www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:20 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sty 10, 2013 12:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Ararat napisał(a):
Wierzymy w jednego Boga objawionego, jako Ojciec i Syn i Duch Święty.
No właśnie. Typowe wyznanie modalistów. Jeden Bóg, który "objawia się" jako Ojciec, i Syn i Duch Święty. Nie jeden Bóg w trzech Osobach, tylko Jeden Bóg objawiający się na 3 sposoby. Gdyby ktoś to nieuważnie przeczytał, to mógłby pomyśleć, że to normalne, chrześcijańskie i biblijne wyznanie wiary.

Duch antychrysta jest duchem kłamliwym, bo pochodzi od ojca kłamstwa. Dlatego kłamstwo bywa podobne do prawdy. Dopiero po bliższym zbadaniu okazuje się, że ten "Bóg objawiony jako Ojciec i Syn i Duch Święty" to jest na przykład jedna Osoba ubierająca trzy różne maski, w dodatku jest to Duch Święty objawiający się jako Ojciec, albo Syn.

Niektóre pytania są ważne po to, żeby odróżnić prawdę od kłamstwa. Dlatego apostoł Jan "czepiał się słówek" podając test na wyłowienie duchów antychrysta [I Jana 4:2-3]. Dokładne zastosowanie tego testu "wyławia" nawet takie herezje jak modalizm, ponieważ jedna Osoba nie mogła sama siebie namaścić. Dlatego na pytanie: "Czy w Hebr. 1:9 mowa o dwóch Osobach Boga [namaszczających jedna drugą] czy o dwóch Bogach?" duch antychrysta w wersji modalistycznej nie będzie chciał odpowiedzieć, bo wie, że zostanie zdemaskowany. Mowa o duchu przemawiającym przez człowieka. Człowiek jest w tym przypadku tylko narzędziem. Ale może się upamiętać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 10, 2013 12:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
Muminka napisał(a):
1. Po pierwsze, skoro nie można nic kopiować ze strony Ararat, to jak chcesz dyskutować, żeby było rzetelnie? Jak mam cytować źródło? Za pomocą parafrazy chyba tylko.
Po pierwsze , nie rozumiem jakiejs pretensji do mnie, ze nie mozna dyskutowac, bo nie mozna kopiowac . Tak jest napisane na tej stronce, ze bez zgody autora kopiowac nie mozna, wiec chyba nalezy to uszanowac, czy nie trzeba ?

po drugie pierwsze, to juz skopiowalas, a ja sie pytalam co w tym co skopiowalas Ci sie nie podoba ze nazywasz to "metnymi haslami".

Czy to nie jest najwazniejsze, by nalezec do Pana Jezusa Chrystusa ?

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 10, 2013 12:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 09, 2007 4:23 pm
Posty: 212
agnieszkaa napisał(a):
Czy to nie jest najwazniejsze, by nalezec do Pana Jezusa Chrystusa ?


Brzmie pięknie, ale... żaeby do kogoś należeć, trzeba wiedzieć do KOGO się należy. Żydzi, chrześcijanie, mahometanie wierzą w jednego Boga. Ale czy to ten sam Bóg? Czy Jezus, w którego wierzysz, jest tym samym w którego wierzę ja? To są pytania, na które trzeba odpowiedzieć, dlatego potrzebujemy wyjaśnienia tego, w co wierzymy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 10, 2013 12:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
agnieszkaa napisał(a):
Czy to nie jest najwazniejsze, by nalezec do Pana Jezusa Chrystusa ?
Jakiego Pana Jezusa? Tego, który JEST BOGIEM, czy tego, który jest tylko "zasłoną ciała" dla Boga?

"Zabiegam bowiem o was z gorliwością Bożą; albowiem zaręczyłem was z jednym mężem, aby stawić przed Chrystusem dziewicę czystą, obawiam się jednak, ażeby, jak wąż chytrością swoją zwiódł Ewę, tak i myśli wasze nie zostały skażone i nie odwróciły się od szczerego oddania się Chrystusowi. Bo gdy przychodzi ktoś i zwiastuje innego Jezusa, którego myśmy nie zwiastowali, lub gdy przyjmujecie innego ducha, którego nie otrzymaliście, lub inną ewangelię, której nie przyjęliście, znosicie to z łatwością" [II Kor. 11:2-4]

Agnieszko, uwierzyłaś w innego Jezusa niż Ten, który umarł za Ciebie na krzyżu. Ten inny Jezus nie jest Bogiem, tylko "przejawem" Boga, a dokładniej "przejawem Ducha Świętego". Wiem, że chciałabyś wierzyć w Jezusa z Biblii, dlatego cytujesz fragment mówiący, że On jest tym prawdziwym Bogiem. Ale to nie zgadza się z nauczaniem Twoich obecnych nauczycieli. Oni twierdzą, że Duch Święty jest Bogiem, a Jezus jedynie Jego "przejawem". Dlatego nie może być Mesjaszem, ponieważ według tej fałszywej nauki nie miał Go kto namaścić. Do namaszczenie kogokolwiek trzeba co najmniej dwóch osób. Do namaszczenia Mesjasza Duchem trzeba 3 Osób. Dlatego to Bóg Ojciec namaścił Boga Syna choć Bóg jest jeden. Bo Bóg jest jednością złożoną z Osób. Adonai echad.

Agnieszko, kto namaścił Twojego Jezusa, jeśli uważasz, że On jest Mesjaszem, czyli Namaszczonym?


Ostatnio edytowano Cz sty 10, 2013 12:56 pm przez Smok Wawelski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 10, 2013 12:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
Ernest H. napisał(a):
agnieszkaa napisał(a):
Czy to nie jest najwazniejsze, by nalezec do Pana Jezusa Chrystusa ?


Brzmie pięknie, ale... żaeby do kogoś należeć, trzeba wiedzieć do KOGO się należy. Żydzi, chrześcijanie, mahometanie wierzą w jednego Boga. Ale czy to ten sam Bóg? Czy Jezus, w którego wierzysz, jest tym samym w którego wierzę ja? To są pytania, na które trzeba odpowiedzieć, dlatego potrzebujemy wyjaśnienia tego, w co wierzymy.


Nie wiem w Jakiego Jezusa Ty wierzysz.

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 10, 2013 12:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 09, 2007 4:23 pm
Posty: 212
agnieszkaa napisał(a):
Nie wiem w Jakiego Jezusa Ty wierzysz.


Pytanie nie było osobiście skierowane do Ciebie, użyłem tylko takiej, specyficznej formy wypowiedzi. Ale chętnie odpowiem: wierzę w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, który z Ojca jest zrodzony a nie stworzony, Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego - czyli wierzę, że jest drugą Osobą Boga.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 10, 2013 12:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
Ernest H. napisał(a):
agnieszkaa napisał(a):
Nie wiem w Jakiego Jezusa Ty wierzysz.


Pytanie nie było osobiście skierowane do Ciebie, użyłem tylko takiej, specyficznej formy wypowiedzi. Ale chętnie odpowiem: wierzę w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, który z Ojca jest zrodzony a nie stworzony, Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego - czyli wierzę, że jest drugą Osobą Boga.


a ja wierze w Jezusa, Syna Bozego, ktory jest tym prawdziwym Bogiem i zyciem wiecznym.

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 10, 2013 1:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Agnieszko, albo Jezus jest Prawdziwym Bogiem, albo tylko "przejawem Boga". Albo jest Prawdziwym Bogiem, albo tylko "zasłoną ciała" dla prawdziwego Boga, którym jest Duch. Albo Bóg namaścił Boga [Hebr. 1:9], albo jeden przejaw Ducha namaścił inny przejaw Ducha - czyli Duch namaścił sam siebie, co jest sprzeczne ze Słowem Bożym. Jeśli Twój Jezus jest tylko "zasłoną ciała" dla Boga, to nie jest Bogiem i nie jest życiem wiecznym. Twoje wyznania wiary są sprzeczne z tym, co piszesz już w kilku wątkach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 10, 2013 2:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
Smok Wawelski napisał(a):
Agnieszko, albo Jezus jest Prawdziwym Bogiem, albo tylko "przejawem Boga". Albo jest Prawdziwym Bogiem, albo tylko "zasłoną ciała" dla prawdziwego Boga, którym jest Duch. Albo Bóg namaścił Boga [Hebr. 1:9], albo jeden przejaw Ducha namaścił inny przejaw Ducha - czyli Duch namaścił sam siebie, co jest sprzeczne ze Słowem Bożym. Jeśli Twój Jezus jest tylko "zasłoną ciała" dla Boga, to nie jest Bogiem i nie jest życiem wiecznym. Twoje wyznania wiary są sprzeczne z tym, co piszesz już w kilku wątkach.

Z czym jest sprzeczne, prosze zacytuj, bo nie rozumiem, gdzie pisalam cos sprzecznego z moim wyznaniem i w jakich kilku watkach.

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Ostatnio edytowano Cz sty 10, 2013 2:15 pm przez agnieszkaa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 10, 2013 2:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 09, 2008 7:19 pm
Posty: 142
Agnieszko, w zasadzie się powtórzę, ale zadałaś mi pytanie w tamtym wątku, które brzmiało:
agnieszkaa napisał(a):
Powiedz mi off-czyku, gdzie i co w tych linkach potwierdza to, ze Ararat to jak Hardi mowi sekta i maja na celu tylko to jedno co im Hardi zarzucil.
więc postaram Ci się to wyjaśnić jak sam to widzę, zakładając, że nie wiem o tym, że przedmówcy mnie już uprzedzili.
1. ze strony: http://cwc_ararat.republika.pl/believe.htm Wierzymy w jednego Boga objawionego, jako Ojciec i Syn i Duch Święty.
2. ze strony: http://awcf.republika.pl/ Wysoko cenimy tradycję polskich protestantów a w szczególności ... nietrynitarian,

ad.1 Bóg jest jeden, Bóg Syn jest jeden, Bóg Duch jest jeden --> Adonai jest ehad i koniec. Jeśli ludzie Ci będą w stanie zmienić to na:Wierzymy w jednego Boga objawionego, jako Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Święty. wycofam wszystko co do tej pory napisałem i nazwę ich braćmi.
ad.2 w zasadzie bez komentarza. Niezależnie od tego jak szlachetne życie wiedli nietrynitarianie.

Chciałbym jeszcze dodać jedno: szanuję ludzi, którzy się tam zbierają, domyślam się, że są to gorliwi, prości i szczerzy ludzie. Ale dlaczego ich liderzy, czy jak by ich zwać, powołujący się w wielu miejscach na prowadzenie Ducha Świętego ładują się w te teologie?
agnieszkaa napisał(a):
Dziekuje za lagodna odpowiedz.
Mam nadzieję, że wszystkie moje odpowiedzi do tej pory były łagodne i że wszystkie przyszłe również takie będą :)
agnieszkaa napisał(a):
a ja wierze w Jezusa, Syna Bozego, ktory jest tym prawdziwym Bogiem i zyciem wiecznym.

to chwała Panu!, ale tym bardziej nie rozumiem dlaczego sprzeciwiasz się nazwaniu sektą ludzi, którzy nie wierzą w PRAWDZIWEGO BOGA JEZUSA? Zupełnie jak Świadkowie J.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 10, 2013 2:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
agnieszkaa napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Agnieszko, albo Jezus jest Prawdziwym Bogiem, albo tylko "przejawem Boga". Albo jest Prawdziwym Bogiem, albo tylko "zasłoną ciała" dla prawdziwego Boga, którym jest Duch. Albo Bóg namaścił Boga [Hebr. 1:9], albo jeden przejaw Ducha namaścił inny przejaw Ducha - czyli Duch namaścił sam siebie, co jest sprzeczne ze Słowem Bożym. Jeśli Twój Jezus jest tylko "zasłoną ciała" dla Boga, to nie jest Bogiem i nie jest życiem wiecznym. Twoje wyznania wiary są sprzeczne z tym, co piszesz już w kilku wątkach.

Z czym jest sprzeczne, prosze zacytuj, bo nie rozumiem, gdzie pisalam cos sprzecznego z moim wyznaniem i w jakich kilku watkach.
Propagujesz naukę Rysia P, z która się zgadzasz, a nawet uważasz, że ja jej "nie rozumiem" i "nie pojmuję". Dowody są tutaj:

viewtopic.php?f=3&t=691&start=105
viewtopic.php?f=3&t=691&start=120

Nauczanie Rysia P jest sprzeczne z Twoimi wyznaniami, że Jezus jest Tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym. Napisałem o tym powyżej. Na moje argumenty nie odpowiadasz, przed pytaniami zadanymi przede mnie uciekasz. Prosiłem Cię, żebyś wzięła Biblię do ręki o odpowiedziała na moje poprzednie posty w dyskusji ze mną po kolei. Nie zrobiłaś tego, oprócz zacytowania jednego wersetu z pamięci. Przepraszam, ale tak się nie dyskutuje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 10, 2013 2:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Off_czyk napisał(a):
ad.1 Bóg jest jeden, Bóg Syn jest jeden, Bóg Duch jest jeden --> Adonai jest ehad i koniec. Jeśli ludzie Ci będą w stanie zmienić to na:Wierzymy w jednego Boga objawionego, jako Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Święty. wycofam wszystko co do tej pory napisałem i nazwę ich braćmi.
Offczyku, chyba niezbyt precyzyjnie się wyraziłeś. Albo ja czegoś nie rozumiem. Chodziło Ci o to, żeby ci ludzie zamienili swoje wyznanie wiary na to, co napisałeś, a ja pokolorowałem na niebiesko? Bo inaczej to zdanie nie ma sensu. Oni nie zamienią tego, co napisałeś na to, co już mają w wyznaniu wiary. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 10, 2013 2:54 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
off-czyku, wsrod nietrynitarian, jesli sie nie myle sa SJ, unitarianie i Jednosciowcy, to tyle co ja wiem.

Jednosciowcy uznaja bostwo Pana Jezusa, uznaja Pana Jezusa za prawdziwego Boga, SJ nie i unitarianie tez raczej nie.

Bronilam wiec Jednosciowcow, a szczegolnie Ryszarda, ze uznaja Bostwo Pana Jezusa, bo uznaja.

Mowiac, ze tak jak SJ wykazujesz sie ignorancja , wybacz off-czyku.

SJ i unitarianie nie uznaja Bostwa Pana Jezusa, sa wiec ducha antychrysta.
Nie sprzeciwiam sie, by nazwac ich w ten sposob, sama nazywalam, za co na forum biblia.webd, gdzie Adminem jest Hardi dostalam bana od Adminki Anny01, pod ktorej to pantoflem siedzi i nie pisnal slowa, jeszcze gdy prosilam o odbanowanie to Hardi mowil, bym tak ostro nie mowila.
Tu jednak ostrzega przed ludzmi, ktorzy uznaja bostwo Pana Jezusa.
Tym bylam wstrzasnieta, rowniez.

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 10, 2013 2:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
Smok Wawelski napisał(a):
agnieszkaa napisał(a):
Smok Wawelski napisał(a):
Agnieszko, albo Jezus jest Prawdziwym Bogiem, albo tylko "przejawem Boga". Albo jest Prawdziwym Bogiem, albo tylko "zasłoną ciała" dla prawdziwego Boga, którym jest Duch. Albo Bóg namaścił Boga [Hebr. 1:9], albo jeden przejaw Ducha namaścił inny przejaw Ducha - czyli Duch namaścił sam siebie, co jest sprzeczne ze Słowem Bożym. Jeśli Twój Jezus jest tylko "zasłoną ciała" dla Boga, to nie jest Bogiem i nie jest życiem wiecznym. Twoje wyznania wiary są sprzeczne z tym, co piszesz już w kilku wątkach.

Z czym jest sprzeczne, prosze zacytuj, bo nie rozumiem, gdzie pisalam cos sprzecznego z moim wyznaniem i w jakich kilku watkach.
Propagujesz naukę Rysia P, z która się zgadzasz, a nawet uważasz, że ja jej "nie rozumiem" i "nie pojmuję". Dowody są tutaj:

viewtopic.php?f=3&t=691&start=105
viewtopic.php?f=3&t=691&start=120

Nauczanie Rysia P jest sprzeczne z Twoimi wyznaniami, że Jezus jest Tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym. Napisałem o tym powyżej. Na moje argumenty nie odpowiadasz, przed pytaniami zadanymi przede mnie uciekasz. Prosiłem Cię, żebyś wzięła Biblię do ręki o odpowiedziała na moje poprzednie posty w dyskusji ze mną po kolei. Nie zrobiłaś tego, oprócz zacytowania jednego wersetu z pamięci. Przepraszam, ale tak się nie dyskutuje.


To moge z innymi dyskutowac ?, bo przepraszam ale z Toba nie mam ochoty.

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 10, 2013 4:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 06, 2005 12:18 am
Posty: 1266
http://omen.aplus.pl/strony/bp2013/?p=286 to o tym Ministrze rozmawiacie??? :shock:
Agnieszko - myślę,że posłuchaj Smoka i Owieczki i Off-czyka.

_________________
Arkę Noego budowali amatorzy a Titanica profesjonaliści.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL