www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N kwi 28, 2024 10:21 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sty 08, 2013 11:46 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
Smok Wawelski napisał(a):
Agnieszko, nie wiem za bardzo o co Ci chodzi.
jak bedziesz chcial wiedziec to daj znac, chetnie Ci wytlumacze jeszcze raz jesli sie niejasno wyrazilam.
Cytuj:
Aha, jeszcze jedno. Offczyk napisał, że Ryś "rozognił" dyskusję, a nie "rozwalił". Rozognić znaczy tyle, co rozpalić. Przeczytaj dokładnie to, z czym polemizujesz.

masz racje, moja pomylka., przepraszam.

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 12:37 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
Zgodnie z prosba Smoka, co prawda Smok prosil na priv., ale ja wyjasnie tutaj, w razie gdyby inni tez mieli problemy ze zrozumieniem tego o co mi chodzilo. Chcialam Wam pokazac w malym ulamku tylko, Wasze delikatnie powiedziawszy niewlasciwe zachowanie i ignorancje,plotkowanie, pomawianie i bezpodstawne oczernianie innych, oraz to, ze Hardi mowi nieprawde iz Ryszardowi nie moglo przejsc przez gardlo to, ze Jezus jest Bogiem.

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 4:43 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
Teraz czas odniesc sie do tego;
Smok Wawelski napisał(a):
Agnieszko, nie wiem za bardzo o co Ci chodzi. Zostało wykazane, że zarówno Rysio jak i HenRysio są heretykami.

Po pierwsze "Rysio" mial chyba tutaj nick zaczynajacy sie od Rys....., a dalej bylo nazwisko, jesli sie nie myle. "Rys" to od Ryszarda, to napewno wiesz, wiec jesli nie pamietasz nicka, ja tez nie pamietam dobrze, to nalezy z szacunku uzywac imienia, tym bardziej , ze Ryszard jest starszy od Ciebie, a nawet gdyby byl mlodszy, rowniez nalezy mu sie szacunek, nawet jesli masz go za heretyka.
Podobnie jest z druga osoba nie "HenRysio", ale Henryk, ktorym sie tutaj nie zajmujemy.
W regulaminach na innych forach jest napisane, zeby nie zdrabniac, i nie przeinaczac imion, nickow, bo jest to wyraz braku szacunku, zbytniego spoufalenia sie, czego ktos moze sobie nie zyczyc.

Po drugie, ze zostalo wykazane Ryszardowi, ze jest heretykiem to jest Twoje zdanie.

Smok napisał(a):
Rysio jest modalistą, choć kilka zdań dalej twierdzi, że nie jest - ale duchy zwodnicze mają to do siebie, że kłamią, bo pochodzą od ojca kłamstwa. Ponadto duchy zwodnicze mają do do siebie, że się nawzajem wspierają.
"wspieraja sie"- czyli wychodzi na to, ze postepuja po chrzescijansku.

Smok napisał(a):
Tolerancja nie polega na tym, że nazywamy bratem każdego heretyka, bo tego Biblia zabrania [Tyt. 3:10-11; II Jana 9-10]. Heretyk ma prawo do swojej herezji i nikt nie powinien pozbawiać go tego prawa. Ale nie ma prawa szerzyć herezji w Kościele i dlatego nie powinien być nawet pozdrawiany, a co dopiero wpuszczany do domu. Szczególnie, jeśli ma się na nauczyciela i próbuje głosić swoje nauki.
Zgoda, dobrze jest tylko, by dobrze ocenic/osadzic, wedlug Slowa Bozego.

Smok napisał(a):
Rysio P nie odpowiedział na moje pytanie, że wyznaje, iż JHWH Zbawiciel [Jeszua] przyszedł w ludzkim ciele jako Mesjasz.
odpowiedzial!, juz cytowalam;
Ryszard P. napisał(a):
Tak
wszystko co czynie w mowie i uczynku czynię w Imię Pana Jezusa Chrystusa
nakładam ręce namaszczam chorych ze zboru obmywam stopy łamię chleb ,chrzczę wszystko w Imię Mesjasza

odpowiedzial wiec "Tak", to byla ta odpowiedz na Twoje pytanie, dodajac do tego jeszcze dalsza odpowiedz. Co Ci w niej nie pasuje. czego nie rozumiesz?
Smok napisał(a):
Najpierw napisał odpowiedź pokrętną i nie na temat,
to nie jest prawda, wyzej wyjasnilam.

Smok napisał(a):
a zmuszony do konkretnej odpowiedzi
przez kogo zostal zmuszony ? , moze lepiej nie zmuszac tylko rozmawiac!?, a po pierwsze sluchac, jak uczy nas Slowo Boze; "A niech każdy człowiek będzie skory do słuchania, nieskory do mówienia."Jk.1,19 i gdybys byl skory do sluchania i uwaznie sluchal to bys zobaczyl odpowiedz.

Smok napisał(a):
napisał. że "Jeden Bóg objawił się jako Ojciec w niebie zamieszkał w Synu Jezusie Chrystusie na ziemi i przebywa wśród nas w Duchu SW" (herezja modalizmu), a kilka zdań potem napisał, że nie jest modalistą tylko dlatego, że nie nazywa Ducha Osobą. Ale w typowo modalistyczny sposób Rysio wierzy w różne "przejawy" Ducha - raz jako Ojca, raz jako Syna i raz jako Ducha". To jest herezja modalizmu.
nie, Ryszard napisal, jeszcze raz zacytuje;
Ryszard P. napisał(a):
Smoku
Dla mnie Jezus jest świątynią ciała w której zamieszkała pełnia Boża
czyli w Jezusie objawił się Bóg YHVH
Boga nikt nigdy nie widział ale Jednorodzony Syn Ten nam Go objawił
Bóg jest Duchem ,który wszystko ogarnia.
On jest i Będzie wszystkim we wszystkim.
Ten wielki Bóg o którym Jezus powiedział Bóg to Duch jest niewidzialny.
Aby dać się poznać swemu stworzeniu -człowiekowi objawia się
W starym testamencie objawiał się posługując najczęściej aniołem YHVH ,w nowym zaś przygotował sobie ciało w którym się objawił ludziom.
Jezus powiada te rzeczy ,które ja czynię nie ja czynię ale Ojciec ,który we mnie mieszka dzieła swoje wykonuje.
Reasumując
Wyznaje że jeżeli chodzi o mnie Jest Jeden Bóg i jeden pośrednik człowiek Jezus Chrystus
W Nim Bóg objawia się w ciele
W Jezusie niewidzialny Bóg daje się poznać widzialnemu światu w pełni Bożej
Słowem Jezus To Bóg YHVH za zasłona ciała
Wierzę że Bóg przyszedł w ciele Jezusa Chrystusa
W Nim świat ze sobą pojednał
Nie dzielę Boga na osoby choć wyznaję że Jeden Bóg objawił się jako Ojciec w niebie
zamieszkał w Synu Jezusie Chrystusie na ziemi i przebywa wśród nas w Duchu SW czyli w swej odwiecznej naturze wszak Bóg to Duch Świety Izraelski
Nie jestem arianinem nie głoszę dwóch osób Bożych,szanuje tylko ich tradycję tolerancji-moi przodkowie byli w 17 wieku arianami i pod kara śmierci musieli "powrócić' do katolicyzmu
Bóg to Duch -nie osoba podobna ludziom
nie jestem więc modalistą bo nie twierdze że Bóg to jedna osoba.
Bóg to Duch -ani jedna osoba ani dwie ani trzy
Jeden Duch w którym jest wszystko
niczego nie ukrywam takie poglądy miałem i na protestantach kiedy rozmawialiśmy i takie prezentuje na biblia.webd
Przyjmuje że mogę zmienić poglądy ale raczej do Słowa a nie od Słowa -Niceję odrzucam to niebiblijna koncepcja
pozdrawiam
i gdybys byl skory do sluchania i uwaznie sluchal, nie przekrecalbys jego wypowiedzi i moze cos wiecej zrozumial z niej.

Smok napisał(a):
Czyżbyś uwierzyła kłamstwu i chciała je tutaj wprowadzić z powrotem "tylnymi drzwiami"? Jeśli masz do powiedzenia coś merytorycznego na temat jednościowców albo na jakiś inny temat, to dobrze. Jeśli natomiast miałabyś ochotę wzniecić awanturę w obronie herezji, to niedobrze.
Podejrzliwosc i insynuowanie komus z gory niecnych zamiarow to cecha osob podejrzanych o nieczystym sumieniu, moim zdaniem, ludzie wierzacy natomiast maja byc trzezwi i czujni i gdybys byl skory do sluchania i uwaznie sluchal zrozumialbys od razu o co mi chodzi.
Uwazam, ze wypowiadam sie merytorycznie, odnosze sie do tego co tutaj napisaliscie, a jesli gdzies popelniam blad, czy zle sie zachowuje to prosze mi to konkretnie wskazac jak np. w przypadku gdy pomylilam sie w wypowiedzi off-czyka, to naprawie blad, a nie podejrzewac czy isynuowac mi z gory zle zamiary.

Smok napisał(a):
Proponuję przyjrzeć się poglądom konkretnej osoby i odróżnić je od samej osoby.
to samo proponuje Tobie.

Smok napisał(a):
Jeśli poglądy są sprzeczne ze Słowem Bożym, osobę należy napomnieć, a nie przytulać. Raz i drugi ostrzec, a potem unikać. Ja tak czytam w Słowie Bożym. Czy przeczytałaś w Biblii, że stosunek Kościoła do heretyków, fałszywych nauczycieli i fałszywych proroków ma być jakiś inny? Jeśli nie, to przeczytaj. I odpowiedz mi na podstawie Biblii, jaki powinien być.
Zgadzam sie, jesli poglady sa sprzeczne ze Slowem Bozym, albo jesli osoba pomimo "dobrych pogladow" zle postepuje.

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 8:12 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Eeee....to: Bóg to Duch -ani jedna osoba ani dwie ani trzy
Jeden Duch w którym jest wszystko
raczej brzmi mało biblijnie...?

Ostatnia faza modalizmu, tj. późny modalizm, nazywana jest sabelianizmem. Był to pogląd, szerzony przez Sabeliusza, przybyłego do Rzymu z Libii około 215 roku. Sabelianie negowali istnienie hipostaz Trójcy Świętej. Według nich jedynym Bogiem jest Ojciec, a Syn i Duch Święty są sposobami jego samowyrażania się[4].

Źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Modalizm_(herezja)

No mnie to jak ulał pasuje do wypowiedzi przytoczonej przez Ciebie, Agnieszko.

Cytuj:
Nie dzielę Boga na osoby choć wyznaję że Jeden Bóg objawił się jako Ojciec w niebie


Z tego, co zrozumiałam, Ryszardu uważa, że Bóg jest Duchem, jest jeden, objawił się w postaci Jezusa( ale JEZUS NIE JEST BOGIEM, bo Ryszard "nie dzieli Boga na osoby")

Cytuj:
wszystko co czynie w mowie i uczynku czynię w Imię Pana Jezusa Chrystusa
nakładam ręce namaszczam chorych ze zboru obmywam stopy łamię chleb ,chrzczę wszystko w Imię Mesjasza


Ojej..."w imię Jezusa" to całe mnóstwo zwodzicieli działa, Agnieszko...

Cytuj:
Słowem Jezus To Bóg YHVH za zasłona ciała


Hm...a dla mnie Jezus jest BOGIEM JAHWE. Nie widzisz różnicy...?

A tu na stronie Ararat znalazłam taką wypowiedź:
Znam ludzi i z jednej i z drugiej strony tzw. "Trynitarnych" i "Jednościowców" i wiele rozmawiałem z nimi na ten i wiele tym podobnych tematów i stwierdził na podstawie moich doświadczeń i rozmów osób z którymi osobiście się spotkałem wszyscy wierzą w to samo to znaczy "Trynitarni" i "Jednościowcy" inaczej nazywając bowiem wszyscy twierdzą, że BÓG JEST JEDEN i tutaj z tym musimy się zgodzić bowiem Pismo Święte jasno i wyraźnie nam mówi, że Bóg jest jeden: "Słuchaj, Izraelu! Pan jest Bogiem naszym, Pan jedynie!" (V Mojż.6:4) oraz sam Pan Jezus Chrystus powiedział: "Pierwsze przykazanie jest to: Słuchaj, Izraelu! Pan, Bóg nasz, Pan jeden jest." (Ew.Marka 12:29). Ja osobiście nie chcę się klasyfikować ani do jednej ani do drugiej grupy ludzi, bowiem one powstały na skutek podziałów wymyślonych przez ludzi, a co do tego tematu to wszystkich zapraszam do artykułu na stronie: Bóg jest Jeden

Hm...nie opowiadam się ani po tej, ani po tej stronie...? A to DA SIĘ POGODZIĆ?!
To nawoływanie do jedności bez prawdy Słowa, bez uzgodnienia co do tego,w co tak naprawdę wierzymy( bo łaska, pokuta i osobista modlitwa powinna wystarczyć, a na "tropienie herezji szkoda czasu") brzmi niepokojąco. Można co do drugorzędnych rzeczy się ze sobą zgodzić i wielu chrześcijan niestety robi z tego powód do niepotrzebnych podziałów, ale są rzeczy ważne, co do których zgody być nie może.
Ja dzisiaj ( szczególnie w dzisiejszych czasach!) raczej namawiałabym do pogłębiania i poznawania Słowa Bożego, rozważania, jak się rzeczy mają...A nie "usypiała" słodkim mówieniem o pozorowanej jedności...bo z tego właśnie nic dobrego nie wychodzi.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 9:02 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
Owieczka napisał(a):
Eeee....to: Bóg to Duch -ani jedna osoba ani dwie ani trzy
Jeden Duch w którym jest wszystko
raczej brzmi mało biblijnie...?
To sprawdzmy czy biblijnie czy nie; „Bóg jest duchem” (J 4,24) — te słowa wypowiedział Jezus z Nazaretu do Samarytanki podczas rozmowy, jaka miała miejsce przy studni Jakubowej w Sychar.

Owieczka napisał(a):
No mnie to jak ulał pasuje do wypowiedzi przytoczonej przez Ciebie, Agnieszko.

Cytuj:
Nie dzielę Boga na osoby choć wyznaję że Jeden Bóg objawił się jako Ojciec w niebie
dlaczego tylko tyle zacytowalas z jego wypowiedzi ?

Owieczka napisał(a):
Z tego, co zrozumiałam, Ryszardu uważa, że Bóg jest Duchem, jest jeden, objawił się w postaci Jezusa( ale JEZUS NIE JEST BOGIEM, bo Ryszard "nie dzieli Boga na osoby")
nizej cytwalas przeciez wypowiedz Ryszarda;

Cytuj:
Słowem Jezus To Bóg YHVH za zasłona ciała


Owieczka napisał(a):
Hm...a dla mnie Jezus jest BOGIEM JAHWE. Nie widzisz różnicy...?
a Ty jaka roznice widzisz ?

Odnosnie tego co nizej, na tej stronie Ararat jest napisane, zeby nic nie kopiowac bez zgody autora, czy nie nalezy tego uszanowac?

Owieczka napisał(a):
A tu na stronie Ararat znalazłam taką wypowiedź:
Znam ludzi i z jednej i z drugiej strony tzw. "Trynitarnych" i "Jednościowców" i wiele rozmawiałem z nimi na ten i wiele tym podobnych tematów i stwierdził na podstawie moich doświadczeń i rozmów osób z którymi osobiście się spotkałem wszyscy wierzą w to samo to znaczy "Trynitarni" i "Jednościowcy" inaczej nazywając bowiem wszyscy twierdzą, że BÓG JEST JEDEN i tutaj z tym musimy się zgodzić bowiem Pismo Święte jasno i wyraźnie nam mówi, że Bóg jest jeden: "Słuchaj, Izraelu! Pan jest Bogiem naszym, Pan jedynie!" (V Mojż.6:4) oraz sam Pan Jezus Chrystus powiedział: "Pierwsze przykazanie jest to: Słuchaj, Izraelu! Pan, Bóg nasz, Pan jeden jest." (Ew.Marka 12:29). Ja osobiście nie chcę się klasyfikować ani do jednej ani do drugiej grupy ludzi, bowiem one powstały na skutek podziałów wymyślonych przez ludzi, a co do tego tematu to wszystkich zapraszam do artykułu na stronie: Bóg jest Jeden

Hm...nie opowiadam się ani po tej, ani po tej stronie...? A to DA SIĘ POGODZIĆ?!
To nawoływanie do jedności bez prawdy Słowa, bez uzgodnienia co do tego,w co tak naprawdę wierzymy( bo łaska, pokuta i osobista modlitwa powinna wystarczyć, a na "tropienie herezji szkoda czasu") brzmi niepokojąco. Można co do drugorzędnych rzeczy się ze sobą zgodzić i wielu chrześcijan niestety robi z tego powód do niepotrzebnych podziałów, ale są rzeczy ważne, co do których zgody być nie może.
Ja dzisiaj ( szczególnie w dzisiejszych czasach!) raczej namawiałabym do pogłębiania i poznawania Słowa Bożego, rozważania, jak się rzeczy mają...A nie "usypiała" słodkim mówieniem o pozorowanej jedności...bo z tego właśnie nic dobrego nie wychodzi.
Wiec poglebiaj/my , Owieczko poznawanie Slowa Bozego. :)

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 12:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2011 5:10 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Lublin, Warszawa, Kraków
Cytuj:
Cytuj:
Smok napisał(a):
Rysio jest modalistą, choć kilka zdań dalej twierdzi, że nie jest - ale duchy zwodnicze mają to do siebie, że kłamią, bo pochodzą od ojca kłamstwa. Ponadto duchy zwodnicze mają do do siebie, że się nawzajem wspierają.

"wspieraja sie"- czyli wychodzi na to, ze postepuja po chrzescijansku.


zaraz będzie że się czepiam, ale czy bandyci którzy wspierają się w napadzie też postępują po chrześcijańsku? Podobnie i z tymi duchami...

K.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 12:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
Koriel napisał(a):
Cytuj:
Cytuj:
Smok napisał(a):
Rysio jest modalistą, choć kilka zdań dalej twierdzi, że nie jest - ale duchy zwodnicze mają to do siebie, że kłamią, bo pochodzą od ojca kłamstwa. Ponadto duchy zwodnicze mają do do siebie, że się nawzajem wspierają.

"wspieraja sie"- czyli wychodzi na to, ze postepuja po chrzescijansku.


zaraz będzie że się czepiam, ale czy bandyci którzy wspierają się w napadzie też postępują po chrześcijańsku? Podobnie i z tymi duchami...

K.



podejrzliwosc i zakladanie z gory zlych intencji to raczej Wasza forumowa cecha, wiec sadzisz wedlug Was.

a jak chrzescijanie sie wspieraja to znaczy, ze sa duchami zwodniczymi ? :roll: :P

p.s. w sumie nie powinnam tego komentowac....

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 1:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
agnieszkaa napisał(a):
Owieczka napisał(a):
Eeee....to: Bóg to Duch - ani jedna osoba ani dwie ani trzy
Jeden Duch w którym jest wszystko
raczej brzmi mało biblijnie...?
To sprawdzmy czy biblijnie czy nie; „Bóg jest duchem” (J 4,24) — te słowa wypowiedział Jezus z Nazaretu do Samarytanki podczas rozmowy, jaka miała miejsce przy studni Jakubowej w Sychar.
Oczywiście, że niebiblijnie, Agnieszko. Stwierdzenie, że Bóg jest Duchem oznacza, że Bóg jest Duchem Świętym. Bo Duch pisany przez duże "D" oznacza wyłącznie Ducha Świętego. Natomiast słowa Pana Jezusa oznaczają, że Bóg ma duchową naturę i dlatego "duch" w Jana 4:24 jest przez małe "d".

Bóg nie może być Duchem [Świętym], ponieważ Duch jest Duchem Bożym lub inaczej Duchem Pańskim. Natomiast Bóg jest duchem w sensie Jego duchowej natury. Dlatego należy Mu oddawać cześć w duchu i prawdzie na każdym miejscu, a nie w jakimś konkretnym miejscu - o tym mówi Pan Jezus w Jana 4:21-24. Po prostu przeczytaj dokładnie tekst. Od tego zaczyna się pogłębianie poznawania Słowa Bożego.

Spokojnie się nad tym zastanów. Uważam, że dałaś się nabrać na herezję (i to grubą), którą teraz nam tutaj przyniosłaś. Jeśli Ojciec i Duch posyłają Syna [Iz. 48:12-16], to Ojciec i Syn nie mogą być przejawami Ducha, ponieważ ze sobą współpracują, planują, mówią do siebie nawzajem. Jeśli Ojciec, Syn i Duch w tym samym momencie jednocześnie występują w scenie chrztu Jezusa [Mat. 3:16-17]. Jeśli Syn zasiada po prawicy Ojca [Ps. 110:1,5; Dz. Ap. 7:56; Rzym. 8:34; Ef. 1:20; Kol. 3:1; Hebr. 1:3,13; 8:1; 10:12] to obaj nie mogą być "przejawem" Ducha. Jeśli Duch zostaje posłany od Ojca przez Syna [Jan 14:16-17; 16:7-16] to również mamy współpracę trzech Osób, a nie "zmienianie masek". Osób, ponieważ każda z nich wykazuje cechy charakterystyczne dla Osoby. To wszystko da się pogodzić z faktem, że Bóg jest jeden, wyłącznie poprzez uznanie tego, co jest napisane - że Bóg jest jednością złożoną [adonai echad] a JHWH to "ten Bogowie", co jest jak najbardziej napisane w V Mojż. 6:4 (w oryginale oczywiście).

Jeśli ktoś odrzuca nauczanie biblijne, że Bóg jest jednością złożoną równocześnie z Ojca, Syna i Ducha, którzy mają między sobą relacje osobowe i zawsze je mieli, to sprzeciwia się Słowu Bożemu i należy go unikać, a nie zapraszać [II Jana 9-10]. Prosiłem Cię, żebyś odpowiedziała mi na podstawie Biblii, jaki powinien być stosunek Kościoła do heretyków. Przypominam, że unikanie pytań zadanych przez adwersarzy jest sprzeczne z regulaminem tego forum. Nie będę się z Tobą bawił w "chowanego".

agnieszkaa napisał(a):
"Rys" to od Ryszarda, to napewno wiesz, wiec jesli nie pamietasz nicka, ja tez nie pamietam dobrze, to nalezy z szacunku uzywac imienia, tym bardziej , ze Ryszard jest starszy od Ciebie, a nawet gdyby byl mlodszy, rowniez nalezy mu sie szacunek, nawet jesli masz go za heretyka. Podobnie jest z druga osoba nie "HenRysio", ale Henryk, ktorym sie tutaj nie zajmujemy. W regulaminach na innych forach jest napisane, zeby nie zdrabniac, i nie przeinaczac imion, nickow, bo jest to wyraz braku szacunku, zbytniego spoufalenia sie, czego ktos moze sobie nie zyczyc.
Po pierwsze, nie jesteśmy na innych forach, tylko tutaj. Po drugie, podczas dyskusji ze mną sam zainteresowany nie miał problemów ze zdrobnieniami, o ile pamiętam. W związku z tym uważam, że szukasz dziury w całym.

agnieszkaa napisał(a):
"wspieraja sie"- czyli wychodzi na to, ze postepuja po chrzescijansku
Mafia również wspiera się nazwajem. Czy uważasz, że wszyscy, którzy nawzajem się wspierają, postępują po chrześcijańsku? Nawet, jeśli wspieraja się w złej sprawie?

agnieszkaa napisał(a):
odpowiedzial wiec "Tak", to byla ta odpowiedz na Twoje pytanie, dodajac do tego jeszcze dalsza odpowiedz. Co Ci w niej nie pasuje. czego nie rozumiesz?
Nie. On odpowiedział ściemniając, co wyszło później w jego następnej wypowiedzi.

agnieszkaa napisał(a):
przez kogo zostal zmuszony ? , moze lepiej nie zmuszac tylko rozmawiac!?, a po pierwsze sluchac, jak uczy nas Slowo Boze; "A niech każdy człowiek będzie skory do słuchania, nieskory do mówienia."Jk.1,19 i gdybys byl skory do sluchania i uwaznie sluchal to bys zobaczyl odpowiedz.
Agnieszko, nie bądź dziecinna. Został zmuszony w dyskusji, bo nikt mu ręki nie wykręcił. Słuchałem wyraźnie jego wypowiedzi i na podstawie Słowa Bożego stwierdziłem, że to są herezje grubego kalibru, za którymi stoi duch antychrysta. Dlatego właśnie tak się wykręcał przed "testem Janowym" i w końcu go nie przeszedł. W dodatku są to wypowiedzi wzajemnie sprzeczne. Jeśli ktoś kłamie, że nie jest modalistą, to ja mu nie uwierzę - "nie dzielenie Boga na Osoby" jest tylko wybiegiem mającym wykazać, że Ryś "nie jest modalistą". Ale Ojciec oddawał chwałę Synowi przed założeniem świata [Jan 17:5]. Ja nie przekręciłem jego wypowiedzi, tylko skopiowałem i wkleiłem.

A teraz weź Biblię do ręki, i sprawdź poglądy, których bronisz, a do których ja się odniosłem. Następnie na podstawie Biblii postaraj się obronić poglądy Rysia. Pokaż również, w którym miejscu ich nie zrozumiałem, zamiast zarzucać, że "czegoś" nie zrozumiałem i że "coś" przekręciłem.

Dyskusja na forum nie polega na "biciu piany" ani na wprowadzaniu fałszywych nauk pod pretekstem obrony godności heretyków, która rzekomo została naruszona. Proszę o merytoryczne odpowiedzi na to, co napisałem w sprawie doktryny, którą za Rysiem P powtarzasz. Nie interesuje mnie odbijanie piłeczek, tylko konkrety.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 2:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
Smoku, musisz sie nauczyc dyskutowac, tzn. rozmawiac , a przede wszystkim sluchac, a nie zmuszac do zmiany pogladow na Twoje. :) Ja bardzo chetnie z Toba podyskutuje jesli sie tego nauczysz. :)

Ja nie unikam pytan, ale Ty nie traktuj mnie jak uczniaka, jesli chcesz byc wielki stan sie sluga wszystkich, a nie inkwizytorem.

Moze jutro Ci powiem jak nalezy traktowac heretykow, ale czy Ty to przyjmiesz?

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 2:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8611
Lokalizacja: Kraków
Agnieszko, proszę o konkrety, a nie pogadanki. Nikt Cię do niczego nie zmusza. Powiedz mi, co Biblia mówi o traktowaniu heretyków i odpowiedz rzeczowo na moje argumenty, zamiast zasłaniać się swoimi poglądami na temat mojego stylu dyskusji. Słucham tego, co mówisz (a raczej piszesz) i odnoszę się po kolei do tego, co powiedziałaś. Więc zrób to samo. Przyjmę wszystko, co tylko wykażesz na podstawie Słowa Bożego. Dyskusja polega na wymianie poglądów i argumentów. Rozmowa może być na przykład o pogodzie. Czyli dyskusja nie jest tym samym, co rozmowa. Oczekuję na konkrety w temacie dyskusji.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 2:54 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
wiec nie insynuuj mi niecnych intecji, Smoku, prosze, tylko zastosuj sie do swojej definicji dyskusji, rowniez prosze to wtedy bedzie dyskusja, mysle. Ja sie postaram , caly czas sie staram, zreszta.

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 5:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1952
Cytuj:
Słowem Jezus To Bóg YHVH za zasłona ciała


Owieczka napisał(a):
Hm...a dla mnie Jezus jest BOGIEM JAHWE. Nie widzisz różnicy...?
a Ty jaka roznice widzisz ?


Wierzę w Boga w Trzech Osobach. Każda Osoba to Bóg Jahwe, jeden Bóg w trzech Osobach. Jezus jest w pełni Człowiekiem i w pełni Bogiem. On nie został stworzony, On jest tym , który jest. Tak samo Ojciec i Duch. Natomiast z przytoczonej wypowiedzi owego Ryszarda wynika, że Bóg( czyli Duch Święty) jest jeden, a Jezus jest jedynie "zasłoną ciała" dla Niego, natomiast Duch jako taki nie istnieje, bo "Bóg to Duch". Nie wiem, jak to inaczej wyjaśnić( to, co zrozumiałam). I z tego, co wyczytałam na stronie Ararat wywnioskowałam, że uważają oni Jezusa za byt stworzony- więc odrzucają Jego boskość. Jeśli się mylę, niech ktoś mądrzejszy mi wyjaśni i mnie poprawi...

Ale na razie widzę wielką różnicę pomiędzy tym, jak ja wierzę, a tym, jak wierzy Ryszard i ci, którzy pisali artykuły na stronie Ararat.
A Ty Agnieszko...w co wierzysz? Wierzysz w Boga w Trzech Osobach, czy w "przejaw" Ducha w Jezusie...? Czy może inaczej? Bo już nie wiem...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 09, 2013 11:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 07, 2013 2:04 am
Posty: 54
(30) A wyprowadziwszy ich na zewnątrz rzekł: Panowie, co mam czynić, aby się zbawić? (31) Uwierz w Pana Jezusa - odpowiedzieli mu - a zbawisz siebie i swój dom. Dzieje Apost.


ja Owieczko wierze w Pana Jezusa Chrystusa w tego o ktorym tu mowia Apostolowie. :)

1 J 5:20
20. Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym. (BW)

_________________
SZEMA ISRAEL ADONAJ ELOHENU ADONAJ ECHAD!
Sluchaj Izraelu Pan Bog nasz, PAN JEDEN JEST!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 10, 2013 11:58 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 2:20 pm
Posty: 344
agnieszkaa napisał(a):
Mama Muminka napisał(a):
Faktycznie, byłam na ich stronie - nie ujawniają się drukowanymi literami ale kiedy szukałam wyznania wiary, znalazłam jedynie takie mętne hasła o jedności i takie tam, np:

" ... ma charakter ponad wyznaniowy i nie ważne, kto do jakiego kościoła czy wspólnoty należy. Najważniejsze jest należeć do Pana Jezusa Chrystusa i być Jego wyłączną własnością [...]"
nie wiem czy jak pisalas ten post to rzeczywiscie nie bylo wyznania wiary, bo wczoraj bylo, bylo tez napisane, ze bez zgody autora nie mozna nic kopiowac, a poza tym co Ci sie nie podoba w tym co zacytowalas, ze nazywsz to "metnymi haslami o jednosci i takie tam" ?

Mama Muminka napisał(a):
Ale za to tutaj http://awcf.republika.pl/ już jest jasno powiedziane, szkoda tylko że takimi małymi literkami, bo łatwo tego nie zauważyć:

"Należymy do tego nurtu ruchu zielonoświątkowego który określa się mianem jednościowców. Współpracujemy z organizacjami; AWCF. Wysoko cenimy tradycję polskich protestantów a w szczególności Braci Polskich, naszych poprzedników antytrynitarian. Wszystkich uznających wagę chrztu w imię Mesjasza, oraz prowadzenia przez Ducha Świętego. Zapraszamy do współpracy."
na tej stronie tez jest naisane, ze bez zgody autora nie mozna nic kopiowac.

Mama Muminka napisał(a):
Ogromnie mi przykro, że współpracuje z nimi Chrześcijańska Fundacja Elim, której założyciela poznałam kiedyś, jako bardzo oddanego służbie brata. Chyba miał wtedy poukładane w głowie i nie przyszła mu do głowy pewnie w ogóle myśl, że Pan Jezus może nie być Bogiem. A jak jest teraz, skoro współpracują razem! Czyżby ich wessało w ten heretycki ruch? Ogromnie mi przykro! Misja ta ma wiele dobrych owoców na swoim koncie, więc przydaje się na pewno jako szyld przydający tamtym wiarygodności. :cry:
Proponuje bys zanim zaczniesz nazywac cos "heretyckim ruchem", zbadala to, a nie osadzala na podstawie jednego zerkniecia na stronke, gdzie zauwazylas tylko "metne hasla i takie tam".

1. Po pierwsze, skoro nie można nic kopiować ze strony Ararat, to jak chcesz dyskutować, żeby było rzetelnie? Jak mam cytować źródło? Za pomocą parafrazy chyba tylko.

2. Po drugie, gdzie jest to wyznanie wiary? Widziałam coś na kształt wyznania wiary po lewej stronie na marginesie. Więc pozostaje się tylko domyślać, że to wyznanie wiary, bo na stronie nie uświadczysz takiej zakładki. Na środku strony głównej jest nagłówek: Cztero-wymiarowa wizja Apostolsko-Światowej Chrześcijańskiej Wspólnoty , która podaje cele tej organizacji. I tyle.

Czy ja aż tak niedowidzę? Przejrzałam wszystkie zakładki!

3. Hasła są beznadziejnie mętne. Gadanie o jedności wśród chrześcijan i "ponadwyznaniowości" to istne bagno. Niby co jest podstawą tej jedności? To pojemny worek. Według Biblii jest nią osoba Pana Jezusa (który jest Słowem). to W NIM jest wszystko. W NIM jest się dzieckiem Bożym i dziedzicem Królestw Niebieskiego, tylko W NIM kościół jest Jego kościołem, a Biblia przemawia Jego głosem. POZA NIM nie ma nic - mogą być szyldy i chwalebne pieśni i mnóstwo religijnych pomysłów - każdy jednakowo martwy.

4. Po czwarte co mam jeszcze sprawdzać? Czy termin "unitarianie" wymaga jakichś dalszych modyfikacji, uściśleń? Każdy, kto majstruje przy naturze Boga (Jego Osób) jest jak dziecko bawiące się zapałkami. Na owoce nie trzeba długo czekać. Nauka wypływa z ducha - jak nie jest to Duch św to inny, zwodniczy duch, oczywiście jaśniejący, jak pochodnia, a jakże! Ale nie ma pokoju, radości przebywania z Jezusem, ufności i stabilnego rozwoju duchowego. Na zewnątrz można gładko wypaść ale Bóg wie.

5. Jeżeli w centrum misji/ kościoła/ organizacji itp nie ma Jezusa i krzyża, to od razu staję się podejrzliwa. To jest najlepszy sprawdzian - czy ten ktoś głosi tak jak Paweł - tylko Chrystusa i to ukrzyżowanego. (1 Kor 2:2). Dlaczego to tak ważne? Bo na krzyżu umarł w pełni Bóg i w pełni człowiek. To jest nie do zniesienia dla heretyków bo duch antychrysta wie tak właśnie działa.

_________________
"(...) Siebie samego czystym zachowaj" [1 Tm 5,22]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 10, 2013 12:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 09, 2007 4:23 pm
Posty: 212
Cytuj:
2. Po drugie, gdzie jest to wyznanie wiary? Widziałam coś na kształt wyznania wiary po lewej stronie na marginesie. Więc pozostaje się tylko domyślać, że to wyznanie wiary, bo na stronie nie uświadczysz takiej zakładki. Na środku strony głównej jest nagłówek: Cztero-wymiarowa wizja Apostolsko-Światowej Chrześcijańskiej Wspólnoty , która podaje cele tej organizacji. I tyle.



Cytat ze strony http://cwc_ararat.republika.pl/believe.htm
Cytuj:
Wierzymy w jednego Boga objawionego, jako Ojciec i Syn i Duch Święty.
Wierzymy w Pana Jezusa Chrystusa, Boga objawionego w ciele, poczętego z Ducha Świętego, narodzonego z Marii Dziewicy.
Wierzymy, że jedyną drogą zbawienia jest Pan Jezus Chrystus.
Wierzymy w w jeden chrzest, przez całkowite zanurzenie w wodzie po upamiętaniu narodzonych na nowo z Ducha Świętego ludzi świadomie wierzących (Ew.Mat.28:19).
Wierzymy, że Wieczerzę Pańską obchodzimy na pamiątkę śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa pod dwoma postaciami - chleba i wina.
Wierzymy w chrzest Duchem Świętym, oraz manifastację darów Ducha Świętego (Rzym.12:3-8) . (1 Korynt.12:4-11).
Wierzymy, że Pan Jezus Chrystus - wczoraj, dziś i na wieki ten sam (Hebr.13:8).
Wierzymy, że na ziemi jest obecny Duch Święty, który nas przekonuje o grzechu, sądzie i sprawiedliwości.
Wierzymy, że PISMO ŚWIĘTE - jest wyłączną i jedyną nieomylną normą wiary i życia chrześcijańskiego, w pełni natchnione przez Ducha Świętego.


To jest wyznanie wiary Ararat. Innego nie znajdziesz, ale moim zdaniem to powinno wystarczyć. Wydaje mi się, że jest dość jasno na stronie wykazane. Nie potrzeba dodatkowej zakładki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL