lecz w inny sposób się tam dostaje, ten jest złodziejem i zbójcą. Kto zaś wchodzi przez drzwi, jest pasterzem owiec. Temu odźwierny otwiera i owce słuchają jego głosu, i po imieniu woła owce swoje, i wyprowadza je. Gdy wszystkie swoje wypuści, idzie przed nimi, owce zaś idą za nim, gdyż znają jego głos. Za obcym natomiast nie pójdą, lecz uciekną od niego, ponieważ nie znają głosu obcych. Tę przypowieść powiedział im Jezus, lecz oni nie zrozumieli tego, co im mówił. Wtedy Jezus znowu powiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, Ja jestem drzwiami dla owiec. Wszyscy, ilu przede mną przyszło, to złodzieje i zbójcy, lecz owce nie słuchały ich. Ja jestem drzwiami; jeśli kto przeze mnie wejdzie, zbawiony będzie i wejdzie, i wyjdzie, i pastwisko znajdzie. Złodziej przychodzi tylko po to, by kraść, zarzynać i wytracać. Ja przyszedłem, aby miały życie i obfitowały. Ja jestem dobry pasterz. Dobry pasterz życie swoje kładzie za owce.
"
Ewangelia św. Jana 10:1-11

"A o tych co dalej uważali że mają prawo się wtrącać a nawet ośmielający zabraniać działalności wierzącym w Jezusa, i walcząc z nimi jeden z rozsądnych wśród nich nauczycieli powiedział: A gdy to usłyszeli, wpadli we wściekłość i chcieli ich zabić. W Radzie Najwyższej powstał jednak pewien faryzeusz, imieniem Gamaliel, nauczyciel zakonu, którego cały lud poważał, polecił usunąć na chwilę apostołów. I rzekł: Mężowie izraelscy, rozważcie dobrze, co z tymi ludźmi chcecie uczynić. Albowiem nie tak dawno wystąpił Teudas, podając siebie za nie byle kogo, do którego przyłączyło się około czterystu mężów; gdy on został zabity, wszyscy, którzy do niego przystali, rozproszyli się i zniknęli. Po nim wystąpił w czasie spisu Juda Galilejczyk i pociągnął lud za sobą; ale i on zginął, a wszyscy, którzy do niego przystali, poszli w rozsypkę. Toteż teraz, co się tyczy tej sprawy, powiadam wam: Odstąpcie od tych ludzi i zaniechajcie ich; jeśli bowiem to postanowienie albo ta sprawa jest z ludzi, wniwecz się obróci; jeśli jednak jest z Boga, nie zdołacie ich zniszczyć, a przy tym mogłoby się okazać, że walczycie z Bogiem. I usłuchali go, i przywoławszy apostołów, kazali ich wychłostać, zabronili im mówić w imieniu Jezusa i zwolnili ich." Dzieje Apostolskie 5:33-40
Pozdrawiam.

_________________
"Pozdrawiam was w Panu ja, Tercjusz." List do Rzymian 16,22
"Wędrówka Pielgrzyma", opowieść John'a Bunyan'a


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 10:55 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Panie Tercjuszu, proszę nie robić czytelnikom tzw. "wody z z mózgu". Oceniamy na podstawie Słowa Bożego konkretne nauczanie i praktyki - wolno nam to robić, a nawet powinniśmy. Nie trzeba być do tego apostołem. Prawo do oceny takich rzeczy ma każdy, a Słowo Boże nawet do takiej oceny zachęca:

"Bracia zaś wyprawili zaraz w nocy Pawła i Sylasa do Berei; ci, gdy tam przybyli, udali się do synagogi Żydów, którzy byli szlachetniejszego usposobienia niż owi w Tesalonice; przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają" [Dz. Ap. 17:10-11]

"Kto się za daleko zapędza i nie trzyma się nauki Chrystusowej, nie ma Boga. Kto trwa w niej, ten ma i Ojca, i Syna. Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie. Kto go bowiem pozdrawia, uczestniczy w jego złych uczynkach" [II Jana 9-11]

"A człowieka, który wywołuje odszczepieństwo, po pierwszym i drugim upomnieniu unikaj, wiedząc, że jest on przewrotny i grzeszy, i sam na siebie wyrok wydaje" [Tyt. 3:10-11]


"Umiłowani! Zabierając się z całą gorliwością do pisania do was o naszym wspólnym zbawieniu, uznałem za konieczne napisać do was i napomnieć was, abyście podjęli walkę o wiarę, która raz na zawsze została przekazana świętym" [Judy 3]

To są słowa skierowane do wszystkich wierzących, którzy powinni się strzec wilków w owczych skórach. Każdy wierzący jest kompetentny, żeby rozpoznawać wilki po owocach, a nauczanie wilków kontrastować z Biblią. Dlatego cytaty podawane przez Pana nie maja się nijak do tematu - stanowią jedynie parawan, za którym stara się Pan ukryć działanie wilków w owczych skórach. Takie działanie jest jawnie kłamliwe, sprzeczne z nauczaniem Pisma i tutaj nie przejdzie. Polecam lekturę książki z naszej strony:

http://ulicaprosta.lap.pl/pdf/sadzic_czy_nie_2.pdf

Może to otworzy Panu oczy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL